Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Audiofilség nem ilyen témában kerülhet elő, azt hagyjuk ebbena topicban:)
Fülem nekem is nagyon jó, főleg szüleim szerint ök meg orvosok csak tudják:)

(#1502) kenvl


kenvl
csendes tag

En is szeretnek vasarolni 1 ilyen cuccot(z55000)Csak egy olyan problemam lenne,hogy a szamitogepemben az alaplapi hangkartya 2.1-es!!!es egy jo ideig nem lessz zseton ha megveszem a z55000!!!Tudnatok tanacsokat adni,hogy igy mukodne..vagy egyaltalan be lehet igy csatlakoztatni???Addig amig gyul egy kis zsetonom!!! :O

(#1503) Tillu válasza kenvl (#1502) üzenetére


Tillu
tag

namost 2,1-es hangkártya nincs....
milyen alaplapod van? van ugye 3 jack hüvely rajta. abból elvileg a zöld színű a kimenet, ide kell kötni a hangfalat, a többi bemenetek. Viszont van olyan hangkari, amelyikben ezek a portok szabadon konfigurálhatóak, tehát, akár le tudják adni a 5,1 (3*2 csatorna) jelét is.

Tillu

(#1504) Vertigo válasza kenvl (#1502) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Hali!

Szerintem, ha tenyleg csak valamilyen lapra inegralt sztereo hangkarid van (azok meg a mostani integraltakhoz kepest is nagyon szereny minoseget produkaltak), ahhoz vetek ilyen hangrendszert venni, az ido elorehaladtaval meg valoszinuleg jon ki ujabb, szebb, jobb, olcsobb hangrendszer is, szoval ha nem surgos varjal vele...

...hatha addigra lesz valami jo hangkartyad, vagy valami jo digi kimenetes asztali eszkozod, melyre ra tudod kotni, es rendesen tudod elvezni a minoseget, na meg ugy is most meg nagy valoszinuseggel hibas szeria van a boltokban.

Amugy sima sztereo jelet szepen fel tud keverni a z-5500, foleg ha meg prologic is bele van kodolva (akkor egesz jo terhangzas ki tud jonni, pl. filmeknel)...

[Szerkesztve]

(#1505) kenvl


kenvl
csendes tag

Koszi sracok a segitseget!!!Holnap jon le a Z5500!!Mar alig varom!!Ja es mar ossze jott egy 5.1-es hangkarira!!Igy mar biztos nem lessz problemam vele!!!remelem jol fog szolni!! :(((Ja es meg valami...a stereo jelet(pl.mp3)vagy akar mijet att tud alakitani 5.1-be??Vagy mibe??

(#1506) Deluxe00 válasza kenvl (#1505) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Van benne DSP szóval át tudja alakítani! Pro Logic ugye...
De ki az aki zenei stereo jelet surroundba akar hallani? :Y

(#1507) ati2 válasza kenvl (#1505) üzenetére


ati2
őstag

A beépitett DSP effekteket jobb, ha elfejeted elég gázosan szólnak.
Ha zenét akarsz halgatni akkor ezek a lehetőségeid vannak:
- Stereo x2 (talán ezt a legkönnyebb kezelni, és jól is szól, én ezt használom leginkább)
- Audigy2+ -nál CMSS2 (jól szól, de az EAX-os játékok alatt a térhangzásnak lőttek, és macerás ki/be kapcsolni)
- Winamp alatt használhatsz egy csomó ingyenes paraméterezhető DSP plugint

(#1508) D.Va


D.Va
senior tag

Sokat agyaltam rajta, de nem tom jó-e az elméletem.Bizonyára mindenki tudja hogy a z-5500 frontjainak a közepe (az ún. 'fáziskúp')külön van, nem mozog a membránnal együtt mint normális hangszóróknál. Nos semmi másra nem tudok gondolni minthogy a frontok 2 utasak, vagyis a kúp nem más mint a tweeter! Ráadásul ezt a dolgot a logitech.hu -n olvasható leírás is alátámasztani látszik:

''Újszerű hangsugárzó-kialakítás — a polírozott alumínium kivezetősapkával rendelkező magashangsugárzó két hangsugárzó szerepét is betölti: a magashangsugárzók hangtisztasága a különálló középhangsugárzók erőteljes zengésével párosul.''

Látjátok? : ''a magashangsugárzók hangtisztasága a KÜLÖNÁLLÓ középhangsugárzók erőteljes zengésével párosul.''
Ezexerint a frontok kétutasak, és ahogy gondoltam, és a kúpocska a tweeter.
Ti mit gondoltok? :F

[Szerkesztve]

(#1509) D.Va


D.Va
senior tag

Skacok!! Hogy tudok a hozzászólásomba képet illeszteni? :F
Nem linkként hanem hogy látszódjon a hsz-ban a sorok közt!
32 KB -os a kép!
Please! :))

(#1510) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Hali!

