Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Terapeuta válasza marsu (#9648) üzenetére


Terapeuta
őstag

fotopestnél canon 400 100e a váz

kitobit meg tudok adni majd lekocsikázom :D

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#9652) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#9628) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azt hiszem inkább a Canon A470 mellett döntök...

(#9653) philoxenia válasza keti_catheri (#9650) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vegyél egy olcsó kompaktot, azután még vehetsz később akár D40-et, akár D 3-at... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9654) rii


rii
nagyúr

akko már csak két dolgot kérdeznék engedelmetetkkel ....

a.) az A650-es Canon-nak is nagyon rossz aránya van a maga 12 MPx-ével, nem?

Nikon Coolpix P50:
8,1 MPx/8,3 MPx, Szenzor: 1/2,5"

Casio EXILIM Zoom EX-Z10
5,0 MPx/5,3 MPx, Szenzor: 1/2,5"

Canon PowerShot A570 IS:
7,1 MPx/7,4 MPx, Szenzor: 1/2,5"

Canon PowerShot A590 IS:
8,0 MPx/8,3 MPx, Szenzor: 1/2,5"

Canon PowerShot A650 IS:
12,1 MPx/12,4 MPx, Szenzor: 1/1,7"

b.) fényképezőgép nem tud olyat, mint a monitor (hogy tud több felbnotásban is működni), hogy kissebb MPX-ben fékényképez? Végülis ez a felbontás nem?

csak mert akkor az A650-est 5Mpx-ben (kb. 1600x3000) használva nem orvosolhatü az a "hibája", hogy kicsi érzékelőhöz nagy MPx-et erőszakoltak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9655) philoxenia válasza rii (#9654) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából, ha a zajcsökkentést kikapcsolod és monitorméretben, vagy 10x15-ben nyomtatva nézed mondjuk a képeket, akkor az érzékelőn lévő pixelek száma nem számít annyira. :) A legfontosabb, a minél fényerősebb objektív, a képfeldolgozó rendszer.. A sok megapixel alapvetően nem hátrány, de nem is előny. Az átlagot hozó megapixelszám egy korosztályon belül megfelelőnek mondható, ha viszont kapsz nagyobb méretű érzékelővel, vagy alacsonyabb pixelszámmal gépet, valószínűsíthetően kevesebb zajt látsz 100%-ban nézve a képen.Viszont a 10x15-ben előhívott, vagy kinyomtatott fotónál, ugyanakkorra érzékelővel és ugyanazzal az objektívvel készítve, nem hiszem, hogy bárki meg tudja mondani, hogy melyik készült mondjuk 7, melyik készült 8 megapixeles géppel.
A lényeg inkább az, hogy ne vedd azért meg a gépet, pláne drágábban, mert nagyobb az érzékelőszáma. A nagyobb méretű képekből vagy átméretezéssel, vagy az érzékelő egy területének figyelembevételével készít a gép kisebb pixelszámú képet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9656) Szten Márs válasza rii (#9654) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"a.) az A650-es Canon-nak is nagyon rossz aránya van a maga 12 MPx-ével, nem?"
Az nem kifejezés.

"b.) fényképezőgép nem tud olyat, mint a monitor (hogy tud több felbnotásban is működni), hogy kissebb MPX-ben fékényképez? Végülis ez a felbontás nem?"
Nem. az a kész kép felbontása nem az érzékelőjé. Minnél több képpont van egy érzékelőn, az egyes képpontok annál kissebbek. Minnél kissebbek annál kevesebb foton éri őket egységnyi idő alatt. Minnél kevesebb foton éri őket egységnyi idő alatt, annál nagyobb erősítést kell alkalmazni adott érzékenység eléréséhez. Minnél nagyobb erősítést kell alkalmazni adott érzékenység eléréséhez, annál nagyobb a képzaj.
Attól, hogy leveszed a felbontás nem nő meg a pixelek mérete.

