Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29901) Mikuland válasza Möhe (#29900) üzenetére


Mikuland
tag

Ezekkel az a baj, hogy -mint itt is - nem csak magukban tesznek kárt. Ilyenkor Nekem is elgurulna a pirula és kedélyesen rácsapnám még nehányszor az ajtót, hátha nem ütötte meg magát rendesen....a pénz és az ész ritkán járnak együtt.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#29902) MaciG válasza Möhe (#29900) üzenetére


MaciG
addikt

Idióta...

Tegnap egyik mellékutcában látom valaki egy fehér ladával épp kifelé tolat a bejáróból, intek neki, had jöjjön, de kár volt... Egy elég idős koma ült a kocsiban és komolyan mondom legalább 10-15x lefulladt mire elkanyarodott jobbra, majd ment úgy 200 métert és leparkolt egy ház elé. A durva az, hogy gyalog hamarabb odaért volna, a másik meg, hogy ezekkel lehet találkozni a forgalmasabb utakon is. :U

BANZAII

(#29903) dragonfx válasza MaciG (#29902) üzenetére


dragonfx
veterán

van ennél sulyosabbak is.
hát a gázabb ha bexart volna a 5. után az öninditoja és ott álltatok volna mint f*** a lakodalomba...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#29904) MaciG válasza dragonfx (#29903) üzenetére


MaciG
addikt

Még jó ,hogy 3-an ütünk a kocsiban, mert akkor max visszatoljuk a bejáróba. ;]

BANZAII

(#29905) dragonfx válasza MaciG (#29904) üzenetére


dragonfx
veterán

:C :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#29906) Möhe


Möhe
addikt

Volt ma "szerencsém" ukránokhoz.
M7 Sz.fehérvár és BP között valahol a 3 sávos részen középső sávban 2 kisbusz kb 11-120as tempóban túl közel egymáshoz. Megelőzve őket látom,hogy az első vontatja a hátsót. :Y
A másik meg Érdi emelkedő belső sáv 110es tempó ,nem húzódik ki ( volt helye) ,vagy 3 kocsit feltartott,volt akik jobbról előzték.Én már bőven 120 feletti tempónál előztem meg,mert kihúzódott,de rögtön visszaállt mögém a belsőbe.A többi sávban volt hely mire ez végbe ment,én meg jöttem le a nullásra. (az is végre kezd normális útnak kinézni,az M6 elágazóig)
Ködzárós júzerekkel is találkoztam.
+ 1-2 helyi Fittipaldi is befigyelt akik kacsáztak a kocsik között szép új kocsijukkal,ilyenkor bezzeg sehol a szerv :((( .Front van/volt ma?
Mindezt a hajnali fél6-7es idősávban.

(#29907) zsid válasza Möhe (#29906) üzenetére


zsid
senior tag

Ha már M7-es, reggel fél10-10 között volt egy zöld B Corsás csávó. Székesfehérvár felé olyan halál nyugodtan tolta a külsőben 60-65-tel. Eközben a pályán meg kifelé olyan forgalom volt két sávon, mint befelé a három sávon. Akkora torlódást csinált a szerencsétlen, az ilyen mi a fszé jön fel a pályára?

<tRucKdriFteR>

(#29908) hdman válasza Möhe (#29906) üzenetére


hdman
őstag

Ködlámpások ellen reflektor.

Sopron city :)

(#29909) jerry311


jerry311
nagyúr

Bena vagyok es nem talalok autoszerelo topikot...

Opel Meriva 1.7D
Balra huz a gepjarmu.
Futomuallitas volt (illetve nem volt mert a szaki feltette ra az eszkozt es megmutatta, hogy fasza es nem kell allitani rajta). Fekek nem szorulnak. Guminyomas rendben, alufelni rendben, kiegyensulyozottsag is.
Egyeb otletek?

