Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#80951) szabonagyur válasza bul07 (#80950) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy úgy szeretem ezt... kikérdik a véleményünket, beírjuk a tutit, erre csak mást akarnak venni és még el is várják, hogy rábólintsunk. 120-130 a keret de látom az csak úgy bemondásra volt, pénz nincs semmi rá... De NEM NEM NEM, ezek nem ajánlott gépek, minek akartok rosszat magatoknak emberek???? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80952) Dyde


Dyde
aktív tag

Hopsz sry, nem ide akart jönni hanem a másik topicba :)
Akkor kellemes karácsonyt mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#80953) szabonagyur válasza Dyde (#80952) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ez egy NOTEBOOK téma.. :)
i3 amúgy nem éri meg, se most se később ;)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80954) premete válasza Dhampir (#80949) üzenetére


premete
veterán

A Dellnél is bemondásra rendelik be az alkatrészt, és általában 1-2 nap múlva meg is jön, és lehet menni cseréltetni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#80955) ZavaBalazs válasza Dhampir (#80949) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

+premete:
na jó, de ti most üzleti notik szervizhátteréről beszéltek (feltételezem nem inspironokkal gyűjtötted a tapasztalatot :P ), ami nyilván jobb mint egy konzumer csodáé.
biztos azért kell ezt nekik így csinálni, mert mi van, ha a hülye vevő berendelteti a kijelzőt, aztán b@szik beadni a laptopot, és a nyakukon marad a kijelző (mert ugye nem adtak el kismillió n550/g550 (n551-g551-g56?) notit ugyanazzal a kijelzővel, amihez kapóra jöhet esetleg), nem tudom. annyit tudok, hogy próbálkoztam ezzel nem magánemberként, hanem van ismerős, aki egy fixdirect partnernél dolgozik, de még neki is azt mondták, hogy nem lehet így, csak akkor rendelnek be alkatrészt, ha ott porosodik addig a laptop. :(((
na mindegy, rage off.

szabonagyur: ez esetben jár nekik a kalapemelés. mondjuk azt hiszem valaki írta, hogy dellék szervizeltek neki papír nélkül is, csak neten csekkolva, szóval arrafelé gondolom lazábban veszik ezt. szóval lehet ezt így is, kár, hogy az asus/fixdirect nem képes erre. :(

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#80956) szabonagyur válasza ZavaBalazs (#80955) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dell Inspirion ami eléggé konzumer esetében is megrendelik csak így.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80957) premete válasza ZavaBalazs (#80955) üzenetére


premete
veterán

Mindegy, hogy milyen Dell, felhívod a zöld számot, elmondod, mi a baja, megmondják, melyik szerviz van hozzád legközelebb, és a szerviz hív, ha megérkezik az alkatrész. Mivel az egész folyamat online történik, a support ticketje megy a raktárba, és rakják is bele a másnapi szállítmányba (kivéve azt a ritka esetet, ha az adott alkatrész nincs az európai raktárban, mert valami US-cucc).
De azt is lehet kérni, hogy a futár neked vigye a kijelzőt (vagy akármit), akkor másnap jön a régiért.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#80958) bul07 válasza szabonagyur (#80951) üzenetére


bul07
nagyúr

Na azért nem kellene ilyen lekezelő lenni
Pénz megvan rá , még akár több is lenne a dokinak(körzeti orvos), de felesleges neki mert csak böngészik, és programot se fog rá telepíteni én fogom neki rátenni amit kell és úgy fogja használni, Firefoxot nem is ismeri például

De mivel nem ismeri csak a Asus márkát meg a Lenovot hogy adod be neki hogy FUJITSU-t vegyen, sehogy(erőltetni nem fogom mert ha véletlenül baja lesz akkor rosszul érezném magamat)
Most hazament Romániába ott is megnézi és lehet hogy vesz is valamit(nekem ez lenne a legjobb mert saját döntése lenne nem az én ti ajánlásotok)

Én nem azt vártam hogy rábólintson bármire re is bárki hanem az adott készletből a lehető legjobbat megnevezni, mint hozzáértő tanácsadók

