Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87501) Czimby válasza varmi2 (#87500) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm! :R

Sejtettem, hogy szükség lesz gyorsabb ramra.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#87502) VGYke válasza #59036672 (#87454) üzenetére


VGYke
addikt

Sokan miért nem szeretik az Asus TUF szériát? Azon túl hogy az Asus túlárazott, nem igazán látom a különbséget egy TUF és Apex között, az árkülönbségen kívül, mert ugye a TUF jelentősen olcsóbb. Marketing ugye ez: TUF mint 27/7, meg "katonai alkatrészek" miatt egyes lapoknál megnövelt (év) garancia, meg anyámtyúkja. :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#87503) diegho válasza VGYke (#87502) üzenetére


diegho
nagyúr

A TUF már egy ideje nem jelent extra garanciát, ez már csak marketing megnevezés, nem pedig a minőség miatt kerül a lapokra. Pl a TUF Z370-Pro Gaming milyen jó vétel már a fostalicska 4 fázisával 54k-ért :))

(#87504) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok érdeklődnék, hogy milyen alaplapot javasoltok egy ryzen 5 2600x alá.
Mini itx méret kellene és ami fontos, hogy 2 db Samsung 850 EVO 250GB M.2 menne bele szóval két m.2 foglalattal rendelkeznie kellene továbbá (gondolom az hogy ezeket hardveresen raidbe rendezzem már nem jelenthet problémát) jó lenne ha usb type c is lenne rajta. Az alaplapba még kerülne egy 1070 es kártya is. A keret olyan max 50k körül lenne.

Válaszokat előre is köszönöm :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#87505) Milka 78 válasza Pocok256 (#87504) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ilyen lap nem létezik ami a kritériumoknak megfelel,mert ebben a méretben nincs 2db M2-es csati. :N
MSI B450I GAMING PLUS AC-t mondanám ha elég az 1db M2. Saját és hazai tapasztalat nem nagyon van így csak külföldi tesztekre lehet hagyatkozni miszerint egy alaplap ugyan elbír egy alap órajeles 2700x-el (90 fok alá még éppen befér),de egy 4.2-es@1.42v-s oc-nál már 120 fok fölött van vrm és ezt még aktív hűtéssel sem lehet nagyon lejjebb vinni.
Összegezve alap órajelre vagy egy 1.35v körüli oc-ra okés lehet (top flow hűtővel),de egy alap 42-re már kevés lehet.

Ui: Kapásból csak Inteles Asus Strix B360-I Gaming jut eszembe ami mITX és 2db M2 van rajta, de azon meg nem tud raid-et.

[ Szerkesztve ]

(#87506) Pocok256 válasza Milka 78 (#87505) üzenetére


Pocok256
veterán

Hmm és, ha eldobom, hogy csak mini itx lehet akkor van esetleg értelmes alternatíva ? :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#87507) Milka 78 válasza Pocok256 (#87506) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MSI B450M MORTAR, de ott meg emlékeim szerint az egyik pcie x2 míg a másik pcie x3-al tud menni. Érdemes lenne ennek a raid dolognak utána járni, mert elég ritka téma, nagyon a Ryzen topicban sem találkoztam vele.

(#87508) Pocok256 válasza Milka 78 (#87507) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a baj laptopomból maradt ki két 256 os evo nem akarnék szórakozni az eladással ezért gondoltam, hogy beépítem az asztaliba.

Ez az msi egész jó cucc amúgy :R

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#87509) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Leírnátok hogy mi a leglényegesebb különbség a B350 Tomahawk és B450 Tomahawk alaplap között? Érdemes kivárni az új alaplapokat? Alap felhasználásra lenne, de 3-4 évig nem szeretnék változtatni a gépen.
Köszönöm!

(#87510) Milka 78 válasza rita7107 (#87509) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hosszabb terméktámogatás, jobb memória kompatibilitás és ha alapon használod minimálisan többet tud a prociból kihozni. A B350-be ha 2-es Ryzen-t raksz akkor a boltból bios frissítéssel kérd, mert nem fog indulni a proci (ez plusz költségként jelentkezhet/megegyezés szerint).

