Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) B-L-A-C-K válasza Mahrenburg (#51000) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nagyon megvan kötve összegben kezem hogy beleférjen minden a keretbe, de ha ez azt mondod jó akkor keresek egyet jó árusítva...:)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#51002) He-Nike


He-Nike
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan lapot keresek ami kompatibilis az AMD Phenom x4 9650 es procimmal, és bele tudom rakni mind a 4db 1gb-os DDR2-es memóriát. Tudom nem mai cuccok, de szükséges egy új lapot vennem viszont nincs most keret új procira és memóriákra. Ha lehet új lap legyen 10-15e Ft értékben, és ha lehet újat.

üdv.:He-Nike

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#51003) Mahrenburg válasza B-L-A-C-K (#51001) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Szívesen!

Ez a lap sem "álmaim alaplapja", de normal ATX, legalább már van hűtőborda a FET-eken (mégha alapszintűnek is számít a tápellátása, de ez belefér, mivel a B75-ös lapka amúgy sem teszi lehetővé a tuningot), s bár szívem szerint nagyobb PCH-bordával szerelt lapot ajánlanék, de ugye a visszafogott keret...
Újonnan kb. 17e-ért kapható, ennyiért talán ez a lap a legjobb ár-érték arányú, de ha "jó árasítva" keresel lapot, ha lehet, az előbb felvázolt kritériumok mentén indulj el, használt lapok közül akár jobbat is ki lehet fogni, főleg a 6-os sorozatú lapkával szereltek közül, bár persze nem árt "boltból" vásárolni a garancia miatt, egyébként néha bele lehet futni leárazott P67/H67-es lapokba a webshopokban is. (Ha Ivy Bridge CPU kerül bele, akkor lehet, hogy BIOS-frissítés szükséges)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#51004) B-L-A-C-K válasza Mahrenburg (#51003) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elvileg most úgy van hogy egy i3-3220-as menne bele, én is egy jobbat vennék ha tehetném, viszont az elsődleges szempont az illetőnek a játék, ezért a vga-t helyeztem inkább előtérbe a többi dolgon meg próbáltam faragni. Semmi tuning nem lesz amúgy, szóval szerintem ez is megteszi...

Ha esetleg tudsz 50 körül ennél jobb inteles alaplap/proci/memória (4 gb-t) kombót szívesen meghallgatom akár használt garis is jöhet...

[ Szerkesztve ]

(#51005) Actionx


Actionx
csendes tag

Sziasztok!

Gépfejlesztés és ezzel együtt platform váltás előtt állok. Ebben kérném hozzáértő segítségeteket.:)
Ami eddig biztosnak tűnik az a VGA: (de persze ezzel kapcsolatosan is érdekel a vélemény)

SAPPHIRE 11201-17-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE

Ha tudnátok ajánlani több alaplap és proci párost azt megköszönném. Nem igazán tudok dönteni hogy AMD vagy Intel irányba induljak...
A felhasználási cél az játék lenne elsősorban.
Ami fontos lenne az a későbbi fejleszthetőség. Tuningot nem vagy csak nagyon kis mértékben tervezek.
A rendelkezésre álló keret: 60-70k (nettó) (ebben a videokarinak és memóriának is bele kell férnie)

[ Szerkesztve ]

(#51006) bluyoo válasza He-Nike (#51002) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Szinte esélytelen hogy új lapot találj ahhoz a CPU-hoz és DDR2-es RAM-hoz ....
Keresgéltem de csak a ASRock N68C-S UCC lapját találtam link (már ha tényleg kapható).
Nézz be a Socket AM2 / AM2+ topic-ba hátha tudnak segíteni.

Bazinga!

(#51007) zibo73 válasza bluyoo (#51006) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
De abba a lapba meg csak 2db ddr2őt tud tenni.
Másik 2 be ddr3 megy.