Megjott logitech -tol a vart emil... (igaz angolul, pedig azt mondtam, bizti ami bizti inkabb magyarul kuldjek, ne legyen semmi felreertes)

Nektek is megjott? (marmint az emil, na! :D)

(#1511) anjani182 válasza Vertigo (#1510) üzenetére


anjani182
őstag

Áááá még nemjött! De inkább írd le mit írtak :F Másold be!

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1512) Deluxe00 válasza D.Va (#1508) üzenetére


Deluxe00
senior tag

DEHOGY TWEETER!
Az egy Phase-plug......ami a hőelvezetésben segít!!!!

(#1513) ati2 válasza Deluxe00 (#1512) üzenetére


ati2
őstag

+ egy kicsit jobban teriti a hangot, de sajnos ez fix. Az igazi az lenne, ha tényleg külön magas lenne maga a kúp...

(#1514) csaboo


csaboo
tag

Sziasztok! Bocsánat,hogy itt off-olok,de a topikot amit nyitottam ezügyben nagy ívben...nem segít senki. :Y Szóval : szeretnék 5.1-est venni,a két szett,amit kinéztem : Logitech X-530,ill. Creative Inspire T6060...szerintetek melyiket vegyem??? Audigy 4 hangkártya lesz mellé,ez már biztos,a hangfalaknál viszont nem tudok dönteni. Tudom-tudom,vegyek én is Z-5500-ast,sajnos most arra nincs pénzem :(
Szóval légyszíves,valaki segítsen,véleményezzen :DD

Üdv.: Csaboo

Linkek a két cuccról :
[link]
[link]

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#1515) #18538752 válasza Deluxe00 (#1170) üzenetére


#18538752
törölt tag

Szia Deluxe00 !!!!

Sikerült már esetleg azóta közelebről találkoznod a Klipsch hangfalszettel?

(#1516) Deluxe00 válasza #18538752 (#1515) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Nem, mert nyár közepén összerakom a stereo rendszeremet:) Egy elég komolyat

(#1517) D.Va


D.Va
senior tag

Someone HLP! Hogy lehet képet berakni a hsz-omba?
JPG 32 KB-os, de sehogy se sikerül beszúrnom! :O
Vmi speckó dolgot kell csinálni? :F

(#1518) anjani182 válasza D.Va (#1517) üzenetére


anjani182
őstag

Igen, töltsd fel egy tárhelyre :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1519) kenvl


kenvl
csendes tag

Hello mindenkinek!!Megjott az Z5550!!Tok kiraly!!Csak van egy kis problemam vele....az lenne ,hogy szeretnem ha a magas hangok jobban szolnanak!!!Nem tudna valaki segiteni??Biztos van valami program vagy akarmi ami segit kiemelni a magas hangokat!! :P Szerintetek mi segitene nekem?? :F

(#1520) FanTom1 válasza csaboo (#1514) üzenetére


FanTom1
csendes tag

hali! én csak azt tudom mondani amit láttam és hallottam, az pedig a Logi X-530, egyik haveromnak ilyen szettje van, és elég meggyőzően szól! kicsi a mélynyomó de rázza a gatyám szárát ami szerintem nemsemmi! és az ár teljesítmény arány meggyőző ennél a modellnél, majdnem vettem is egyet, de inkább a Z-5500 mellett döntöttem (vajon miért is;))
nemtudom próbáld meghallgatni mind a kettőt, és mérlegelj! sok szerencsét, remmélem segíthettem dönts okosan!;)

hálllelááálééélóó

(#1521) anjani182 válasza kenvl (#1519) üzenetére


anjani182
őstag

Ez baromság... épp, hogy a mélyből kell mdig visszvenni, mert már elnyomja a magasakat :U Nem tudom, te hogy használod a mélyet, de szerintem ilyen problémája még senkinek sem volt...szerintem meg amúgy is néha csak úgy üvölt a sok magas, és teszek még rá mélyet, bár ez zenétől függ :R

Amúgy bármelyik lejátszónak van EQ szabályzója, ott nyomhatsz rá magasat, csak hogy a kérdésedre is válaszljak! :R :)

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1522) anjani182 válasza FanTom1 (#1520) üzenetére


anjani182
őstag

X530 az lókaki, még a Z-3 se az igazi, se a Z-2300, nekem volt mind...Z-5500 a nyerő, ezért az árért kitűnő!

