Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29251) tbs válasza Möhe (#29250) üzenetére


tbs
addikt

Magyar rendszámmal..?

(#29252) zsid válasza tbs (#29251) üzenetére


zsid
senior tag

Svéd rendszám lesz az :)

<tRucKdriFteR>

(#29253) tbs válasza zsid (#29252) üzenetére


tbs
addikt

:B Megnyugodtam... :D Egyformák minta nyúlbogyók... :DDD

(#29254) zoo8800 válasza tomcsi23 (#29235) üzenetére


zoo8800
veterán

[link] :DDD

rip and tear, until it is done

(#29255) Avicularia válasza tbs (#29253) üzenetére


Avicularia
veterán

Eléggé hasonlítanak,csak a svéden középen a betűk és számok között egy négyszögletes matrica volt régebben,ami a befizetett adót igazolja,de már valami miatt nem használják,csak a régebbi kocsikon lehet látni.

(#29256) kételkedem válasza Avicularia (#29248) üzenetére


kételkedem
addikt

Itt is nyugodtan bevezethetnék az előre fizetős rendszert. Egy ideig szokatlan lenne, de pár éven belül már az lenne a természetes.

A trélerről bármelyikkel ki tudnék egyezni! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29257) lujó55


lujó55
őstag

Rosszul tudom? Lakott területen kívül nappal is kell fényszórót használni szgk-nak, motorkerékpárnak, LKW-nak, busznak, stb. Vagy eltörölték már ezt a szabályt is? Gödöllő-Mogyoród-Fót-Dunakeszi útvonalon jöttem, szerintem csak minden ötödik ha helyesen használta. A többiek vagy fel sem kapcsolják, vagy csak helyzetjelző, de volt barom aki ködlámpával jött, hogy kifolyjon a szemem :W

(#29258) MaciG válasza lujó55 (#29257) üzenetére


MaciG
addikt

Igen még mindig kell. :)

BANZAII

(#29259) lujó55 válasza MaciG (#29258) üzenetére


lujó55
őstag

én is így tudtam. legalábbis néhol lehet látni olyan óriásplakátot, hogy "balesetmegelőzés"
90km, fényszóró, becsatolt öv,...
Ezért nem értettem. Amúgy ezért szoktak szólni a rendőrök, ha nem ég a lámpa, vagy csak én vagyok ilyen lúzer, hogy felkapcsolom, hadd fogyasszon többet a kocsi. :U :F

(#29260) brd válasza lujó55 (#29257) üzenetére


brd
nagyúr

Ezeknél csak az szokott gyönyörűbb lenni, amikor az index úgy marad félórára. Az ilyeneket messze elkerülöm, mert az egy dolog, hogy nem hallja a kattogást, de basszus, nem néz rá a műszerfalra sem, hogy észrevegye, hogy ott valami villog? Vajon mi másra nem figyel még? :F

The only real valuable thing is intuition.

(#29261) Möhe válasza lujó55 (#29257) üzenetére


Möhe
addikt

Biztosan él a szabály,mert elmentem lassan egy rendőrségi igazoltatás mellett ,és az egyik szépen artikulálva mondta " V I L Á G Í T Á S " ,és tényleg elfeletkeztem a lámpáról. De számomra is rejtély hogy miért jó csak helyzetjelzővel közlekedni,a divatleddel együtt. Ez felér a 20 milliós kérdéssel...számomra.

brd: ismerős, ezen már én is filóztam,pedig ha minden igaz ,nekem úgy tanították hogy az utat,tükröket,műszerfalat váltva figyelni kell,hátha gebasz van

[ Szerkesztve ]

(#29262) lujó55 válasza brd (#29260) üzenetére


lujó55
őstag

hú, hát ne is mondd! néha reggelente munkába menet közben figyelem mit tudnak művelni az emberek az autóban (borotválkozás, étkezés, sminkelés, orrpiszkálás, iratolvasás vagy bármi olvasás, a cigizés és telefonálás alap) aztán vált a lámpa és ő még a dolgáz végzi, mindent csinál, csak nem vezet.