(#51008) bluyoo válasza zibo73 (#51007) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Kösz!
Igen tudom/néztem. A nagy örömben hogy találtam egyet megfelelő lapot kiment a fejemből hogy 4 db RAM -ja van .... :D De más meg nem igazán van ....

(#51002) He-Nike
Így viszont 4db DDR2-es slot-al én nem találtam ...

Bazinga!

(#51009) bluyoo válasza Actionx (#51005) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát elég szűkös az a keret ... Mik meglévő hardvereid?
Előzetesen:
VGA :
ASUS HD7790-DC2OC-1GD5 HD7790 1GB GDDR5 PCIE ~37K
Sapphire 11210-01-20G HD7790 1GB GDDR5 DUAL-X OC ~37K
CPU : INTEL Pentium G3220 ~17K Később fejleszthető akár I7-is.
LAP : Asus H81M-A ~16K
összesen : ~70K

De másold át a kérdésed a Milyen asztali gépet vegyek? topic-ba.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51010) He-Nike válasza bluyoo (#51008) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Köszönöm a válaszokat én is csak ezt a lapot találtam... :((
Akkor valószínű eladom a 4db 1gb ramot és veszek helyette 2db 2gb-osat.
DE! jól sejtem hogy a fenti procihoz csak ddr2 es ramot rakhatok be? Tehát nem vehetek ddr3-ast mondván, hogy az majd jó lesz az új processzozhoz és legalább valamicske előrelépés.

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#51011) bluyoo válasza He-Nike (#51010) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Igen, sajnos jól látod a dolgot ....
Egyszerűbb lenne eladni a CPU-t is (ha elmegy) és egy használt félkonfig ... vagy egy "olcsó" FM2-es LGA1155/1150-es vas.

Bazinga!

(#51012) Beretvás válasza He-Nike (#51010) üzenetére


Beretvás
addikt

am2+ os a cpu, tehát bele tudnád tenni egy am3 as lapba amibe mehetnének a ddr3 as ramok, de az am3 as lapba max am3 as cpu mehetne és nem tudnád az am3+ os cpukat beletenni "fx" szóval nem volna túl nagy előrelépés...

(#51013) Actionx válasza bluyoo (#51009) üzenetére


Actionx
csendes tag

Köszönöm.Átmásolom és ott érdeklődők tovább.:)

(#51014) bluyoo válasza Actionx (#51013) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
De a "Mik meglévő hardvereid?" kérdést nem csak kíváncsiságból tettem fel .... :DDD
Ahogy membrandj ki is tért rá a gépes topic-ban. :)

Bazinga!

(#51015) Actionx válasza bluyoo (#51014) üzenetére


Actionx
csendes tag

jajaja...satasak a hdd-k (legalábbis 2/3).:) szóval azzal nem lesz gond.
Egy E6750 proci,8800 GT vga,a lapomat meg nemtudom fejből( nem otthon vagyok) :)

és mi a véleményed egy ilyenről: Asus B85-PLUS ?

[ Szerkesztve ]

(#51016) bluyoo válasza Actionx (#51015) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A RAM , HDD és a TÁP a lényeg , talán a HÁZ.
Az Asus B85-PLUS egyértelműen jobb , és ugye drágább is. Plusz ATX méretű nem mATX.
A keretedbe nem férne bele (csak gyengébb VGA-val) ... vagy időközben módosult a keret?

:)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51017) Actionx válasza bluyoo (#51016) üzenetére


Actionx
csendes tag

Atápom fsp bluestorm 500w. Remélem az elég lesz és megfelelő.:)
A házam egy gigabyte 3d aurora.
HDD-kk mint írtam sata-sak. Ami nem azt úgyis kukába kell lassan dobnom.:)

RAM on még vacilálok milyen legyen.Most 2x1 GB Corsair xms2 ddr2 800mhz van.

Azért nézegetem az Asus B85-PLUS-t mert ha jól láttam tud CF-t ami később még jól jöhet,nem?
Annyival meg nem is drágább szóval belefér.:)

amit írtál hogy ATX-es az nagy hátrány lenne mATX-el szemben? Vagy ez csak méretbeli különbség és a háztól függ?

