Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87151) Milka 78 válasza phoenix1989 (#87150) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt teljesen nem értem, mármint hogy ebből mit akarsz kihozni.
Ebben a cikkben is azt írják, hogy az összes gyártó megerősíti, hogy a 9000-es sorozatú procik a jelenleg elérhető összes 3000-as lapban fognak futni, beleértve a Z390-et is. Hozzáteszem én nem lepődnék meg ha az Intel alávágna az i9&Z370 projektnek, de a legutolsó hivatalos infó szerint minden mindennel fog menni ami vagy hazugság vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#87152) phoenix1989 válasza Milka 78 (#87151) üzenetére


phoenix1989
őstag

amiket olvastam számomra az jön le hogy az i7 menni fog ezekben a lapokban de az i9 nek kell majd az új 390 lap. ennyi.

(#87153) Milka 78 válasza phoenix1989 (#87152) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én nem vágom, hogy te ezt honnan olvastad, de a cikkben szó nincs ilyenről. :N

(#87154) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Milyen B450-es, AMD-s alaplapot ajánlanátok kb. 30.000 Ft-ért, ami HDMI-n tudja a 4K@60Hz-et? Ryzen 5 alá kellene (pontos típusa még nincs eldöntve). A tuning nem elsődleges szempont.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#87155) Milka 78 válasza Anubis_9 (#87154) üzenetére


Milka 78
nagyúr

GIGABYTE B450 Aorus M, de nincs vele tapasztalat vagy az ASUS PRIME B450-PLUS ami egy egész jó kis deszka.

(#87156) csipa229


csipa229
újonc

Hali.

Érdeklődnék hogy szerintetek ha akarok OC-t, elég egy sima 350-es lap? Vagy inkább a 370/470?

Illetve ha NEM akarnák akkor milyet ajánlanátok 20-30 ezer között egy Ryzen 7 2700x vagy Ryzen 5 2600x-hez?

(#87157) solfilo válasza Milka 78 (#87155) üzenetére


solfilo
veterán

Én is hasonló témában érdeklődnék.

Egy jövőbeni esetleges 4K kijelző okán HDMI 2.0-s csatis B450-es M-ATX lapot keresek, Ryzen 5 2400G alá, tuning nem lesz. (DP-ről letettem, MSI B450M Mortaron láttam csak, de az nincs iponban, az idő meg kezd szorítani. Asrocknak is toll a fülébe, B450 Pro4-en van DP, B450M Pro4-en nincs)
De csak ezt a Giga Aorus B450 M-et, Gigabyte B450M DS3H-t, meg az ASUS PRIME B450M-A-t, illetve az ASUS TUF B450M-PLUS GAMING-et látom.
Gigák QVL-je nem írja a kinézett RAM-ot, csak drágábbakat, a két ASUS meg kissé drágának tűnik. Van még valamilyen opcióm vagy ezekből kell válogatni? Aztán lehet veszek egy nagy levegőt és TUF lesz belőle, ha ajánlott a lap.

Attól kikészülök, hogy legtöbb oldalon nem tudok HDMI szerint keresni. Bár talán nem is elvárható, ha MSI oldala sem írja a speckónál, hogy melyik lapon milyen HDMI van. :W

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#87158) Milka 78 válasza csipa229 (#87156) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MSI B450 GAMING PLUS vagy Tomahawk elég lenne neked a feladatra már ha nem akarod egekbe húzni a procit és választasz egy értelmes feszes oc-t.

(#87159) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!

Ryzen 5 2600 és 2 x 8 GB G.Skill Aegis 3000MHz CL16 RAM-hoz tudnátok ajánlani mATX-es B450-es alaplapot?

