Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87701) w44 válasza w44 (#87697) üzenetére


w44
csendes tag

koszi

"a fostalicska 4 fázisával 54k-ért "
ezen mit ert a 4 memoria foglalatot?

nem tudom, lehet,hogy hulyeseget kerdezek.
olyan elofordulhat,hogy a memoria az 4000el mehet, az alaplap is birja, de a professzor az gyenge ehhez, es nem eleg eros,hogy kihasznalja a memoria es alaplap lehetosegeit?
ha van ilyen,ezt hogy kell megnezni (milyen parameter?) , vagy ez a kerdes a professzorok temakorebe valo?

(#87702) palfitom válasza csabi0805 (#87699) üzenetére


palfitom
félisten

Ha nem fér bele a Mortar, akkor mehet a Gaming Plus is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87703) palfitom válasza w44 (#87701) üzenetére


palfitom
félisten

Szerintem fordítsuk meg!

Válaszolj az összefoglalóban feltett kérdésekre, s ajánlunk megfelelő lapot.
(Egyébként az összefoglalóban is vannak ajánlottak, azok közül nyugodtan tudsz választani.)

PS: "4 fázis" nem a ram-foglalatot jelent, hanem a proci tápellátásáról van szó.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87704) csabi0805 válasza palfitom (#87703) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#87705) Milka 78 válasza _PetZ_ (#87700) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez teljesen jó összeállítás. A memóriára rákérdeznék a Ryzen 2xxx topicban,de mostanság szokták ajánlani a predator szériát.

[ Szerkesztve ]

(#87706) w44 válasza palfitom (#87703) üzenetére


w44
csendes tag

ja, nem, koszi a segiteni akarast, de tanulni jottem ide:)
ponthogy latni szeretnem mik azok az elvek,fundamentumok,amik szerint valogatjatok a lapokat/profokat/vidkartyakat.
A (kulon,csak) vkartyat mar nagyjabol latom mi a lenyeg. A fenti topik-leiras is jo,meg a topikos beszelgetesek is,de kozben ilyen kerdesek jutnak eszmbe,mint lentebb. Vagy pl,hogy ugyaazon chipseten belul, marka es mas marka vagy ugyanazon markan belul van-e erdemi kulonbseg pl sebessegben vagy megbizhatosagban,
(Amugy meg az OC-t sem tudom hogy mi,pontosabban,hgy miert jo az nekem:) ,ha tudja a gep,de csomo lapon latom,hogy kulon jelzik az oc kepesseget)
Osszessegeben meg fejben (egyelore jatekbol) rakok ossze gepet,kotetlenul, de nem esz nelkul mindenbol a maxosat nezem (vegen lehet meg is veszem karacsonyra,vagy mikor 1-1 alkatresz jo aron van). A cel az lenne szamomra,hogy jatszak,neha stream ,meg megerteni pl a VR es sracok,vagy mas (magyar) streamerek miert azt a konfigot valasztottak,amit. Szoval koszi:)

(#87707) Milka 78 válasza w44 (#87701) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megpróbálom leegyszerűsíteni...
Ez egy gyenge tápellátású alaplap (nevezett vrm) amelyből árához képest kispórolták az anyagot. Ez annyit jelent, hogy a vrm rész ami táplálja a procit alul van tervezve és ez hátrányként jelrkezik oc alatt (melegszik,nem tartja stabilan a feszt,de ez függ az oc mértékétől és a processzor típusától is).Ez nem azt jelenti, hogy szemétrevaló csak ennyiért van jobb vétel is, mint pl az Asrock Z370 Extreme 4.

(#87708) masterful87 válasza Milka 78 (#87691) üzenetére


masterful87
senior tag

És ha zavar a buta OC lehetőség, akkor melyik másik lap rendelkezik hasonló paraméterekkel?
Mert ahogy én néztem a HDMI 2.0 ritka, mint a fehér holló. :(

(#87709) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
2400G alá keresek B450-es lapot.
Olvasgattam kicsit a témában és kb teljesen tanácstalan lettem. :D
35K lenne a keret, lehet használt is.