Ez az egyik dolog. A másik meg az, hogy egy kompakt gép objektívje nemhogy 10-12 megapixelt nem tud az érzékelőre rárajzolni, de 5-6-ot sem. Egy hatalmas parasztvakítás, ami manapság megy a gépek terén, részletgazdagság nem nő, a zajmosás használhatatlanná rondítja a képeket, a 200x-os zoomos objektívek torzítása különleges geometriai formákkal örvendezteti meg a fotóst, miközban a kromatikus abberáció egészen különleges, egzotikus effektusokkal kápráztatja el a vásárlót. Némely gépben az auto WB ezen felül kifejezetten merész, újító színvilágot csempész még az alkotói folyamatba az egész megkoronázásaként. Szóval nem, nem igazán jó irányba mennek a dolgok.

philoxenia:
"A nagyobb méretű képekből vagy átméretezéssel, vagy az érzékelő egy területének figyelembevételével készít a gép kisebb pixelszámú képet."
Csak átméretezéssel. Ha úgy méretezné le, hogy csak a képérzékelő egy részét veszi figyelembe, akkor változna a kivágás, azaz más látószöget kapnánk, szűkebb látószöget. Nyilván ez nem történik meg, ha a gépet kisebb felbontásra kapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#9657) marsu válasza johnjohn (#9635) üzenetére


marsu
addikt

Szia johnjohn!

Lehet, hogy elhívnálak megnézni. Te, mint szakértő talán tudsz nekem segíteni a vásárlásban.

;)

Press any key to continue ...

(#9658) philoxenia válasza Szten Márs (#9656) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Digitális zoomoláskor ez történik. :K A Pana LS 60 legalábbis így csinálja, kisebb lesz a kép, a közepe marad. Nem tudom, minden gép így csinálja-e, de van rá példa. :)
Ha a képméretet vesszük le, akkor természetesen nem.
Egyébként nem is csak az érzékelők méretarányos pixelnövelésével van baj, hanem az objektíveken történő spórolással is. A kisebb kompaktoknál lassan mobiltelefonnyi objektívek is előfordulnak már. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9659) marsu válasza Terapeuta (#9651) üzenetére


marsu
addikt

Köszi, rendes vagy ....

Tényleg jó lenne már menni fotózni!

;)

Press any key to continue ...

(#9660) Szten Márs válasza philoxenia (#9658) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Digitális zoomoláskor persze, erre mondtam a más képkivágást. De a digitális zoomolás, meg a gép által készített képek kissebb felbontásra állítása nagyon más dolog, ahogy te is mondod és te a kissebb pixelszámú képek készítéséről beszltél, nem pedig digitális zoomról.

(#9661) marsu válasza Szten Márs (#9632) üzenetére


marsu
addikt

Sajnos nincs még DSLR-em ...

:( :(((

Még mindig a vásárlás előtt vagyok, mert voltak fontosabb dolgok, de mindennek eljön a maga ideje ...

:K ;)

Press any key to continue ...

(#9662) marsu válasza Terapeuta (#9640) üzenetére


marsu
addikt

Akkor ne vegyem meg 100.000.- pénzért, csak 50.000.- ért?

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#9663) Szten Márs válasza Ban_Dee (#9649) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az 50-60% kinti jó időben lőtt képnél pont nem kell képstabi, de beltéren, ha nem akarsz vakuzni, igencsak jól jöhet. Meg borúsabb időben kinnt is. Pl ma eső után 1/15-öd-1/20-ad másodpercekkel tudtam fotózni F/5,6-on, 55mm-en. Képstabi nélkül bőőven bemozdult volna mindegyik. Szóval van annak létjogosultsága. De persze ez nagyon nagyban a fotózási szokásoktól függ. Ha úgy érzed, hogy neked nincs rá szükséged ezeken a gyutávokon, akkor a D40 jobb választás, az ár miatt. Pl. vehetsz hozzá még egy 55-200VR-t is az árból. De azt vedd figyelembe, mielőtt elveted a kitobinál a képstabit, hogy itt az objektív fényereje, már a 18-55-ösé F/3,5-ről indul és F/5,6-ra csökken 55mm-en. A Praktikának alighanem fényerősebb obija van....
Az Olykban uétrahangos lerezegtetés van. Az érzékelő rázogatása nem sokat ér. A levegő fújós dolog viszont lehet, hogy valóban használ valamit, ezt majd eldöntik a tesztek és felhasználói tapasztalatok, egyelőre fene tudja.

