Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) darnellsmith válasza JrCsG (#2750) üzenetére


darnellsmith
senior tag

eredeti audió cdről jól működik azt hiszem :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2752) FireShadow válasza JrCsG (#2748) üzenetére


FireShadow
senior tag

arra gondoltam hogy audiofil helyekröl vagy alapbol flacbe szerzed zenéket
de audiocdröl flacbe grabbelni is hasznos mert lossless

a mi asztalinkon van volume állító a távirányítón :)

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2753) darnellsmith válasza JrCsG (#2748) üzenetére


darnellsmith
senior tag

"Az még ráér, még mindig a demókon élvezkedek :D " - ismerős történet :DDD

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2754) X@b3e válasza JrCsG (#2748) üzenetére


X@b3e
addikt

Milyen demók? :DD

A dekóderek és kodekek bűvöletében kavarogva felmerült bennem néhány kérdés. Hosszú lesz :B
A hangcucc HTPC-vel van összekötve, szal csak filmnézés és zenehallgatás számít, játék nem. Eredetileg a vele adott direct 6ch kábellel kötöttem össze, de ma vettem hozzá jack/rca coax kombó kábelt is a digitális jelatvitel céljából. Most egy Audigy1 dolgozik a gépben, ha csak digitális jelátvitellel használom, gondolom nincs értelme komolyabb kártyára cserélni, viszont a másik gépemben x-fi lapul, és a crystalizer a zenehallgatásnál elég szépen szól, így talán egy x-fi extreme music lehet, hogy később belemegy a jelenlegi audigy helyett... ;] Már ha szerintetek is érdemes cserélni...
Namost...olvastam, hogy a DD és DTS anyagokat csak akkor jelzi ki a kijelzőn is, ha coaxal vagy optikán van összekötve. Ettől függetlenül a hozzá adott analóg összekötéssel is megy a DD/DTS dekódolás?
Azon gondolkodtam, hogy zenehallgatásnál az analóg forrást használom, ha lesz hozzá x-fi, és akkor megy a crystalizer is, filmezére pedig átváltom coaxra. Ez kivitelezhető? Illetve ha csak coaxal használnám, akkor abból lenne valamilyen hátrányom :F
Na meg coaxal csak akkor jön át a jel, ha a hangkari szoftverében digital output onlyra állítom a jelet? Mert akkor nem elég csak a távirányítón váltani a bemneten, hanem itt is mindig át kellene kattintani, ami már egy HTPC esetében macerás... Egyelöre ennyi, majd biztos eszembe jut még pár dolog :P

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2755) JrCsG válasza X@b3e (#2754) üzenetére


JrCsG
tag

Most nem találom, de itt volt belinkelve pár oldallal előbb...
Megvan: http://cinenow-static.net/v/ :D

Na szóval nálam úgy néz ki, hogy össze van kötve az Extreme Musiccal analóg és digitális módon is. mind a kettő aktiválva is van (a digitális jelnél még beállítottam, hogy ne foglalkozzon a kódolással, hanem tolja ki egy az egyben a Logi-nak, majd ő elvégzi), szóval csak a Logitech-en kell kiválasztanom, hogy éppen mit akarok :)
Analóg esetben midenképen a hangkártya végzi a kódolást akár DD akár DTS és ezek szerint küldi ki a hangszórókra.

(#2756) X@b3e


X@b3e
addikt

Első körben összedugtam simán a coaxal a cuccot, de nem érzékel jelet, audigy1-nél csak annyit láttam átállítani, hogy digital output only, ezt be is pipáltam, de semmi... :F
HOl lehet beállítani vajon, hogy mindenhez külső dekódert használjon?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2757) X@b3e válasza X@b3e (#2756) üzenetére


X@b3e
addikt

Lehet, hogy egyszerűen az Audigym nem tudja még ezt az SPDIF passtrough módot? Mert nem igazán találok ilyen beállítási lehetőséget az AudioHQ-ban...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2758) Anyád911 válasza X@b3e (#2757) üzenetére


Anyád911
tag

Nekem is Audigy 1-es van, és igen, úgy rémlik, mondták az okosok, hogy nem továbbítja a digi jelet... :F
csak tudnám, akkor minek van?

