Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87451) VGYke válasza #59036672 (#87415) üzenetére


VGYke
addikt

Erre kérdeznék: Akkor egy Asus Apex 90-100eFt kürül, vagy ASRock Z370 Taichi a nyerő kb. 80eFt körül?
Bocsánat én leragadtam az Asus X79-Deluxe környékén...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#87452) Teaway válasza VGYke (#87451) üzenetére


Teaway
veterán

Taichi-t mondanám, nincs olyan dolog, amit nem tud.

Nincs itthon csokid??

(#87453) vond válasza scarabeus86 (#87450) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ehhez némileg felesleges 42 ezres B360-as, vagy bármilyen Z370-es lap. Egy PRIME B360/H370 PLUS is megfelel. Nekem az utóbbi van (a B360-on nem volt jó helyen a belső USB3 csatlakozó), megy benne rendesen az i5-8400 3.8 GHz-es turbója.

Persze ha van keret, és benne van, hogy fejlesztesz a jövöben, akkor menj rá valami 40-45 körüli Z370-re.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87454) #59036672 válasza VGYke (#87451) üzenetére


#59036672
törölt tag

Taichit vedd. Nekem van/volt Apex is a Taichi mellett. 24/7 ugyan azt tudják. Apex csak akkor kell ha folyékony nitrogénnel hűtöd a procit. Persze van aki a kinézete vagy márkahűség miatt választja az Apex deszkát ez megértem mert tényleg nagyon szép lap. :R

(#87455) #59036672 válasza Milka 78 (#87449) üzenetére


#59036672
törölt tag

Tomahawk nagy húzónév és híres is. :DDD

(#87456) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Fórumtársak!

Az említett alap asus laphoz jó lehet ez a memória.. nem tudok drágábbat venni.. ilyet vennék 2db-ot.

[link]

Az alaplap:
[link]

Vagy érdemes 1db 8GB-ast venni?

THX

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87457) scarabeus86 válasza vond (#87453) üzenetére


scarabeus86
tag

Értem, köszi a választ.
Néztem azt a lapot is, csak a VRM rész miatt aggódtam, egyszerűbb és nincs rajta annyi hűtőborda. Gondolom all core 3.8 GHz-en jóval többet fogyaszt a proci 65W-nál, de ezek szerint az a lap is bírja. :)

(#87458) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Sziasztok!
Ryzen 5 2600 B350-es lappal bootol?
Unokatesóm berendelt egy ilyet:

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#87459) varmi2 válasza $p@rr0w (#87458) üzenetére


varmi2
nagyúr

vga mi lesz?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87460) palfitom válasza $p@rr0w (#87458) üzenetére


palfitom
félisten

Alapból nem.
De ha szerencsétek van, akkor már frissebb BIOS van rajta...

(#87461) diegho
:K

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87461) diegho válasza $p@rr0w (#87458) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez egy elég átgondolatlan összeállítás...

(#87462) Mercutio_ válasza diegho (#87461) üzenetére


Mercutio_
félisten

Finoman szólva :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#87463) diegho válasza Mercutio_ (#87462) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem akartam azt írni, hogy fos, de elég közel van hozzá.
Az alaplap nem túl jó, a táp érthetetlen, a ram lassú és drága, plusz ez így vga nélkül el se indul. Most nézem az ssd-t... Az se túl jó, ráadásul minek kettő?

[ Szerkesztve ]

(#87464) vond válasza scarabeus86 (#87457) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem az i5-8400-hoz elég ennyi hűtőborda. Van, hogy konkrétan napokig videókat konvertálok FFMPEG-gel. Pörög rendesen 3.8-on az összes mag. Konnektorból nem mértem, a programok ilyenkor 65-66 wattos fogyasztást mutatnak, de a valóság azért különbözhet ettől simán. Az AI Suite, és a HWinfo alapján sem nagyon megy 60°C fölé a proci hőmérséklet, és 1.18V fölé a CPU Core Voltage. Magas hőmérsékletből adódó throttling-ot, és power limit-et sem jelez az utóbbi program. A procin egy Be Quiet Pure Rock van, és közvetlen a VRM borda mögött van egy 6-800 rpm-mel pörgő, jó házventi is (BQ Pure Wings). Biztos ezek is számítanak valamennyit nemcsak a proci, hanem az alaplap hőmérsékletek kordában tartásában is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87465) $p@rr0w válasza varmi2 (#87459) üzenetére


$p@rr0w
őstag

1060 3gb az már megvan.

diegho: Unokabátayám nem ért hozzá, de szakért.
És engem akarnak megkérni hogy segítsek összerakni...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#87466) palfitom válasza $p@rr0w (#87465) üzenetére


palfitom
félisten

Akkor üdvözöljük a SZAKÉRTŐ Urat!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87467) diegho válasza $p@rr0w (#87465) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha már megrendelte legyen vele boldog, rakja össze magának és nézze a fekete képernyőt.

