Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Logitech Z-5500

Z-5500

A Logitech 2004 végén adta ki Z-5500-as hangfalrendszerét, amely rövid idő alatt máig tartó, nagy népszerűségre tett szert. A készülékkel kapcsolatban azóta is sok ismétlődő kérdés merül(t) fel. Az ezekre adott választ igyekeztem ebbe a hozzászólásba sűríteni - a továbbiakban ne terheljük velük a topicot!

A specifikáció, ill. rövid leírás, képességbemutató - némi reklámmal fűszerezve - a hivatalos oldalról érhető el. Az alapvető információk innét is hozzáférhetőek. Ha többre vagy kíváncsi, bátran olvasd tovább ezt a kis ismertetőt. :)

Itt olvasható egy Logoutos írás is a hangfalrendszerről anjani182 tollából.

Rögtön kezdjük is a nyers számadatokkal, aztán jönnek majd az izgalmasabb dolgok is.

1.) Méretek (minden esetben felfelé kerekítve)

A rendszer egy 45x54x72 cm nagyságú dobozban érkezik. Tömegét illetően pontos számot nem tudok írni, a Neten találhatóak között van némi szórás. Mindenesetre ha olyan 25-30 kg-al számolunk, nem tévedhetünk nagyot. Lényeg, hogy baromi nagy és nehéz. :)

A mélynyomó magassága és szélessége 33 cm, a mélysége - középen, a hátán levő hűtőbordáktól a membránvédőig - 45 cm. Vegyük figyelembe, hogy terhelés alatt melegszik - nem szabad olyan helyre zárni, ahol nem tud hűlni!

A kis hangfalak falra is szerelhetőek, ha a talpukat megfordítjuk. Így a befoglaló méretek is változnak - igyekeztem minden kombinációt a lehető legpontosabban lemérni.

A szatellitsugárzók az eredeti, vízszintes talphelyzetben hozzávetőlegesen 20 cm magasak, 10 cm szélesek és 12 cm mélyek.
Falra szerelhető állapotban a magasság 18, a mélység 15 cm-re módosul. A szélesség természetesen változatlan.
A szatellitek talpán levő furatok távolsága 6.5 cm.

A középsugárzó vízszintes talphelyzetben mintegy 14 cm magas, 17 cm széles és 13 cm mély.
Ha falra akarjuk szerelni, akkor egy 13 cm magas, 17 cm széles és 12 cm mély teret biztosítsunk számára.
A center talpának furattávolsága sem egyezik meg a többi hangszóróéval, ez 12.5 cm.

2.) Kábelek és hosszabbításuk

A Z-5500 két változatban létezik - az eltérés a hangfalkábelekben mutatkozik meg. A korábbi, már nem kapható változat (2007 őszéig forgalmazták) kábeleit fixen behúzták a hangfalakba, másik végük - amelyet a mélynyomóba kell kötni - RCA dugóban végződik. A későbbi verzió csiptetős kábelekkel érkezik, ezt könnyedén cserélhetjük akár hosszabb, minőségibb vezetékekre is.
Íme a különbség a kettő között:

Balra a régi, jobbra az új.
(Vidd a kép fölé az egeret.)

A front- és centersugárzók kábele 15’ (15 láb, kb. 4.5 méter) hosszú, a hátsó hangszóróké 25’ (~7.5 m).

Abban az esetben, ha ez nem elegendő, egy egyszerű RCA hosszabbító kábellel a legegyszerűbb megtoldani őket - amennyiben régi szériás a rendszerünk.
Az újnál már vagy forraszt az ember, vagy vesz egy eleve hosszabb kábelt. Utóbbit javaslom, igaz - hogy kölségesebb, de mégis minőségibb megoldás.

Az analóg átkötéshez kapott vezeték egyik vége a vezérlést végző SoundTouch bemenetébe kerül (3.5 mm stereo jack), a másik a hangkártyánkba. Általában oda is 3.5 mm stereo jack való, így nyugodtan használhatjuk a Z-5500-hoz gyárilag kapott kábeleket. A hosszabbítás értelemszerű, az előző bekezdésben leírtakkal analóg módon történik: 3.5 mm jack hosszabbító kábel(ek)re lesz szükségünk.