(#2759) TothMG


TothMG
aktív tag

Nekem alaplapi realtek HD audio 7.1 van az alaplapon, és digitallal használom, szerintetek érdemes jobb hangkarit venni hozzá?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#2760) X@b3e válasza TothMG (#2759) üzenetére


X@b3e
addikt

Ha csak digitallal használod, akkor a hangcucc dolgozik, nem a hangkari, és így nem lesz igazán különbség...

Más, ma még szétnézek az Audigy applikációi közt, ha nem lesz megoldás az SPDIF passtrougra, akkor nekiálhatok spórolni még egy X-Fi-re :B

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2761) darnellsmith válasza TothMG (#2759) üzenetére


darnellsmith
senior tag

én nyáron vettem egy piszkos kézzel egy új hangkártyát is, a másik úgyis elég régi volt

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2762) X@b3e válasza Anyád911 (#2758) üzenetére


X@b3e
addikt

Update: addig állítgattam (PowerDVD-ben SPDIF bekapcs, SB Control panelen Digital output be stb.), hogy a végén megszólalt a coax, de csak ugyanazt produkálta, mint a 6ch direkt bekötés, DVD-nél nem volt sem DTS sem DD logó, sőt a center nem is igazán szólt, a beszéd nagyon halk volt. Szal X-Fi lesz ennek a vége...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2763) darnellsmith válasza X@b3e (#2762) üzenetére


darnellsmith
senior tag

azzal biztos másabb lesz a "leányzó" fekvése :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2764) Szajbee


Szajbee
tag

Üdv kedves Z-5500 tulajdonosok :)

Az lenne a kérdésem, hogy elvileg laptopon (Packard Bell Easynote) a fülhallgató kimenetem egyben SPDIF kimenet is. A hangkártya típusa: SoundMAX Integrated Digital HD Audio. Eddig oké, beállítom a hangkártyánál, hogy adja ki rá a jelet, a hangszórót pedig kapcsolja ki. Ekkor nagy buzgón a megszokott, és az asztali gépnél Audigy 2 ZS-sel bevált coax kábelt rátéve várnám a csodát, de nem akar jönni. A Soundtouch kijelzőjén is a "No digital data" felirat ékeskedik :( DVD-ről szeretnék DTS hangot kicsikarni a picikéből. Mi lehet a probléma? Örök hálám a megoldásért :D

(#2765) X@b3e válasza Szajbee (#2764) üzenetére


X@b3e
addikt

:D Épp ezt ecsetelem már néhány napja, hogy Audigy1-el sem jön össze a dolog...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2766) JrCsG


JrCsG
tag

Kérdezném a hozzáértőket, ha lecserélem a hangszóró kábeleket 1,5 mm vastagra és 3*10m ill 2*15m hosszúra (alapból ha jól tudom 1mm vastag és 3*3,5m valamint 2*7,5m a gyári), akkor az rontani fog a hangzáson, vagy nem változik, vagy jobb lesz a vastagabb kábel miatt :F

[ Szerkesztve ]

(#2767) FireShadow válasza X@b3e (#2760) üzenetére


FireShadow
senior tag

na neked üzenném hogy a powerdvd-s spdif macarás ha 7.2 utani verziod van, csekkold le
nekemis ez volt h optical, volt hang, de nem irta ki hogy dts csak amit beallitottam mondjuk stereo2 ami eleg rossz mert 5.1 a source :)

nekem ugy van hogy lehet valasztani default outputot de ez nem jelent semmit mert a szoftverek megmondhatjak hogy melyiket használják
beállitom winampot hogy a digitalt hasznalja, es közben wowozok akkor directre allitva wowot hallok, opticalon meg zene. csak példa. szoval beallitas kerdes. mas teszta hogy a wow nemfog optikain megszolalni:) de ezzel lehet jatszani hogy nem a defaultot hagyod rá a programokra hanem testreszabod amit kell és akkor mindig tudod hogy melyik szalon mi jön es akkor eleg csak a login valtogatni jobbesetben. zenenel digitalison csak losslesst van értelme sztem, többet ér az hogy a számok elsö fél sec-ét is hallod minthogy bebeszéld magadnak hogy az mp3 jobbban fog szolni ha digitalisan megy at :) ugy tudom semmi különbség mp3nal a 2 fajta kimenet közt.

passthrough az ez?

és ez mérolyanjó? nincs is digital in-em amit beszerelhetnék a házba.. csak az alaplapon van meg a pin.