Ezt a kettőt nézegettem, de minden javaslatot meghallgatok :) :
- MSI B450 Tomahawk
- Asrock B450 Gaming K4

Állítólag mindkettőnek nagyon jó a VRM hűtése, de mint márkától az MSI-től kicsit félek.

Köszönöm! :R

(*)(*)

(#87710) Milka 78 válasza masterful87 (#87708) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem nagyon van ilyen. Pl az Asuson van llc, de csak offset oc-t tudsz vele csinálni, mert nem tudsz a procinak fix feszültséget adni. A B450-esek irgalmatlanul butított bios-al jönnek ki. Kivétel ez alól az MSI (kisebb hibái vannak, de nincs szétbutítva). Több helyen halottam, hogy az MSI 1.4-es hdmi-csatija valójában 2.0-ás csak a licenc díjat nem akarták kifizetni, de ennek utána kéne nézni.

[ Szerkesztve ]

(#87711) Milka 78 válasza Angelotti (#87709) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tomahawk inkább.Az Asrocknak sincs különösebb baja, de oc alatt kevesebbet gurít mint az MSI, már ha ez lényeges.

(#87712) #59036672


#59036672
törölt tag

Milka! Felraktam az új biost (3.20) a Taichi deszkára és lett pár új beállítási lehetőség amit nem igazán értek.
Szóval van két plusz opció Vcore és GT frequency :F 300k-ról indul de ez mi a f...om?????

(#87713) starius


starius
tag

Sziasztok!

1. Mennyit szánsz az alaplapra? 25k
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? Ryzen 5 2600, GTX 1060 6gb, G skill aegis 2x8gb 3000 mhz cl16
3. Milyen méretű lapot szeretnél? mATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) alap dolgok, usb3 sata 3
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ? gtx 1060 6gb , DVI csatlakozó
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? nem
7. Használt, vagy új alaplap? akár használt is , de az újat preferálom
8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...) teljesen mindegy
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t? nem

Amiket kinéztem:

ASROCK B450M-HDV - 21k
MSI B450M PRO-VDH - 24k
ASRock B450 Pro4 - 25k
MSI B450M GAMING PLUS - 25k
MSI B450M BAZOOKA - 26k

Nyilván a legelső felé hajlok, ha nem akarok tuningolni, elég a 2 ram slot, akkor van értelme a drágábbak közül választani? Illetve melyik ezek közül a best buy? köszi

(#87714) Milka 78 válasza starius (#87713) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nem lesz oc akkor bármelyik jó lehet, de egy későbbi fejlesztés lehetőségét nem hagynám ki. Emiatt és az összegyűlt tapasztalatok miatt is a Gaming Pro/Bazooka kettősséből választanék.

[ Szerkesztve ]

(#87715) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy Asrock alaplapokból van olyan ami előlapi kivezetésre is küldi az USB 3.1 GEN 2 csatlakozást? Ha igen, melyik az? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87716) #59036672 válasza makoss (#87715) üzenetére


#59036672
törölt tag

Pl: Z370 Taichi

(#87717) makoss válasza #59036672 (#87716) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R
Olcsóbb ársávban nincs?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87718) Milka 78 válasza makoss (#87717) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nincs.

(#87719) megaram


megaram
tag

Sziasztok! Alaplap vásárlás előtt állok egy 8600K hoz. A két kiszemelt Gigabyte Aorus Gaming 3 vagy MSI Tomahawk. Szerintetek melyik a jobb vagy esetleg valami mást nézzek? :U

(#87720) Milka 78 válasza megaram (#87719) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Anyiért már van Asrock Z370 Extreme 4 is ami mindkettőnél jobb.