(#9664) philoxenia válasza Szten Márs (#9660) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez is egy lehetőség, ha mindenképp méretet akar valaki csökkenteni. Abban a hsz-ben nem akartam már tovább részletezni. :) A lényeg az, hogy sajnos nincs olyan, hogy összevonna szomszédos pixeleket egy pixellé. :(
A mai trend mindenképpen az aránylag magas pixelszámú érzékelők alkalmazása, tehát, ha valaki új kompaktot vesz, nem tudja kikerülni ezt a problémát. Azt viszont nem értem, miért nem növelik valamelyest az érzékelők méretét is emellett?
Ha a zajcsökkentés nem automatikus, akkor azért ki lehet hozni a 7-8 megás képekből is utómunkával jó képeket.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9665) johnjohn válasza marsu (#9662) üzenetére


johnjohn
addikt

Ment Privi!

(#9666) rii válasza philoxenia (#9655) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm! :)
asziszem' megszületett a döntésem: Casio amit már a legeljén ajánlottál :) elnézést a tiszteletkörökért ...

remélem ez talán nemsoká' materializálódik is majd

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9667) rii válasza Szten Márs (#9656) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm a kimerítő választ :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9668) philoxenia válasza rii (#9666) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem jó lesz. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9669) Szten Márs válasza Capella (#9647) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Látom, közben neked még nem válaszoltunk.
Eléggé kivesézésre került a gépek "fejlődésének" témája, ennek ellenére nem tudok jobbat mondani, mint hogy vedd meg az SX100-at. Nincs igazán jó modell most a kínálatban, szóval a mai felhozatalt tekintve az SX100 egy eléggé korrekt gép.

(#9670) ottkar válasza Capella (#9647) üzenetére


ottkar
addikt

"Miért nem tud a Canon is más gyártókhoz hasonlóan legalább 1/1,8"-os CCD-t belepakolni, ha ez javítja a képzajt? Mennyivel növelné az árat ez?"

Itt tévedésben vagy mert ha nagyobb érzékelőt tesznek bele akkor az optikát is át kell tervezni és az már növeli az árat jelentősen.

(#9671) Dare2Live válasza Capella (#9647) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Miért nem tud a Canon is más gyártókhoz hasonlóan legalább 1/1,8"-os CCD-t belepakolni, ha ez javítja a képzajt"

Tud. Ott a 650IS, vagy a G9. De azokat meg a 12mpvel szurták el.

anno ott volt az A610et. 5mpel 1/1.8"on 50.000Ftért konstans 2.3fpsel, csak a stabi hiányzott belölle ami nem nagy kunszt látva a 650et. De Canon ilyet nemaar sött még A610 szerüt se: Vegyél Canon dslrt jó drágán.

SX100 egyébként kategóriájában egy teljesen korrekt gép: a konkurencia se jobb sött rendszerint rosszabb.
És szerinetm vedd meg csudaszép képeket lehet vele csinálni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9672) Ban_Dee válasza Szten Márs (#9663) üzenetére


Ban_Dee
csendes tag

Köszi - ok, még gondolkodom rajta.
(Fotomarketnél pl. ~148k a D60 sima 18-55-ös obival, és ~169 VR-essel, szóval azért 21k a difi.)
Az egy dolog hogy nem sajnálom már most a jobbik gépet venni (igazából a sok kis eltérés billenti inkább arra a mérleget, nem egyik vagy másik önmagában).
Na mindegy, maga a vétel kb. május vége felé aktuális, szóval addig még alszom rá párat, meg az árak is lejjebb mehetnek - remélem.

Praktika obijára most hirtelen nem emlékszem - elpakoltam valahová hogy ne porosodjon de meglegyen :) - igen, (fény)erősebb rémlik, de nem biztos, rég használtam már... Az biztos hogy Zeiss.

Mindenesetre köszi a tanácsokat.

Bandi

(#9673) Capella válasza Dare2Live (#9671) üzenetére


Capella
senior tag

"Tud. Ott a 650IS, vagy a G9. De azokat meg a 12mpvel szurták el."