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1523) X@b3e válasza anjani182 (#1522) üzenetére


X@b3e
addikt

Csak az a gond, hogy 6db X-530-at vesz az árából :U
Nem ugyanaz az árkategória. Csak kérdezett vmit a srác, ha nem akarsz neki segíteni, ne tedd, de fikázni értelmetlen.

Amúgy itt van külön topicja, utána lehet olvasni [link]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1524) anjani182 válasza X@b3e (#1523) üzenetére


anjani182
őstag

Áááá, én nem fikáztam, de ne mondja már nekem, hogy lerázta róla a gagyát :C Ez túlzás...

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1525) X@b3e válasza anjani182 (#1524) üzenetére


X@b3e
addikt

Kinek mi az igénye. Az igaz lehet, hogy túlzás kicsit..Sőt az is biztos, hogy az 5500 jobb, csak ne lenne 100k

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1526) koxx válasza X@b3e (#1525) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

a z5500 hol kerül 100k-ba? :U

(#1527) Harry Potter


Harry Potter
csendes tag

Én is büszke tulajdonosa vagyok a z-5500-nak enél jobb pc-és hangfal nincs csak anyit mondhatok aki megveszi ezt a rendszert nem jár rosszul én nekem jó a hallásom szóval lehet sorbaálni és venni z-5500-at mert baromi jó :R :R :C :DD

(#1528) koxx válasza Harry Potter (#1527) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annyival kiegészítve, hogy ennyi pénzért nincs jobb ;) , mert ugye ott van a klipsch csak az ára ~2,5x annyi

(#1529) Harry Potter válasza koxx (#1528) üzenetére


Harry Potter
csendes tag

Az lehet hogy jó a klipsch még nem halottam de olyan sokkal nem lehet jobb mert mégis ugy egymásközöt a thx felirat ott van a z-5500-on és az minöségi embléma és szerintem is kristálytisztán szól de én már várom a következö kiadást az biztos 7.1 lesz és remélem álló hangfalakkal de engem az se érdekelne ha 2x többe kerülne mint a z5500 engem meggyözött a logitech :C :DD :R

(#1530) kenvl válasza anjani182 (#1521) üzenetére


kenvl
csendes tag

En a mejet tokoig felhuzom :U szerintem ugy elvezed igazan a zenet!!Gondolom azert tunik nekem kevesnek a magas mert a mej nagyon fel van huzva!!! :D Nem lessz vajaon semmi baja ha igy hasznalom a rendszert max mejjel?? :F

(#1531) X@b3e válasza koxx (#1526) üzenetére


X@b3e
addikt

Bocsáss meg, van ahol már 75-ért is van

kenvl könyörgom, [Imély :O

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1532) BigBear válasza Harry Potter (#1529) üzenetére


BigBear
senior tag

A THX NEM jelent minőséget. Semmi köze hozzá.

(#1533) BigBear válasza kenvl (#1530) üzenetére


BigBear
senior tag

Nos, ha a méLYhangokat maxra állítod, nem csodálom, hogy keveselled a magasakat.
Bár azt nem tudom megérteni, hogy ZENÉhez miért kell felnyomni a méLYeket. ZENÉhez szvsz nem kell. A tc tc bumm bumm izékhez lehet, hogy ez kell, de akkor ne csodálkozz, hogy kevésnek érzed a magasakat. :U

[Szerkesztve]

(#1534) Harry Potter válasza BigBear (#1533) üzenetére


Harry Potter
csendes tag

Hát ezt rosszul tudod mert a THX minösités mégpedig igen magas követelmény.
Mi THX .....
A hangszórók minőségét leginkább azonban a THX minösités szavatolja amely garantálja annak hogy a hangszórók ugyanolyan akusztikus hatástbiztositanak mint a mozik hangrendszerei.


Szerintem ez eléggé meggyöző föleg hogy a hangszorok torzitásmentesége szinte 0 ami azzal jár ha minöségi zenét halgatc pl zenei cd-ét akkor az teljesen ugy fog szolni mint a studióba ez lehet digitális és analog kimeneten.Én a zene halgatást analogon ajánlom a filmeket pedig digitálisan és még valami minőségi kábelekkel kell összekötni hogy ne legyen veszteség a jelek érkezésénél mert hiába van jó rendszer ha nincs hozzá megfelelö kábel.
Én csak enyit tudok mondani :DD

(#1535) Deluxe00 válasza Harry Potter (#1534) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Studiókban tudod milyen monitorokat használnak?
Egyik londoni lucas-ban pl 801D-ket...szted azokon a zenei cd ugyanúgy szól, mint z-5500on?