(#51018) Actionx


Actionx
csendes tag

De most hogy jobban megnéztem nem lesz jó az ASUS B85-Plus... :S Nekem vagy 2 DVI vagy 1 DVI és 1 hdmi kell hátulra ezen meg nincs HDMI és csak 1 DVI van...

[ Szerkesztve ]

(#51019) bluyoo válasza Actionx (#51017) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Atápom fsp bluestorm 500w. Remélem az elég lesz és megfelelő." Igen bár nem Haswell kompatibilis [link] szóval a C6/C7 -et nem szabad engedélyezni.
"Azért nézegetem az Asus B85-PLUS-t mert ha jól láttam tud CF-t ami később még jól jöhet,nem?" Szerintem csak ezért felesleges drágább lapot venned főleg hogy 4X-es a 2. PCI-e slot. Persze ha belefér a keretedbe .... mint írtam jobb lap. :)
"Annyival meg nem is drágább szóval belefér." Hát azért ~6K nem kevés főles 70K-s keretnél. :)
"amit írtál hogy ATX-es az nagy hátrány lenne mATX-el szemben? Vagy ez csak méretbeli különbség és a háztól függ?" Egyáltalán nem hátrány nagyobb mint a mATX-es lap és így ugye több bővítési lehetőséged van.

Bazinga!

(#51020) Actionx válasza bluyoo (#51019) üzenetére


Actionx
csendes tag

Melyik az első olyan lap ami normálisan kezeli a CF-t? :)

(#51021) bluyoo válasza Actionx (#51020) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl. (talán legolcsóbban) az ASRock Z87M Extreme4 már 8X8X módban kezeli a 2db VGA-t. Ez ugye már tuningképes lap főleg "K"-s I5 , I7 alá ...
De szerintem felesleges ebben az árkategóriában a CF/SLI. Főleg egy Pentium mellé. :)
Egyszerűbb eladni a régit és egy erősebbet/modernebbet beszerezni ha már kevés.

(#51018) Actionx
Ezért is írtuk meg a Téma összefoglalót. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51022) Actionx válasza bluyoo (#51021) üzenetére


Actionx
csendes tag

Igen azt is átbújtam már párszor.:) Csak az elmúlt években kcisit lemaradta a témában és most próbálok felzárkózni.:)

Na akkor most a helyzet annyi hogy:

VGA:SAPPHIRE 11210-01-20G HD7790 1GB GDDR5 DUAL-X OC PCIE
CPU: G3220 3.00GHz vagy G3430 3.30GHz (megéri a G3430 a +7kt?)

és akkor ehhez vagy egy ASROCK Z87 Pro4 vagy GIGABYTE GA-Z87-HD3

Mi a véleményed? :)

(#51023) bluyoo válasza Actionx (#51022) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Mi a véleményed?" Hogy én nem venném meg. :) Legalábbis egy Pentium alá teljesen felesleges.
17K-s CPU alá 30K-s tuninglapot? Ráadásul ugyan úgy 4X-es a második PCI-E slot .....
Semmit nem nyernél vele , csak lenne egy "komolyabb" lapod egy hozzá nem illő CPU-val megfejelve (2Xannyiért megéri?).
"megéri a G3430 a +7kt?" Durván 10%-al erősebb ....
Ha ennyire képlékeny a keret talán jobban járnál egy i3-4130 -al.
Vagy még inkább LGA1155 -ös platformra építeni egy használt I5-el .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51024) Mahrenburg válasza bluyoo (#51023) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Én habozás nélkül megvenném például a Fatal1ty H87 Performance-t egy Celeron "alá" is... :K
De hát mint tudjuk én nem vagyok teljesen "normálisnak" nevezhető... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#51025) bluyoo válasza Mahrenburg (#51024) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Tudod hogy én is preferálom a jobb/komolyabb lap választását , de egy Pentium alá akkor sem egy 30K-s tuninglapot tennék. Max. ha pár hónap után menne bele a "K"-s I5 vagy I7. Vagy ha használtan nem 30k-ért ...
Persze ha a vásárló úgy látja jónak miért ne :) végül is gondot nem okoz.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51026) Actionx válasza bluyoo (#51025) üzenetére


