Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92751) Acheron válasza L4mie (#92749) üzenetére


Acheron
őstag

Amennyire tudom, Adaptive-sync = Freesync.
(#92752) ch2onic: Ha már megvan a monitor, és feeesync + ki is akarod használni a technológiát, akkor igen. Ettől függetlenül természetesen minden egyéb funkció tökéletesen fog működni freesync monitor és Nvidia kártya esetén is, amíg elég erős a VGA, hogy a monitor frissítés frekvenciájával "szállítsa" a képeket, nem tűnik fel a hiánya.
(#92753) Palesztin994: Nyugi, magam is a napokban kupálgattam magam a témában, lévén hasonló gondokkal küzdök/küzdöttem. Imígyen nem vagyok a téma szakértője, de a fellelhető szakirodalmak elég jók.

[ Szerkesztve ]

(#92752) ch2onic válasza Acheron (#92748) üzenetére


ch2onic
csendes tag

Tehát akkor teljesen felesleges a freesync monitor nvidia kártyával. Érdemesebb akkor amd kártyát vennem ha csak freesyncet támogat a monitor (vagy fordítva nvidia - g-syncel)

[ Szerkesztve ]

(#92753) Palesztin994 válasza ch2onic (#92752) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

igen,erről épp 1 órája okosítottak ki engem itt,illetven én magam is magamat.
Szóval vagy amd kártya free-synces monitorral, vagy nvidia kártya G-syncessel, csak az úgy nagyjából +60-80 ezer forint + amennyivel drágább az nvidia kártya a hasonló tudású amd-nél.

Itt egy videó a freesync technológiáról, illetve a sorozat előző részében a g-syncről, de a 2 majdnem ugyan az igazából, csak hát keresztbe nem működik sajnos..

[ Szerkesztve ]

(#92754) gxyb válasza Brekk (#92721) üzenetére


gxyb
aktív tag

Köszönöm!
Melyik ez pontosan?
Amit én találtam az 1000-es.

(#92755) Brekk válasza gxyb (#92754) üzenetére


Brekk
addikt

Bocs, igazad van 1000-es. :K 436M6VBPAB nekem bejön a cucc. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92756) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Monitort szeretnék cserélni és ebben szeretnék tanácsot segítséget kérni.
Játékra, böngészésre és filmezésre van altalában használva a gép.
GTX 1070 vga-hoz kell.
FullHd nekem eleg (de nem kikötes).
Méret 24-27 col körüli legyen.
50-55e ft-ot tudok rá szánni.
Most mi az ami jónak számít ebben az árban.
Esetleg tudok várni a Black Friday-ra.
Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#92757) Mamuska válasza dewil666 (#92756) üzenetére


Mamuska
őstag

Dell P2419H, tudja a 75Hz-et.
Esetleg Acer Nitro VG240Ybmiix, de a Freesync fölösleges neked, de ez gyárilag 75Hz-es.

(#92758) dewil666 válasza Mamuska (#92757) üzenetére


dewil666
őstag

Jók az Acer monitorok?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#92759) Mamuska válasza dewil666 (#92758) üzenetére


Mamuska
őstag

Most már nagyon jók, Predator, ProDesigner szériák elég toppok, de az alsóbb kategóriában is jók a Nitro-k az árukhoz képest.

(#92760) dewil666 válasza Mamuska (#92759) üzenetére


dewil666
őstag

Esetleg Acer 27 colosban? De lehet elég a 24-es is.
Most 21.5 van Lg

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#92761) Mamuska válasza dewil666 (#92760) üzenetére


Mamuska
őstag

Acer Nitro VG270bmiix
De a FullHD nem biztos, hogy elég ekkora méretre, ezt nézd meg magadnak. :)

(#92762) hackeeeee válasza AxBattler (#92708) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, holnapra megérkezik.

Este lesz róla egy kis gyors "teszt", aztán meglátjuk milyen.

Véleményem szubjektív...

