Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) varsam válasza perbal (#5150) üzenetére


varsam
őstag

az egyik sima Leopard a másik Snow Leopard. Snow gyorsabb kicsit, újabb, több feature stb.. mint pl Vista és Win7 között.

(#5152) perbal válasza varsam (#5151) üzenetére


perbal
csendes tag

Feltelepítetttem a hazard féle 10.6.2-t, de ujraindítás után ezt adja ki
boot0: testing
boot0: error

Mi lehet a baj, az install rendesen felment.

(#5153) perbal válasza perbal (#5152) üzenetére


perbal
csendes tag

Az iatkos féle 10.5.7 felmegy, csak a hardvereket nem tudom felismertetni, főleg a videokártyát.
Már vagy 1000 féle kext próbáltam, eredménytelenül.

(#5154) perbal válasza perbal (#5153) üzenetére


perbal
csendes tag

Esetleg a 10.6.2-nél lehet az a baj, hogy külső vinyóra akarom feltenni, de az nem SATA-s, hanem még IDE-s?

(#5155) varsam válasza perbal (#5154) üzenetére


varsam
őstag

Igen, ha jól tudom IDE-s vinyón nem fog menni, esetleg állítsd a particiót aktívra. Ezt win alól is meg tudod tenni vagy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5156) NerGo válasza varsam (#5140) üzenetére


NerGo
csendes tag

Köszönöm! Ha sikerült (vagy nem) írok!

üdv

NerGo

(#5157) perbal válasza varsam (#5155) üzenetére


perbal
csendes tag

Ez már gáz!

Feltelepítettem satára, most elindul a bootloader, kiválastom a mac os-t elkezd tölteni, majd megjelenik egy ablak ami azt írja, nyomjam meg a kikapcsoló gombot, valami kresztábla szerűség jelenik meg.

(#5158) varsam válasza perbal (#5157) üzenetére


varsam
őstag

amikor kiválasztod az OS-t, akkor indíts -v kapcsolóval, ott meg tudod nézni mit ír ki.

Itt találtam egy leírást Snow Leo telepítéséről a te gépedre: [link]
Itt pedig vannak dsdt-k: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5159) perbal válasza varsam (#5158) üzenetére


perbal
csendes tag

Mire gondolsz?
Mert bootolásnál már nem tudok
-v beírni, csak a telepítés megkezdésénél.

(#5160) perbal válasza perbal (#5159) üzenetére


perbal
csendes tag

Kösz a linket, de ez egy kicsit már bonyolúltnak tünik nekem, jó pár dologról azt sem tudom micsoda.
Azt hiszem leteszek erről az op. rendszerrről. Még töltök egyet le, ha az sem jó, akkor nem küzdök.

(#5161) perbal válasza perbal (#5160) üzenetére


perbal
csendes tag

Igazából fogalmam sincs mi az a dsdt.

(#5162) varsam válasza perbal (#5161) üzenetére


varsam
őstag

Pedig jó ez a leírás, nem olyan bonyolult mint amilyennek látszik. Neked a 3.ponttól kellene csinálni a dolgokat, úgy hogy win alól másolgatsz át dolgokat, amiket ír. Ahogy nézem, az is lehet probléma, hogy nálad 64biten indul az OS, ő pedig csak 32biten használja.

Próbálj akkor inkább vmi 10.5.x verziót, pl iDeneb, nekem az is bevállt anno.

(#5163) perbal válasza varsam (#5162) üzenetére


perbal
csendes tag

Az a baj, hogy nekem nem jelenik meg az EXTRA mappa, ha megnyitom az os mappát

(#5164) varsam válasza perbal (#5163) üzenetére


varsam
őstag

milyen os mappát? Ezt most nem értem. Extra simán gyökérbe van.

(#5165) perbal
sudo-t? azt hol látod?
Az egy parancs, amit terminálba kell írni, ezzel adsz admin jogot a következő parancsoknak.

[ Szerkesztve ]

(#5165) perbal válasza perbal (#5163) üzenetére


perbal
csendes tag

iIletve ezt a sudo-t, hol érem el?

(#5166) Tim82 válasza xedos (#5146) üzenetére


Tim82
nagyúr

Láttam a fotóidat arról a gépről, igényesnek tűnt az összeszerelése. Miért adod el? Már megint milyen újabb Mac-re gyűjtesz? :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5167) perbal válasza perbal (#5165) üzenetére


perbal
csendes tag

A gyökérben nem látok EXTRA mappát, de a működő 10.5.7-nél sem láttam.

