Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) kurtz


kurtz
aktív tag

Üdv!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Játék, meg megpróbálok nem megbukni IK-n. [Hogy ez miből áll az engem is érdekelne.]
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
Ha és amennyiben megéri az árát akkor 100k körül, de ha van valami "best buy" olcsóbban az is érdekel.
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Még képlékeny, de valahol a Ryzen 7 7700-7800X3D, 32/64gb cl32 6400mhz ram, RTX 4070 -> 4070 ti super sávban nézelődök.
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
Alapvetően mini ITX a mániám, erre az esetre néztem egy MSI MPG B650 Edge Wifi-t. Ugyanakkor maATX / ATX is játszik jelenleg.
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
M.2. ssd leginkább.
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
Dedikált, de vész esetére DP jól jönne.
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Minimális mértékben.
8. Használt, vagy új alaplap?

Új.
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem. [Mondta, majd rákrédezett egy totál gimicky lapra a hsz. végén.]
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Ezzel a procival jelenleg up to date lenne a gép, de némi mozgástér nem árt.

Ezektől eltekintve egy konkrét típusra is kívéncsi lennék:

Asrock B650 Livemixer azon kívül, hogy nagyon sárga vállalható lap? :D
Mondjuk ha gyártón belül összevetjük egy B650E Riptide Wifi-al. [Ami mondjuk egy 20-assal drágább, de elméletileg legalább hozza is az árát.]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#107002) MZsoltee válasza csakdzsó (#107000) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mire kell? Bármelyik a legtöbb felhasználó számára pénzkidobás.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#107003) csakdzsó válasza MZsoltee (#107002) üzenetére


csakdzsó
tag

Sandy Bridge gépet váltok le.Sok game,netezés és torrent.És sokat lenne bekapcsolva.

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#107004) MZsoltee válasza csakdzsó (#107003) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha egy gép elég volt 10 plusz évig, akkor nem tolnám ennyire túl a dolgot. Vennék egy B650E-t, ha nagyon időtállót akarsz. Először egy 7600assal. Ez úgyis űrtechnika lesz az előző géphez képest. Elég elsőre 2x16 GB DDR5 6000mhz Cl30. Ha majd évek múlva kevés lenne, akkor adnak ki még hozzá új procit, tudsz bővíteni.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#107005) csakdzsó válasza MZsoltee (#107004) üzenetére


csakdzsó
tag

És mi a véleményed az Intel E-magjairól,túlfeszeléséről (állítólag hamar degradálódnak) és amúgy a Z790 chipsetről.A Ryzenhez képest.

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#107006) MZsoltee válasza csakdzsó (#107005) üzenetére


MZsoltee
veterán

Drága, nehéz hűteni és nem jön több generáció CPU a foglalat. Én emiatt döntöttem AM5 mellett.

Az hogy mennyire degradalodik azt most még a kutya se mondja meg. Na jó a mérnökök talan. De az valós, hogy a legtöbb dolgot mára egyre rövidebb élettartamra tervezik.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#107007) csakdzsó válasza MZsoltee (#107006) üzenetére


csakdzsó
tag

Két CPU között agonizáltam régebben: Ryzen 5 7600X vagy Core i5-12600K. :F

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#107008) Cifu válasza kurtz (#107001) üzenetére


Cifu
félisten

A szokásos AM5 rant.

Igazság szerint ~60-70e Ft felett bármelyik jó lehet, a szolgáltatások közötti különbséget (meg a csicsát) veszed meg. Ez igaz az AsRock B650 Livemixer-re is. Feltehetően nem lenne vele problémád, bár hirtelen nem nagyon találtam vele kapcsolatban releváns visszajelzést.

Ha hosszú távra veszel (3 év vagy több), akkor lehet egy B650E lapot már megérné megnézni, mert a Gen5 VGA lehet, hogy pár év múlva már hoz majd. Ez feltételezés, senki nem tudja biztosra.
[AsRock B650E Steel Legend]
[ASUS ROG Strix B650E-F]

Árszint felett van picivel, de abszolút ár/érték bajnok szerintem most 115e Ft-ért a felső polcos [AsRock B650E Taichi Lite] (DP viszont nincs rajta, csak HDMI)

Ha inkább takarékosabb megoldásokat keresel, az [MSI MAG B650 Tomahawk] elég népszerű.