És azt is tudom hogy nap mint nap mindig ugyanazok kérdések tanács kérések jönnek, ha folyamatosan olvasnám az itt ajánlottakat akkor nem is kérdeztem volna de mivel 30-50percem volt hogy ajánljak valamit nem volt idő rendesen visszaolvasni

De még mindig adott a kérdés hogy melyik a legkisebb rossz az adott paraméterek alapján, ebben a hozzászólásban leírottak alapján (11 hozzászólással feljebb) (#80947) bul07 plusz annyi hogy 2év garancia

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#80959) szabonagyur válasza bul07 (#80958) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor sajnálom, nem tudok segíteni.

hogy adod be neki hogy FUJITSU-t vegyen
Nagyon egyszerűen, megmondod, hogy ennyiért nem kap jó gépet és kész, elvben tanult emberről van szó, felbírja fogni, hogy ami nem jó az nem jó.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80960) Tuvix válasza ZavaBalazs (#80946) üzenetére


Tuvix
tag

Szóval a telemaxot nem szeretjük, értem. Akkor az N550JK lesz, már csak az a kérdés, kell-e bele +4 GB RAM? Szükség lesz-e rá a közeljövőben, megéri-e a garanciával szórakozni, vagy a RAM-bővítés még nem jár garanciavesztéssel ha az üzletben megvételkor beleteszik?

(#80961) szabonagyur válasza Tuvix (#80960) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

8GB ram elkel egy játékos gépbe.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80962) Khelben válasza bul07 (#80958) üzenetére


Khelben
nagyúr

Senki nem fog neked rábólintani egyikre sem, mert rossz vételek, nem érik meg azt a pénzt (felét se), amennyibe kerülnek. 130-ért van a Fujitsu és kész, nincs más. Megkaptad a tanácsot, ha neked az nem jó, akkor viszontlátásra és kellemes ünnepeket, vegyél amit akarsz és ne túráztasd a fórumot. (Bocs ha kicsit nyers vagyok, de ma te vagy a harmadik értetlen).

(#80963) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki, mert a barátnője új laptopot szeretne vásárolni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában, valószínűleg a két ünnep között.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
130 ezer Ft a maximum és ami még fontos, hogy részletre lehessen venni.

(3) Felhasználási kör?
Általános: netezés, Office, film, zene.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem lesz játék.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Amennyire lehet mindkettő.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Ezzel kapcsolatban nem mondott semmit az ismerősöm, de abból kiindulva, hogy mire használja majd a barátnője, szerintem elég a HD, de ha belefér az árba akkor lehet Full HD is. Mindegy, hogy fényes vagy matt.

(8) Notebook tömege?
Lehetőleg minél kevesebb.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nem kell operációs rendszer.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Minimum 500 GB-os HDD legyen benne. RAM is legalább 4 GB legyen. Nem kell optikai meghajtó.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Intel processzoros legyen, másról nem tudok.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Szerintem nem fog ilyesmiket futtatni.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nincsen.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új kellene részletfizetési lehetőséggel.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#80964) szabonagyur válasza Ðávid (#80963) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Fujitsu A544-et keressetek.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80965) Ðávid válasza szabonagyur (#80964) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi szépen a javaslatot! :R Még megvárom, hogy esetleg mások ajánlanak-e pár további laptopot, aztán továbbítom az ismerősömnek a típusokat.

A kijelző méreténél elfelejtettem írni, hogy szerintem 15,6-os legyen. Ugyan nem mondta az ismerősöm, de az elvárások részletezése során nekem az jött le, hogy ez a méret lenne a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#80966) runner 125


runner 125
nagyúr

Látom a Fujitsu láz itt is jelen van, helyes, jó kis gépek bizony.

