Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) johnjohn válasza Teng (#8148) üzenetére


johnjohn
addikt

A Nikonhoz sem drágább az obi, mint máshoz, főleg a használtpiacon, amúgy pedig egy jó lencse bármelyik gyártó gépéhez a váz árának a többszöröse is lehet.
A Samsung tükrösök azok tulajdonképpen Pentax gépek átcímkézve, tehát ez legfeljebb csak
arról szól, ki mit szól a gépemhez!
Nézz szét a Pentax topicban, meg a Canonban is, a Pentax K 10 D és a két Canon amit említettél nem egy kategória.
A K 10D igencsak más megfontolás alapján készült.
Gondold át, főleg miket fotóznál, és hol, mekkora tele kell, vagy inkább nagylátószög?
Objektív tesztek.
Géptesztek
Tesztfotók a géptesztek végén.

[ Szerkesztve ]

(#8152) johnjohn válasza Sulti (#8150) üzenetére


johnjohn
addikt

Mennyiért?

(#8153) stop válasza johnjohn (#8151) üzenetére


stop
aktív tag

Nem ismerem a Pentaxokat,
ez mit jelent? - "A K 10D igencsak más megfontolás alapján készült."
annyiban más mint mondjuk canon 400D vagy Nikon 40d?
Vagy a felhasználási cél/terület más?
köszi

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#8154) johnjohn válasza stop (#8153) üzenetére


johnjohn
addikt

Megpróbálták, hogy mit lehet maximálisan kihozni a gépből a konkurrencia árához igazodva.
Pentaprizmás, nagy kereső, időjárásálló váz, fémvázzal,remek fogás,nagy kompatibilitás a régebbi obikkal,stb.
Ehez képest a D 40 a még használható, jóminőségű minimál - DSLR.
A Canon egy remek gép, rettenetes műanyag szappantartóba bújtatva, kiskezű embereknek, kis kereső, gyenge kitobi.
Erre gondoltam , a más megfontolás: jó gépet, elfogadható áron, minimális kompromisszumokkal.Persze a hibáit az aktív használók jobban ismerik.

(#8155) stop válasza johnjohn (#8154) üzenetére


stop
aktív tag

Először is köszi az infót.
"kiskezű embereknek, kis kereső, gyenge kitobi." -ezt tudom, néha, ha nem figyelek oda meg kell néznem melyik kezemben van a gépem :DD
ill. a kitobinál egy picit jobbal használom általában (de még ez sem a világvége) 18-55 IS, de ezt én már megszoktam.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#8156) Szten Márs válasza stop (#8155) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért a 18-55IS, ha felépítésre és a manuális fókusz megoldására nézve nem is jobb, mint a rendes kitobi, optikai minőségére sokkal jobban sikerült szerintem, szóval jó kis obi az :K

(#8157) stop válasza Szten Márs (#8156) üzenetére


stop
aktív tag

igen valahogy ezt próbáltam megfogalmazni én is.
valamint tudjon már többet ha 3-4x annyiba kerül, mint az alap. :)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#8158) punish3r


punish3r
aktív tag

sziasztok! digitális fényképezőt keresek, max 35-40E-s árkategóriáig! nem akarok komolyabban fotózni! tom h ennyiért nem lehet nagy szám gépet venni, húgomnak lenne húsvétra! jah és az jó lenne ha hangot stereoban venne fel!
előre is köszi mindenkinek a segítséget!

Már a jövő sem a régi...

(#8159) Sulti válasza johnjohn (#8152) üzenetére


Sulti
csendes tag

60k-ért.

(#8160) stop válasza punish3r (#8158) üzenetére


stop
aktív tag

szia
Ebben az árkategóriában, és a neveztett igények szerint (leszámítva a sztereot) a lehetőségek tárháza szinte kimeríthetelen.
Válassz
-színt
- vastagságot
- megapixelt
- zoomot
de gyakorlatilag nem nagyon tudsz melléfogni.
Hány éves Ő?

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#8161) Szten Márs válasza stop (#8160) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát azért bizonyos Oly FE-k, meg Samsungok szépen átlag alatti képminőséget adnak, a megapixel meg félrevezeti az embert.

punish3r:
Canon Powershot A560, meg Fujifilm F sorozat (F20, F30, F31fd, F40fd, stb) amit én ajánlanék.