(#87721) megaram válasza Milka 78 (#87720) üzenetére


megaram
tag

Értem. Köszi a segítséget! :R

(#87722) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Az ASRock Z370 Taichi miben jobb az Asrock Z370 Extreme 4 -ól? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87723) #59036672 válasza makoss (#87722) üzenetére


#59036672
törölt tag

[link]

A vrm viszont érdekes mert papíron ugyan azt tudja mégis gyengébb az ext4. Komolyabb oc mellett hamarabb elmelegszik. Taichi viszont brutál mit bír. :R

[ Szerkesztve ]

(#87724) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék:
Mi a különbség a ASUS ROG STRIX Z370-E és Z370-F verziók között?
Mérsékelt OC -hoz megfelelő az előbbi lap egy 8700k alá?
Köszönöm!

(#87725) fonok87 válasza Acheron (#87724) üzenetére


fonok87
aktív tag

Az E változat wifi-s, illetve van rajta előlapi USB 3.1 kivezetés és címezhető RGB szalaghoz csatlakozó (E, F). A specifikációkat nézve a 2 lap egyébként ugyanaz, csak az extra felszereltségben különböznek, tehát OC szempontjából ugyanazt kell hogy tudják.

Truss me, I'm an engineer.

(#87726) Acheron válasza fonok87 (#87725) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm a gyors választ!

(#87727) starius válasza Milka 78 (#87714) üzenetére


starius
tag

A bazooka lapon mehet minimális oc? Ha igen, kell e hozzá külön hűtő, vagy elég a gyári? Illetve van itt egy friss leírás az overclockról? A ryzen topik összefoglalója naprakész?

(#87728) Milka 78 válasza starius (#87727) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ryzen 2xxx topic napra kész és simán mehet neki egy kis oc.
Erre a feladatra az alap hűtő is megteszi majd.Valaki nemrég linkelt is egy oc gyorstalpalót múlthétvége környékén.

[ Szerkesztve ]

(#87729) makoss válasza #59036672 (#87723) üzenetére


makoss
addikt

És mit ír?
Nem tudok angolul :F
Asrock honlapján én is láttam, meg mik vannak rajta, de az nem mond túl sokat, gyors? stabil? megbízhatóbb mint a másik 2?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87730) Milka 78 válasza #59036672 (#87723) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Papíron se. A Taichinak egyedi vrm része van más kategória.

(#87731) makoss válasza Milka 78 (#87730) üzenetére


makoss
addikt

És ez pontosan mit takar?
Mennyire, vagy miben másabb?
Jobb? Gyengébb? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87732) #59036672 válasza makoss (#87729) üzenetére


#59036672
törölt tag

Z370 Taichi és a Fatal1ty Z370 Professional Gaming i7 egy szint a többi alatta van. Gyengébb VRM oc alatt hamarabb elmelegszik stb...

(#87733) makoss válasza #59036672 (#87732) üzenetére


makoss
addikt

És így melyik ajánlottabb? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87734) #59036672 válasza makoss (#87733) üzenetére


#59036672
törölt tag

Taichi

(#87735) Acheron válasza makoss (#87731) üzenetére


Acheron
őstag

Javíts ki, ha tévedek, de az egyik topikban mintha I7 8700 procihoz kerestél volna kiegészítőket. Lehet, hogy csak elírás és valójában ez egy 8700k? A kérdezett két lap Z370 chipsetes, OC -ra is alkalmas "tuninglap". Igazából egy "k" (szorzózármentes) processzor nélkül nem sokat profitálnál a többlet tudásukból, és végkép érdektelen, hogy melyik a jobb tuning szempontból. Ha 8700k -ról van szó, akkor nyilván fontos ez is.
A topikban többször le lett írva a különbség:a Taichi egy magasabb minőségi kategóriát képviselő, egyedileg, erősebbre tervezett feszültségszabályozó egységgel rendelkező csúcslap, akár extrém (értsd, folyékony gázzal hűtött) tuningra is alkalmas + wireless LAN + DUAL LAN, stb., amit a gyártó termékkínálatának árlistáján elfoglalt helye is mutat némiképp. Mindemellett egy átlag user átlag (akár vízhűtéses) tuningjához is tökéletesen megfelel egy Extreme 4 is, ami szintén egy nagyon jó lap akár a 8700k alá is. Igényektől, vérmérséklettől, pénztárcától függően bármelyik választható nyugodt szívvel.