ITX-ből nagyon szűk a merítés, és a legtöbbön tudomásom szerint van aktív hűtőventi.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#107009) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv, kb 210 euro-ért megéri ez a lap? ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI motherboard
Főleg játékra használom a gépet és egy 14700k megy majd bele, 64 giga 6000-es rammal, 4080szuperrel-el. Fontos, h jó legyen a hangkártya rajta mert sokat hallgatok zenét. Szívesen vennék Asrock-ot is mert szerettem a márkát. Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#107010) kurtz válasza Cifu (#107008) üzenetére


kurtz
aktív tag

Végül úgy alakult, hogy ~70 körül lesz csak a lapra. [Félkonfig helyett viszont teljes gép lesz.]
Ryzen 7 7700 + RTX 4070 Super comboval.

Ez nagyjából el is döntötte, hogy rápróbálok az Asrock B650 Livemixerre aztán kövi hónapban szórakozok egy kis moddinggal úgyis régen csináltam már.

Ha sikeresen megjön és épp nem lesz 60 vizsgám akkor majd nyilatkozok róla. :D

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#107011) chungee


chungee
addikt

Estét!
Ezt a lapot néztem ki. De ilyen memóriáim vannak. A kompatibilis listán nem szerepel a RAM, akkor nem fognak együttműködni :F Ryzen 5-5600 a proci

[ Szerkesztve ]

(#107012) kurtz válasza chungee (#107011) üzenetére


kurtz
aktív tag

A QVL az csak a tesztelt ramok listája, azok biztosan működnek. A többi is működhet, csak a gyártó nem tesztelte. Nyilván érdemes a QVL-t figyelembe venni, de legrosszabb esetben csak visszaküldöd a lapot és veszel egy másikat. [Online add le a rendelést akkor is ha személyesen veszed át!]

Ha esetleg a ramodnak van több verziója pl. más színű hűtőbordával akkor próbálj rákeresni annak a kódjára a listán. Én is épp tegnap röhögtem szét magam azon, hogy a lapomnak elvben tetszik a G.Skill Trident Z5 Neo... betük számok... White, de a fekete nem. :D :D Ja biztos nem kompatibilis és nem csak az asrocknál valaki úgy volt vele, hogy 5 perccel hamarabb megy haza munkából. [Vagy csak különösen rasszista a lap. :D ]

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#107013) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A gépemben lévő ASUS TUF Gaming H770 pro wifi ddr5 alaplapon még a legelső 0401 (2022.11.) BIOS verzió található. Ha a legújabb Bios ve5rzióra szeretném frissíteni a biost, fel kell előtte telepítenem az összes előző verziót, vagy elég a legutolsót? Előre is köszönöm a segítséget

(#107014) palfitom


palfitom
félisten

chungee + Tappancs2001
:F

Idézem a Téma tudnivalókat:
"Ha az alaplapoddal kapcsolatos kérdésed van ami nem függ össze a vásárlással (beállítások, OC, stbstbstb...) vagy csak valami meghibásodott akkor látogasd meg az "Nem indul és mi a baja a gépemnek " illetve az "Azonnali alaplapos kérdések órája" topikot! Ez egy ajánlós/vásárlós topik!"

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#107015) Tappancs2001 válasza palfitom (#107014) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi a segítséget, akkor a megfelelelő topikra váltok. :)

(#107016) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Kérlek segítsetek:

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Játék
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
kb 60k
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
14600KF, 4070 TI Super, DDR4 3200
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
mATX vagy ATX
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
-
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
-
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
-
8. Használt, vagy új alaplap?
új
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
-
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
-

:R

[ Szerkesztve ]

(#107017) jeni válasza Hoffer (#107016) üzenetére


jeni
félisten

Alza bolt
Intel 1700 tokozással
65ezer Ft határral
DDR4 ram komp.
első jó vétel akciós
Z chip javallott mivel K-s procid van
Z690-Z790 chip
Z690 akciós
B760
frissebb Z790 de nincs készleten de igényelhető
ha nem lesz tuning akkor B760

[ Szerkesztve ]