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2768) darnellsmith válasza JrCsG (#2766) üzenetére


darnellsmith
senior tag

szerintem összeségébe nemsok minden változhat :F

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2769) X@b3e válasza FireShadow (#2767) üzenetére


X@b3e
addikt

XP MCE-t használok, abba beágyazott PowerDVD van, annak a verzióját nem tudom befolyásolni. Az Audigy1 pedig csak a DD-t ismeri élből, a DTS-t csak szoftveres kodekkel tudom hallgatni, ha nem megy ki a jel digitálisan, és az vicces, ha már a Z-5500-ban ott figyel a hw dekóder ;) Ezért kell a koaxot/optikát erőltetni... Ergo hangkarit cserélni.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2770) Adrián29


Adrián29
aktív tag

Optikai kábelt adnak a Z-5500-hoz,vagy azt külön kell venni?

(#2771) FireShadow válasza Adrián29 (#2770) üzenetére


FireShadow
senior tag

külön

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2772) Adrián29 válasza FireShadow (#2771) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Köszi,tudsz helyet mondani nekem,ahol érdemes megvenni,olcsó,jó?
Előre is köszi!

(#2773) darnellsmith válasza Adrián29 (#2770) üzenetére


darnellsmith
senior tag

nem adnak hozzá sajnos, pl saturnba van

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2774) Anyád911 válasza Adrián29 (#2772) üzenetére


Anyád911
tag

http://www.argep.hu/product_351662.html

(#2775) Adrián29


Adrián29
aktív tag

Köszi mind2-nek!

(#2776) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Szevasztok!

Én eladom a cuccosomat ha érdekel vkit.
Kifogástalan állappotú 2 hónapos,garanciális,optikai kábellel,túlfeszvédővel,gyári tartozékaival,dobozában+SB X-FI Xtreme Gamer 7.1-es karival ez is garis és dobozos.
Ha vkit érdekel akkor bátran hívjon a 0620-356-7781-es számon vagy dobjon egy mail-t, a poszygabi@t-online.hu mail címemre.(Ne hagyd ki,mert még egy ilyen ajánlatot biztosan nem kapsz senkitől)!!
Természetesen a cuccos kipróbálható DTS meg minden zokszó nélkül megy.Nagyon baráti ajánlatot teszek!!

Bye!

(#2777) darnellsmith válasza Kis zöld izé (#2776) üzenetére


darnellsmith
senior tag

esetleg megtudhatjuk hogy miért válsz meg tőle?

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2778) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Azért mert egy házimozi rendszerbe szeretném fektetni a pénzt.
Ennyi....

Bye!

(#2779) darnellsmith válasza Kis zöld izé (#2778) üzenetére


darnellsmith
senior tag

okay, csak azt hittem vmi nem tetszett benne vagy ilyesmi, körbe kérdezősködök majd, hátha vkit érdekel ;)

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2780) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Szó nincs ilyesmiről,hogy nem jött be a cuccos sőt!De az idők változnak annak idején a Voodoo 5 5500-as kártyámat is eladtam és nem azért mert nem jött be.Apronet-re is feldobtam a hirdetést ott találhatsz árat is.Sztem elég baráti!

Bye!

(#2781) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Szevasztok!

Én eladom a cuccosomat ha érdekel vkit.
Kifogástalan állappotú 2 hónapos,garanciális,optikai kábellel,túlfeszvédővel,gyári tartozékaival,dobozában+SB X-FI Xtreme Gamer 7.1-es karival ez is garis és dobozos.
Ha vkit érdekel akkor bátran hívjon a 0620-356-7781-es számon vagy dobjon egy mail-t, a poszygabi@t-online.hu mail címemre.(Ne hagyd ki,mert még egy ilyen ajánlatot biztosan nem kapsz senkitől)!!
Természetesen a cuccos kipróbálható DTS meg minden zokszó nélkül megy.Nagyon baráti ajánlatot teszek!!

Bye!

