Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86802) jokeph válasza kusztax (#86800) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Jó meglátás, egy Phenom II X4/6-al előrébb lehetnél, de az alaplapod sajna nem a legacélosabb darab, tápellátás szempontjából, meg ezek a Phenom-ok relative nem olcsók... :N

Ha használni akarod a meglévő ramjaid, akkor s1151 nem jó, abba DDR4 kell (ritka szép darabokba DDR3L - Low Voltage, ami 1,35V kontra 1,5 Volt - ez a meglévő ramod üzemi feszültsége.

A meglévő 750Ti bármelyik választott foglalaltú (meg az összes többibe is, csak legyen meg a PCI-E x16 2.0/3.0 csatlakozó) alaplapban kell hogy működjön. :K

A meglévő ram megtartása mellett a megadott kerettel 2 (szerintem értelmes) alternativa van: Intel - s1150 vs. AMD - AM3+.

Na már most, ezekből értelmes alaplap újonnan nincs (amik még vannak, nem sok érők, intel vonalon egy gyenge i5-höz elmegy, AMD vonalon viszont egy FX63xx-et nem biznék rájuk), csak használtba, CPU-t meg nem is érdemes újonnan venni (nem éri meg). :K

A hűtés és a tápellátás végett én a 4.gen s1150 Haswell felé mozdulnék. (van FX rendszerem, nem a vakvilágba beszélek).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86803) Walter_White válasza rosszcsont88 (#86801) üzenetére


Walter_White
senior tag

8 magos támogatás.

2000 dollár, az már HEDT kategoria lenne. 400-450 usd-re tippelem

(#86804) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy az összefoglalóban ajánlott z370es ATX lapok között van netán bestbuy vagy különbség köztük a normál meg komolyabb OC listában?
Esetleg más újabb?
Nezegetem mindenhol mindig más tűnik fel jó áron...
Pl most lenne Asus prime használt 35 ért.
I5 8600k alá lenne csak nagyon megfontolom milyen lapot vegyek mert mindig mást hallok olvasok :)
Komolyabb OC mit takar itt az ajánlásban?
Mert akkor feleslegesen nem veszek ha úgyse fogom kihasználni de szeretnék olyan lapot venni ami ha kell alkalmas majd rá.

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#86805) kusztax válasza jokeph (#86802) üzenetére


kusztax
tag

Köszönöm a válaszodat. Újabb kérdéseim lettek, illetve egy valami még nyitott maradt.

Akkor jól értem, hogy az AMD – AM3+ alaplapba nem raknál pl. egy AMD FX 8350-es processzort sem? Meddig tudnék bővíteni egy AM3+ alaplapot processzor szempontjából?

Tegyük fel, hogy a RAM-ot elengedem, eladom. Veszek helyébe DDR4-et. Mennyire érdemes 1151-ben gondolkozni?

Akkor videókártya problémám nem lesz.

A chipset az miben lényeges?

És a fontosabb kérdések:
Ha veszek egy AMD – AM3+ alaplapot, akkor szinte ugyanott tartok mintha vennék egy Intel 1150-es vagy Intel 1151-es alaplapot? Aztán olyan AMD vagy Intel processzort pakolok bele, amilyen éppen jól esik? Így a jövőben is tudom tovább bővíteni, jelentősen erősebb processzorokkal (de nem vadonat újjal)?

Én is inkább az Intel felé húzok (mert az sokkal egyértelműbb), de az AMD-t sem zárom ki, és amelyik később jobban bővíthető, hosszab ideig megtartható, afelé mennék inkább.

(Megmondom őszintén az AMD terén egy kisebb káosz van a fejemben. Nem tudom, hogy melyik alaplap és ahhoz melyik processzor a legjobb vagy egyátalán mit lehet beletenni.)

