Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) philoxenia válasza ottkar (#9500) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos a többi hasonló kompakt optikája is ennyit romlik, ha megnézed, a másik három említetté is kb. ezt tudja.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9502) ottkar válasza philoxenia (#9501) üzenetére


ottkar
addikt

A Fuji S 5500 optikája 38-380mm-ig 2,8-3,3-ig csökkent fényerőben.

(#9503) philoxenia válasza ottkar (#9502) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az említett kompaktoknál! Azt írtam, a többi hasonló kompakt.
A flex is sokkal hatékonyabb mint a körömcsiszológép, mégse azzal manikűröznek. ;]
Ha elolvasnád az előzményeket, láthatnád női táskába illő gépről volt szó. Az 5500 egyszerűen csúnya, bonyolultan meg ronda. :P

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9504) ottkar válasza philoxenia (#9503) üzenetére


ottkar
addikt

"Az 5500 egyszerűen csúnya, bonyolultan meg ronda."

Akár hiszed akár nem a fényképezőgép fényképezni van nem gyönyörködni. Az elmúlt évek egyik legjobb kompaktjáról van szó.Akár hiszed akár nem ez a gép nemcsak a fotó tudásáról volt híres hanem a fogásáról kézbeilléséről, ami akár hiszed akár nem hozzátartozik a fotózáshoz, mert elősegíti a képkészítést, akár hiszed akár nem. A fényképezőgép meg nem női táskába való, ott semmi keresnivalója, most magyarázzam miért?

(#9505) keti_catheri


keti_catheri
csendes tag

:) Ezen ne vitatkozzatok:)..én mondtam, hogy kicsi legyen, mert nekem ez is fontos :)) ...nézegethetnék nagyobbakat...jobbtudással, több funkcióval ugyanazon áron...de sokat kirándulunk, és a nyakbaakasztósdi nem jött be, mikor nekivágódott mászáskor a kőfalnak..:( inkább legyen egy zsebben elférős... ;)

Most a Sony Cyber-shot DSC-W170 felé húz a szívem, a ricoh paraméterei is tetszenek, de a 10 cm-es makrója nem a legjobb :(.
A Panasonic DMC-TZ5-ről mi a véleményetek?

És köszi a segítséget:)!

(#9506) philoxenia válasza ottkar (#9504) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az 5500-al bármikor szembeállítom az azonos nagyságú Z2-esemet. :P
Eleve elegáns és kis kompaktokról volt szó, mi köze hozzájuk a Fuji 5500-nak?
Nekem egyébként nem volt még a kezemben gép csak Neked, a fogásáról fogalmam sem lehet, a fogam között tartva csináltam vele nagyjából kilencezer képet. Akár hiszed akár nem, például az is szempont egy gépnél, hogy néz ki.
A P50-emet viszont például azért választottam, mert van rajta fogás, másként inkább a Pentax Z10 lett volna, és mielőtt megjegyzed, hogy ezzel nem lehet fényképezni, igenis lehet, nem a gép teszi a fényképészt. Nem fogom állandóan magammal hordani a K10D-t, vagy akár a Z2-t sem, de a P50 mindig elfér a táskámban.
Mert vannak még olyan emberek is, akik nemcsak azért mennek el otthonról, hogy fényképezzenek, de sosem lehet tudni, mikor akad a szemem elé egy téma, amit nem akarok kihagyni.
Egyébként az 5500 az tulajdonképpen hol van ehhez a géphez, mert majd annyival nagyobb a kis kompaktoknál, mint ez nála.
Ha szerinted meg női táskába nem való fényképezőgép, az a Te dolgod, azért inkább ne nekem magyarázd, hogy miért, hanem annak a pár millió nőnek, akinek van a táskájában. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9507) Rakeem válasza Szten Márs (#9488) üzenetére


Rakeem
aktív tag

reagálok:

igen nagyon csábító ha az ember valamit olcsóbban tud megvenni.
ez a legnagyobb dilemmám most.
Mert K10D-t vennék legszívesebben, de szinte sehol nem lehet kapni.
Vagy ha igen akkor már valami lestrapált bemutatódarabot.
A Sony meg tetszik tetszik, de nem tudom lehet jobb lenne várni 300/350 vonalon.
Hátha lemegy az áruk valamennyit.

