Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29551) hossszú


hossszú
őstag

Román kamionos erőből döntötte el kinek van elsőbsége :Y

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#29552) orvil válasza jozsi252 (#29048) üzenetére


orvil
tag

igen jo pelda, az egesz csalad ///M-el nyomja, M6, M5, M3

[ Szerkesztve ]

(#29554) neduddki válasza hossszú (#29551) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezt se hianyolnam az utakrol:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29555) zsid válasza hossszú (#29551) üzenetére


zsid
senior tag

Az ilyen román/bulgár/török kamionosokat az út szélén lőném tarkón...

<tRucKdriFteR>

(#29556) lujó55 válasza zsid (#29555) üzenetére


lujó55
őstag

hülyeség.
kötelező lenne battonyánál felmászni a vasúti kocsira, aztán hegyeshalomnál meg szépen le és folytatni tovább az utat. 10 tonnánál többet nem engednék közútra :((
1.) jobb lenne az utak és az út menti épületek állapota
2.) kevesebb elhajigált óvszer az út mellett
3.) kevesebb baleset
4.) bevétel a MÁV-nak és ezáltal tőlem kevesebb adó.

(#29557) zsid válasza lujó55 (#29556) üzenetére


zsid
senior tag

Ezzel semmi gond,de:
-kezdetben építs egy ROLA terminált Battonyára(inkább Nagylakra)
-majd bontsd el a Szeged-Battonya(Nagylak) közötti vasúti pályát, építsd át 140km/sebességűre 24t tengelyterhelésűre és villamosítsd is be
-ha ez kész, akkor kétvágányúsítsd a Szeged-Kecskemét-Cegléd szakaszt hasonló feltételek mellett
-ezek után csinálj egy Budapestet elkerülő vasúti szakaszt, mert ha minden kamiont rolára terelsz, akkor a rengeteg vonat miatt be fog dugulni a Cegléd-Köki-Fradi-Kelenföld szakasz, és borul az ütemes menetrend
-ha kész az elkerülő, akkor valahol kösd be a BP-Hegyeshalom vonalba, majd ha annak a kapacitása is kevés, akkor azt is bővítsd.

Ez hirtelen felindulásból mennyi is lenne? 600-800-1000 mrd forint vagy több?
Akkor matekozzunk, akkor lehet mindenkit felterelni vonatra, ha nem drágább, mint a közút. Ha nem így van, akkor majd az eu kiveri a hisztit.. Szal Nagylak>Hegyeshalom 387km kerekítsünk 400. Az ~125 liter gázolaj, ami ~51 000+ a napi D4 matrica ~3400, kerekítsünk 55000.
A vonat mondjuk elviszi 50 000ért, mindenki happy. Egy vonat 25 kamion,1millió 250. Legyen rajta 10% haszon,125 000 forint. Na lehet osztani az 1000 000 000 000ot 125 000rel, mikorra térül meg? Na ezért nem megy minden kamion vonaton.

<tRucKdriFteR>

(#29558) Lauda válasza lujó55 (#29556) üzenetére


Lauda
félisten

Adottak a feltetelek ahhoz, amit irtal?

(#29559) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

sajna ez meg mindig ervenyues:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29560) AMD Power


AMD Power
titán

Durva.

A holttér halálos veszély

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29561) Sotho válasza AMD Power (#29560) üzenetére


Sotho
őstag

A busz mi a tökér megy az árokba? Mind a 3 vezetőtől elvenném a jogsit :D
Nagy mákja van hogy megfogta a busz és nem borult be egyből a fák közé. :K
Aszongya tettes, tettes az is aki minden szartól beijed és rángatja a kormányt.

[ Szerkesztve ]

(#29562) Lauda válasza Sotho (#29561) üzenetére


Lauda
félisten

Attol, hogy a vetlen auto beleloki, ahogy ez a videon tokeletesen latszik.

(#29563) lujó55 válasza zsid (#29557) üzenetére


lujó55
őstag

ja, bocs.
amit írtam az nem alternatíva, hogy megéri-e a fuvarozónak vagy nem. ha nem teszi fel a kamiont vonatra akkor rendelhet 3.5-ös transzportert és meglátja hogy jön ki olcsóbban. De az országba 40t-nál nehezebb gép nem jöhetne be csak külön engedéllyel. Az EU-nak sok minden nem tetszik amit csinálunk, de rá néhány évvel ugyanúgy megcsinálják ők is. Szóval itt a lehetőség, ha nem tetszik, akkor támogassák meg az 1000 mrdFt-os beruházást amit írtál.