Actionx
csendes tag

A terv mindenképpen ez..:) Mert mint írtam később fejleszteném tovább ez az elsődleges szempont. Csak most vmiben kompromisszumot kell kössek pillanatnyilag és ez a proci lesz.Mert a VGA kell az alaplap is hosszútávra lenne.Tudom h erre lehetne mondani h akkor várjak kicsit és utána i3 vagy i5 de az a helyzet hogy elszállt az asztali gépemen a videokártya és ezért sürgősen kéne vennem .Viszont ha már veszek akkor egyben fejlesztek is.
A procit meg a elég hamar lefogom cserélni...ideiglenes megoldás lenne.:) Szóval ezért próbálok jobb lapot venni jóval gyengébb proci alá.
szóval akkor marad a gyengébb Pentium(ez is nagy fejlődés lesz szerintem az E6750-hez:) )és hamarosan lecserélem.

Szóval ha így nézzük a dolgot akkor jobban mutat a konfig?:) Bár azt nem mondtad a 2 lap közül melyiket javaslod...:)
Illetve ha már egész nap terheltelek :) akkor még annyit segíts kérlek hogy milyen RAM-ot tegyek bele.

[ Szerkesztve ]

(#51027) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szeretnek velemenyt kerni toletek alaplap vasarlas celjabol.

Mivel a mostani Asus Formula laptol konnyes bucsut kell vegyek, ugy dontok hogy lepek egyet es haswell iranyaba indulok el. A processzorban nem merult fel gond (4770K) de alaplapot nem igazan tudom melyiket.

A valtozatossag kedveert most szivesen bevalalnek egy Gigabyte alaplapot, csak nem tudom mennyire van a nep megelegedve veluk. Nem tudom melyiket vegyem, mi erne meg. Ezek kozul szeretnek valasztani, es igen tobb ev Asus (meg egy seggszikla) utan, szeretnem kiprobalni a Gigabyte-ot is.

1 Gigabyte Z87X-UD4H

2. Gigabyte ZB7X-UD5H.

Mivel a 2 lap kozott van kemeny 12.000 HUF-nak megfelelo angol font kulonbozet nem tudom ha megerne kiadni a felarat azert hogy legyen plusszban 1 net , 1 fireware (sohasem hasznaltam) es 2 darab S-ata csati. Jelenleg most 7 darabot hasznalok, de a jovoben csak 5 vagy 6 lesz belole.

Tehat van mas kulonbseg is a 2 lap kozott, vagy csak ennyi? Ha csak a felsoroltak akkor logikusan az UD4H erne meg jobben, mivel mindketto kozep-kategorias alaplap.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#51028) bandi0000 válasza MiklosSaS (#51027) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én személy szerint nem vennék Gigát, nem tartom megbízhatónak, és ennyi pénzért egy Asus Maximus 6 Hero-t mondanék nem tom ahonnan te veszed mennyivel olcsóbb vagy drágább de ez jó lap, játékos stb

Xbox One: bandymnc

(#51029) MiklosSaS válasza bandi0000 (#51028) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az asus maximus VI Hero az egy nevetseges lap. Nem erdemli meg a ROG kategoriat. Rengeted ROG lapom volt, de az nem az. Formula, Gene es Extreme ezek a ROG lapok.