(#29263) Avicularia válasza lujó55 (#29262) üzenetére


Avicularia
veterán

Itt se jobbak :)
Múltkor a szemem sarkából látom,hogy a mellettem a belső sávban piros lámpánál álló autóban a vezetőnek furcsán előre-hátra mozog a keze :D
A fickó fogat mosott az autóban és a középkonzolnál lévő fél literes vizes palackból öblített :)
Le akartam fényképezni,de mire elővakartam az övemről a telefonomat addigra váltott a lámpa és elhajtott.

(#29264) Viszlát válasza DeadMeat (#29232) üzenetére


Viszlát
addikt

Na de jó, pont erről ment pár hónapja a vita itt két nagyfejűvel, remélem olvasták ők is, mert erről dumáltam egész végig. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29265) degu válasza lujó55 (#29259) üzenetére


degu
senior tag

Amúgy ezért szoktak szólni a rendőrök

*Szolo* rendor? :F Ezt ugy kell erteni,hogy figyelmeztet a rendor?Es nem kaszal?
Ez olyan lehet,mint az unikornis.../egy mondabeli,mitikus leny :( /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#29266) brd válasza degu (#29265) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, te mennyit találkozol rendőrökkel, de én azt tapasztalom, hogy ha normális, és udvarias vagy (ill. egy-két nem rendőrvicc elsütése is segít néha oldani a hangulatot - persze csak ha nem egy chase után állítanak meg végre :D ), akkor meglepően korrektek, és messze nem arra utaznak, hogy mindenképpen megbüntessenek. Azok a felettesek, és az ő felettesei (és tovább feljebb, fejétől bűzlik a hal ugye), akikre valóban haragszol.

The only real valuable thing is intuition.

(#29267) degu válasza brd (#29266) üzenetére


degu
senior tag

:K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#29268) Rick4 válasza degu (#29265) üzenetére


Rick4
félisten

Degukám, neked ezzel az egész bolygóval van bajod, nem csak a rendőrökkel...
Leszek akko én is ellenpélda:
Én csak az uccsó 1 évben mentem 50 ezret, ebből baleset nulla, életveszély, vagy veszélyes szitu 1db, ott is meg tudtam oldani a másik fél hülyeségéből adódó veszélyhelyzetet... Egy nyulat ütöttem el mindössze, az nem volt elkerülhető. Gyorshajtásért, záróvonal átlépésért, tilosban parkolásért, meg semmi másért nem büntettek meg, nem üldöztek rendőrök, megállítani ennyi idő alatt kb 6-7x állítottak meg, (ebből volt, hogy 150 km alatt 2x) és érdekes, minden esetben kb 3 perc után egy további jó utat mondat mellett visszakaptam az irataimat, és mivel hogy én tudom, nincsen vaj a fülem mögött, nem szegek szabály, nem is szükséges a rendőröket okolnom semmiért.... Sosem ellenőrizték a kötelező tartozékokat sem, de akkor se lett volna baj, természetesen azok is rendben vannak, mint ahogy minden más is...
Gondolkodj el azon, hogy a probléma még mindig veled van...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29269) lujó55 válasza Rick4 (#29268) üzenetére


lujó55
őstag

Ilyen egy profi! :C sehol egy kihágás, sehol egy kis eltévelyedés. grat :R
gondolom te vagy az az autós, akit mindenki ledudál, mert az 5 km-es országúti szakaszon a negyedéve kint felejtett 30-as és előzni tilos táblánál te tényleg 30-cal mész :DDD :C
vagy ilyen szituval sem találkoztál még az évi 50ekm alatt?
volt is egy fórum erről, hogy fedezzük fel az indokolatlanul kinthagyott közlekedési táblákat. kb 2 éve volt?

(#29270) Lauda válasza lujó55 (#29269) üzenetére


Lauda
félisten

Bizony. :DDD Eszmeletlen kiveteles tehetseg az olyan, aki evi 50 ezer km alatt nem szeg szabalyt. :R

(#29271) philoxenia válasza Lauda (#29270) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyet nem írt sehol.... :U :N

baleset nulla, életveszély, vagy veszélyes szitu 1db, ott is meg tudtam oldani a másik fél hülyeségéből adódó veszélyhelyzetet...

