Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) FrozenRouse válasza Milka 78 (#85996) üzenetére


FrozenRouse
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#86002) d@minator válasza palfitom (#85985) üzenetére


d@minator
addikt

Igazad lehet és semmi bajom az Asrockkal. Köszi!

(#85987) Milka 78: F@sza. 2666-os még drágább. i3-8100-ról indultam. :D

(#86003) Milka 78 válasza d@minator (#86002) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát ha egy üzlet beindul :D Igen a 8100-nak 2400-as támogatása van míg az i5 már 2666.Ugyan mehet bele a 2400-as,de ha már lúd legyen kövér. :)

(#86004) Shin Chen


Shin Chen
tag

Üdv!
miniITX konfigot dobnék össze de nem tudok dönteni a két lap között:
1.GIGABYTE GA-AB350N-Gaming WIFI
vagy
2.ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac

Nem igazán látok különbséget a kettő között, árban is meg tudásban is szinte egyforma...
(iponon néztem mind2 38k)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#86005) Peddy789


Peddy789
őstag

nah osszeraktam az asrockb360 k4 gaminget, i5-8400 cl15 16gb ramal, hat csak amulok.. battlefield1ben 60rol 120ra ment kb az fpsem.. nagyon durva a javulas

(#86006) Milka 78 válasza Shin Chen (#86004) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Asrock.A Gigán nagyon melegszik a vrm.

(#86007) Milka 78 válasza Peddy789 (#86005) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor megy a turbó órajel,nem dobálja le,nem mekegszik túl,minden rendben van?

(#86008) Peddy789 válasza Milka 78 (#86007) üzenetére


Peddy789
őstag

Hogyan tudom megnezni a turbo orajelet meg melegedest stb? Milyen program ajanlott hoza?

(#86009) Shin Chen válasza Milka 78 (#86007) üzenetére


Shin Chen
tag

Köszi!
(A gigabyte lap teljesen felejtős, nem lehet a VRM melegedéssel kezdeni valamit?)
-azt meg se merem kérdezni miért nincs vmi egyszerűbb-olcsóbb mITX lap am4hez :(( )

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#86010) diegho válasza Shin Chen (#86009) üzenetére


diegho
nagyúr

Ott a Fatal1ty.

(#86011) Shin Chen válasza diegho (#86010) üzenetére


Shin Chen
tag

Màrmint egy éve azon filózom jön e ki itx lap ami nem 30k felett van, de most viszonylag körvonalazódott hogy nincs rà igény..
Így marad az ASRock :)
Köszönöm a segítséget!

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#86012) Milka 78 válasza Peddy789 (#86008) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Játékok közben én Afterburnet+rivatunert szoktam használni.Azzal lehet órajelet,meg majd mindent monitorozni,de pl a HWinfoban is mindent lehet látni

(#86013) sas55


sas55
aktív tag

Üdv érdeklődöm hogy ezek a b360 lapok már támogatni fogják a következő generációt? Mit lehet tudni(8 magos támogatás az ami érdekelne)?
És ha B360 mi az ajánlott non-k i-7hez 2 db m.2, Atx méret ennyi elvárásom lenne. :R

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#86014) Peddy789 válasza Milka 78 (#86012) üzenetére


Peddy789
őstag

hm annyit latok hogy 3.8ghzig megy a cpu es nagyabol stabilan ott is marad

A memoria idoziteseket hopgyan kellene beloni a bealitasoknal? Van erre valami guide?

[ Szerkesztve ]

(#86015) Peddy789 válasza Milka 78 (#86012) üzenetére


Peddy789
őstag

Nah most utanaolvastam, szoval elvileg ha csak az egyik core van terhelve akkor mehet 4ghz-ig, ha mind a 6 akkor 3.6 - 3.8 ghz. En ugylatom amikor terheles van mindegyik stabilan tartja a 3.8ghz-et, szoval szuperul mukodik. be quiet pure rock van amugy rajta ( + asrock b360 fatality)

Ami eleg bena az az rgb software.. lehetne kicsit tobb lehetoseg. Meg keresem honnan lehet olcso adressable rgb-t keresni.

(#86016) McLaca


McLaca
őstag

Olvasom itt, hogy a Gigabyte B360-asoknak vannak melegedési gondjai a VRM-mel, még a hűtőbordásnak is, de egy típus mégis ajánlott az összefoglalóban.
Szülők gépe frissül (a mostani a 8. évét tapossa, atomstabil teljes Intel platform - a deszka is), az újnak is lehet, hogy el kéne ennyit karistolni. Egy i3-8100 menne bele, az IGP lenne használva dedikált VGA nélkül, mert 3D játék csak min. 5-6 éves, vagy régebbi futna rajta, az se gyakran. Aggódjam túl és legyen inkább ASRock B360M PRO4 2 év garanciával, vagy ekkora terhelésnél nincs jelentősége és jó a GB B360M D3H 3 év garanciával? Szerintem 7-8 évet ez is simán el fog menni náluk.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#86017) Cyberboy42 válasza McLaca (#86016) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

semmi probléma nélkül menni fog. ha arra amit írsz, gonde egy szál se!

