Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87201) Santi22 válasza Milka 78 (#87200) üzenetére


Santi22
aktív tag

Köszönöm a választ, egy ilyen egyértelmű kijelentés után sokkal egyszerűbb a döntés. :)
Már csak várnom kell, mert pont tegnap elfogyott raktárról (ipon) a 48ezres 2x8GB 2666-os ADATA RAM kit, amit kinéztem hozzá, remélem a napokban visszakerül, mert attól csak jóval drágábbak vannak...

[ Szerkesztve ]

(#87202) vond válasza Santi22 (#87199) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az ASRock és az ASUS miért maradt ki? Vannak ott is jó B360-as (vagy H370-es) lapok. Ahogyan az összefoglalóban is látható.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87203) Santi22 válasza vond (#87202) üzenetére


Santi22
aktív tag

Az spdif miatt.

(#87204) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Asus Prime B450M-A alaplapról vélemény? Nagyon fapados? Lehet vele tuningolni azért? Ryzen 5 2600 procihoz lenne. Csak ez van készleten az üzletben és sürgős lenne. :/ De ha nagyon szar akkor inkább rendelek egy jobbat (pl. MSI B450M Mortar) és megvárom azt a pár napot.

(#87205) palfitom válasza Ron Swanson (#87204) üzenetére


palfitom
félisten

Kopasz, hűtetlen VRM, tehát igen, fapados, s nem épp egy tuning-deszka.
Inkább a Mortar!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87206) daehun


daehun
tag

Sziasztok!

Platformváltást szeretnék, Ryzen 3 2200G alá. Felhasználás nagyrészt játékok vagy 1-2 VM futtatása lesz egy R9 380 társaságában. OC nem valószínű és a budget is eléggé kötött. Lényegében minél olcsóbban szeretném ezt megúszni, beleértve a RAM vásárlást is, de azért korrekt komponenseket kapni.

Egy kis jövőbemutatásnak örülnék, ha esetleg később erősebb procira váltanék vagy több RAM-ot adnék hozzá pár év múlva (utóbbi nem túl valószínű a jelenlegi árak mellett). Viszont számomra semmi sem garantálja, hogy addigra nem lesz érdemesebb szimplán egy új lapot venni az új proci alá (még ha a socket marad is 2020-ig), így nem szeretnék rá túl sokat költeni.

Lásd a jelenlegi PC-m, mely egy H81+i5-4460 páros, melyet szeretném majd innentől másodlagos PC-ként használni. Lehetséges út lenne, hogy +8GB DDR3 RAM-ot és egy használt xeon/i7-t belerakjak, de az elég sok pénz lenne egy viszonylag régi plaftormra és a jelenlegi igényeimet két fizikai PC jobban kiszolgálja majd, mint egyetlen erősebb. Pontosan ezért is lett egy olcsóbb H81 és nem Zxx alaplap anno, kevesebb RAM slottal stb.

Fontos infó, hogy a RAM-ot is most venném, tehát az alaplapra jutó budget is ennek fügvényében fog változni (jelen pillanatban 22-26k lenne az ideális). Mennyire fontos, hogy az alaplapgyártó tesztelte-e a memóriát és az hány Mhz-es, ha például az IGP sosem lesz használva? Ha csak minimális a különbség, akkor elkerülném a felárat.

Lehetséges kombinációk például:

ASROCK B450M-Pro4
TEAM GROUP 16GB DDR4 2133Mhz CL16 TED416G2133C1501
26+42=68k-ért
.
Legolcsóbb RAM amit találtam a talán legjobban felszerelt(nek tűnő) alaplap mellett. Ha jól tudom, ugyanezen alaplap B350-es verziójánál többen fagyásokra és random bugokra panaszkodtak, feltételezhetően ez javítva lett? Ezen felül nem találtam egyetlen hivatalosan támogatott RAM-ot sem mellé, mely a számomra megfizethető kategóriában lenne elérhető éppen.
---------------------------------------
MSI B450M PRO-M2
PATRIOT 16GB Signature DDR4 2400MHz CL17 PSD416G24002
24+45=69k

Egyik legolcsóbb alaplap ami még bevállalhatónak tűnik és egy kicsit gyorsabb RAM, mely szerepel is támogatottként a megadott frekvencián. Viszont űgy tűnik az heatsink-eket eléggé lespórolták a lapról. Fele annyi RAM slot, de kétlem, hogy ne lenne elég.
---------------------------------------
MSI B450M PRO-VDH
PATRIOT 16GB Signature DDR4 2400MHz CL17 PSD416G24002
25+45=70k

