Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87751) varmi2 válasza Zolik (#87748) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a ram csirke a ryzenhez, nagyon vissza fogja fogni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87752) S-IW válasza Zolik (#87748) üzenetére


S-IW
tag

(#87753) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Nem találtam igazán a kérdésemhez passzoló topikot, ezért kérdezem itt, hátha tudnátok segíteni.
Van egy MSI B85-G43 Gaming alaplapom és most bekötötték a DIGI 1GB-es net-et, de sajnos a gép nem tudja ezt a sebességet a Killer Network ellenére sem - vagy épp azért :F
Szeretnék venni egy nem túl drága, de mindenképpen gigabites szeretnék, hogy tudjam a megfelelő sebességet elérni. Márkákat nem tudom, nincs preferenciám, de megbízható legyen és kellően támogatott, legyen hozzá driver.

Köszönöm előre is :R

szerk:
megnéztem a Killer Network beállítását és azt mutatja, hogy elvileg kellene tudnia a gigabitet - vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#87754) varmi2 válasza jano_77 (#87753) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tudja a lapod. Innentől a gond vagy a routerrel van, vagy a lan kábellel. kábel csak akkor tudja a 1000Mbps-ot, ha cat5e vagy cat6, rá van írva, a sima cat5 nem elég. Router szintén, ha a lqn portjai tudják a 10/100/1000-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87755) jano_77 válasza varmi2 (#87754) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az a baj, hogy most volt kint a Digi szerelője és hozott magával laptopot és fent a gépemnél - ugyan azzal a kábellel, ami CAT5e - 700 felett mért, én pedig csak 300 alatti sebességet tudok mérni.
Ebből kiindulva biztos nem a router és nem a kábel a ludas, mert ezek ugyan azok voltak az Ő esetében is. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#87756) jano_77


jano_77
nagyúr

Egy olyan kérdésem volna még ezzel kapcsolatban, hogy az egyik barátom - akinél szintén Digi1000 van - azt mondta, hogy Neki is ilyen Killer Network-ös alaplapja van, csak már újabb mint az enyém - mert az övén van egy plusz intel-es csatlakozó - és ha Ő a Killer-es aljzatba dugja a háló kábelt, akkor nála sem ment fel 290 fölé, viszont az intelesbe átdugva meg tudott mérni már 900-at is, ha mondjuk vennék egy ILYEN hálókártyát, az segítene rajtam? :F

Illetve, hogy a DIGI oldalán az 1000-es net minimális követelményeinél i7-es proci szerepel, de nekem csak i5-ös 4690 van, hogy ez lenne a szűk keresztmetszet? Mikor futtattam egy sebesség mérést elindítottam a Feladatkezelőt és a Procit kiválasztva néztem, hogy mennyire megy fel a kihasználtsága és 80% volt a legnagyobb érték. Ez sok vagy elfogadható még?

Mert ha a procim tényleg karcsú hozzá, akkor feleslegesen dobnám ki a pénzt a háló kártyára és azt nem szeretném. :(

Remélem érthető voltam - én már kicsit belebonyolódtam - és tudtok tanácsot adni. :F :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#87757) Zolik válasza varmi2 (#87751) üzenetére


Zolik
senior tag

Ezt nem értem... mindenhol azt olvasom, hogy a memória Mhz dolognak nem szabad felülni mert csak parasztvakítás az egész és egy 2133mhz CL 13-as ram kb ugyan olyan gyors mint egy cl17-es 2800-as. (ram topic-ba olvastam).

#87752
Sajnos ezen nincs pci slot :(

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#87758) dudu5130 válasza Zolik (#87757) üzenetére


dudu5130
őstag

Van vidi yt-n, hogy mennyit dob a MHz játékok és tesztek alatt ryzennel.

(#87759) #21346560


#21346560
törölt tag

Üdv mindenkinek!

Erről az alaplapról van valakinek tapasztalata?

Egy Ryzen 5 1600X, GTX 1060, és 3000MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x8GB) lenne benne.

Minden tippet, ötletet, javaslatot szivesen fogadok!

(#87760) Milka 78 válasza #21346560 (#87759) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Árában jó választás.

(#87761) Milka 78 válasza jano_77 (#87756) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez talán valamilyen hálózatos vagy éppen Digis topicba illő kérdés :)
Mondjuk nekem volt 2400-es (okés ez újabb) deszkám, Killeres, 6600k-vall, 500-as digivel, de nem volt ilyen gondom, ellenben
ilyen kaliberű lapot már újonnan nem fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#87762) Milka 78 válasza mclaren-d (#87749) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Tomahawkot válaszd. Ha elakadnál a tuning közben tudnak segíteni, mert van pár aktív felhasználó a Ryzen 2xxx-es topicban.