Hát éppen ez az, a megapixel őrület. :Y
Ezek szerint nem várható, hogy mondjuk egy 8 mpx-es kompakt gépbe nagyobb érzékelőt pakoljanak, hogy egy még korrektebb minőséget kihozzanak.
No meg ha az annyira időtálló lenne, nem lehetne az új, kitudja mekkora parasztvakító mpx-eseket eladni. :P
Szóval ha beleraknak nagyobb érzékelőt, akkor ma már mindeképpen 10 mpx fölött lesz a gép, és ott vagyunk ahol a part szakad, csak győzzük tárhellyel a szinte feleslegesen nagyobb képek miatt. :DDD
Ezek szerint az SX100 utódjától sem nagyon lehet többet várni ráncfelvarrásnál. Ha lesz, és ki tudja mikor.

Köszönöm mindenkinek a biztató hozzászólásokat. :)

(#9674) TeeJay válasza Capella (#9673) üzenetére


TeeJay
félisten

Sony DSC-S800-ban 8MP-van 1/1,8" érzékelőn
tűrhető képeket produkál bár csodát nem kell tőle várni
akárhogy nézzük a gyártók valszeg arra mennek hogy a kompaktoknál jónagy MP számot írhassanak rá, az sem hatja meg őket ha értelmes fotót csinálni se lehet a géppel mert a hülye nép ígyis viszi mint a cukrot. (mivel nem is értenek hozzá illetve nem láttak még normális géppel készített képeket)
2003-ban ballagásomra egy HP 3,3MP-es gépet kaptam
1/1,8" érzékelőn ennyi pixel és tökjó fotókat csinált annak ellenére hogy gyakorlatilag semmit sem lehetett rajta állítani.

ha így "fejlődnek" a kompakt gépek előbbutóbb nincs mese aki fotót akar készíteni DSLR-t kell majd vennie. van egy olyan érzésem hogy a három legnagyobb gyártó pont erre hajt mert a DSLR-en sokkalnagyobb hasznuk van...

amúgy meg sem lepődöm hogy az emberek ígyis veszik a hulladék kompaktokat mert amikor egyesek ballagáson VGA felbontású telefonokkal fotóznak csak röhögni tudok...
legszívesebben azt csinálnám hogy váráslás előtt mindenkinek mutatnék 3 tesztfotót egy 10MP-es DSLR-el meg egy 8MP-es kompakttal
aztán aki nem látja a különbséget az vegye a kompaktot
aki meg észreveszi talán rájön hogy a kompaktokkal elég szépen átvágják :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9675) blattida válasza TeeJay (#9674) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem a DSLR-nél 6MP-t akartál írni... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9676) Dare2Live válasza Capella (#9673) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát legalábbis a jelenlegi tendencia szerint az SX100 utoda is "csak több mp lesz"...

Lényeg nem szabad 100%on nézegetni öket, hanem max 13*18as papirképben vagy monitoron max 1920ban.
De ennél nagyobbra egyébként is büdös ritkán van szükség ez az átlagusernek bőven elég.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9677) ottkar válasza TeeJay (#9674) üzenetére


ottkar
addikt

"mindenkinek mutatnék 3 tesztfotót egy 10MP-es DSLR-el meg egy 8MP-es kompakttal
aztán aki nem látja a különbséget az vegye a kompaktot"

A kompaktokat nem azért veszik mert nem látnak valamit.

(#9678) j.bravo válasza Terapeuta (#9640) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha egy 350d-s hasonló szettet se vetetnél meg ennyiért, akkor egyetértünk :) (nem ugrottam a torkodnak, remélem :D)
Nekem épp ilyen szettem van (d50, 18-55, 55-200), és teljesen jól használható. A képeimet láttad a digifotóim topikban, nem világmegváltóak, de szemmel láthatóan nem a felszerelés köt gúzsba :B

Sony 828-am nem volt, ahhoz nem tudom mérni, de a bridge-ek között jó objektívűnek mondott Minolta A1-nél (olyanom volt, ccd-halál, szerencsére kicsengették a kezembe a vételárat) nem rosszabb a képe a 18-55-tel sem, ha mondjuk 2/3 FÉ-t rekeszelsz (de lehet még teljes nyíláson se olyan ótvar).
(Nem tudom persze, mennyire tudható be ez annak hogy az A1 idején még a jelenleginél is kisebb volt a rutinom a raw konverterekkel. :) )

Az is lehet hogy szerencsém volt és egy jó darabot fogtam ki a kitobiból... szeretném majd lecserélni ha lesz zseton, de lehet vele fotózni.