(#87160) solfilo válasza solfilo (#87157) üzenetére


solfilo
veterán

Pontosítanám a kérdést, hátha úgy könnyebb. :B

1. Mennyit szánsz az alaplapra? 30k körül
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? Ryzen 5 2400G, G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB, Crucial 500GB MX500 SSD Satás, WD20EFRX 2TB HDD, Be Quiet Pure Power 10 400W, CM N200 házba
3. Milyen méretű lapot szeretnél? M-ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) Semmi spéci nem kell, ami a lapokon van, az elég, VGA később lehet, más PCI(E) eszköz nem lesz
5. Milyen a monitorod csatlakozása? HDMI (2.0 csatlakozó kéne)
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? nem
7. Használt, vagy új alaplap? új
8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...) nem
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t? nem

Ezeken kívül van még opció, vagy ezekből kell válasszak?
Gigabyte Aorus B450 M
Gigabyte B450M DS3H
ASUS PRIME B450M-A
ASUS TUF B450M-PLUS GAMING (ennél mi célt szolgál az a hatalmas valami a hátlapi oldalon?)

ASUS-ok mellett szól, hogy a kinézett RAM 2x4GB verziója rajta van a QVL-en.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#87161) Milka 78 válasza solfilo (#87160) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A hátlapi oldalon lévő burkolat az i/o pajzs ami design elem és rosszabb esetben kb arra jó, hogy megfőljön a vrm alatta.
A te esetedben ettől viszont nem kell tartani,mert nem lesz oc.
Visszatérve a kérdésre...a memória miatt és amúgy is az Asus Gaming-et választanám hisz ez fontos neked e mellett meg az Aorus ami említést érdemel. Rajta egy picit jobb a hangkari és van egy m2 hűtő már ha ez nyom valamit is a latba.

(#87162) solfilo válasza Milka 78 (#87161) üzenetére


solfilo
veterán

Ebből akkor a TUF Gaming lesz, amit tud extrán az Auros, arra nincs szükségem.
Köszi szépen! :R

solfilo

(#87163) Milka 78 válasza Ron Swanson (#87159) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MSI B450 Tomahawk és Gaming Plus ajánlott deszka és benne van a qvl-ben az Aegis (F4-3000C16D-16GISB) legalább is 2933mhz-n tesztelték.
Emlékeim szerint a Ryzen topickba volt egy fórumtárs akinek ment Asus B450 Prime Plus-ban is, de semmilyen hivatalos kompatibilitási tesztben nem szerepel hogy tudnának eggyütt működni (sem a GSkill sem az Asus qvl-jében).

(#87164) solfilo válasza Milka 78 (#87161) üzenetére


solfilo
veterán

Gyors visszajelzés: PCX-nél elérhető lett ma az MSI B450M Mortar (délelőtt még nem volt az), mégis ez lesz akkor, az a szigetelő i/o panel annyira nem tetszik TUF-nál. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#87165) Anubis_9 válasza Milka 78 (#87155) üzenetére


Anubis_9
őstag

Szia! iPon oldalán 6200 Fttal olcsóbb a Gigabyte. Az elmúlt 3-4 évben ilyen lapjaim voltak zsinórban, annyira nem szimpatizálok már ezzel a márkával... Lehet Asus lesz! Köszi a tippeket! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#87166) SamS20


SamS20
senior tag

Sziasztok

Kicsit jövőbemutatóan szeretnék összetenni egy gépet (4-5 évig nem szeretnék megint költeni rá kb), ami azt jelenti hogy a szempontok a következőek lennének :
- AMD Ryzen processzorok használata
- tuningolható legyen a proci és bírja az alaplap is
- SLI NEM lesz a gépben
- M2-es csatlakozó legyen rajta

Olvasgattam most a B350/B370 és az X370/X470-es alaplapokról de túl nagy különbséget nem láttam, legalábbis nem olyanokat amik számomra érdekesek lehetnének.
Nyilván ettől függetlenül ha valaki megtudna győzni valami ésszerű érveléssel akkor meghallgatom a javaslatokat.

Kritérium : 50e Ft felé nem szeretnék menni.

(#87167) Milka 78 válasza SamS20 (#87166) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MSI X470 Gaming Pro.
Jól szellőző és árához képest erős vrm rész ami jól jön oc szempontjából és elég jó a megitélése külhonban (talán van is aktív felhasználó a Ryzen+ topicban)

[ Szerkesztve ]

(#87168) Vereor


Vereor
csendes tag

Sziasztok!

