Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) ko9 válasza bubba2011 (#9299) üzenetére


ko9
addikt

Elvileg a kernel támogatja a i386-ot, de a Finder 64bites csak :O

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9302) ko9 válasza ferensz (#9298) üzenetére


ko9
addikt

Gondolom telepítés közben volt kép.
Csináld azt, hogy DVDről bootolsz, mikor bejön az iATKOS bootképernyője, nyomsz egy F8-at, kiválasztod azt a partíciót, ahova raktad a SnowLeot, és beírod, hogy -v -f, majd Enter. Számolj be az eredményről :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9303) Máté94 válasza ferensz (#9296) üzenetére


Máté94
addikt

Miért nem Retail-t teszel fel? :F

(#9304) Máté94 válasza ko9 (#9297) üzenetére


Máté94
addikt

Lion alatt egyik sem működik rendesen.
De tony újraformázta a HDD-jét, tehát ha Dual Boot kell, akkor másnak is újra kell particionálni.

(#9305) Máté94 válasza bubba2011 (#9299) üzenetére


Máté94
addikt

64 bites processzor kell neki.

(#9306) samgar válasza ko9 (#9256) üzenetére


samgar
őstag

Amúgy pendriveról nem telepíthető?

Oppo Find X5 PRO

(#9307) Máté94 válasza samgar (#9306) üzenetére


Máté94
addikt

Mac-ről kell kiírni, és támogatnia kell a gépednek az pendriveo-os boot-ot.

(#9308) samgar válasza Máté94 (#9307) üzenetére


samgar
őstag

Azt támogatja, mivel nincs benne optikai meghajtó. A másik bonyolultabb :U Lehet mégis veszek egy külső meghajtót.

Oppo Find X5 PRO

(#9309) bubba2011 válasza Máté94 (#9305) üzenetére


bubba2011
csendes tag

Köszönöm a választ. Egyébként nem mintha elégedetlen lennék a snow leóval, dual boot win7-tel szépen működik, csak kiváncsi vagyok mennyivel gyorsabb a lion.

(#9310) samgar válasza Máté94 (#9307) üzenetére


samgar
őstag

És ha mondjuk találok valakit, aki kiírja nekem, gondolom ahhoz valami speciális app kell nem?

Oppo Find X5 PRO

(#9311) Máté94 válasza samgar (#9310) üzenetére


Máté94
addikt

Nem, símán ki lehet írni Mac alól, de olvass már utána, hogyan kell kiírni Mac alatt. :U

(#9312) Máté94 válasza bubba2011 (#9309) üzenetére


Máté94
addikt

Semmivel, Lion-nak elvileg nőtt az igénye, legalábbis RAM-ban, de én nem veszek észre semmit.

(#9313) ko9 válasza Máté94 (#9312) üzenetére


ko9
addikt

Azért mert a kernellel szinte csodákat tettek sebesség szempontjából :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9314) odessa32 válasza ko9 (#9302) üzenetére


odessa32
tag

Hello. Sikerült lefuttatni az xmove-ot. De ujrainditás után Csak felvillan az alma s ujraindul ismét. -v vel kiir mindent de ott is rögtön ujraindul. Mi lehet a gond??

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9315) ferensz válasza ko9 (#9302) üzenetére


ferensz
senior tag

-v -f alkalmazásával is tök ugyan az történik. DSMOS has arrived, utána még valami ACPI-s üzenet felbukkan, aztán kikapcsol a monitor, és egy Staying Alive feldolgozás szól.

Azért nem retailt, mert nincs se 8GB-os pendriveom, se DL dvd-m, se Macem, hogy megcsináljam az installt. Ezt ki tudtam írni egy sima dvd-re ubuntu alól is.

Szerk.: Most már valami bevezetővideó hangjait hallom. Szóval elindulni elindul, csak képem nincs.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9316) ko9 válasza ferensz (#9315) üzenetére


ko9
addikt

Hozzáférsz a Maces particióhoz Ubuntu alól?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9317) ferensz válasza ko9 (#9316) üzenetére


ferensz
senior tag

Egy fél pillanat, és meglesem. Egyébként szerintem valami a videovezérlővel lehet. Bár telepítés közben nem ikszeltem be semmit a video driverre, mert találtam egy leírást az alaplapomhoz, ahol pont az iatkos s3v2-t telepítették, és a srác azt írta, hogy elég majd a boot után felrakni a hozzá való kextet.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9318) ferensz válasza ko9 (#9316) üzenetére


ferensz
senior tag

Yup, elérem a SnowLeo partíciót.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9319) ravensky13


ravensky13
tag

Jó reggelt mindenkinek :) Lenne 1 kérdésem :) Szal notimra felmegy a snow leo 10.6.3, de nem megy se bill, se touch, felraktam a multibeast-et (nem tony leírása alapján, tehát nem frissítettem 10.6.8-ra, mert azt 1x már megszívtam, avagy többé nem indult :S )..szal csak multibeastből a bios reset preventet meg a restart/shutdown fix kext-et + PS/2 kexteket...továbbra sem működik se touch, se bill..valami ötlet? :( msi gx700-as a noti...