(#87468) scarabeus86 válasza vond (#87464) üzenetére


scarabeus86
tag

Meggyőztél, maradok a Prime B360 Plus-nál. 4 venti pörög a gépházban, szellőzéssel nincs gond. Prochűtőm kicsit gyengébb a tiednél, de ha a 6700K-t le tudta hűteni, akkor ezt is le fogja. 1.18V-ot automatikusan állítja be a lap, vagy alulfeszelted a BIOS-ban?

A házam előlapján USB 3.0 kivezetés van, lapon meg csak 3.1. Ha rákötöm, akkor USB 3.1-ként fog működni, vagy 3.0?

(#87469) vond válasza scarabeus86 (#87468) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én nem akartalak meggyőzni, csak leírtam a tapasztalataimat. :) De szerintem jó lesz nálad is. Az a max. feszültség az tök automatikus. Terhelés alatt ilyen 1.15-1.18V körül mozog, alapjáraton meg 0.9V körül, és ekkor az órajel is lemegy 900 MHz-re. Gondoltam rá, hogy be lehetne lövöldözni BIOS-ban, de hagytam inkább automatán, és szerencsére rendesen teszi a dolgát. Lehetne még finomhangolni az Asus segédprogiban is, de nekem így tökéletesen megfelel.

Az USB-s kérdésedre nem tudom biztosan a választ. Utána kéne nézni, vagy kipróbálni. De van egy olyan sejtésem, hogy a nagyobb tempóhoz 3.1-es kábel, meg kivezetés kellene. Persze lehet, hogy tudni fogja így is a 3.1-et. Milyen eszközhöz használnád, külső SSD, vagy valami extra gyors pendrive? Hova nem elég a 3.0?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87470) VGYke válasza #59036672 (#87454) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Apex-Taichi.. Na ami nálam a legutolsó szempont a kinézet Cooler Master HAF 922 házban

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#87471) libit válasza scarabeus86 (#87468) üzenetére


libit
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#87472) scarabeus86 válasza vond (#87469) üzenetére


scarabeus86
tag

A VRM miatt aggódtam csak, de ha nálad jó akkor nálam is az lesz, így 10 ezret spórolok a lapon, és tetszik is, nincs rajta felesleges csicsa, meg amúgy sem a gépet bámulom. :)

Elég a 3.0, csak kíváncsi voltam arra hogy egyáltalán belemegy-e a ház USB kábele, de úgy látom ugyanúgy néz ki a 3.1-es tűsor is a lapon, mint a 3.0.

(#87473) vond válasza scarabeus86 (#87472) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is sima USB 3.0-ás első kivezetést dugtam rá. Megy rendesen. Olyan gyors eszközöm egyelőre nincsen, amivel kipróbálhatnám, hogy esetleg megy-e 3.1-es sebességen is.

Nuku csicsa lap: Igen, ismerős az érzés. ;)

És tudod mi a jó még abban a B360 Plus-ban? Hogy van hátul 8 USB. Azt sosem fogom megérteni, hogy a 60-70 ezres lapokról pl. miért spórolják le az ilyen alapvető portokat? Az elmúlt 10-15 évben mennyi deszkát zártam ki azért, mert filléres portokat hagytak le róluk (USB, SATA, DVI/HDMI/DP, stb.).

A munkahelyi gépemben pl. szükség van legalább 7 SATA portra, és 7-8 hátsó USB-re. Ezért vegyek megint külön PCI bővítőkártyákat (amiből ugye a hely is véges)? Épp elég, hogy kell még egy gigabites LAN port, az is egy 10-es pluszban. Két LAN-os lap meg alapból nagyon ritka.

Az itthoni gépemben meg kell három kép kimenet (nincs dGPU-m), és ugye ebből is előszeretettel spórolnak le egyet-egyet, amúgy teljesen jó alaplapokról.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87474) Mans20 válasza vond (#87473) üzenetére


Mans20
addikt

Én azt nem tudom, hogy PS/2 portot minek raknak még az alaplapokra.