(#29910) Möhe válasza jerry311 (#29909) üzenetére


Möhe
addikt

Balra huz a gepjarmu

hány kiló vagy? ;]

komolyan: a szaki üljön be,menjen vele a városban és vidéken pár KM-t aztán nyúljon hozzá,ha ki sem próbálja akkor olyan mint az EZOtv, (tedd a kezed a tévére)

(#29911) jerry311 válasza Möhe (#29910) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem csak gepre tette, hanem ment is vele a szaki. (mellelsleg jobbkormanyos a gepjarmu :P )

(#29912) Winner_hun válasza jerry311 (#29909) üzenetére


Winner_hun
félisten

Autószerelőt ide!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29913) mezis válasza jerry311 (#29911) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Csak elméletileg vetem fel: a differenciálmű okozhat ilyet ?

mezis

(#29914) jerry311 válasza Winner_hun (#29912) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pedig kerestem autoszerelore (ekezetekkel termeszetesen). :W

mezis
Ha valami szorul valahol akkor igen, de nem feltetlenul a differencialmu, hanem a baloldali csapagyazas vagy egyeb forgo alkatreszek.
Otleteim vannak, de egyre vadabbak, amik nyilvan nem segitenek rajtam sem, meg a szerelon sem.

[ Szerkesztve ]

(#29915) Winner_hun válasza jerry311 (#29914) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet rossz helyen kerested vagy elírtad.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29916) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy vasúti átjárónál, illetve sima jelzőlámpás kereszteződésnél hogyan fényképezik a piroson áthajtókat ( fixen erre a célra telepített kamera, vagy ha kinn vannak a rendőrök egyaránt érdekelne)? Úgy értem 1 darab fénykép készül vagy több? Konkrétan arra gondolok, hogy mi alapján tudják eldönteni, hogy már akkor is piros volt-e a lámpa, amikor az autó a kereszteződéshez ért, vagy csak akkor váltott amikor már halad átfelé, tehát a lámpán túlhaladt az autó. Azért lennék kíváncsi mert egyes lámpáknál, illetve vasúti szemafornál ugye nincs sárga, csak egyből piros.

[ Szerkesztve ]

(#29917) Möhe válasza Tv (#29916) üzenetére


Möhe
addikt

"Nálam" egy adott kereszteződésben láttam ilyent.Turistának álcázott egyén komoly gépel a nyakán csak akkor kezd el nyúlni és irányba tartani a gépét amikor az sárgára kezd váltani,majd sorozatfelvételeket készít.Vasúti kereszteződésnél meg max KMB-s kocsiból kamerával figyelnek.

(#29918) 8th válasza Rick4 (#29691) üzenetére


8th
addikt

A gyalogos már lelépett a járdára a rendőrautó is gyakorlatilag áll erre te lazán lassítás nélkül átrongyolsz a zebrán és még oda is intesz a yardnak, hogy "de láttam"... Ügyes. :C

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#29919) Tv válasza Möhe (#29917) üzenetére


Tv
senior tag

Értem. A lényeg tehát, hogy nem 1 darab kép készül, hanem vagy sorozat vagy video. Igazából sose megyek át piroson, nem is tartom magam igazán jó sofőrnek, így inkább óvatos vagyok, de pl. vasúti átjárónál már jártam úgy, hogy amint elmentek a szemafor mellett, pont akkor váltott pirosra, de ezt is csak onnan tudom, hogy a cimborám jött mögöttem, neki már meg kellett állni. Tehát ha egy darab kép lenne, akkor ugye annyi látszik, hogy piros van én meg haladok átfelé. Viszont a valóság, hogy nem is láthattam már a pirosat. De birságolás szempontjából, akkor az ilyen helyzetek kizárhatóak, a több fénykép miatt, jól értem?

(#29920) 8th válasza 8th (#29918) üzenetére


8th
addikt

járdára -> járdáról

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#29921) brd válasza Tv (#29919) üzenetére


brd
nagyúr

Alapvetően veszélyes országban élünk, de ebben a témakörben még azért nekik kell bizonyítani, hogy pirosban(és nem sárgán!) haladtál át. Egy fényképpel ezt nem lehet bizonyítani, így sorozatfelvétel, de inkább videofelvétel kell róla, különben egy ügyvéd kiröhögi őket.

