Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) grabber


grabber
addikt

Hát akkor szerintem az lesz,hogy megvárom a tesztet az új gépekről és majd akkor visszatérek a témára,mert egyelőre úgy tűnik addig nem tudnék választani.

Köszönöm a segítségeteket!

(#8902) ibor90


ibor90
csendes tag

Sziasztok!
Kb 1 hónapja kezdett érdekelni a fotózás. Jelenleg egy HP PhotoSmart 635 -öm van, ami hát nem a legjobb és a másik baja hogy hamar leszívja az akukat.
Tehát tervbe van hogy vegyek egy új gépet. Valószínüleg egy kompaktot olyan 30-60 e Ft körül.
Szeretném a tanácsotokat kérni hogy milyen gyártó gépeit érdemes nézegetni, vagy hogy mit ajánlanátok.
Változatos felhasználásra kell, tehát makró, tájkép, városi fotók (esetleg éjszaka is), tárgyfotók, növények/állatok, portré, szóval minden. Ezért inkább kompakt mint tükrös mert ahhogy 5000 féle objektív kellene.
Remélem van vki aki ért hozzá és tud tanácsot adni.
Előre is köszi!

(#8903) Szten Márs válasza ibor90 (#8902) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Ezért inkább kompakt mint tükrös mert ahhogy 5000 féle objektív kellene."

Hát meg gondolom azért, mert egy tükrös újonnan olyan 110 ezertől kezdődik. De a kompakt és a tükrös teljesen más kategória. A kompakt például gyakorlatilag teljesen alkalmatlan minden olyan feladatra, ahova kis mélységélesség kell, így portréra is pl. A többit meg összehasonlíthatatlanul rosszabb minőségben oldja meg. A felsorolt dolgokra egy tükrösmég alap 18-55-ös kitobival is sokkal megfelelőbb, mint egy kompakt. Egyébként ha tényleg érdekel a fotózás, ennyiért kompaktban Canon SX100. Kb 61-62 ezer forint, szóval épp túl van a kereten, de szvsz megéri.

(#8904) ibor90 válasza Szten Márs (#8903) üzenetére


ibor90
csendes tag

hmmm....biztos erre gondoltál?
nekem nagyon nem tettszik a tesztfotók alapján
[link]Tesztfotók
Nekem a Panasonic DMC-TZ2-t ajánlották, de arról is olvastam pár rossz dolgot.

(#8905) johnjohn válasza ibor90 (#8904) üzenetére


johnjohn
addikt

Nagyon nehezen találsz kompaktok között olyat, aminek a tesztfotói jobbak mint ennek.Konkrétan mi nem tetszett rajtuk?Esetleg nézd meg ezeket is[link]

[ Szerkesztve ]

(#8906) Szten Márs válasza ibor90 (#8904) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen biztos erre gondoltam. Persze, nekem sem tetszik a tesztfotók alapján. Ha valahol még lehet kapni akkor Canon S3 IS pl jobb vétel lenne, de az már kifutott gép(talán edigitalban még mintha lett volna egy olyan hónapja) A mai felhozatalban meg ez a képminőség, amit itt látsz sajnos jónak számít. A most kapható kompaktok érzékelőjére az igen kicsi elemi pixelek jellemzőek, amik még alacsony ISO-n is zajos képet eredményeznek, ráadásul az igen nagy felbontású CCD-ket a kompaktok objektívje bőven nem tudja kiszolgálni, így a zajosságon kívül még lágy is lesz a kép, szóval igen, nem lesznek szépek a képek, de legalább rondák igen. Igen, más márkák gépeinél is, amikben nincs tükör, ez a mostani valóság.
A TZ2 tökmás kategória, az egy zsebkompakt, képminőségre nem hiszem, hogy jobb lenne az SX100-nál, viszont semmit nem tudsz manuálisan állítani. Olyan gépet ajánlottam, aminél full manuális mód, zár és blendeelőválasztás, stb van, egy full automata gépet nem ajánlok neked, ha csak kicsit is érdeklődsz a fotózás iránt.

