Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92601) #94529552 válasza Jokerdapro (#92596) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az jó lehet, de 1.5-2m közötti távolságból még nagyobb monitor kellene, vagy közelebb hozod.

(#92602) AxBattler válasza zzola (#92599) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel a pixelsűrűség nagyobb az LG-n, ezért természetesen élesebb lehet a kép... szerintem próbál kiccsit játszani a beállításokkal: kontraszt, telítettség, stb.
Aztán ha ennyire nem jön be, akkor tényleg vidd vissza.

(#92600) geresics
1080p olyan a 34"-os monitoron, mint egy 27"-oson... szóval ha neked az már pixeles, és ha max. 60-70cm-ről nézed a kijelzőt, akkor talán jobban jársz egy 29"-ossal.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92603) zzola válasza AxBattler (#92602) üzenetére


zzola
félisten

Rajta vagyok! :R

(#92604) #94529552 válasza Geresics (#92600) üzenetére


#94529552
törölt tag

50 cm, az túl közeli, ráadásul szélesebb a monitor, amit nem lehetne úgy átlátni, mint a 24-est.[link] A 29" is közel lenne, ha elfogadjuk a számítást, nemhogy a 34-es. De majd úgyis csak élőbe derül ki pontosan.

(#92605) bobalazs válasza Mamuska (#92012) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Haver is rendelt ebből a Samsung C27JG50QQU -ból, jövő héten lesz belőle a kiskernél. 100k-ba kerül kb szállitással, akciósan 100 alatt van.

(#92606) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!
Látom,fórumtéma ez a monitor.Elég jó áron van,érdemes rá beruházni?Napi 3-4 óra játékra lenne használva

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#92607) snecy20 válasza Geresics (#92600) üzenetére


snecy20
veterán

"Biztos jó ötlet 34"-os, 2560x1080 felbontású monitorban gondolkodni?"

Az a képátló már egyértelműen a 3440x1440 terepe.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#92608) Brekk válasza Doblós (#92606) üzenetére


Brekk
addikt

Várom, hogy megjöjjön és tesztelhessem...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92609) Geresics válasza snecy20 (#92607) üzenetére


Geresics
addikt

Azok a monitorok már olyan árszintet képviselnek, amit én nem szánok már arra, hogy kényelmesebben tudjak motoros videókat vágni hobbiból (amiből soha egy forintom sem lesz). Ha pénzt keresnék vele, akkor megérné, így viszont nem.
Marad tehát a 29", köszönöm a segítséget, ez a gondolatmenet juttatott el a végső döntésig! :R

Vajon milyen áron mennek most a Dell P2414H monitorok? Hardveraprón egy darabot sem találtam belőle...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#92610) Bucy86


Bucy86
csendes tag

Sziasztok.

Miért van az , hogy a Samsung C27JG50QQU monitor esetében eltér a boltokban a gyári garancia?
sivatagos boltban 2 év
extrém esetében 1 év

(#92611) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki, hogy ez a WQHD-s Dell miért jobb, mint ez a 4k-s HP? Már kérdeztem, valaki azt írta a Dell a jobb,de, hogy miért, azt még mindig nem tudom. (Tudom, ugyan ez a Dell van olcsóbban másik talppal, de most nem ez a lényeg.) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#92612) pityuszan válasza pityuszan (#92555) üzenetére


pityuszan
csendes tag

AOC C27G1 -- Erről a monitorról tudna valaki véleményt mondani?

(#92613) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!

Itteni ajánlás alapján vettem egy Dell P2419H-t. A monitor szép és jó, nagyon jó arra amire vettem. Egy bosszantó hibája azonban van. Hiába telepítettem fel a gyári driverét, az usb funkciók nem jók. Ha rádugom a laptopra, nem ismeri fel a csatlakoztatott eszközöket, csak akkor, ha lehúzom őket róla a csatlakoztatás előtt és utána csatlakoztatom a monitorhoz. Ez az egér+billentyűre igaz. A 2,5-ös vinyót fel sem ismeri a rendszer. Kábel USB 3, rendszer win 8.1 64 bit.