The only real valuable thing is intuition.

(#29922) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hopp. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29923) 8th válasza tomcsi23 (#29922) üzenetére


8th
addikt

BMW :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#29924) Möhe


Möhe
addikt

Miért van az,hogy az érzékelős lámpás kereszteződésben (ahol a gyalogosnak van jelzőgombja) hajnali 4kor is rendesen úgy vállt mint napközben?
Minek akkor a gomb és a beépített érzékelő (az útpályán) ?

(#29925) 8th válasza Möhe (#29924) üzenetére


8th
addikt

A minap vagy 3percet álltam éjjel háromnegyed egykor a Dunaharaszti Tesco előtti lámpánál (ami szintén érzékelős) az 51-es úton, Budapest felé de hiába tolattam és álltam be többször is, nem történt semmi. Aztán egyszer csak magától gondolt egyet és bezöldült. Röhejes helyzet volt. Megfordult a fejemben, hogy leszarom átmegyek a piroson, közel távol egyetlen autó sem volt látóhatáron belül de biztos rögtön ott termett volna egy rendőr és "megzsanettoz". :P

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#29926) tomcsi23 válasza 8th (#29925) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mit kerestél arra, közelebb nem volt nyitva teszkó? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29927) 8th válasza tomcsi23 (#29926) üzenetére


8th
addikt

Egy csajhoz mentem. :D

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#29928) tomcsi23 válasza 8th (#29927) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez lett volna a másik tippem. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29929) dragonfx válasza tomcsi23 (#29922) üzenetére


dragonfx
veterán

ez totálkár.
hát igen hátsókerék vizen 400 loval...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#29930) biker


biker
nagyúr

érdekes kérdés: KRESZ 54. § (9)333 A három- vagy négykerekű segédmotoros kerékpárral személyt szállítani akkor szabad, ha a jármű vezetője a 17. életévét betöltötte.

Akkor a 3 kerekű (hátul vagy elől ikerkerék) il. tricikli jellegű 50ccm-es robogón sisakkal lehet utast szállítani? azt hittem abszolút nem lehet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29931) Beri válasza biker (#29930) üzenetére


Beri
addikt

Én arra lennék kíváncsi, hogy annakidején 16 évesen, amikor a csajommal lementünk 50 köbcentissel strandolni, az szabályos volt-e.
A motoron szlovák rendszám, forgalmiban ott van, hogy két személy szállítására alkalmas. Az tehát fix, hogy tótországban szabályosan közlekedtem így.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#29932) 8th válasza tomcsi23 (#29928) üzenetére


8th
addikt

Ehh tudtam, hogy félreérted. Ha jól emlékszem 43éves ráadásul molett és ronda is mint a bűn. Meg amúgy sem bukom a milf-ekre :DDD . Unokatesóméknál bográcsoztunk este, ő is ott volt. Nekem jutott a megtisztelő feladat, hogy hazavigyem mert a többiek már ittak.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#29933) Lauda válasza biker (#29930) üzenetére


Lauda
félisten

A ketkereku segedmotoros kerekparon tilos utast szallitani.

(#29934) hdman válasza Lauda (#29933) üzenetére


hdman
őstag

Magyarországon tilos.

Sopron city :)

(#29935) Lauda válasza hdman (#29934) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel arrol volt szo...

(#29936) biker válasza Lauda (#29935) üzenetére


biker
nagyúr

De 3kerekűről

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29937) Lauda válasza biker (#29936) üzenetére


Lauda
félisten

Atyaisten emberek, gondolkodni mar luxus?

Ha a ketkerekuvel tilos, akkor a haromkerekuvel szerinted lehet? :W

(#29938) biker válasza Lauda (#29937) üzenetére


biker
nagyúr

Olvasni luxus?
Ott a paragrafus!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29939) Beri válasza hdman (#29934) üzenetére


Beri
addikt

Ha papírom van róla, hogy azon a járművön márpedig ketten utazhatnak, akkor is?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#29940) Lauda válasza biker (#29938) üzenetére


Lauda
félisten

Ez?:

b) kétkerekű segédmotoros kerékpáron utast szállítani,
c) segédmotoros kerékpárhoz utánfutót kapcsolni
nem szabad.
(9)333 A három- vagy négykerekű segédmotoros kerékpárral személyt szállítani akkor szabad, ha a jármű vezetője a 17. életévét betöltötte.