Az ultrabook-jaik meg pláne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#80967) szabonagyur válasza Ðávid (#80965) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó várakozást a többi gépre, én is várok veled.. ;]

(#80966) runner 125: ami jó az jó :)

(#80968) Khelben: Én a Lenovo-t nem írtam volna be a helyedben, még a FHD miatt sem értelmes alternatíva, csak összezavarod a kérdezőt :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80968) Khelben válasza Ðávid (#80965) üzenetére


Khelben
nagyúr

130-ért nem fognak másik gépet ajánlani. 145-ért van Lenovo Z50-70, ami a fullhd kijelző miatt esetleg filmnézésre jobb (persze ez belépő tn panel, tehát csak egy ember tud egyszerre filmet nézni és neki is a kijelző mértani közepével kell szemben ülnie, mert a betekintési szög gyakorlatilag 0 fok). És ez konzumer gép, nem belépő üzleti, tehát minőségben rosszabb, mint a Fujitsu. Ja, és a garanciája is akadozik mostanában. Szóval Fujitsu A544 és kész, kifújt a választék.

(#80969) Mikulásbá válasza runner 125 (#80966) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az ultrabook-jaik meg pláne.

Hiába,én árulok egy UH552-t,még komoly érdeklődő sem volt.Pedig anno is jó ajánlás volt,a tesztek is jók voltak,a paraméterei is,de semmi.Azt hittem simán elviszik percek alatt. :(

[ Szerkesztve ]

(#80970) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok,

következő kérdésem lenne, minőségileg mely laptop a jobb?

HP ProBook 450/455 vagy Dell Latitude 3540

(#80971) Ðávid válasza Khelben (#80968) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Értem, köszönöm a válaszodat! :R Nem igazán vagyok képben a jelenlegi laptop kínálattal, azért kérdeztem inkább itt.
Továbbítom az ismerősömnek, hogy gyakorlatilag ez az egyetlen gép jöhet szóba ennyi pénzért.

Még egyszer köszönöm szépen a segítséget! :R Kellemes ünnepeket! :)

(#80972) Tikakukac válasza Fauno (#80970) üzenetére


Tikakukac
titán

Probook csöppet fentebb lesz. Ha meg 455-öt veszel akaszthatsz 5 év garit is akár.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80973) Fauno válasza Tikakukac (#80972) üzenetére


Fauno
tag

Köszönöm :R

(#80974) Vermilion69 válasza ZavaBalazs (#80946) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Fixdirectnél 1 hónapig volt a samsung gépem, majd közölték, hogy ők nem találtak hibát ezért nem is csináltak vele semmit. A teszteket amiket lefuttattak kb 3 héttel a visszaadás előtt volt, úgyhogy nem tudom miért kellett egy hónapot várnom a semmire.
Ami furcsa volt, hogy állítólag nem csináltak vele semmit papíron, mégis megszűnt a hibajelenség..

(#80975) ZavaBalazs válasza Vermilion69 (#80974) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

lehet csak 3 hét pihi kellett neki :P
nálam mondjuk ennek a veszélye nem áll fenn, már látta az ottani asusos munkatárs, és megállapította ő is, hogy rétegkosz, garis csere.
na de ez már végképp nem ide tartozik. ;)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#80976) Vermilion69 válasza ZavaBalazs (#80975) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Kétszer jártam náluk, igaz másodszorra csak 3 hét kellett egy pasztázáshoz... :(

(#80977) Tikakukac válasza Vermilion69 (#80976) üzenetére


Tikakukac
titán

Garin kívül 3 hétre vállaltak DC csati cserét. Érted, az a szerviz, ahol raklapszám áll az alkatrész és cserélni valszeg 5 perc. Ha ennyire leterheltek az rég baj, ha ennyire nem érdekli őket szintén. Nem találtam értelmes választ a miértre. Így megcsinálta más. 3 nap alatt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80978) Vermilion69 válasza Tikakukac (#80977) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Én inkább utóbbira tippelek, hogy ennyire nem érdekli őket.. :(