Ezen már van heatsink és audio is elméletileg jobb, de a RAM csak 1866Mhz-en támogatott hivatalosan. Ez mennyire számít vajon?
---------------------------------------
Gigabyte B450M DS3H
TEAM GROUP 16GB DDR4 2133Mhz CL16 TED416G2133C1501
vagy
PATRIOT 16GB Signature DDR4 2400MHz CL17 PSD416G24002
Mindez 25+42=67k
Vagy 25+45=70k

Mindkét RAM-ot támogatja a megadott frekvencián. Gigabyte tudomásom szerint kicsit visszaesett minőségben, tehát nem vagyok túl magabiztos ebben sem.

A gépben egyébként még lesz egy (valószínűleg) ADATA SU800 SSD is, vagy M2 vagy SATA (ugyan abban az árban vannak). Nem tudom, hogy mennyit számít vagy melyik az ajánlott. Feltételeztem azt is, hogy a B350 széria jelenleg már nem éri meg, mert hasonló árban vannak és tanultak a gyártók az előző széria esetleges hibáiból, de nyitott vagyok tanácsokra.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#87207) palfitom válasza daehun (#87206) üzenetére


palfitom
félisten

Újra kellene egy kicsit gondolnod, mert se 2133, se a 2400-as ramok nem igazán jó választások a Ryzenhez.
"Bestbuy"-nak nevezhető 16GB-os KIT mostanság.
A lapok közül az ASROCK B450M-Pro4-et választanám.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87208) FoLey-v válasza palfitom (#87207) üzenetére


FoLey-v
addikt

Annak a ramnak nem kicsi a borda? :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#87209) daehun válasza palfitom (#87207) üzenetére


daehun
tag

Értem, tartottam tőle, hogy ennyit fog számítani. Viszont legalább annyival nem drágább, ennél sokkal horribilisebb összegre számítottam a gyorsabb RAM-okért (meg se néztem ezeket), ha már a lassabbak is ilyen drágán mennek. Így még beleférhet a keretbe. Köszi a segítséget!

(#87210) palfitom válasza daehun (#87209) üzenetére


palfitom
félisten

Szívesen.
Sokan vannak így vele, hogy meg sem nézik a magasabb órajelűeket...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87211) varmi2 válasza daehun (#87206) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha lesz dedikált vga, akkor ne 2200G-t vegyél. Hanem legalább ryzen 1400x-1500x-et, és mindenféleképpen memória kittet, tehát 2db-ból álló memória csomagot, és minimum2400Mhz, mert az felhúzható 2660Mhz-re, de inkább magasabbat, mondjuk 3200Mhz-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87212) SamS20


SamS20
senior tag

Sziasztok

Végül eldőlt hogy Ryzen 2600X lesz a gépben. (OC nélkül)

Ez alapján az alábbi alaplapokat néztem és erre kérnék szépen választ hogy melyiket válasszam :

ASUS ROG STRIX B350-F
ASUS TUF B450-PLUS
ASUS PRIME B450-PLUS

Leginkább a ROG lenne az ami számomra tetszetős (már csak az erősebb hangkari miatt is) viszont eggyel régebbi széria.

(#87213) Lokids válasza SamS20 (#87212) üzenetére


Lokids
addikt

A 450-ből is van ROG. Viszont mivel mind3 ugyanarra a nyákra épül, így mindegy. Én ebből a prime B450-t venném.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#87214) Milka 78 válasza SamS20 (#87212) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vagy a Prime Plus vagy a TUF.

Lokdis : A 2 db 450-esnek szegről végről hasonló a vrm része, de más a pcb míg a Rog egy teljesen más pcb/vrm. :)

[ Szerkesztve ]

(#87215) daehun válasza varmi2 (#87211) üzenetére


daehun
tag

Szívesen tenném, de a 1400 kb. ~7k felár, 1500x meg 15k. Az ajánlott alaplap és RAM kombóval pedig lényegében már így is kicsit túllépem azt a keretet, amit rá tudok szánni. Az általam látott tesztekből ítélve pedig nem tűnik sokkal rosszabbnak a 2200g, sőt. A nagyobbik testvérek max használtan férnének bele a keretbe, de azzal való bajlódást inkább elkerülném. Még azért átgondolom.

