Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30501) #64791808 válasza philoxenia (#30500) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nemjó. Nincs rá jogsim.

(#30502) Viszlát válasza #64791808 (#30501) üzenetére


Viszlát
addikt

Háhh! Hát maga? Lógsz nekem egy borozással, ha még rémlik. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30503) #64791808 válasza Viszlát (#30502) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem rémlik, de időm van, borom van... :)

(#30504) 8th


8th
addikt

[link]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#30505) mezis válasza 8th (#30504) üzenetére


mezis
nagyúr

Sajnos az ilyen felbérel egy jó ügyvédet, aztán véletlen baleset lesz az egészből.

Azt azért el kellene érni valahogy, hogy az okozott kárt térítse meg, vagyis száz éven kereszül tartsa el a rendőr családját, stb. Vagyis teljes vagyonelkobzás. Van még ilyen ?

mezis

(#30506) mephi666 válasza 8th (#30504) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért elfért volna a fejében egy 5. golyó is :W

#30505: először ráhúzza a kocsit az egyik járőrre, majd nem áll meg és elüti a másik rendőrt? azért ezt véletlen balesetnek csak nem lehet már kimagyarázni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30507) Lauda válasza 8th (#30504) üzenetére


Lauda
félisten

Villamosszek. Egy ilyen allat nem elhet emberek kozott.

[ Szerkesztve ]

(#30508) Calogero


Calogero
addikt

Majd ezt is elengedjük, mint az ír gázolót, a baltás gyilkost......

[ Szerkesztve ]

(#30509) AMD Power


AMD Power
titán

Végre egy értelmes cikk sorozat is lesz....

Te miért vezetsz rosszul?
Ami a vezetésoktatásból kimaradt - I. rész: Bevezetés

A Hummeres köcsögöt a helyszínen le kellett volna lőni. Ennek nem mentő hanem tepsi kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30510) MaciG válasza Calogero (#30508) üzenetére


MaciG
addikt

Buci is mit kapott úgy hogy ittasan, bedrogozva száguldozott ráadásul visszaesőként? Kb. semmit? Oké, ott nem halt meg senki, de ez csak a szerencse műve.

BANZAII

(#30511) philoxenia válasza AMD Power (#30509) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lelőtték, a helyszínen, négy golyót kapott, szerencséje volt.... ;)

Kivégezni ítélet nélkül azért tán mégsem kéne...... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30512) Zozzant válasza philoxenia (#30511) üzenetére


Zozzant
addikt

Meglőtték, nálam a "lelőtték" az annyi meg egy bambi. :F

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#30513) philoxenia válasza Zozzant (#30512) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem. :N Voltál katona? Meglőni azt lövik meg, akibe tudnak olyan lövést küldeni, ami célzottan láb, kéz stb. Itt konkrétan lelőtték, mehetett volna a fejébe is, nem ment....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30514) mephi666 válasza philoxenia (#30513) üzenetére


mephi666
nagyúr

kár... :( elfért volna a 4 golyóból 1 ott is (és spórolt volna az állam is egy keveset az eljáráson)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30515) philoxenia válasza mephi666 (#30514) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most már így történt, az sem lehetetlen, bár nem voltam ott, hogy ki akarta kerülni a rendőrt, csak nem tudta, mindenesetre védekezni ezzel fog....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30516) Zozzant válasza philoxenia (#30513) üzenetére


Zozzant
addikt

Ja csak vaktában nyomták nem célzottan? Hát azé csak céloztak:) A nyelvi felfogásom szerint ha ottmarad akkor lőtték le, ha nem akkor eredménytelen lelövés azaz meglövik, megsebesítik.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#30517) Lauda válasza 8th (#30504) üzenetére


Lauda
félisten

Most olvasom, hogy be volt cuccolva. A mentalzeron vannak videok afrikai torzsekben hogy rendezik le a problemakat. Az kene ennek is. :W

(#30518) 8th válasza philoxenia (#30513) üzenetére


8th
addikt

A tökeit is ellőhették volna, hogy még annyi öröme se legyen az életben. :(((

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#30519) philoxenia válasza Zozzant (#30516) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha el is pusztul, akkor "dögre lőtték".. Persze így is a mentőkön múlott nyilván...
Lelőtték a gólyát például... Akit meglőnek az elmegy a helyszínről, akit lelőnek ottmarad... Azért lehet valakit átvitt értelemben is "lelőni" Mozgásképtelenné válik...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30520) Ijk