(#8162) johnjohn válasza Sulti (#8159) üzenetére


johnjohn
addikt

(#8163) stop válasza Szten Márs (#8161) üzenetére


stop
aktív tag

Azért irtam ilyen 'képlékeny' dolgokat, mert sokesetben egy tizenéves leányzónak a kinézet vagy a méret a design sokkal többet számít, mint egyéb használati értékek/paraméterek, de valóban amit írtál azért van egy két használhatatlan vagy kevéssé használható gép is.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#8164) punish3r


punish3r
aktív tag

köszi skacok! végülis nem csak ő használná, én is meg másik tesóm is! (12,18,21 évesek vunk)! a zoom tényleg mind1, amatőr használatra kéne, meg az is jó lenne ha a memória se lenne bele olyan vészes! de azt sehol se találom, h melyik vesz fel stereoban hangot...
mod: dizájn nem lényeges, a tudás a fő! mondhatnátok olyan alapokat amire figyelni kell vásárlásnál!
THX előre is!

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#8165) Hydra SR válasza stop (#8163) üzenetére


Hydra SR
addikt

És ha már a használhatóságnál tartunk: az nem azonos a képminőséggel sem :) Nekem a Fujik kezelhetősége bejön, bár az alsó szegmenst nem ismerem. Anyámék Kodakja viszont ebbe a kategóriába tartozik és a kategórián belül egész kezelhetőnek tűnik. Bár nem épp mai darab és a pontos típusát sem tudom fejből. A Pentax Optio E35-ömtől meg kitör a sikítófrász rajtam.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#8166) Teng


Teng
aktív tag

Helloka

Ma elmentem a Corába és megvizuláltam a Pentax K100D-t és az S3-as Canon-t. A legnevetségesebb dolog a Pentax 130e, a Canon 120e, szóval elég vicces. Canon: Kicsi kézreálló, a fenti keresőjétől nemvoltam elájulva, a zoom-on meg nagyon meglepődtem kérdeztem is az eladót "hogy ez ilyen gyorsan zoomol?", az élességállítás kicsikét lassúcska volt szerény véleményem szerint. Pentax: A tükörcsapás kicsit tényleg nagyobb mértékben volt érezhető mint a Nikonnál, a kereső szerintem gyönyörű talán egy picikét szebb, mint a Nikoné. Élességállítása elég gyors és a manuális módjával is elégedett voltam. A Státusz LCD-része is szerintem nagyon előnyös. A menüjét tekintve kicsit látszatosabb volt szerintem a tegnapi Nikon, de nem ez a lényeg szerintem, a vázát tekintve nagyon masszív benyomást keltett számomra. Sajnos nemvolt memóriakari a gépbe és nemtudtam visszanézni a Pentaxos képeket, de beszéltem az eladóval azt mondta ha viszek memkarit azzal kipróbálhatom, szóval ehéten megejtem a tesztképkészítést. Utánna majd mondok tapasztalatokat...

(#8167) punish3r


punish3r
aktív tag

ez milyen szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#8168) Teng


Teng
aktív tag

Egy kérdésem lenne Panasonic DMC-FZ50-nek amennyivel nagyobb az optikája annyival jobb is a Canon S3-hoz képest, most lehet hülye kérdés csak olyan fura volt látni hogy a Canonnál milyen kis helyre van összesúvaasztva az a nagy zoom a Panasonicnál meg mekkora, sajnos ehhez nem értek szóval azért kérdezem mi lehet az oka...

(#8169) Teng válasza punish3r (#8167) üzenetére


Teng
aktív tag

hello szerintem perfekt gép van benne képstabi is, rosszat nemnagyon tudok róla mondani inkább csak jót;)

(#8170) werttzui válasza Teng (#8166) üzenetére


werttzui
őstag

??? Picit megkeveredtél

PENTAX

(#8171) werttzui válasza Teng (#8168) üzenetére


werttzui
őstag

Maga az optika lehet viszont a canon 6mpixel a pana meg 12 mpixelt szolgál ki ill a pana picit zajosabb és más érzékelő is van benne.