(#107018) amigo93


amigo93
friss újonc

Hali
Segítséget kérnék egy főleg cs2 re egy alap költség kímélő géphez jó választás ez a konfig?
MSI PRO B760M-P DDR4 Alaplap
vagy
GIGABYTE B760M DS3H DDR4 Alaplap
vagy
GIGABYTE B760M GAMING DDR4 Alaplap
CPU: i5 12th 12400f
VGA: GIGABYTE GeForce RTX 4060 EAGLE OC 8G (GV-N4060EAGLE OC-8GD) Videokártya
RAM: Kingston FURY Beast 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz KF432C16BB1K2/32
vagy
Kingston FURY Beast 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz KF432C16BBK2/32
Samsung Odyssey G4 S25BG400EU Monitor FHD
Nvidia G-Sync támogatás miatt választva
Nem szeretném tuningolni
ha tud valaki jobbat hasonló áron de csak új alkatrész érdekel.
egy gigabyte 500w vagy 550w táp elég lesz hozzá?
Esetleg nagyobb előnyt jelentene a játékban (cs2) a Felbontás: 2560 x 1440 ?
Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#107019) kokuszkocka7


kokuszkocka7
újonc

sziasztok

most vettem egy teljesen uj alaplapot , boltbol.
tipus, ASROCK H310CM DVS.

volt elotte egy ilyen lapom, de elromlott
vettem helyette ujat, minden mas alkatresz ugyanaz.

nem indul el a szamitogep, csak porog a cpu huto meg a vga huto.

fekete kep, ha pendriveot ra dugok, akkor csak 1et villan,
olyan mintha a pendriveok sem mennenek.

rotty az alaplap? a bolt azt mondta out of date a bios verzio,
ezert a processzor nem megy. processzorom , core i5 9500T

elore is koszonom. :R

(#107020) palfitom válasza kokuszkocka7 (#107019) üzenetére


palfitom
félisten

Igazán elolvashatnád a topik címét és a téma tudnivalókat! :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#107021) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Hi ! Új alaplapot venék Ryzen 7 78003D alá. wifi nem kell, legyen minál több usb, több M2 foglalalt jó lenne , nem kell méregdrága ... Mi a jó vétel ? Köszi !

(#107022) jeni válasza Lac-coo (#107021) üzenetére


jeni
félisten

B650 alaplapok
Azt gondolom több m.2 slot akkor ATX lapot kell venned.
Drágább lapoknál értelemszerűen több m.2 csati van.
GIGABYTE B650 GAMING X AX
GIGABYTE B650 EAGLE AX
A wifi meg grátisz a fenti esetén.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS

[ Szerkesztve ]

(#107023) Lac-coo válasza jeni (#107022) üzenetére


Lac-coo
őstag

Köszi ! Megnézem .

(#107024) Cifu válasza Lac-coo (#107021) üzenetére


Cifu
félisten

Lassan el fogom engedni ezt a topicot...
Tényleg nehéz összeszedetten leírni mit szeretnél és legalább hozzávetőleg mennyit szánsz rá? :F
Néha azért összejön egyeseknek...

Minél több USB még értelmezhető, de a több M.2 foglalat nem, mert a 2 is több, a 3 és a 4 is.

A "nem kell méregdrága" megint értelmezhetettlen, mert valakinek a 100e Ft körüli B650E deszkák már drágák. Én mondjuk úgy gondolom, hogy aki nem sajnál 140-150e Ft-t egy procira, meg további 40-60-90e Ft-t RAM-ra, akkor ott a 100e Ft nem olyan vészesen drága például. De honnan tudjam, hogy Te melyik csoportba tartozol? :F

[AM5 / Zen4 összefoglaló] , az AM5 alapok összeszedve, alaplapokról is van benne szó.

[AM5 alaplap táblázat] , benne minden fontos információ összegyűjtve.

Ha a hosszú távra veszel (3 év vagy több), akkor lehet egy B650E lapot már megérné megnézni, mert a Gen5 VGA lehet, hogy pár év múlva már hoz majd (jelenleg nincs még ilyen). Ez feltételezés, senki nem tudja biztosra megéri-e. Ezeknél a lapoknál az első M.2 NVME-hez Gen5-ös sávok mennek.
[AsRock B650E Steel Legend] - 8db USB hátul, ebből egy Type-C, 3db M.2 NVME csati.
[ASUS ROG Strix B650E-F] - 12db USB hátul, ebből kettő Type-C.
4db M.2, de az M2_3 az alsó x16 méretű csatival osztozik vagy az M2_3 vagy a PCIE16_3 működhet. A Steel Legendhet képest jobb audio codec.
[AsRock B650E Taichi Lite]. 12 USB csati hátul, ebből egy USB4 Type-C.
3db M.2 NVME csati, az M2_3 osztozik az alsó PCI-Express x16 csatival, vagy az egyik működik, vagy a másik.