Maskulonben kedvet kaptam a Gigara, reg nem volt es negyon tetszenek. Sohasem fogom tudni milyen ha nem probalom ki.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#51030) kalozhun100 válasza MiklosSaS (#51029) üzenetére


kalozhun100
őstag

Miért mi bajod a Hero lappal? Szerintem jó. 48k-ért megérte.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#51031) bluyoo válasza Actionx (#51026) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok , csak már az elején írtad hogy nem , vagy csak kis tuning lenne (amit ha azt nézzük a CPU turbo órajele meg is ad tuninglap nélkül) szóval a Z87-es chipset-et akkor sem választanám. De ha mégis ... akkor később (hogy legyen értelme) a drágább "K"-s CPU-t és egy jó CPU-t hűtő is be kell majd szerezned.
A legdrágább/egjobban felszerelt H87-es lapok sem igazán érik el a 30K-t pl. a már említett Fatal1ty H87 Performance vagy a H87-PRO , GA-H87-D3H .... Amik egy 90K-s I7 alá is tökéletesek.
De ha mégis ..... :DDD a két említett lap közül én az ASRock-ot választanám.
RAM terén az alacsony feszültségű
CORSAIR 8GB Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 KIT CMY8GX3M2A1600C9.
Vagy ha nerán batár hűtőt tervezel alacsony profillal :
CORSAIR 8GB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51032) bluyoo válasza MiklosSaS (#51027) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A GA-Z87X-UD4H és a GA-Z87X-UD5H tápköre teljesen megegyezik (szó szerint csak a borda színe más) szóval ha a plusz cuccokat nem használnád ..... akor egyértelmű hogy nem éri meg a felárat az UD5H.

Bazinga!

(#51033) Actionx válasza bluyoo (#51031) üzenetére


Actionx
csendes tag

Való igaz h nem tervezek tuningot vagyis nem szívesen babrálok azzal amihez keveset értek.:) de azért szeretném ha lenne egy időtálló lapom ami a későbbiek folyamán is megállja a helyét....mondjuk elgondolkoztam a Z87 Extreme4-en is amit említettél :D
Ez a 3 alaplap közül melyiket válasszam? :D Valószínűleg tökéletesek lesznek.

(#51034) bluyoo válasza Actionx (#51033) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most pl. a Fatal1ty H87 Performance miért nem lenne "időtálló"? :N
Ha engem kérdezel egy komolyabb H87-es ...
Az Z87 Extreme4 már egy igazi tuninglap de az már annyiba kerül majdcsak mint az eredeti kereted a VGA/RAM/CPU párosra .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51035) Actionx válasza bluyoo (#51034) üzenetére


Actionx
csendes tag

Félreértesz:) egy szóval nem mondtam h az nem időtálló,csak arra céloztam h ezért nem szeretnék annyira belépőszintű lapot venni,inkább rugalmasan kezelem kicsit a keretemet.:)
De akkor ez lesz.:)
Bár gondolom ez a 3 közül bármelyik tökéletes a célra....az áruk is szinte egyezik.

[ Szerkesztve ]

(#51036) bluyoo válasza Actionx (#51035) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Látom nem tudlak meggyőzni. :) Igen mind a három megfelel.

Bazinga!

(#51037) Actionx válasza bluyoo (#51036) üzenetére


Actionx
csendes tag

Meggyőztél :D Komolyabb H87-t mondtál...ez a 3 az :) Szóval tényleg meggyőztél :D

(#51038) bluyoo válasza Actionx (#51037) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már nem tudtam követni. :DDD
Viszont belépőszintűnek semmiképp nem nevezhetőek sőt H87-es csúcslapok. :DDD
Ellentétben a GA-Z87-HD3 és PRO 4 belépőszintű tuninglapok. :)

Bazinga!

(#51039) BomiBoogie válasza Actionx (#51033) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem maradj a H87-nél.
A tuning jó móka, de költséges, drágább lap, drágább procihűtő, drágább proci.

Annyit meg közel sem nyersz vele felhasználói élményben.