(#9320) ittakary válasza mobbo (#9295) üzenetére


ittakary
nagyúr

Akarod mondani Macbook Pro :)

(#9321) Máté94


Máté94
addikt

ko, lehet visszatérek az előző konfighoz. 8400GS megy Lion-on, nem akarok szívni az ATI-val, így belefér a jobb proci, és még olcsóbb is. :)

(#9322) ko9 válasza ferensz (#9318) üzenetére


ko9
addikt

És irni is tudod? Windows van fenn a gépen mellette vagy Ubuntu

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9323) ferensz válasza ko9 (#9322) üzenetére


ferensz
senior tag

Tudom írni is. Van windows, meg ubuntu is. Mit kellene fabrikálnom rajta?

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9324) samgar válasza ko9 (#9322) üzenetére


samgar
őstag

Szia!
Sikerült megoldanom, kiírtam dvdre az iAtkos 3-at, illetve nemsokára kapok kölcsön egy külső dvd olvasót is. Mi a következő teendőm? :U

Oppo Find X5 PRO

(#9325) th3woodman


th3woodman
csendes tag

Sziasztok!
Egy Acer Aspire 5315 laptopra raktam fel iAtkos segítségével a 10.5.7-et, minden stabilan működik, kivéve a sleep módot. A sleepenabler-rel már sikerült elérnem, hogy alvó módba menjen, de sehogy sem tudom felébreszteni, mert a venti felbúgása mellett fekete képernyő fogad ( mintha semmi nem történne utána...). Próbáltam már "clean" installal, driverek nélkül, de úgy sem ment. Valami ötlet a megoldásra?

(#9326) ko9 válasza th3woodman (#9325) üzenetére


ko9
addikt

Miért 5.7?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9327) ko9 válasza ferensz (#9323) üzenetére


ko9
addikt

/Extra/com.apple.Boot.plist fájlod elküldenéd?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9328) th3woodman válasza ko9 (#9326) üzenetére


th3woodman
csendes tag

10.6.3-al is próbáltad, ott is ugyanez a probléma. Annak a telepítő dvd-jével vmi gond van, kb 3szor annyi idő felrakni mint az előzőt. Azért maradtam annál tesztelni.

(#9329) ko9 válasza th3woodman (#9328) üzenetére


ko9
addikt

Laptopnál elég necces összehozni a Sleepet, szerintem csak DSDT módosítással lehet megoldani :S

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9330) ferensz válasza ko9 (#9327) üzenetére


ferensz
senior tag

öhm, én nem találtam ilyen fájt abban a mappában :Y

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9331) ferensz


ferensz
senior tag

kicsúsztam szerkesztésből, közben megtaláltam. Ez volt benne:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple Computer//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>Kernel</key>
<string>mach_kernel</string>
<key>Kernel Flags</key>
<string></string>
<key>Boot Graphics</key>
<string>Yes</string>
<key>Quiet Boot</key>
<string>No</string>
<key>Timeout</key>
<string>5</string>
<key>arch</key>
<string>i386</string>
<key>EthernetBuiltIn</key>
<string>Yes</string>
</dict>
</plist>

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9332) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Van már valami működő megoldás a Lion alatt az NTFS particiókra történő írásra?

(#9333) ferensz válasza ko9 (#9327) üzenetére


ferensz
senior tag

Problem solved, újratelepítettem DVI/VGA-s EFI Stringgel, és NVEnablerrel, nem tudom, hogy melyik segített, de maximális felbontásban gyönyörűen fut az OSX. Most mászik fel a 10.6.8-as combo update, remélem nem fog semmit elbaszarintani :R

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9334) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

SleepEnablerre tud valaki valami okosságot? Konfig az adatlapon.
Feltettem egy friss Liont (boot Installerbe, onnan meg egy üres partícióra - igaz, a régi Snow Leoról Lionra updatelt partíció megmaradt) EasyBeast+hang+network Multibeastben, megy minden.
Ha így rányomtam a sleepre, akkor nem ment le sleepre, �képernyőt lekapcsolta, de ment tovább. Telepítettem Nawcom legújabb Lionra szánt sleepenablerjét kexhelperrel, így lemegye sleepbe, de megint visszakapcsol és a képernyő ugyancsak fekete.