(#29564) AMD Power válasza Lauda (#29562) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi.... de mákja volt a csávónak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29565) Möhe válasza AMD Power (#29560) üzenetére


Möhe
addikt

Tegnap nekem is volt gondom a holttérrel. Áruszállító lévén sajnos ott is megállok alol elvileg nem lenne szabad (most pölö az út bal oldalára/járdára álltam fel) .De elindulásnál jól láttam a tükörből hogy szabad a sáv.
Index kinn, lassan megyek,mert padkáról kellett lejönnöm és élesen is kellett fordulnom(nah itt már nem látok semmit a forgalomból) ,mert kereszteződéshez közel volt az áruátvevés. Már javában a felező vonalon átmentem,de azért egy nyugger német túrista csak beerőszakolta a mercijét elém . :W
Másik:

Kapubeállóból jöttem ki,mert az udvarban "faxán" tudnak parkolni és a Sprinterrel nem lehetett megfordulni.
Elakadásjelzőt kiraktam és lassan tolatok ki. (hosszú egyenes közepén vagyok,jól látható messziről ha valaki jön vagy megy ki innen)
Jobbról,balról parkoló kocsik és alig látok el felettük,de akkor is csak egyik sávot tudom rendesen figyelni. Félig már itt is kinnt vagyok,pont a kabin van takarásban a kocsik miatt. De elhúz mögöttem dudálva egy busz ( felező vonalnál lehetett a gép segge) ,aztán mire eszméltem a másik irányból szintén dudálva nyugger papa lassan elmegy mögöttem.
Ennél egyértelműbb nem tudom hogyan lehettem volna,minthogy index kinn és lassan mozgok. :( :W
Ha meg én engedek el/ki/át valakit semmi köszönés csak megy tovább. :(((

(#29566) Sotho válasza Lauda (#29562) üzenetére


Sotho
őstag

:C Na persze.
Jól van okoska kivételesen igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#29567) Sotho


Sotho
őstag

Kikanyarodtam múltkor a Dékán utcából és itt szembe jött velem egy 60 év körüli hölgy piros autóval. Integettem neki hogy HELLÓ ! :D
Tükörben láttam ahogy keresztben áll és tolat mert éppen megfordul. :N

(#29568) bobsys válasza Möhe (#29565) üzenetére


bobsys
addikt

ez csak az alap bunkosag, hogy nem kepesek megallni es varni 2 percet
raadasul nem jut eszukbe, hogy a teherauto az erosebb :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29569) MaciG válasza AMD Power (#29560) üzenetére


MaciG
addikt

Attól, hogy vétlen, még elég nagy idióta. Ha fékez, ahelyett hogy elkezdi rángatni a kormányt, akkor kis karcolással megússzák, de így... És oké, lehet mondan8i, hogy akkor hirtelen kellett dönteni, de szerintem ez azért elég alap dolog, hogy nagy sebességnél nem rángatjuk a kormányt.

BANZAII

(#29570) Sotho válasza MaciG (#29569) üzenetére


Sotho
őstag

Így van, ha fékez vagy nem akarja gyorsan visszahúzni az aszfaltra a kocsit senkinek a haja szála sem görbül, tipikus 1000 éve vezetek de ha történik valami nem tudok mit kezdeni a helyzettel sofőr esete. Ismerőssel is volt ilyen csak ott egyből a fának mentek.

[ Szerkesztve ]

(#29571) Lauda válasza Sotho (#29566) üzenetére


Lauda
félisten

Az okoskazast tartsd meg otthonra.

(#29572) AMD Power


AMD Power
titán

Az M7 ma kb 3 vagy 4 olyan autóval találkoztam ami nem ment még 90km sem. A másik.... öreg papa leállósávban 70-el ment a régi Skoda Favorittal elakadás jelző nélkül. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29573) lujó55 válasza AMD Power (#29572) üzenetére