(#87511) zenefan


zenefan
aktív tag

Tanácsaitokat kérném, írom mik az alaplappal szembeni elvárások:

- az átlag 4-5 éves játékokkal elbírjon (nem vagyok nagy gamer, de lehet hogy telente eljátszanék egy-két régebbi de hw igényesebb játékkal)
- az újabb konzol (Nintendo WII és hasonló) emulátorok esetleg fussanak
- kisebb videós munkákat el lehessen végezni, konvertálásnál/tömörítésnél ne kelljen tucat órákat várni
- nagy zenei fájlokat (WAV) gyorsan tudjon beolvasni, másolni, feldolgozni
- komolyabb képszerkesztő programokkal már kompatibilis legyen
- elég legyen neki a jelenlegi tápom (FSP Raider RA 550)

Ezekhez a feladatokhoz nem érdemes Inteles processzort támogató lapot választani? Inkább AMD-set?
(OFF-ba vagy privátba írjátok meg, hogy manapság mihez ajánlott Intel-es és mihez AMD-s procit választani?)

Egyúttal ha már lapot ajánlotok, akkor kérném, hogy mondjatok hozzá passzoló RAM-ot, SSD-t, videókártyát is! Köszönöm

Az Asus-t túlárazottnak írtátok többen is, de én most egy közel 11 éves M2N-E alaplapot fogok nagy megelégedettséggel lecserélni. Igazából azért, mert már a mai modernebb OP rendszerek és böngészők nem támogatottak ezen. Na meg bevallom, púposodnak a kondik is rajta... nem kockáztatnám meg a többi eszköz sérülését.

A PRIME Z370-P-t (a PRIME Z370-A nem hiszem hogy árban megérné a "többletet" amit tud) néztem amúgy ki, de akkor mit válasszak helyette, minőségben és árban kb. 40 000 ft-ig?

Lehetőleg bírjon ki újabb 10 évet, mint az elődje! :))

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#87512) Milka 78 válasza zenefan (#87511) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Komplett gép esetén amikor még a platform/proci soncs eldöntve, érdemesebb ide betolni a kérdést.
Lapot addig nem tudok ajánlani amíg az alap kérdések nincsenek megválaszolva (téma összefoglaló illetve jobb felső sarok a lap tetején).

[ Szerkesztve ]

(#87513) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Srácok Lányok!

Akkor egy ilyen ram jó lesz nekem a gagyi asus lapba?

[link]

De ha van jobb ötlet jöhet.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87514) Milka 78 válasza Vangelis (#87513) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha benne gan a qco-ben igen a többi szerencse kérdése. Az Intel nem olyan finnyás q memóriákra.

(#87515) Roachy


Roachy
senior tag

Üdv!
3 alaplap között nem tudok dönteni.
-GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 3
-GIGABYTE Z370 HD3P
-MSI Z370 SLI PLUS Alaplap

Árban és tudásban sincs komoly különbség köztük.
i7 8700k alá lesz.
Tuning nem elsődleges, csak hosszútávra tervezek és szeretem tudni, hogy van még egy kis tartalék ha kéne.
Jelenleg 3770k van és ezen már azért van némi oc.
A stabilitás viszont számít, mert kép és videószerkesztés az elsődleges dolga, néha egy kis játék. Szóval azért lesz nyúzva rendesen.
A hosszútáv miatt az is szempont hogy a lehető legmodernebb technológia legyen benne, (pl USB3.1 gen2 C).
Léghűtéssel lesz használva, a procin kívül még legalább 4 házventi. És fontos hogy le is tudja állítani, ne csak lassítani. A Gigabyte-ok ezt tudják, de az MSI-nél nem láttam kiemelve.
De ha van jobb ajánlás is ezeknél ugyanebben az árkategóriában azt is meghallgatom természetesen, bár ezeknél csak drágábbat láttam ilyen tudás mellett az Asus és Asrock-nál is.

