Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#146351) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Az alábbiakhoz kérnék segítséget:

(1) Egy hónapon belül.
(2) max. 300e
(3) irodai programok, programozás (VS), Photoshop, tervezés, hobbi/tanulás szintjén
(4) játék minimális
(5) Kijelző legyen nagy és jól látható
(6) hordozás eseti
(7) Windows lenne rajta
(8) gyors M.2 SSD, 1Gb HDD, min 8Gb RAM, ODD nem annyira lényeges
(9) HDMI legyen azért, normális billentytű.
(10) Csak új gép

(#146352) V911 válasza Khelben (#146350) üzenetére


V911
junior tag

Ha használt laptopot veszünk létezik valami diagnosztikai alkalmazás amit vásárlás előtt lefuttathatunk rajta s kijelzi ha valami hibás vagy csökkent élettartalmú benne?

(#146353) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

sajnos meg kell válnom az asztali gépemtől, kihasználatlanság és a közelgő költözés miatt.
Ma raktam fel hirdetést a hardver apróra így a vásárlás sem égető, de szeretnék időben elkezdeni nézelődni a pótlásáról.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Az ősz folyamán
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000.- körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai felhasználás, de semmi megterhelő.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Szeretném ha futna rajta az NS2 1080p-ben Low-medium beállításokon.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" vagy 15,6 ban gondolkodtam, kisebb nem lehet nagyobb igen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset lesz hordozva és még kevesebbet használva hordozás közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Szeretnék két db m.2 slot ot. vagy SSD és m.2 páros. a csatlakozó a fontos bővíteni később is tudom nem kell, hogy a kiépítés tartalmazza a meghajtót.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Dokkoló csatlakozó és ujjlenyomatolvasó.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Alapvetően új gépet szeretnék venni de megfelelő használt ajánlatokat is megnézek.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#146354) bizi990 válasza Khelben (#146350) üzenetére


bizi990
senior tag

Köszi!
Mondanám, hogy értem, de nem értem :) Ahogy nézem notik, dokkolók és egyéb usb-c replikátorok leírásait azt tapasztalom, hogy semmi se biztos, noti gyártók, nem adnak ki infót. Lenovo fórumon úgy tesztelgetik a felhasználók, hogy melyik usb mit tud...

Megtetszett a yoga, ezért akkor lépnék tovább, ha ezt teljesen elvetem. Még lehet hajlandó lennék Winre is átköltözni linuxról, ha jegyzetelésre alkalmas a gép active pen-nel.
Nem találtam egyértelmű infót arról, hogy yoga530 usb-c támogatja-e a Power Delivery-t. Ha abból indulok ki, hogy nem, akkor lenti adapterrel a töltésen kívül valószínűleg meg tudom oldani a többit (hdmi, ethernet, usb hub) vagy teljesen kizárt?
[link]

(#146355) Khelben válasza V911 (#146352) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az egyes részegységeket tudod tesztelni, ssd-t hdd-t, memóriát. Olyan nincs, amit ráengedsz a gépre és megmondja, hogy a töltőcsatlakozó be fog szarni 2 hét múlva.

(#146351) user112 : HP Probook 450, Dell Latitude 5570 vagy 80, utóbbiak kifutó típusok.

(#146353) Radványi : nem tudok olyan gépről, amiben két m.2 lenne. Olyan van, hogy 2,5-ös sata és mellette m.2. Ha kapni még a Dell 7577-ből egy i5+1050-es darabot, akkor az megfelelő lenne neked. Már amennyiben az irodai felhasználás nem napi 8 óra intenzív gépelést jelent, mert arra nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#146356) gyarmatipeti


gyarmatipeti
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeljövőben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350 ezer forint.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Fotós hallgatónak
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne játékra használva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nincs preferencia
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem a legfontosabb szempont
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindegy
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Mindegy
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép

(#146357) Khelben válasza gyarmatipeti (#146356) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude 5-ös sorozatból a megfelelő méretű darab.