A SoundTouchból fixen érkezik egy 7’ (~2.1 m) hosszú, D-SUB (VGA) csatlakozóban végződő kábel. Ezt a mélynyomóba kell dugni, s hiába a szabványos csatlakozó, a tapasztalatok szerint nem hosszabbítható - torzan, élvezhetetlenül szól a művelet után a hangfalszett. (A Logitech el is helyezett egy figyelmeztető marticát a sub hátulján, az ominózus csatlakozó bemenete mellett.)
Mindez azt jelenti, hogy a mélynyomó és a vezérlőegység közti maximális távolság kicsivel több, mint 2 méter lehet.

3.) Elhelyezés

20-25 négyzetméternél kisebb szobába nem ajánlott. Kell neki a tér, hogy ”kiszólja” magát. A hangszórókat úgy érdemes elhelyezni, hogy kb. fülmagasságban legyenek, s a hallgató felé nézzenek. Plafonra vagy padlóra éppen ezért ne tegyük a szatelliteket.
A mélysugárzót a kézikönyv szerint a szatellitek körén kívülre, magunk elé ajánlott tenni. A gyakorlatban viszont majdnem teljesen mindegy hol van, mert az emberi fül alacsony hatékonysággal tudja a mélyhang irányát meghatározni. Fontosnak tartom azonban itt is megemlíteni, hogy:
- A reflexnyílás és a melegedés miatt ne ”falazzuk be”! (Ld.: 1.) Méretek (minden esetben felfelé kerekítve))
- Kezünket a fent már említett, SoundTouchból érkező D-SUB kábel fix hossza némelyest megköt(het)i. (Ld.: 2.) Kábelek és hosszabbításuk)

A szatellitsugárzókról a kis védőszivacsok nyugodtan leszedhetők, ez csak a megjelenést módosítja, a hangzást nem.

4.) Hangkártya, bekötés

Bármilyen alaplapi hangkártya ellenjavallott, az analóg bemeneten produkált magas zajszint miatt. Behallatszik, higgyétek el!
Helyette érdemes egy külön hangkártyát beszerezni hozzá. Ezek közül a Creative megoldásai a legelterjedtebbek, megfelelően szépen szólnak, ill. a játékok alatt népszerű EAX effekteket a 2.0-s verziótól felfelé csak ezek támogatják - ráadásul a konkurensekkel ellentétben mindezt hardveresen, a processzort tehermentesítve teszik. Gyengéjük a driver. Éppen ezért ha nem játszik az ember, érdemes lehet más gyártók háza táján is szétnézni.
Személy szerint az Audigy 2 ZS-t, vagy ha bővebb a keret, akkor az X-Fi Xtreme Music-ot ajánlom a Z-5500 mellé. Részletekre itt nem térek ki, tessék utánaérdeklődni a megfelelő helyen:
- Creative Audigy 2 topic
- Creative X-Fi topic
- Milyen hangkártyát vegyek?

Ha a hangkártyánk nem támogatja a Dolby Digital Live, ill. DTS Connect technológiákat (általában nem támogatja, de a biztonság kedvéért kéretik utánanézni, linkek ld. feljebb), akkor játékok alatt csak analóg átkötéssel kapunk térhangzást. (Ld.: 2.) Kábelek és hosszabbításuk) A kevés számú egyéb esetre itt egy magánvéleményt tükröző leírás a vízhűtésesek offtopicjából. :)
DVD Audio formátumhoz szintén analóg átkötést kell alkalmaznunk.

