Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) RaZroX


RaZroX
addikt

Jaj de jó nekem meg végre működik a képernyőfélvétel közbeni hangfelvétel. Anno Lion-on kiirta hogy kell neki egy szoftver hogy ez müködjön de az meg nem tudott feltelepülni vagy csak nem működött már nem emlékszem. Most meg felrakta és megy minden, veszi a hangot is. :D

Ugye nem olyan rég óta van a megújult Google Maps. Na van annak alkalmazása, hogy ne flash / html5 (nemtudom melyikkel megy) alapon menjen ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#21152) xedos válasza tDr1v3r (#21150) üzenetére


xedos
addikt

Épp azon vagyok :-) Megtaláltam én is :-) Köszi!

(#21153) bobooo


bobooo
addikt

Felraktam a 10.8at, és frissítettem combo-val 10.8.4re, de bootolaskor befagy ennel a pontnál:

[IOBluetoothHCIController][start]

Próbáltam már -v -f GraphicsEnabler=No-val de ugyanaz... elotte ezekkel a bootflagekkel simán elindult....

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#21154) RaZroX válasza bobooo (#21153) üzenetére


RaZroX
addikt

Ha van bluetooth bedugva a gépbe akkor huzd ki és próbáld úgy

This is the way

(#21155) tDr1v3r válasza bobooo (#21153) üzenetére


tDr1v3r
veterán

-x stringgel próbálj bootolni. Bár ez Safe Mode, nem mindennapos használatra való...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21156) xedos


xedos
addikt

Myhackel felment a 10.8.2, volt kép, de nemvolt hang és LAN.
Feltettem a RealtekRTL81xx-0_0_90.pkg-t. utána nem indult el :-(
-x sem:-(

Nagyon régen csináltam. Hogyan kell kext-el berakni? -kext helperrel?

Hol vannak amikor csak valamit át kell írni a gyáriban?
B75n alaplapon Realtek 8111E LAN és ALC892 AUDIO VAN.
Találtam DSST-is hozzá, de azt hogyan kell betölteni?

Most éppen a régi iMac G4-et próbálom DVI-s re alakítani... :-)

[ Szerkesztve ]

(#21157) Máté94 válasza xedos (#21156) üzenetére


Máté94
addikt

Mit szenvedsz ezekkel?

Unibeast-el simán fel lehet tenni erre a lapra HD4000-rel.

(#21158) tDr1v3r válasza xedos (#21156) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azt hogy csináltad, hogy -x-el se bootol? :D -s bootstringgel próbáld meg, az is safe mode elvileg.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21159) xedos válasza Máté94 (#21157) üzenetére


xedos
addikt

Nagyon egyszerű, kiderült, hogy a használt gépen lévő 10.8-as a korábbi eladó nevén van és így én nem tudom letölteni :-(

(#21160) Máté94 válasza xedos (#21159) üzenetére


Máté94
addikt

Internet? :))

(#21161) xedos válasza Máté94 (#21160) üzenetére


xedos
addikt

Megvan- most már megy!
VGA - hang - Lan...
Most jön a Combo update!

(#21162) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Profilomon látható a configom! Szépen működött az osx a 460 gtx-el, azonban azt eladtam! Hd4000 alaplapi vga-val nem akar bebootolni csak safe módba. Viszont így se net se küldő hdd-t nem kezel.. Mit javasoltok? Van dvi kábelem de azon sincs kèp.. Lehet rossz a kábel?? Létezik több féle dvi ?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#21163) Máté94 válasza Csabee. (#21162) üzenetére


Máté94
addikt

Mac Mini profil be van állítva? DVI-on keresztül adja a jelet?

(#21164) Csabee. válasza Máté94 (#21163) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem biztos hogy bevan àllítva. Myhacktoolal krealtam a pendriveot. Azon mintha nem mac mini lenne. Van jel igen dvion! A telepito elindul majd a szurke almalogo betoltesekor szetcsikozodik a kep..

-x el elindil de akkor pendriveot nem ismeri fel s igy a chimerat sem tudom telepiteni..

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#21165) xedos válasza Csabee. (#21164) üzenetére


xedos
addikt

Csíkozódik a kép? Próbáld ki, hogy kihúzod, majd visszadugod a kábelt!
Nekem segített...

(#21166) tDr1v3r válasza Csabee. (#21164) üzenetére


tDr1v3r
veterán

GraphicsEnabler=No stringgel próbáld.

Amúgy, safe mode-ból tudsz feltelepíteni fixet a HD4000-hez MultiBeast-ből ha kell.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21167) Csabee. válasza tDr1v3r (#21166) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Próbáltam de nem jó. Kàbelt is kihúztam bedugtam semmi. Sajnos nem jött be semmi.

Üdv: Csabee.

(#21168) Ghard


Ghard
őstag

Üdv
ML (10.8)-at csináltam pendrive bootra, de sajnos az alma lógó után fehér képet kapok.
Gondolom a hd6970 nem tetszik neki, hogy lehetne megoldani a telepítést?