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#86018) Milka 78 válasza Peddy789 (#86015) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm :R

(#86019) Milka 78 válasza McLaca (#86016) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Harmadik opcióként lehet venni Asrockot,normális helyen,36 hónap garival.

(#86020) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Ryzen 5 2400G alá keresnék egy megbízható alaplapot. AMD-s lapok körében egyáltalán nem vagyok tájékozott, ebben kérném a segítségeteket. A procit nem tervezem húzni, így nem kell ilyenben gondolkozni, emiatt nem is költenék rá túl sokat ha nem muszáj.
Egyelőre a proci IGP-jét használnám.
A legfontosabb kritériumok:
- Egyből menjen benne, ne kelljen BIOS-t frissítgetni.
- M.2 foglalat
- Jó hangchip.
- Későbbiekben ha szükséges feljebb tudjak prociban lépni vele.

Az alábbiakat néztem:
Gigabyte GA-AB350-Gaming
ASUS PRIME B350-PLUS

Utóbbi a drágább (jobb?), de ha nem használnám ki, vagy annyira nincs értelme nem költenék annyival többet.

[ Szerkesztve ]

(#86021) Milka 78 válasza Pano (#86020) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Prime Plus.Jobb felépítés,jóval több tapasztalat és aktív felhasználó és bios téren is jobbnak mondanám.Persze ha alapon akarod futtatni/nem fogod nyúzni akkor a Giga is beválthat.
Pedig lehet,egyből bios frissítéssel kell majd kezdened,de kérdezz be a Ryzen topicba.

[ Szerkesztve ]

(#86022) Pano válasza Milka 78 (#86021) üzenetére


Pano
addikt

Köszi.

A gitgabyte esetében kell bios frissítéssel nyitni lehet, vagy mind a kettőnél?:)

(#86023) #Morcosmedve válasza Pano (#86022) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mindegyiknél.

© asszongya'hogy

(#86024) Milka 78 válasza Pano (#86022) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ahogy Morcos mondta,de kérdez be a Ryzenbe,hogy melyik a legstabilabb bios.Pl az MSI-nél nem egyszer fordult elő a "jobb volt mint lett" szindróma. Nem győztek visszaállni egy régebb verzióra és a Giga bios-ra is volt már panasz.

[ Szerkesztve ]

(#86025) Pano válasza Milka 78 (#86024) üzenetére


Pano
addikt

Köszönöm mind a kettőtöknek.

(#86026) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Z370-es m-ITX lapot keresek.
Mit ajánlanátok?
Köszi a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#86027) palfitom válasza bombibmw (#86026) üzenetére


palfitom
félisten

:D Megtaláltad a megfelelő házat hozzá?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86028) bombibmw válasza palfitom (#86027) üzenetére


bombibmw
veterán

A rendelés gombon van az ujjam, csak az alaplapra kéne tipp. :D
Most ez a kiválasztott, de AsRock-ban a Fatality is szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#86029) bombibmw válasza bombibmw (#86028) üzenetére


bombibmw
veterán

Mármint az Asus ROG Strix Z370-I Gaming a kiválasztott, de az ASRock Fatal1ty Z370 Gaming ITX/ac is jó lehet?

(#86030) palfitom válasza bombibmw (#86029) üzenetére


palfitom
félisten

Nem hiszem, hogy 10k-val többet tudna a Strix (a kinézet meg ugye nem szempont egy zárt iTX dobozkánál).
Nem sok tapasztalat van róluk, de az ATX-es társaikból kiindulva bőven jó lehet az Asrock "picinye".

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86031) bombibmw válasza palfitom (#86030) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem éppen dobozkába lesz berakva. :D
Egy NZXT Manta nyeli majd el. :)
Közben már megrendeltem a Strixet.

(#86032) palfitom:
Az Egyetlen gondom a lappal, hogy fehér és kezdetben piros lötyivel fogom használni a vízhűtést.
Holnap estére kész is lesz elvileg a build. :)

[ Szerkesztve ]

(#86032) palfitom válasza bombibmw (#86031) üzenetére


palfitom
félisten

Ja, akkor számít a kinézet! :B
Akkor amelyik jobban beleillik! Egyikkel sem lősz mellé valószínűleg.

Tetszik az a ház!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86033) yorka


yorka
tag

Szerintetek megvehetem használtan a CMK8GX4M2B3200C16 memóriát, ha nincs rajta a QVL listáján az MSI B350M Mortarnak, de a nagyobbik, 16 GB-os változata igen?