(#87516) Milka 78 válasza Roachy (#87515) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A GIGABYTE Z370 HD3P mehet a nullázós ventivezérlés miatt, minden más téren viszont jobb az MSI. Bár nálad az oc nem lényeg és emiatt nem is fontos, de a Giga lapok vrm része rendesen tud melegedni (elégtelen kapcsolat a vrm és a borda között), igaz ezt otthon meg lehet patkolni.

(#87517) Roachy válasza Milka 78 (#87516) üzenetére


Roachy
senior tag

Köszönöm a választ!
Nekem is az MSI szimpatikusabb, de közben kicsit jobban utána olvasgattam fórumokon és az MSI-lapoknak alapból elég csapni való a venti vezérlése. Emiatt sajna kiesett.
A vrm probléma minden Gb lapra igaz, nem csak az Aorusokra?

(#87518) vond válasza Roachy (#87517) üzenetére


vond
MODERÁTOR

ASRock Z370 Killer SLI? De pár ezressel feljebb már ott a sokak szerint kitűnő Extreme 4 is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87519) Milka 78 válasza Roachy (#87517) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sajna általános.

vond : Nem tudja leállítani a ventiket és bár egyéni, de én is külső panelt használok inkább a K6-al, mert a hőmérséklet alapú vezérlés nekem nagyon nem jön be és az istenért sem akarja a 3pin-es CM SickleFlow ventieimet vezérelni gondolom azért mert nincs benne feszültség alapú vezérlés (vagy túl korlátolt vagyok hozzá, hogy felismerjem). Csak a cpu csati tud dc modban működni. Szerintem az MSI is jobb e téren a Giga meg ha másban nem is, de venti vezérlésben ott van.

[ Szerkesztve ]

(#87520) diegho válasza Roachy (#87517) üzenetére


diegho
nagyúr

Melyik idióta szerint rossz az MSI venti vezérlése?

(#87521) vond válasza Milka 78 (#87519) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ohhh, elnézést, ezen átsiklottam. :B

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87522) Roachy válasza Milka 78 (#87519) üzenetére


Roachy
senior tag

Mi a baj még a Gigabyte-al az MSI-hez viszonyítva a melegedésen túl?
Mert az adatok alapján nagyjából ugyanaz.
Mert ha ennyire gáz, akkor inkább bővítem a keretet és veszek egy Asus-t. Csak azokkal meg pont a túlárazás a bajom. De ha nincs valós alternatíva...

(#87523) Roachy válasza diegho (#87520) üzenetére


Roachy
senior tag

Ahogy olvasgattam, többnyire mindenki szerint, aki tapasztalta már az Asus-ét és Gigabyte-ét.
Eléggé korlátolt. Nem tudja teljesen lekapcsolni a ventit, sőt 50% alá sem csökkenteni (ez nem tudom, hogy a legújabbakra is igaz e még). Az automatikus szabályozást csak a cpu hőmérsékletéhez igazítja. De azt is írják, hogy a határain belül, viszont remekül működik.
De nekem ennél jobb testreszabhatóság kell és a teljes venti lekapcsolás kardinális kérdés. Ha nem dolgozom játszom, akkor a proci és a felső házventit leszámítva nem megy a többi. És egyenként be van állítva mindegyik hogy melyik érzékelőhöz állítsa a fordulatot. Asus lapokat használtam többnyire és ott ez remekül megy már évek óta.

(#87524) AAntii


AAntii
őstag

Sziasztok!

i7 8700k-hoz melyik alaplap képviseli a belépő szintet? z370 extreme 4?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#87525) terw


terw
csendes tag

Sziasztok.

Az alábbi lapok közül melyik választás lehet a legjobb ehhez az összeállításhoz?

-MSI B450 GAMING PLUS
-ASROCK Fatal1ty B450 Gaming K4
-ASUS TUF B450-PLUS GAMING
-GIGABYTE B450 AORUS ELITE

Az összeállítás:

-AMD Ryzen 5 2600
-KINGSTON 240GB A1000 M.2 PCIe M.2 2280 SA1000M8/240G
-HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/16
-ASROCK Radeon RX580 8GB GDDR5 Phantom Gaming X OC PCIE

Vagy ti milyen lapot ajánlanátok?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Fel a fejjel,amig van.