Kar ide irni komolyan mondom, ha segiteni probalsz, akkor is kiforgatjak a szavaid.

Minek kerdezel, ha ilyen okos vagy?

Befejeztem ezt az egeszet.

(#29941) hdman válasza Beri (#29939) üzenetére


hdman
őstag

Igen, de mivel a rendszám is szlovák, ezért ott ok, hogy utazhattok ketten, de MO-n a szabályok tiltják.

Az én 50-es robogóm spanyolból származik, megvan a hátsó utasnak is a lábtartó gyárilag, de hiába, mert a magyar törvények szerint csak egyedül ülhetek fel rá.

Sopron city :)

(#29942) Winner_hun válasza Lauda (#29940) üzenetére


Winner_hun
félisten

Olvass vissza, csúnyán benézted. Vagy csak kötekedni akarsz, bár világosan le vannak írva a dolgok, szóval kár.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29943) Lauda válasza Winner_hun (#29942) üzenetére


Lauda
félisten

Mit neztem be?

Ezt kerdezte:

Akkor a 3 kerekű (hátul vagy elől ikerkerék) il. tricikli jellegű 50ccm-es robogón sisakkal lehet utast szállítani?

Leirtam, hogy ketkerekun tilos. Ebbol kovetkezik, hogy a tobbin szabad. Ezt irja a jogszabaly. Van meg kerdes?

[ Szerkesztve ]

(#29944) Winner_hun válasza Lauda (#29943) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt nem te írtad?

Ha a ketkerekuvel tilos, akkor a haromkerekuvel szerinted lehet?

Eléggé ellent mondasz magadnak:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29945) Lauda válasza Winner_hun (#29944) üzenetére


Lauda
félisten

Mi ebben az elletmondas? Max Te nem erted/nem tudod ertelmezni. A kresz ugy epul fel, hogy ami nem tilos, azt szabad. Ezert ha kizarolag a ketkerekun tiltja a szemelyszallitast, akkor az osszes tobbin ertelemszeruen szabad szemelyt szallitani.

De egyebkent Te is hozzatehetnel a temahoz ahelyett, hogy mas beszelgetesebe ugy szolsz bele, hogy csak es kizarolag a leirt szavak ertelmezesen lovagolsz.

[ Szerkesztve ]

(#29946) Winner_hun válasza Lauda (#29945) üzenetére


Winner_hun
félisten

Te vagy nem tudod a saját szövegedet értelmezni vagy valami nagyon jó anyaggal élsz, én is kérek belőle:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29947) Lauda válasza Winner_hun (#29946) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyire tellett csak? Temat reszemrol lezartam.

(#29948) MaciG válasza Beri (#29939) üzenetére


MaciG
addikt

Sajnos hiába van papír, itt Tündérországban xart sem ér...
Ez kb. olyan, hogy ha nekem van egy Road trainem és rendben vannak a papírja akkor sem furikázhatok vele itthon.

BANZAII

(#29949) Beri válasza MaciG (#29948) üzenetére


Beri
addikt

Soha nem is lehetett ötvenessel utast szállítani? Mi mindig annyian jártunk, ahányan felfértünk :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#29950) MaciG


MaciG
addikt

Azt mesélje el nekem valaki, hogy egy 1x1 sávos főúton ahol egy sáv ~4 méter széles + kb 30 centi még az aszfalt széle, ott mért kell lehúzódni meg lelassítani ha a szembe sávban jön a mentő, de előtte teljesen üres a terep. :F A másik ilyen még mikor 1-nél több sáv van, és szélsőben még meg is állnak mikor a belsőben az ég világon senki nincs és ott dönget a mentő... De miért??? :U

BANZAII

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.