Gyorshajtásért, záróvonal átlépésért, tilosban parkolásért, meg semmi másért nem büntettek meg, nem üldöztek rendőrök, megállítani ennyi idő alatt kb 6-7x állítottak meg

nem szegek szabály, nem is szükséges a rendőröket okolnom semmiért.... ez a mondat arra utal, szvsz., hogy tudatosan kerüli a szabályok megsértését....
Nem azt jelenti, hogy soha sehol a legkisebb mértékben sem szegett szabályt... :N

Nálam evidens, hogy a garázsból kifelé is indexelek, nagyon ritkán megyek gyorsabban a megengedettnél jelentősen /általában akkor is néptelen úton/ stb. így a néha előforduló hibáim/szabályszegéseim sokkal kisebb valószínűséggel buktatnak meg ....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29272) Lauda válasza philoxenia (#29271) üzenetére


Lauda
félisten

Erdekesen tudod ertelmezni a mondanivalokat. :) Tehat a nem iszom alkoholt azt jelenti, hogy ugyan kerulom a szeszt, de ennek ellenere hulla reszeg vagyok minden este?

[ Szerkesztve ]

(#29273) Rick4 válasza lujó55 (#29269) üzenetére


Rick4
félisten

Megpróbálok erre a minősíthetetlen tartalmú és stílusú hozzászólásra válaszolni neked.
Igen, találkozok olyan seggfejekkel akik a sebességkorlátozás ellenére erőlködnek, mert ugye ők előre látják, hogy pl az adott úton szintkülönbség, felmarás, stb van-e. Sajnos van belőlük, de csak pár. Mostanában az M5-ösön cserélik a középső elválasztó korlátokat, lassító 100-80-60, majd az egyenesben 80-as korlátozás van. Mivel heti 2-3x is megyek arrafelé, sajnos sokszor utolér ott egy két gyökér aki nem látja, vagy látja, de nem tudja értelmezni a táblát, aztán mégiscsak az derül ki, hogy én vagyok elől, és ez így is van jól, amikor vége a terelésnek, akkor megelőz és elmegy ahova akar.. Ha a 80as táblánál 84-85-tel megyek (GPS szerint) az te hogy 10 percel hamarabb odaérjek. Teljesen rendben van, és tuti nem járok úgy mint a múltkor az egyik gyökér, aki egy ilyennél kielőzött, 300 méterrel arrébb a rendőr meg már írta is fel a rendszámot a papírra, miután készen lett a felvétel.
Sokat megyek, nem szeretem a meglepetést, nekem nem ér plusz 30 ezret, hogy 10 perccel hamarabb odaérjek. Ha Te ezt nem érted meg, akkor fizess, lehetőleg jó sokat, kell az ilyenektől a bevétel rendőrségnek. De tőlem biztosan nem kapnak pénzt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29274) Rick4 válasza philoxenia (#29271) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam evidens, hogy a garázsból kifelé is indexelek, nagyon ritkán megyek gyorsabban a megengedettnél jelentősen /általában akkor is néptelen úton/ stb. így a néha előforduló hibáim/szabályszegéseim sokkal kisebb valószínűséggel buktatnak meg ....

Talán pont ez helyes megfogalmazása a dolgoknak. Én is indexelek, még hajnal 2-kor hazaérve is.... És képzeld, nekem se fáj se megtenni, se itt leírni. Már ketten vagyunk. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29275) zsid válasza philoxenia (#29271) üzenetére


zsid
senior tag

"nagyon ritkán megyek gyorsabban a megengedettnél jelentősen /általában akkor is néptelen úton/ stb. így a néha előforduló hibáim/szabályszegéseim sokkal kisebb valószínűséggel buktatnak meg ...."

Így nyertem két hete egy 60-as csekket szombat este 23:50 kor, 0 forgalomban a Nagykőrösi úton :DDD