(#87526) Milka 78 válasza Roachy (#87522) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sokkal minőségibb deszka ha tömören akarok fogalmazni.
Ettől függetlenül mivel oc és az ezzel járó extra terhelés nincs nálad napirenden jó lesz az a Giga is.

[ Szerkesztve ]

(#87527) Milka 78 válasza AAntii (#87524) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Több is az mint belépő szint, de 8700k alá egy makulátlan választás az a deszka.

(#87528) Milka 78 válasza terw (#87525) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MSI vagy a K4. Memóriával kapcsolatban kérdez be a Ryzen+ topicba.

(#87529) #59036672 válasza AAntii (#87524) üzenetére


#59036672
törölt tag

Az a legjobb deszka abban az ársávban. :K

(#87530) hellsing71


hellsing71
tag

'napot!

Az lehet, hogy írtó amatőr kérdés, de még sose volt integrált videós gépem.

Vennék egy új gépet, kinéztem a 8700K procit, ami a leírása szerint max. 3 monitorral használható - de hogyan? Gondolom alaplapfüggő, de minden lapon csak egy DVI-t látok. Adnak hozzájuk egy felszerelhető 2. DVI-t?

(#87531) Milka 78 válasza hellsing71 (#87530) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Alaplap függő.Pl van olyan amin van dvi,dp és hdmi csati is van egyszerre mint az Asus Prime Z370-A. Így egyszerre 3 monitort tudsz ráaggatni.

[ Szerkesztve ]

(#87532) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Játékra kéne egy alaplap + proci kombó.

1. Mennyit szánsz az alaplapra? 10000 - 30000
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? Geforce 750Ti (ez esetleg később ugyancsak le lesz cserélve) , 8Gb ram, egy HDD, semmi extra
3. Milyen méretű lapot szeretnél? normál ATX-nél ne legyen nagyobb
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) Nincs különösebb igény, elég ami a szokásos felhozatal.
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ? DVI
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? Nem
7. Használt, vagy új alaplap? Használt
8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...) Nem
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t? Nem

Igazán már van két kiválasztott platform, csak segítséget szeretnék kérni hogy melyiket:

1. 1150-es alpalap + I7 4770
2. 2011-es alaplap + I7 4930k (esetleg Xeon E5-1650 v2). Ennél szimpatikus a 6 mag.

Melyiket ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#87533) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Jelenleg I alaplapom egy ASRock B75 Pro3. Úgy néz ki, beadta a kulcsot. i5-os proci van benne, és egy 1db 8-as ram modul. Hd 7850-es VGA. Egy SSD és 3 winyo. Meg van, egy ieee1394-es kis kartyacska benne a DV kamerához. Optikai audio kimenet is kell. Elsősorban videó szerkesztgetes, illetve netezés megy a gépen. A játékokból már kijöttem, sajnos. Szóval, ha tényleg az alaplap haldoklik, mit ajánlanátok helyette, ami megfelel a fenti kritériumoknak? Nem baj ha olcsó! :-) köszönöm!

(#87534) Milka 78 válasza herrká (#87533) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ilyen szintű lapot már nem kapsz újonnan csak használtan és azt is erősen túlárazottan. Mondjuk erre például lecsapnék ennyiért :K Ez még egy lehetőség. Újonnan meg bármelyik H81-et (mert már csak az van) választhatod, mert mind agyon spórolt/budget lap.

