Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93151) szasanyi válasza emvy (#93150) üzenetére


szasanyi
félisten

Az egy drága de jó monitor. Kicsit olcsóbb, és szintén jó (sőt, a fekete szint jobb, kevésbé kékes mint az IPS, és nagyobb a frissítési frekvencia) az LG 32GK850G-B

MOD - értem. Akkor marad az, esetleg ez ami tényleg jó lenne:D De itt a lista mi létezik egyáltalán, nézz utána ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#93152) emvy válasza szasanyi (#93151) üzenetére


emvy
nagyúr

32GK850G-B az csak QHD sajnos, az keves. :(

while (!sleep) sheep++;

(#93153) AxBattler válasza emvy (#93150) üzenetére


AxBattler
félisten

Itt eléggé dicsérik azt a Predator-t, és más alternatívát nem nagyon találni, szóval miért ne?
4K, IPS, Gsync monitor olcsóbban szvsz nem várható... legalábbis a közeljövőben.

Irodai munkára: LG 43UD79-B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93154) L4mie válasza szasanyi (#93151) üzenetére


L4mie
veterán

de jó kis lista :R
AOC AG271QG-ről mik a tapasztalatok?
Hasonlónak tűnik mint az ACER és ASUS hasonló tulajdonságokkal bírói.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#93155) szasanyi válasza L4mie (#93154) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem ismerem, esetleg tesztet tudnék keresni de azt te is megtalálod. Viszont a gond itt is az ár... ennyiért én tuti nem vennél AOC-t, amikor ez ugyanannyiért ez 5 éves garival.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#93156) L4mie válasza szasanyi (#93155) üzenetére


L4mie
veterán

hát igen, az az 5 év az acerre és Brekk elismerő szavai sokat tesznek a lantba....az ár meg majdnem mindent el is vesz :D Nekem meg kéne a magasabb freki, mert szerintem!!! a 60Hz fárasztja a szemem pár óra után. :(
Végén Freesync es lesz....

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#93157) emvy válasza L4mie (#93156) üzenetére


emvy
nagyúr

> 60Hz fárasztja a szemem pár óra után
:O :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#93158) L4mie válasza emvy (#93157) üzenetére


L4mie
veterán

Ez most miért is vicces? Szívesen látom a magyarázatot, lehet még crt ből berögződött a tudásom, de trollkodás nem segít, csak minősít.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#93159) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Az alábbi megoldások közül melyiktől kapnám a legjobb játékélmény-képminőség párost?

- ASUS PG279Q (144Hz IPS, g-sync)
- ACER PREDATOR XB271HU (144Hz IPS, g-sync)

A harmadik lehetőség, viszont ehhez a GTX1080-at le kellene cserélnem Vega 64-re:
- Samsung C32HG70

A kérdés az, hogy megéri-e a VGA cserét ha a játékteljesítmény gyakorlatilag megegyezik, de a színhűség fotószerkesztés miatt fontos lenne? :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#93160) szasanyi válasza L4mie (#93156) üzenetére


szasanyi
félisten

Én erre pályázok BF-ben (no, nem olyanban amilyen tegnap volt mert az egy rossz vicc volt nem BF). Ha 150k alá megy az ára vhol, normális (hivatalos) 3 év garival veszem is, és lecserélem a 1070Ti-mert. Nem vagyok hajnadó ennél többet monitorét kifizetni (főéleg nem TN panelesért!). Ha mégis sz@r lenne a BF ésnem lesz, akkor csúszik a projekt. Úgyis cvsak olcsóbb lesz ez (is) nem drágább. Jönnek a Freesync2 / JHDR monitorok jövőre lentebb tolják a jelenlegi árakat.

Jaffa: 170k az azért nem 230 vagy 250k. Azok nem voltak és valszeg sosem lesznek ilyen áron akcióban. Egyébként tesztek alapján egyik 19 másik 1 híján húsz (bár képminőségre picit jobbnak hozták kis az ASUS-t a TFT Central-on ellenben 3 és nem 5 év garival mint az ACER, illetve drágább is). Perpilla ez a legjobb ajánlat, de nem tudom 23-ai BF-ben lesz-e vhol jobb áron.
És nézd meg a fentebb linkelt Freesnyc monitort, ami szinte megegyezik a 250k-s tesóval csak ugye nem G-Sync-el használ. Vicc...
Ez a mi éri meg és mi nem ebben atémába irreleváns, és objektív módon nem is meghatűározható. Itt csak 2 dolog stzámit: ki tudo-e és ki is akarod-e fizetni azt, amibe kerül. :U