A digitális kimenet (S/PDIF, azaz Sony/Philips Digital Interface Format) lehet coaxiális, vagy optikai. Minőség szempontjából ezen a szinten teljesen mindegy melyikről beszélünk. Optikai, coax vagy analóg elvileg egyre megy. De: tapasztalataim szerint a Z-5500 analógon jobban szól a digitálisnál, egyszerűen teltebb a hangja. Könnyen lehet, hogy megdolgozza kicsit az analóg bemenetére érkező jeleket. Úgy rémlik, külföldi fórumon olvastam is ilyesmiről, de ezt azért ne vegyétek készpénznek. Lehet, csak az én gépemben van a homokszem.

A digitális kimeneten a Dolby Digital, illetve DTS kódolású jelek (bitstream) mennek át, illetve a stereo jel. Előbbihez szükség van a Z-5500 beépített dekóderére is. Ha pl. játékok több csatornás jelét küldjük rá, csak a frontsugárzók stereo jele fog átjutni, a többi hangszóró néma marad.

A meglehetősen elterjedt Creative kártyák digitális kimenetének beüzemeléséhez szükségünk lesz egy 3.5 mm mono jack - RCA átalakítóra, ill. egy RCA - RCA kábelre. Elektronikai boltban kapható mindegyik. Az átalakítónál direkt emeltem ki a ”mono” szót, stereoval nem fog szólni.
(Különbség: a monon egy, míg a stereon kettő kis ”gyűrű” látható.)
Barkácskedvűek forrasztópáka segítségével fixen is összehozhatják a kettőt, de megfelelő helyen akár szereltetni is lehet a kábelt. A hol és mennyiért kérdésben a Google segít. Gyárilag még nem láttam ilyen vezetéket.

Ami engem illet, a filmek hangját S/PDIF-en küldöm ki, minden mást analógon.

Kérdezik néha, ezért itt egy kis összefoglaló - a különböző digitális megoldásokról (Dolby Digital, DTS...), ill. valósidejű mátrixokról (Dolby ProLogic...).

5.) Szervízmenü

Nem érdemes piszkálni, mégis ide tartozik. Ezen a linken olvashatóak a különböző kombinációk. Mindezen kívül még az un. Boost funkció hívható elő: ha az ember elkezdi a látszólagos maximumon túltekerni a hangerőt, ill. nyomva tartja a távirányító gombját, még hangosabban szól a készülék! Nagyon nem ajánlott, a Boost akkora hangerőt jelent, hogy nemcsak a fülünk, de a rendszer is károsodhat!

6.) Hibajelenségek

Többeknél előjött, hogy a hangfal időnként erős pattogó hagot ad. Ez néhány esetben az elektromos hálózat számlájára volt írható (pl. ha a nagyfogyasztók kapcsolgatásánál jelentkezik hasonló), de tény, hogy kerültek ki hibás példányok.
Az én régi szériás szerkezetem ebből a szempontból (is) hibátlan, s az újak is azok. Úgy néz ki, főleg az első, új szériában piacra került szetteket érinti a hiba. Ha netán ilyenbe futottál bele, vedd fel a kapcsolatot a Logitech-kel, futárszolgálattal küldenek egy új rendszert. A régit vagy elviszik, vagy fényképpel kell bizonyítani, hogy működésképtelenné tetted. (Nem vicc!) Mindehhez nem tudom szükséges-e pl. számla, garancialevél, gondolom azért nem árt, ha az is megvan. :)

7.) Vásárlási tanácsok, beszerezhetőség

Biztos, megbízható, magyar forrásból érdemes beszerezni. Ha olcsóbbak is, a Pixmania, ill. egyéb külföldi székhelyű üzletek nem ajánlottak. Árakat illetően nézz szét az Interneten, a PH! bazárjaiban, esetleg a használt piacon.

8.) Utódmodell

Többszöri kérdés, várható-e az utódmodell. Ilyenről még pletykák sem nagyon vannak, ezért kérdezni is felesleges. Ha lesz konkrétabb infó, úgyis frissül ez a bekezdés! :)

9.) Végszó

A rendszer szuper, kiváló, tényleg, megéri az árát. A topicban találsz bőven beszámolót, bátran olvass bele!