[ Szerkesztve ]

(#87535) Milka 78 válasza Taoharcos (#87532) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mindkét platform halott mint láthatod. Normális 2011-es deszka ennyiért nincs, de nem normális se nagyon és hasonló a helyzet a 1150-nél is bár mint eggyel felettem is említettem ott akad még egy két deszka ami érdekes lehet->1, 2 (hátha eladja külön a lapot), 3, 4, 5

[ Szerkesztve ]

(#87536) Milka 78 válasza herrká (#87533) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Őőőő...bocsi elcsesztem neked 1155 kell (ezért kéne feltenni azt a kérdést az összefoglalóba/jobb felső sarokba megfelelően feltenni):B Egy árat írhatnál,mert nálad már csak a használt deszka játszik és az optikai is necces lehet. Elöljáróban annyit, hogy 10-15-ért nem kapsz olyan szintű lapot mint ami volt.
Mondjuk ez jó lehet számodra. Tisztességes lap és van optikai kimenet is rajta, mást viszont nem találtam ami megfelelne a kritériumoknak.

[ Szerkesztve ]

(#87537) herrká válasza Milka 78 (#87536) üzenetére


herrká
senior tag

Szia! Köszönöm a segítséget! Bocs, telóról nem látom az osszefoglalot. Remélem így jó lesz. A gépem:
CPU QuadCore i5-3550, 3700 MHz
Alaplap ASRock B75 Pro3
Memória 8140 MB (DDR3 SDRAM)
Videokártya AMD Radeon HD 7850 (2 GB)
1db 120-as SSD, 3 db HDD, ebből kettő 2 terrás, 1 pedig 3 terrás,
Chieftec 450+ táp,
Sharkoon valamilyen ház, 3db 12cm-es ventivel. Az ieee 1394-hez van kártyám, ha nincs a lapon. De az optikai audio kimenet nagyon kellene... A keret? Nem tudom a mostani árakat. De jó lenne ha 20-ig beleférne! Egyébként nagy rizikó használt alaplapot venni? Köszönöm!

(#87538) Milka 78 válasza herrká (#87537) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is telóról, jól összehoztuk :D
Használtat mindig rizikó venni esetünkbe a nemlétező gari miatt,de isten igazából ez maradt számodra ha nem számítjuk ezt a lapot ami kb egyetlen kapható lap ami új gyártású, 26 ft ami kb rablás kategória és nincs rajta optikai kimenet sem.
Vagy az előző h.sz-ben linkelt lapot veszed meg (már ha megvan még).
Vagy lemondasz az optikai kimenetről és talán találunk valamilyen használt deszkát amiben még 1-2 évet (vagy ameddig bírja a deszka) el tudsz lenni.
Vagy platformot váltasz ami ugyan drága, de sajna nem nagyon van már más lehetőség. A ddr3-as lapok elfogytak, nem gyártják már őket és ami használt még marad az röhejesen drága/lehúzós áron van (mert ugye hiánytermék és senki nem akar váltani a drága ddr4-es memória árak miatt).

[ Szerkesztve ]

(#87539) herrká válasza Milka 78 (#87538) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen! Remélem a jövő héten kiderül, hogy mi a baja a gépnek... Úgy látom ha alaplap kell, nem lesz egyszerű... Platform váltás sajnos most ki van zárva...

(#87540) kisZ2


kisZ2
csendes tag

Sziasztok, mennyire probléma ha egy RAM memória nincs benne az alaplap támogatott memória QVL listájában. Egy ASrock B450m pro4 lapot akarok venni, ryzen 5 2600-hoz amihez, ha jól olvastam másik fórumon érdemesebb nagyobb órajelű memóriát venni. Viszont amik normális áron vannak 3000MHz-es memóriák azok egyikét se látom az ASrock honlapján a QVL listában. pl.: G.SKILL Aegis, ADATA XPG

[ Szerkesztve ]

(#87541) palipa


palipa
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék alaplap választáshoz.

A mostani konfigom: Gigabyte P35-DS3, Core 2 Quad Q9550 olykor túlhúzva 3,2 GHz-re, ha éppen játszhatnékom van, DDR2 RAM.

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
Minél kevesebbet, de fontos számomra, hogy ATX méretű legyen. Alapvetően csóró vagyok, de szeretem a best buy-okat, szóval értelmes ajánlat esetén akár ki is fizetem az árát.

2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Radeon HD 7850, Ryzen 2600 és DDR4-es memóriába is be kell ruháznom.