(#87736) makoss válasza Acheron (#87735) üzenetére


makoss
addikt

Még nem tudom milyen proci lesz pontosan, még csak érdeklődés szintjén megy, természetesen olyan hármast szeretnék ami minnél jobban együtt tud működni (CPU, memória, alaplap)
Jelenleg e felé hajlok: i7-8700, G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz, Taichi.
De ez még változhat.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87737) varmi2 válasza makoss (#87736) üzenetére


varmi2
nagyúr

És mire lenne használva, hogy ilyen komoly hardverben gondolkodol?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#87738) Milka 78 válasza makoss (#87736) üzenetére


Milka 78
nagyúr

2666mh feletti memória órajelhez Z-s lap kell. Ha elég a 2666mhz és nem lesz oc akkor jó a B-s is.
Itt nincs nagyon olyan, hogy "együtt működni". Proci kiválaszt, eldöntöd, hogy lesz oc, nem lesz oc vagy milyen mértékű oc-t szeretnél. Ehhez kiválasztod a megfelelő deszkát (összefoglaló segítségével) majd a kiválasztott laphoz választasz a qvl-ben szereplő memóriát és kb ennyi.
Ezen belül lehet az ajánlott deszkák közül is pontosítani (ezért vagyunk itt) és kb end off story :)
Annyi elmondható, hogy egy értelems oc-nál nem egy Extreme 4 kaliberű lap lesz a szűk keresztmetszet. A Taichi remek kis deszka csupa olyan funkcióval amit egy hétvégi tunner az életben nem használ ki, de ha delidelt/válogatott procid van amit szanaszét akarsz feszelni és csúcson járatni akkor jó társ lehet ebben.
Minden másra ott az Extreme 4.

(#87739) Acheron válasza makoss (#87736) üzenetére


Acheron
őstag

Pedig ez egy fontos döntés, igazából a proci ismeretében tudsz hozzá való lapot választani. Félreértés ne essék, a Taichi egy nagyon jó lap, de egy nem tuningolható proci alá valószínűleg feleslegesen erős és drága, nem fogod tudni kihasználni a benne rejlő potenciált - olyasmire költöd a pénzed, aminek aztán nem veszed hasznát (persze a te pénzed, azt csinálsz vele, amit akarsz :D ) Ha tervben van kisebb nagyobb OC, akkor "k" -s Processzorra lesz szükséged, és akkor teljesen jó lapokat nézegetsz hozzá. Ha nincs ilyen terv, és maradsz a "k" nélküli vonalon, akkor szerintem a topik gurujai sokkal jobb ár - érték arányú alternatívát is tudnak ajánlani. De valami olyasmi is rémlik, hogy előlapra kivezethető 3.1 USB -re is szükséged van - talán pont innen indult a Taichi kérdéskör?
Uppsz, lemaradtam... :B

[ Szerkesztve ]

(#87740) makoss válasza varmi2 (#87737) üzenetére


makoss
addikt

Nem is az, hogy mire, mennyi időre: kb 5-6 év.

(#87738) Milka 78: Itt nem csak a mi menne rá, hanem mik és hogyan vannak rajta, nállam az előlapi USB 3.1 GEN 2 is fontos lenne. Szerinted i7 8700K jobb, meg akkor pontosan milyen memória?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87741) makoss válasza Acheron (#87739) üzenetére


makoss
addikt

Igen, pontosabban GEN 2.
De hogyan még nem tudom, mivel nem tudom, hogy a Phanteks enthoo Pro M házam tudja-e vezetni előre a közel 10GB/s sebességű jelet, ha nem akkor valami kell a DVD meghajtó helyére...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87742) Milka 78 válasza makoss (#87740) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most külön megnéztem a Gskill oldalán és benne van a Taichi a listájukban.
Akarsz tuningolni vagy nem? Ha nincs meg a kellő tapasztalat vagynem akarsz vesződni vele akkor jó a sima 8700 is amúgy meg egy ilyen méregdága lap nem másra való mint oc-ra és ha nem is tuningolsz akkor tök felesleges egy 70 ropis lapot venni,de mint mondtam ezt neked kell eldöntened.
Már emlékszem még kérdezted is a gen2-es előlapit...akkor viszont ennyi. Ha neked ennyit megér az előlapi Gen.2 akkor Taichi.