(#21169) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Egy részletes tesztelt kipróbált telepítő készítést tudtok linkelmi ami megy hd4000-en?
Hdmi-n nincs kép dvi on szintén vga-n elindul -x-el.

Üdv: Csabee.

(#21170) Máté94 válasza Csabee. (#21169) üzenetére


Máté94
addikt

(#21171) RaZroX


RaZroX
addikt

Ha van egy szektorhibás HDD-m azt mivel tudom rendbehozni ML alól ?

This is the way

(#21172) Csabee. válasza Máté94 (#21170) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi. Valamiért nem futott le az unibeast..
Most ott tartok hogy -x el elindul a rendszer. Működik már a hálózat is.. Viszont valószínűleg a VGA-val van a baj mert normál módba nem indul el. DVI -on van rákötve most a monitor. Az érdekes az hogy -x-el a full hd felbontáson szépen megy a dolog..

HD4000-hez van valami bevállt kext? Vagy mit csináljak hogy normálisan elinduljon ?

Üdv: Csabee.

(#21173) bajnokpityu válasza Csabee. (#21172) üzenetére


bajnokpityu
félisten

giga b75ön semmit nem kellett csinálni, h menjen a hd4000. a 10.8.4hez volt érdemes berakni a chameleon konfig file ba a felbontás fixáló sort.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21174) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok,
Felhúztam a jól működő 10.6.3 helyére myhack-el 10.8.4-et, elsőre nem bootolt de sikerült myhack-el chameleont újratenni, viszont bootolás során kikapcsolódik a monitor (-x-nél is), párszor elindult de nemigen segít rajta már a "Graphics Mode"="1024x768x32" sem. Ha bejön az OSX akkor a beállításokban bent van a 1024 és 100Hz de következőre megint nem lesz jó. Próbáltam 1680-as monitorral ott több sikerrel jön be de ott is produkálja ezt. Dvi-dsub átalakítóval kötöm rá a monitort, lehet ez a gond?

MultiBeast-el beraktam a PS2 kextet, de az egér nem megy csak a bill. Usb-s meg fordítva görög :) Még mindig megszokatlan nekem az osx egérgyorsítás metódusa, ha lassan mozgatom nem mozdul ha gyorsan akkor meg...

AD1984 hanghoz kellene kext, voodoohda 2.8.4-el nem megy pedig SL-on még vmelyik korábbi verziójával használtam.
TL-WN322G usb-s wifi-t (atheros) is jó lenne működésre fogni, próbáltam már kextet keresni. System profiler-ben USB 2.0 WLAN-ként megjelenik.

Konfig: Dell Optiplex 755
Intel Dual Core E2200
Q35+ICH9 Sata2 AHCI
Nvidia 8600GT
3G RAM, Seagate 160G

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#21175) RaZroX válasza B@ldrick (#21174) üzenetére


RaZroX
addikt

Tedd fel még az AC97-es audio kextet. Nekem úgy indult be a VoodooHDA.
Az egér görgetést a beállitásokban meg lehet oldani, a gyorsitott mozgásra meg több app is van hogy kikapcsolhasd/állithasd.

A monitort VGA-val próbálnám inkább. PS/2-es egeret rendszer inditás után huzd ki és dugd vissza utána elvileg menni fog, de ezt minden bekapcsolásnál be kell játszani, szóval maradjon az USB-s szerintem.

Szerk.: Amugy retail vagy iatkos ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#21176) B@ldrick válasza RaZroX (#21175) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Köszi, kipróbálom ezzel a kext-el. Esetleg tudnál egy egérkezelő appot mondani?
Kártyának csak dvi kimenete van, ha adna végre rendesen képet akkor tudnák a többi problémával érdemben foglalkozni. Amúgy retail.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#21177) RaZroX válasza B@ldrick (#21176) üzenetére


RaZroX
addikt

Raktál fel bármi kextet a kártyához ? Esetleg az okozhat ilyesmit. Ha jól tudom ennek a kártyának nativan kell működnie.

This is the way

(#21178) B@ldrick válasza RaZroX (#21177) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Nemraktam. Valami felbontás vagy freki anomáliára tippelek, SL-nál nem volt semmi gondja.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#21179) RaZroX válasza B@ldrick (#21178) üzenetére


RaZroX
addikt

Más ötletem nem nagyon van. Esetleg ezt tedd fel bár kétlem hogy ez segitene..

"GraphicsEnabler=No"-val inditsd.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#21180) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

ML-nél,hogy lehet beállítani,hogy ha húzom az egeret a dock-on, akkor mozogjanak az ikonok? :D

[ Szerkesztve ]

(#21181) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Safarin ilyen kis színes ikonokat be lehet állítani a fülekre? Fontos volna mert egyszerre 30 lappal dolgozok és a chrome nem az igazi az OSX-hez.