<tRucKdriFteR>

(#29276) philoxenia válasza zsid (#29275) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk én országútra gondoltam.... :D
Persze megbukni meg lehet bárhol és bármikor, de ha tízből egyszer megyek gyorsabban, /na és ott sem 50 helyett 100-al, csak mondjuk 70-el.../ statisztikailag is kisebb az esély... Na és ez persze csak az ismert szakaszokra vonatkozik, ahol nagyjából a "mérési helyeket" is lehet sejteni... Nyaraláskor szigorúan betartom a korlátozásokat..... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29277) lujó55 válasza Rick4 (#29273) üzenetére


lujó55
őstag

Ne kezd magas gallérral, mert nincs igazad.
1.) egyáltalán nem volt minősíthetetlen tartalmú és stílusú. Nem használtam csúnya szavakat, nem szitkozódtam és még csak nem is hurrogtam rád. Innentől kezdve nem értem mi a problémád.
2.) Engem még egyszer sem büntettek meg és nem is fognak. Nem vagyok úgy eleresztve anyagilag, hogy a családomtól vonjam el a pénzt feleslegesen, ráadásul egy 1.4-es öreg verdával amúgy sem lehet száguldozni, mert az kész csőd.
3.) Az én koromban nem hajt már a versenyláz, örülök, ha be tudok ülni az autóba és amikor kiszállok nem fáj a hátam :DDD
Valamit félreérthettél, nem megbántani akartalak, de te se lépj túl egy szintet ha kérhetlek. :R

(#29278) degu válasza lujó55 (#29277) üzenetére


degu
senior tag

Vedd mar eszre,hogy itt egyetlen asz van,aki tiszta zsir,penge,okos,mint Einstein,
tevedhetetlen,mindenkinek megmondja a tutit.Mindenkinek ravilagit a hibaira,mindenkit ertekel,kijavit.Es jobb lesz,ha nagyobb tisztelettel szolunk Hozza,mert az az 50.000.-km...nem kis teljesitmeny. /Igaz ugyan,hogy en kb.5x annyit vezettem le,de en nem vagyok avatar!/
Es jovore kibovitik a Nobel-dijjat,es lesz kozlekedeser-Nobel dij.
Az elso,aki megkapja O lesz!
Ugyhogy jobb lesz,ha lapitunk,mint a lapat! Joindulattal itt nem megyunk semmire! :R

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#29279) philoxenia válasza degu (#29278) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most komolyan mondom, Légy szíves a személyes sérelmeidet ne ezen a Fórumon levezetni! nem mi tehetünk róla, ha Neked valami problémád van mostanában az élettel, itt is és a Vicctopikban is süt a keserűség a hozzászólásaidból. Senki sem tökéletes, Rick4 sem, nem is volt ilyenről szó.....
Ellenben ha az elmúlt évben levezettél 250000km-t, /Ő erre az időszakra írta az 50000-t.../ nem is csodálom, hogy kivagy...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29280) lujó55 válasza degu (#29278) üzenetére


lujó55
őstag

na látod, ebben nincs igazad. én még két ilyen tagot tudok mondani rajta kívül. sőt: ő még nem is volt igazán bunkó, csak egy kicsit felkapta a vizet, de nem hiszem, hogy harag lenne köztünk, ellenben a másik kettő, hűűűű na jó, nem mondok neveket, nem minősítek, mert a gyík bepöccen aztán, pihenhetünk.
fórumozni csak higgadtan, kulturáltan szabad, személyeskedést mellőzve. mindenkinek van véleménye, nem biztos, hogy el szabad mondani.
(Ezt a HSz-t leOFFolom, mert nem témába vágó.)

(#29281) Rick4 válasza degu (#29278) üzenetére


Rick4
félisten

Ne mondd már, Te tényleg 5x annyit, azaz 250 ezret vezetsz egy évben, vagyis minden munkanap 1000km-t??
Vagy csak szimplán nem értetted meg a mondatot, amiben leírtam, hogy ez az utolsó egy évben volt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29282) Rick4 válasza lujó55 (#29280) üzenetére


Rick4
félisten

Valóban nem kaptam fel a vizet, csak épp tényleg úgy tűnt, mintha kötekedés lenne. Ellenben amit leírtam az a valóság. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29283) Viszlát válasza degu (#29278) üzenetére


