Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) drkbl válasza Tituszazeb (#9243) üzenetére


drkbl
őstag

Ezeket a képeket Fuji A210-el készítetttük, ami anno a Fuji alulról a második gépe volt, a segédfény hiányát nem számítva nekem megfelel. Napsütésre és zöldre jó a Fuji :)

(#9252) papusz válasza johnjohn (#9249) üzenetére


papusz
csendes tag

Megkérdezhetem miféle géped volt a d40 elött?
:O

(#9253) johnjohn válasza papusz (#9248) üzenetére


johnjohn
addikt

Attól, hogy a képet TE készíted a géppel, és nem a gép nyomatja meg veled a gobot.
Megmarad a kreatívitás, a tanulás, és az elkészített képek öröme, vagyis a fényképezés.

(#9254) johnjohn válasza papusz (#9252) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem volt D 40-em, volt egy D 40 X-em, de "balesetes" lett, azután használtam D 80-at munkaeszköznek, most van egy D 200-as pár közepes -olcsóbb obival.

[ Szerkesztve ]

(#9255) ottkar válasza papusz (#9248) üzenetére


ottkar
addikt

Nem az LCD monitorral kell a felvételt csinálni arra ott van és alkalmasabb jobb a kereső.
Az a kompaktoknál is egy abnormális megoldás hogy nem csinálnak keresőt és a delikvens magától eltartva tud fényképezni.

(#9256) papusz válasza ottkar (#9255) üzenetére


papusz
csendes tag

A z5-ösön mindkettő van,legutobb egy festményt fotoztam,elöttem marha tömeg,azt csak ugy lehet ,hogy felemeled a gépet és az lcd-n nézed mi van.Szerintem.
:O

(#9257) papusz


papusz
csendes tag

Végülis egy olyan választ szerettem volna,hogy volt egy jó kompakt gépem amit lecseréltem egy belépö szintü dslr gépre ,és jol jártam vagy nem,és miért?Ám lehet macerás a kérdés ugyhogy köszönöm az eddigi hozzászólást.Ha lenne elég anyagi hátterem nikon d60 18-200 vr a nyerő talán majd.
:O

(#9258) philoxenia válasza papusz (#9256) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem Z2-van :) Vettem most egy DSRL-t de a Z2 megmarad, pont azért, mert van amire alkalmasabb jelenlegi obiparkommal :U /kitobi :DDD / mint az alapzoom. Viszont sok olyan feladat van, aminél már rögtön óriási a különbség a DSRL javára.

9257: ha veszel vázat, ne szuperzoomot vegyél mellé, mert sokkal jobban jársz árban és minőségben két zoomal.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9259) johnjohn válasza papusz (#9257) üzenetére


johnjohn
addikt

OK . Fuji S 7000-ről váltottam DSLR-re, és még nem bántam meg.De ezt a döntést ne más hozza meg helyetted.Ha nem volna érdemes váltani, akkor nagyon kevesen fotóznának DSLR géppel, akinek van kellő indíttatása az vált és annak megéri.

(#9260) drkbl válasza papusz (#9248) üzenetére


drkbl
őstag

Jobb:

Azonnal bekapcsol
Gyorsan és pontosabban fókuszál
Zajtalanabb képet produkál magasabb ISO-n is
Igaz, hogy kukucskálni kell, de jobb keresőképe van

Nem bonyolult kezelni, ha nem akarod bonyolítani - viszont esetleg nem úgy gondolja a képet, mint te. Itt van egy Nikon reklám, hétköznapi emberek, nem hétköznapi képek, itt pedig oktatófilmek, mit hogyan fényképezzünk, megítélheted, mennyire bonyolult.

Ha stabilizátor vagy video kell, akkor viszont alapban, illetve egyeltalán nem rúg labdába.

(#9261) jolti05 válasza Szten Márs (#9202) üzenetére


jolti05
őstag

Engem átvertek a digitális képstabilizátorral :)

Számomra az egyetlen befolyásoló tényező a képminőség, ami az A460 esetében nem túl meggyőző tájképeken.

Találtam egy új játékost, aki még esetleg: Samsung Digimax S760. Csak tudnám milyet fotóz...