Az 55-200 ED pedig kifejezetten kulturált darab, plasztikfíling, de képminőségre rendben van. Nyilván nem egy C70-200/N80-200, de szerethető, a 18-55nél számottevően jobb darab.
Később is ráér cserélni, mint a 18-55-öt.

Ha nem túl sok a vázban az expo, akkor korrekt áron van (nem drága és nem is gyanúsan olcsó). Nem az évszázad üzlete :D, de ha marsunak már nagyon fotózhatnékja van, akkor nem rossz bolt.

Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#9679) j.bravo válasza j.bravo (#9678) üzenetére


j.bravo
addikt

Lassú vagyok, most látom a 400d ill kitobi felajánlást (igaz itt nincs teleobi).

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#9680) TeeJay válasza blattida (#9675) üzenetére


TeeJay
félisten

ja most látom :D igen
6-8MP-t szerettem volna írni

tehát hogy vásárlás előtt mutatni kellene a népnek 3 darab 6-8MP-es DSLR-el készült fotót
meg 3 darab 6-8MP-es kompakttal készült "fotót"

én mióta múltkor esküvőn kipróbálhatttam a fotóművészcsaj Nikon D200-át azóta a kompakt gépeket nem is nézem fényképezőgépnek :D
persze öcsémnek ballagásra egy Canon A570IS-t vettem mert hát annyi pénzért nem lehet tűrhetőbbet venni sajnos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9681) Ban_Dee válasza TeeJay (#9680) üzenetére


Ban_Dee
csendes tag

Na jó, de azért van a kompaktoknak is létjogosultsága szvsz.
sokan vannak akik a telefonba épített 'kameránál' jobbat akarnak, de nem akarnak akkora nagy / annyira bonyolult / olyan drága fényképezőgépet, mint akárcsak a legolcsóbb tükrös.
Bonyolultság alatt a manuális beállításokat értem - blende, ISO, stb. - mert azért abban gondolom egyetértünk, hogy annak viszont nem sok értelme van, hogy megveszi valaki a tükrös gépet aztán mindent 'auto' üzemmódban használ. :-D

Bandi

(#9682) Ban_Dee válasza Ban_Dee (#9681) üzenetére


Ban_Dee
csendes tag

...mármint persze a legtöbb kompakton 'egyszerűbb' (mondhatni ótvarabb) optika van, mint akár egy kitobi, de azért kompaktokkal is lehet jókat művelni ha ügyes az ember meg persze van rá igénye.

Bandi

(#9683) Dorian


Dorian
félisten

Mostanában majdnem csak Nikonokról van szó a topikban, de mi a véleményetek egy NikonD60 (VR okbival) vs. Pentax k10D vs. Sony Alpha A200k (18-70mm) -ről?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9684) Szten Márs válasza Dorian (#9683) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link] - ;)

(#9685) philoxenia válasza Ban_Dee (#9681) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De van, autoban is sokkal jobb a DSLR például portréban össze sem hasonlítható egy kompakttal. :)
A kompakt fő előnye, hogy kicsi és olcsó. Az átlagember -nem fotós- általában elégedett is vele. A fotós pedig magával hordhatja, minden eshetőségre. A mobiltelefonoknál sokkal jobb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9686) ottkar válasza Ban_Dee (#9682) üzenetére


ottkar
addikt

"a legtöbb kompakton 'egyszerűbb' (mondhatni ótvarabb optika"

Tévedsz. A legtöbb kompakton nem az optika miatt olyan a kép amilyen. Az optikák sokszor nagyon nagyon jók. A végeredményt nem az optika adja. Ha rosszak lennének az optikák akkor egy 4x6mm-es érzékelőn saját magad se ismernéd fel.( Még a 20-30 ezer Ft-os gépek optikái is sokat tudnak)

(#9687) ottkar válasza philoxenia (#9685) üzenetére


ottkar
addikt

" kompakt fő előnye, hogy kicsi és olcsó"

Nem. Hanem rendelkezésre állnak opciók amikre nem kell költeni mert be vannak építve. Compact= minden egyben. Meghagytam egy KM Z3-at mert makróban még a DSLR-ekhez képest is jó a lehetősége.