Ha inkább takarékosabb megoldásokat keresel, az [MSI MAG B650 Tomahawk] elég népszerű, de a VGA-hoz és az első M.2 NVME csatihoz is csak Gen4 sávok mennek, nem Gen5-ösek. 10 USB van hátul, egy Type-C. 3db Az alsó PCI-Express x16 csati itt is osztozik az M2_3 csatival, a kettőből csak az egyik mehet.
De egyébként bármelyik gyártó ilyen 60-80e Ft kategóriába eső B650 deszkája általában megfelel a célnak - a saját egyéni igényeidtől függ, melyiket választod, a szolgáltatásokban lehetnek eltérések (USB-k, videokimenetek, PCI-Express csatik, audio codec, stb.)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#107025) Lac-coo válasza Cifu (#107024) üzenetére


Lac-coo
őstag

Szerintem túlvariáljátok, nekem elég náhány tipp, hogy mivel nem lövök biztos mellé, utána majd választok magamnak ....De köszi, ha lesz kedvem majd elolvasom ,de nem mindenkit érekel ám ez ilyen mélységben .. ;)

[ Szerkesztve ]

(#107026) Cifu válasza Lac-coo (#107025) üzenetére


Cifu
félisten

Részemről a topic elengedve... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#107027) palfitom válasza Cifu (#107026) üzenetére


palfitom
félisten

Na, hát neked is sikerült eljutnod ide (közel 1 éve tartottam itt). Egyáltalán nem örülök neki, de sajnos törvényszerű volt.
Elképesztő emberek vannak… :(((

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#107028) OldAkita


OldAkita
aktív tag

kinéztem egy alaplapot. ASUS TUF Gaming X670E-PLUS. Az érdekelne, hogy ha M2 ssd-t teszek bele, akkor csak olyat válasszak amelyen nincs alapból hűtés, vagy olyat is választhatok amelyen van. Olvastam ugyanis olyat - már nem tudom melyik alaplap hozzászólásánál - hogy csak hűtés nélkülit tegyünk bele. Olyat is olvastam hogy a beletehető - mondjuk 4 ssd közül - 2 hűtve lesz az alaplap által. Mindez azért érdekes, mert vacilálok a Samsung és a KIngstone ssd-k fölött és a Samsung egyes típusainál már van rajta hűtőborda. Mi a vélemény ezzel kapcsolatban?

(#107029) Lac-coo válasza palfitom (#107027) üzenetére


Lac-coo
őstag

No most mondd meg.... De ltáod csak akadt ember aki elsőre tudta értelmezni a kérdést ... :D

(#107030) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni. Alaplap ügyben nagyon nem vagyok tájékozott.
Nekem az csak egy "kell a gépbe" alkatrész. Látom hogy többen "feladták a topicot de nekem nagy segítség lenne így hátha....

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Játék (Forza 5, MW2, BF széria) de csak olyan hobbi szinten, netezés, hálózatról filmstreaming.
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
Minél kevesebbet, de persze nem ócska instabilt. Jelenleg egy MSI B150M MORTAR van a gépben egy Intel i5 6600.-al.
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Még változhat de ez a 3 az esélyes az Intel i5 14600K vagy i7 13700K vagy Ryzen7800X3D, 32 GB DDR5 ram, RTX 3060.
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
Mindegy
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
A VGA-n kívül 2db SSD és egy HDD van csak.
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
Nem lényeges.
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Egyáltalán nem. A procik is változhatnak sima vagy KF verzióra.
8. Használt, vagy új alaplap?
Újakat nézek pl.: ASRock B760M-HDV/M.2 alaplap vagy AMD esetén ASRock B650M-H/M.2+
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Kicsit sem.
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Nem valószínű. Ezzel kb 5-6 évre számolnék.