(#87475) vond válasza Mans20 (#87474) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jól jön az néha, amikor valamiért a BIOS nem ismeri fel az USB-s egeret és/vagy billentyűzetet. Elfér, nem? Meg mennyibe kerülhet? Csakúgy mint még plusz 2-4 USB port. :U

A szakértőket kérdezném: Egy sima i7-8700-hoz elég a Prime H370 Plus? Amúgy sem ráncigálnám, csak hagynám, hogy menjen a turbó, amikor kell. A proci és a ház meg jól lenne hűtve. Nem terveztem, hogy az i5-8400-ról feljebb lépek, de lehet, hogy úgy alakul, hogy mégis. És akkor nem vennék új lapot, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87476) Milka 78 válasza vond (#87475) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak ha kell a raid,máskülönben jó a Prime B360 Plus is, tök ugyan az a vrm/pcb.

[ Szerkesztve ]

(#87477) vond válasza Milka 78 (#87476) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, azt tudom. :) Már megvan a H370 (és az i5-8400) pár hónapja. Az előlapi USB3 port elhelyezése miatt vettem ezt, nem a B360-at (utóbbin alul van, és nem ért volna el a kivezető kábel). Asszem 2-3 ezer forinttal volt drágább. Lehet, hogy ennyiért lett volna hosszabbító is, de még épp belefért. Meg ezen 2 helyett 3 házventi csatlakozó van. Az is jól jön. :)

Szóval akkor okés lenne az i7-8700-hoz is, egy jól hűtött házban. Ok. :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87478) Vangelis válasza Vangelis (#87456) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ha senki nem mondta, hogy nem jó akkor csak jó :D

Rendelem is, ha nincs jobb.. :)

thx

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87479) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Helloo! :)

Ebben az árkategóriában R5 2600X alá van most jobb lap? ŐT néztem. Vélemény? Eddig csak giga lapjaim voltak, de gondoltam rá, hogy áttérnék másra ha van jobb, de nem tudom..

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#87480) Milka 78 válasza Vangelis (#87478) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gyááá... elkezdtem neked még szombaton válaszolni,de elsodortak az események:D
Ha a közeljövőben bővitenél még 8 gb-t akkor ideiglenesen 1x8 ha nem akkor 2x4. Dual Chanelben gyorsabb,ellenben a 8 gb meg kezd szűkössé válni játékok alatt.
Az a H110 meg annyiért értékelhetetlen lap. :N Ezen felül nem is tudom,hogy milyen biossal fog érkezni,de alapból nem is kezeli a g4600-as procit. Ha alap biossal érkezik akkor el sem indul benne a proci (az emag meg nem fogja neked lefrissíteni) ha frissítettel akkor meg mákod van.

[ Szerkesztve ]

(#87481) Vangelis válasza Milka 78 (#87480) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De azt írtátok, hogy kezeli.....

Amikor belinkeltem ... akkor jó nagy xarba kerültem....

Pentium G4600(3.6G,51W,L3:3M,2C,rev.S0,HT) ALL 3016

10.990ft volt az alaplap.. nem ennyi mint most :)

Érdekes, hogy CHS-es papír van a dobozon.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87482) Milka 78 válasza Vangelis (#87481) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elketyeg benne (és írtam,hogy ez egy budget lap), de ez nem az a lap amit én ajánlottam és ehhez kell lehet egy bios frissítés ami után megvalósul az elketyeg szinonímia. Én ezt ajánlottam amit be is linkeltél és mivel ez 200-as lap alapból kezeli a Kaby procikat. Mint az összefoglalóban is van írva a 100-as deszkáknak kell a bios frissítés ha Kaby Lake procit raksz bele,de ez a frissítés csak Sky Lake procival végezhető el (ezért ajánljuk a bolti frissítést). Kivétel ezek alól az Asroc H110 R.3.0-ás lapjai.
Mondom lehet,hogy megy, de nekem lövésem sincs,hogy a 3016-os bios van e rajta vagy az évekkel ezelőtti alap bios. :N

[ Szerkesztve ]

(#87483) Vangelis válasza Milka 78 (#87482) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igen de sajna anyagi dolgok miatt :D

Azt hittem az elketyeg azt jelenti, hogy megy is :D Ez van :DDD

Nem gond max visszaküldöm, --- 30nap van rá.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87484) Milka 78 válasza Vangelis (#87483) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kb 2 ropiért lefrissítik neked, de pl volt már rá példa hogy ingyé megoldották mint az IPon-ba is.
Különben az egész elkerülhető lett volna ha a jobb felső sarokban lévő kérdések szerint vagy legalább egy ár szerinti ajánlást kértél volna. Mivel láthatólag szűk a keret én ajánlottam volna neked egy ASRock H110M-DGS R3.0-at ami 14 ropi és nem kell frissíteni és most mindenki örülne :K

(#87485) Vangelis válasza Milka 78 (#87484) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Max kerítek valami procit addig.