A PCIe csatornák számát illetően meddig értelmes elmenni?
Tudom, attól függ, mire kell. :)

Egy GTX 960 VGA menne bele, továbbá egy PCI csatolós E-MU hangkártya.
Hangszerkesztésre, VSTI használatra, esetleg videószerkesztésre, nem űberkirály játékokra, netezésre, filmezésre kellene, OC annyira nem vonz. Processzor alaplap függő, de jó lenne minél később kifutni az aktualitásból. :)

Tehát olyan alaplapot kerestem, amin van legalább 1 PCI slot, és - Intel vonalon - LGA1151-es. Aztán hogy megéri-e a 8. gen, azt nem tudom, erről is szívesen hallgatok véleményeket. :)

Előzetesen két alaplap volt igazán szimpatikus, a MSI Z270 vagy H270 PC MATE (árban majd' ugyanannyik, de akkor már jobb a Z270-es) és az Asus PRIME H270-PRO, de a követelményeknek az ASRock s1151 Z270 PRO4 is megfelel.

Aztán jött az elbizonytalanodás. A B250 12 db, a Q250 14 db, a H270 20db, a Z270 pedig 24 db PCIe csatornát kezel. De kell nekem ennyi erre a konfigba? Vagy, ha már árban nagyjából ugyanannyik, akkor is van-e értelme (vagy esetleg hátulütője) nagyobbat venni?

Előre is nagyon köszi!

(#87169) palfitom válasza Vereor (#87168) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

"Aztán hogy megéri-e a 8. gen, azt nem tudom, erről is szívesen hallgatok véleményeket." - a válasz EGYÉRTELMŰEN IGEN!
A 6. és 7. generációt nem szabad megvenni újonnan, felejtsd el!
i3-8100 teljesítményben egyenlő egy i5-7500-zal, és árban sokkal jobb, 35000 vs 57000 Ft.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87170) SamS20 válasza Milka 78 (#87167) üzenetére


SamS20
senior tag

Az OC ebben az esetben nem drasztikus vízhűtéses kivitelezéssel értendő, csak pár száz Mhz-t szeretnék emelni rajta.

Jelenleg egy Asus M5A97 LE R2.0-vel is van egy keveset húzva a 6300-asom, stabilan fut és nem hányja össze magát a gép tőle (úgy hogy a VRM hűtést ennél a lapnál közelről sem ismerik)

Feszültségnövelés és egyéb hasonló dolgok amik kellenek a proci húzásához nem lennének, csak a standard órajelet emelném meg a turbo jelszintje körülire.

(#87171) Milka 78 válasza SamS20 (#87170) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Ryzenen alapból csak pár száz mhz-t tudsz húzni és már az is drasztikus tud lenni. Ebben a lapban tuti all core 4200 meglesz, de ha szerencsésebb vagy és nyersz a szilícium lottón akár a 4300 is meglehet.
Ez nem FX itt nem turbo hanem XFR2 van ami a feszültség/hőmérséklet és a golf áramlat függvényében nyomja fel az órajelet.

(#87172) Mufanatic


Mufanatic
csendes tag

Sziasztok!

Most már szinte kész a konfig csak a lap hiányzik...

GIGABYTE B360 AORUS Gaming 3 WIFI vagy

ASUS 1151 ROG Strix B360-F Gaming 90MB0WG0-M0EAY0

Ami talán legszembetűnőbb különbség hogy az Asus esetén van display port de ennek ha van külön vga a gépbe felesleges ha jól gondolom? Megy annyi még hogy a Gigabyte wifi s

Egyébként melyiket választanátok?

Köszi

(#87173) PodMAN válasza solfilo (#87164) üzenetére


PodMAN
senior tag

Az MSI B450M Mortaron lévő HDMI csak 1.4es, így ha esetleg 4K kimenetként használnád (pl. HTPC célokra), akkor inkább az Asus TUF-ot válaszd. Az HDMI 2.0b-s.

(#87174) solfilo válasza PodMAN (#87173) üzenetére


solfilo
veterán

DP is van rajta, ha lesz 4K kijelző, majd olyat keresek, amin van ilyen bemenet.