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#107031) satibi


satibi
csendes tag

Sziasztok,
egy viszonylag alsókategóriás gépet rakok össze magamnak.
AMD ryzen 7 5700g van tervben, 2x8GB ddr4 3200mhz rammal.
Eddig ASUS TUF Gaming A520M-PLUS II Alaplap volt tervben, de most elbizonytalanodtam, hogy ne-e szánjam rá azt a kb12e-t és vegyek ilyet:
ASUS TUF Gaming B550M-PLUS Alaplap
Szerintetek megéri a pluszt hosszú távon? Illetve ezekhez kell bios frissítés, hogy tudjam bele használni fenti procit? A támogatotti listában benne van 1401-es biostól, de azt honnan tudni, hogy milyen bios van a lapon mikor megveszem?
Köszönöm (és bocsánat a laikus kérdésért), Tibor

[ Szerkesztve ]

(#107032) Zsmester89 válasza OldAkita (#107028) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szia! Nekem ugyan ilyen lapom van, elvileg a 4 M2 SSD-ből 3-hoz van a lapon gyári hűtés, azokhoz felesleges venni + hűtést. A 4.-et amúgy se használja az ember, mert talán az osztozik egy másik eszköz sávjával.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#107033) Mr.Pit válasza satibi (#107031) üzenetére


Mr.Pit
csendes tag

Szia!

A helyedben mindenképp a B550 lapot választanám. Itt a pcie 4.0 már játszik. 2 db M2 socket is van, USB type C.

Jobban felszerelt lap. Alább látod az összehasonlítást: [link]

BIOS szempontjából a nálamnál szakavatottabak fognak segíteni, de mindkét lapon van Flash gomb, ergo tudsz BIOSt frissíteni könnyedén emlékeim szerint proci nélkül is. Ha újonnan veszed, akkor biztos nem lehet gond azzal hogy felismeri-e a CPU-t. Viszont ajánlom neked, hogy Hardverapron szemezgess, lehet találni jó lapokat (B550) és ha nem szükséges az mATX méret, akkor javasolt egy ATX.

Illetve azon gondolkodj el, hogy szükséges-e számodra az integrált VGA, mert 5700G árából 5600X, 5700X esetleg 5800X is leeshet Aprón, persze emellé kell a dedikált videókártya, teljesítményben viszont nagy előrelépés.

(#107034) jeni válasza Mr.Pit (#107033) üzenetére


jeni
félisten

+1
A volt kollégámnak pont ilyen alaplappal szereltem neki össze készen gépet.
A-Z ig full mindent.
ASUS TUF Gaming B550M-PLUS alaplap. Ott 5600X proci volt egy diszkrét VGA együtt.
Ha jól emlékszem oda a G.Skill fekete bordás memória az jó is mert benne van a QVL listában is.
Már nem érdemes 2x8Gb venni inkább 2x16Gb a biztosabb.
Az Aegis is megfelelő jóval olcsóbban.

G.Skill Ripjaws V32Gb (2x16Gb)-F4-3200C16D-32GVK

Igen ahogy lett írva ebbe nem kell procit tenni BIOS frissítésnél. A tápegység kell csak és rendesen kiirni pendrive egységre a megfelelő BIOS-t. VGA se kell ilyenkor. Biztosan egy ilyen mint egy A520M alaplap.
Felszereltségben, tudásban is sokkal jobb. ATX verzió többet nyújt,hogy több slot van benne.

Az alaplap dobozán a matricán sőt az alaplapon egy kicsit matrica van amin szerepel a BIOS verzió.

[ Szerkesztve ]

(#107035) Szinyák válasza Bennyboy (#107009) üzenetére


Szinyák
őstag

Ha AsRock vonalon is gondolkozol ezt merem ajánlani ...

[AsRock Z790 Riptide WiFi]

nekem a nagy tesója van minden földi jóval felszerelve brutál vrm.-el és a memóriákat is nagyon jól kezeli egy 13600k van 7600mhz cl 34 meg van..

Szinyák

(#107036) OldAkita válasza Zsmester89 (#107032) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Köszi a választ, közben igyekeztem utána járni és olyat találtam, hogy a 4 ssd hely közül az egyes támogatja a PCIe 5.0-át, a hármas és a négyes a PCIe 4.0-át, a kettes pedig osztozik a SATA-val, szóval a kettesbe elvileg csak akkor érdemes tenni ssd-t, ha a többi megtelt. Az egyes amely a PCIe 5.0-át támogatja, oda 40%-al megnövelt hűtőbordát tettek. Ha előbb utánajárok, nem kellett volna kérdezni :-) https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-x670e-plus/

(#107037) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sziasztok!
Erről a lapról mi a véleményetek?
ASRock B650E PG RIPTIDE WiFi

Egy AMD Ryzen 5 7600X proci és egy ASUS GeForce RTX 4070 Dual OC menne bele.
Körítésnek G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR memória.