A fenti írást elsősorban tájékoztatónak, Gy.I.K.-nek szántam, így lehet, hogy kevésbé olvasmányos, mindenesetre remélem, sikerült összegyűjtenem a hasznos tudnivalókat, ezáltal elértem a célt. Ha hasznos ötletek, észrevételek, javaslatok merülnek fel, természetesen módosításra/bővítésre kerül a tájékoztató - addig is használjátok egészséggel! :)

[ Módosította: ngabor2 ]

Forza Rossoneri!

(#2) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Ha valaki tudna ''olcsón'' az nem lenne rossz! ;)

[Szerkesztve]

Forza Rossoneri!

(#3) brav


brav
csendes tag

Gyönyörű ez a hangrendszer. Én 90ezerér láttam a neten.

APPLE POWAAAA!

(#4) Doviziozo válasza brav (#3) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

igen sajnos ,én is ennyiért láttam csak! :(

Forza Rossoneri!

(#5) brav


brav
csendes tag

Sajnos nem elérhető számomra.
Viszont:
Z-680 70.070 Ft +ÁFA (87.588 Ft)

Régen 120 volt, ha jól emlékszek.
Kemény 3ezerrel olcsóbb mint z.5500 :)

APPLE POWAAAA!

(#6) Thom! válasza brav (#5) üzenetére


Thom!
veterán

Lesznek ezek olcsóbbak is, hisz a technika fejlődik.
Lásd. LCD monitorok.

(#7) lol válasza Thom! (#6) üzenetére


lol
senior tag

nem kapod vissza a harcművész rangodat:F
tényleg nagyon szép rendszer, de karácsonyra maradok az 560-nál...

(#8) Thom! válasza lol (#7) üzenetére


Thom!
veterán

Most voltam a Coraba ott volt Z-5300 cool kis rendszer de, ez még jobb. :DD

Milyen rangot?

(#9) I_Am válasza lol (#7) üzenetére


I_Am
veterán

Ő nem az a T|-|om :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) lol válasza I_Am (#9) üzenetére


lol
senior tag

opps :B megtudom magyarázni ;]

(#11) Doviziozo válasza Thom! (#6) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Azért itt sajnos nem lesz olyan látványos az árváltozás!
Ez már eléggé ''kiforrott'' technológia!

Forza Rossoneri!

(#12) Aloki válasza Doviziozo (#11) üzenetére


Aloki
tag

A Z-5300 is 80k-ról kezdte, és végül 40k.nál állt meg, kár hogy kivonták a forgalomból, szerintem megérni várni karácsony utánig, ha nem is a felére fog esni ,de talán egy 20k-t.

(#13) Doviziozo válasza Aloki (#12) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Mondjuk az már ''főiskolás-barát'' -ár lenne! :DDD

(persze nettó)

[Szerkesztve]

Forza Rossoneri!

(#14) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

1. 5300ast nem gyártanak? Érdekes. Akkor lesz helyette 5300e(ami ugyan az csak feketében)
2. 5500 a legtutibb PC-s hangrendszer most, de azt szerintem elfelejtheted hogy, hogy 20at esik az ára. Szerintem 1 kanyival nem lesz olcsóbb.

(#15) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Mondjuk azt gondoltam, hogy nem ebben az évben fog lemenni az ára! ;]

Forza Rossoneri!

(#16) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Most néztem az ebay-en az árakat , Németo.-ban 300 euro az ára! (~75ropi)
az USA-ban 260$ (~50 ropi)

reménykedem, hogy itt is lesz majd akció! :D

Forza Rossoneri!

(#17) STingraye


STingraye
csendes tag

Nincs itt vki [lehetőleg hozzáértő] olyan, aki már hallotta szólni ezt a rendszert? Kíváncsi lennék, hogy mennyivel szól szebben, mint pl. az én 5300-asom :)

(#18) #72042496


#72042496
törölt tag

Hja, jó kis cucc, az tuti...
Most rendeltem meg a Varázspálcától, majd beszámolok milyen.