(#21182) Ragnar95 válasza spyduck (#21181) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Amelyik oldal magától tudja ezt, az kirakja Safariban is az ikont, a többihez szerintem nem tudsz magad beállítani

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#21183) spyduck válasza Ragnar95 (#21182) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez rossz hír, mert semmihez nem rakja ki :(
Azt nem tudod véletlenül, hogy az inactive memóriát, hogy lehet felszabadítani?

(#21184) Ragnar95 válasza spyduck (#21183) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez fura, pedig ahogy látom, pl fb meg van nyitva nálad, amihez ki kéne raknia, de ph-hoz is pl...
Nem tudom sajna, hogy lehetne az inaktív memóriát felszabadítani, de szerintem sehogy, mivel minden gépnél van...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#21185) spyduck válasza Ragnar95 (#21184) üzenetére


spyduck
nagyúr

Neked milyen? Nálam ilyen a Safari:

Nálam az inactive memória nem szabadul fel ha a google-al képet keresek és felzabálja mint a 4 gb-ot. Megnézem majd másik gépeken is, lehet, h rossz a cucc (MacBook Air 13).

[ Szerkesztve ]

(#21186) tDr1v3r válasza spyduck (#21185) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Terminal-ba írd be hogy purge, várj pár percet és felszabadítja.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21187) spyduck válasza tDr1v3r (#21186) üzenetére


spyduck
nagyúr

köszönöm, működik :)
Ezt amúgy miért nem képes automatikusan csinálni?

(#21188) mongoose123 válasza spyduck (#21181) üzenetére


mongoose123
aktív tag

(#21189) Ragnar95 válasza spyduck (#21185) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sorry, benéztem, valamiért úgy emlékeztem, hogy megjeleníti, de most, hogy hazaértem, nem, csak a könyvjelzőknél van ott az ikon, azzal kevertem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#21190) Darko


Darko
senior tag

MyHack-el telepítenék pendrive-ról Mavericks DP1-et, de elakadok a cél partíció kijelölésénél. Egy olyan HDD-re menne amin két partíció van, 100 és 900 GB-os részek. Eredetileg NTFS partíciók voltak, de lemezkezelővel töröltem a 100-ast, és most már naplózott MAC partíció lett belőle, de még így sem engedi oda telepíteni a rendszert. Mi lehet a gond?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#21191) tDr1v3r válasza Darko (#21190) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem GTP, hanem MBR rendszerű a partíció.

Van egy patch hozzá valahol, majd kicsit később kikeresem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21192) Darko válasza tDr1v3r (#21191) üzenetére


Darko
senior tag

Köszi, addig keresem hátha ráakadok. Akkor is segít, ha a meglévő 900 GB-os NTFS partíciót nem tudom törölni (raktárnak használom)?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#21193) spyduck válasza mongoose123 (#21188) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nagyon jó, pont erre gondoltam, viszont nem engedi telepíteni :(
Ötlet?

(#21194) Ragnar95 válasza spyduck (#21193) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Beállítások>Biztonság és adatvédelem>A következő helyről letöltött alkalmazások engedélyezés>Bárhonnan és máris menni fog

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#21195) spyduck válasza Ragnar95 (#21194) üzenetére


spyduck
nagyúr

Imába foglalom a te és mongoose123 nevét is, köszönöm! :R

(#21196) tDr1v3r válasza Darko (#21192) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Itt is van.

Win alól letöltöd, TransMac-el meg bemásolod a telepítőre. Felül fog írni fájlokat, csak szólok...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21197) Darko válasza tDr1v3r (#21196) üzenetére


Darko
senior tag

Köszönöm hogy kikerested, de közben utánaolvasgattam és az hogy "Felül fog írni fájlokat, csak szólok..." :U miatt inkább úgy döntöttem, hogy holnap veszek egy vinyót, és majd arra rakom fel a rendszert. :R

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#21198) mongoose123 válasza spyduck (#21195) üzenetére


mongoose123
aktív tag

AdBlock is jó ha van, Safari -ra is elérhető.

Az imád hatására reméljük akkor holnap összejön az állásinterjúm. ;]

(#21199) Ghard


Ghard
őstag

Egy sima 10.8at raktam fel unibeast-es pendriveról úgy, hogy az ATI6000Controller.kext filet töröltem és GraphicsEnabler=No-t írtam előtte.
Miután felment, tettem fel az alaplapomhoz DSDT-t és egy rakat kextet, amit forumon találtam a HD6950es kártyához.
Ezután simán indítottam de fehér kép és kurzor van csak, próbáltam GraphicsEnabler=No és Yest is, sehogy sem működik.
Valahogy be tudnék lépni, hogy szerkeszteni tudjam a fájlokat?

(#21200) ThuG4LifE válasza Ghard (#21199) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Telepítsd újra, próbáld így: [link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.