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#9262) johnjohn válasza jolti05 (#9261) üzenetére


johnjohn
addikt

Sajnos fel kell hogy világosítsalak, még a DSLR gépekkel is nehéz szép, és részletgazdag tájképet fotózni, a drága nagylátószögű optikákkal lehet nagy mélységélességű,jó felbontású képet készíteni,a sok apró részlet, fák, bokrok ,stb. csak nehezítik a dolgot.Itt böngészgess.A képek között találsz tájképeket is.

(#9263) philoxenia válasza jolti05 (#9261) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az olcsó kategóriában a Pana Ls 60 -nál optikai a stabi.

Bár azt nem könnyű kapni már talán, de ennél is.

Ez már lejárt, de esetleg használtan.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9264) Joe bácsi válasza johnjohn (#9242) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Hát azért nem 100%, h. másik gépem lesz, mert ha most beruházok, akkor jópár évig nem akarok gépre költeni ennyi sok pénzt.
Ezeket néztem:

- Canon EOS 400D
- Canon EOS 450D
- Nikon D40x kit, fekete (18-55mm DX objektívvel)
- Nikon D40x Double Zoom kit, fekete (18-55mm + 55-200mm DX objektívvel)
- Nikon D60 kit (18-55mm VR objektívvel)
- Pentax K10D kit (DA 18-55mm objektívvel)
- Pentax K200D kit (DA 18-55mm objektívvel)
- Pentax K200D kit+ (DA 18-55mm + DA 50-200mm objektívvel)

De az az igazság, h. nem akarok belépőszintű gépet venni. Ha van más alternatíva, h. milyen gép legyen, azt szívesen "elfogadom".

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9265) philoxenia válasza Joe bácsi (#9264) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tartósságra mindenképp a K10D a legjobb. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9266) johnjohn válasza Joe bácsi (#9264) üzenetére


johnjohn
addikt

Mennyi a keret?

(#9267) johnjohn válasza philoxenia (#9265) üzenetére


johnjohn
addikt

Ezt csak akkor jelentheted ki, ha valakinél működik olyan rég mint pl. egy 400D!
Az a fém belső váz azért nem akkora durrantás, a szigetelés gondjairól meg itt is sírtak már egy páran ha jól emlékszem.

(#9268) philoxenia válasza johnjohn (#9267) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos gyenge az angolom, magyarul meg nem találtam konkrét leírást.ez a tartósságról is szól?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9269) johnjohn válasza philoxenia (#9268) üzenetére


johnjohn
addikt

Alapvető teszt,nem a tartósságot kérdőjeleztem meg, csak a többivel való összevetést.Sajnos sok a misztifikáció, ha azt olvassuk, egy DSLR váza fémből készül.Van ami magnézium váz,van ami belső fém hordozóra épül, mint a K 10 D, van ami ipari műanyag, mint a D 80.
Lehet, hogy az illesztések és oldható kötések alacsony száma miatt esetleg ez ulóbbi fog a legtovább tartani, ki tudja?
K 10D
Itt akék van fémből
Itt az egész

(#9270) philoxenia válasza johnjohn (#9269) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudod én a linkelt gépek közül gondoltam a K10D-t legtartósabbnak. :) A D200 az más kategória. De a D40-et nagyon könnyűnek írják le itt is, a D60 meg, ha jól tudom abból fejlődött ki. A D80 is magasabb árfekvés azt hiszem , legalábbis jelenleg.

Bár ez jó árnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9271) johnjohn válasza philoxenia (#9270) üzenetére


johnjohn
addikt

:R

(#9272) Joe bácsi válasza johnjohn (#9266) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Olyan 200-220 ezer max.
Vázat néztem csak pl. többségében, h. az lenne a jobb, mert sokan írták, h. az alap obi amit adnak hozzá az nem jó. Pl. a Pentax K10D-nél a váz 150 ezer Huf és ahhoz kellene vmi jó objektív, amit mindenre lehet használni. Úgymond "univerzális" objektív kellene. És nem 100 ezerért. Max. 60 ezer a plafon.
Ötlet?
Amúgy márkában melyik a jobb, megbízhatóbb, stb....?

Bocsi, de tudatlan vok még a témában, de nagyon érdekel a fotózás.