(#87763) Milka 78 válasza Zolik (#87748) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Fog menni, de csak úgy ha a boltba kérsz egy bios frissítést, mert ezt otthon nem fogod tudni elvégezni, alapból meg a 2xxx-es procikkal el sem fog indulni.
Mindkét lap megfelelhet a célnak és mivel ragaszkodsz a pci csatihoz sok más lehetőséged amúgy sincs.
Ne a ramosba menjél, hanem a Ryzen topicba. Ott feketén fehéren le van írva, hogy a Ryzen szereti a magas órajeles memóriákat.

[ Szerkesztve ]

(#87764) Zolik válasza Milka 78 (#87763) üzenetére


Zolik
senior tag

Köszi. Ezt végkép nem értem, egyik helyen azt írják a magasabb órajel csak paraszt vakítás, máshol hogy minél nagyobb az órajel annál jobb. De őszintén nem azon az 5-7 fps-en múlik a dolog. Most Fx-8320e procim van 8gb 1600mhz-es ddr3-al és ezzel sincs gondom. Azt olvastam hogy azt a fajta corsair ramot lehet húzni amit vettem. Valószínű hogy b450es-lesz belőle nem akarok szenvedni azzal, hogy vagy megcsinálják a boltba a bios frissítést vagy nem.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#87765) Milka 78 válasza Zolik (#87764) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem tudom ez ki írta, de FX-nek köze sincs a Ryzenhez aminél esetenként nem kicsit gyorsul, de a te döntésed.

(#87766) palfitom válasza Zolik (#87764) üzenetére


palfitom
félisten

Ryzennél igenis van jelentősége (egyébként Intelnek is segít), egy példa játékban ilyen FPS különbségek jöttek ki:
Freq / min - avg - max /
2133MHz 72 - 094 - 125
2666MHz 82 - 104 - 138
2933MHz 87 - 109 - 140
3200MHz 91 - 112 - 141
3466MHz 96 - 115 - 142
3600MHz 96 - 117 - 141

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87767) jano_77 válasza Milka 78 (#87761) üzenetére


jano_77
nagyúr

Kösz, hogy válaszoltál, de ugye azt megnézted, hogy a DIGI-s topik az régen nem aktív, mielőtt belinkelted!? :F
Nem véletlenül kérdeztem itt hidd el, mert nem találtam olyan ÉLŐ topikot, amibe illet volna a kérdésem. Ez volt a legközelebbi, ahol mozgolódás is van és remélhettem választ. :R
Nem szerettem volna alaplapot cserélni semmiképp.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#87768) Meta


Meta
tag

sziasztok

I7 8700 processzorhoz keresek jó alaplapot. Én ezt a kettőt néztem ki:
Gigabyte Z370 Aorus gaming 7 vagy MSI Z370 SLI PLUS
Melyik lenne a jobb? vagy hasonló ársávban ti mit ajánlanátok?

Előre is köszi a segítséget.

(#87769) Milka 78 válasza jano_77 (#87767) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem nézd meg jobban én csak a killer 2200-as h.sz-eket linkeltem be, amúgy meg full aktív/kiemelt topic ;)
Csak a ai bejegyzéseket 20-ig számoltam aztán meguntam...
Ez viszont egy alaplap ajánlóstopic aminek nem sok köze van a Digi kontra 2200-as killer nuc-hoz ellenben a Digis felhasználók lehet találkoztak már a problémával.
Esetleg az azonnali kérdéses topic-ok valamelyikébe próbálkozhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#87770) Milka 78 válasza Meta (#87768) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez kb almát a körtével. Míg az SLI egy közép/felső osztályú deszka addig a Giga csúcs lap.
Eközött a kettő között van számos ajánlott lap mint az Asrock Z370 Extreme4 amit az SLI helyett ajánlanék. Árához képest kifejezetten jó képességű lap kedvező áron és elég sokan használják nagy megelégedéssel, míg a Gigát dobnám és helyette Asrock Z370 Taichi-t venném ami jóval olcsóbban is hozza azt a szintet 24/7-es oc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#87771) Meta válasza Milka 78 (#87770) üzenetére


Meta
tag

szia

Igaziból PUBG, cs-go-hoz használnám egyenlőre OC nem nagyon szempont, de később lehet.
Láttam a listában a Z370 gaming M5 lapot ami úgy reklámozza, hogy az egyik pro cs-go csapat is azt használja. Mi a különbség az álltalad ajánlott Taichi lappal? kb amazonon egy árban vannak.