(#146358) gyarmatipeti válasza Khelben (#146357) üzenetére


gyarmatipeti
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
A leendő tulajdonosnak még annyi kérdése lenne, hogy Apple laptop jó alternatíva lenne-e ebben az árkategóriában?

(#146359) Khelben válasza gyarmatipeti (#146358) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért csak Air-t kap, abban nem IPS a kijelző és a felbontása is kevés.

(#146360) Radványi válasza Khelben (#146355) üzenetére


Radványi
aktív tag

Szia, köszönöm a választ.

Én sem találkoztam meg olyan laptoppal, de gondoltam egy kérdést megér.

Mit gondolsz érdemes lenne Ryzen 7 2700u val szerelt laptopot keresnem, mert azt hiszem annak a teljesítménye elegendő lenne nekem játékra.

Persze jobban örülnék a Dell-nek, mert kicsit odahúz a szívem.
Sajnos 2700u val szereltet csak Elitbook ot találtam ami megfelelőnek tűnt nekem.

Illetve nem annyira sürgős, ezért ha van valami ami év végén vagy jövő év elején várható az is jó lehet nekem.

(#146361) user112 válasza Khelben (#146355) üzenetére


user112
senior tag

Minden ProBook 450 G5 azonos szerkezetű. Úgy értem m.2 és hdd foglalat minden típusban ugyanolyan; csak más procival, ram-mal, vga-val szerelt, más-más tárolók vannak benne, de mind bővíthető?

(#146362) carrilboy


carrilboy
csendes tag

Sziasztok.

Sikerült a 2 hete tartó lázas gépkeresést leszűkíteni 2 db gépre. Erről kéne vélemény.
Tartós gépet keresek, hordozva is lenne, bár nem sokat. Munka is lesz rajta, napi több órában.
Mindkét hardver elegendő ahhoz,amihez nekem kell,tehát igazából inkább a kényelmi szempontok,bővíthetőség,tartósság,strapabírás,hordozhatóság,billentyűzet,stb szempontok érdekelnének.

HP Probook 450 G5
i5-8250U
2x4GB Ram 2400Mhz
1TB HDD+256GB SSD
Integrated Graphics UHD 620
FullHD IPS anti-glare 15.6"
~950€

Dell XPS 15 9570
i5-8300H
2x4GB Ram 2666Mhz
256GB SSD
Nvidia GTX 1050 4GB
FullHD IPS anti-glare 15.6" 100% sRGB
~1200€

Ugye van a két gép között 250€ különbség,a kérdés az,hogy megéri-e a Dell ezt a felárat úgy,hogy hardveresen a Probook is bőven jó nekem.
A fenti felsorolt szempontok alapján tartósabb,jobb,minőségibb,strapabíróbb-e ennyivel a Dell,hogy megérje kifizetni rá ezt a pluszt?
Egyetlen dolgot emelnék ki, a Probook-on van numpad,a Dell-en nincs (nem is értem). A melóhoz jól jönne,de nem nélkülözhetetlen a numpad.Szóval billeg a mérleg,hol ide, hol oda, ezért vagyok tanácstalan.
Gondolom, első körben mindenki rávágja,hogy a Dell,mert az mégiscsak Dell,ráadásul egy XPS,stb....A kérdés az,hogy jobb-e annyival,mint a HP,ha nem(csak) a hardvert nézzük.
Nem volt még a kezemben egyik se sajnos,és jelenleg nincs is rá lehetőségem,pont ezért kérdezlek titeket.
Mit gondoltok erről?