(#86806) palfitom válasza jimmy74 (#86804) üzenetére


palfitom
félisten

BB-k: a komolyabb tuningos Asrock Z370 Extreme4, és a kicsit gyengébb MSI Z370 SLI Plus.
Komolyabb tuning alatt a minden MHz-et kisajtoló, magasabb feszültségű tuningot értjük, nagyjából.
Egy átlag usernek, 8600K tuningolására az SLI Plus simán elég.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86807) Milka 78 válasza rosszcsont88 (#86801) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt honnan veszed???
Perpill nincs hivatalos állásfoglalás hogy Z390 kell neki és az Intel belső infói szerint is csak a 300-as lapcsalád van említve a többit max a hangok mondták a fejedben. :U
Többször kértelek,hogy ne terjessz fél/áll információkat!

[ Szerkesztve ]

(#86808) jimmy74 válasza palfitom (#86806) üzenetére


jimmy74
őstag

Értem.
Asus prime a többihez képest a kategóriájában mi a különbség?

WoT:jimmbo

(#86809) jokeph válasza kusztax (#86805) üzenetére


jokeph
nagyúr

No tehát:

Arra akartam utalni, hogy a most újonnan kapható AM3+ socketes deszkákra ugyan ráplecsnizték, hogy megy benne az FX CPU (4,6,8-as variánsok), de ez netto lóditás, ezek a lapok olyan gyenge tápellátással vannak ellátva, hogy az FX6xxx és FX 8xxx sorozatú CPU-k alapon is throttlingolnak (visszaveszik a teljesitményt) benne (FX4xxx-el nem lennél nagyon előrébb a mostani Athlon X4 -hez képest). :K

Van s1150-ben mai szemmel nézve is bitang erős CPU - core i7 4790k pl., de az többe kerül, mint amit irtál keretösszeg. :(

AM3+ és s1150 már kihalt platform, ezekbe már nem lesz újabb CPU.

s1151-ben (első verzió, 6. és 7. gen celeron/pentium/core i 3/5/7 CPU-k, alias Skylake és Kaby Lake):

Szigorúan nézve ez sem jövőbe mutató, és ha teljesen új konfigot épitenék, akkor inkább az s1151v2-őt választanám, ezekbe már 8. gen Coffee Lake CPU-k mennek, és még lesz benne lehetőség pár év múlva is CPU szinten.

A chipset annyiban érdekes, hogy meghatározza az alaplapon elérhető szolgáltatásokat (részben a CPU is).

Még annyi, hogy jelenleg (ár-érték-fejleszthetőség arányaiban) az s1151v2-es platformmal járnál a legjobban (esetleg megfontolandó lehet az AM4-es platform is - RyZen CPU, ha már új konfig, viszont mivel nincs vele tapasztalatom/nincs mihez viszonyitanom, igy én nem ajánlom, van topikja, ott érdemes kérdezned róla), az s1151 verzió 1-es alkatrészek alig/nem olcsóbbak mint a 2-verzós s1151.

Nem tudom, ez igy mennyire lett érthető, igyekeztem átláthatóan, és a legrövidebben fogalmazni. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86810) palfitom válasza jimmy74 (#86808) üzenetére


palfitom
félisten

A Prime Z370-A is jó lap, az előbb említettek között áll. (Az Asus lapjai némiképp túlárazottak, ezért nem férnek bele a "különösen ajánlott" vagy "best buy" kategóriába.)
35k körül -ha garis- megérheti!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86811) jimmy74 válasza palfitom (#86810) üzenetére


jimmy74
őstag

1hó lenne csak rá illetve nincs hozzá a lap tartozèkok :U
Csak a doboz..

WoT:jimmbo

(#86812) jokeph válasza kusztax (#86805) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tehát, ha s1151v2-ben gondolkozunk, a lap+CPU+RAM durván 110-ból kihozható - tudom, ez bőven túllépi a tervezett 40e-t... :( (pl.: Alaplap: GIGABYTE B360 AORUS GAMING 3 WIFI - 35e magassága, CPU: Intel Core i3-8100 - 35e magassága - ez a CPU megfelel egy s1151v1-es i5-nek durván számolva :U , RAM:
Crucial 4GB DDR4 2666MHz Ballistix Elite - ebből kell 2db, az durván 33e magassága.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86813) kusztax válasza jokeph (#86809) üzenetére


kusztax
tag

Nagyon király válasz! Köszönöm szépen!