(#87772) jano_77 válasza Milka 78 (#87769) üzenetére


jano_77
nagyúr

digis topikot linkeltél, ahol 2017-ben volt utoljára beírás! ;) na jó 2018.09-ben :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#87773) Milka 78 válasza Meta (#87771) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nem akarsz delidelt/válogatott procit, pontvadász üzemmódban, rommá feszelve használni akkor semmi. Pusztán a felépítését/tulajdonságait tekintve a Taichi prémium felépítésű vrm résszel és egy rakat plusz oc funkcióval rendelkezik pl egy SLI Plus/Extreme4-hez képest...amit egyenlőre nem is tudnál kihasználni mivel írtad, hogy nem szempont az oc perpill. :)
Egy M5 kb Extreme4/Fatal1ty K6 körüli/közötti szint csak drágább. Teljesen jó lap amúgy csak ugye ilyen képességű lap, olcsóbban is kapható. Ennyi a bűne, de ettől még nem rossz deszka.
Véleményem szerint ha nem vagy oc guru és nem akarsz agyba főbetuningolni akkor nem mennék 50k fölé árban, mert feleslegesnek tartom és itt visszakanyarodunk az SLI Plus/Extreme4 kettőséhez amiből én a másodikat jobbnak tartok, de az SLI Plus bűne is csak annyi mint az M5-é ami az árazásban rejlik.

(#87774) Milka 78 válasza jano_77 (#87772) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Őőő... most tényleg ezen rúgozunk és lövöldözzük az offokat? :U

Körbe vagy véve mai h.sz-ekkel (pontosan 19 van fölötted a mai termésből...
Viszont megkérlek,hogy hanyagoljuk a további offolást, mert ez nem profilja a topicnak. :N
Köszönöm! :R

(#87775) makoss válasza Milka 78 (#87773) üzenetére


makoss
veterán

Mi ez a delidelt/válogatott proci?
Egy típuson belül is egyedi?
Vagy mi? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87776) Milka 78 válasza makoss (#87775) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A delidelt proci alatt azt értjük amikor az alu sapkát eltávolítjuk a cpu tetejéről és kicsréljük az alatta lévő hővezető pasztát, majd a kupakot vissza rakjuk. Ezzel átlagban -15-20 fokot is jelenthet terhelés alatt.
A "gyári" proci előbb éri el a maximális hőmérsékletét, mint az adható feszültség maximumát és a lap telejesítő képességének határát mint egy delidelt/skalpolt proci, ergo előbb forr fel minthogy kifacsard belőle az utolsó megahertzet.
Ezen segít a delid.
Viszont a fönti művelet garanycia megvonással jár(hat), bár vannak ügyes kezü delid mesterek aki nyom nélkül megoldják ezt a műveletet.
A válogatott példány meg válogatott példányt jelen. Ezek az átlagnál magasabb órajelen tudnak üzemelni kisebb feszültséggel, természetesen mindez erőssen feláras.
Az enyém (átlagos) 4.8ghz-n megy míg a Kuzinom birtokolt olyan példányt (válogatott) ami 5.1ghz-n ment az én feszültségeimmel.
Ha a fenti két tényezőt birtoklod akkor nem a hűtés/processzor lesz a szűk keresztmetszet hanem a deszka és itt jönnek be a képbe a magasabb kategóriás lapok mint a Taichi is :)

[ Szerkesztve ]

(#87777) atee válasza makoss (#87775) üzenetére


atee
őstag

Leszedik a proci kupakját és a gyári paszta helyett normáis anyagot tesznek a helyére!
A válogatott pedig szerintem egyértelmű. Megnézik mennyire húzható!

D-day 2002-01-04 01:54

(#87778) NikoXXX1991


NikoXXX1991
csendes tag

Udv,
Az lenne a kerdesem hogy a MSI B450 tomahawk vagy a MSI B450 Gaming plus kozul melyik mukodne az alaplap gyari bios-aval egy 2600X-es procival es Gtx1060 meg G.Skill Aegis 16GB DDR4 3000MHZ ram-al?
Nehezen tudnam megoldani azt hogy megrendelem aztan elmegyek vele valahova (kb 60 km-t autozok oda es 60-at vissza) mindezt egy bios frissitesert.
Vagyis out of the box kene mukodjon.
Ebben tudtok segiteni?