(#1536) anjani182 válasza X@b3e (#1525) üzenetére


anjani182
őstag

Azigen...ph-n ment már el 55-60 között is, meg hát használtan ez a reális ára :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1537) anjani182 válasza kenvl (#1530) üzenetére


anjani182
őstag

Mi a gyíknak kell max mély? :S Ezt mondd már meg! Ja te biztos ien nyomi tüc-tüc zenét hallgatsz :Y :F :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1538) anjani182 válasza Harry Potter (#1534) üzenetére


anjani182
őstag

Ebbe ne menjünk bele, mert a Z-5500 erősítője messze nem THX-es, szal sok köze télleg nem lehet hozzá :(

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1539) _calogero válasza Harry Potter (#1534) üzenetére


_calogero
tag

A hangszórók minőségét leginkább azonban a THX minösités szavatolja amely garantálja annak hogy a hangszórók ugyanolyan akusztikus hatástbiztositanak mint a mozik hangrendszerei.

Ez egy hatalmas nagy marhaság!
De sok naív, tudatlan fiatalt be tudnak vele etetni, és addig jó, mert csak csordogálnak be nekik a dollár milliárdok...

(#1540) X@b3e válasza Harry Potter (#1534) üzenetére


X@b3e
addikt

A THX egy szabvány, amit Lucasék hoztak létre és ők adják annak a terméknek, amelyik megfelel a kritériumjaiknak, na és persze jól fizeti nekik a logoért a jattot.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1541) BigBear válasza Harry Potter (#1534) üzenetére


BigBear
senior tag

Háppersze. Oly csodálatos ''minőségbeli'' követelményeket jelent, hogy mindenki, aki hajlandó fizetni érte megkapja.
A tényleges minőséghez semmi köze.
Szép nagy népbutítás az egész.

(#1542) ati2


ati2
őstag

Két Hi-Fi cucc között is lehet nagy külömbség, meg két THX-es cucc között is. Nem tudom mi a bajotok ezzel...
Ami drágább az általában jobb is szokott lenni, igaz nem annyival, mint amenyivel drágább (pl: Klipsch vs S750 vs Z-5500).

[Szerkesztve]

(#1543) FanTom1 válasza anjani182 (#1524) üzenetére


FanTom1
csendes tag

egyszer próbáld csak ki, nemkell lenézni valamit csakmert kicsi! még a jó öreg Z-640esem is képes volt csodákra... ez az X530 meg az áráért nagyon jó, és valóban kemény basszusa van! járj utánna!
ezen a THX témán meg ne vesszen már mindenki össze megen, van rajta azt késsz valamiért biztos megkapta, én személy szerint nem ezért vettem meg, hanem mert istenien szól, és nagyon nagy a teljesítménye, az h THX cseppet sem érdekel, bár jó a logo a szateliteken :DDD

hálllelááálééélóó

(#1544) anjani182 válasza FanTom1 (#1543) üzenetére


anjani182
őstag

Engem se a Z-3, se a Z-2300 nem győzött meg, egy idő után már kevésnek éreztem :Y :C Ezért is vettem Z-5500-öt, mert tudtam, hogy az legalább jóval több, mint amire szükségem van, így biztosan elégséges :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1545) csum666


csum666
csendes tag

Nem tudom nektek van -e vagy volt e ilyen régebben nem csinálta mostanába mikor bevan kapcsolva és nem szól semmi puffan 1et iylen recsegő hang de ha emgy zene aközben is szokta ez lehet a konektor oka??? mer már többe kiprobáltam de akkor is ad néha óránként 1 iylen hangosabb hangot recsegést... mi lehet az oka??

(#1546) FanTom1 válasza csum666 (#1545) üzenetére


FanTom1
csendes tag

nekem akkor pukkan egyet ha a házban lekapcsolják vlahol a villanyt, de csak akkor hallani ha hallk a téma, vagy ha nemmegy semmi...

hálllelááálééélóó

(#1547) csum666 válasza csum666 (#1545) üzenetére


csum666
csendes tag

Na valaki tud ötletet mondani?

(#1548) anjani182


anjani182
őstag

Vazze Vertigo!!! Annyit nem tudtál volna mondani, hogy holnaptól kezdik el kiszállítani a jó szériákat? :R :Y

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1549) #18538752 válasza anjani182 (#1548) üzenetére


#18538752
törölt tag

Erről tényleg mondhatnátok bővebben valamit! Lessz akkor jó széria?

(#1550) Ati_X_321 válasza #18538752 (#1549) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

jaja, most hívtam fel őket, de nekem csak júni végére ígérték

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.