(#80979) runner 125 válasza Mikulásbá (#80969) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az oka egyszerű.
10 éve a FujitsuSiemens a magyar laptop piac több mint 60%-át fedte le. Óriási mennyiséget értékesítettek, nem volt ár/teljesítményben ellenfelük. Az első példányok nagyon strapabíróak, megbízhatóak voltak, aztán beköszöntött ott is a spórolás, költségoptimalizálás (ami a Dell-nél most jött el, figyeljétek majd a piac visszajelzéseit pár év múlva..), legolcsóbb konfigokat ontotta magából a Tesco, Auchan, Metro, amelyek szép sorban haláloztak is el.
Noh most hiába szűnt meg 2008-ban a teljes FuSi brand, az átlag magyar tudatába az épült be, h Fujitsu-t nem veszünk, mert szar. Amihez persze az is hozzájárult, h tényleg iszonyú mennyiséget adtak el - nagy számok törvénye alapján a hibás mennyiség is szépen felnagyítódott.
A Lifebook vonal viszont annó is a belépő üzleti / business kategóriát jelentette. A Fujitsu consumer termékein is abszolút érződik a korábbi elv. Matt panel, sok port, konzervatív design, korrekt anyaghasználat, szerelőablakok, stb.
Nehéz ez ellen mit tenni, nem tudom hány év kell ahhoz, h a Fujitsu kimásszon ebből a gödörből, nincs könnyű dolguk az biztos.
A userek 99%-ának eszébe nem jut a márka, mert az informatikus barátja megmondta, h Fujitsu-t nem veszünk mert szar és "csak" alaplapi videókártyája van, de egyébként is a Dell 3542 mennyivel jobb már.., noh meg minimum egy 2 gb-s dedikált videókártya, pl. egy GT820M kell 130k-ért, mert az úgy sokkal ütősebb...
Bizony.

Ezért nem adja el magát a márka online.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#80980) ivana válasza runner 125 (#80979) üzenetére


ivana
Ármester

Nyugi ha rajtunk múlik akkor elég sokak vesznek ilyet :D Szerintem az utóbbi időben 10-ből 5 embernek A544 volt ajánlva akkor keveset mondtam.

(#80981) szabonagyur válasza ivana (#80980) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj hiába van ajánlva ha mellette kétszer annyian ajánlják a csoda Asus X szériát stb...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80982) Mikulásbá válasza runner 125 (#80979) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. az UH552-es modellből keveset gyártottak(vagy hoztak be),anno hamar elkapkodták,ergo hamar kifutott.
Nincs is több ilyen gép eladó-ha jól láttam,én is csak azért,mert nagyobbra váltottam.

(#80983) laszlo168 válasza Tikakukac (#80977) üzenetére


laszlo168
senior tag

Azt nem tudod véletlen hogy mennyiért csinálnak egy ilyen cserét?
Mert hoztak nekem egy gépet, hogy tegyem ujra, de kiderült hogy a csatija ki van törve, oda adtam egy havernak, aki szokta javitani nekem az ilyen, olyan kütyüket, és azt mondta kérjek 3000 ft-ot a csati javitásért.

(#80984) Tikakukac válasza laszlo168 (#80983) üzenetére


Tikakukac
titán

Fixben 9k asszem, de hónap várakozás kell rá.

Máshol árfüggő, 5-10-15k. Én is 5k-ért akartam megcsinálni, nos, 2 óráig próbáltam a középsőt kiolvasztani a lapból, nem ment. Nekem is le kellett adnom oda, ahol pontban tudnak ilyet kihegeszteni, elképesztő volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80985) Dhampir válasza runner 125 (#80979) üzenetére


Dhampir
félisten

ami a Dell-nél most jött el, figyeljétek majd a piac visszajelzéseit pár év múlva..

Nem is szükséges pár év. Hamar rácsodálkozik a felhasználó, amikor például Dell Inspiron 5748-ban csak egy memória foglalatot talál. Gigabites LAN még mindig nincsen benne, a Lenovo a Z50-75-ben és Z50-70-ben legalább már visszahozta ezt.
(Nem notebook, de az Apple például az új MacMinikben ráforrasztotta az alaplapra a memóriát.)