Amúgy a Mortar 350M-en is csak 1.4-es HDMI van elvileg, gyakorlatban meg mégis HDMI 2 volt, szóval van rá sansz, hogy a B450M Mortaron is örökölte ezt. :)

solfilo

(#87175) Milka 78 válasza Mufanatic (#87172) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kb ugyan azt tudják így bármelyiket választhatod. Noncs jelentőseége csak ha igp-t használnál.

(#87176) Milka 78 válasza solfilo (#87174) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt én is halottam, hogy a licensz jogok miatt van csak 1.4 miközben 2.0 van rajta de ha mégsem akkor full jogosan elküldenek a búsba, így inkább ezt figyelmen kívül hagyom biztos ami biztos :)

(#87177) solfilo válasza Milka 78 (#87176) üzenetére


solfilo
veterán

Jogos, a DP miatt rendeltem végül a B450M Mortart, ha esetleg netán tudná a HDMI 2-t, az csak hab lenne a tortán, leellenőrizni nem fogom tudni még jó ideig.
De jó, hogy kiemelted, B530M Mortárnál sem hivatalos a support. :R

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#87178) Vereor válasza palfitom (#87169) üzenetére


Vereor
csendes tag

Köszi!

Okokat tudunk esetleg? Mármint ezt már én is észrevettem, és nem nagyon tudtam hová tenni. Technológiai különbségek vannak az i5 javára csak elsősorban, de ezeket és a modernséget a mérlegre téve nekem egyelőre érthetetlen ez a 20k árkülönbség.

Persze akkor ezt rá lehet (és gondolom kell is) költeni az alaplapra, amik közül a H310 nekem kicsit teszkósnak tűnik, viszont ezzel vissza is térünk az egyik eredeti kérdésre, miszerint hány PCIe lane kell egy alaplapba? :)

Arról tudunk valamit, hogy a 8. genes procik továbbra sem mennek-e 200-as chipsetben?

(#87179) Vereor válasza Vereor (#87178) üzenetére


Vereor
csendes tag

Köszi, az első részét akkor már meg is válaszoltad. :)

(#87180) palfitom válasza Vereor (#87178) üzenetére


palfitom
félisten

Az okokra már válaszoltam a másik topikban.
A 8. gen-hez pedig 3xx lap kell, nincs mese.
Igen, moddolt BIOS-szal és lábak letakarásával, átkötésével berakható korábbi lapokba, de nem ér annyit...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87181) Vereor válasza palfitom (#87180) üzenetére


Vereor
csendes tag

Menő ez az intertopicális fórumozás. :D

Köszönöm!
Akkor a korábbi konfighoz milyen 300-as chipsetben gondolkodjak, az esetleges jövőbeli bővítést is szem előtt tartva? Gondolom a 9. gen ebbe megint nem fog belemenni. :P

(#87182) cadgers


cadgers
aktív tag

1. Mennyit szánsz az alaplapra? Max kb 30
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? i5-8700k, GTX 1060 (később 1080 vagy 2070), 16 Gb
3. Milyen méretű lapot szeretnél? ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) Előlapi USB3, PCI-E a hangkártyának, M2 Sata
5. Milyen a monitorod csatlakozása? HDMI
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? Nem!
7. Használt, vagy új alaplap? ÚJ
8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...) NEM
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t? NEM

Előre is köszönöm!

(#87183) palfitom válasza Vereor (#87181) üzenetére


palfitom
félisten

Minimum ilyenekben gondolkozz: Asrock B360M Pro4 / Asrock H370M Pro4 / Asrock Z370M Pro4 / MSI B360 Gaming Plus
És nem nyert, a 9. gen-t támogató BIOS-szok már megérkeztek H310-es deszkákhoz is. :K (Azt ne kérdezd, hogy minek, mert erre nincs válasz...) Tehát menni fog a 3xx lapokban a 9. generáció is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87184) Vereor válasza palfitom (#87183) üzenetére


Vereor
csendes tag

Wow, remek, köszi szépen!
Végre egy jó hír. :D

(#87185) Milka 78 válasza cadgers (#87182) üzenetére


Milka 78
nagyúr

ASUS PRIME B360-PLUS vagy MSI B360-A PRO.
Esetleg ha kicsit rádobsz akkor MSI Z370-A PRO amiben menne a 2666mhz fölötti memória órajel és lenne némi oc lehetőség (tudom nem akarsz oc-t).