(#92614) szasanyi válasza pityuszan (#92612) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez talán segíthet, elég jó teszt. Bár a 27" + FullHD felbontás nem a legjobb páros, de erről már volt szó.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#92615) Palesztin994 válasza Palesztin994 (#92611) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Illetve még ez a monitor érdekelne. Tudom,hogy ez jóval nagyobb a 27-eseknél, de lehet ez inkább jó. A kérdés, hogy ekkora méretre nem kéne-e 4k már, és, hogy amúgy jó cucc-e?

(#92616) Rebekacska


Rebekacska
tag

Sziasztok!

Ryzen 5 2400G mellé keresek budget, Full HD-s 24-es monitort játékra. Nem lesz másik vga betéve, kb.medium beállítások a játékoknál FHD-ban. FPS, moba, autós a sorrend.
40-60k a keret. Tn kizarva, DVI azért legyen. Az integrát vga miatt a 144hz-es monitorok és társaik eleve fölöslegesek számomra jelen pillanatban.

[ Szerkesztve ]

(#92617) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok, tudnátok nekem segíteni monitor vadászásban?
23-24 colos monitort keresek, nem gond ha csak FHD, játszok rajta 99 százalékban. Egy kb 8 éves LG 21,5 monitorom van, betekintési szöge nincs, színei csak a szürkétől a fosbarnáig terjednek, bántja a szemem. Valami ehez képest "jobb" megoldást keresek, aránylag gyors válaszidővel, és nem feltétlenül ragaszkodok a "amoled" fekete kontraszthoz sem. Úgy gondolom ennél a monitornál minden jobb. Olyan 50e pénzig bezárólag gondoltam.
Előre is köszi!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#92618) Mamuska válasza Rebekacska (#92616) üzenetére


Mamuska
őstag

HDMI csak van a lapodon.

Acer Nitro VG240Ybmiix
LG 24MP59G-P
LG 24MK600M-B

(#92617) Plazmacucci

Neked is ezeket ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#92619) pityuszan válasza szasanyi (#92614) üzenetére


pityuszan
csendes tag

Köszönöm! :R

(#92620) Plazmacucci válasza Mamuska (#92618) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi, megtekintem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#92621) Jokerdapro válasza szasanyi (#92597) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Köszi!
Tehát azt mondod, hogy célirányosan ezt a modellt keressem leginkább BF-kor? (ugye a hozzá nem értés nagy úr :B )

Szerk: (#92601) Pumma : Most megmértem 1 méter az a másfél... :B :B

[ Szerkesztve ]

(#92622) milszab


milszab
senior tag

144hz-es monitornál lehet kisebb képfrissítést állítani? Mer ha bekapcsolom a vsync-et ugye olyankor 144-el próbálná de mivel nem érném el sosem így a videokártya maxon pörögne nem? Épp ezért ha 60 vagy 75-re állítanám simán elbírná.

Csak azért kérdezem, mivel paraméter ügyileg tetszene egy monitor ami 144hz-es de mondjuk én csak 60-nal szeretnék játszani rajta akkor mi van.

(#92623) snecy20 válasza milszab (#92622) üzenetére


snecy20
veterán

Bármelyik képfrissítést be tudod rajta kapcsolni, amelyiket felajánlja alapból a monitorod.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#92624) kirjak válasza Palesztin994 (#92615) üzenetére


kirjak
aktív tag

Minek neked a 4k ?

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#92625) Palesztin994 válasza kirjak (#92624) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Nem mondtam,hogy 4K kell, csak kérdeztem, hogy 32-es méretre is elég e a 2K. :D
A kérdés tehát továbbra is az,hogy a Hannspree jó cucc-e, mert annak tűnik, de lehet csak nekem.

(#92626) kirjak válasza Palesztin994 (#92625) üzenetére


kirjak
aktív tag

Ahhoz nagyon jó vas kell hogy 4k-n game -fusson. Mire használnád a monitort ?

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#92627) blck1


blck1
tag

sziasztok, Dell S2419HGF-ről mi a véleményetek?
s-budget 144hz-s monitort keresek, azt hallottam hogy maga a panel csak 120Hz natív és oc a 144Hz rajta
mennyit számít ez?