Akkor lehet, hogy egy kicsit engedek a 40 ezerből és elmozdulok felfelé árban. Akkor az 1151 v2-es felé indulok el.

A hardverapro.hu-n hogyan keressek rá a v2-es 1151-es alaplapokra? Mert ott nincs külön 1151 v2-es szűrő.

Vagy alaplapból vegyek újat, CPU-ból meg jó a használt is?

Ha veszek egy olyan alaplapot, ami a 7. gerenációs CPU-hoz jó, abba rakhatok 4. generációs CPU-t?

(#86814) palfitom válasza jimmy74 (#86811) üzenetére


palfitom
félisten

Ezt nyilván neked kell eldönteni!

Szubjektív véleményem: én hagynám. 35-40k-ért már vannak jó lapok, pl. GIGABYTE Z370P D3 ~34,5k / ASRock Z370 Killer SLI ~42k / MSI Z370 SLI Plus ~44k.
Az egyik fórumtárs Z370P-t használ, s a 8600K-t szépen járatja benne: 5,1 GHz@1,32V.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86815) jokeph válasza kusztax (#86813) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sajna, 4.gen (az s1150) nem megy bele az s1151v1-be, abba csak a 6. és 7. gen jó.

s1151v2-be pedig nem jó a 6. és 7. gen (fizikailag belemegy, de más a lábak elektromos kiosztása), csak a 8. gen jó bele.

Javaslom, nézz be IDE, elég jó áron van sok cuccos. ;]

Alaplapok, amik 8.gen-hez valók, tehát s1151v2-ek: B360 és Z370 jelölésűek (ez egyben a "chipset" neve is). :K

Javaslom, nézd át az összefoglalót is, a topik legelején, sok hasznos infó van ott, és rengeteg ajánlás alaplap tekintetében.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86816) jimmy74 válasza palfitom (#86814) üzenetére


jimmy74
őstag

Köszönöm a türelmet!
Bocs hogy láma vok ebben :)
Bemèrgesedek lehet veszek egy ASRock extreme 4et ami nem sokkal drágább de azt ti is meg máshol is díjazzák :)
És kevesebb lesz a kompromisszum..

WoT:jimmbo

(#86817) palfitom válasza jimmy74 (#86816) üzenetére


palfitom
félisten

Szívesen!
Azzal biztos jól jársz!

(Vagy nézz be a jokeph által linkelt forgalmazóhoz!
Pl. Z370P D3 - 27.990!)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86818) jimmy74 válasza palfitom (#86817) üzenetére


jimmy74
őstag

:R

WoT:jimmbo

(#86819) jimmy74 válasza palfitom (#86817) üzenetére


jimmy74
őstag

rendben ezt benéztem :D

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#86820) kusztax válasza jokeph (#86815) üzenetére


kusztax
tag

Nagyon köszönöm a válaszaidat, sokat segítettél. Sok mindent megértettem. :)

Akkor vagy a v1-es 1151 felé megyek el vagy a v2-es felé. De az ár miatt inkább a v1-es, hiszen az kb a következő 3 évben nem hiszem hogy problémát okozna a felsorolt játékoknál, illetve kompromisszumokkal sztem futtathatók az újabbak is.

A RAM-on még gondolkozom, hogy olyat vegyek ami DDR3-as foglalatú alaplap vagy DDR4 irányába menjek. Nem annyira tudom, hogy megéri-e a v1-es esetén DDR4-gyel nyomulni.

Köszönöm még egyszer!

(#86821) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Már kaptam ajánlást b250m mortar és b250m pro4-re. Bocsi is érte.
De melyik a jobb? Például audio, vrm, melegedés, ram kezelés téren?

Illetve van e más alternatíva, mert a displayport kéne, viszont b250m pro4-ről sajnos az lemaradt, mortaron van.