Na meg most is sonym van és baromi elégedett vagyok vele, mint márkával.
De az hogy A200ast tudok venni ilyen felszereléssel:
-Sony A200K (18-70mm kitobi) - 150000 huf
-Compact Flash Extreme III 4GB - 16000 huf
-Hama Defender 180 - 20000 huf
-Sony NP-FM500H aksi - 17000 huf
-Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di LD Macro Minolta - 43000 huf
Ez így 246ezer huf

És megtudnám venni az egészet 231,5ezer hufért.
Tudom nem sok a 15k de az is pénz.
Másrész ennyi pénzért lehet nem rakok össze egy ehhez hasonló Pentax fotoszettet.

(#9508) Szten Márs válasza Rakeem (#9507) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Sony A300-at és főleg az A350-et jelentősen rosszabb gépnek tartom, mint az A200-at. Az A300-at azért, mert az A200-nál jelentősen kisebb keresőt pakoltak a gépbe, ami azt illeti annyira kicsit, hogy még a Canon EOS 350D/400D párost is alulmúlja, egy kis sötét lyuk. Cserébe ott van a liveview, ez nekem nagyon nem jó csere, de ez persze egyénlieg változhat. De ha az ember csak csak a keresőt használja komponáláshoz, akkor egy idő után zavaró lehet. Az A350 ugyanez, de ezen felül még 14 megapixelt zsúfoltak ugyanakkora CCD-re. Ezek az obik, amiket tervezel, bőőőven nem fogják kirajzolni a 14 megapixelt, szóval részletgazdagásgban semmivel sem kapsz többet, mint a 10 megapixeles változatnál, de legalább megkapod a kisebb elemi pixelekkel járó összes hátrányt cserébe.

Pentaxnál egyébként ugyanez a rendszer egyrészt 20K-val drágább, mert 170 a K200D váz + 18-55-ös obi, másrészt mivel ceruzaelemmel működik, ha vannak tölthetőid, akkor megspórolod az aksi árát, az minusz 17 ezer, így cakompakk 3 ezerrel drágább. A többi kiegészítő, beleértve a Tamron obit, meg maradhat ugyanaz ugyanannyiért.

Szóval kb ugyanott van, ami dönthet a kettő között, azt meg már leírtam :)

(#9509) Rakeem válasza Szten Márs (#9508) üzenetére


Rakeem
aktív tag

sajnos nincsenek tölthető elemeim. :O
abból meg 2 garnitúra kellne. 2x4 eneloop-ot néztem töltővel együtt kb 14k körül. (ugyan annyi mint sony csere aksi)

fogdostam már a kezemben K100D-t és nagyon tetszett :R . K200D kb ugyan olyan lehet szerintem.
Ugyan úgy gondolom a K10D is.
De szerintem mire oda kerülök hogy dslr-t veszek addigra K10D-t már nem találok a piacon. :W

Sony A200 is volt már a kezembe igaz csak kb fél percig. nem volt szerintem rossz a fogása.

Szóval a két 200-as között "vívodok" A200 vagy K200D. majd meglátjuk.
addig is kalkulálgatok, és csorgatom a nyálam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9510) Szten Márs válasza Rakeem (#9509) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A K10D azért más, mint a K200D meg K100D fogásra, azért érezhetően nagyobb és emiatt kényelmesebben tudták kialakítani, legalábbis nekem kifejezetten kényelmesebb. Na meg két vezérlőtárcsa, meg pentaprizma, szóval csak más kategória.

(#9511) Rakeem válasza Szten Márs (#9510) üzenetére


Rakeem
aktív tag

ha K10D fogása jobb (mert hiszek neked) akkor bizonyára nekem is tetszene, ha már a K100D fogása is jó volt nekem.

az meg hogy nem egy kategória...
igaz. éppen ezért bosszantó hogy szép lassan "elmerül az enyészetben"...
(ahogy a K100D is)

(#9512) ridvor


ridvor
csendes tag

sziasztok!