lujó55
őstag

szegény :(
amúgy sokan nem tudnak már vezetni akik megöregedtek. nem olyanok már a reflexek sem idős korban, a szabályok is sokat változtak azóta, hogy jogsit szereztek, meg nehezen fogják fel felgyorsult táradalmunkat.
a tolerancia meg teljesen hiányzik a sok buzi hülyegyerekből.
ma pl. feleségemmel sétáltunk. volt egy szakasz, ahol az úttesten kellett menni a padka mellett, mert a járdán állt a víz a tegnapi eső miatt. nem volt nagy forgalom, egy-két kocsi ment el mellettünk. egy fehér 850-es (mikor messze feltünt, már akkor láttam, hogy nincs észnél) ránk rántotta a kormányt és még dudált is. totál egyedül volt az úton, simán kikerülhetett volna, ráadásul egymás mögött mentünk. intettem neki, hogy nem normális. erre az utca végén a sarkon kézifékes, padlógáz vissza, mellettünk satufék. kiugrik belőle egy kitetovált félpucér cigánygyerek. kérdezi mi a probléma. mondtam neki, ha nem lépünk félre és elütött volna az mennyivel lett volna neki nagyobb boldogság? azt mondta, hogy menjek a járdán. kérdeztem tőle, hog ő végigmenne-e azon a járdán ahol bokáig áll a sárlé. akkor láttam, hogy a rendszere újrabootol, mert csak bámult. aztán tovább mentünk, otthagytuk. ő még körbejárta a kocsit (biztos jót tett a gumikkal a rajoskodás) aztán elhajtott. asszony mondja, még szerencse, hogy nem lőtt le bennünket egyből, mert akkor nem tudtuk volna megértetni vele, hogy miért mentünk az úttesten. :U :U :U
csak elmeséltem, hogy ilyen a másik véglet.

(#29574) AMD Power válasza lujó55 (#29573) üzenetére


AMD Power
titán

Én hülye vagyok... egyből leütöm. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29575) lujó55 válasza AMD Power (#29574) üzenetére


lujó55
őstag

ja. kb 2 fejjel magasabb, 50 kilóval több. szerintem ott nyúzott volna meg az út mellett. :(
amúgyis cigányfóbiám van, nem szivesen koszolom össze a kezemet. :U

(#29576) sunahunter válasza lujó55 (#29573) üzenetére


sunahunter
senior tag

Mikor kiugrik azonnal fejberúgom, az fix.

(#29577) sunahunter


sunahunter
senior tag

Egyébként azt látom, hogy pályán nagyon leült a csend. Kevés gyorshajtó akad, előfordul, hogy 130-140km körül menegetve senki sem előz meg. Régebben ilyet nem tapasztaltam.

(#29578) zsid válasza lujó55 (#29563) üzenetére


zsid
senior tag

Ezzel csak az a baj, hogy ha így állunk hozzá, akkor az összes európai ország hoz egy rendeletet, hogy magyar kamion nem mehet be közúton hozzájuk, és akkor megint mi állunk a f@sznak a rosszabbik végén. Megnézném, hogy állna a szád, amikor azt a sok import vackot amit te is megveszel mások dupla annyiért hoznák ide, vagy behordhatnád transporterrel.
Nem rola ellenes vagyok, csak mint írtam, az infrastruktúra hiányzik hozzá, és ameddig ez a helyzet, felesleges ilyesmiről beszélni ( főleg ilyen módon).

<tRucKdriFteR>

(#29579) tomcsi23 válasza sunahunter (#29577) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akadnak azért. Most a bömbik annyira nem produkáltak, de lett egy GTR is. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29580) AMD Power válasza tomcsi23 (#29579) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek 2011 fényképek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29581) sunahunter válasza tomcsi23 (#29579) üzenetére


sunahunter
senior tag

Pár marha mindig van, de régebben általános volt a 150-160 körüli tempó sok kocsinak.
Ma van, hogy felmegyek az M3-on úgy, hogy nem előz senki. És nem hajtok gyorsan.

(#29582) tomcsi23 válasza AMD Power (#29580) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jé, tényleg. :B

sunahunter: sokaknak elvette a kedvét a 10 napos matrica, inkább fel sem megy a pályára.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29583) neduddki válasza sunahunter (#29581) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kecsegtellenul igazad van, toredekere csokkent az elzok szama ha 130 kornyeken az m3ason

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29584) Lauda válasza tomcsi23 (#29582) üzenetére


Lauda
félisten

Inkabb elautozza a tobbszoroset benzinben. Sok esze van az embereknek. :C

(#29585) tomcsi23 válasza Lauda (#29584) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha csak leugrik a Balcsira/Velencei tóra egyet csobbanni, nem biztos, hogy megéri a 10 napos. :N

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29586) lujó55 válasza zsid (#29578) üzenetére


lujó55
őstag

"Megnézném, hogy állna a szád, amikor azt a sok import vackot amit te is megveszel mások dupla annyiért hoznák ide..."

akkor a magyar termék lenne olcsóbb a teszkóban, ugye?
nos.
alig várom már, hogy így legyen! nagy exportunk úgysincs, a sok szar meg áramlik befelé.
szerintem a ROLA olcsóbb lenne még ha infrastruktúra beruházást is igényel, mintha építenünk kellene külön 20t fölötti közlekedőknek autópályát. mert ez így sokáig nem mehet.