(#87216) Lokids válasza Milka 78 (#87214) üzenetére


Lokids
addikt

VRM elrendezés lehet más, de a pcb az ugyanaz. Apróbb módosítások történtek csak semmi egyéb. Még 2 generáció közt sem terveznek új pcb-t, nemhogy ugyanarra a chipsetre. 350-450 is majdnem ugyanaz a pcb, csak módosítottak rajta pár apróságot.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#87217) SamS20 válasza Milka 78 (#87214) üzenetére


SamS20
senior tag

amúgy csak érdeklődés szinten, a Rog-ot hogy hogy egyikőtök sem ajánlotta ?

(#87218) Milka 78 válasza Lokids (#87216) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezen az alapon minden lap azonos pcb-re (nyákra) épült ;) Az apróbb módosítások más feszültségszabályzót,kondit,stb...jelenthet ami már is kizárja az azonos pcb-t és gyökeresen változtatja meg annak tulajdonságait.
Az azonos pcb-t pl az x470 Gaming Plus és Gaming Pro-ra értjük az pl takkra ugyan az csak lespóroltak róla minden csillivilli baromságot.
A Rog meg olyan szinten más, hogy ennyi erővel egy Z370 Extreme 4-hez is hasonlíthatnánk.

SamS20 : Én már nem nagyon ajánlok B350-et. Nincs vele különösebb baj, de vásárláskor alapból kérned kell a bios frissítést, mert el sem indul a Ryzen+-al,régebbi termék miből következik a rövidebb terméktámogatás ami pl kihat a memória kompatibilitásra is. Egyszóval ha most vásárolsz érdemesebb a 4xx-es lapokból szemezgetni.

[ Szerkesztve ]

(#87219) SamS20 válasza Milka 78 (#87218) üzenetére


SamS20
senior tag

Jelen pillanatban mivel csak 4e Ft különbség van a 350-450-es ROG között már a 450-es lenne a befutó. ennek tudatában is a másik két lapot ajánlanád ?

(#87220) Milka 78 válasza SamS20 (#87219) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Rog nem lenne rossz deszka,de az i/o shield miatt egy masszívabb oc-nál hajlamos elmelegedni a vrm rész (oké ez nem érint,de nah...), tehát extra hűtést igényel a terület. A másik gondom vele,hogy 43 ropi ami sok érte.
Ezen az áron az MSI X470 Gaming Pro-t venném,de mivel alapon/xfr2-vel használnád akkor simán elég lehet a sima Prime B450 Plus is vagy akár egy MSI B450 Tomahawk.

(#87222) Lokids válasza Milka 78 (#87218) üzenetére


Lokids
addikt

Részben igaz. A TUF és a Prime b450 viszont tényleg ugyanaz.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#87223) cadgers


cadgers
aktív tag

Kérdés:

B360 és a Z370-nél is van előlapi USB3 lehetőség?

(#87224) varmi2 válasza cadgers (#87223) üzenetére


varmi2
nagyúr

Gyakorlatilag a legalapabb lapon is van már előlapi usb3

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87225) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! Melyik tűnik jobb vételnek?

ASUS PRIME H370-A

vagy

MSI H370 GAMING PLUS

Procit nem húznék, 8400 vagy 8700 menne bele, meg később egy M.2-es SSD, a gépház tetején van két USB 2 és két USB 3 port amit szeretnék használni! Ha ezen kritériumnak mindkettő megfelel, akkor igazából a minőség lenne a döntő szempont.

PCI-E-s Asus Xonart használok, szóval az alaplapi hang (és kép) nem mérvadó, és az ár sem, mert minimális a különbség!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#87226) varmi2 válasza cadgers (#87225) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én az msi-t választanám, mert több rajta a hűtőborda.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87227) Milka 78 válasza cadgers (#87225) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nem kell a RAID akkor B-s lapot is választhatsz, semmivel sem leszel hátrébb.
Kb egy szinten vannak, egyikkel sincs különösebb gond, ami szimpibb és jobban megfelel az igényeidnek (én is picit az MSI felé húznék).

(#87228) palfitom válasza cadgers (#87225) üzenetére


palfitom
félisten

MSI B360 Gaming Plus 3-4k-val olcsóbban. (simán kiszolgálja mindkét procit)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87229) PodMAN válasza Ron Swanson (#87204) üzenetére


PodMAN
senior tag

Ryzen 5 2400G-t szolgál ki nálam egy Asus Prime 450M-A "fapados" alaplap és minden flottul megy (tuning nélkül). Sőt a 3200MHz-es Kingston Predator is gond nélkül megy benne 3200-on, dual channel mellett. Lehet, hogy olcsó, de én korrektnek vélem. Sőt HDMI 2.0b-s.