(#146363) Heak


Heak
újonc

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Október vége, november eleje
(2) A gépre szánt összeg forintban? 230-250 ezer
(3) Felhasználás? Egyetem mellé, office, World of Warcraft esetleg PUBG, régebbi játekok, android studio, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? WoW, régebbi játekok(COD2-4), PUBG. Ha ezek fHD-n mennének(kiv. PUBG, az ugyse :D) annak örülnék de a kisebb felbontás sem baj, a részletesség tekintetében is rugalmas vagyok, de azért egy mediumnak örülnék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 fhd, lehetőleg IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Heti szinten egyszer-kétszer
Használnád-e utazás közben is? Nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10, de ha az árba nem fér bele, akkor azt majd utólag megveszem
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD mindenképpen, esetleg mellé egy HDD, optikai meghajtóra nincs szükségem
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Nyitott vagyok mindenre.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#146364) Mikulásbá válasza carrilboy (#146362) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább az a fontos kérdés,kell-e neked a dGPU,ha nem használod ki.Bár van Optimus,később jól jöhet még a külön erősebb GPU.
Az XPS-nek azért nincs numpadja,mert 14-es külsőbe raktás a 15.6-os gépet.Szinte nincs kávája a kijelzőnek,ugyanígy vannak a ZenBook.ok is.

[ Szerkesztve ]

(#146365) justgiveup


justgiveup
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ősszel
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
70-80 ezer forint, nagyon maximum 100
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok tanulás szintjén, youtube, böngészés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,4 és legalább HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat. Házonbelül viszont megfordulhat bárhol :D kanapé, konyha, asztal szóval azrt bírja a strapát valamennyire
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ssd lehetőleg
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
lehetőleg fehér legyen és ne túl nehéz :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ennyiért gondolom jobban járok egy használttal.

(#146366) carrilboy válasza Mikulásbá (#146364) üzenetére


carrilboy
csendes tag

Ezek szerint, ha nem feltétlenül kell a dgpu,akkor inkább maradjak a HP-nél?
Nem ragaszkodom hozzá hogy legyen,de származik belőle vmi bajom,ha van?
Ahogy mondtam,tartósság,hordozhatóság,strapabíróság stb a főbb szempontok,hardver másodlagos most ebben a döntésben.

(#146367) Mikulásbá válasza carrilboy (#146366) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Talán a tartósság,hordozhatóság,strapabíróság a HP felé billen,de használhatóságban nem biztos.Jó anyagból van a XPS is.
Ahogy írtam az Optimus gondoskodik arról,hogy ha nem kell a dGPU,nem is megy,de sosem lehet tudni alapon később jól jöhet.
Ha bőven elég a HP,azt vedd.

[ Szerkesztve ]

(#146368) Dhampir válasza Radványi (#146360) üzenetére


Dhampir
félisten

Az általad látott HP EliteBook 755 G5 jó kis gépnek tűnik, főleg, ha nettó áron sikerül beszerezni.

(#146369) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Csak egy gyors kérdésem volna.
Akku nélkül, csak hálózatról üzemelő laptop egy idő után kikapcsol. A táp elég meleg. Jól gondolom, hogy ezt az üzemmódot bírnia kellene így, csak a táp haldoklik?
Bocsánat az off hozzászólásért, de nem találtam témába vágó topikot. Válasz után akár törölhető is.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#146370) Mikulásbá válasza cool13 (#146369) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Valószínű,de alaplap is lehet.Szakember tudja megmomndani pontosan.

(#146371) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Valaki tudja esetleg honnan lenne érdemes Matebook X Pro-t rendelni ami megbízható forrás, avagy mikor lesz elérhető nálunk?

Köszönöm !

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#146372) Pierre75 válasza cool13 (#146369) üzenetére


Pierre75
senior tag

Itt próbáld meg!