[ Szerkesztve ]

(#8907) Teng válasza johnjohn (#8905) üzenetére


Teng
aktív tag

Canon S3 75e körül mozog, S5 pedig Budapesten 80e rét garisan újonnan beszerezhető, de az már 15-20e vel drágább, mint amennyit költeni akarsz;) Amúgy énis így kezdtemszinte 45ért kinéztem egy Canont A570 IS utánna megtetszett az S3 aztán kiderült tudok S5öt is kicsivel többért utánna gondolkoztam mert az álmom a tükrös volt... Pentax K100D - Nikon D40 aztán megláttam a Pentax K10D-t beleszerettem és mivel csepálló is megérte a kis pluszt. A végeredmény 45ről indultam és tartozékokkal majdnem 220nál fogok járni:D

(#8908) tbs válasza ibor90 (#8902) üzenetére


tbs
addikt

Az igényeid szerint neked egy DSLR-re van szükséged 1db fix 50mm-es fényerős objektívvel...

(#8909) Dtomi válasza Szten Márs (#8903) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem hinném, hogy ezt el kéne hitetni akárkivel is. DOF kompaktoknál is létezik mélységélesség.
18-55 El ugyan úgy nem fogsz csak okádék portrét, ótvar "makrót" mert 55mm en a 30 centis közelkép minden csak nem makró. Mélységélesség ugyan valamivel kisebb lesz cserébe az 55mm el olyan ótvar porTRÉd lesz persze csak ha klasszikus arcportréról beszélünk amilyet jóérzésű ember nem mutogat. Perzse vannak speciális perspektívák ahol elég, de ebbe most ne menjünk bele mélyebben.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#8910) Dtomi válasza tbs (#8908) üzenetére


Dtomi
őstag

Igen meg az 50mm mellé egy makró, egy tele, és egy nagylátó :Y :Y :Y az élet nem fenékig DSLR :U :U meg ha valaki 30-60e kürül szán rá akkor meg pláne ne mondjuk neki, hogy hú de mennyivel jobb lenne dupla annyiért egy SLR

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#8911) Tüzi válasza Dtomi (#8910) üzenetére

Makrót láttam 240ezerért, L-es Canyon, nagylátó olyan 270volt, ha jól emlékszem, de ez is L-es Canyon, tele most 150ezer L-es ugyancsak, 50mm-es nem tom mennyi. Plusz a gép+markolat+akksi+tatyó, 1misi, és akkor van egy közepes készleted :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8912) tbs


tbs
addikt

:U :( Ordítógyűrű. 50mm pedig mindenre elég... ;] -> [link]
Ha csak szőrmentén érdeklődik, akkor meg halálmindegy mit vesz. Neki tessen, élvezettel használja. ;)

(#8913) ibor90


ibor90
csendes tag

ezek a tesztfotók már tettszenek
és megnéztem a Canon S3-at és S5-öt is, azok is tettszenek
csak az áruk nem
S3: 73000
S5: 91000
az SX 100-é már jobban tettszik az 61000
és most nem csak a képeket néztem meg hanem összehasonlítgattam a paná val meg az S3, S5-tel és egyre jobban tettszik
Szerintem nem túl sokban marad el az S3-től sőt talán az S5-től se, de azért nem véletlenül 30e-rel drágább az se
hát igen jó lenne egy DSLR, csak annyit nem szánnék rá
haveromnak (vagyis az anyjának, mert ő újságíró/fotós) van egy Nikon D40X-e, hát igen elég jó
Szóval köszi a segítséget, valószínüleg a 3 közül valamelyik lesz (sztem az olcsóbbik). De azért majd még szétnézek addig jól.