(#19) STingraye válasza #72042496 (#18) üzenetére


STingraye
csendes tag

Jeee, hurrá! :)

(#20) #72042496 válasza STingraye (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jah, remélem minél előbb megérkezik.

Mondjuk találtam egy ''érdekességet'' néhány külföldi fórumon, miszerint az 5.1-es hangot játékok alatt nem lehet élvezni, ha a hangfalcuccos a digitális kimenetre van kötve.
Állítólag a probléma orvosolható, ha:
1, analóg kimenetet használ a júzer (romlik a hangminőség)
2, SoundStorm-ja van, és arra köti a cumót. (Ez a digit kimenetre is küldi az 5.1-et.)

Igazából nem tudom mi legyen. SoundStorm van a gépben, de a betervezett Audigy2 ZS csak jobban szól egy alaplapi hangkarinál...de ott meg szívok a digitális kimenettel. Melyiket válasszam? SS-re kössem digitális, vagy Au2-re analóg kimeneten?
Estleg tud valaki egyéb megoldást is? :F

(#21) #72042496


#72042496
törölt tag

Találtam egy hangulatos kis élménybeszámolót:
Bővebben: link

Nem semmi cucc...

(#22) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Mondjatok egy nagykert, ahol van raktáron! Vidéki vagyok, a bolt ahol szoktam vásárolni meghozná, de állítólag nincs raktáron. Itt a karácsony, sűrgős lenne!!!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#23) AMATŐR


AMATŐR
őstag

up! Senki?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#24) STingraye válasza AMATŐR (#23) üzenetére


STingraye
csendes tag

Amatőr! A #18 hozzászólásból sztem kiderül...

Balika! Na, hogy állnak a dolgok? otthon dübörög már a cucc? :)

(#25) #72042496 válasza STingraye (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos nem...:O

Varázspálca kifogyott belőle, ráadásul az importőrként megnevezett Logitech Hungária készletei is a soknak éppenséggel nem nevezhető 0 db-ig apadtak.

Állitólag karácsonyig azé' még hoznak be az országba. Úgy néz ki, a fa alatt fog majd figyelni. Vagyis...érthető okokból inkább csak mellette.:DD

(#26) #72042496 válasza AMATŐR (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nézd meg itt: Bővebben: link

64980Ft a bruttó nagyker ár, csak nemtom, van-e nekik raktáron, azt meg kell érdeklődni.

[Szerkesztve]

(#27) AMATŐR


AMATŐR
őstag

A boltból telefonáltak, sikerült szerezniük,hétfőn 10-re a kezembe lesz! De, az a biztos ami elmúlt.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#28) #72042496 válasza AMATŐR (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gratula!

Ha nem vagyok indiszkrét: honnan szerzed be és mennyiért?

(#29) AMATŐR válasza #72042496 (#28) üzenetére


AMATŐR
őstag

Fogalmam sincs. Az adataimnál láthatod, vidéki vagyok. Ennek a cégnek van boltja Pesten és itt is. Megrendeltem, ma szóltak sikerült szerezniük. Egyébként tegnapig úgy volt, hogy a karácsonyi szállítmányból lesz csak. Ezek szerint megérkezett. Az áráról nem tudok semmit, azt mondtam a neten bruttó 98K-ért láttam,ennyit nekem is megér. Hétfőn pontosan leírok mindent, melyik nagyker, mi az ára?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#30) Jazz Kramer


Jazz Kramer
csendes tag


Csá

Szerintem ez is egy nagyon pöpec hangfalszett:
Ozaki HM080 F8 ár kb 60eFt Nekem ilyen van és nagyon meg vagyok elégedve vele. Tökéletes hang, magas mély egyaránt, filmhez és zenéhez teljesen jó!
Plusz a külseje is igen rendben van!

kép itt: http://www.vdhsoft.be/img_art/memo/20352.htm

(#31) #72042496 válasza Jazz Kramer (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hi!