(#9688) philoxenia válasza ottkar (#9687) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A KMZ3 nem kompakt igazából. A kompakton én a zsebben, női táskában elférő gépet értem. Persze Neked az optika sem optika fél méter és két kiló alatt. ;]

Az ismert vicc analógiájára: -Mi van a traktoron ?-Orosz zsebszámológép. -Miiii? _Jó csak a tápegysége nélkül. :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9689) philoxenia válasza ottkar (#9686) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A készre szerelt gépek optikáinak típushibái javarészt korrigálhatóak a vázon belül.
Egy optika mit tud? Fényerőt, felbontást, torzításmentes képet. Mihez képest nagy tudásúak ezek az optikák? Ez pl. pont 20k szinte....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9690) stop válasza Szten Márs (#9684) üzenetére


stop
aktív tag

Minden elismerésem! :R

Csak-csak rászántad magad és meg(le)írtad az összefoglalót, melyre lehet hivatkozni(linkelni) bármikor!!!

Valamikor ezt próbáltam (bátorkodtam) mondani, hogy kéne egy ILYESMIT csinálni. :))

mégegyszer gratula!! :C

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#9691) rii válasza philoxenia (#9668) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon kafa (:
megvettem (:

tudom hogy sok lesz már belőlem
mint só a levesbe

de a memóriakártyát (vettem azt is 2 gigásat kingsztont (: ) aszt le kell formázni vagy mi a csoda?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9692) Lauda válasza rii (#9691) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, az első használat előtt ajánlott.

(#9693) Szten Márs válasza stop (#9690) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pedig csak egy sima válasznak szántam, nem összefoglalónak :DDD

(#9694) rii válasza Lauda (#9692) üzenetére


rii
nagyúr

ujaj .. beteszem a gépbe és a fényképezőgéppel formattálom meg?
jó gondolom igen.
tehát akkor első lépésként gondolom beteszem a gépbe ... aztán beírom, hogy format c: /u /s

most e tudom képzelni, hogy az infós tanárok mit szenvedhettek annó a szőkékkel a command prompt-nál (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9695) Lauda válasza rii (#9694) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, beteszed a gépbe, leformázod és használod.. :D

(#9696) ottkar válasza philoxenia (#9689) üzenetére


ottkar
addikt

"Mihez képest nagy tudásúak ezek az optikák? "

A Pana FZ20 optikájának összes optikai tudása a 300 ezer Ft-os optikák tudásánál van. A Minolta Z3 -é csak a 200-ezresekénél. Tudod egyszer szétszedtem egy 20ezer FT-os gép optikáját és meglepetésemben majd hátast dobtam egy 6 lencsés Biotar tipusú optika volt fémtubusba szerelve! Azt tudni kell hogy egy adott gépnél mit ad az optika és mit a többi rész.Az optikai teljesítményt én látom az érzékelő ellenére is. A Minolta optikája nem viccből viseli az APO minősítést.

(#9697) ottkar válasza rii (#9694) üzenetére


ottkar
addikt

Speciel én soha nem formattáltam meg ujjonan a kártyát, ha megy minek gyárilag meg van.

(#9698) ottkar válasza philoxenia (#9689) üzenetére


ottkar
addikt

El sem hiszed hogy az árához képest ez az optika mit tud. Ekkora felvevőfelületen? Csak úgy gondolkozz el hogy egy 10x15-ös kép mekkora nagyítása az eredetinek.

(#9699) Dare2Live válasza ottkar (#9687) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"kompakt fő előnye, hogy kicsi és olcsó"

Erre te:
"Nem. Hanem rendelkezésre állnak opciók amikre nem kell költeni mert be vannak építve. Compact= minden egyben"

Magyarán kicsi és ocsó? :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9700) Dare2Live válasza philoxenia (#9689) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

megnéztem és kodak meglepően korrekt gépet ad ennyiért... pl mégcsak nem is 3.3/3.7nél kezdődika fényerő mint sokszor 2*ennyibe kerülő gépeknél.
Kodak egyre szimpibb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.