Ha meg b360-as lenne belőle, akkor melyik lenne a legjobb, 2-3féle.?

[ Szerkesztve ]

(#86822) jokeph válasza kusztax (#86820) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem egészen tiszta előttem, hogy pontosan miért lehet problémás s1151-es DDR3-as lapban a "hagyományos" 1,5Volt-al működő modulok használata.... erre irhatna/megcáfolhatná valaki, mert ha mégis megy benne károsodás nélkül, s nem kell a DDR3L ram, akkor nagyon költséghatékony tudnál lenni, a meglévő ramjaid miatt.

Csak azért is érdekes, mert pl. A Gigabyte H170-es lapjainál irja a támogatásnál mindkét DDR3 ram fajtát. :U

Pontosan milyen ramok is azok ?

B150-es és H170-es chipsettel tudom hogy van s1151v1 DDR3-as lap, most is, újonnan.

A H170-es többet tud picivel.

Arra figyelj oda, ha ilyen lapot veszel, és 7. gen CPU-t veszel hozzá, a BIOS-ra kérdezz rá, hogy a legfrisebb legyen, mert az eredeti BIOS-kal nem kezelik a 7.gen-t, csak a 6. gen CPU-at. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86823) kusztax válasza jokeph (#86822) üzenetére


kusztax
tag

Köszi a választ. Nem tudom most megmondani a RAM-jaim pontos típusát. DDR3, ennyit tudok. :))

Igazából nem tudom, hogy érdemes-e DDR4-es RAM-mal rendelkező alaplapot venni. De igazából úgy vagyok vele, hogy a legújabb technológia, legerősebb dolgok, miért ne mozduljunk meg abba az irányba? Csak azt látom, hogy akkor érdemes DDR4-es RAM-ot venni, ha OC-t akarok. Szóval nem tudom, hogy nekem kell-e az OC vagy sem. Mihez kellene nekem az OC?

Ugye az alaplap már biztosan s1151 lesz, a 200-as sorozat. (Alaplapot megveszem, kezdetnek egy i3-as 6100-as CPU-t, a ram még kérdés, alaplap függő, hogy DDR3 vagy DDR4. Indulásnak elég és erősebb mint a régi.) Egy kicsit meg vagyok lőve ezzel kapcsolatban mégis csak/újra.

Azon gondolkozom, hogy olyat vegyek, ami OC-s vagyis a Z270-es alaplapot, vagy olyat, ami OC mentes (H270 és B250)? Melyiket érdemes? Milyen szempontok alapján érdemes vizsgálni, hogy melyik alaplapot vegyem?

És még itt van néhány kérdés:
Nem annyira tudom, hogy mi értelme van OC-sat venni, de pl. a processzort mennyire lehet húzni, ha OC menteset veszek? Jól értem, hogy semennyire?
Egyátalán szükségem van-e húzni a CPU-t? Vagy inkább vegyek bele erősebb CPU-t, ha kell?
A RAM-ot általában mikor szokták húzni?
Az alapvető játékokhoz, mint amit felsoroltam egyátalán szükség van RAM OC-ra és CPU OC-ra?

Igazából abból a szempontból nem tudok dönteni, hogy a RAM DDR3 vagy DDR4 legyen, az alaplap OC-able vagy OC mentes legyen.