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#93161) jaffa 2843 válasza szasanyi (#93160) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A "megéri" rész nem a monitorra, hanem a VGA-ra ment volna és nem is az árra, mivel kb gombokért lehetne egyikről a másikra váltani. A kérdés, hogy mit tud színtérben a Samsung, ami képszerkesztésnél többletet adhat. Mondjuk a Freesync 80-120-as tartománya elég gyengécske.
Árban egyedül a 250k-t húztam meg,mint kompromisszum. Ebből akarom a legjobbat kihozni az igényeimnek megfelelően.
Pont ezért vacillálok, mert gyakorlatilag a specifikáció utolsó betűjéig megegyeznek ezek a monitorok. Még a 3 év garival is kibékülnék, csak a lehető leghomogénebb és színkorrekt panel kell.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#93162) szasanyi válasza jaffa 2843 (#93161) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, én is úgy értettem - és általánosságban is! Gamer kártya, gamer monitor, gamer... tökmind1, a lényege az amit leírtam. Drágák (nem ritkán túlárazottak) így bármelyik cseréjén csak bukni lehet - az, hogy ki mennyit veszíhet és mennyit hajlandó lenyelni az teljesen egyéni.
Freesync / G-Sync működése meg van? Csak mert mind2 lényege az FPS szám és a monitorfrekvencia szinkronizálása kvázi aktív Freesnyc / G-Sync esetén csak akkor lesz 120/144Hz ha az FPS értéke is 120/144 lesz. 1440p-ben legalább HIGH grafikai részletességgel ez hány esetben lesz meg? Csak kérdem... :U
A képszerkesztés nálam nem játszik, így azt nem tudom e célra melyik jobb és melyik kevésbé de biztos lesz vki hozzáértő aki megmondja.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#93163) jaffa 2843 válasza szasanyi (#93162) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Pont az lenne a lényeg, hogy alacsonyabb FPS mellett ne legyen tearing. 80 FPS alatt a Samsungban nincs Freesync, ami elég nagy kapufa, szóval az kihúzva. Kompetitív játékokban pedig úgyis az egeket verdesi az FPS számláló.
Nagyon nem mindegy, hogy 80 vagy ~30 FPS felett van VRR.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#93164) szasanyi válasza jaffa 2843 (#93163) üzenetére


szasanyi
félisten

Mivel a jelenlegi kártyád NV nincs is lényege (csak ezért linkeltem). Monitorfüggő, hogy az egyes monitorok hány (min.) FPS-től szinkronizálnak de mindig legfeljebb a monitor max. frissítési frekvenciájáig.
Ha van 250k és nem sajnálod egy monitorét kifizetni, akkor ez a jelenlegi legjobb ajánlat 27" 1440p IPS G-Sync vonalon. Egyébként a Samsung C32HG70 Freesnyc-es plusz van HDR.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#93165) AxBattler válasza jaffa 2843 (#93159) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha a színhűség is fontos, akkor a túlszaturált, színes színteres quantum dot miatt azt a Samsung-ot ne.
Inkább kalibráltan Asus, vagy Acer (utóbbira szavaznék az 5 év gari miatt).

Ja, ha egyszerre kell komoly gamer teljesítmény, és fotós munka, akkor az nem kevés pénz.

(#93164) szasanyi
Most csak 230k HUF + kalibrálás.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93166) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok

Monitort szeretnék venni max 50000Ft a keret én ezeket néztem.

AOC 24V2Q
AOC I2490VXQ/BT
ACER NITRO VG240YBMIIX

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#93167) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek ez ebben a formában mennyire vállalható?
[aoc-g2590vxq]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#93168) AxBattler válasza Dadpool (#93167) üzenetére


AxBattler
félisten

Vállalható, de alig többért már kapható hasonló IPS:
Acer VG240Y
LG 24MK600M-B

Ha komolyabban gémerkedni szeretnél, akkor meg úgyis 144Hz TN az irány.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93169) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Innen érdemes vmit vásárolni átlagos felhasználásra. Játék és böngészés egyaránt hétköznapi szinten van. Jelenleg egy 2400G van a gépbe. Később lesz fejlesztés, így az talán szempont lehet. 40-50k a keret max. 24-27" max.