(#87230) varmi2 válasza PodMAN (#87229) üzenetére


varmi2
nagyúr

De nincs rajta semmi borda, tuningra egyátalán nem alkalmas. Ezt a lapot ne ajánlgasd senkinek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87231) palfitom válasza PodMAN (#87229) üzenetére


palfitom
félisten

Az OK, hogy nálad tuning nélkül tökéletesen működik, de ha közel hasonló áron van jobb, tuningra is alkalmas deszka, akkor inkább azt ajánljuk!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87232) PodMAN válasza palfitom (#87231) üzenetére


PodMAN
senior tag

Rendben.

(#87233) Petyás válasza palfitom (#87231) üzenetére


Petyás
tag

És akkor mi az ajánlott lap?
Már egy ideje figyelem a fórumot. Én is 2400G mellé szeretnék valamit B450 esetleg B350 chipsettel. IGP-vel használnám (kivéve ha rákapok a játékra). Egyelőre 2x4 GB RAM-mal menne.
ATX vagy mATX méret játszik.
Köszönöm!

(#87234) palfitom válasza Petyás (#87233) üzenetére


palfitom
félisten

Pl. MSI B450M Gaming Plus / ASRock B450M Pro4 / MSI B450M Bazooka / ASUS TUF B450M-Plus Gaming / ASUS Prime B450-Plus / ASUS TUF B450-Plus Gaming

B350-ből mostanában ki lehet fogni akciós, jó ajánlatokat, csak ott ellenőrizni kell, hogy a rajta lévő BIOS már kezeli-e az APU-t! (ha szükséges, akkor BIOS-frissíttetés a bolttal)
MSI B350M Bazooka / MSI B350M Mortar / MSI B350M Mortar Artic / Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 / Gigabyte GA-AX370M-Gaming 3 / Asrock AB350 Pro4 / Asus Prime B350-Plus

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87235) libit válasza Petyás (#87233) üzenetére


libit
tag

APU eseten tuning nelkul gyakorlatilag a video kimenetek tipusa hatarozza meg melyik lap a "nyero".
B450 szinte semmivel se nyujt tobbet a B350-nel, csak a kesobbi gepfejlesztes miatt erdekesebb
MSI meg a HDMI 2.0t se tamogatja hivatalosan...
mikor utoljara neztem GIGABYTE nem adott ki m/ATX lapot DP csatlakozoval

[ Szerkesztve ]

(#87236) Petyás válasza palfitom (#87234) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm az ajánlatokat!

libit
B450-es lapoknál általában több, újabb hátlapi USB-t találni, és gondolok a jövőre, ezért kéne inkább a B450, na meg úgy akkor nem kell a BIOS miatt aggódni/frissíteni.

(#87237) Milka 78 válasza libit (#87235) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kb ennyi a 4xx-es lapok előnye ami viszont nem elhanyagolható.
Egy deszkát meg nem az fog nyerővé tenni, mert rádobnak egy dp csatit. :N
Az alaplap elsődleges célja, hogy minnél hatékonyabban, biztonságosabban tudja a belé helyezett processzort futtatni. A többi pusztán körités, hisz kis túlzással egy szelett trapista sajtra is rá tudok biggyeszteni akármilyen csatlakozót az attól még mindig csak egy szelet sajt lesz. Ebbe még keményen beleszól a meghibásodási arány, kis és nagykeres visszajelzések és itthoni és külföldi felhasználói visszajelzések és természetesen az ár.
Ha ezen felül van extra kérés amitől a vásárló nem akar/tud eltérni akkor igyekezni kell a lehető legjobb kompromisszumos megoldásra ami minnél kevésbé mond ellent a fenti kritériumoknak.
Így működik ez a topic dióhéjban :)

[ Szerkesztve ]

(#87238) palfitom válasza Milka 78 (#87237) üzenetére


palfitom
félisten

:D :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87239) SamS20


SamS20
senior tag

a nahimic 3 audió mennyi pluszt adhatd egy msi 450-es tomahawkhoz képest ?
csak mert a gaming plus alaplap is tetszik nagyjából ha jól láttam ugyanazt tudja.

(#87240) Milka 78 válasza SamS20 (#87239) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elképzelésem sincs,de ez valami szoftveres bigyó lehet, mert ezen kívül tök ugyan olyan a két deszka hangkeltője.