Köszi előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#86824) Milka 78 válasza jokeph (#86822) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mert kárósíthatja az IMC-t a prociba és főleg,mert az Intel is kiadta hivatalos közleménybe (volt róla pár cikk is).
Ennek tudatában én nem ajánlanám, vagy csak saját felelősségre hisz nem garantálhatom a hosszú távú működést. Az 1.5v különben tényleg elég sok még oc alatt is max Bench-re ajánlott. Konkrét példa is volt a meghibásodásra, de az már jó rég volt és nem tudom neked előkeresni.
Viszonyítás képen 3600-4000 mhz körül kér ennyi feszt a ddr4.
Én 1.400v-n (volt mikor 1.415v-n) használom 24/7-ben arra azt tudom mondani(Skylake és Coffe alatt is kb 2-3 éve),hogy szerintem, de még mindíg saját felelősségre mehet. Az említett Gigába talán még alulfeszelni is lehet azt a memóriát max vagy az időzítésen lazít vagy a sebességből vesz vissza.
Volt is pár napja szó itt a topicba egy fórumtárs akinél egy ugyan ilyen kérdésben felmerült ez a deszka (HA-s hirdetésben volt ilyen eladó). Azt tanácsoltam neki, hogy kérdezze meg az eladót alulfesz és egyéb dolgokban.
A Giga írja, de ő a lapjára gondol és abban valóban indul 1.5v-n is a motyó csak éppen hosszútávú tesztet nem végzett és ugye a lapja nem döglik meg tőle nem az a gyenge láncszem.

(#86825) Gyárfás


Gyárfás
tag

Sziasztok!

Van egy lga775 alaplapom amit anno azért vettem, hogy sokáig megtarthassam és ne kelljen új gépet vennem miután elavul benne a proci. Kb 4 éve vettem bele egy core2 quadot egy videókártyát és +1 RAM-ot.

Az a kérdésem, hogy van most hasonló alaplapi foglalat, ami várhatóan hasonlóan sokáig bírja?

(#86826) kusztax válasza jokeph (#86822) üzenetére


kusztax
tag

Miközben várok a válaszodra, keresgéltem.

Rátaláltam erre az oldalra: https://pcpartpicker.com/products/motherboard/#s=30&f=2&L=3

Segített nekem.

Eszerint az oldal szerint, van olyan alaplap, ami socket 1151 és DDR3-as memóriákat kér. Ha nagyon nincs szükségem DDR4-es memóriára, akkor úgy tudok venni egy 6. és 7. generációs CPU-t befogadó alaplapot venni, hogy nem kell DDR4-es memóriára a csillagos eget is megfizetnem.

Ezt néztem ki: http://www.asrock.com/MB/Intel/Fatal1ty%20Z170%20Gaming%20K4D3/

Ha jól értem, akkor ezzel lehet OC-zni, és 2 NEM nVidia VGA kártyát tud egyszerre használni, így a jövőbe királyság lesz a videójáték. A kérdés, hogy kell-e nekem a DDR4? A játékok igénylik-e?

(#86827) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy a Z77 Pro3 nem indul.
Mit érdemes gyorsban a helyére?

1. Mennyit szánsz az alaplapra? - minél kevesebb
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? - 3470, 2x8GB, GTX960
3. Milyen méretű lapot szeretnél? -
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) USB3, 4db SATA, PCIe, 1db PCI
5. Milyen a monitorod csatlakozása? - külön VGA
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? - nem
7. Használt, vagy új alaplap? - használt
8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...) - nem
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t? - nem

Látok olcsón ASUS B75M-A-t, megteszi?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#86828) Milka 78 válasza forceberg (#86827) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Arra jó, hogy elketyegjen benne a proci. Amúgy meg Asrock Z97 Pro3,ASRock Z97 Anniversary, MSI Z97 Gaming 3, Asus H87M-Pro ami olyan szintű mint a volt deszkád.

Hogy kell e ddr4? Ez meg nagyon egyénfüggő. Minimálisat buksz vele,hisz a ddr4 2400 és a ddr4 3200 között is van némi különbség,de hogy ez neked számít e vagy nem az egyénfüggő. YT-n vsn egy pár összehasonlító teszt.

[ Szerkesztve ]

(#86829) Milka 78 válasza Gyárfás (#86825) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem teljesen értem, de ha az a kérdés, hogy el lehet e lenni 4 évet egy most vásárolt foglalatról akkor igen. Egy B360-as (1151v2) lapba beleraksz egy 8700-ast (vagy egy i9-et ha megeszi a lap) akkor az 4 év múlva sem lesz olyan gyenge,de ez igaz az AM4-es foglalatra is.