Fenykepezogep vasarlason torom a fejem de nem igazan tudok alanyt talalni.
Kb 110 000 forint volna a celra es egy ket elotetlencsen kivul nem szeretnek most tobbet kolteni ra.A kompakt gepeket mar kevesnek a tukorreflexeseket meg soknak talalom.Gyakorlatilag egy mindenes gep kellene amin megtanulhatnek rendesen kezelni egy fenykepezot aztan majd a kesobbiekben johet valamilyen DSLR.
Hasznalnam a gepet kinnt ,bennt, este, nappal portrera,tajkepre gyakorlatilag minden helyzetben.
Ha volna valamilyen otlet azt koszonettel fogadnam.

(#9513) Szten Márs válasza ridvor (#9512) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"A kompakt gepeket mar kevesnek a tukorreflexeseket meg soknak talalom"

Az jó, mert a kettőn kívül csak távmérősök léteznek :D
Szerintem te bridgera gondolsz, de azt is a kompaktok közé szokás sorolni (kompakt - minden ami nem cserélhető objektíves). Bár igazából portréra kompakt gép... hát nem igazán alkalmas.

(#9514) ottkar válasza Szten Márs (#9513) üzenetére


ottkar
addikt

"kompakt - minden ami nem cserélhető objektíves"

Van olyan gép persze filmeseknél több ami nem cserélhető objektíves mégse kompakt, mindent tud amit a tükörreflexesek egyedül az optika beépített. Csináltak ilyent digitben is.

(#9515) Szten Márs válasza ottkar (#9514) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudok róla, az Olympus szerette ezt az öszvért, de ezt megtartottam a kivételhalmaznak ;)

(#9516) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

meglett a d40-em :C , de most nem emiatt kérek segítséget
unokatesóm(lány) ballagására fényképezőgépet kért...
a felső határ max 50K, vagy canon vagy nikon

én elsőre az Ixus75-öt néztem, bár itt elsőre egy kicsit sok a megapixel
nikonból a coolpix s510 tetszett meg főleg a fémház miatt

fontos lenne még hogy külsőre is szép legyen és viszonylag kompakt

köszi a választ előre is, üdv péter007

[ Szerkesztve ]

(#9517) Tüzi válasza ottkar (#9514) üzenetére

kivétel erősíti a szabályt :P

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#9518) Mercutio_ válasza ottkar (#9514) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, Sony R1-nek hívják :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9519) bruki06


bruki06
csendes tag

Melyik gép éri meg jobban a Fuji Finepix S5700 vagy Kodak ZD710?

(#9520) somé válasza Real_Gabe (#8099) üzenetére


somé
őstag

"Néztem a különböző gépek topikját, meg a sajátját is, de összezavar, hogy van aki élteti, a másik meg úgy lehordja ezt a gépet, hogy csak na."

Fején találtad a szöget. :)
Ezért olyan "jó" ez a fórum.... :DDD Főleg,hogy általában egyik sem fogta a kezében a nevezett gépet,nem beszélve a tényleges használatról.Ember legyen a talpán,aki az itt leírottak alapján akar gépet venni.Javaslom,dönts szimpátia alapján,akinek a válasza jobban tetszik,azt a gépet vedd :D

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#9521) bruki06


bruki06
csendes tag

Még számításba jöhet a Kodak Z612 is. Ezek közül mekyik a jobb?

(#9522) johnjohn válasza somé (#9520) üzenetére


johnjohn
addikt

Remélhetőleg az elmúlt másfél hónap alatt már vett gépet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9523) blattida válasza péter007 (#9516) üzenetére


blattida
nagyúr

Az említettek közül inkább a canon, a leányzónak viszont valószínűleg a nikon tetszene jobban... Neked kell döntened... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9524) péter007 válasza blattida (#9523) üzenetére


péter007
senior tag

sztem neki bejönne a canon is (nem egy tipikus lány, elgitár zenekar stb)
nekem is szimpatikusabb a canon, főlg hogy ott kevesebb a megapixel...