(#87241) libit válasza Milka 78 (#87237) üzenetére


libit
tag

Petyas kerdesere reagalva 2400G+B450 - IGEN, kicsit elhamarkodott/elnagyolt volt a reakciom :)

a kerdes engem is erintett, mivel szinten 2400G ala kerestem lapot es jo fel evet vartam mig befutottak a B450es lapok. (150€s APU ala nem szandekoztam 150-200€s X470es lapot venni.)

abban teljesen egyetertek, hogy mivel van uj B450 chipset, a B350es lapok mar nem ajanlottak - termektamogatas, RAM, bios, stb...

Az uj "featurek" mint Precision Boost Overdrive, StoreMI...
PBO - 2400G nem tamogatja
SMI - 1TB SSD melett szamomra felesleges (szerintem 100bol 1 ember kihasznalja)
a varva vart nativ HDMI 2.0-t az MSI hivatalosan nem tamogatja - ennek ellenere MSI B450 mortar lett belole

video kimenetek - mivel APUrol van szo, szerintem igenis lenyeges, hogy milyen csatlakozok vannak az alaplapon.
"rá tudok biggyeszteni akármilyen csatlakozót"
ami valojaban dGPU-t jelent, ami teljesen feleslegesse teszi APU-ra epiteni a gepet - szamomra kihasznalatlan teljesitmeny es penzkidobas (+fogyasztas = ho, zajtermeles)

mivel a monitoromon van DP, HDMI, DVI es Dsub is a PCt a DPre akarom kotni, hogy ne kelljen allandoan atkotozgetnem ha masik PC/NBt szerelek

maskepp:
"Az alaplap elsődleges célja, hogy minnél hatékonyabban, biztonságosabban tudja a belé helyezett processzort futtatni."
"Ha ezen felül van extra kérés amitől a vásárló nem akar/tud eltérni..."

milyen mATX alaplapot ajanlasz 2400G ala, csak RAM tuning 3000 esetleg 3200MHzig, amin van DP?

[ Szerkesztve ]

(#87242) Piistii


Piistii
tag

Sziasztok

Egy I5 8400 és ddr4 2666mhz memória mellé keresek egy alaplapot 30-40 ezer ft körülit . Tudnátok ajánlani ?
Ezeket néztem ki:
ASROCK Z370 Pro4
MSI B360 Gaming Plus
MSI Z370 Gaming Plus
Asus Prime Z370-P

Köszönöm a válaszokat

(#87243) diegho válasza Piistii (#87242) üzenetére


diegho
nagyúr

Szia,

Én mondanék egy B360 Gaming Pro Carbon-t, nekem bevált.

(#87244) Piistii válasza diegho (#87243) üzenetére


Piistii
tag

ez a carbon eléggé jónak tűnik köszi

(#87245) Milka 78 válasza libit (#87241) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az MSI B450m Mortaron van dp, van hdmi ami nem hivatalosan 2.0 (erre én mérget nem vennék, de lehet...), matx, memóriát tudsz benne húzni, egy későbbi fejlesztésnél komolyabb procival is elbír és egy nagyon jó kis deszkának néz ki.
Anno régen szerintem ugyan erre jutottunk amikor ezt a kérdést feltetted, ez azóta sem változott. :)

(#87246) Milka 78 válasza Piistii (#87242) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezekből a Gaming Plus megfelelő lehet neked mind telejesítményben mind pedig árban.
A Carbon is jó deszka ha hajlandó vagy kifizetni a felárat érte.

[ Szerkesztve ]

(#87247) Silverchain


Silverchain
csendes tag

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne, hogy I7-8700 (nem K-s) alá inkább Z370-es lapot vegyek a joibb vrm hűtés miatt, vagy mehet egy b-s lap is? (pl egy MSI B360 gaming plus)

Köszi

(#87248) palfitom válasza Silverchain (#87247) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

A B360 Gaming Plus is simán ajánlott a 8700-as alá.
(A Z370-es lap előnye, hogy a ramokat 2666-nál magasabb órajelen is lehet futtatni.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87249) diegho válasza Silverchain (#87247) üzenetére


diegho
nagyúr

A sima B360 Gaming Plus teljesen jó lap, a 30k alatti vrm borda nélküliekkel van általában gond.

(#87250) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Azt lehet tudni, mikor (ha egyáltalán) jönnek új integrált cpu-s alaplapok AMD-től? Az A4-es alapúak kifutottak, új meg nincs helyettük.

...csak én vagyok helikopter?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.