(#86830) Milka 78 válasza kusztax (#86826) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szia!
Feletted kettővel válaszoltam a ddr3-as kérdésedre. Ugyan ezen válasz alkalmazható arra az Asrock lapra is (link gombot használd légyszi).
Esetleg kérdezz be ide, hogy van e valakinek ddr3-as lapja és mik vele a tapasztalatok esetleg keres rá a témára a keresővel.

Hogy kell e ddr4? Ez meg nagyon egyénfüggő. Minimálisat buksz vele,hisz a ddr4 2400 és a ddr4 3200 között is van némi különbség,de hogy ez neked számít e vagy nem az egyénfüggő. YT-n vsn egy pár összehasonlító teszt.

[ Szerkesztve ]

(#86831) Gyárfás válasza Milka 78 (#86829) üzenetére


Gyárfás
tag

Szia!

Nem pont a 4 év volt a lényeg. Egy kb 6 éves gépbe dobtam pár, addigra jóval áron alul megvehető dolgot és még további 4 évig vigyorogva használtam és még most is az a gép van.

Az a lényeg, hogy olyan mai alaplapi foglalat legyen ami várhatóan sokáig képes fogadni a procikat (tehát következő generációs cpu-t is), vagy lefed egy olyan spektrumot a processzorok teljesítményét illetően, hogy egy mai jó ár/érték arányú procival használható átlagos otthoni gép gyanánt, majd nyilván mire ez elgyengül, olcsóbban egy mai csúcskategóriás procit vennék bele és azzal még további pár évet kibír.

Szerk.: De szerintem jó amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#86832) Razor18


Razor18
tag

Sziasztok,

PH67A (LGA1155) alaplapról, 16 GB RAM-ról és i7-3770-es prociról ugranék fölfelé, hogy kicsit felzárkózzak az idők szavához. Főképp játék a cél, és a DCS masszívabb multikban sajna majdnem kevesli a 16 GB RAM-ot, meg később egyszer talán Oculus is lenne majd, már persze ha majd bírja már a vas.

i5-8600-ra gondoltam procinak, később majd réárek i7-re upgrade-elni sztem. Sose húztam még procit, kicsit tartanék tőle, nem tudom, gondolkodjak-e inkább K-s prociban, meg akkor ugye alaplapból is Z-s kellene.

Ezért elsőre H370-es alaplapra gondoltam volna, a kérdésem tul.képp erről szól ebben a topikban. Gondolom nem érdemes várni a H390-re, mert ha az ember azért nem vesz soha semmit, mert várja a legfrissebbet, akkor sosem fog újabbat venni. H370-esből mik a pozitív vagy negatív tapasztalatok az egyes gyártókról, mik volnának az ajánlott lapok?

Köszi

(#86833) palfitom válasza Razor18 (#86832) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

"ha az ember azért nem vesz soha semmit, mert várja a legfrissebbet, akkor sosem fog újabbat venni" - ezzel egyetértek! :K

A 8500 és 8600 szvsz. nem éri meg a felárat a 8400-hoz képest, játékokban nem hoznak annyi pluszt, mint amennyivel drágábbak. Ha kevés a 8400, akkor 8600K húzva, vagy 8700.

B360-as és H370-es lapok egyaránt ajánlottak non-K proci alá, idézet az összefoglalóból:
Ha nem kell a RAID funkció és a több pcie csatorna akkor teljesen felesleges a H-s alaplap,ugyan anyit tud mint egy B-s alaplap.

Ajánlott mATX alaplapok:
ASUS TUF B360M-E
ASRock B360M Pro4
GIGABYTE B360M D3H
MSI B360M BAZOOKA

Ajánlott ATX alaplapok:
ASUS PRIME B360-PLUS vagy TUF PLUS GAMING
ASRock B360 Pro4
MSI B360 GAMING PLUS
GIGABYTE B360 HD3

Ajánlott mATX alaplapok:
ASRock H370M Pro4
ASUS PRIME H370M-PLUS
MSI H370M BAZOOKA
GIGABYTE H370M D3H

Ajánlott ATX alaplapok:
GIGABYTE H370 HD3
ASRock H370 Pro4
ASUS PRIME H370-PLUS vagy -A
MSI H370 GAMING PLUS

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86834) Razor18 válasza palfitom (#86833) üzenetére


Razor18
tag

Nem vagyok igazán képben, mihez szokott kelleni a több PCIe sáv, mindenesetre a hangkártyám is PCIe-es meg van még egy PCIe-es USB 3.0 bővítőkártyám az előlapi két USB 3.0 csatlakozó "ellátásához", meg egy PCIe csatlakozót még a GPU extra hűtő modulja is kitakar.