(#8914) Teng válasza ibor90 (#8913) üzenetére


Teng
aktív tag

Ez neked akart menni, csak nemfigyeltem eléggé:
anno S3 75e körül mozog, S5 pedig Budapesten 80e rét garisan újonnan beszerezhető, de az már 15-20e vel drágább, mint amennyit költeni akarsz;) Amúgy énis így kezdtemszinte 45ért kinéztem egy Canont A570 IS utánna megtetszett az S3 aztán kiderült tudok S5öt is kicsivel többért utánna gondolkoztam mert az álmom a tükrös volt... Pentax K100D - Nikon D40 aztán megláttam a Pentax K10D-t beleszerettem és mivel csepálló is megérte a kis pluszt. A végeredmény 45ről indultam és tartozékokkal majdnem 220nál fogok járni:D

Budapesten 75e az S3, S5 pedig 80e mint mondtam rendesen újonnan garival:D a posta meg +2e körül van. De az a 3 gépecske tényleg jó csak a pénzed szab határt majd ahogy kivettem a szavaidból hogy melyik lesz. De még egy jótanácsom lenne, ami itt már sokszor elhangzott, ha van rá modod menj el fogdosd meg és fényképezz vele, mielőtt akármelyiket is megvennéd.

(#8915) Szten Márs válasza Dtomi (#8909) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

18-55 és 18-55 között is nagyon nagy különbség van. Persze egy Canon 18-55 régi kitobival igazad van. Az új IS-esnek egyből összehasonlíthatatlanul jobb képe van.
DOF lehet kicsi kompaktnál, ha kierőszakolja az ember, persze. nagyon kis tárgytávolsággal elérhető, de sokkal jobban kell szenvedni és sokkal (vagy inkább: sokkal ) behatároltabb a mozgástér a kis mélyégélességgel való játékra. Szóval azt hiszem helytálló amit mondtam ;)
(Persze, alapobi nem portréobi. De jobban, mint egy kompakt. És itt van lehetőség bővíteni. Kompakton nincs. Egyébként nem aztmondtam, hgy költsön dupla annyit DSLR-re, nyilván ha 30-60között tervezett az nem azt jelenti, hgoy 130-160 közötti gépet akar venni. De úgy gondolom nem hátrány, ha felhívjuk idejekorán a leendő vásárló figyelmét arra, hogy igencsak szép korlátokkal kell számolni. )

[ Szerkesztve ]

(#8916) ibor90 válasza Teng (#8914) üzenetére


ibor90
csendes tag

aha olvastam már az előbb is
hát nekem nincs ilyen lehetőségem hogy gondolok egyet és 200e Ft
amúgy lehet kivárom a Karácsony-t, hátha lesz vmi akció, meg addig csak lejjebb megy alapból is az áruk, meg pénzem is lesz :)

(#8917) Dtomi válasza Szten Márs (#8915) üzenetére


Dtomi
őstag

18-55 és 18-55 közütt óriási különbség van... főleg átfogásban, fényerőben, és közelképben :B :P Az új IS pedig 10 ezerrel többe kerül mint az álltala leírt ár alsó határa... ;)

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#8918) Dirtyz válasza ibor90 (#8913) üzenetére


Dirtyz
őstag

fotopest-nél, 69999Ft az S5-IS

Védd a fákat, egyél hódot!

(#8919) Szten Márs válasza Dtomi (#8917) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lsd: hozzászólásom második fele ;)

(#8920) Dtomi válasza ibor90 (#8916) üzenetére


Dtomi
őstag

Nézd meg ezt

Mindenre jó amit leírtál. Fényerős nagylátó f2,0 fényerős tele f2,8 makróhoz 1 cm es közelkép. 28-200 as átfogás van nagylátód és teléd is. Nagyon szép képe van. Nincs Zajmosó elkenő algoritmus benne. Cserébe "kicsit" zajosodik Iso 200 fölött. mindent amit írtál le tudsz vele fényképezni. Ha nem tetszik nulla forint buktával továbbadhatsz rajta. Igaz egy 20assal több mint a max amit írtál de megéri.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#8921) Szten Márs válasza Dtomi (#8920) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, ha a mai kompaktok is ilyenek lennének aligha lenne bármi baj velük :K

(#8922) ibor90 válasza Dirtyz (#8918) üzenetére


ibor90
csendes tag

úgy még szóbajöhet, kösz

(#8923) johnjohn válasza ibor90 (#8922) üzenetére


johnjohn
addikt

Nincs rendes gari.! Ha elromlik viszik ki javítani.