(#86034) palfitom válasza yorka (#86033) üzenetére


palfitom
félisten

A Mortarban valakinél F4-3200C16D-8GRK KIT jól fut, és olcsóbb is (nem kevéssel).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86035) yorka válasza palfitom (#86034) üzenetére


yorka
tag

Ennél nem olcsóbb. :)

(#86036) palfitom válasza yorka (#86035) üzenetére


palfitom
félisten

Instant buy!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86037) yorka válasza palfitom (#86036) üzenetére


yorka
tag

Természetesen már írtam neki. Vinném egyben is a konfigot, de nekem mATX lap kell, így a proci, mem lesz, ha még megvan neki. Legfeljebb a lapot választom a memóriához, de az Arctic nagyon megtetszett.

(#86038) TomX


TomX
tag

Sziasztok!

Ryzen 5 1600-hoz milyen lapot ajánlatátok.
25-30k környékén használtan.
Tuning terén a proci turbo frekjét használnám.

Azért egy picike fény kéne meg hűtőbordák.

Az X370 és a B350-es lapok közözz nagy a különbség.

MSI X370 SLI PLUS-t néztem ki arról vélemény?

Köszönöm! :R

(#86039) palfitom válasza TomX (#86038) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Ebben az ár-kategóriában még újként is belefér az ASUS PRIME B350-PLUS. Nagyon ajánlott lap, rengeteg tapasztalat van vele, sokan használják, a leírt céljaidnak tökéletesen megfelel (tuning is mehet benne bőven), felesleges X370-et venni.

Az MSI lapjaival sincs általában gond a frissebb BIOS-okkal elég jó lett a ram-kompatibilitásuk is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86040) TomX válasza palfitom (#86039) üzenetére


TomX
tag

Esetleg még tudnál sorolni?De arról a lapról vélemény van mert most olcsón hozzá tudnék jutni?(mármint az X370-es)

[ Szerkesztve ]

(#86041) Milka 78 válasza palfitom (#86039) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én pont olvasgattam,hogy van baj az MSI biosokkal,főként oc terén.Konkrét példa a memória oc-nál is jelentkezett (a memória stabil maximum órajele csökkent) és vissza is állt a fórumtárs 2-vel ezelőttire.Érdemes bekérdezni a Ryzen topicba,hogy a kiválasztott lappal mi a helyzet,de biztos ami biztos alapon ezt laptól függetlenül megtenném.

(#86042) palfitom válasza Milka 78 (#86041) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, azért írtam többesszámot ("a frissebb BIOS-okkal"), mert nem biztos, hogy a legfrissebb a jó. :K
A választott laptól függően utána kell nézni, hogy melyiket érdemes használni!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86043) slice14


slice14
veterán

Végül az Asus B360-PLUS PRIME deszka melett döntöttem,az i5 8500 mellé. 8gb 2400 MHz ram és egy 1060-as videókartya társaságában. A ram a későbbiekben még lesz bővítve 8gb-al, csak jelenleg annyi 8gb ram, mint maga a deszka.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#86044) protocoll


protocoll
újonc

Sziasztok!

Többen ajánlottátok az ASROCK Z370 PRO4-et egy i58400-as processzorhoz.
Mindenképp szeretnék egy wifit is a PC-ben.

Érdeklődnék, hogy a wifis változatú ASROCK Z370 KILLER SLI/AC a PRO4 helyett mennyire ajánlott?
:F

(#86045) McLaca válasza Milka 78 (#86019) üzenetére


McLaca
őstag

Merre van az a normális hely? :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#86046) fogtunder válasza McLaca (#86045) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Kb bármelyik normális számtech webshop, most hirtelen az Aqua, Oázis, Bestmarkt mind adják, gondolom még többen is, ennyit volt kedvem megnézni. Mivel az Asrock ennyit ad rá hivatalosan, ahol nem adják tovább, ott max fogpiszkálót vennék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#86047) Milka 78 válasza protocoll (#86044) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Simán mehet, még jobb választás mint a Pro4.

(#86048) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Mit gondoltok, ha hosszabb távra tervezek, akkor Intel H370 vagy Z370? Nem akarok OC-t, pusztán az a kérdés, hogy a Coffee Lake után érkező 8 magos CPU-k mennek-e majd a Z370-ben? Ellentmondásosak az infók, állítólag H370-ben menni fog...
Köszönöm! :R

(#86049) jokeph válasza zzola (#86048) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Jelen álláspont alapján akkor H370, vagy ha mégis opció lesz a tuning, akkor majdan Z390.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86050) zzola válasza jokeph (#86049) üzenetére


zzola
félisten

Köszi!
A héten kell lapot vennem, a Z370-et még le tudom mondani, a 390-et nem tudom megvárni...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.