Tudtommal a B-s alaplapokon kevesebb az USB csatlakozó is. Abból viszont már most is kell vagy 6 db (Track IR, Saitek joy, webkamera, nyomtató, wireless bill+egér vevő,) esetleg később még több, ha egy Oculus is netán befigyel. Húzható procival + alaplappal kockázat nélkül el lehet érni annyival többet, amennyivel többe kerülnek?

Köszi a választ ettől függetlenül, plusz azt hittem, régebb óta nem frissült az összefoglaló.

(#86835) Milka 78 válasza Gyárfás (#86831) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Már értem :K Hát akkor amit fent írtam annyival megtoldva,hogy a mostani teszem azt Z370/B360-as lapok képesek fogadni a most megjelenő 9-es szériát is. Ebben van egy 8 mag 16 szálas proci is (I9 9900k) amit még nem tudunk biztosra,hogy jó lesz hozzá a B360/Z370, de 1-2-3 hét múlva okosabbak leszünk.Az tuti, hogy a Z390 mindenhez jó lesz.
A mostani I7 8700k-ban például van annyi kraft hogy a még csak most megjelenő csúcs vga-kat is rommá hajtja így nyers erőben elég időtállónak mondanám.
Az AM4 meg 2020-ig lesz csatasorba amibe most is belemegy a Ryzen és a Ryzen+ sorozat és talán a Ryzen 2 is. A foglalat marad, de hogy a mostani AM4-es lapok jók lesznek e hozzá az kérdőjeles nálam.

[ Szerkesztve ]

(#86836) bambano


bambano
titán

Üdv!

Hosszú távra vennék magamnak desktopot. A felhasználás:
- programozás, fejlesztés, adatbázis kezelés
- web, tecső
- flash játékok

nem lesz rendes játék és nem lesz tuning sem. a nehezítő feltételek:
- teljes linux támogatás
- nem látom értelmét a diszkrét videokártyának, szerintem nekem elég, ami a prociban van
- emiatt intel, mert annak jó a drivere.
- két monitorral használnám, displayport bemenettel.
- minőség, megbízhatóság kiemelten fontos
- még vacilálok, hogy 16 vagy 32 giga ram, a 16 is elégnek tűnik.
- itx-ben biztosan nem férek el, matx talán elég lehet, atx ok.

óhajtás szinten:
- két ethernet kártya, az se baj, ha 10 gigásak
- valami jobb hang, ha zenét is hallgatnék rajta fejhallgatóval.
- több pwm-es ventilátor csatlakozó

úgy láttam, hogy a 7700k-s meg a 8700k-s proci árai között nem túl nagy a különbség, de a 8700k hatmagos, lehet, ezt választanám.

nem kemény korlát a nettó százas ár határ.

a fő kérdés, hogy most vegyem meg, vagy van értelme pár hónapot várni jobb ajánlatra? pl. megvárni a z390-es alaplapokat?

kösz előre is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86837) Milka 78 válasza bambano (#86836) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért várnék, hogy kiderüljön a Z370-es teljes körűen támogatja e majd a I9 9900K-t. Elméletben egy masszívba Z370-nek sem jelenthet gondot egy ilyen proci itt inkább azon múlik, hogy az Intel megszivat minket újra vagy nem.
Ha a Z370 támogatja akkor mehet egy olyan lap,semmivel sem leszel hátrébb,de ha nem akkor kivárnám a Z390-et.