PENTAX

(#8172) Mercutio_ válasza punish3r (#8167) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt balra fent van van egy olyan, hogy "gyorskeresés" oda beírod a típust, és kidobja a vele kapcsolatos hozzászólásokat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8173) stop válasza Hydra SR (#8165) üzenetére


stop
aktív tag

A Fujit én is kedvelem :) főleg az 'ősrégi' S5000-esemet :C
könnyű, eccerű, gyors, megbízható, stb, stb... :K

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#8174) flexscan válasza Sulti (#8150) üzenetére


flexscan
csendes tag

Szia!
Én a Fuji Finepix F30-at ajánlanám. Nekem is az van, gyönyörű képeket készítettem vele! :C
Valóban tud az akksi egy feltöltéssel min. 500 képet. Nálam 600-at is bírt. Legfőképpen makró és kültéri képeket csinálok vele, és igazán kiváló a minősége!
Ha lehet még kapni ezt a csodagépet, akkor semmi mást!!:)

[ Szerkesztve ]

(#8175) Zozzant válasza flexscan (#8174) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem hiába van benne 1/1,7" "nagy" ccd... kevés kompakt mondhatja magáénak ezt.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#8176) ottkar válasza punish3r (#8164) üzenetére


ottkar
addikt

"de azt sehol se találom, h melyik vesz fel stereoban hangot..."

Ez egyszer fényképezőgép. Másszor mi értelme volna gombostűnyi sztereomikrofont beépíteni egy fényképezőgépbe?

Sokszor a dizájnra való tulságos ügyelés a tudástól veszi el a lehetőséget.A géppel nem villogni kell aki azt nézi az nem ért semmit a fotózáshoz.

(#8177) A`rpi


A`rpi
addikt

Hy! ALL!!!

Fényképező gépet szeretnék vásárolni 20 000FT a maximális keret amit szeretnék erre a célra elkölteni. Általános felhasználásra lessz nicsenek nagy igényeim (előző gép: Olympus D-150 Zoom volt.[link] (1.3Mp) (3xOptikai zoom,2xDigital Zoom)

Nekem annyi a lényeg hogy megbízható legyen és jó elemmel,(akksival) 100-200 képet lehessen vele féynképezni.

1.:[link]
2:[link]
3:[link]
4:[link]

Első három használt viszont a legalsó új.Esetleg valami más tipus....
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv:A'rpi

[ Szerkesztve ]

(#8178) Szten Márs válasza A`rpi (#8177) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

HP-t ne, Samsungot ne, a Pentaxról kérdezd Hydrát az ő gépe, asszem neki a képkeretező funkciója jött be a legjobban ;]

(#8179) punish3r válasza ottkar (#8176) üzenetére


punish3r
aktív tag

stereoban vesz fel az A570-es! találtam videót:)

Már a jövő sem a régi...

(#8180) stop válasza ottkar (#8176) üzenetére


stop
aktív tag

Alapvetően egyetértek veled,
de,
ezt dobd be egy iskolai osztálykiránduláson:
:)) "Sokszor a dizájnra való tulságos ügyelés a tudástól veszi el a lehetőséget.A géppel nem villogni kell aki azt nézi az nem ért semmit a fotózáshoz." :))

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#8181) viskund


viskund
csendes tag

Sziasztok!
Régi kompaktom megérett egy cserére. A következő gépekre gondoltam.

Canon Powershot A570 IS
Fujifilm FinePix F480
Nikon Coolpix P50

A gép, a sok családi heje-huja megörőkítésére lenne szánva. Semmi extra. Előre is köszönöm.

aggregátor dunadzsem 2011 TARÉJA!!! - Duna Taréja 2012 - Tareeja 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019

(#8182) Szten Márs válasza viskund (#8181) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A570IS.

(#8183) viskund válasza Szten Márs (#8182) üzenetére


viskund
csendes tag

Köszönöm :R

aggregátor dunadzsem 2011 TARÉJA!!! - Duna Taréja 2012 - Tareeja 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019

(#8184) Hydra SR válasza Szten Márs (#8178) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja, az nagyon zsír, kerestem a dobozon a 3-5 éves korig feliratot de nem volt rajta :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#8185) Sulti válasza flexscan (#8174) üzenetére


Sulti
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Gondolkodom egy Fuji S5700-on is - 44k akcióban -, meg is nézem a topicját.