Hmm... Ez az Ozaki szett is ígéretes példány. De én - annak ellenére, hogy drágább - maradok a Logi-nál. Az ugyanis elemi erővel támadta le a birtoklási vágyért felelős idegpályáimat, már rögtön a bejelntésekor. Meg aztán ahogy állítólag szól...

Ja, majd' elfelejtettem: Holnap hozzák!!! :C

[Szerkesztve]

(#32) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Én már birtoklom eme szépséget!! A hangja olyan tiszta, hogy életemben nem hallottam még ilyet. De a hangerő is brutális és ami a lényeg egyáltalán nem torzít!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#33) salazar


salazar
csendes tag

Hi
Valaki tudna egy bővebb összehasonlítást adni z680 asról és a z5500 asról
Esetleg tapasztalatok is érdekelnének
Előre is kösz a fáradozást

Haverok, buli, fanta

(#34) McImi válasza AMATŐR (#32) üzenetére


McImi
csendes tag

Mázlista!!!!!!!!!!!!Sárga vagyok az irigységtől :( Z-680-at hallottál már dolgozni? Ahhoz képest hogyan szólhat? Van valakinek tapasztalata?

(#35) McImi


McImi
csendes tag

Bocsi egyszerre írtuk! :)

(#36) salazar


salazar
csendes tag

Ezt most nem értem?

Haverok, buli, fanta

(#37) #72042496 válasza McImi (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hi!

Nekem úgy tűnik, hogy a Z-5500 ''pusztán'' a Z-680-as ráncfelvarrott változata. Az adatokat nézegetve nem találtam egetrengető különbséget. A Z-5500 frekvenciatartománya 2 egész Hz-el nagyobb, 5W-al többet tud a mélynyomó, meg hasonló dolgok. Ettől még persze előfordulhat, hogy a dobozokban ugyanaz lapul, ami a Z-680 belsejében. (Én ezt valószínűsítem, bár nem szedtem szét egy 680-ast sem. És az 5500-asomat sem fogom.:) )

Lényeg az, hogy hangzásban csodálkoznék, ha az igazán minimálisnál nagyobb különbséget lehetne észlelni.

[Szerkesztve]

(#38) #72042496 válasza salazar (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindketten ugyanazt kérdeztétek, csak ennyi.

[Szerkesztve]

(#39) salazar


salazar
csendes tag

Ok köszi a választ
Akkor szerinted tök mindegy melyiket veszem meg?

Haverok, buli, fanta

(#40) deedee


deedee
őstag

ebben az árszegmensben már elég jó philips vagy panasonic házimozi rendszert lehet venni,ami bőven kielégíti az igényeket.persze ha audiofil maximalista vagy,akkor nem szóltam... :)

(#41) Re-Tech válasza #72042496 (#37) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Ha eget nem is, de falat rengető változás, hogy a 8''os helyére 10''os mélysugárzót építettek be a srácok. Hangerőszabályzó is jobb lett.

(#42) Doviziozo válasza Re-Tech (#41) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

+ Szerintem jobban is néz ki, mint a z-680! :DDD

Forza Rossoneri!

(#43) #72042496 válasza Re-Tech (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor még inkább a Z-5500. (Legalábbis én azt mondom, ez mindenképpen megéri a +5-6K-t. És tényleg marha jól néz ki.)


(#44) rodner


rodner
csendes tag

Tsá!
A mai napon sikerült beszereznem a z-5500-ast.....
Az előző támpont a ''fadobozos'' genius volt amit sikerült eladnom, bár az sem volt rossz de a két szett nem is mérhető egy lapon.
A szett tökéletesen hozza azt ami elvárható tőle ennyi pénzért...sőt megmondom őszintén én nem gondoltam volna hogy ennyire jó lesz.
Talán az ember élvárhatná hogy ennyi csengő arany forintért ne pöttöm szateliteket és centert kapjon de....nagyon szuperül hozzák amit kell nem lehet rá panasz. A vezérlőpanel az egész cucc koronája(főleg a kéken világító bekapcsgomb). Ja és a ''csöppség''...valami eszeveszett módon dolgozik, nem püffög nem is vesszem észre hogy dolgozik( na azért de:))) ) csak éppen a tőle 5m-re(!!!!!!) lévő szemetesemből jöttek érdekes zajok.
Egyébként tudomásom szerint a Herta forgalmazza és 91500 pénzbe kerül.(van ahol a z-680 drágább).
És olvastam hogy valaki azt írta hogy ez z-680 ráncfellvarrva-----HÁT NEM!!!
Aki ilyet vásárol annak jó egészdéget kívánok hozzá....a többiek talán meg nem szegényednek el...
UFFFF