Van valami megoldás vagy adjam el az Asust és vegyek egy Gigabyte lapot ;] :DDD ?

(#9335) ko9 válasza sp@rtan (#9334) üzenetére


ko9
addikt

Az utóbbi a legjobb megoldás :DDD
Amúgy DSDT módosítás lenne szerintem neked is a legjobb, Sleep nagyon sok esetben csak azzal megy.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9336) ko9 válasza ferensz (#9333) üzenetére


ko9
addikt

Én is ezt a tippet akartam adni (EFI string), de szerintem próbáld meg NVEnabler nélkül, mert ez nagyon sok KP-t szokott okozni :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9337) ferensz válasza ko9 (#9336) üzenetére


ferensz
senior tag

Most már inkább nem nyúlok hozzá, semmi plusz kapcsoló nélkül olyan gyönyörűen feláll mint az álom,megy natív felbontáson, és az animációk is szép gördülékenyek.

Más. Milyen billentyűkombóval tudok kukac jelet írni? Akárhova be akarom biggyeszteni az email címemet mindig rohangálhatok a karaktertáblára beillesztgetni :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9338) Kommy válasza ferensz (#9337) üzenetére


Kommy
veterán

alt (option) és q

(#9339) ferensz válasza Kommy (#9338) üzenetére


ferensz
senior tag

:R

Ha már belejöttem a kérdezgetésbe, munkára lehet bírni a multimédiás billentyűket? Értem ez alatt a hangerő le/fel, némítás, meg számváltás gombokat?

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9340) Kommy válasza ferensz (#9339) üzenetére


Kommy
veterán

nekem minden gond nélkül működnek. (rendes apple billel)

próbáld emg úgy hogy az fn gomb megnyomásakor mennek e, ha igen akkor csak a beállításokban kell átllítani (use f1, f12, etc. keys as standard function keys)

[ Szerkesztve ]

(#9341) ferensz válasza Kommy (#9340) üzenetére


ferensz
senior tag

Összekeveredve működnek. Az előző szám gomb az jó, meg a következő szám, de viszont megállítás gombra némít, playre meg lejjebb vesz a hangerőből.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9342) Máté94


Máté94
addikt

Sajnos már megjöttek a géphez az alkatrészek. Nem tudtam változtatni. :(((
ko, addig foglak kísérteni amíg a HD6670-et életre nem kellted. Kinyuvasztalak, ha nem fog menni. :DDD Imádkozz! :D

[ Szerkesztve ]

(#9343) ko9 válasza Kommy (#9340) üzenetére


ko9
addikt

Tudnál nekem segíteni? Úgy látom te bennevagy a programkészítésben Mac alá. Azt hogy adod meg, hogy alapértelmezetten be legyenek jelölve a dolgok telepítéskor? Annyit tudok, hogy a Distribution-ben kell megadni, de ott hol/merre?
Köszönöm előre is a segítséged :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9344) ko9 válasza Máté94 (#9342) üzenetére


ko9
addikt

Nem lesz nagy meló :DDD

Más: DSDT injectel mennek a Sandy Bridge-ekben lévő HD2000/HD3000-es videóchippek, felbontásállítással QE/CI-vel!

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9345) Máté94 válasza ko9 (#9344) üzenetére


Máté94
addikt

G620-on tesztelhetjük. :DDD
De ezt hol olvastad?

[ Szerkesztve ]

(#9346) samgar


samgar
őstag

ko9: tudnál a továbbiakban is segíteni? Kiírtam az iatkost dvdre illetve megvan a külső meghajtó is. Mi a további teendő? :R

Oppo Find X5 PRO

(#9347) ko9 válasza samgar (#9346) üzenetére


ko9
addikt

Berakod a lemezt, bootolsz róla. Követed a 2. hsz-t 5.-12.-ig. Customize résznél az iATKOSban van Atom kernel, azt jelöld be. Itt törekedj a minimumra, ami alapból bevan jelölve az maradjon.
Ha nem indul, akkor jöhet a kérdés.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9348) ko9 válasza Máté94 (#9345) üzenetére


ko9
addikt

Egy weblapon ;]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9349) samgar válasza ko9 (#9347) üzenetére


samgar
őstag

Köszönöm :R

Oppo Find X5 PRO

(#9350) Máté94 válasza ko9 (#9348) üzenetére


Máté94
addikt

Hazajön a gép, tesztelhetjük. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.