Viszlát
addikt

250k az nagyon sok, bár valószínű, hogy nem egy évre értetted. Én körülbelül 230-at mentem az elmúlt évben, de úgy vagyok vele, hogy ha most egy évig nem kellene volán mögé ülnöm, akkor is jól meglennék. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29284) degu válasza philoxenia (#29279) üzenetére


degu
senior tag

Ne keverjuk bele a *szemelyes serelem* fogalmat!
Es -megkerlek-hogy Te se minosits,se itt,se mashol.Igaz,hogy moderator vagy,de pontosan ezert!
Mert EZ a szemelyeskedes! Egy moderator siman kijelenheti,hogy *Te talalod ki ezeket a sz@r vicceket?*
Ez mi?
Ha valakinek teljesen teves az onertekelese,annak megvan az a nagy elonye,hogy a valosag
egyaltalan nem zavarja az iteletalkotasban! De attol meg nem lesz igaza,sem joga a folenyeskedesre.
Megteheted,hogy kitorlod a hsz-eimet,vagy blokkolsz,de akkor mindenkit kellene,akinek mas a velemenye errol a mentalitasrol.
Itt felnott emberek beszelgetnek,vitatkoznak,es senkinek sincs szuksege arra,hogy folyamatosan kioktassak!
Termeszetes,hogy a moderatornak az a feladata,sot kotelessege,hogy normalis mederbe tartsa a topikban folyo hsz-eket,de eddig a nyilt minositesig en senkivel sem
szemelyeskedtem,nem szidalmaztam senkit,nem tragarkodtam!
Akkor miert velem van a problemad?Vagy aki allandoan beszol,az szimpatikusabb?
De valoban nagyszeru erzes lehet,hogy aki nem tetszik...azt kitoroljuk!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#29285) Rick4 válasza degu (#29284) üzenetére


Rick4
félisten

Póbálám azt mondani, hogy nézd meg kívülről, mégis mi az amit írtál, és ennek mi köze a valósághoz, de már ezt se kérem, írsz amit akarsz, és innentől továbbtekerek...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29286) MaciG válasza Rick4 (#29285) üzenetére


MaciG
addikt

A túlzott stressz oka lehet az a rengeteg levezetett kilométer is. Én is mikor már 8 órája vezetek kicsit ingerültebb vagyok általában...

BANZAII

(#29287) Lauda válasza degu (#29278) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

(#29288) Rick4 válasza MaciG (#29286) üzenetére


Rick4
félisten

Micsoda? Tehát a stressz miatt vezet az ember sokat? Nem fordítva? :D
Na de nem mindegy, hogy Szegeden buszt vezetsz, vagy egy rozzant verdával próbálsz előzgetni a sok szabályosan közlekedő között, és közben sasolsz, hátha Te szúrod ki a rendőröket, és megmenekülsz egy 30K-s büntitől, vagy esetleg alternatíva lehet a közlekedésre az is, mikor egy normális kocsiban, beszélgetve, zenét hallgatva utazol. Utóbbinál azért nem olyan egyszerű bekattanni, de látod mivé lesz az ember, ha egy év alatt 250 ezret vezet. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29289) MaciG válasza Rick4 (#29288) üzenetére


MaciG
addikt

"A túlzott stressz oka lehet az a rengeteg levezetett kilométer is" -Most lehet én értelmezem akkor félre, de nekem ez azt jelenti, hogy a túlzott stressznek az is lehet az oka (tehát ettől is lehet a stressz) ,hogy sokat vezet az ember.

Azt viszont úgy általánosságban nem értem, hogy mikor szemerkél az eső, és vizes az út, mért kell 40-el döcögni a városon belül a körutakon a belső sávban? Annyira azé nem csúszik...

BANZAII

(#29290) zsid válasza MaciG (#29286) üzenetére


zsid
senior tag

Én is, amikor aznap a 3. korongot vagyok kénytelen berakni :DDD

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#29291) philoxenia válasza degu (#29284) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak a valóságot légy szíves... Nem amire emlékszel. Olvass vissza, ki minősített anno a vicctopikban például.[link][link][link] Az a topik ráadásul a viccekről és a nevetésről próbál szólni. Ez ellenben a vezetésről, nem a politikáról a gazdasági helyzetről stb. Nem arról, hogy "valaki beszól". Az Alapelvekben tiltott a társalgás zavarása:

a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot).