(#9525) bruki06


bruki06
csendes tag

Megláttam a Sony DSC-H3-at és nagyon bejött! Ez jó választás lenne?

(#9526) johnjohn válasza bruki06 (#9525) üzenetére


johnjohn
addikt

Itt a teszt.Végül is egész jó.

(#9527) bruki06 válasza johnjohn (#9526) üzenetére


bruki06
csendes tag

Én is olvastam egy tesztet és ott is sok jót írtak róla, úgy hogy lehet hogy ilyet veszek!

(#9528) TeeJay


TeeJay
félisten

hú én tegnap esküvőn odamentem dumálni a fotós csajjal
aki egy Nikon D200+SB600+Nikon18-70 obival fotózott
aztán kérdezgettem a gépről, meghogy megkaphatom-e laptop-ra a fotókat amiket csinált
aztán 1x csak mondta hogy nem akar mutogatni mindent, bekapcsolja és csináljak vele pár fotót próbáljam ki nyugodtan :B

hát majdnem lehidaltam annyira príma cucc és életemben először fogtam türkös gépet és az a 10 fotó amit hirtelen kattingattam vele egytől egyig tökéletes lett :R
eddig kompakt gépekkel csináltam csak képeket de soha többé nem vennék kompaktot már!
:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9529) blattida válasza TeeJay (#9528) üzenetére


blattida
nagyúr

Be szép a szerelem... :B

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9530) ottkar


ottkar
addikt

" és az a 10 fotó amit hirtelen kattingattam vele egytől egyig tökéletes lett "

Biztos?

(#9531) Mercutio_ válasza ottkar (#9530) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgyértette, hogy tökéletesen éles ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9532) TeeJay válasza ottkar (#9530) üzenetére


TeeJay
félisten

biztos mert a csaj fotóművész és már előtte beállította a gépet a fényviszonyokhoz meg minden én csak tekergettem az objektívet meg lőttem párat és mind éles lett és mind gyönyörű fotó :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9533) Timmcsi


Timmcsi
csendes tag

Sziasztok:)
Most fogom megvenni egyik nap ezt a gépet:
Olympus E-410 SE kit (17,5-45mm objektívvel)

Ehez szeretnék venni még valamilyen objektívet...CSak nemtudom milyet :B
Néztem kettőt:

Olympus Zuiko 40-150/F4-5.6
Sigma Olympus 4/3 55-200/4-5.6 DC

e kettő közül melyiket érdemesebb?Még nem iazán értek ezekhez a dolgokhoz csak egy kicsit:)

(#9534) Szten Márs válasza Timmcsi (#9533) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Huhh, lehet SE kit helyett sokkal érdemesebb lenne a rendes kitben venni, azaz 14-42-essel venni a gépet. A 14-42-esnek jelentősen jobb ("nagyobb") a nagylátószöge, nagyon nem mindegy, ahová kell a látószög oda nagyon fog hiányozni az a plusz, amit a 14-42 nyújtana. (Ha gondolod kiszámolgatom látószögben ez mit jelent, de valós használat során igencsak erősen érződik a difi, tapasztalat) Ezen kívül sincsenek az emberek elragadtatva a 17,5-45 minőségétől, a 14-42-t ezzel szemben igen jó objektívnek tartják. Szóval abszolúte megéri a plusz pénzt, maximálisan ajánlom, hogy a 14-42-es objektív legyen az alap.
Ha a 14-42-essel veszed, akkor lehetőséged van dupla kitben vásárolni, azaz a 14-42 mellé egy 40-150 is választható kitben, így olcsóbban kapod meg azt az objektívet is, ezzel máris hozol be az áron, így kevesebb lesz a difi a 17,5-45-öshöz képest. Én mindenképp ezt a duplakittet venném.

Amúgy ajánlom megfontolásra a Nikon D40-et is. Személy szerint jobb gépnek tartom az Oly E-410-nél. Fogásra sokkal jobb - nekem. Ez abszolút szubjektív, tehát érdemes kipróbálni. Ami nem szubjektív: jobb zajszintekkel rendelkezik a D40, jobb dinamikával és jobb keresővel. Igaz az E-410-ben ott a liveview, ami a D40-ben nincs, ha ez neked fontos, akkor ez egy előny az Oly javára. Meg ami azt illeti az ár is az Olympusnak kedvez.