(#8186) Szten Márs válasza Sulti (#8185) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nézzed, szerintem eléggé elrettentő lesz ;]

(#8187) BEE válasza Hydra SR (#8184) üzenetére


BEE
addikt

Ezzel a dumával az életben nem adod el ! :Y

Meghát attól függ, hogy honnan nézzük a gép képességeit.
Ha a kategóriatársakhoz méred, akkor közel sem olyan borzalmas,
de ha a te tükrösödhöz, akkor nem ellenfél. :U

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#8188) Hydra SR válasza BEE (#8187) üzenetére


Hydra SR
addikt

Természetesen, nem volt komoly az egész, csak jót mosolyogtam a keretezés funkción és most felelevenítettük az élményt :) Hirdetni nem itt hirdetem, hanem az apróhirdetések között (meglepő módon nem ugyanazok az emberek járnak ide, mint oda). A hirdetésben is úgy írtam, hogy az eladás oka az, hogy nekem ennél lényegesen jobb gépem van és amellett nem tudok ezzel mit kezdeni. No meg hát aki 17000-ért vesz digit. gépet az nem a szuper képminőségre és a manuális kezelhetőségre megy, csak legyen valami nála amivel el lehet kattintgatni és nem böki az oldalát de azért mégis jobb, mint egy telefon. Ennek a gépnek az igazi előnyei a mérete és az ára. És ebben a kettőben sokkal jobb a tükrösöknél :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#8189) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Most szeretnék beruházni életem első tükörreflexes gépére. Természetesen más fotóztam ilyen géppel, Zenittel kezdtem, majd iskola Olympus E-330-al fotózgattam, de ilyen kategóriájú saját gépem még nincs.
Igazán 3 típust néztem ki: Olympus E-510, Nikon D60, és a Pentax K100D Super-t. A három gép hasonló ár környékén indul, ezért az ár abszolút mellékes. A Canon gépei nem tetszenek semmilyen szinten!
Nos eredetileg Olympus-t gondoltam venni magamnak, méghozzá dupla objektíves kittben, de menet közben megnéztem a fotozz.hu-n a tesztképeket, és a Pentax-al készült képektől leesett az állam. Az ottani mintaképek alapján nekem jobban tetszett a Pentaxal készült fotók, mint az Olympussal készült felvételek.
A Nikon a tudása, és a nagyobb kategóriából lehozott képfeldolgozó áramkörök miatt fogott meg, de az objektívek ára miatt arról letettem. A Nikon csak az objektívjeiben alkalmaz rázkódásmentesítőt, az Olympus, és a Pentax az érzékelő panel mozgatásával operál. Ez árban ott nyilvánul meg, hogy az Olympus-hoz egy 70-300-as objektív átlag 100.000.-Ft, míg a Nikonhoz 150.000.-Ft. Ennyivel nem érzem jobbnak a Nikont...
A Pentax viszont csak egy objektívet tartalmazó kittben éri meg az árát, így némileg olcsóbb, mint az Olympus 1 objektíves kittje.
A kérdésem az, melyik éri meg jobban, az Olympus, vagy Pentax?
Melyikhez van több, olcsóbb, és más márkából beszerezhetó objektív, illetve melyik gépet lehet univerzálisabban használni?
A gépet mind művészfotózásra, mind fotóriporterkedésre szeretném használni (újságíró végzettséget szerzek hónapokon belül).
A másik lényeges különbség a két gép között az, hogy a Pentax "csak" 6Mp, míg az Olympus 10Mp érzékelővel van szerelve. Ez gyakorlatban mennyire hátrány a Pentaxnál? A Pentax milyen objektívekkel kompatibilis visszafelé?
Olyan gépet szeretnék választani, amit hosszú éveken át tudok használni, és nem kell pár év múlva a lecserélésben, illetve a későbbiekben hozzá vásárolt objektív készletek kidobásán gondolkoznom.
A segítségeteket, és a véleményeket előre is köszönöm!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8190) Dare2Live válasza klepto (#8189) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Lényegében minden igaz, vagy féligaz vagy nem :) abban amit leírsz és vhogy rossz.