(#45) salazar


salazar
csendes tag

Hello.
Tudsz róla képeket betenni. Az cool lenne.
Mennyire jó a mélynyomó?
Írj még tapasztalatokat.
Köszi

Haverok, buli, fanta

(#46) #72042496 válasza salazar (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nah, én is beröffentettem!

Hááát, ez nagyon vad! Nem hittem volna, hogy ennyire király!

Szóval:

3D Mark 03 hangtesztjét négyszer egymás után lefuttattam, annyira über! Az összes játék teljesen átértékelődik, ha rendelkezel egy ilyen cuccal! A filmek rémisztőnek szánt effektjei tényleg a frászt hozzák az emberre! (Ha esetleg nem, akkor meg az illető film el van cseszve.:) ) Koncertfelvételt sosem élveztem még ennyire, tényleg olyan, mintha ott lennél a közönség soraiban.

A mélyről: Lakótársam unszolására betettünk valami - általam mondjuk minden szempontból antinak tartott, ám a mélyek tesztelésére kiválóan alkalmas - ticc-tücc-öt, hangerőt kb. félig tekertük, a basszus meg elkezdte a lábszáramhoz verni a farmergatyát! (kb. egy méterre álltam a subládától) A kisebb tárgyak (pl: toll) elkezdtek arrébb gurulni, a nagyobbak (pl: monitor, szekrény) csak simán (helyzetüket nem változtatva) rezegtek!
Közben pedig - előre is bocsánat a kifejezésért, de: - mindenkiben kereztbe állt a fing a hanminőségtől!

Állat, na!!:DD

Amúgy melyik részéről parancsolod a képeket?

(#47) salazar


salazar
csendes tag

Köszi az élménybeszámolót.
Rendeltem én is egyet Szolnokon a Bluefishtől azt mondták 90000 és 1-másfél hét és itt lesz, már alig várom.
Képeket mindegy honnan az egész érdekelne.
Ja majd el felejtettem azt olvantam a hátsó sugárzókhoz csak 7,5 méter a kábel ez igaz?

Haverok, buli, fanta

(#48) #72042496 válasza salazar (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fényképezni és netre feltenni max. kedden tudok, de addig #21-ben levő linkre kattintva találsz képeket. (Ha már nézted, akkor bocs.)

A 7,5-ös hosszúság úgy rémlik, igaz (most nem a cucc közeléből írok), de ha ez neked kevés, könnyedén meg lehet toldani a kábelt.

(#49) #72042496 válasza salazar (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amúgy a poén az, hogy mindezt egy SoundStormon keresztül produkálta, analóg átkötéssel, és így is lenyűgöző és mint írtam kristálytiszta, ámbátor a mély hangoknál néha (nagyon néha) igencsak recsegett, de ebből csak a SS minőségére lehet következtetni. (A beszámolót úgy írtam ,hogy ezeket a hibákat meg sem hallottam. Ugyanis hamarosan rendelek egy Au2 ZS-t. Úgy érzem, még egyszer le fog esni az állam!:D)


[Szerkesztve]

(#50) salazar


salazar
csendes tag

Nekem is soundsrtomöm van Abit nf7-s meg van a szekrényben egy Live majd meglátjuk nálam hogy szól.
A képeket azért továbbra is várom.
Hogy gondoltad a kábel meghosszabbítását. Nem vagyok egy nagy elektronikai guru:)


[Szerkesztve]

Haverok, buli, fanta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.