Ahh amatőr PH-s vagyok még :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87486) Vangelis válasza Milka 78 (#87484) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Kár, hogy nincs ráírva milyen bios-al jött ....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87487) FoLey-v válasza $p@rr0w (#87465) üzenetére


FoLey-v
addikt

Azért kíváncsi lennék,hogy bebootolt már elsőnek. A nagy szakértő véleményére lennék kíváncsi. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#87488) palfitom válasza FoLey-v (#87487) üzenetére


palfitom
félisten

;]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87489) scarabeus86 válasza vond (#87473) üzenetére


scarabeus86
tag

Az egyik pendiveomon 3.1-en sokkal gyorsabb az olvasás, mint 3.0-n. Sőt, a régebbi is gyorsabb kicsivel, mert 3.1-en nem csak a sebességet növelték, hanem kódoláson is javítottak.
Ezelőtt Asus Z170-A volt, azon is kevesebb volt hátul az USB, pedig az drágább lap. Azt nem értem, minek az elavult d-sub csati a lapokra, mivel Skylake óta CPU iGP-je nem ad analóg jelet, ezért aktív átalakítóval oldja meg a gyártó, ami drágítja a lapokat.

Egy kombinált PS/2 nekem is jól jön, mert a kukázott billentyűzetem miatt ne kelljen már átalakítót is használnom. :D

(#87490) Mercutio_ válasza Vangelis (#87485) üzenetére


Mercutio_
félisten

Épp írni akartam, hogy a helyi lokál vagy a skylake topicban keress egy embert aki 1 bios frissítés erejéig kölcsön ad egy procit, vagy ha elviszed a lapot megcsinálja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#87491) #Morcosmedve válasza Vangelis (#87486) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem van egy G4400, elviheted barmikor ha frissiteni akarod a geped.

© asszongya'hogy

(#87492) $p@rr0w válasza FoLey-v (#87487) üzenetére


$p@rr0w
őstag

mÉG IDŐBEN SZÓLTAM... :N

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#87493) FoLey-v válasza $p@rr0w (#87492) üzenetére


FoLey-v
addikt

És mi lett helyettük,milyen alkatrészek? :))

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#87494) Vangelis válasza #Morcosmedve (#87491) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Köszi mindenkinek!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87495) galaktikus válasza galaktikus (#87479) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit tovább gondoltam az előző kérdésemet. Úgy döntöttem egyszer élünk, vennék egy rendes deszkát, mert a mostani is valami 7-8 éve szolgál, és akkor legyen már az új is egy "flagship" szerű lap mint az előző, ami sokáig stabilan teszi majd a dolgát és lehet rendesen húzni is a procit ha kell.

Max 60-ig mennék el és egy fasza kis X470-es deszkát szeretnék. Melyik a best buy most ebben az árban?
2600X menne bele. Néztem az összes márkát.. A vrm hűtések miatt sem vagyok teljesen biztos a dolgomban, ezért fordulnék a topic lakókhoz. :R

Illetve annyi még, hogy 1 db VGA menne bele és 1 db SB Z hangkártya azzal kicsike pcie foglalattal. Ja és ATX szabványút szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#87496) palfitom válasza galaktikus (#87495) üzenetére


palfitom
félisten

Asrock Fatal1ty X470 Gaming K4 / Asus Prime X470-Pro
Valószínűleg minden igényedet ki fogják elégíteni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87497) Milka 78 válasza galaktikus (#87495) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A fentiekhez még hozzátenném az MSI X470 Gaming Pro Carbon-t, meglepően jó kis lap.

(#87498) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek :R
Akkor ezek közül fogok választani. Bele is merülök a tesztekbe.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#87499) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Ryzen 3 2200g-hez a korábban ajánlott MSI B450M GAMING PLUS és ASRock B450M Pro4-n kívül van ajánlott, esetleg olcsóbb alaplap?

Itt kicsit off, de ha DDR 4 2133Mhz-es ramokat használnék, mert ismerőstől olcsón megkapnám őket észrevehető lassulást tapasztalnék?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#87500) varmi2 válasza Czimby (#87499) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, azok a ramok nagyon vissza fogják az igp-t. Legalább 3000 de inkább 3200Mhz ramok kellenének, nézhetsz b350 lapokat is, de a biztonság kevéért kérj a boltban bios frissítést a legújabbra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.