pl
"A Nikon a tudása, és a nagyobb kategóriából lehozott képfeldolgozó áramkörök miatt fogott meg"
Mivel nagyobb tudású egy D60 mint egy K100D/Oly e510, mibe komolyabb a képfeldolgozó áramköre?

vagy
Nikon csak az objektívjeiben alkalmaz rázkódásmentesítőt, az Olympus, és a Pentax az érzékelő panel mozgatásával operál. Ez árban ott nyilvánul meg, hogy az Olympus-hoz egy 70-300-as objektív átlag 100.000.-Ft, míg a Nikonhoz 150.000.-Ft. Ennyivel nem érzem jobbnak a Nikont...
Mi alapján érzed? Milyen obit néztél? Fontos ez a tartomány? Mert ha igen akkor pl Pentax is kiesik mert nincs hozzá normális 70-300.
Más: Tudod mi a difi a CCD stabi és egy optikai között? Tudod, hány értéket segít egy CCDs stabi 50-150-250mmen? egy optikai 50-150-250mmen? Melyik tartományban fontos a stabi a széleslátón vagy a telén?

" Nikon csak az objektívjeiben alkalmaz rázkódásmentesítőt, az Olympus, és a Pentax az érzékelő panel mozgatásával operál. Ez árban ott nyilvánul meg, hogy az Olympus-hoz egy 70-300-as objektív átlag 100.000.-Ft, míg a Nikonhoz 150.000.-Ft. Ennyivel nem érzem jobbnak a Nikont...
Lehet Nikon 70-300as obit 30Kért is venni, a 70-300vr elsősorban nem a stabija miatt egy piszok jó obi.

és folyamat ilyen fogalomzavarokat érzek, nem tudok a kérdéseidre jól válaszolni. Az tuti, hogy én a D60at kivenném a listáról és beraknám helyére a D40et és a D80at valamint beraknám listára a Pentax K10Dt.
Meg elöször eldönteném mit akarok fotózni és milyen tartományban és nem vázat néznék hanem váz+obikat+ esetleg vaku kombot. Nagyon fontos, hogy ne vázba gondolkodj az obi legalább ha nem fontosabb mint a váz!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8191) Szten Márs válasza klepto (#8189) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Dare2Live kollega válaszát még eggyel megtoldanám:

"közben megnéztem a fotozz.hu-n a tesztképeket"
Ezzel az a gond, hogy 600 kbytera lekicsinyített képeken abszolúte semmilyen szinten nem lehet látni semmiféle minőségbeli különbséget. Ami különbséget ott láthatsz, az nem a gép tudására vezethető vissza, hanem a fotós tudására és arra, hogy mennyire ért, vagy épp nem ért az utófeldolgozáshoz.
Az Olympust egyébként nem feltétlen ajánlanám, kis dinamika, kicsi és sötét kereső, meg ilyen hendikeppek.

A legfontosabb egyébként az, hogy menj be egy boltba, nézd végig az összeset, fogdosd meg őket, kattintgass velük párat és egyből tudni fogod melyik kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#8192) philoxenia válasza Szten Márs (#8191) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megvan a K10D. :) Én már döntöttem, első ránézésre nem bántam meg... :B

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8193) klepto válasza Dare2Live (#8190) üzenetére