(#92763) koxminator


koxminator
senior tag

Én ma állok neki majd használni és tesztelni az Acer XZ321QU-nak, hétvégén én is tolok majd róla egy kis infót.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#92764) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!
32-es monitort keresgélek. Multimédiás dolgokra kéne, játékra egyáltalán nem, elvétve lehet játszom vele valamit majd, de nem igazán ez számít. Legyen 2k-s, VA vagy IPS paneles, és lehetőleg azért minőségi, színhű, ne valami gagyi. Eddig azon voltam, hogy veszek valami bazi drága gamer monitort és gépet, de rá kellett jönnöm, hogy úgyse játszom majd semmit, így eléggé felesleges lenne 800 ezret elkölteni erre.
Találtam egy ilyet, ami meglepően olcsó, és a paraméterei alapján jónak tűnik. Gondolom lebeszéltek róla, és ajánlotok 120-130 körül valami jobbat. Még el kell mennem és élőben is megnézni, hogy hajlítottat vagy simát szeretnék, ezért 1-1-et ajánlhatnátok,ha ez a philips nem jó. Köszi.

(#92765) hackeeeee válasza Chereiose (#92764) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia.

WQHD-ban, most rendeltem egy ilyet. Elég belépő, nem egy nagy szám, cserébe olcsó. Egy pillantást megérhet. :)

Véleményem szubjektív...

(#92766) Chereiose válasza hackeeeee (#92765) üzenetére


Chereiose
addikt

Mindenképp vékonyított kávásat szeretnék, ezt nem írtam. Én azért ilyen 100-130 körül gondoltam, persze, ha például ez a philips is jó, akkor ez is jó. :D

(#92767) hackeeeee válasza Chereiose (#92766) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, akkor sorry. :R

Az utóbbi időben volt szerencsém pár philips-hez, szerintem rendben vannak, de nem tudom, hogy mennyire ajánlott, nem ajánlott.

Volt közöttük TN, IPS, mind rendben volt, szerintem. :)

Véleményem szubjektív...

(#92768) Chereiose válasza hackeeeee (#92767) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem,köszi :)

(#92769) emesi


emesi
csendes újonc

Sziasztok!

Asus Prime Z370-A I3 8350K/I5 8400 Asus GF 1060 6Gb dual OC géphez szeretnék monitort.
Keret max 150000 Ft.
Jelenleg egy Samsung P2370HD TV/monitorom van, ami kb 8 éves.
Játékok ultra felbontásban futnak, full HD-ban (pl. Witcher 3, WOT, Wolfenstein, Assassin's Creed).
Szeretnék egy 27", esetleg 32" monitort, szép képpel elsősorban játékra, de ne legyen utánhúzása, a jelenlegi videokártyával ne laggoljon, és műszakilag hasonló ideig kitartson, mint a mostani. A 1060-as kártyám az internetes tesztek szerint nem igazán elég még a WQHD felbontáshoz sem, csak kompromisszumokkal. Ezért lehet, hogy csak 1920x1080 felbontásban menne.
Azt olvastam, hogy ilyen felbontásban 27"-on már látszanának a pixelek. Nem tudom, ez mennyire lenne zavaró. Very high, esetleg high beállítások alá nem szeretnék menni. Nem vagyok nagy játékos, de szeretem ha minél jobban hasonlít a kép a valóságra. A videokártyát 3-4 évig nem cserélném le. A monitort kb 70-80 cm-ről tudnám szemből nézni, ezért a betekintési szög talán nem annyira fontos, de a látvány igen. (Filmeket átrakom a TV-re, azon nézem).
Ha lehet egybefüggő lapos talpa legyen , a 3-4 lábúak nem tetszenek, hiába jók. Semmi csicsa, fekete megfelel, matt kijelzővel. Kicsit lehessen előre is dönteni, és a magasság állítás sem lenne hátrány.
Nem tudom mennyi értelme lenne ezzel a videokártyával az 1ms válaszidőnek, meg a 75, vagy 144-165Hz frissítésnek, meg a G-syncnek.
Hát lehet, hogy kicsit hosszú voltam, de elég nehéz eset vagyok, és relatív hosszú távra szeretném.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Ha nem fér bele a keretbe, akkor is ajánljatok valamit, legfeljebb spórolok még egy kicsit.

Üdv!