(#146373) skt válasza freelanced (#146371) üzenetére


skt
tag

Nálunk nem biztos, hogy elérhető lesz hivatalosan, még a feleknek nem sikerült megegyezni. A környező országokban, is csak Ausztriában lesz/van hivatalosan. Ezt elég közelről tudom :)

(#146374) freelanced válasza skt (#146373) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. És onnan akkor be tudná szerezni az ember valószínűleg az elkövetkezendő hónapokban?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#146375) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
1, 1-2 hónapon belül lenne esedékes a vásárlás
2, 150ezer forint +- 10 ezer, ha indokolt, ne pár ezer forinton múljon
3, Irodai programok, netezés, filmnézés, esetleg Heroes of the Storm játék
4, Heroes of the storm játék, és akkora felbontásban, ami a laptop kijelzőjének felbontása, 60 FPS legyen meg.
5, 13 col vagy 15 col, ez nem lényeges annyira, IPS
6, Házon belül hordoznám, esetleg ha elmegyek valahova, akkor oda vinném magammal, de utazás közben nem használnám
7, Nem szükséges operációs rendszer, meg tudom oldani magamnak
8, Tárhely mérete lényegtelen, SSD nem árt, illetve 8gb ram jó lenne
9, Csak új gép jöhet szóba
10, Minél nagyobb akksi legyen benne, mert nem szeretném vezetékes gépként használni. :)

Köszönöm a segítséget! :R

(#146376) skt válasza freelanced (#146374) üzenetére


skt
tag

Szallitani senki nem fog ide hivatalosan, mert abbol jelen esetben, nagyon nagy balhe lenne. De elobb utobb, megoldjak a forgalmazast, csak egy kicsit le kellene szallniuk a foldre ott Kinaban.

(#146377) mesemese


mesemese
újonc

Sziasztok!
Laptopot keresek, maximum 250 000 forint értékben (vagy ekörül). Programozáshoz és photoshophoz kellene főleg (meg hobbiszinten játék és 3d-s modellezés, de ezek nem igazán prioritások).
A kijelző mindenképp 15'6, minimum 8G RAM és 1T HDD, processzorból pedig i5 vagy i7 és HDMI csatlakozó, amikhez szeretnék ragaszkodni. Operációs rendszerből leginkább a semmi lenne jó :)
Ami az utazást illeti, sokat cipelném.
Új gépet keresek (semmiképp se használtat). Dellben vagy Lenovóban gondolkodtam főleg, és szeretnék ezeknél a márkáknál maradni. (Eddig a DELL Vostro 3578-at találtam, ami jónak tűnik, de eléggé bizonytalan vagyok vele kapcsolatban, és gondoltam, utánakérdezek, van-e más hasonló (jobb) opció :) )

(#146382) total90


total90
veterán

Hali,

Keresek egy notebookot, ami 14"-os, de inkább kisebb, vékony és könnyű, legyen rajta SD kártya olvasó, valamint hosszantartó akkura is szükségem lenne.
A gép nem nagyon lenne terhelve, csak az utazásaim során szeretném a fényképezőgépről, drónról stb. a képeket lementeni rá. Ez az elsődleges cél.
Ami még szóba jön az böngészés és az Office csomag használata, de ez elenyésző mértékben történne. A képek és videók feldolgozása nem ezen a gépen történne, csak az ideiiglenes tárolása az anyagoknak.

Árban... nézegettem használtam MacBook Airt és azoknak az ára, tehát 200-220k lenne a maximum amit kiadnék egy gépre. macOS nem feltétel, szóval Windows vagy freeDOS gép is szóba jöhet. Úgy vagy használt, az is mindegy.

Asus Zenbook UX310UA-FC973T lenne újonnan egy akcióban 250k, amire még igent is mondanék... de nem találok semmilyen infót, hogy mennyire bírja az akku.
Tervezek túrákat, ahol néha 3-4 napig nem lenne lehetőségem a gépet tölteni és ezért a legalább 5 óra használatnak benne kell lennie.

Mit tudnátok ajánlani?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#146383) Mikulásbá válasza total90 (#146382) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jó a kinézett Zenbook,annyit tud az akkuja.