(#86838) bambano válasza Milka 78 (#86837) üzenetére


bambano
titán

nem hiszem, hogy az i9-9900k-t meg akarom finanszírozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86839) ron233


ron233
tag

Sziasztok

Van itt olyan aki jártas az Msi Biosban? Vennék két darab 1600rpm-es ventit előre, de nem teljesen világos hogy hogyan lehetne majd leszabályozni őket /a lehető legkisebb rpm-re/ a biosban. Az Msi command centerrel meg csak 50%-ig engedi.

(#86840) bambano válasza bambano (#86836) üzenetére


bambano
titán

Q370-es chipset ellen van kifogás?
Ez (asus prime Q370m-c) elég közel áll ahhoz, amit gondoltam...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86841) Create. válasza ron233 (#86839) üzenetére


Create.
addikt

Ha tud volt alapon szabályozni, akkor a legkisebb voltot megkeresed, amivel még elindul a venti.

(#86842) Milka 78 válasza bambano (#86840) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez a lány ránézésre összenyeklik egy komolyabb i5 alatt is.

(#86843) palfitom válasza bambano (#86840) üzenetére


palfitom
félisten

Nagyon harmatosnak néz ki az a lap...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86844) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Inkább a 8th gen kellene, akkor viszont milyen lapot ajánlotok egy 8100-hoz, később esetleg 8400.
Ami fontos lenne: jó audio chip, displayport, dvi, ne melegedjen túl, tuning nincs tervben, és kb. 22-35k közötti áron.
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#86845) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#86844) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha nincs olyan amin van displayport, de egyébként megfelelő lenne, akkor az is lehet (sajnos általában elhagyják a dp-ot).

(#86846) palfitom válasza Ice&Lime (#86845) üzenetére


palfitom
félisten

Nézd meg ezeket, hátha valamelyik megfelel:
Asrock B360M Pro4 / Gigabyte B360M-D3H / MSI B360M Bazooka / MSI B360 Gaming Plus
illetve ezek H370-es verziói.
ASUS TUF B360M-E

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86847) Ice&Lime válasza palfitom (#86846) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, ezek közül valamelyik jó lesz akkor.

Még egy kérdésem lenne a 8100-ról lehet 8400-ra váltás miatt, de lehet hogy csak félig tartozik ide, hogy az intel honlapján az van ram típusnál megadva 8100-hoz hogy 2400MHz viszont a 8400-hoz már nincs 2400MHz hanem feljebb. Ez talán azt jelenti, hogy a 8100-hoz vett 2400MHz-es ramok majd nem fognak működni a 8400-zal, mert ugye nincs benne a honlapon? Bocs a fura kérdésért.

(#86848) palfitom válasza Ice&Lime (#86847) üzenetére


palfitom
félisten

Az i3 2400 MHz-ig támogat, az i5 pedig 2666 MHz-ig.
Bármilyen órajelű (2400, 2666, vagy akár 3000) ramot veszel, i3-as mellett max. 2400, i5-ös mellett max. 2666 MHz-en fognak futni, nem tuninos (azaz nem Z-s) lap esetén.
Kérdésedre az a konkrét válasz, hogy működni fognak.
A helyedben többféle órajelet néznék, van olyan 3000-es KIT, amit olcsóbban megkaphatsz, mint a 2666-ost.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86849) Ice&Lime válasza palfitom (#86848) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a válaszokat!

(#86850) Olomlovag


Olomlovag
tag

Üdvözlet!

Bízom benne, jó helyen teszem fel:
Lehet kicsit buta a kérdés, de az ember ebből is tanul.
Azt szeretném megtudni, hogy egy LGA 1151v2 lap vásárlása esetén mindenképpen le kell mondanom a WIN 7 oprendszerről. Nekem nem jött be a WIN 10. Van-e megoldás arra, hogy az adott lap telepítőlemeze helyett másképp szereljem fel a gépet?
Mielőtt gépet újítanék, inkább kérdezek, mintsem akkor szembesüljek a problémával.

Köszönettel

Olomlovag

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.