(#92770) AxBattler


AxBattler
félisten

(#92764) Chereiose
Ebben a kategóriában én nem tudok extra vékony kávás modellről...
AOC Q3277PQU
Philips BDM3270QP

(#92769) emesi
Hát, ha 3-4 évig marad a VGA, akkor talán tényleg jobb, ha maradsz 1080p-n...
AOC I2490PXQU
Acer Nitro VG240Y
Dell P2417H, P2719H

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92771) gxyb válasza Brekk (#92755) üzenetére


gxyb
aktív tag

Köszönöm, hogy segítettél!

(#92772) emesi válasza AxBattler (#92770) üzenetére


emesi
csendes újonc

Köszönöm!

(#92773) AxBattler válasza emesi (#92772) üzenetére


AxBattler
félisten

Tegnap már álmos voltam, szóval bővebben: szvsz jobb, ha maradsz 1080p-n, de a szavaidból ítélve magasabb képfrissítés nem kell.

32" már túl pixeles FHD-vel, 27"-ra ezeket mondanám...
AMVA panellel:
iiyama XB2783HSU-B3, X2783HSU-B3

IPS panellel:
Acer Nitro VG270bmiix, RG270bmiix
AOC I2790PQU/BT
Asus VC279H, VX279H
DELL P2717H, P2719H,

Ha mégis kellene a nagyobb képfrissítés, akkor:
Acer Predator XZ271Abmiiphzx
ASUS ROG Strix XG27VQ

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92774) szasanyi válasza AxBattler (#92773) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, nem véletlenül volt szó többször az ideális képméret és felbontás párosításáról. 32" képméretben a pixelsűrűség WQHD felbontás esetén egyezik meg a 24" FHD monitorokéval.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#92775) AxBattler válasza AxBattler (#92773) üzenetére


AxBattler
félisten

AMVA-hoz még mehet a BenQ EW277HDR.

(#92774) szasanyi
:K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92776) Kronk


Kronk
őstag

24"-ban WQHD-ban milyen versenyzők vannak, amik ajánlott vételek?

http://totesz.myminicity.com/

(#92777) Mamuska válasza Kronk (#92776) üzenetére


Mamuska
őstag

Dell P2418D, BenQ BL2420PT

(#92778) AxBattler válasza Kronk (#92776) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg 25"?

Acer H257HUsmidpx
AOC Q2577PWQ
BenQ PD2500Q
Dell U2518D

(#92779) Joe123
Igen, a VESA hiánya már hagyomány náluk az olcsóbb multimédiás kijelzőkön... sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92779) Joe123 válasza AxBattler (#92775) üzenetére


Joe123
aktív tag

Teszt alapján egész pofás, mondjuk a HDR inkább csak parasztvakítás benne. Ahhoz viszont innen is gratulálok a Benq-nek, hogy a design oltárán sikerült feláldozni a VESA felfogatást... :W

(#92780) Kronk válasza AxBattler (#92778) üzenetére


Kronk
őstag

@Mamuska Szuperek vagytok, és ha kell, hogy legyen benne usb-c csatlakozó is?
Első körben a P24H-t találtam ami ilyen, arról vélemény, vagy bármi más?

http://totesz.myminicity.com/

(#92781) AxBattler válasza Kronk (#92780) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem tudok jobbat, de akkor talán már inkább a P27H-t venném... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92782) Kronk válasza AxBattler (#92781) üzenetére


Kronk
őstag

Remélem lesz valahol BF akcióban :)

http://totesz.myminicity.com/

(#92783) Brekk válasza Kronk (#92782) üzenetére


Brekk
addikt

:U :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92784) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megjött az AOC, este teszt. :) Kíváncsi vagyok rá.

Véleményem szubjektív...

(#92785) Kronk válasza Brekk (#92783) üzenetére


Kronk
őstag

Ezek szerint nálatok lesz akcióban? :R

http://totesz.myminicity.com/

(#92786) Acheron


Acheron
őstag

Hirtelen felindulásból vettem egy Predator XB271HUA monitort. Ambivalens érzéseim vannak, egyrészt nagyon jól összerakott megjelenítő, a felbontásból adódóan remek képpel, programozható profilokkal, érdekes (bár nem tudom, mennyire hasznos) plusszokkal ("célkereszt")
Másrészt rá kellett jönnöm, hogy a 27" 16:9 nem jelentős előrelépés a 24" 16:10 - hez képest. Emellett számomra a 2560x1440 felbontáshoz "kicsinek" tűnik a 27" méret (tudom, ez erősen szubjektív, és a jelenlegi megszokás is rátesz egy lapáttal), esetemben valószínűleg a 30 - 32" lesz az ideális (pl olvasásához)
Az nem volt nagy meglepetés, hogy az U2410 színvilága és betekintési szöget mellett a TN panel színei nem rúghatnak labdába, bár ha nem lennének egymás mellett, talán fel sem tűnne - az Acer is nagyon szép képet ad.
Egy próbát mindenesetre megért, remek monitort sikerült közelebbről megismertem, még ha számomra nem ő is lesz az ideális.