Igen, a hozzászólásaid lassan az agresszív kategóriát kezdik kimeríteni:[link].
Amit offba tettél annak -ilyen szinten- még itt sincs helye. Semmi köze a közlekedéshez, a közlekedési morálhoz. Leginkább a politikához, az viszont tiltott a Fórumon!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29292) Rick4 válasza philoxenia (#29291) üzenetére


Rick4
félisten

Ezeket én már leírtam neki hónapokkal ezelőtt, szerinted használt bármit is?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29294) kételkedem


kételkedem
addikt

Szomszédunk rendszeresen a kocsiban/kocsival szórakoztatja óvodás korú fiát. Ablaktörlő, duda, indítózás, kis kör az utcában apa ölében. Hétvégén a kis srác felnőtt felügyelete nélkül önállóan ült be a kocsiba, majd a gyújtáskapcsolóban hagyott kulccsal indítózott. A kocsi sebességben volt, így szökkent párat. A szülők próbálták elviccelni az ügyet, de szerintem alaposan megijedtek. Senkinek és semminek nem lett baja, de biztosra veszem, hogy a gyerek hamarabb fogja elcsenni a szülei kocsiját, minthogy jogsit szerezne!

Bár vagány dolognak tűnik, szerintem felelőtlenség egy szülőtől, ha engedi a gyerekét játszani a kocsival.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29295) MaciG válasza kételkedem (#29294) üzenetére


MaciG
addikt

Szerintem javasold nekik a dodzsemet vagy a gokartot. Ott kiélheti magát.

Erről a sebességben való indításról, mindig nagynéném jut eszembe, mikor így próbálta meg indítani az autót, csak az volt a bibi, hogy az öreg pár centire állt meg a fém vaskaputól, így egyszer egy hangos durranásra lettünk figyelmesek, meg azok is akik a környéken laknak. :D

BANZAII

(#29296) Rick4 válasza MaciG (#29295) üzenetére


Rick4
félisten

A sebességben való indításra elég jó módszer a behúzott kézifék is. Azért elég erős önindítónak kell lenni ami még úgy is mozdít rajta. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29297) zsid


zsid
senior tag

Mai agyrém:

Este fél 8 körül Budapest felé haladtam az M7-esen kamionnal. Tárnoknál utolértem egy másik kollégát és belekezdtem az előzésbe ( mivel 3 sáv van egy irányban, ezért itt nekünk napközben sem tilos). Az egész környéken senki nem volt, a legbelső sáv mögöttem is-előttem is ameddig elláttam üres volt. Aztán jött a nap birkája, és messziről villog, mert ő a középsőben jön. Mire utolért már amúgy is végeztem az előzéssel, de még egyszer mondom, volt még egy szavad sáv. Mellémér a delikvens, szürke suzuki swiftben egy jól felhizlalt majom és beint meg nyomja a dudát. Aztán a elporolt ( az esőben :DDD ) kb 100-110km/h-s sebességgel.

És az a meglepő, hogy ilyenek nem csak jogosítványt, hanem szavazati jogot is kapnak.

<tRucKdriFteR>

(#29298) lujó55


lujó55
őstag

20:40 M3 kifelé vezető oldal, seb korl. Szerencs u.: 80 -> 70 -> 60 -> 50, lámpa.
Épp visszavált, hagyom, hogy motorfékkel kiguruljak a lámpáig, a tőlem balra lévő is így tesz, tök nyugi minden, szemerkélő esőben gurulunk. Egyszer csak jobbról az üres sávban végighasít egy X5-ös BH-s román rendszámmal. Felfoghatatlan sebességgel. Csak úgy lengett a kocsi alattam a menetszéltől. Néztem balra, a Saphira-ban egy család tátott szájjal nézett előre. Elgondolkodtam: honnan tudta az istenbarma, hogy nem jön senki? Mert ugye, ha nekünk piros a lámpa akkor a keresztbemenő forgalomnak simán zöld.
Gondolom biztonságos a Wagen, neki nem lesz baja úgy se, bemérni meg nem fogják, mert a rendszám alapján úgyse kap büntit.
Ezért az USA-ban helikopterről lőnék ki. :((

(#29299) Rick4 válasza zsid (#29297) üzenetére


Rick4
félisten

Én meg mentem ma 430-at, és ebben volt kb 80 km BP is, semmi különleges, mindenki észnél volt.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29300) zsid válasza Rick4 (#29299) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem tegnap 744 jött össze, és csak ezzel az 1 idiótával találkoztam.

<tRucKdriFteR>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.