üdv

(#92628) Palesztin994 válasza kirjak (#92626) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Még nem tudom fogok-e játszani rajta. Régen sokat toltam, de manapság tudatosan leszoktam róla. Új gépet fogok venni (most még laptopom van), egyelőre csak a HD630-al fogom használni (I5-8500 CPU lesz benne), de később lehet kap egy GTX1070 körüli VGA-t, akkor lehet játszogatok valamit. Esetleg öcsém PS4 pro-ját kölcsönveszem néha. :D
Szóval összességében abszolút elég a 2K, ha legalább olyan minőségű képet ad 32-es méretben, mint mondjuk 24 colon a full hd, ami arányaiban minimum meg kéne legyen,de elvileg,ha jól számoltam így is több pixel jut ugyanakkora egységnyi területre, (mondjuk 1 négyzetcentire).

[ Szerkesztve ]

(#92629) simsoner válasza simsoner (#92594) üzenetére


simsoner
tag

Nos?

(#92630) Palesztin994 válasza simsoner (#92594) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Ez szerintem megfelelne.

(#92631) simsoner válasza Palesztin994 (#92630) üzenetére


simsoner
tag

Játékra is megfelelő?

(#92632) szasanyi válasza simsoner (#92629) üzenetére


szasanyi
félisten

Tessék, itt vannak a számodra releváns típusok melyeken bejelöltem a legfontosabb, általad is megadott paramétereket. Mindegyik képminősége jó, mert csak IPS ill.VA panellal szerelt van köztük. Persze némi minőségbeli eltérés van azért, de hogy melyik jobb - úgy, hogy a játékos igény miatt nem lesz nagyobb a válaszdő - azt leginkább Brekk PH!órumtártól kérdezd. Ti. a szakértelem (és az üzlet is) leginkább hozzá tartozik.
Ráadásul több típus ott van legjobb áron, és igény szerint kérhesz hozzá plusz szolgáltatásokat (az oldalon láthatod). ;)

MOD - bocsi, a link lemaradt de pótoltam.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#92633) simsoner válasza szasanyi (#92632) üzenetére


simsoner
tag

Hol? Már látom.

[ Szerkesztve ]

(#92634) dragonfx válasza szasanyi (#92614) üzenetére


dragonfx
veterán

mér milyen felbontás jo hozzá?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#92635) Anonymus23 válasza dragonfx (#92634) üzenetére


Anonymus23
veterán

2k - WQHD - 2560x1440.

Jó lehet az 1080p is, de akkor megfelelő távolságra kell lenned, mert pixeles lehet a kép, és emiatt nem szép homogén illetve éles a kép.
A 4k meg már túl kicsi lesz rajta, abba nagyon bele kellene nagyítani normál használat mellett, és akkor már kb ott vagy mint a WQHD-val.

;) - The Power of the Light Side

(#92636) szasanyi válasza dragonfx (#92634) üzenetére


szasanyi
félisten

Mint említettem már volt szó róla, ha visszaolvasnál láthatnád is. De ha már írok... Szerintem az 1080p (FullHD) felbontás 24" (max. 25")-ig elég.
27" mellé már 1440p (QHD) az ideális. Ott már a pixelszám kellően nagy, így nem csak a képméret nagyobb hanem a kép részletessége is.

Anonymus23: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#92637) simsoner válasza szasanyi (#92632) üzenetére


simsoner
tag

Gondolom ezeknél már nem igazán észrevehető a pixelrács olyan 80 centiről? Mert ez zavar a legjobban engem.

(#92638) dragonfx válasza szasanyi (#92636) üzenetére


dragonfx
veterán

és tudnál ilyen felbontásút ajánlani ami nem drága?

[link] mondjuk árba ez talán beleférhet nagyon max. ips csomo csati.vélemény róla? 50-55k környékén nézelődők 27est.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#92639) szasanyi válasza simsoner (#92637) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyáltalán nem.

dragonfx: nem ismerem azt monitort. 27" IPS 1440p monitorhoz elég karcsú az előirányzott összeg. Az előzőhöz hasonlóan kiválasztott monitorok 27" IPS és VA panellal és 1440p felbontással - nyilván nem a teljes paletta, de látod a legolcsóbb ár is, elég messze van az 55k-tól.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#92640) dragonfx válasza szasanyi (#92639) üzenetére


dragonfx
veterán

hát én ennyit nem adok érte látom ami 100 k vagy fölötte.
marad az fhd.

még léci azt mondjátok meg képminőségbe milyen sorrendet állítanátok fel?
dvi, displayport, hdmi hármasból?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#92641) simsoner válasza szasanyi (#92639) üzenetére


simsoner
tag

Valaki ezt írta itt.