[ Szerkesztve ]

(#9535) Timmcsi válasza Szten Márs (#9534) üzenetére


Timmcsi
csendes tag

Igen tudom hogy azzal érdemesebb lenne megvenni csak épp most az ára miatt veszem meg a 17,5-45 -össel..mert ezt most meglehet venni részletre 0%THM-el és ezért tudnék venni még egy obit mellé.Mert ha nem részletre venném akkor most nem lenne keret egy másik obira is.Mert eredetileg én egy valmi jobb kompaktot akartam veeni:), de gyik se volt úgy igazán jó:) és ha már ott van 90000-ért a tükörreflexes gép akkor gondoltam inkább azt veszem:)

(#9536) Szten Márs válasza Timmcsi (#9535) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

14-42-essel nem lehet ugyanúgy részletre? Valószínűleg jobban fog kelleni az a plusz látószög nagylátón, mint a tele, legalábbis a felhasználók nagy része így van vele.

[ Szerkesztve ]

(#9537) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Szeretnék mostanában egy digifénylépezőt venni. Családi használatra kellene, nyaralások, szülinapok 1-2 buli fotózására. Annyi a kikötésem, hogy automatán jó képeket csináljon, ne kelljen nagyon állítgatni, emellett pedig azért lehessen manuálisan is fotózni vele.Sötétben is feltalálja magát, és gyors legyen.Pl. néha adódik, hogy szórakozóhelyen kell 1-2 képet csinálnom. Ha lehet legyen benne 6-8X optikai zoom. Először a Fuji S5700ra gondoltam, de azt írják, hogy zajos a képe. Mivel nem nagyon éretek a fényképezőkhöz ezért kérném a segítségeteket!

U.i: Olympus c-310-es gépem van. Ez jó képeket csinál, de pár kép készítése után lemeríti az akksit. Lehet ezzel valami kezdeni?? (akksik jók 4000-es sonyt vettem bele, de az is gyorsan lemerül :( )

(#9538) atos30 válasza Ronyman (#9537) üzenetére


atos30
aktív tag

4000-es Sony? 4000 ft-os vagy 4000mAh? Ha az utobbi, akkor dobd ki és vegyél bele normálisat.Bár 4000 ft-ért meg kicsit drága lenne.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#9539) ottkar válasza Ronyman (#9537) üzenetére


ottkar
addikt

4000mAh-s ceruzaakku nem létezik 2700-as a legnagyobb. Akkora hamisítványt vettél mint ide hat hét. Ilyen hülye hamisítókat olyant hamisítanak ami nincs is. Olyan van hogy a gép zárlatossá válik és lemeríti az akkut de itt az akku gyanúsabb. Vegyél egy csomag Eneloop akkut az gyárilag fel van töltve és avval próbáld.

[ Szerkesztve ]

(#9540) Szoles válasza Ronyman (#9537) üzenetére


Szoles
senior tag

Igen, piacokon árulják ezeket a remek "Sony 4000 mAh" aksikat. Még magyar leírást is adnak mellé, hisz így "szabályos". Sajnos nem csak te dőltél be ennek. Mások is vettek, valójában egy borzasztó rossz minőségű hamis akku. Ismerős srác bemérte, 5-600 mAh kapacitásúak voltak. Így ne csodálkozz, hogy csak pár képet tudsz csinálni.
Tényleg vegyél egy garnitúra rendes aksit, és azzal próbáld ki.

(#9541) Ronyman válasza Szoles (#9540) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Hát igen 4000mah , de nem tudtam hogy nincs ilyen. Amúgy volt benne hama 2600-as is, de az sem bírta sokáig. Szerintem itt a fényképezőnek is hibája lehet, de amúgy úgy vettem észre, hogy akkor merül le hamarabb az elem(jóval hamarabb), ha sokszor ki-be van kapcsolva.(ki-be tolja az objektívet)
Milyen akkut ajánlotok hozzá?
Az ashmann töltő az jó? -mert annó a hama elemeket ezzel a töltővel vettem.