(#29587) Möhe válasza sunahunter (#29577) üzenetére


Möhe
addikt

Sima közúton szintén ez van.90-es tempóval vígan előzök kocsisort. Rengeteg autós alig megy többel 70-nél.De azt tartja vidéki egyutcás falvakban is. :((( Pláne ahol ismerős vagyok és tudom hol szoktak mérni.Megelőzni meg már nem tudom utána ,mert mire utolérném arra meg jön a kanyargós szakasz és 50km/h max a túristának. :W

[ Szerkesztve ]

(#29588) Lauda válasza tomcsi23 (#29585) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem palyamatricat vesz belole, akkor elmegy a penz a hosszabb utra, pocsoles a rengeteg lakott terulet miatt, kopnak a fekek stb, az idotenyezerol nem is beszelve. No meg a 10 naposba belefer ket hetvege. :)

(#29589) lujó55 válasza Lauda (#29588) üzenetére


lujó55
őstag

ha valaki egerből elmegy debrecenbe és még aznap vissza is megy.
abban az esetben is megéri? nekem biztos nem.
- hosszabb az út autópályán, ráadásul 110 fölött úgyse hajtok, mert akkor már zabál az 1.4-es.
- fékezéssel nincs baj, lakott terület előtt már messziről kiteszem üresbe, mire beérek már 60.
- meg lehet állni fagyizni, vagy fonott kosarat venni az asszonynak, de ha sietek akkor is max egy fél órát nyerek. nem vagyok a MOLnál beruházási igazgató havi ötmillióért, így arra a fél órára az idő = pénz elhanyagolható.
Ami az autópálya mellett szól mindenképp, főleg ha meg van véve az éves matrica:
- sokkal jobb út, ami kíméli a kocsit.
- ezerszer biztonságosabb :K

(#29590) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Nem tudja valaki, hogy a nullásról le lehet már kanyarodni a 6-osra (Szigetszentmiklós felől), vagy még tiltva van táblákkal:F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29591) Möhe válasza lujó55 (#29589) üzenetére


Möhe
addikt

motorfékkel nem eszik a gép (ha alapjárat felett pörög) ,üresben meg igen,és veszélyes is üresben gurulni

szerk: #29592- akkor mégsem ugyan az :U

[ Szerkesztve ]

(#29592) lujó55 válasza Möhe (#29591) üzenetére


lujó55
őstag

jó akkor 200m-rel később veszem le a gázról a lábam és 5-ben begurulok. részletkérdés :N

(#29593) sunahunter válasza lujó55 (#29589) üzenetére


sunahunter
senior tag

Arra lakom. Ha van matrinya ha nincs, mindig a hortobagynak megyek. Alig van forgalom.

Lassu tempohoz:
200le+ autoim vannak, es imadok igy is kruzolni 60-70 korul.
Nekem elvezet h megyek valamerre.

(#29594) Lauda válasza lujó55 (#29589) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, megeri. Egyreszt mert a biztonsag mindennel fontosabb, masreszt a sok gyorsitas/lassitas/utak rosszabb allapota miatt uzemanyagban es mas kopo alketresz (fekek, futomu stb) tekinteteben anyagilag nem leszel elobbre a kozuton, sot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29595) Sotho válasza Lauda (#29571) üzenetére


Sotho
őstag

Te is az okoskodást.

[ Szerkesztve ]

(#29596) Lauda válasza Sotho (#29595) üzenetére


Lauda
félisten

Kerdeztel valamit en pedig valaszoltam ra. Utana meg okoskodasnak nevezed. Szerintem nalad van valami ertelmezesi problema. :F

(#29597) sunahunter válasza Lauda (#29594) üzenetére


sunahunter
senior tag

De az emlitett szakaszon nem rossz az ut.

(#29598) Jadro válasza tomcsi23 (#29590) üzenetére


Jadro
veterán

Tegnap kora este még zárva volt. Elvileg csütörtökön meg kellett volna már nyitni és pénteken meg elvben zárták volna a másik oldalt. Márc 26-tól zárva, két hónapot mondtak rá. Még mindig nem lehet ott lehajtani. Semminek nincs felelőse, akin számon lehetne kérni az ilyeneket....

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#29599) Lauda válasza sunahunter (#29597) üzenetére


Lauda
félisten

Rengeteg kanyar, lassitas, gyorsitas, kopik a gumi, a fekek, futomu...

(#29600) lujó55 válasza sunahunter (#29597) üzenetére


lujó55
őstag

ahol atomszar az út, így leírva atomszar, az bessenyőtelek és poroszló között. na az életveszélyes, mert mindenki a felezőn megy, mert nincs az útnak széle.
a hortobágyi tiszafüred-debrecen szakasz isteni, ott a 110 simán utazó tempó :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.