[ Szerkesztve ]

(#87186) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok
Isten a tanúm rá, hogy bele kezdtem az Összefoglaló olvasásába, de annyira kínai volt, hogy feleslegesen olvastam volna végig.
Jelenleg van egy MSI B85-G43 Gaming alaplapom.
Szeretném megkérdezni, hogy milyen alaplapot javasolnátok cserére, ha amiatt szeretnék cserélni, hogy legyen M.2 foglalat az új típusú Sasmsung 970 EVO SSD fogadásához? (ha lehet maradjunk MSI-nél, bevált)
Igazából ha mondtok árat tól-ig, hogy mennyiért szerezhető be az ilyen alaplap, amit most érdemes lenne venni azt is megköszönöm. :R
Egyéb infó a gépemről: Intel i5-4690, Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 3GB, 4x4GB Corsair Vengeance DDR3-1600MHz, ha ez esetleg segít a javaslat tételhez.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#87187) palfitom válasza jano_77 (#87186) üzenetére


palfitom
félisten

Nincs ahhoz a régi platformhoz m.2-es foglalatú lap, meg már egyébként is csak fapados lapokat kapni hozzá, kifutott széria.
Ha m.2-es SSD-t akarsz használni, akkor platformot kell váltanod, amihez DDR4-es ramok is kellenek, úgy kalkulálj.
Ha csak a rendszer (és a WoT) alá vennél SSD-t, akkor nem kell 970 EVO, bőven elég egy sima (akár Sata-csatis is). Pl. 860 Evo Sata, és azt tudod használni a mostani konfigoddal is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87188) jano_77 válasza palfitom (#87187) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm :R
Alapól én is a Samu 860 EVO 250GB néztem, csak egyik haver javasolta ezt a 970-est, hogy ez sokkal gyorsabb és jobb. (csak nem tudta milyen lapom és configom van jelenleg. :( )
Annyira bosszantó ezeknek a PC-s dolgoknak a hatalmas gyors fejlődése, normál felhasználó - mint én is - nem is tudja nyomon követni. Az biztos, hogy most per pillanat nem akarok teljes gépet cserélni, mert csak WOT-al játszom, ahhoz meg jó a mostani is (egyenlőre), csak a régi SSD-n már érzem, hogy nem a régi. Lassabban indul a gép és tölt be a játék is, mint mikor beraktam a gépbe annak idején. :U
Még1x köszönöm szépen a választ, segítséget. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#87189) palfitom válasza jano_77 (#87188) üzenetére


palfitom
félisten

Szívesen.

Igen, papíron valóban sokkal gyorsabb, de az op.rendszer, és a játék nem tud profitálni belőle, ezért felesleges pénzkidobás.

Látod, valaki ehhez ért, valaki az Obj. 277-hez. Nincs ezzel probléma, segítünk (segítsünk) egymásnak...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87190) jano_77 válasza palfitom (#87189) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ég a pofám rendesen....sry utólag is. :U :(((

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#87191) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
5 évvel ezelőtt összerakott konfig cseréjén gondolkodom.
Annak idején egy Asus P8Z77-V Deluxe lapot választottam, mert minőségben kb a drágább "gamer" lapok szintjét hozta, de design (pl alaplap világítás) elemek nélkül - nyilván olcsóbban. Most is valami ilyesmit keresnék, egyenlőre maradva Intel vonalon (bár az AMD -től sem zárkózok el, korábban volt már tőlük is gondolom, szerettem)
Z370 chipsetes lapokat néztem, korábbi vásárlásaimból kiindulva főleg Asus vonalon. Itt a fórumon többször került elő az Asrock Extreme4, mint lehetséges alternatíva pl az Asus Prime ellenében, az árakat elnézve valóban jobb lehetőségnek tűnik. Az 50 - 60 k kategóriában akad esetleg ennél is jobb vétel? Az elsődleges cél a hosszú távú megbízhatóság. I7 (esetleg i5) proci kerülne bele, mérsékelt tuning lehetséges (de nem cél), léghűtéssel. Design nem érdekel, (nézegetni nem fogom), kizárólag otthoni használatra. Ellenben napi pár órás max terhelés (pl játékok alatt) rendszeres. Alaplapi hang minősége nem szempont.
Ahogy fentebb írtam, ugyanez a szint AMD vonalon is érdekelhet, de ott sajnos még nem jutottam el konkrét lap megnézéséig sem. (Annak még csak most fogok utánanézni, melyik platformban van nagyobb potenciál jelenleg, melyik foglalat támogatása lehet hosszabb, stb)
Köszönöm, ha kis útbaigazítást kaphatok a lapok tekintetében.