(#92787) #55809408


#55809408
törölt tag

Uhd felbontásban érdemes gondolkodni pc játéknál vagy olcsóbb alternatíva egy xbox x?

(#92788) hackeeeee válasza #55809408 (#92787) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha van hozzá VGA-d, akkor persze, érdemes. :)

Véleményem szubjektív...

(#92789) szasanyi válasza #55809408 (#92787) üzenetére


szasanyi
félisten

Az attól függ... Milyen Gamer PC (dVGA) az amivel használnád és milyen monitort? Ott már kell Freesync (Vega64 mellé mondjuk) vagy G-Sync (GTX 1080Ti / RTX2080) mellé, hogy mindig hibátlan legyen a játék folytonossága.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#92790) Franklin válasza Acheron (#92786) üzenetére


Franklin
addikt

Grat a monitorhoz és köszi a beszámolót! :R

Bekapcsolt állapotban is csinálhatnál egy képet, hogy lássuk a TN és IPS közti különbséget (bár tudom fényképen nem ugyanaz, mint élőben).

De azért mennyivel szebb a kávamentes Acer a kávás DELL mellett... én már tuti nem fogok kávás monitort venni.

(#92791) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

Új, nagyobb méretű monitort szeretnék vásárolni, de kérném a segítségeteket a választásban.

Leginkább játékra használnám, a GPU egy 1080Ti és egy 4K tv "használok" megjelenítőként mostanában. Elég jól bírja ezt a felbontást a vas. Elég sok tulajdonság van manapság a monitoroknál, amiben nem igazán tudok eligazodni melyik volna a jobb választás. Mindenképpen 32" és a fölötti méretben nézelődőm.

- G-sync
- 4k felbontás
- 144Hz
- Panel típusa
- Képarány
- HDR

A felsoroltak közül mit érdemes elsők között figyelembe venni a kereséskor?
Nyilván az volna a legjobb, ha minden egyben lenne, de 160-180 ezer JMF környékén gondolkodom.

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#92792) #55809408 válasza szasanyi (#92789) üzenetére


#55809408
törölt tag

300ezer a keret. + ha eladom a jelenlegi konfigot ami nem alkalmas a vegához. Am2+config. Am4 ben gondolkodok.
Proci, alaplap, memória, vga és egy normális freesync uhd monitor.
De akkor valószinűleg a box olcsóbb megoldás + egy hdr es uhd monitor. Ha van már normális áron hdr monitor.
Nézegettem a certifikált hdr monitorokat egy külföldi oldalon, hdr 600, hdr 400 de az adott tipusok nagyrészét itthon nem is kapni vagy csak a kereső nem dobta fel nekem.

[ Szerkesztve ]

(#92793) szasanyi válasza #55809408 (#92792) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor felejtsd el a 4K PC játékot (csak a Vega64 közel 200k és még hol a többi).Box sokkal olcsóbb (persze nem is ua. de hát töredék áron megkapod) viszont annak is jobb a Freesync mobitor. De ha 4K + HDR (Freesync) akkror az sem lesz olcsó (amit nyilván a méret is befolyásol). Itt a teljesség igénye nélkül láthatsz párat, mik és milyen áron

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#92794) #55809408 válasza szasanyi (#92793) üzenetére


#55809408
törölt tag

Köszönöm. Bár használtan itt apróról már elég jó áron van vega 116 ha jól emlékszem, illettve am4 alaplap, proci is.
Kérdés bemerem e vállalni a kockázatot. Egyébb iránt mi a nagy különbség egy pc és xbox x uhdgaming között ha a megjelenítő ugyan az.