Gigabyte 970A-DS3P FX 8320 16 gb ddr3 1600 mhz Ram Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 192bit 256 gb Samsung SSD 1 Tera Hard Disk Corsair RMx Series RM650x 650W / Fractal Design Define R5 Window (Titanium Grey)

(#87779) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Teljes gép lenne összerakva, egyenlőre annyit tudok, hogy Ryzen 5 2600X proci lesz.
A gép alapvetően játékra lenne, de csak 1 videokártya lesz benne.

Alaplapból melyiket érdemes venni mostanság, ha nem sok tuning lesz?

Árban 40-50K között gondolkozunk, de a max a 60K.

(#87780) Zolik válasza Milka 78 (#87765) üzenetére


Zolik
senior tag

Félreértettél, arra gondoltam hogy most FX procim van és egész jól elvagyok vele, de gondoltam csinálok egy frissítést ryzen 2600-al - nem arra hogy a kettőnek köze van egymáshoz . (hidd el ha az én döntésem lenne akkor megvenném a leggyorsabb ramot, sajnos a pénztárcám dönt akármennyire nem tetszik)

#87766
Köszi a linket. Tényleg számít, de az én szememnek a 90 és 105 fps között szinte semmi különbség nincs. Én 50-el is tökéletesen elvagyok :)

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#87781) varmi2 válasza NikoXXX1991 (#87778) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az általad felsorolt mindkét lap működik bios frissítés nélkül is ryzen 2600x-el. Veheted bármelyiket.

(#87779) csiga8
Ha minimális oc a cél, akkor felesleges 40-60k-t adni egy lapért, elég egy jobb b450 is 25-40k között.
Akár ez is elég: MSI B450 GAMING PLUS

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87782) csiga8 válasza varmi2 (#87781) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a segítséget, akkor ő lesz a befutó!

(#87783) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Ryzen 5 alá keresek lapot, OC nem igazán érdekel!

Mi történt, hogy szinte csak MSI lapok vannak a listában?

MSI B450M MORTAR
MSI B450M MORTAR TITANIUM
MSI B450M GAMING PLUS
MSI B450 GAMING PLUS
MSI B450 TOMAHAWK

Fentiek közül szolgáltatásokon kívül a VRM az egyezik?

Kösz.

(#87784) Milka 78 válasza zzola (#87783) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem teljesen és a borda is eltérő ami elég sokat tud számítani. Viszont ha oc nem izgat akkor kb tök mindegy.
Atx-ből mehet a Gaming Plus míg mATX-ből a Mortar.
Ott van az ajánlóba a csillagozott részeknél leírva,hogy mi miért, de álltalánosan az agyon butított bios és az emiatt gyenge oc jellemzők muatt maradnak ki deszkák,vagy éppen az elégtelen kötés a vrm és az alultervezett borda miatt.

[ Szerkesztve ]

(#87785) zzola válasza Milka 78 (#87784) üzenetére


zzola
félisten

Azt láttam, hogy az ATX-es változatoknál van plusz borda.
Ha esetleg mégis kellene kis OC, akkor is mehet a B450?

Korábban X370 és X470 is volt, ott nem volt probléma az OC, bár az igazat megvallva nem hajtottam sz@rrá a professzort...

Nem járnák jobban akkor egy MSI X370 GAMING PRO CARBON-nal? 38k pénzért van most boltból...
Én nem ragaszkodom a Ryzen 2-höz...

[ Szerkesztve ]

(#87786) Zolik válasza Milka 78 (#87784) üzenetére


Zolik
senior tag

Lenne még egy utolsó kérdésem.
Van lényegi különbség az MSI B450M MORTAR és MSI B450M GAMING PLUS között?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#87787) Milka 78 válasza zzola (#87785) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha X370 akkor Asus Prime Pro. Különben mehet Ryzen 2-es alá is csak kell alá egy bios frissítést kérni a boltba és azért ez egy régebbi chipset aminek rövidebb a támogatási ideje és gondosan kell bele memóriát választani.
Szerintem ha már oc akkor B450 Tomahawk és bele egy jó kis Ryzen 2 ha rámhalgatsz.

(#87788) zzola válasza Milka 78 (#87787) üzenetére


zzola
félisten

B450 Tomahawk és R 2600 lesz!
Még ram kell, azt majd körbejárom... :R

(#87789) Milka 78 válasza Zolik (#87786) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Leegyszerűsítve a Gaming Pro vrm része jobban melegszik oc alatt mint a Mortar.