Ijk
nagyúr

Néha tököm tele van a gyalogosokkal (nem a gyalogosokkal, hanem az emberekkel, teljesen mindegy hogy közlekednek). Elég ritkán autózom, inkább télen amikor nem túl kellemes kerékpározni.
Tegnap mentem a városon keresztül, 3-4 lámpa nélküli zebra keresztezte az utam. Sokan egyszerűen meghosszabbított járdának képzelik, van aki körültekintés nélkül megy át. Még jobb amikor a parkoló autók takarásából lép ki. Mikor gyalog vagy kerékpárral közlekedem, akkor mindig megvárom amíg elmegy egy rövid kocsisor, mert nekem nem számít az a 10 másodperc. Ha pedig reménytelen, akkor sem lépek ki ész nélkül, megvárom a hézagot, amíg kényelmesen meg tud állni az autós, anélkül hogy hátulról beleszaladnának.
A másik probléma, hogy nem hajlandóak egymást sem bevárni a gyalogosok. Megáll a kocsisor, átmegy valaki, amikor átért megint érkezik egy ember aki úgy gondolja hogy még gyorsan átszalad ha már úgy is állnak az autók. És ezt eljátsszák néha öten-hatan is.

Persze tudom hogy mindenki siet, én is sietek autóval is. Nyilván gyalogos átkelőnél mindig nagyon körültekintőnek kell lenni, mert nem én vagyok védtelen. De nem kellene felnőtt embereknek 5 éves gyerek módjára közlekedni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30521) Reaper válasza Ijk (#30520) üzenetére


Reaper
őstag

Mindennapos dolgok ezek, de engem leginkább az zavar, amikor mögöttem nem jön senki, de a gyalogos megindul, mert "zebravanmajdmegáll", mindezt úgy, hogy elszámolna 3-ig, már ott se lennék. A másik kedvenc öntudatos gyalogos amelyik nem néz szét büszkén, fejet felemelve, zene a fülében halad előre, és vidáman rálép a villogó zöldre is.
Én ha gyalog vagyok és nekem zöld a lámpa akkor is szétnézek, hogy nem jön-e valaki aki benézte a lámpát, de lehet, hogy csak én vagyok paranoiás...

(#30522) mephi666 válasza Reaper (#30521) üzenetére


mephi666
nagyúr

legjobb az, amikor jobba telizöld és akkor kap zöldet a zebra is, amit 20-30as tempóval közelít meg a bringás ugyanabból az irányból, amiből te közeledsz, természetesen holttérből... :U csaptunk már el kis híján bringást ilyen helyen...

#30523: télen-nyáron bringával járok (egyelőre) melóba és 1hely van, ahol nem szoktam leszállni zebránál: 2x2sávos út távol kereszteződésektől... mindkét irányba teljesen jól belátható :K iskola közelében van és akkor szoktam csak leszállni, amikor rendőr figyel a túloldalon... egyébként megvárom, hogy megálljon mindenki, vagy senki ne legyen a közelben és úgy piros a lámpa az autóknak... ahol kereszteződés van és nehezen belátható, leszállok mindig (de az útvonalam ritkán érint ilyet)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30523) Ijk válasza mephi666 (#30522) üzenetére


Ijk
nagyúr

Bevallom sokszor lusta vagyok leszállni a bringáról, de mindig figyelem és megvárom az autós lassítását, megállási szándékát. Persze egy többsávos úton, csúcsforgalomban már én is leszállok zebrán történő átkeléshez.
Én féltem az életem. :D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30524) Reaper válasza mephi666 (#30522) üzenetére


Reaper
őstag

Az ilyen forgalom irányítás a leges leghülyébb megoldás a világon. Régebben alig tudtam kezelni, manapság úgy veszem, hogy úgyis csak a gyalogosok után tudok átmenni, van idő körülnézni. De tény, ha valami bringás teker mint az állat, akkor nem lehet észrevenni sajnos.

(#30525) mezis válasza Ijk (#30520) üzenetére


mezis
nagyúr

Igazad van, ezt a viselkedést nevezhetnénk figyelmesnek, előzékenynek. Ebből sajnos szűkében vagyunk. A média sem ezt sugallja. Légy erőszakos, ne törődj másokkal, ha utadban áll, nyírd ki. Korunk önmegvalósítása. Van aki ilyenkor adja tovább, amit előtte kapott, most lassíthatnék, de csak azért is lelépek elé, mert jogom van hozzá. A jogaimat meg nagyon ismerem. Talán a nevelésnek kellene tudatosítani azt, hogy a jogokhoz kötelességek is kapcsolódnak. Ez esetben talán a figyelmesség lenne az. (No de minimálbérért, ígérgetett, aztán elhalasztott fizetésemelésért, létszám leépítésért ? ? ?)