[ Szerkesztve ]

(#51040) Actionx válasza bluyoo (#51038) üzenetére


Actionx
csendes tag

akkor azthiszem el is dőlt a dolog:) Procit pedig ígérem hamar veszem bele jobbat:D

(#51041) Actionx válasza BomiBoogie (#51039) üzenetére


Actionx
csendes tag

Köszönöm az lesz :)

(#51042) jim bcs válasza BomiBoogie (#51039) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:K :K :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51043) KERiii


KERiii
tag

sziasztok!

Kinéztem magamnak egy Geforce gtx 670 2 gb os videokarit + egy Intel i7 4770K procit, és ez mellé szeretnék egy alaplapot , de nem tudom milyen legyen. Az árra 20-30 ezer körül gondoltam, annyiért remélem már lehet találni megfelelőt :D

(#51044) humax


humax
senior tag

sziasztok

a é 4570 vagy 4670?i5 ben

mllyan alaplap?

Gigabyte alaplapok nal a HD3 meg a D3H mi differencia,?

koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#51045) kalozhun100 válasza humax (#51044) üzenetére


kalozhun100
őstag

szerintem 4670. Nekem k-s verzió van Hero lappal és meg vagyok vele elégedve.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#51046) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Üdv!
Fx 6300-as processzorhoz mi a legolcsóbb lap ami a gyári órajelen, gyári fesszel, bios frissítés nélkül működik vele probléma mentesen?

GA-970A-UD3 (rev. 3.0) gyári oldalán ezt láttam:
To enable AM3+ AMD FX-Series CPU support, please update your motherboard with the most current BIOS found in your motherboard’s download section.

Én nem tudok sehonnan csak a bios frissítés erejéig szerezni régebbi processzort...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#51047) Geresics válasza humax (#51044) üzenetére


Geresics
addikt

Ha a két proci közül kell választani, akkor a 4670 természetesen. Mivel egyik sem tuningos CPU, ezért én H87-es alaplapot néznék hozzá, méghozzá 1.ASUS, 2.ASRock, 3.Gygabyte sorrenben. Ha mondasz keretet, úgy akár konkrét tippeket is tudunk mondani! :K

Szerk.: a HD3 a HDMI kimenetek számát jelöli.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#51048) humax válasza Geresics (#51047) üzenetére


humax
senior tag

es a d3h mit akkar?

akkor a gigabyt annyira rósz hogy 3-nel áll a sor -ban?

olyan 24 ezer forintig.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#51049) jim bcs válasza humax (#51048) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

kinél hogy, nállam a 6.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51050) bluyoo válasza Actionx (#51040) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Procit pedig ígérem hamar veszem bele jobbat" :DDD :C

(#51043) KERiii
Igen , 30K a tuninglapok legaljára már elég. :)
Pl.: ASRock Z87 Pro4 , MSI Z87-G43 , Asus Z87-K , Gigabyte GA-Z87-HD3
Az áron faraghatsz ha a kisebb mATX-es változatokat vásárolod. De az ilyen csupasz példányokat mint a GA-Z87M-HD3 azért kerüld.

(#51048) humax

Gigabyte jelölések , [link].
Szóval elvileg a
d csak szilárdtest kondenzátorokkal szerelt
3 osztályon belüli helye/száma
h HDMI port
Az GA-H87-HD3 Ultra Durable 4 Plus míg a GA-H87-D3H Ultra Durable 5 Plus
Csak ATX-es H87-es lapok jöhetnek szóba? mert akkor a GA-H87-HD3 kézenfekvő lehet. A GA-H87-D3H is majdnem 30K. Esetleg kis keretbővítéssel MSI H87-G43 , Asus H87-PLUS , ...

(#51046) $p@rr0w
Az egy általános üzenet , minden 900-as sorozatú lapjuk alatt olvasható. Sajna a Giga honlapja nálam most betegeskedik.Szóval nem tudom megnézni hogy egyáltalán a rev.3.0-ás változathoz van e új BIOS , vagy csak egy van Processzor támogatási lista ...... De szinte biztos hogy gond nélkül tudod majd esetlegesen frissíteni az FX-6300-as CPU-val.

(#51049) jim bcs
:DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.