(#146384) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Tudja-e valaki, hogy a Lenovo IdeaPad 330-ba (81D2006VHV) lehetséges-e egyszerre beletenni hddt- és ssd-t? Azt írja a Lenovo oldala, hogy optikai meghajtó opcionális, tehát lehetséges, hogy azért ott van az a sata csatlakozó pluszban...? Vagy m2-es ssd esetleg, de erről nem ír semmit sehol. Emailre meg nem reagálnak semmit.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#146385) Mikulásbá válasza Victoryus (#146384) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"Akár 2 TB-os SATA HDD-t is választhat, ha több ezer videót, fotót és fájlt szeretne tárolni. A gyors válaszidejű – akár 256 GB-os – PCIe vagy SATA SSD rövidebb gépindítást és gyorsabb adatátviteli sebességeket nyújt. Ezenkívül a 256 GB-os PCIe SSD 1 TB-os SATA HDD-vel is kombinálható, ezáltal a két technológia legjava egyesíthető a hibridtárhelyes megoldásban."

Ettől függetlenül az biztos,ha konkrétan a Lenovo-nál rákérdezel.

Vagy van már olyan HDD,ami 1 TB+128 GB SSD egyben. :U

[ Szerkesztve ]

(#146386) Roland76


Roland76
tag

Sziasztok!

Egy gimnazista kislánynak kellene egy könnyű, kisméretű notebook.
Annyira nem sürgős, hogy azonnal, de rögtön, mert van neki egy, de az egy méretes darab.
Paraméterekre az alábbiakat vázolta fel nekem: 12-13 talán max 14".
Win 10 környezetben, játékra nem, csak iskolai dolgokra lesz használva, így Office (Word, Excel, PowerPoint), internet jön szóba.
Filmet is ha néz rajta, azt főleg streamet szokott, esetleg letöltve mkv (nem HD anyag).
Nagyjából elmagyaráztam neki az SSD vs HDD előnyöket/hátrányokat, de neki kellene kb 500 Gbyte háttértár, tehát nem kell, hogy SSD-s legyen. 4 GB ram jó lenne.
Hogy mennyire lesz hordozva, azt nem tudom megmondani, de egy átlagos akku üzemidő szerintem elegendő, főleg mivel a kollégiumban konnektor közelben lesz.
Említette még az optikai meghajtót, de ahogy néztem ez kis méretű gépek esetén eléggé ritka, opcionálisan külső olvasó is megfelelhet.
A keret nem túl izmos, 120.000-t szánna rá, viszont nem zárkózik el a használt géptől sem.
Remélem, ne hagytam ki semmit.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#146387) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
általános használat, net, film, zene stb
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15", matt ips jobb, de ne lényeges
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem jellemző
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1tb hdd szerintem kellene, memória meg 4/8
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#146388) Peter_ válasza Peter_ (#146328) üzenetére


Peter_
tag

Nem kaptam választ, most Acer Swift 3-akat nézek, úgy látom ajánlottak. Ebbe vajon tehető még pluszba HDD is, hol lehetne kideríteni? https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-swift-3-ultrabook-sf315-52-55qy-pezsgo-mar-2-ev-garanciaval-nxgzbeu003/9616/

Azért kérdezem, mert van amit eleve HDD-vel és SSD-vel árulnak, pl.:
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-swift-3-ultrabook-sf315-52-356a-pezsgo-mar-2-ev-garanciaval-nxgzbeu001/9551/#tabspec

De 256 GB SSD-t szeretnénk HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#146389) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 110000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Office, net. Főiskolához kell rokonnak (Villamosmérnöki)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem fontos, de biztos akar majd játszani is
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Valószínűleg gyakran lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Minimum 250 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Főleg használt, garis érdekel

Előre is köszönöm!

(#146390) Khelben válasza Stylerr (#146375) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer Aspire 5, ez a legolcsóbb ips-es gép.

(#146389) Keil Walker : játékról érdemes lenne lemondani és akkor mehet egy használt üzleti, HP Elitebook840, Dell Latitude E7440.