(#93170) Desmond0901


Desmond0901
csendes tag

Sziasztok!

Lecserélném régóta nyüstölt monitoromat, az alábbi irányok alapján keresem új képmutatómat. :)

Főleg játékra használnám, de nem vagyok finnyás felbontás ügyileg, 1080p teljesen megfelel. 120 v 144 hz-et viszont szeretnék mindenképp, nem tudom az a 24 hz mennyit dob árban, én annyira nem ragaszkodom a 144-hez. 24" körül egyelőre a ViewSonic XG2401-el szemeztem, de ezt is igazából csak Redditen olvasottak alapján választottam. Nagyon max. 100e forintot áldoznék rá, úgyhogy ez még árban is stimmelt, de nem bánom ha lebeszéltek róla valami nyomós ellenérvvel :)

Köszi!

(#93171) batagy válasza Joe123 (#93147) üzenetére


batagy
őstag

Akkor a monitoros és a Win10-es kék szűrést egyszerre nem érdemes használni?
A monitoron lévő szűrőt mindenki a kapcsolóval kapcsolgatja?

(#93172) Joe123 válasza batagy (#93171) üzenetére


Joe123
aktív tag

Szerintem felesleges mindkettőt egyszerre használni. Nem tudom más hogy használja, nekem tud a monitorom 5 presetet, amik között egy gombbal váltogatok. Az olvasáshoz, böngészéshez használt eleve sárgásra van állítva kis fényerővel, a filmezéshez használt pedig normálra, nagyobb fényerővel.

(#93173) harom.14


harom.14
csendes tag

Erről tudtok mondani valamit? Aoc Q3279VWFD8 (32" IPS 1440p 75Hz FreeSync)
Asszem feladtam a 144Hz-et, a vga is sokkal gyengébb lesz. A min. 27" és QHD továbbra is követelmény.
Vajon a 32" túl nagy lenne sima asztalra? Jelenleg 24" FHD-m van. Tudtok esetleg hasonlóan jó vételt FreeSyncel? Ez kevesebb, mint féláron van, a kinézett amúgyis jó vétel 27" 1440p 144Hz FreeSynces Acer VG270UP-hoz képest, pedig plusz 5 col... :Y

[ Szerkesztve ]

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#93174) Dadpool válasza AxBattler (#93168) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Uhh ez az Acer nem is lenne rossz. Köszi szépen lehet beruhazok egyre 😁

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#93175) koko52 válasza harom.14 (#93173) üzenetére


koko52
veterán

Nekem nagyon bejön. Kettőt vettem, egyiken van legszélén egy észrevehetetlen subpixel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#93176) harom.14 válasza koko52 (#93175) üzenetére


harom.14
csendes tag

Köszi! Kettőt egymás mellé vagy külön helyre? Mekkoráról váltottál?

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#93177) koko52 válasza harom.14 (#93176) üzenetére


koko52
veterán

22-ről, két helyre ment. 57 volt alzán.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#93178) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Ez mennyire jó ennyiért 54eft LG 29UM59-P

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#93179) Dare2Live válasza harom.14 (#93173) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

IMO:
Ha fps vagy/és multi gamer akkor a 27-32" a 75hz és IPS felejtős. 144+hz TN és 24". Ezt használja a prok 90%.
Tipikus választás a Zowie XL2411.

Ha képszerkesztésre, excel...= munkára kell akkor TN felejtős. Ha kell a kontraszt inkább VA, ha nem akkor IPS.
imo munkánál 27"re a 2560*1440 az ideális 30+ra pedig 4K.

Az ideális az ha megengehetsz magadnak egy 4Ks 30+os monitor munkára és egy első bekezdésben lévő gamer monitort. 190k alatt nem nagyon lehet összehozni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93180) harom.14 válasza Dare2Live (#93179) üzenetére


harom.14
csendes tag

Köszi a választ!

Alap használat: Fejlesztő vagyok, és időnként hazaviszem a munkát... Egy db FHD monitoron (24") nem férek el kényelmesen, a 1440p már elég otthonra. 4k scaling nélkül túl sűrű, a 27" 1440p már jó, csak amit linkeltem az ugye 32", nem tudom nem lesz-e túl nagy.