klepto
addikt

Én sem igazán értem, hogy miről is beszélsz :U
Nos nekem az a gondom, hogy részletre venném, és nálunk csak Photohall van, ezért szűkös a választék.
Konkrétan 2 típusban gondolkoztam eddig:
Olympus E-510 dubpla kitt, és a Pentax alap obis kittjében.
Emellé jött be a teszt alapján jó paraméterekkel bíró Nikon D60, amibe a felsőbb kategóriás Nikonok komolyabb képfeldolgozó rendszerét tették bele kontrasztkiegyenlítéssel megtoldva. A tesztképek alapján viszont a Pentax K100D tetszik képre, de nem vagyok benne biztos, hogy minőségre nem gyengébb-e, mint az Olympus E-510, és az alacsonyabb felbontás nem hátrány-e a gép számára.
A Pentax K10D sajnos most nincs a Photohallban, és pénzem sincs annyi, hogy készpénzért megrendeljem a nettről, de sokan javasolták már ezt a gépet is...
A másik fele a kérdésemnek talán érthető volt, olyan gépet szeretnék, amihez ha veszek plusz obit, akkor azokat az obikat pár év múlva, egy esetlegesen a márkán belüli új géphez is használni tudjam.
Jelenleg úgy érzem 3 obira lenne szükségem, az alap 18-55, az egyel nagyobb 50-200, és majd később egy 300, 400-as telére is be szeretnék ruházni…
De egyelőre a kérdés a váz, és egy alab objektv készlet hozzá, mindezt max. 170.000.-Ft-os áron (bár ha ennyi, akkor inkább az Olympust választanám 2 obis szettben)...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8194) Szten Márs válasza klepto (#8193) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gép megapixelekben mért felbontása nagyon nem egyenlő a részletgazdagsággal. Szóval nem, abszolúte nem hátrány a K100D 6 megapixele, sőt sok tekintetben előny. A többiről lsd: az előző hsz-em.
(Egyébként mi az a kontrasztkiegyenlítés? :F)

philoxenia: Helyes, grat hozzá :C

[ Szerkesztve ]

(#8195) klepto válasza Szten Márs (#8191) üzenetére


klepto
addikt

Hát tahófalván, vagyis Dunaújvárosban pár kattintgatásért örökre kitiltanának a boltból...
A fotozz.hu véleményt köszönöm, akkor az nem játszik. De akkor mi alapján induljak el? :F
Olympus E-330-al csináltam mér jó pár képet, az megfogott minőségben, ezért is került bele a lehetséges választásba, mint első számú kiszemelt...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8196) klepto válasza Szten Márs (#8194) üzenetére


klepto
addikt

Kontrasztkiegyenlítést úgy magyarázza a Nikon, hogy a legsötétebb és a legvilágosabb részeket egy picit le, ill. felhúzza a gép a kész képen, ezálltal a sötétebb részek részletesebbek lesznek.
Hogy ez a valóságban mennyire jól működik, az passz, ilyet még nem láttam...

Jut eszembe: a Pentax K100DSuper, és a K10D között a megvilágított felső kijelző, a csepp és porálló vázon, valamint a nagyobb felbontáson kívül van még valami lényeges külömbség?
Alapfelszereltségű K100DSuper alapobis gépet már 110.000.-Ft lehet találni a neten :U

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8197) Szten Márs válasza klepto (#8196) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Te a dinamika-optimalizációra gondoltál, azaz a D-light funkcióra.
A K100D és K10D között meg van még pár különbség, mint pl. két vezérlőtárcsa, pentaprizmás kereső, meg ilyesmi.

Ja, hogy mi alapján indulj el: dpreview.com, pixinfo.com, dcresource.com, imaging-resource.com oldalakon le vannak tesztelve ezek a gépek, és - többnyire az utolsó oldalon, vagy a teszt végén - van képgaléria, ahol is teljes nagyságú képeket lehet nézni, meg a teszt közben is, pl zaj-tesztnél.

[ Szerkesztve ]

(#8198) philoxenia válasza klepto (#8196) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha RAW-ban fotózol, Te is tudsz kontrasztkiegyenlítést csinálni...
A K10D- K100D nem egy kategória. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8199) ottkar válasza klepto (#8189) üzenetére


ottkar
addikt

A Pentax visszafelé a végtelenségig kompatibilis a K bajonettes optikákkal. És az M42-es optikák is a legjobban használhatók rajta. A Pentax a legkompatibilisebb az összes márka között.

[ Szerkesztve ]

(#8200) klepto válasza Szten Márs (#8197) üzenetére


klepto
addikt

Köszönöm a linkeket, és találtam pár képet.
Továbbra is kissé jobbnak érzem a Pnetaxot, viszont nem láttam képminőségbeli külömbséget a K100DSuper (a K100D javított verzióján), és a K10D között.
Árban viszont tetemes, kb. 50% eltérés van a két gép között. Ez reális?
A két vezérlőtárcsáról, a pentaprizma előnyéről, stb., tudnál picit bővebben mesélni?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.