3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX. mATX, ITX nem játszik.

4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Semmi különös. PCI-E 16x a videokártyának, mindenképp kell egy PCI-E 1x a hangkártyámnak, M.2-nek örülök, de olvastam, hogy nem mindegy, hogy mi van mögötte - NVMe vagy SATA - úgyhogy talán mindegy is.

5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
DVI lesz, semmi különös. Majd a videokártyáról.

6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Max. 10% órajelnövelés az igényem a procin.

7. Használt, vagy új alaplap?
Új.

8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...)
Nem, sőt, kifejezetten a visszafogott dizájnt szeretem. De ha kikapcsolható az RGB, nem zavar.

+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
Nem. Szigorúan egykártyás vagyok :)

Nézegettem Buildzoid-videókat, illetve ezt az Anandtech-es irományt. Ettől a kommenttől kicsit megszeppentem.

Szerintem nekem B450-es lap elég, de tanácstalan vagyok, hogy milyet érdemes venni. Elolvastam az összefoglalót, ott több lapot is láttam, de vajon melyik "a legjobb"? :)

(#87542) dudu5130


dudu5130
őstag

Üdv!
Az MSI B450 gaming Pro Carbon felveszi a versenyt az alsó kategóriás X470-nekkel? Gondolok itt Az MSI Gaming Plus-ra és a Gaming Pro-ra vagy túlárazott és a Tomahawk is van olyan szinten?

(#87543) Fred23


Fred23
nagyúr

AM4 alá miért nincs egyetlen ajánlott ITX-es alaplap sem? Ennyire vackok lettek? Konkrétan pedig ez sem ajánlott?

(#87544) Motoxxx


Motoxxx
tag

Sziasztok gép fejlesztés előtt vagyok, adott egy i7 8700 proci, ehez milyen alaplapot ajánlanátok, 370 en belül, igazábül nem is a gyártóra vagyok kiváncsi, hanem Z-s vagy milyen alaplap ami javasolt hozzá. Igazábül nem hiszem hogy K-s proci lesz valamikor mert nem szeretnék proci huzásal foglalkozni.

Köszi a válaszokat.

(#87545) diegho válasza Motoxxx (#87544) üzenetére


diegho
nagyúr

Valamilyen top B360 elég hozzá. Én gaming pro carbon-t vettem, szerintem ez a legjobb, de már Z370 pro carbon van helyette, mert 36-ért nem hagytam ott.

(#87546) Fred23 válasza Fred23 (#87543) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elolvastam már vagy 5 tesztet erről a lapról, és mindenütt csak dicsérik. Ezek még meg vannak nyitva: TweakTown, AnandTech, TECHPOWERUP.

Jövő hónapban kéne valami hasonló, szerintem ez lesz!

(#87547) Taoharcos válasza Milka 78 (#87535) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Ha nem akarom a procit tuningolni akkor például egy B85-ös is elég?

(#87548) Feriboy2 válasza kisZ2 (#87540) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

Már nem nagy probléma, még amikor megjelent a ryzen 1xxx széria akkor az első pár hónapban voltak gondok a ram kompatibilitással, de már megoldóttak.
pl. ha jól rémlik akkor a gskill aegis 3000 mhz-el eddig az volt a legnagyobb baj, hogy "csak" 2933 mhz-en ment valakinél. (az a 67 mhz különbség meg semmit nem számít) másoknak persze megy normálisan. (ez azért rémlik mert jó árban lévő gyors ram sokat van ajánlva ryzen topikokban)
szóval nem kell izgulni, nyugodtan megveheted a QVL listán nem szereplő ramokat.

[ Szerkesztve ]

(#87549) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

I7 8700-hoz mehet az Asus b360-i strix itx-es lap? Elég lesz a vrm?

(#87550) varmi2 válasza Fred23 (#87546) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mindenféle képpen itx lap kell? matx nem elég? Igen borsos az áruk az itx-nek, és ahogy nézem, még m.2 sincs rajtuk, legalább is, amit én néztem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.