Gaming: Utoljára GTA 3, Mafia 1-2, Quake 3, CS 1.5-al játszottam, elfogott a nosztalgia és szeretnék egy kicsit visszanézni a gaming világba. Kipróbálnám az új játékokat, végigvinném a GTA 4 és 5-öt, érdekelne a Far Cry 5, Battlefield, CSGO, ilyesmik. Gondolom ehhez felesleges TN meg 144Hz. Utóbbira kíváncsi voltam, de ahogy látom a VGA+Monitor így minimum duplája lenne (~270k AMD+IPS, 300~k NV+TN). Bár megtehetném, de szórni nem akarom a pénz, úgyhogy most arra gondoltam ehhez az akciós RX 580 plusz a 32" colos 75Hz FreeSync QHD monitor 120k-130k-ért sokkal észszerűbb döntés lenne. Aztán ha nagyon megtetszik a dolog, jövőre upgradelhetek egy újabb generációs amd-re és akkor mehetne az AAA 1440p Ultrán is a monitor teljes 75Hz-ével.

Panel: Tény, hogy az IPS színhűségére nincs szükségem se a játékhoz, sem a fejlesztéshez. A mostani a 24" FHD is TN, nincs vele gondom. Sőt, igazából a VA még jobban is bejön, mint az IPS, a fekete jól jön filmezéshez, a kőkori 193P-met nagyon szerettem. De a felbontáshoz viszonylag gyengébb VGA miatt szerintem kéne a FreeSync mindenképp.

Választás: Szerintem a fentiek alapján best buy lenne az az AOC, azért kérdeztem a véleményeket, meg hogy vajon nem túl nagy-e a 32" asztalra. Lehet ekkora méretnél a 4k-hoz sem kellene scaling sima munkához? Viszont lehet nagyon gagyi lenne 32"-on 200% scalingel FHD játszani (a VGA nyilván natív 4k-ra viccnek is rossz).

[ Szerkesztve ]

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#93181) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Tegnap volt alkalmam lencsevégre kapni egy 21:9 34" és egy 16:9 32" monitor együttállását (Felső sor). Megmondom őszintén, nem tudok dönteni, hogy melyiket célozzam be :F (A típusok nem számítanak, csak a méretet miatt fotóztam össze őket)
A 21:9 monitor magassága egy standard 27" 16:9 monitoréval egyenlő, csak, hogy teljesen világosak legyenek az arányok :)
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#93182) Dare2Live válasza harom.14 (#93180) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

32" az első két napban gigantikusnak fog tünni aztán rájösz, hogy marha jó.

Ha fejlesztő vagy és munkaeszköz akkor én nem sporolnék ezen de az is jó lehet, hogy megveszed és jövőre cseréled 4Kra vagy/és veszel mellé egy 144/240hzs gamer Tnt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93183) Brekk válasza emvy (#93150) üzenetére


Brekk
addikt

Annyira viszik ezt a 32" 4K-t hogy alig kapunk belőle. Olcsóbb mint egy átlag gsync nélküli, pl benq pd3200U. Szóval jó vétel, és remek monitor.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#93184) Brekk válasza jaffa 2843 (#93159) üzenetére


Brekk
addikt

Xb271Hu ha munkára is használod. A PG ugyanaz, csak kevesebb garial kicsit drágábban... A VA samsung se rossz, de sztem fotószerkesztéshez jobb az IPS.
Egyébként a HG70 ,már valós HDR-es!.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#93185) emvy válasza Brekk (#93183) üzenetére


emvy
nagyúr

na akkor majd irok :)

while (!sleep) sheep++;

(#93186) Joe123 válasza Brekk (#93184) üzenetére


Joe123
aktív tag

Úgy látom a samu a HDR mellé 340Hz PWM-et is ad "ajándékba".

(#93187) Mamuska válasza Compika (#93178) üzenetére


Mamuska
őstag

Megéri annyiért. Bár ha lenne valami komolyabb akció a 29WK600-ra akkor inkább azt venném.

(#93188) Mamuska válasza Brekk (#93184) üzenetére


Mamuska
őstag

Jó lett ez az X27, de azért megnéztem volna mit hozol ki belőle a basICColorral. :K

(#93189) Scarletiel válasza Brekk (#93133) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Köszi szépen Brekk! :)

(#93190) Genoscythe válasza Acheron (#93181) üzenetére


Genoscythe
újonc

Az egyik fő dilemma az hogy szoktál-e mozifilmeket (jellemzően 21:9) vagy TV sorozatokat (jellemzően 16:9) nézni a gépen, mert valamelyik műfajban mindenképpen fekete sávokat fogsz kapni, a másikban viszont sokkal jobban kihasználod mint az alternatívát.