(#87743) ScomComputer válasza Milka 78 (#87742) üzenetére


ScomComputer
veterán

(#87744) makoss válasza Milka 78 (#87742) üzenetére


makoss
addikt

Mondjuk, hogy akarok, te mivel használnád ezt a Taichi lapot? (memória, CPU)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87745) Milka 78 válasza makoss (#87744) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én egy válogatott 8700k-val ami 5ghz felett tud teljesíteni és azt szénné húznám.
Nálad egyedül az előlapi Gen2-es kivezetés nyomja fel az egekbe az árat,de ha lőnének rám sem fizetnék +20-30 ropit érte. Ha kell a Gen2, lehet a hátlapról egy 4000 forintos kábellel is megoldani (nekem pl azzal van megoldva) és az előlapon van 2xusb2 és 2x usb3.
Ahogy leszűröm a szavaidból nem egy hardcore/gaming felhasználó vagy aki az egekbe tuningolná a gépét. Erre a felhasználásra meg simán elég lenne egy Asrock Z370 Killer SLI vagy egy MSI Z370 Tomahawk, de ugye azokon sincs előlapi usb3.1 Gen2. Kb ez azért van mert a Z370-es deszkák nem is tudják ezt a szabványt,kb ugyan olyan kártyák vannak ráépítve a lapra mint amit megvehetsz bővítőkártya formájában.

(#87746) makoss válasza Milka 78 (#87745) üzenetére


makoss
addikt

Értem, köszi!
Bővítő kártyám 2 is van, egyik sem jó :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#87747) masterful87 válasza Milka 78 (#87710) üzenetére


masterful87
senior tag

Jól gondolom, hogy akkor OC szempontjából jobban járnék egy B350-es alaplappal? Mondjuk egy Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3-mal?
Tud 3 monitort, és azt írják, hogy kiküldi 60p-vel a 4096x2160 felbontást 4:4:4 felállásban. (igaz csak 3 jack kivezetése van hátul)

2200G mellé mennyivel lenne előnyösebb a B450, mint a B350? Lenne bármi érdemi különbség?

[ Szerkesztve ]

(#87748) Zolik


Zolik
senior tag

Sziasztok!

Következő lenne a kérdésem. Sajnos olyan ördögi körbe kerültem, hogy van egy régi PCI csatolós Creative X-Fi Xtrema Music hangkártyám aminek sajnos nem találtam alternatívát B450-es lap-ba (azokon már ugye nincs PCI), ill amit találtam az nem tudja a 7.1-et (ilyen hangfalam van). Így marad a B350.

A kinézett cpu sima Ryzen 2600-os. Sikerült beszereznem olcsón egy Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz (CMK16GX4M2A2133C13) párost.
Kérdésem, hogy régi B350-es lapokkal menni fog-e az új 2600-as proci ill a ram-ot tudj-e kezelni? (olvastam hogy kérni kell a bolttól bios frissítést, de nem tudom hogy pl ez webshopos mókánál megoldható e a bolt részéről és ha megveszem mi a garancia hogy kezelni fogja a cpu-t?) Akár melyik lap gyártó oldalára mentem fel nem találtam meg ezt a modult bár azt olvastam, hogy igazából nem lehetnek kompatibilitási problémák.

Nem akarok tuningot.
Ezeket néztem ki
MSI B350 GAMING PLUS
MSI B350 PC MATE

Ha esetleg van jó javaslatotok örömmel fogadom :)

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#87749) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hello, Ryzen 2600 Alà akarok lapot venni, nem tudom eldönteni melyik lenne jobb választás ,msi b450 tomahawk az egyik kiszemelt a másik pedig Asrock X370 Killer SLI szerintetek?! Kicsit szeretnék tuningolni ennyi

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#87750) w44 válasza Milka 78 (#87707) üzenetére


w44
csendes tag

Nagyon koszonom! :R

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.