Egy jó ár érték arányú PCIe 5.0 x16-os lapot próbálok keresni, ami azért tisztességesen meghajtja a fenti alkatrészeket. Az időtállóság a szempont, hogy később mehessen bele esetleg egy erősebb VGA meg egy erősebb proci, mondjuk egy 7800x3d.

Szerintetek megfelelő lesz számomra? Köszi!

(#107038) saltanus


saltanus
aktív tag

Segítségeteket szertném kérni !
Egy kicsit idősebb gamer vagyok és szeretnék a gamerek világába vissza kerülni, és a pc setupomat szeretném felújítani, és windows 11 re vátani mert a mostani processzorom és alaplapom nem támogatja.
A jellenlegi setupomat képen mellékelem és amit megszeretnék vásárolni.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Játék
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
Asus ROG alaplapot szeretnék, 7 évig volt a mostani is semmi baja soha nem volt.
árban ugy látom azok ilyen 80-90 körul mennek, nekem megfelelne az olcsóbb is csak nem ismerem a többit és nem is igazán értem mi a számottevő külömbség köztük, tehát lehet eddig ki se használtam, mert nem tunningolom egyátalán a pc
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
RTX 4060 Ti, Zotac 1000W
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
A VGA-n kívül 2db SSD és egy HDD van csak.
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
Nem lényeges. HDMI
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Egyáltalán nem. A procik is változhatnak sima vagy KF verzióra.
8. Használt, vagy új alaplap?
Újakat nézek pl.: ASUS B760
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Igen azt szeretné, de kb 5-6 évre számolnék.

[ Szerkesztve ]

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#107039) noblem1983 válasza saltanus (#107038) üzenetére


noblem1983
senior tag

B760-al és 14. gennel pont a zsákutcát célzod meg a fejleszthetőségnél. AMD AM5 2027-ig lesz támogatva intel meg épp az Arrow Lake-el dobja is az eddigi alapjait. Jön az új gen, új foglalat meg egyebek.

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#107040) saltanus válasza noblem1983 (#107039) üzenetére


saltanus
aktív tag

hat az elozo alaplapommal is elvagyok mar 10 ev ota... ami egy asus hero 6.
nem tudom en AMD sose fogok venni... de köszi a segítséget !

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#107041) Zsmester89 válasza saltanus (#107040) üzenetére


Zsmester89
őstag

Pedig sajna pl proci terén most az jobban muzsikál játékok alatt...

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#107042) Bennyboy válasza Szinyák (#107035) üzenetére


Bennyboy
őstag

Köszi, még a MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI-t néztem. Vagy inkább várjam meg az új generációt? Igazából nem sürgős a csere, bár a procim eléggé visszafogja már a gépet (10700k)

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#107043) saltanus válasza Zsmester89 (#107041) üzenetére


saltanus
aktív tag

aha nem baj...

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#107044) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Kollégám kért meg egy AM5 ös alap lap vásárlására. 1. Mire fogod használni a gépet: Szimla netezés,YT,Zene hallgatás,némi zene vágás. Mennyit szánsz az alaplapra? 50 max 65 körül,de jobb lenne az 50 es kategória. Milyen hardverek alá szeretnéd? Ryzen 7 7700, G.SKILL Trident Z5 RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL32,1 TB Samsung 1TB 980 M.2 Nvme ssd.Seasonic focus plusz gold 650W.Corsair 4000D ATX ház. Ezek mind meg vannak. Milyen méretű lapot szeretnél?:ATX vagy mATX. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? 1 db sata kell csupán,hátúl is elég ha van 4db USB 3. IGP vel lesz használva. HDMI vel FHD monitoron. Kinézet és hang nem számít külső USB hangkártya van,WIFI nem kell,kinézet sem mérvadó. Most jó van manó nál ASUS TUF GAMING B650M-E ami árban 50 alatt jnagyon jó lenne. Gondolom a 8++ VRM is elég a 7700X hez. Illetve 65 körül van ATX méretű ASUS TUF GAMING B650-PLUS.Jól gondolom hogy ebben a felállásban nem sok értelme lenne a plust pénzt ki adni a B650 plus ért? Proci sokáig marad ,ha majd cserélve lesz akkor kb 65 TPD re. Köszi előre is.