(#5168) perbal válasza perbal (#5167) üzenetére


perbal
csendes tag

Megvan az EXTRA

(#5169) perbal válasza perbal (#5168) üzenetére


perbal
csendes tag

Három 10.6.2-es verzót próbáltam feltelepíteni, a telepítés megtörtént de nem bootl be.
-v-vel indítva ezt írja ki: DRBUGGER CALLED PANIC

(#5170) perbal válasza perbal (#5169) üzenetére


perbal
csendes tag

Azaz DEBUGGER

(#5171) xedos válasza Tim82 (#5166) üzenetére


xedos
addikt

Már meg is van :-) Szereztem nagyon jó áron egy 20"-os iMac-et 2.4Ghz ATI 2600-al Ugyanis ez a gyerekek gépe -játék gép...

(#5172) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
Próbáltam feltenni a MAC OS X Snow leopard-ot.
Instalálás rendeben végig ment.
AMikor a boot: be kellet írni hogy -v ott megállt a kép...nem csinált semmit.

Esetleg valaki valamiylen torrentot tudna adni ahonnét le tudnák tölteni egy működő verziót??

Előre is köszi a tanácsokat!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5173) perbal válasza varsam (#5164) üzenetére


perbal
csendes tag

Na, akkor maradt nekem az ideneb 10.5.8 felment, igaz még nincs vga, de csak összejön.
Viszont megnéztem windows alatt is, de ,em találok EXTRA mappát. Az jó ha én csinálok egyet a gyökérbe?

(#5174) perbal válasza varsam (#5164) üzenetére


perbal
csendes tag

Végülis a kexteket hova kell bemásolni, melyik mappába?

(#5175) varsam válasza perbal (#5174) üzenetére


varsam
őstag

Kexteket a System/Library/Extensions mappába kell tenni. Vga-nak tegyél mondjuk Nvkush kextet vagy Nvinject-et. Extra tuti nincs? Ha már megy az OSX, akkor ne win alatt nézd :)

(#5172) KAMELOT
Mindegyik verzió működik, csak a telepítésnél a saját gépedre kell szabni a dolgot, itt az oldalon pedig nem szabad warezolni (bár ez nekem is szól, mert még realese neveket sem lehetne kiírni)

[ Szerkesztve ]

(#5176) varsam válasza varsam (#5175) üzenetére


varsam
őstag

Kextet ha simán ráhúzod Kext Utility-re, akkor az is felteszi rendesen, vagy Kext Helper progit is használhatsz, az is jó.

(#5177) perbal válasza varsam (#5176) üzenetére


perbal
csendes tag

Biztosan nincs Extra mappa.
A vga-val kipróbáltam mindent, de nem akarja az igazságot
-x3100.kext
-nanitx3100.kext
-NVinject.kext

(#5178) varsam válasza perbal (#5177) üzenetére


varsam
őstag

boccs, kicsit benéztem, neked nem is NV karid van, hanem x3100. Amiket mondtam, azok NV-hez valók.
[link] Próbáld egyszer ezt.

(#5179) KAMELOT válasza varsam (#5175) üzenetére


KAMELOT
titán

aha...értem!
Kösz a választ! nem tudtam hogy nem lehet warezolni!

És esetleg valami konkrét segitséget tudnál adni hogyan kell személyre szabni a MAC-et a gépemre???

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5180) varsam válasza KAMELOT (#5179) üzenetére


varsam
őstag

[link] A 3. mondattál kapsz választ kb. Egyáltalán nem ismerem a konfigodat, így nem tudok hozzá konkrét dolgot mondani, majd ha valahol elakadsz, akkor írj, próbálunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5181) Takhanto


Takhanto
őstag

10.6.2 hazard-nál, bármilyen progi amelyik nyitva van,címsor felett ha duplán kattintok akkor elvileg le kell húznia a tálcához,de nem csinál semmit. 10.5.8-nál ment, ennél direkt olyan vagy hibás?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#5182) varsam válasza Takhanto (#5181) üzenetére


varsam
őstag

Csak be kell állítani: System Preferences/Appearance/Double-click a windows's...

(#5183) Takhanto válasza varsam (#5182) üzenetére


Takhanto
őstag

THX!

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#5184) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Üdv, most készülök venni - egy MSI x-slim 340 - celeron procis...

Msi windem volt előtte, de sajna lemaradtam róla, hogy megpróbáljam felrakni rá az osx-et.

Kérdés erre lehet e majd felrakni? Megoldható e a dual win 7 & osx indítás, illetve milyen pendrive-ot érdemes venni a folyamathoz., vagy inkább usb dvd irót??

köszi

(#5185) varsam válasza dzsozefo (#5184) üzenetére


varsam
őstag

(#5186) mobbo


mobbo
senior tag

akiknek felment az install végig és újraindítás után nem bootol az osx azok ne adják fel
ott van minden a gépükön csak a bootloadert kell elérni
hazard esetén a legegyszerűbb a hazard lemezről bootolni restart után is és amikor bejön a "2 alien fejes" bootscreen ott nyomni egy F8-at, aztán kiválasztani az osx partíciót és enter

ha gond van ugyanitt a fel le nyilakkal lehet boot opciókat állítani
vagy ha simán elkezdtek gépelni, akkor a -x opciót megadni (a bal alsó sarokban jelenik meg)

(#5187) Rocky_001


Rocky_001
csendes tag

Hello Mindenkinek!