(#2782) koxx válasza Kis zöld izé (#2781) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem ne írd be ide többet a hirdetést ez nem az apró részleg.
Ide mehet

(#2783) FireShadow válasza Adrián29 (#2772) üzenetére


FireShadow
senior tag

én mediamarktban vettem van2 féele van az iylen 5-6 ezres kategoriaban levö vastag fajta olyat akartam de vegülis maradtam a 2-3ezres asszem talán hama-nál az vékony. és masfel meter.

na itt a dobozabol a papir
optical fibre cable 2x ODT plug 1.5m
lényeg hogy mind2 vége iylen kis tutyimutyi legyen ne az a hosszu :)

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2784) Adrián29 válasza FireShadow (#2783) üzenetére


Adrián29
aktív tag

És az 5-6 ezres az árán és a vastagságán kivűl miben különbözik az olcsobbik fajtától? :)

(#2785) Anyád911 válasza Adrián29 (#2784) üzenetére


Anyád911
tag

Amikor gépet fejlesztettem, én is vettem egy ilyen drágábbat. Gondoltam az ASUS P5KC Realtek ALC883-as csipjéhez - meg az optikai kimenethez majd milyen jó lesz.
Azóta is ott figyel - unplugged - a gép háta mögött, és maradt az Asigy, meg a direct 6 channel. Mondjuk én kizárólag játékra használom.
Sztem nyugodtan vehetsz olcsóbbat - a házimozi (DVD player --> Z-5500) egy filléressel van kötve és kifogástalan már vagy 2 éve.

(#2786) FireShadow válasza Adrián29 (#2784) üzenetére


FireShadow
senior tag

márkásabb jobb de sztem sznobság. bár biztos avan aki kihallja a különséget a 2 hangzás közt de az nem én leszek

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2787) Anyád911 válasza FireShadow (#2786) üzenetére


Anyád911
tag

DVI-HDMI kábel kellett sürgősen este fél 8-kor... sznobságból megvettem a 14ezrest :Y más nem is volt, a fukar mindenit!

[ Szerkesztve ]

(#2788) darnellsmith válasza Anyád911 (#2787) üzenetére


darnellsmith
senior tag

14k? az igen :DDD

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2789) Adrián29


Adrián29
aktív tag

Köszönöm a válaszotokat!

Na fórumtársaim bejelentés következik!!!!!: :DD

Most rendeltem meg a LOGITECH Z-5500 Hangfalamat :R
Nagyon sokat jártam utánna,de ennyi pénzért szerintem ez éri meg legjobban!

(#2790) darnellsmith válasza Adrián29 (#2789) üzenetére


darnellsmith
senior tag

nem fogsz benne csalódni szerintem ;)

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2791) Adrián29 válasza darnellsmith (#2790) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Ámen :R

(#2792) darnellsmith válasza Adrián29 (#2791) üzenetére


darnellsmith
senior tag

kb mikorra jön meg?
tesóm új szerezeménye most egy xrocker gaming char, lesz miből hallgatni a muzsikát :D
pár infó ha netán érdekel vkit esetleg vkinek van ilyen? úgy tudom magyarországon már nem lehet kapni egy rövid ideig volt de aztán eltűnt

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2793) Adrián29 válasza darnellsmith (#2792) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Azt mondták,hogy jövőhét kedden.
Az tuti,ha majd be lesz üzemelve,nem fogom egyből maximumon hallgatni,be fogom járatni a kicsikét ;]

(#2794) darnellsmith válasza Adrián29 (#2793) üzenetére


darnellsmith
senior tag

szüleid/párod/családod/állataid legnagyobb megelégedésére :D ;]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2795) djtörök


djtörök
senior tag

láttam 1 videót, ahol a hangnyomását mérték a cuccnak műszerrel. Fél hangerőn 98dB körül volt asszem

(#2796) FireShadow válasza Adrián29 (#2789) üzenetére


FireShadow
senior tag

http://www.pto.hu/post/1/197 :DD

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2797) darnellsmith válasza FireShadow (#2796) üzenetére


darnellsmith
senior tag

autó hifi kábelbe vannak drágábbak is, de ez se kutya ;) :DDD

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2798) Adrián29 válasza FireShadow (#2796) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Na ez durva.És gondolom van is kereslet rá,hihetetlen.
Köszi,hogy gondoltál rám,hogy jó kábelt vegyek :)

(#2799) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Miért kerülnek ezek ennyibe? Annyira jó a minőségük?
Amugy 5.1 vagy 2.1 mert ha rákeresek akkor mindenféle képed kiad a goggle.

(#2800) Amoroso válasza Amoroso (#2799) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Megtaláltam, 5.1 - bocs a hülye kérdésért. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.