(#92795) szasanyi válasza #55809408 (#92794) üzenetére


szasanyi
félisten

Azok bányászkártyák lehettek, más senki nem ad el olyan áron egy 200k+ csúcskártyát. Csak hát azok annyi terhelést kaptak,mint nálad 15 év alatt. És igen, használt hw mindig kockázatmentos, de személyes adásvétellel, próbaüzemmel és a számla/garancia ekőzetes ellenőrzésével lehet minimalizálni.
A lényeges külünbség a framerate ami konznál max. 30FPS míg PC esetén 60FPS (vagy ha azt nem éri el akkor a Freesync "jóvá teszi" és olyan minta ha pont annyi lenne). Utóbbi sokkal simább, gördülékenyebb játékmenetet biztosít.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#92796) #55809408 válasza szasanyi (#92795) üzenetére


#55809408
törölt tag

:R

(#92797) Remiel válasza sulu1701 (#92791) üzenetére


Remiel
őstag

Nyilván az volna a legjobb, ha minden egyben lenne, de 160-180 ezer JMF környékén gondolkodom.

amiket itt felsoroltál ha mindet szeretnéd akkor a rászánt összeget "kicsit" meg kéne emelni, ráadásul szerintem ma még mindez egyben csak 27" - on van együtt és laza 600k az ára... vagy 910k.

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#92798) Piftuka


Piftuka
veterán

Teszek még egy elkeseredett kísérletet, hátha kapok segítséget...

Azt már eldöntöttem, hogy az Oázis Computer-ből szeretném megvásárolni. Brekk hozzászólását ezért különösen nagy köszönettel fogadom!

Tehát... hosszú idő után szeretném lecserélni a Samsung P2070-es monitoromat.

Legalább 27 colosat szeretnék, és VA panellel szerelt változatot; az 50.000-100.000 forint közötti kategóriában, általános, multimédiás használata (játék, Youtube videók megtekintése, internetezés, home stúdiózás) természetesen a lehető legjobb képminőséggel.

A kérdéseim:

1. Az iiYAMA XB2783HSU-B3 a legszimpatikusabb. A 24 colos változatáról sok jót írtatok itt; tudtommal a képminősége jó, és pozitívum a széles keretek között állítható talapzat, a PIVOT mód, valamint a 3 év jótállás...
--> De Full HD felbontáshoz nem túl nagy már ez a képméret?

2. AOC Q3279VWF
--> Mi a trükk, hogy ennyire olcsó, pedig sokkal nagyobb a képátlója? Gyenge a (kép)minősége? Mozgásban katasztrofális? Rossz a betekintési szöge? stb.

3. Érdemes kalibráltatni?

4. Milyen egyéb típust tudtok ajánlani a kínálatukból, és miért?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#92799) sulu1701 válasza Remiel (#92797) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Valószínűleg akkor rosszul fogalmaztam.

A felsoroltak közül inkább milyen sorrendet érdemes figyelembe venni a választáskor.

(#92800) forumpista


forumpista
aktív tag

Sziasztok,

Hátha tudtok segíteni:
Vettem egy dell u2415-öt és az a bajom, hogy a betük mintha pixelesek (vagy inkább szellemképesek) lennének, nem tudom jól megfogalmazni, a lényeg hogy egy picit olyan homályosnak tünnek vagy legalábbis nem tökéletesen élesnek.

Nativ felbontásban használnom hdmi-n keresztül, win 10-zel, próbáltam már játszani a clear type-pal, a monitor saját élesítő funkciójával, de nem sok változás történt.

Ha viszont rádugom az előző monitorom (Asus vx229h, igaz ez csak 21.5 col), akkor azonnal tökéletes kristálytiszta képet kapok, megszünik ez a fajta életlenség. Gondolkozom rajta hogy visszavisszem és elállok a vásárlástól.

Illetve gondolkoztam rajta hogy inkább veszek egy 25 colos (a 27 nekem már túl nagy) wqhd felbontású monitort, ez win 10-zel mennyire lehet jól használni?
Csak programozásra illetve általános funkciókra (netezés ilyesmi, játék nem) lenne használva, ezért kell a nagyobb monitor, de fontos lenne hogy éles legyen a képe, ne folyjon ki a szemem mint ettől a 2415-től.
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.