(#107045) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok!
1. Otthoni "mindenes szerver" SMB Share, Plex Server, Torrent, ....
3. Amit nem szeretnék cserélni:
Thermaltake 600W moduláris táp
M.2 SATA3 SSD (WDS120G2G0B)
32GB DDR4 2133MHz RAM (4*8GB)
2 darab PCI-e 8x RAID kártya de 16x fizikai méretű foglalattal
1 darab PCI-e 8x 10Gbit LAN kártya 8x fizikai méretű foglalattal
4. ATX méretig jó vagyok
6. IGP kellene
7. Nincs tunning

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#107046) Szinyák válasza Bennyboy (#107042) üzenetére


Szinyák
őstag

Raptor proci alá vagy asus vagy asrock . Ram kezelés miatt ... Topik 3/4 ezeket a lapokat veszi hozzá...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#107047) donchicco


donchicco
tag

Sziasztok!
Van egy Gigabyte B650 Gaming X AX (AM5) alaplapom amivel szenvedek. Le szeretném cserélni. (proci jelenleg AMD Ryzen 5 7600X majdan 7800X3D lesz)
A RAM-okat (KINGSTON FURY BEAST DDR5 16GB 5600MHz CL40) is dobom a ...-ba. (Valami nagyon nem jó)
Random fagyások játék közben. A táp kikapcsolásával lehet resetelni. A bill.-ből eltűnik az áram, a monitor és a VGA kikapcsol és a gép meg megy tovább tovább a végtelenségbe.

új ASUS alaplapon gondolkoztam. ~100k körül. (nem tuningolok)
+tippként, passzoló gyors 32GB RAM hozzá? ~50k körül

HDD, SSD, M.2:
2db M.2 SSD-m van: S70 balde, Kingston a2000 (win és főbb játékaim)
2db 2.5 SSD: 840 EVO, Toshiba TR150 (másodlagos játékok, és egyéb cuccok)
2db HDD: WD30EZRX, WD20EARS (tárolásra, filmek, fényképek)

Játékra kell
Wi-Fi nem kell bele
ATX
RGB-t mindig kikapcsolom tehát nem fontos
Fehér a házam (NZXT) ezért esetleg fehér lap? Nagy felárért inkább nem kell, jó a fekete is.
Monitor DP-vel kapcsolódik
Vid kari: MSI 3080 Gaming X Trio

Köszönöm!

Gigabyte B650 Gaming X AX (AM5), AMD Ryzen 7 7800X3D, G.Skill Trident Z5 Neo 32GB 6000MHz CL30, MSI 3080 Gaming X Trio, EVGA 750W, Kingston M.2. 500GB SSD, Asus TUF VG27AQ1A, (+1TB SSD-k,+5TB HDD-k)

(#107048) kromatika válasza donchicco (#107047) üzenetére


kromatika
veterán

Szia AM5 fronton pont a giga lapoknak a legjobb a ram kezelése.A fent irt lapoddal is raktam már össze gépet,gond nélkül. A boot idő is a leggyorsabb a gigánál. Tapasztalatból mondom. A lapon a legfrisebb biso van? Ez lenne az leső körben a legfontosabb. expo profil van a memóriában,és avval fagy a gé
p? Mi a memória pontos tipusa?

[ Szerkesztve ]

(#107049) kromatika válasza donchicco (#107047) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Az álltalad le írt hibák hardver hibára utalnak.Vagy lap vagy táp.. Nem kompatibilitási hiba valószinűleg. AM5 fronton amúgy is az egyik leg jobb ram kezelése a Gigának van.Tapasztalatból mondom.És az álltalad írt lappal is raktam össze több gépet is hiba nélkül.Bios legfrisebb a lapon? De ha mindenképpen új lap és Asus akkor pl ez egy jó választás a jövöre nézve is.Pcie 5 vga és Pcie 5 ssd támogatás is. ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI. Olcsóbban [link] Hozzá ram G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO AMD EXPO [link]

[ Szerkesztve ]

(#107050) MZsoltee válasza donchicco (#107047) üzenetére


MZsoltee
veterán

Egyszerre csak egy dolgot változtass. Nekem is B650 gaming x-em van és semmi gondom nincs a corsair ramjaimmal.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.