A másik az, hogy netezésnél, produktív munkánál rá tudsz-e szokni hogy megosztva használd a képernyődet.

A 34'' Ultrawide az majdnem 2 db egymás melletti 21''-es 4:3 arányú monitornak felel meg, ami szerintem jobban passzol a sok manapság mobilra optimalizált függőleges szerkesztésű weboldal között böngészni mint egy sima 16:9-es monitor, de ha aztán nem akarsz bajlódni vele és úgyis mindent teljes képernyőre raksz majd ki, akkor a végén így fog kinézni a képernyőd:

(1440x3440p)

(#93191) Compika válasza Mamuska (#93187) üzenetére


Compika
aktív tag

Köszi és miben jobb az LG 29WK500-P.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#93192) Remiel válasza b1sti (#93169) üzenetére


Remiel
őstag

-

Nem írtad meg mekkora legyen, milyen felbontásra lenne igény és ilyen apróságok

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#93193) kory1987


kory1987
tag

sziasztok, xbox x-re váltottam.. gépben gtx660 van ( nem tudom, hogy számít vagy sem).. számítógépet csak stratégiai játékokra használom (Cities Skylines), de az x nyújtotta 4k-t szeretném élvezni.

ezt a kettőt néztem.. 100K-körül gondolkozom
Samsung U28E570D vs ASUS VP28UQG

mit ajánlanátok nekem?

előre is köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#93194) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Segitseget kernek monitor valasztasban.
Alkalmatas film net munka keves jatek. Elvaras a szep kep.
24es vagy 27es lenne 100 illetve 130kig persze lehetnek olcsobbak. A syncek nem jatszanak. 4kt kerulnem es a mereteknel olyan felbontas kellene ami nem pixeles mar.

Koszonom

(#93195) Acheron válasza Genoscythe (#93190) üzenetére


Acheron
őstag

Filmnézés nincs (legalábbis nem monitoron), max YT videókat nézek rajta. A böngészéshez / munkához való megosztást megszoktam, a munkahelyen két monitoron (+ laptop képernyő) gazdálkodom. Elsősorban a játékok alatt nyújtott "vizuális élményben" várnék előrelépést a fejlesztéstől. A 24" 16:10 ről 27" 16:9 - re váltás messze nem hozott olyan méretváltozást, amire azt mondanám, hogy "hű, ez megérte".
Majdnem biztos voltam benne, hogy a szélesebb megjelenítőre lesz szükségem, de így egymás mellett látva őket a 32" 16:9 impozánsabbnak tűnik.

(#93196) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

27"-on mennyire pixeles a FHD felbontás?Jelenleg 23"-os a monitorom.

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#93197) Foxmulder89


Foxmulder89
senior tag

Asus MG248QR és MG248QE monitorok között mi a különbség?
Elvileg mindkettő az MG248Q utódja, a Q és a QR 65 wattos, míg a QE 45.
Nincs szükségem állítható állványra, nekem így a QE jobb választás?

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#93198) snecy20 válasza Doblós (#93196) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, gondolhatod ha 27''-en már 4K monitorok is vannak. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93199) szasanyi válasza Doblós (#93196) üzenetére


szasanyi
félisten

27" mérethez kevés lesz a FHD felbontás, oda WQHD (2560x1440) az ideális. De nézd meg vhol a saját szemeddel ha tudod, mert az a biztos amit te látsz, és ahogy te látod! Minőségen nagyobb dob az IPS valamint a VA panel (utóbbi talán még jobban) TN-t nem ajánlom.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#93200) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Barátnőmék gyógyszertárba szeretnének új monitorokat a gyógyszerkiadó kollégák számára, a régiek 13 évesek. Tudnátok ajánlani olyan monitort ami ár/érték arányban megfelelne ilyen felhasználás céljából?
Fontos paraméterek:
-Ne legyen túl nagy, mert nincs sok hely. Tehát 22-es felé nem érdemes menni.
-Ha lehet, akkor kevesebb kék fényt bocsásson ki, így is mindenki szemüveges náluk
-Flicker-free

A főnökök természetesen azt szeretnék, ha az új kijelzők elmennének 10 évet :D(álmodni lehet és érdemes is).

Semper fi!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.