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9273) philoxenia válasza Joe bácsi (#9272) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pentax, Pentax2

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9274) ottkar válasza johnjohn (#9269) üzenetére


ottkar
addikt

Meg kell különböztetni az öntött fémvázat és a lemezből préseltet. Nyilván az öntött stabilabb.
Azt is mondjuk el hogy nem magnézium a váz hanem magnéziumot tartalmazó aluminium ötvözet úgy hívják hogy magnálium.

(#9275) johnjohn válasza ottkar (#9274) üzenetére


johnjohn
addikt

A d 200 gépkönyve "magnézium öntvény"-nek írja.

(#9276) Joe bácsi válasza philoxenia (#9273) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:R

Objektívet milyet ajánlasz? A 18-55-re írták, h. sz@r, semmire nem jó. Akko helyette vmi?
Én nem ragaszkodom a Pentaxhoz, ha tudsz jobbat és megosztod velem azt szívesen veszem.
A Pentax K10D tesztgyőztes lett 2007-2008-ban, ezért gondoltam, h. nem lehet rossz a masina.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9277) philoxenia válasza Joe bácsi (#9276) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a 18-55 van, de nem mondanám sz.rnak. :) Portréra, meg közelfényképezésre szerintem elég jó. De vannak jobb obik rá nyilván, a Pentax topikokban találsz többet is, konkrét tapasztalatokkal akár. A D80, ha tényleg annyi mint itt írják, szintén jó alternatíva lehet, mert azért az komoly váz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9278) ottkar válasza johnjohn (#9275) üzenetére


ottkar
addikt

Magnalium

Olyan alumínium alapú ötvözetek kereskedelmi neve, amelyeknek nagy a fény- és ultraibolya-sugárzást visszaverő képességük; 1-2 % rezet és 5-30 % magnéziumot tartalmaznak. Erősek és könnyűek.

Az csak a szokásos pongyolaság. A tiszta magnézium mint fém nem használható semmire mert gyúlékony, robbanásveszélyes. Aluminiummal keverve megszűnik a gyulladásveszély és csökkenti az ötvözet fajsúlyát.

(#9279) ottkar válasza Joe bácsi (#9276) üzenetére


ottkar
addikt

"nem ragaszkodom a Pentaxhoz, ha tudsz jobbat"

Azt nekem is mondjátok el mert kíváncsi vagyok.

(#9280) BEE válasza Joe bácsi (#9272) üzenetére


BEE
addikt

A felsoroltak közül a K10D az középkategóriás váz, a többi belépőszintű.
100ezer expot adtak meg gyárilag, a többire neg nem.
A Pentax 18-55 kitobi pedig nagyonis jó darab a kitobik között.
Jobb nála a 16-45, ami kitben nagyon jó áron megy most,
amíg kapható a K10D-vel.
A kitobiknál jobbat mindig kapsz, de az árlépcső nagyon nagy.
Ha nem akarsz obikat venni, akkor talán még kapható a duplakit, 18-55 + 50-200.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9281) BEE válasza johnjohn (#9275) üzenetére


BEE
addikt

A régi filmeken még láthatsz magnéziumos villanólámpát, a vaku ősét.
Na pont olyan lenne a magnézium öntvény váz is.
Az magnézium tartalmú alumínium öntvény, mint pl a motorblokkoknál is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9282) Rakeem


Rakeem
aktív tag

nagy dilemmám van.
van 4 versenyzőm:
-Pentax K100D Super kitobival
-Pentax K10D váz
-Pentax K200D váz
-Sony A200 kitobival.

110-140k-m van/lesz digigépre, ha kifacsarom a pénztárcám...
hát nem tudom.
15k-ért pentaxhoz talán tudok szerezni kitobit.

és nem tudom hogy döntsek.
inkább K100Ds mert olcsóbb?
vagy áldozzak még pénzt és akkor a másik 3 jelölt valamelyike?

[ Szerkesztve ]

(#9283) Szten Márs válasza Rakeem (#9282) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ömmm izé.... egy vázzal önmagában nem fogsz tudni fotózni, szóval nem teljesen értem a koncepciót :F

(#9284) Rakeem válasza Szten Márs (#9283) üzenetére


Rakeem
aktív tag

koncepció:

olcsóbban K100D Super kitobival kb 115k
Sony A200 kitobival legyen kb 140-150k

Vagy megveszem:
K10D váz
K200D váz

és ahogy említettem talán tudok pentaxhoz kitobit kb 15k-ért.
így már értehtő?