(#87790) Zolik válasza Milka 78 (#87789) üzenetére


Zolik
senior tag

Köszi! :)

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#87791) harry


harry
veterán

Sziasztok!

Van egy Asus M4A785TD-V EVO (ATX,785G/710 chipsets) alaplapom, amiben eddig 2*4GB Kingston memória volt (pontos típus lentebb), most vettem két szinte* ugyanolyat, és a 4 modul már nem működik.
Kiderült, hogy a régi modulok sem működnek bizonyos setupban: az 'A' csatorna foglalatában nem működik akkor sem, ha csak 1db modult teszek be. B1 + B2 foglalatokban szépen megy bármelyik két pár, de ha A1-be rakok modult (bármelyiket, és csak ide), akkor nem hajlandó működni (BIOS-ig sem jut, vagy legalábbis kép nincs). Érdemes ezzel futni még pár kört alaplaphiba témában, vagy legyen újabb lap?
*: egy évvel korábbi gyártás, más a felirat a hűtőbordán, CPU-Z nem is ismeri fel a Part Numbert, de elvileg ugyanaz...

Szóval új lapnál elsődleges szempont lenne, hogy a memóriákat tudja kezelni. AM3+ lapot keresek, akár használtan is, 4 RAM foglalattal. Az ajánlóban lévő lapokat nem annyira találtam; mi a vélemény az "ASUS M5A78L-M PLUS/USB3"-ról? Itt majdnem ugyanolyan ramot találtam a RAM QVL-ben, szóval bizakodó vagyok, illetve használtan is találtam pár ajánlatot.
A proci egy AM3-as AMD Phenom II X4 955.

Memória modulok: Kingston HyperX Blu KHX1600C9D3B1K2_8GX link
Ebből 4db (tehát 1600MHz, Single Sided, 4GB / modul, össz 16GB)

És a lapok, amiket nétem kompatibilitás szempontból:
GIGABYTE GA-970A-DS3P: KET16D1 Kingston 4GB KHX1600C9D3K3/12GX DS v v
-> ez áll a legközelebb, de ez DS, más széria...?

Gigabyte GA-990FXA-UD3: KET16D1 Kingston 4GB KHX1600C9D3K3/12GX DS v v
-> ez áll a legközelebb, de ez DS, más széria...?

ASRock 970M Pro3: HyperX gyártó mellett láttam 'KHX1600C9D3K2/8G' számot, DS. Ez nem tudom mennyire megbízható, bár 'hasonló'...

ASRock 970 Pro3 R2.0: Ugyanaz a helyzet.

Asus M5A97 R2.0 (tehát nem LE, olyat nem találtam)
-> nem látok ilyen ramot kompatibilitási listán

ASUS M5A78L-M PLUS/USB3
KINGSTON KHX1600C9D3K2/8GX(XMP) 4GB SS - - - 1.65V ● ● ●
-> Bár a szám nem teljesen ugyanaz (B1 hiányzik), elég pontos, és 4 DIMM-es támogatás van, ezért ebben bíznék a legjobban, használtan is többet találtam (illetve akár új is kapható).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#87792) Milka 78 válasza harry (#87791) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem van egy ASUS M5A78L-M/USB3-am egy feloldott x4-el. Nem egy dúvad és nem oc-ra találták ki, de nálam lassan 5 éve megbízhatóan teljesít. Egyetlen hátránya, hogy egy esetleges későbbi fejlesztésnél ezt a lapot el kell felejteni. Egy Athlon/Phenom II elketyeg benne,de egy FX alá édes kevés.

GIGABYTE GA-970A-DS3P és az Asus M5A97 R2.0 annyival jobb, hogy ezen van vrm borda, de ugyan úgy 4+1 fázisú ami kevés a fejlesztésre,de ideális egy 955 alá.

Asrockot meg ne erőltessük AM3+ alá.

[ Szerkesztve ]

(#87793) harry válasza Milka 78 (#87792) üzenetére


harry
veterán

Fejleszthetőség szempontjából mi lenne a fontos szempont, a chipset? Így nézve akkor mi a javasolt / még elérhető a piacon? Van esetleg más, mint amit linkeltem? Kb. körbejártam árukeresőt / hardveraprót / témaösszefoglalót, az alapján nagyjából ezek maradtak.