(#8924) Szten Márs válasza ibor90 (#8922) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

#8920?
Megéri. Nagyon.

(#8925) ragazzo


ragazzo
őstag

Sziasztok!

Nem nagyon szoktam erre járni,de most elkelne egy kis segítség. Kezdem azzal, hogy soha nem volt még digitális gépem. Van egy tükörreflexes Canon, de szeretnénk venni egy kis kompakt digitális gépet is. A Photohall oldalán már nézegettem a gépeket, és láttam hogy 30 E-ért is lehet fényképezőt kapni. Szeretném megtudni, hogy másodlagos gépnek csak otthoni fotózásra megfelel-e ez az árkategória. Amit nem tudok hogy ennyi pénzért melyik márkában bízhatok meg.Az egyik üzletben nagyon ajánlgatták a Samsungot. Valaki tudna nekem segíteni?Illetve még, hogy melyik netes boltból érdemes vásárolni?Köszönöm!

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#8926) philoxenia válasza Dtomi (#8917) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy a műteremben, profinál mennyire jó portréra, de amatőrben, smink nélkül, bevilágítás nélkül, nem plakátméretben, a K10D kitobija portréra nagyon jónak mondható szerintem. Vagy kifogtam egy jó darabot? Nagylátóban, pláne kevés fényben lehetne jobb, de portrétávolságban, közepes megvilágítástól már nagyon meg vagyok vele elégedve. :)

A linkelt 828 tényleg nagyon jó vétel, ha nincs hibája. :K

Ragazzo: filmes tükrös Canon ?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8927) Kevo válasza ottkar (#8852) üzenetére


Kevo
tag

Így értettem és is, bocsesz :R

(#8928) johnjohn válasza philoxenia (#8926) üzenetére


johnjohn
addikt

(#8929) philoxenia válasza johnjohn (#8928) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ismerem elviekben őket. :)
Csak, ha van filmes tükrös Canon, akkor vannak hozzá obik is gondolom..Azokhoz meg érdemes digit vázat venni esetleg..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8930) johnjohn válasza philoxenia (#8929) üzenetére


johnjohn
addikt

Csak Canon EF, és EF S szabványt támogatják a Canon digit vázak.

(#8931) philoxenia válasza johnjohn (#8930) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott nem lehet manuálfókuszolni mint a Pentaxon?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8932) johnjohn válasza philoxenia (#8931) üzenetére


johnjohn
addikt

Ennyire nem mentem bele, valamelyik Canon tulaj többet tud róla, de valamilyen összeférhetetlenség van a régi obikkal.Ha tévedek javítsatok!

(#8933) johnjohn válasza philoxenia (#8931) üzenetére


johnjohn
addikt

(#8934) ragazzo válasza philoxenia (#8926) üzenetére


ragazzo
őstag

Szia!

Igen filmes tükrös.Szóval lövésem sincs hogy mennyire más egy digitális. Van valami tipped hogy mellik márka?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#8935) philoxenia válasza ragazzo (#8934) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha mindenképpen kell kompakt méret, akkor még az elvárásaidtól is függ, ha nem, akkor az obiparkod kéne felmérni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8936) sinick


sinick
senior tag

Kompaktot keresek max.130-150ezerig (memória kártyával, pótaksival, tagyóval).
Nyaralásra, beltérre használnám, makro nem kell. Nem árt, ha sötétben is ügyes. Nyomtatva és monitor fullscreenbe legyen jó képe.