(#9285) Szten Márs válasza Rakeem (#9284) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ja igen elsiklottam efelett. Ha tudsz szerezni Pentaxhoz kitobit 15-ért, akkor K10D, de a K10D objektíves és objektív nélküli ára között kb 16 ezer HUF van, tehát nem nagy a különbség ahhoz képest, mintha külön vennéd 15-ért. Ja és 150 a váz, szóval az a 140-ből nem fog kijönni, akkor sem ha melléveszed az obit 15-ért, de 150-ből sem. Ha mégis van ennyid, akkor a legjobb. Ha nem akkor K100D. Úgyis kell még táska, memóriakártya, elemek, stb :)

[ Szerkesztve ]

(#9286) Rakeem válasza Szten Márs (#9285) üzenetére


Rakeem
aktív tag

K200D van 140k-ért. mellé 15k az 155k
hát ez se rossz.

érdekes hogy K10D váz majd mindenhol 150k...
ennyivel jobb lenne K10D?

(#9287) Szten Márs válasza Rakeem (#9286) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez mindössze 10 ezres különbség. Ennél azért nagyobb különbség van a K200D és a K10D között, a K10D javára :)

(#9288) Allien válasza papusz (#9256) üzenetére


Allien
veterán

Azért, ez nem olyan egyszerű! Egy múzeum, vagy kiállitás NEM sima fotózásnak minősíthető. Eleve, a bejáratnál már meg kell tudni, mik a szabályok, ha nem akarsz bajt a fejedre. Aztán, ha mindent lehet (pl vaku, álvány), akkor könyebb a móka. Ha festményt akarsz fotózni, akkor szépen megvárod, hogy senki se legyen ott, vagy megoldod, hogy NE áljanak eléd (legyél kreativ). Van, ahol meg lehet oldani, van, ahol nem. Vannak helyek, ahol pl lehet fotózni gond nélkül. Nagycenk, Széchenyi kastély, mindent lehet, jó fényviszonyok melett, nincs plussz költség hozzá, Fertőd, Esterházy Kastély, fotózni, és vakuzni lehet, de, van külön fotós jegy, ami egy plussz 1 belépő ára (kb 1400 huf), igaz, van benne tárlat vezetés. Talán legnehezebb, Sopron Storno ház. A fotós jegy talán 200 huf, de álvány nuku, vaku nuku, és alig van fény. :DDD Ott LCD a gépen max világitásra jó. Néha olyan 1s (tehát 1 másodperc) az expó. Azt tartsad ki lcd-t nézegetve. ;)
(jo, nem lehetettlen, mert pl letérdeltem, könyök rátámaszt, és kész az álvány, de, eszembe se jutott az lcd-t használni) ;)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#9289) jolti05 válasza johnjohn (#9262) üzenetére


jolti05
őstag

Igen, rájöttem, akármelyiket nézegetem 20 fillérért, mosott, szemcsés.
Ahhoz mit szólsz johnjohn, amit philoxenia ajánl? (Lumix)

philoxenia: Hm, ez a Lumix elég durva készülék -számomra-. Optikai képstabilizátor, 3200as ISO, 848 x 480 30fps-sel, stb, és még jól is néz ki. Abszolúte megfelelő...lenne, ha nem 30ba fájna, plusz ezt most nem láttam volna: [link] A közeli képek szépek, de a távoliak nem tűnnek túl csodásnak.
Az fx9 képei jóval élesebbek, mint pl a canon a460-é. [link] Meg merem kockáztatni, hogy az fx10 hasonlóakat készít, csak akkor meg nem értem a fentebbi mintaképeket.