Az autósok részéről meg a rossz időjárás, sok nehéz csomag, apró gyerekek,..., figyelembe vétele, ha módja van rá, megáll jó előre, hogy a gyalogos biztonsággal leléphessen. Csak ezzel nagyon körültekintően, mert egy többsávos úton "becsalogatni" a gyalogost a szomszéd sávban, vagy zebrán előző :Y emberszabású elé...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30526) Möhe válasza Ijk (#30520) üzenetére


Möhe
addikt

Ismerős dolgok.
Amúgy ha van egy kis járdasziget mondjuk a körforgalom ki/bejáratánál ami persze félúton van a zebrán,akkor nekem nem KELL elengedni a gyalogost ha ki vagy befelé hajtok a körforgalomba, de ő még csak most lépett le a járdáról nekem bal oldalról?

(#30527) mephi666 válasza Möhe (#30526) üzenetére


mephi666
nagyúr

erre tisztán emlékszem: ha járdasziget van és balról indul, akkor még nincs elsőbbsége... viszont ha eléri a járdaszigetet és onnantól indulna tovább, akkor már van...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30528) Möhe válasza mephi666 (#30527) üzenetére


Möhe
addikt

én is így tudom,csak biztos akartam lenni benne

(#30529) MaciG válasza mephi666 (#30522) üzenetére


MaciG
addikt

legjobb az, amikor jobba telizöld és akkor kap zöldet a zebra is, amit 20-30as tempóval közelít meg a bringás ugyanabból az irányból,

Ilyenkor elsőbbsége van a bringásnak? MErt zebrán oké, hogy nincs, de közlekedhet a zebrán, és itt a lámba is zöld, de a gyalogosoknak.

Másik

Egyirányú utca végénél ha két forgalmi sáv van akkor a bal oldaliban is jobbra tartás van? Vagy ott balra tartás?

BANZAII

(#30530) mephi666 válasza MaciG (#30529) üzenetére


mephi666
nagyúr

biciklisnek csak akkor van elsőbbsége a zebrán, ha tolja a bringát... viszont sokan ezt nem tudják és elütni sem kellene...

a másik kérdést nem igazából értem: jobbra tartás van, ha nincsenek mondjuk foghíjasan parkoló autók (vagy bármi akadály) egyirányúban a jobb oldalon... de balra kanyarodásnál ugyanúgy balra kell kihúzódni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30531) MaciG válasza mephi666 (#30530) üzenetére


MaciG
addikt

Én azt értem, hogy balra kell, de ha fel van festve a vonal a 2 sáv között akkor a bal oldaliban a bal padkához állsz közel vagy a jobb oldali vonalhoz?

BANZAII

(#30532) Lauda válasza MaciG (#30531) üzenetére


Lauda
félisten

Az uttest bal szelehez kell huzodni. Csak gondolj bele, mikor balra kanyarodsz, a felezovonalhoz kell szorosan huzodni egyebkent is, itt ugyan az ervenyesul, csak itt nem felezovonal van.

Bekanyarodás

31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel
a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba,
b) útburkolati jelek hiányában
- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,
- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére

A jobbratartas szempontjabol az egyiranyu forgalmu uttestje teljes mertekben a menetirany szerinti jobb oldalnak szmit.

I. Az úttal kapcsolatos fogalmak

a)365 Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút).
b)366 Járda: az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló - az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más látható módon elhatárolt - része; a gyalogút azonban nem járda.
c) Úttest: az útnak a közúti járművek közlekedésére szolgáló része.
d) A menetirány szerinti jobb oldal: az úttestnek az a része, amely - a menetirányt tekintve - az úttest útburkolati jellel megjelölt vagy képzeletbeli felezővonalától jobb oldalra esik. Egyirányú forgalmú úton és körfogalmú úton az úttest, továbbá osztottpályás úton a menetirányt tekintve jobb oldalra eső úttest teljes szélességében menetirány szerinti jobb oldalnak tekintendő.

[ Szerkesztve ]

(#30533) Möhe


Möhe
addikt

eljött a ködzárósok időszaka.....városban is :W

(#30534) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]
A sofőr 86 éves, az elhunyt utas 92 éves volt...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30535) tbs


tbs
addikt

Szerintetek kiket kellene presszionálni, hogy fellépjenek az irányjelző-fogyatékosok ellen..?

Egyiptomban érzem magam Budapesten - ja, mégsem. Ott nincs ilyen hűvös...

A mai napon kedvezményesen vállalok bérgyilkolást, kellemes volt átvágni a városon... :(

(#30536) mezis válasza tbs (#30535) üzenetére


mezis
nagyúr

Irányjelző ügyben nincs mit tenni. Hajdanában az a szólás-mondás járta, hogy a pontosság a királyok udvariassága. Napjainkban ez kiegészíthetjük azzal, hogy az indexelés is.