Ezeket néztem ki:
- Nikon Coolpix P50
- Nikon Coolpix P5000
- Nikon Coolpix P5100
- Samsung S1060
- Canon SX100 IS

(Adatlap szerint a P5000/5100/SX100 optikai stabis - ez nekem nagy előny -, a többi elektronikus stabis, a P50-es 28mm-es indulója tetszik, fényerő nagyából egykutya viszont a Samu és Canon tele állásban jobbnak tűnik. Rajzolatról, vakuról, stb. semmi nem jön le. Ergonómia szempontjából a Nikonok tetszenek. Nézegettem Canon G7/G9-et is de az már bazinagy, olyan lehetetlen méret.)

Szóval, mindennapi használatra melyiket vagy milyen másgépet tudnátok ajánlani?

(#8937) johnjohn válasza sinick (#8936) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha gép és ennyiért, akkor legyen nagyobb, de DSLR ! Vagy használt Sony R 1, de az is nagy méretű gép.

(#8938) sinick válasza johnjohn (#8937) üzenetére


sinick
senior tag

Ha DSLR-t (féltéglát) akarnék, akkor DSLR-eket néznék. Nem vagyok hobbifotós, nem akarok kilókat cipelni. Mindennapi használatra akarok egy jó kis kompaktot. De az már lehetőleg fasza gép legyen.

(#8939) philoxenia válasza sinick (#8936) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Komoly kompakt.Teszt

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8940) Teng válasza sinick (#8936) üzenetére


Teng
aktív tag

Csáo szerintem Canon S5 jelen pillben 70k körül mozogm újonnan garival:D és perfekt kis gép

(#8941) philoxenia válasza Teng (#8940) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zoomot nem írt, lehet, hogy nincs rá szükség.

Itt még adatok az érzékelőről.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8942) Allien


Allien
veterán

A pixinfo-n néztem a Nikon D40, és a Pentax K100D super tesztjeit. Itt főleg ami "érdekes" volt, az a Hosszú expozíció részek. Ez mennyire "géphiba", és mennyire zavaró (hotpixelek)? Másrészt, a memoria kapacitás is elég nagy külömbségü. Ezeket javitották már mondjuk firmware-val esettleg? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#8943) tbs válasza Allien (#8942) üzenetére


tbs
addikt

A Pentax nem éjszakai égbolt fotózásra való. Pont. Amúgy nem túl necces, könnyen korrigálható expozícióval, vagy a duplaexpó bekapcsolásával.

(#8944) Teng válasza tbs (#8943) üzenetére


Teng
aktív tag

A pentax K100D eléggé hotpixelesedik magas záridőnél, de személyes véleményem szerint a K10D már egy vonóval jobb...

(#8945) philoxenia válasza philoxenia (#8941) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez is komoly a méretéhez képest.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8946) sinick válasza philoxenia (#8941) üzenetére


sinick
senior tag

Hát nem írtam, mert nem is gondoltam, hogy van 28-28mm-es gép. Szóval, jól jönne egy kis zoom is. Nem kergetem a 10X-eseket, zoomot amúgy is csak komponálásra használok, ha nincs helyem közelebb/távolabb menni a tárgytól.

(Sok gépet nem láttam, zoom nélkül talán régen apám szmena 8-asával fotózgattam)

(#8947) sinick válasza philoxenia (#8945) üzenetére


sinick
senior tag

Ez volt a befutóm, amíg élőben meg nem láttam és meg nem fogtam! Komoly koncentráció kell hozzá! Nagy és borzalom kényelmetlen a fogása, a ház tele van beugró/kiugró részekkel...

(#8948) Allien válasza tbs (#8943) üzenetére


Allien
veterán

De relative sokat használnám "giccs" fotózáshoz. Tudod, Balaton, naplement-e? ;)

Teng, egy vonóval drágább is, igaz, ár/értékben tuti jobb. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#8949) philoxenia válasza sinick (#8947) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt nézted már?

Leírás

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8950) tbs válasza Allien (#8948) üzenetére


tbs
addikt

Naplementénél nem fogsz túl sok hotizét lőni... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.