[ Szerkesztve ]

(#9542) djnice válasza péter007 (#9516) üzenetére


djnice
veterán

Ha Canon akkor szerintem A720 IS, de leginkább a Sony DSC-H3-mat ajánlom ebben az árkategóriában, az általad említett nikon képe nem valami jó.
Nézd csak meg ezt az oldalt, fej-fej mellett lehet összehasonlítani 1-1 gép képminőségét teljesen azonos körülmények között, ajánlom a Still-life képet:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
Ja a canon ixus75 sd750 néven van fent (usa modell).

(#9543) bruki06


bruki06
csendes tag

Most úgy döntöttem, hogy Kodak Z612-t veszek mert a Pixmaniaba 40000Ft-ért van! Szerintem nagyon megéri!

(#9544) jeni


jeni
félisten

Szia
A Canon EOS 400D váz most 100e.Ft meglehetne venni a Fotopest-nél.Ahhoz egy 18-55 IS stabbis obit az kijönne kettő együtt 150e.FT-ból.Vagy még inkább az etalon Pentax K10D ami egy helyen szintén 150e.Ft.Hivatalosan 167e.Ft.Nagyon szemezek az Oly 510 két obis iránt is.Az szintén 160e.Ft körül van.De olvasva az Oly 4/3-os verziót nem nagyon díjazzák.Kérdés akkor mégis melyiket hosszabb távon?A a Canon EOS 450es is szóba jöhetne.Köszi a segítséget előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#9545) Szten Márs válasza jeni (#9544) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
Először gondold át, hogy a későbbiekben mennyire fogsz tudni objektívre költeni, milyen objektívek fognak kelleni és melyik márkára milyen árban és minőségben lehet azokat az obikat beszerezni. Ha egyelőre még nem tudod, akkor csak annyit, hogy most így hirtelen szükséged van-e arra a telére, fontos lenne-e vagy egy alapobi is elegendő. Ha úgy érzed, hogy nagy fontossága van a telének, akkor értelemszerűen a duplakit a legjobb választás. Igen, én sem díjazom a 4/3-os rendszert. Pontosabban ez így nem teljesen igaz, én az Olympus belépő gépeit nem díjazom túlságosan, az E-410-et, E-510-et, vannak azért jó 4/3-os, ráadásul Oly gépek, pl az E-3 :D
Ha úgy gondolod, hogy meglennél egyelőre alapobjektívvel is, akkor pedig az EOS 400D és a Pentax K10D a két versenyző ugye. Kapásból a két gép nem egy kategóriában játszik, nagyon nem. A Pentax K10D a Canon EOS 30D ellenfele, nem a 400D-jé, tehát egy kategóriával feljebb van. Ez meglátszik kb mindenen: sokkal masszívabb váz, ráadásul fémből, sokkal nagyobb kereső, mint az EOS 400D-jé, ráadásul pentaprizmás, két vezérlőtárcsa, bővebb szolgáltatáslista. Az ergonómia/fogás igen szubjektív dolog, de azt hiszem, hogy olyan embert még nem láttam, aki az EOS 400D fogását szerette volna, vagy legalábbis nem emlékszem ilyenre. Szvsz nagyon rossz, kényelmetlen gép, pentatükrös keresővel, ami még nem lenne baj, de a pentatükrösök között is az egyik legkissebbel. Egy előnye van: ha könnyű gépet akarsz, akkor nyilván könnyebb, mint egy fémvázra épülő gép. Azt javaslom, hog fogdosd meg mindkettőt mielőtt döntessz, melyik mennyire felel meg az elvárásaidnak. Az E-510-el együtt, ha teheted.
Képminőségre kb annyit tudnak, amennyit a rájuk felcsavart objektív. A 18-55 IS egy igen jó optikai minőségű objektív, igen gyenge, műanyag felépítéssel, igazi fókuszgyűrű helyett csak valami annak (sem) látszó izével az obi elején. Olyan kb, mint a 400D váz: abban is remek szenzor dolgozik, csak amit a szenzor köré építettek, az nagyon műanyag, gyenge felépítéssel. Ha ez nem számít, csak a képminőség, akkor ennek ellenére is jó választás lehet.
A K10D kitobija fémbajonettel rendelkezik, van rendes fókuszgyűrűje, és optikai minőségében is kitobihoz képest jó darab, nyilván nem a világ legélesebb obija, de a kitobik mezőnyében korrekt darab.
A Canon 9 fókuszponttal rendelkezik, fogalmam nincs ebből hány kereszt típusú, nem mind, annyi bizonyos. A Pentax 11 fókuszponttal rendelkezik, ebből 9 kereszt. Az Olynak mindössze 3 fókuszpontja van: erre keresztet vethetsz.
Zajra ISO400-ig kb ugyanúgy teljesítenek, felette az Olympus szépen lemarad, ISO800-ig a Pentax és a Cano, ha nem pixelszámolgatunk, kb azonosan teljesít, ISO1600 környékén viszont a Canon a legnyerőbb a hármasból. Azt ilyenkor mindig érdemes meggondolni, hogy a képeid hány százalékát készíted ISO400 felett, ha ez megvan akkor meg azt, hogy hány százalékát ISO800 felett. Szvsz az emberek többsége a képeit ISO100 és ISO400 között készíti, így a zajösszehasonlítás pixelszámolgatós módszerének nem nagyon látom létjogosultságát, ami mostanában pedig nagyon divatos, de persze egyéni felhasználásfüggő mennyire fontosak a magas ISO-k.