(#80986) szabonagyur

Azért írtam, hogy például, különben listát lehetne felsorolni. :K

[ Szerkesztve ]

(#80986) szabonagyur válasza Dhampir (#80985) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem csak abban a gépben, kb az összes ez évi Insipirionban 1 slot van, Asusnál meg régóta forrasztott ramok vannak.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80987) bul07 válasza runner 125 (#80979) üzenetére


bul07
nagyúr

Pont ez az amiért én se tudom lenyomni a doki torkán a FUJITSU-t mint márkát

Nekem nincs bajom vele, öcséméknél még mindig használatban van egy FujitsuSiemens laptop(azt hiszem pi2515) öcsém első laptopja és még az élettársa vígan elvan vele , memóriát kellet cserélni benne mert mindig fogyogatott újraindult , de jól bírja, azt hiszem 2007-be lett véve de nem biztos(vista volt rá előtelepítve)

(#80962) Khelben

Ahogy írtam nekem nem bólintás kell , hanem egy egyszerű válasz :)
Hogy a rosszak közül ez a légkevéssé rossz ......
Végül is mire jó egy olyan fórum ahol az igényeknek és feltételeknek megfelelő gépet ajánlják

De mondani fogom neki hogy fontolja meg a FUJITSU Lifebook AH544/G32 gépet mert itt az ajánlották és nem a ............. gépet(na ide kellene valami nem tökélestes de használható) és vagy megfogadja vagy nem

Egy példa
Hiába mondja az autószerelő hogy Kia Ceed-et vegyen használt dízelbe , ha neki nem kell Kia hanem csakis Opel kell
Ekkor a jó autószerelő nem tehet mást hanem tapasztalatai alapján ajánl egy olyan típus az Opelekből ami legkevésbé szervizigényes abban az árkategóriában, és vagy hallgat rá vagy nem

Egy fórumból eltanácsolni max moderátornak van lehetősége, én megértem hogy néha fárasztó válaszolni de semmi nem kötelező biztos lesz itt olyan aki tud jó tanáccsal szolgálni az adott kérdésre és persze kedve is :DDD Na de mindegy

És persze boldog ünnepeket mindenkinek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#80988) szabonagyur válasza bul07 (#80987) üzenetére


szabonagyur
félisten

A példád egy dolog miatt sántít.... Ebben az árkategóriában nincs használható Lenovo vagy Asus gép. Összes Lenovo-nak a garanciája kuka, tehát abból egy darab sem marad.
Asus gépeiben nevetséges a processzor, netezni is kevés, így ez is kiesett.

Tehát ha bevállalós a doktor úr, akkor vegyen valamelyik lenovot és imádkozzon, hogy a gépe ne kerüljenek műtétre. Remélem most már érted miért nincs olyan, hogy kisebb rossz, alacsony a keret és be van szűkítve 2 márkára, nem mellesleg ott vannak az Pentium N és Celeron N procik amig nagyon gyengék, de az U végűek egy jelentős része szintén gyenge.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80989) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek : [link] ? Voltam ma boltban megnézni, és az alján láttam hogy két helyen is nyitott, az egyiknél láttam egy ventillátort ( gondolom ott van a videókártya vagy valami ,nem értek hozzá) de mondjuk egy laptop hűtővel jobban lehetne így hűteni ? Anyagminőségre nem tűnt rossznak,a zsanérjai is viszonylag feszesnek tűntek. Garanciája milyen az Acer-nek? :)

(#80990) bul07 válasza szabonagyur (#80988) üzenetére


bul07
nagyúr

Én mondtam neki hogy a garancia felejtős Magyar honba, bár azt nem tudom hogy Romániában milyen a szerviz mert ő eredetileg oda való most is ott van karácsonyozni , végül is ipon van Romániába is és lehet hogy a román szerviz sokkal jobb, nem lepődnék meg rajta

Ha így nézzük akkor már csak akad egy Lenovo ami kibír pár évet

Garanciára visszatérve nekem is Lenovo van(aláírás) és nagyon reménykedek benne hogy soha nem kell a telemax-hoz küldenem , tavasszal vettem akkor még itt is ajánlott volt

Ha egy rossz zörrenése van akkor már görcsbe rándul a gyomrom, most például egyik indításról a másikra megnémult szerencsére egy driver újratelepítés elég volt de hogy mi okozta

Amúgy a FUJITSU-t hol szervizlik?
Hátha ez is segít a döntésbe neki

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#80991) szabonagyur válasza valeno (#80989) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

eddig arról volt szó megveszed az Asus N szériából valamelyiket nem? Nem tudom, hogy trollkodsz vagy mi, de már az összes létező laptopot felsoroltad, és mi is felsoroltuk mit szabad megvenni mit nem. Ez az Acer a mit nem szabad megvenni kategória. Amúgy a végén addig vársz, válogatsz, hogy jövő nyárra sem lesz géped.