RAM: igen sok próbálgatás után egyre valószínűbb, hogy az A1-es slot halt meg a lapon, mert bármilyen másik konfiguráció működik, ez viszont még egy másik rammal (OCZ) is ezt a hibajelenséget adja... szóval vagy beérem 3 slottal, vagy AM3+ lapot kell vennem. Kérdés, megér-e a dual channel + 4GB ram egy 10-20k kiadást. Mert azért a 955-öt és a 16GB DDR3-t még szeretném használni egy ideig / nem érzem szükségesnek lecserélni. Főleg, hogy a RAM-ra most költöttem 12k-t.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#87794) NikoXXX1991


NikoXXX1991
csendes tag

A ketto ajanlott kozul melyik a legajanlottabb ? MSI B450 tomahawk vagy a MSI B450 Gaming plus ?
Arban picit dragabb a tomahawk es nagyon ritka, 10 boltbol 6-nal nincs, de 10-bol 9-nel van gaming plus, ez jelent barmit is?
Amugy Erdelyi vagyok igy itteni webshopokban neztem.

Gigabyte 970A-DS3P FX 8320 16 gb ddr3 1600 mhz Ram Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 192bit 256 gb Samsung SSD 1 Tera Hard Disk Corsair RMx Series RM650x 650W / Fractal Design Define R5 Window (Titanium Grey)

(#87795) Milka 78 válasza harry (#87793) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha jól rémlik akkor 3 memóriával nem lesz dc,de lehet tévedek.
A fejleszthetőség alatt azt értem, hogy egy 8xxx-es FX alá dukál a 8+2 fázis. Ebből a szempontból az 990fxa ud3-as az ami ezt birtokolja. Ezzel már neki lehet ugrani egy egészséges oc-nak.
Pl az álltalam használt Asus lap vrm része egy alapon futó 8350-estől is elmelegedett és ilyenkor lejebb veszi a processzor feszültséget/órajelet.
A másik két lap (Giga és Asus) meg olyan szódával elmegy,mert van borda a vrm részen és alapfeszes oc-ra is okés,de ahogy odapörkölsz neki egy kicsit el is tud melegedni.
Ha egy ventivel megszellőzteted az említett bordát akkor kicsit javul a helyzet,de a 4 fázisos lapok kompromisszumosok komolyabb FX alá.

(#87796) Milka 78 válasza NikoXXX1991 (#87794) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Tomahawk jobb tuningra, hatékonyabb a vrm részen a borda.
Viszont értelmes kereteken belül akarsz oc-zni akkor Gaming Pro is jó társad lehet.

(#87797) MKX


MKX
csendes újonc

Sziasztok!

Én 2 kérdéssel fordulnék hozzátok.
Az első: Asus Z370-G Gaming (WiFi AC) vagy Asus Z370-A a jobb egy i7 8700k alá? (Egyelőre nincs tervben tuning)
Második: Mennyiért tudnék eladni egy Asus Z370-G Gaming (WiFi AC) alaplapot? (Dobozos, tartozékos, garanciás még ~3 évig).

Kb. 60k a keretem a következő lapra (már ha szükséges).

OFF: Nemrég megmurdált a procim (i7 8700k, fogalmam sincs mi okozta a vesztét..) a fentebb említett Z370-G alaplapban, és kicsit megingott a bizalmam benne. A Z370-A-s lapban viszont láttam olyan védelmeket, amiket elvileg ez nem tartalmaz.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!
És ne haragudjatok, ha kicsit OFF topic...nem nagyon értek még hozzá. :U

;_;

(#87798) Milka 78 válasza MKX (#87797) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Prime A jobb eresztés,de semmivel sem jobb egy Extreme4-től ami sokkal olcsóbb tőle. 60 ropis limittel meg Fatal1ty K6-ot vennék.

(#87799) MKX válasza Milka 78 (#87798) üzenetére


MKX
csendes újonc

Akkor pl a Z370-G-s lapot nem érné meg lecserélni a Prime-ra?

;_;

(#87800) harry válasza Milka 78 (#87795) üzenetére


harry
veterán

Bocs most néztem az aláírásod, de így talán mehet ide is - az alábbiakból mi lenne a javasolt / sorrend?

1, ASUS M5A97 EVO R2.0 - 15k
2, GIGABYTE GA-970-Gaming - 20k
3, Asus M5A78L-M USB3 - 13k
4, GIGABYTE GA-970A-D3 Rev.1.4 - 10k

Ár/értékben (s mivel kényszer vásárlás...) talán az 4. tetszik a legjobban, az 78L ASUS szintén jó áron van, az M5A97-ben talán több a lehetőség...?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.