"50 ezer környékén ár/érték arányban a Dell P2419H a nyerő."

Igazából nekem is szimpi ha így van akkor ezt venném.

(#92642) Anonymus23 válasza szasanyi (#92636) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak hogy nem a DCI szabvány szerint válaszoltam, hanem ahogy a gyártók hívják ezeket. mert ha keres, akkor ezzel is a WQHD-hoz jut el, a gyártók előszeretettel használják ezt (kvázi "szabványosították"). Ez tetszik avagy sem, benne van a "köznyelvben"...

Pl csak beírtam a googleba, hogy 2k monitorok, és EZT dobta első helyen... :K Nincs ezzel akkora gond, főleg mivel monitor témában vagyunk, és nem videófelbontásról, hanem fizikai pixelekről beszélünk.

;) - The Power of the Light Side

(#92643) szasanyi válasza simsoner (#92641) üzenetére


szasanyi
félisten

Mivel elég a 24" és az 1080p igen, az egy jó alternatíva lehet. A DELL elektronika és panel frankó, de sajnos az átlagos minőség ott is romlott az elmúlt években (pölö panelbevilágítási, homogenitási problémák). Én a helyedben csak megkérdéezném Brekk-et mi a helyzet. Esetleg kalibráltatnék velük ha megoldható, hogy egyúttal kiszűrjék az átlagosnál gyengébb/problémás készüléket. Nekik nagy tapasztalatuk van és sok mindent meg lehet beszélni velük, de a lezárt dobozba nyilván ők sem látnak bele.

Anonymus23: csak a pontosság kedvéért jegyeztem meg, azt is smiley-val zárva.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#92644) Franklin válasza dragonfx (#92640) üzenetére


Franklin
addikt

Én displayportot használnék, az a legújabb és az tudja a legtöbbet a 3 közül.

DVI-t felejtsük el így 2019-hez közeledve.

HDMI meg maradjon a tévéknek ;]

(#92645) simsoner válasza szasanyi (#92643) üzenetére


simsoner
tag

Köszi, irtam neki.

(#92646) dragonfx válasza Franklin (#92644) üzenetére


dragonfx
veterán

de hdmi.n ha összekötöm a vga.t monitort ugyanugy átmegy a kép mint vga, dvi.n?

ez a vga van nekem. nem is tudtam van dp rajta...akkor olyat vegyek?

de ha fhd a felbontás hdmi vs dp között nincs különbség?

illetve még annyi hogy néztem olcsobb samsungot is.ilyen 60k.ig van az is meg aoc lg is.
sőt van hajlított is.az jobb? érdemes olyat?:
de most akkor az ips, pls vagy a va a legjobb panel? azt tudoma tn az nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#92647) szasanyi válasza dragonfx (#92646) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, sőt a hang is (persze ha nincs beélített hangszóró a monitorban akkor nincs lényege, de ebben is különbözik a DVI-től).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#92648) Palesztin994 válasza simsoner (#92631) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Ha engem kérdezel, akkor azt mondom, hogy nem egy gamer monitor, de egy minőségi cucc,amin szerintem simán lehet játszani is. Játékhoz a 144 Hz-esek a jobbak, 2ms körüli válaszidővel, de még sok más is meghatározza a jó monitort, ezért is kérdezősködöm itt én is. Többen is ajánlották ezt a Dell-t, öcsémnek is ilyen van. Ebben az árban szerintem ezt éri meg megvenni,de azért lesd meg a többiek mit mondanak, ők jobban értenek hozzá.

(#92649) OgreImre válasza Palesztin994 (#92628) üzenetére


OgreImre
senior tag

PS4-hez vagy FHD, vagy 4K legyen, ott nincs WQHD felbontás.
A 32"-on a WQHD az pont olyan lesz mint 24"-on a FHD.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#92650) szasanyi válasza OgreImre (#92649) üzenetére


szasanyi
félisten

PS4-hez csak FullHD, a PS4 Pro-hoz mehet akármelyik mert az mind2 felbontást tudja kezelni. Így pontos. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.