Egyszerűen olyan igényeid vannak amihez nem annyi pénz kellene mint amit rászánsz.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80992) szabonagyur válasza bul07 (#80990) üzenetére


szabonagyur
félisten

A lenovo annyit fog elmenni amennyi garancia van rajta, ha 2 év akkor 2 évet, de azt senki sem mondja, hogy a 2 évből mondjuk hány hónapot lesz a felhasználónál a gépet. Bár ha neki nincs szükséges a gépre, hogy akár Romániába is ki tudja küldeni hónapokra akkor hajrá.... én tuti nem kockáztatnám a dolgot.

Fujitsut nem tudom most hirtelen, de hibátlan a magyar garancia és szerviz, és mondjuk aprópénzért lehet venni gari kiterjesztést hozzá, tehát ha fontos a sok év ezt is lehet mérlegelni. Na meg minőségre is jobb.

Amúgy meg nem kötekedni akarok, de ha te ajánlod a gépet akkor nagyon egyszerű a helyzet: megmondod, hogy nincs asus vagy lenovo gép ennyiért ami ajánlható. Megmondom mi van és kész, a te lelked nyugodt, ha meg mást vesz te szóltál előre. Ha most beajánlod neki a Lenovo-t onnantól tuti nem fog másikat venni, de ha bármi baj lesz te fogod hallgatni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#80993) valeno válasza szabonagyur (#80991) üzenetére


valeno
tag

Bocsi a sok hülye kérdésért,csak szeretek mindennek utánajárni rendesen, tudom már elmondtátok a legjobb gépeket szóval azok közül fogok mostmár mindenképp választani.Nem tudtam, hogy az Acer ennyire nem ajánlott.
Sajnos több pénz nincs rá szóval ezek maradnak.
Bocsi mégegyszer. :)

(#80994) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg egy ASUS Transformer T200-at használok kisebb-nagyobb megelégedéssel, de vannak akkora gyermekbetegségei, hogy legszívesebben kihajítanám már az ablakon. Tabletként a varázsa már elmúlt így nem kell hibrid gép.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Amint megtudok ettől a géptől szabadulni.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150e max picit mehet fölé

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Szinte csak internet, kis játék.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Főleg régi játékokkal szoktam néha játszani de többségét a mostani is elviszi, de nem lenne gond ha pár éves játékokat közepes grafikán elvinné.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Valahol az aranyközépút, de főleg az üzemidő a fontos.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha belefér az összegbe akkor igen.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
11,6-13" fényes, ekkora méretben szerintem nem kell a fullhd

(8) Notebook tömege?
Max 2 kg

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
mindegy

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
jelenleg 64 gb emmc és egy 64 gb-os SD kártya, 2 giga rammal (ettől féltem, de meglepően használható) de legyen mondjuk 4 gb, ODD nem kell.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nem létszükséglet egyik sem: gigabites lan, webcam (minőség kb mindegy) erős, stabil wifi, HDMI, USB 3.0

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
-
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Lehetőleg új, vagy még legalább 6 hónap garancia legyen rajta.