(#87192) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Inteles vonalon az Extreme 4 egy jó választás, ezen az áron verhetetlen.
AMD-s vonalon egy Asus PRIME X470-PRO-t ajánlanék. Jók a tapasztalatok vele, teszi a dolgát, van aktív felhasználója itt a fórumon is.

(#87193) SamS20 válasza Milka 78 (#87171) üzenetére


SamS20
senior tag

felvetődött mint opció az is hogy mégsem lesz tuningolva a Ryzen processzor, ebben az esetben is ezt az alaplapot ajánlanád ?

(#87194) varmi2 válasza SamS20 (#87193) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha nem akarsz tuningolni, akkor x-es procit vegyél, annak nagyobb az alap órajele, ha lesz tuning, akkor mindegy, mert az x-esnek és a simának is nagyából ugyan ott van a vége. Megfelelő lenne neked x370(kérj bios frissítést a boltban) b450, és x470 chipset is. M.2 slot mindegyiken van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87195) Acheron válasza Milka 78 (#87192) üzenetére


Acheron
őstag

Nagyon köszönöm. Közben átnyálaztam három z370 ASRock lap specifikációját, mivel úgy néz ki, maradok egyenlőre Intel platformon (Extreme4, Fatal1ty Gaming K6, Taichi) Itt (számomra) lényeges különbséget nem találtam, talán a felhasznált alkatrészek minőségi lehet jobb a magasabb árkategóriájú lapokon. A Taichi wireless LAN -ja nem fog hiányozni (vezetéken kapcsolódok) talán a dual LAN hiánya pici hátrány az Extreme4 - nél, bár hálózati vezérlő meghibásodásom még sohasem volt.
Mindenesetre a bolti árakat nézve most 49 - 56 - 68 k árakon mennek ezek a lapok, és bár a Taichi a legszimpatikusabb, a józan ész azt mondatja, hogy a tervezett 7800k mérsékelt tuningjával sem tudnám kihasználni az előnyeit. Talán még annyi kérdés, hogy az inkább a K6 -al egy árban lévő ASUS Prime Z370-A, tudása mennyire van pariban akár a K6 - al, akár az Extreme4 -el?
Köszönöm!

(#87196) varmi2 válasza Acheron (#87195) üzenetére


varmi2
nagyúr

A x3xx chipset nem támogat 7-es szériás cpu-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87197) palfitom válasza varmi2 (#87196) üzenetére


palfitom
félisten

Biztos, hogy csak elírta, valszeg 8700 lesz az. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87198) Acheron válasza varmi2 (#87196) üzenetére


Acheron
őstag

Sorry, 8700k lesz az, csak néha összeszavakat a keverem (no meg a számokat is) :B
(#87197) palfitom: Úgy-úgy :K

[ Szerkesztve ]

(#87199) Santi22


Santi22
aktív tag

Üdv!

i5-8400-hoz keresek alaplapot és arra jutottam, hogy.

GIGABYTE B360M D3H
GIGABYTE B360M AORUS GAMING 3
MSI B360M MORTAR
MSI B360M BAZOOKA PLUS

Szimpatikus mind a négy, specre viszont totál egyformának tűnnek. Melyiket válasszam? Gondolok ilyesmire, hogy teljesítmény vagy hűtés terén pl. Gigáról pl olvastam melegedési gondokról, nemtudom mennyire igazak ezek.

[ Szerkesztve ]

(#87200) Milka 78 válasza Santi22 (#87199) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezek közül a Mortar.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.