(#9546) bruki06


bruki06
csendes tag

Úgy döntöttem Kodak Z612-t veszek! Sok jót írnak róla!

(#9547) johnjohn válasza bruki06 (#9546) üzenetére


johnjohn
addikt

Már írtam neked, hogy a Pixmania dolgot nagyon fontold meg, mert nem magyar cég, franciaországból hozzák a cuccot, ha a pénzt előre átutalod, és neked kell kiküldeni a gépet ha elromlik, mert nincs magyar garancia.
Már nem nagyon lehet idehaza kapni, kifutott modell, 2006-os.

[ Szerkesztve ]

(#9548) Degeczi válasza Szten Márs (#9545) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"mindig érdemes meggondolni, hogy a képeid hány százalékát készíted ISO400 felett, ha ez megvan akkor meg azt, hogy hány százalékát ISO800 felett. Szvsz az emberek többsége a képeit ISO100 és ISO400 között készíti, így a zajösszehasonlítás pixelszámolgatós módszerének nem nagyon látom létjogosultságát, ami mostanában pedig nagyon divatos, de persze egyéni felhasználásfüggő mennyire fontosak a magas ISO-k"

ez igaz - de a zajnak még alacsony érzékenységen készített képeknél is komoly jelentősége lehet!

elég arra gondolni, ha pl egy nagy kontrasztviszonyú képen úgy exponáltál, h a csúcsfények még épp ne égjenek be: ilyenkor az árnyékos részeket utólag kell följebb húzni, világosítani

és ilyen kontrasztgörbe játéknál már hasonló szerepe van a zajviszonynak, mint nagyobb érzékenységen

(#9549) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Hello!

Nemrég itt kértem tanácsot arról, hogy milyen belépő szintű digitális gépet vegyek (ez nálam 20E-t jelent sajnos). Végül a Panasonic LS60-ra esett a választás, amit megrendeltem 2 helyről is (végül mindkét helyről kiderült, hogy nem tudjaák szállítani, mert "kifutó tipus"...az már egy másik kérdés, hogy akkor miért lehet rendelni az oldalról...)
Tehát 20E Ft körül kéne ajánalni valami jó kis gépet. Ja és, ha lehet, akkor SD-kártyás , ha lehet :F
Nem használom majd gyakran.
Előre is köszi a segítséget!!

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#9550) ottkar válasza Tituszazeb (#9549) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ennél nem hiszem hogy jobbat kapsz ennyiért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.