Jelenlegi gépem adatai, hogy lássátok nem kell erőgép a játék csak akkor kell, ha belefér az összegbe:
11.6 inch, 1366 x 768 px, IPS
Intel Atom BayTrail-T Z3775 CPU 1.46 GHz CPU and Intel HD graphics (PASSZÍV HŰTÉS)
2 GB RAM
64 GB eMMC +64 GB SD (dokkoló bővíthető HDD-vel)

A fent leírtam nagyjából az igényeimet, gondolom ez ilyen méretben nem nagyon játszik. Számomra legfontosabb a hordozhatóság, a hosszú üzemidő és a gyors töltés (jelenlegi közepes terhelésnél 75%-os fényerőnél 6 órát megy és 2 óra alatt feltölt) minden más mehet ennek a kárára. Nem vagyok képben, hogy vannak e passzív hűtésű notebookok, ultrabookok de imádom, hogy nincs hangja. Márkából én az ACER, ASUS, DELL hármassal voltam kapcsolatban, elsősorban ezek közül szeretnék választani, de szóba jöhet a Lenovo is.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#80995) bul07 válasza szabonagyur (#80992) üzenetére


bul07
nagyúr

Oké
Hol éri meg megvenni a FUJITSU Lifebook AH544-et
ipon-nál
FUJITSU Lifebook AH544/G32 VFY:AH544M33A5HU i3-4000M 2.40GHz, GT 720M 130.622 Ft de csak 1év gar [link]

Máshol ugyan ez 150e Ft körül van és sokba csak HD Graphics 4600 van

De akkor hol lehet 130e körül megvenni 720M-el 2év garanciával

Vagy a HD Graphics 4600-os darabok az újabb verzió?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#80996) Gergosz2 válasza bul07 (#80995) üzenetére


Gergosz2
veterán

720M lehet, hogy dedikált vga de a marketingen kívül semmi értelme sincs. Egy IGP hozza ugyan azt a szintet és ráadásul-1 hibalehetőség.

lsd: [link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#80997) bul07 válasza Gergosz2 (#80996) üzenetére


bul07
nagyúr

Rendben úgyse játszik a lista alapján nincs is sok különbség

laptopszalon.hu megbízható?
[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#80998) jkhaul


jkhaul
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy Asus Zenbookot, de nem nagyon vált be, fél éven belül másodjára viszem majd szervizbe. Eddig a család csak ezt a márkát fogyasztotta, nagyon meg volt mindenki elégedve, de ez most elég nagy pofáraesés volt annak ellenére, hogy 300k-t költöttem rá. Szeretném leváltani, de jól jönne egy kis segítség, mert nem nagyon tudom, hogy mi érné meg. Köszi előre is!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanság
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Nincs, de akkor ne kelljen utána jó pár évig újat vennem.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Irodai munka (SPSS, ilyesmi)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Melyik kezembe harapjak? :)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha lenne, nem zavarna, de HDD mellé csak.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
13.3, max 14 / full HD-t megszerettem, de lehet kisebb / mindegy.
(8) Notebook tömege?
1.5 kiló, sokat cipelem, gyenge vagyok.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy, de Win7-et raknék rá.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Optikai meghajtó nem kell, HDD legalább 500 GB, RAM csak 2 hatványa legyen :)
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
kártyaolvasó (SD)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Az SPSS annak tűnik.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Új (lehetőleg nemzetközi garanciával).

(#80999) dragon1993 válasza bul07 (#80997) üzenetére


dragon1993
őstag

Én onnan vettem, korrektek. Érdemes megemlíteni ,hogy Win8 kell ha 20Mb/s-nél többet akarsz wifin.
(Legalábbis én csak ott találtam értelmes stabil drivert.)

jkhaul

Valami keretet írj, mert milliókért is lehet laptopot venni.

[ Szerkesztve ]

(#81000) brumi1024 válasza Dhampir (#80985) üzenetére


brumi1024
veterán

Az összes jelenlegi Apple gépben a Mac Pro-n és talán az iMac-eken kívül forraszott a RAM. Ez mondjuk annyiban befolyásoló, hogy előre el kell dönteni, mennyi memóriával veszi az ember a gépet, de 13"-os Pro-n is 8 giga az alap, a nagyobb 15"-oson már 16, az pedig egy darabig elég. Oké, nem a legszimpatikusabb húzás, de spórolni kellett a hellyel (és persze kell a pluszprofit), és egy spéci foglalat vs forasztott közül az utóbbinak több az értelme.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.