Király vagy ? :F

mezis

(#30537) AMD Power válasza tbs (#30535) üzenetére


AMD Power
titán

Én felrúgnám az összeset. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30538) hdman válasza tbs (#30535) üzenetére


hdman
őstag

Az is lehet, hogy csak extraként volt rendelhető az index, nem? :DDD

Sopron city :)

(#30539) mephi666 válasza hdman (#30538) üzenetére


mephi666
nagyúr

milyen típusról van szó? oktatóm mondta, hogy bmw/merci/audinál típushiba, hogy gyakran "elromlik" az irányjelző... fel kell rá készülni :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30540) Lauda válasza tbs (#30535) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig elo is van irva a rendorsegnek, mennyit kell beszedni az utakon: [link] Innentol fogva varhatsz emberseget a rendoroktol. :W

[ Szerkesztve ]

(#30541) tbs válasza Lauda (#30540) üzenetére


tbs
addikt

Nem látom a szabálysertések között az irányjelzés problémakörét...

(#30542) Lauda válasza tbs (#30541) üzenetére


Lauda
félisten

Konkretan mire gondolsz?

(#30543) tbs válasza Lauda (#30542) üzenetére


tbs
addikt

Konkrétan az "elmulasztására" vagy a "megtévesztő használatára" vonatkozókat.

(#30544) Zozzant válasza tbs (#30543) üzenetére


Zozzant
addikt

Hallottam már olyanról hogy van aki hallotta valakitől akinek valami ismerőse hallotta hogy pl. a körforgalomból kihajtásra rámentek valahol valamikor:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#30545) Lauda válasza tbs (#30543) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig ott van:

a közúti közlekedésre vonatkozó szabályok megsértése (amennyiben a Szabs. tv. 219. §-ában meghatározott közúti közlekedés rendjének megzavarása szabálysértés nem állapítható meg)

KRESZ 3. § (2) bekezdés; 14. § (1) bekezdés h)-m), o)-u), y), z/1. pont; 18. § (1) bekezdés c), k) pont; 25. § (2) bekezdés; 29. §
(2) bekezdés
; 31. § (1)-(4) bekezdés; 33. § (2) bekezdés; 37. § (3) bekezdés b) pont; 48. § (9) bekezdés

Helyszinen 10, egyebkent 20k.

(#30546) tbs válasza Lauda (#30545) üzenetére


tbs
addikt

Ja..! Akkor nem csodálom hogy nincsenek ilyen büntik. Kicsit körülményesen van megfogalmazva, r=1 rendőr tuti nem érti... ;]

Zozz.: Bárcsak minden elmulasztott indexelésnél megbacnának egy tízesre - ha másokkal is ezt teszik válogatás nélkül..! :K

(#30547) #64791808 válasza Möhe (#30533) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igen, és hiába villogsz rá, nem veszi észre magát, még neki áll feljebb. A kocsimon van két kiegészítő reflektor, 2x100W, E jelzésű. Ha a standard reflektorokat, plusz ezeket feltolom rá, akkor az esetek 90%-ában 3 másodpercen belül megvan a kapcsoló. Csak ezt meg nem mindig lehet használni.

#30539 mephi: típushiba az sok másik autónál, szuzukinál is ne félj. Ha meg biciklist kerülnek ki az emberek, akkor 100-ból 99 nem indexel, rám néznek hülyén, hogy hová akarok kanyarodni.

[ Szerkesztve ]

(#30548) MaciG


MaciG
addikt

Megszűnik a Ro-La Ez de mekkora biznisz. Megemelik az útdíjat és eltörlik az esetleges alternatívát, hogy még véletlenül se használja senki azt... Mert ugyebár. Magasabb útdíj az több bevétel több rajta az adó, aztán magasabb fuvarköltségek amin ugye megint több az adó, és magasabb végfelhasználói árak, amin megint csak több az adó. Tehát lényegében a kormány megint többszörösen jól jár az állampolgár meg szív. Azt még azt mondják, hogy nincsenek ott hozzáértők, pedig nagyon is ravaszak ők, ezért is járnak jól.

BANZAII

(#30549) Lauda válasza tbs (#30546) üzenetére


Lauda
félisten

Eleg ha a rendor annyit tud, hogy baxd meg, aki nem indexel. ;]

MaciG az osztrakok dontottek a bezaras mellett, mert lejart az 5 eves tamogatas, emellett az union belul nem korlatozhato az arumozgas, ezert szinte veszteseges volt mar amugy is.

(#30550) #64791808 válasza Lauda (#30549) üzenetére


#64791808
törölt tag

Valaki magyarázza el legyen kedves, hogy hogyan lehet veszteséges az, ami a világ összes többi pontján nem az, és gazdaságosabb megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.