(#146387) Speeedfire : a fenti Acer vagy ha játék egyáltalán nem lesz, akkor egy Acer Swift 3, az valamivel jobb anyagminőséget ad.

(#146386) Roland76 : HP Elitebook 820 szokott néha lenni fullhd ips kijelzővel, érdemes lenne egy olyat vadászni. Ha sürgős, akkor ugyanez kisebb felbontással, de 1600x900 alá nem mennék, mert az 1366x768-as panelek nagyon trágyák.

(#146365) justgiveup : használt boltokban kell keresni egy HP 8560p-t 1600x900-as kijelzővel, az kb. mindent tud, amit szeretnél. Vagy ugyanebből a korosztályból Dell Latitude 6520.

[ Szerkesztve ]

(#146391) masa55


masa55
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy új laptopot venni az alábbi elvárásokkal. Ti mit ajánlanátok?
első körben erre a két laptopra gondoltam:
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/dell/inspiron-3567-241037-p387720275/#
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/dell/inspiron-3567-225365-p357218323/#

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 180.000 forint
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
-irodai programok, filmezés, hobbi szinten
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-14, vagy 15,6-os képernyőt szeretnék. Többi specifikáció nem fontos, legyen szép képe.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-szinte semennyit sem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-win 10 fusson el rajta
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-1 GB HDD, 8 GB ram, optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-HDMI legyen rajta
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-3 év garanciát szeretnék legalább. Kevésbé fontos hogy használt vagy új.

KÖszi!

Üdv,
Isti

(#146392) Speeedfire válasza Khelben (#146390) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nincs gond a hűtésükkel, hogy ilyen vékonyak? HP 250-est néztem első körben.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#146393) Khelben válasza Speeedfire (#146392) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha dedikált vga nélkül veszed és U-s processzorral, akkor nem lesz gond a hűtéssel. HP 250 is jó gép, csak az alsóbb kategóriákban játszik.

(#146391) masa55 : szép képe csak ips kijelzőnek lesz. Linkeltem lejjebb egy Acer Aspire 5-öt, annak ilyenje van. De arra csak 2 év a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#146394) Speeedfire válasza Khelben (#146393) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#146395) Keil Walker válasza Khelben (#146390) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

A játék nem fontos. Köszi az ajánlást. Esetleg van ajánlott bolt is, ahol érdemes használtat venni?

(#146396) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok!

Hp probook 430 G5-öt tervezek vásárolni. Eddig laptopszalont nézegettem, ott 197e SSD-vel, viszont a mysoftnál láttam, hogy 179ezer, úgy hogy ez alapból HDD-s gép, de ők kicserélik samsung ssd-re a háttértárat. Az ssd-re így ők adnak 2 év garit. Mi a véleményete? Megéri ezt a "rizikót", vagy csak túlparázom?

(#146397) Mikulásbá válasza galuska95 (#146396) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vedd HDD-vel,majd te cseréled SSD-re.Így a legokosabb,legy egy plusz HDD-d,amit tokba téve külső háttértárnak lehet használni.
Olyan SSD-t veszel bele,amilyet akarsz,annak is lesz külön garanciája.

[ Szerkesztve ]

(#146398) galuska95 válasza Mikulásbá (#146397) üzenetére


galuska95
aktív tag

a cserével együtt ennyi a gép, így árulják nem én kértem bele. Így olcsóbbra jön ki mint máshol HDD-vel. A keretem így is kimaxoltam, alapból ssd-vel szeretném és van itthon amúgy is külső merevlemez.

linkelem:
[link]

(#146399) Mikulásbá válasza galuska95 (#146398) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor vegyed így.

(#146400) Stylerr válasza Khelben (#146390) üzenetére


Stylerr
addikt

Akkumulátor téren mennyire bírja? Nyilván tudom, hogy attól is függ,hogy mire használom, netezéskor és filmnézéskor mennyi a kb várható idő amit bír az akksi egy feltöltéssel?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.