Még mindig a legmeggyőzőbb készülék, köszönöm a tippet, igaz, 10-zel többe kerül.
Ezzel a készülékkel kapcsolatban mik a tapasztalatok?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#9290) Mercutio_ válasza Joe bácsi (#9276) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elektroworld-ben most a duplakit (K10D+18-55+55-200) 179.990 :Y A 18-55 a Canon-nál szar, Petax és Nikon kitobi teljesen korrekt :K
Ja duplakitből ha nem vagy megelégedve az 55-200-al bármikor el tudod adni 30-40 körül és vehetsz helyette Tamron vagy Sigma 70-300-at.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9291) Allien válasza Mercutio_ (#9290) üzenetére


Allien
veterán

Tedd hozzá, hogy CSAK netes vásárlásnál!!! :DDD
Ha valaki elgangol az EW-be, ott kb 220E, vagy valami hasonló árra emléxem, mint ahogyan kapható a K100D super is ugyan ott, az alap, 140E :Y.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#9292) Allien válasza jolti05 (#9289) üzenetére


Allien
veterán

Az ISO-t NE feszegessed! Elvileg, lehettne ezzel az erővel 10 millio ISO-s is, mert értelme 0, azaz nulla :B
Inkább az a jó, ha nem csak ISO 100-tól kezd, hanem mondjuk 50-től. Annak még lenne értelme. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#9293) wwenigma válasza jolti05 (#9289) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Vegyél Polaroid i834-et pixről. :) user manual

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9294) philoxenia válasza Allien (#9292) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Maradjunk azért a 0és a 10M között. ;) Van amikor nincs más lehetőség, ha fény sincs és vakuzni sem lehet. A kompaktoknál inkább az a baj, hogy nem mindig tudsz beleszólni, hogy akarsz-e magas ISO-t, vagy legyen sötétebb a kép.Ha meg mozgást fotózol kevés fényben, akkor csak az érzékenység emelése marad a bemozdulás ellen, vagy zajos, de látható kép, vagy sötét és bemozdult képek.Persze nem csodaszer, de a tesztekben gyakran ugyanarra a képre adják rá a plusz érzékenységet, persze, hogy zajosabb a magas ISO. Próbálj ki lámpafénynél vacsorázó embereket ISO 80-al fényképezni, majd ISO 400-al, látható lesz a különbség.

Wwenigma: annál szerintem ez is jobb.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9295) Allien válasza philoxenia (#9294) üzenetére


Allien
veterán

Persze, ha nem akarja többet vissza nézni, jó a magas iso is. ;) Ergo, sajna vagy elfogadja az ember, amilye van, és együt tud vele élni, vagy megpróbál váltani. A felhozott témát meg ha mégis le akarnám fotózni, mindenkit megkérnék, hogy NE mozduljanak legalább 1/2 percig. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#9296) scanman


scanman
csendes tag

Sziasztok.
Az alábbi 2 gép között szeretnék a segítségetekkel választani:

Fuji S5700
Canon A720 IS

mint már előrébb említettem, teljesen hobbi célra lenne, de jó lenne olyan gép amivel a fotózás alapjait is el lehet sajátítani :D

scanman

(#9297) philoxenia válasza Allien (#9295) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kép technikailag tökéletes lehetne ez esetben, amúgy meg egy...Pont az a jó az ilyen képekben, hogy nem tudják, hogy kattan a gép, vagy mikor. A vaku meg tönkretenné a színeket. A mai felbontások mellett azért 10x15-ben élvezhető marad a kép magasabb ISO esetén is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9298) philoxenia válasza scanman (#9296) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól is függ, mi a fontosabb:
-ha hosszabb zoom, de nagyobb méret, viszont valamivel kisebb látószög akkor a Fuji
-nagyobb látószög, kisebb méret, de rövidebb zoom akkor a Canon

A Fuji most a Tecsóban nagyon olcsó, ha az ár is fontos.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9299) jolti05 válasza Allien (#9292) üzenetére


jolti05
őstag

Nem hiszem h 0 lenne az értelme :) Sötétben biztos vagyok benne, hogy számít valamit az a 3200, vagy mennyi. Persze jobb szeretném, ha nem 100 lenne a legkisebb érték, de ezt tudja a készülék, nem lehet minden tökéletes :)

wwenigma: Ez az i834 elég gyengének tűnik, inkább LS60 :B

philoxenia: :R

Azt hiszem megfogott az FX10. [link]

Ha nincs ellenvetés, akkor azt hiszem megvan az egyed :) Köszönöm a segítséget, remélem minél előbb összejön a vétel.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#9300) philoxenia válasza jolti05 (#9299) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem az árát megéri. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.