A napokban fogok venni egy acer aspire one netbookot. Úgy szeretném megcsinálni hogy legyen rajta egy win és egy osx. Már letöltöttem egy iATKOS 4v. csak az lenne a kérdésem hogyan tudom pendrive-ra rakni és onnan telepíteni?

(#5188) perbal


perbal
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a gépemen megy a win7 és a Mac os 10.5.8-as páros.
Viszont ujra kellene raknom a win 7-et. Ha ujrarakom, akkor befolyásolja valahogy a mac os-t?

(#5189) perbal


perbal
csendes tag

Ja még valami. Mac os alatt nem tudok filmet nézni, több lejátszó programot is kipróbáltam, de eddig még csak hangot sikerült kicsikarnom.

(#5190) varsam válasza perbal (#5189) üzenetére


varsam
őstag

1: igen, ha újrateszed a wint, akkor a chameleon bootloader felül lesz írva, és nem fogod tudni indítani az OSX-et. Ez után már én is érdeklődtem, tlac ezt ajánlotta: [link] Én ezt kipróbáltam linux live cd-ről, a lementés sikerült is, viszont visszaállítani már nem tudtam, mert elfelejtettem lementeni a fájlt, szval user error volt :) Ezután újratettem a win-t és utána az osx-et is. Egyébként sorrendben ezt ajánlom, hogy előbb win utána osx.

2: videóvezérlőt felismeri a gép? System profilerben nézd.

ui: használd a szerkesztés gombot, 5 percig tudod szerkeszteni a hozzászólásod, így nem kell kettő.

[ Szerkesztve ]

(#5191) perbal válasza varsam (#5190) üzenetére


perbal
csendes tag

A videovezérlőn, a vga kártyát érted, mert akkor igen.

(#5192) varsam válasza perbal (#5191) üzenetére


varsam
őstag

Igen a vga-ra gondoltam. Milyen lejátszóval próbálod? VLC sem viszi?
Exposé és Dashboard működik?

[ Szerkesztve ]

(#5193) perbal válasza varsam (#5192) üzenetére


perbal
csendes tag

Quick, VLC. Divx, az expose működik a dashboard azt hiszem nem, valami olyat ír ha jól emlékszem, hogy nem támogatja a videokártya. GMAX3100

(#5194) perbal válasza perbal (#5193) üzenetére


perbal
csendes tag

VLC-n csak hang van

(#5195) Rocky_001


Rocky_001
csendes tag

Hello Mindenkinek!

Nemsokára tervezem hogy veszek egy acer aspire one-t. Úgy szeretném megcsinálni hogy legyen rajta egy win és egy osx. Letöltöttem már egy iATKOS 4v-t. Az lenne a kérdésem hogy tudom ez pendrive-ra rakni illetve hogyan tudom a pendrive-ot bootolhatóvá tenni és utána hogy telepítsek.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#5196) mobbo


mobbo
senior tag

kijott a 10.6.3

(#5197) tlac válasza mobbo (#5196) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, frissítés menete hackintosh alatt: [link]

(#5198) varsam válasza tlac (#5197) üzenetére


varsam
őstag

Próbáltad már? Vagy valaki más?

(#5199) peet beat válasza varsam (#5198) üzenetére


peet beat
csendes tag

Én igen. Rottyan is az addig stabil 10.6.2 :) Még picit szerintem várjatok a dologgal.
A netkason is sokan számolnak be hibákról.
Maga az update sikeres volt sleepenabler.kext nélkül nem volt pánik.
A hibák amiket én tapasztaltam:

Jelentősen lasabb boot idő. Az egyik résznél van egy time out, valami memória parája van.
kb 40-50 mp amíg tovább löki.

Boot után betölt a gui és sem az egér sem a bill nem reagál semmire úgy 2 percig.
2 perc elteltével hírtelen elindul az egér, és a bill is.

Végül csak a rendszer vinyót látta. Sem az optikát sem a másik két vinyót nem. Mintha csak a SATA1 portot érzékelné, ami a többin van azt nem.

Más hibát én nem vettem észre, igaz nem is teszteltem soká, tettem újra 10.6.2 vel :)

Még annyi, hogy a netkason sokan panaszolják, hogy a 888 és a 883 chipes hangok elvéreznek. A lapom 883 és működött update után is.

P5K
Q6600
8800 GTS

(#5200) varsam válasza peet beat (#5199) üzenetére


varsam
őstag

Gondoltam, hogy nem lesz zökkenőmentes, pláne hackintoshnál. Várok is vele még. Köszi az infót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.