Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Turbolada II válasza Kleroo (#2650) üzenetére


Turbolada II
őstag

Kipróbáltam és nem vagyok elájulva. Itt más a baj. Például ha leveszem a bass redirection-t akkor nem hallgat el a mélyláda hanem felerősödik és mélyebben szól. Pedig ekkor hallgatnia kéne. Holnap kipróbálom egy Audigy1-essel. Ha azzal is ez lesz akkor grancia?

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#2652) TothMG


TothMG
aktív tag

Hello mindenkinek. Tervezem, hogy veszek egy ilyen Z5500-t, most egy Z10 megy játékban és zenére és nagyon meg vagyok vele elégedve, de filmhez kevés. Az a kérdésem, hogy ha digitálisan küldöm át a jelet, akkor is erős hangkártya kell vagy elég egy alaplapi, ha nem akkor miért nem?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#2653) FireShadow válasza TothMG (#2652) üzenetére


FireShadow
senior tag

nekem alaplapi van igaz h az kb a lehetö legjobb.. gigabyte alaplapokban szokott lenni jo fele realtek kb annyit tud mint a xfi csak a drivere csapnivaló.. signal to noiseban is jó meg a kimeneteket is szepen meg lehet adni neki 96khz 24bit stb..

turbolada: ez az egyik legkedvencebb funcio benne hogy beépitett bass redir és nem kell a hangkarival meg mindenhol redirt állitgatni... nincsi is rosszabb mikor winamp megy és nem szol a mély brr... bar ez a problema mar nem fenyeget

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2654) TothMG


TothMG
aktív tag

Most egy kicsit utánna olvastam, és nagyon tetszik a cucc, de lehet egy kicsit várni kellene még és meghallgatni milyen lesz a Z Cinéma, a Z10 után kérdés mennyire lesz tiszta a hang az 5500-nál, és elsősorban pc-hez kellene.
Viszont ha nem elég hozzá az alaplapi hangkártya, akkor gondolkodom, hogy kéne hozzá venni egy Creative SB surround 5.1 usb-t, használ valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#2655) FireShadow válasza Turbolada II (#2647) üzenetére


FireShadow
senior tag

lehet hibás a mélynyomod
probalj egy 33to 120hz tone-t csinalni adobe auditionba ha gondolod csinalok majd es feltöltöm az vegigmegy a mely hangokon.. nos ez nekem közel max hangerön max wooferrel ugy nez ki hogy fokozatosan vegigmegy a hullam a szobán, már ház padlóján érzem, a tetön a cseréptarto gerendak remegnek, elcsuszottegy sor cserép azóta nem merem ennyire maxon tesztelni.. meg ugy a szobában a cd-k a fali tartóból kipotyognak, üres müanyag palackok feldőlnek, a telefonom leszambázik az asztalról stb...

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2656) Adrián29


Adrián29
aktív tag

Sziasztok!
na úgy néz ki,hogy kb 2 hét múlva veszek én is egy ilyen cuccot.
Igaz sokat húzódott.
Szóval milyen tipus hangarit ajánlanak legjobban hozzá?
Ami tényleg kihajtja a cuccost.. :K

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:
Adrián

(#2657) Ideg válasza FireShadow (#2655) üzenetére


Ideg
aktív tag

Ááááá... Ne kábíts már ilyenekkel mert egyre jobban fáj a szívem értee!!! ;)

(#2658) Kleroo válasza Turbolada II (#2651) üzenetére


Kleroo
veterán

hát akkor valami tényleg nem stimmelhet a méllyel(bár lehet a soundtouch hülyült be). és ha maxra tekered, akkor csak halk, vagy lehet hallani hogy többet nem bír és szét akar esni?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2659) Turbolada II válasza FireShadow (#2655) üzenetére


Turbolada II
őstag

Helló
Szól a mélynyomó csak az az érdekes hogy nem sokkal hangosabb mint a fadobozos Genius bandpass ládája. Viszonylag nagy membrán kilengésnél a reflexcsőtől 10 centire alig lehet érezni légmozgást pedig a hangszóró szemmel láthatóan nagyon dolgozik. A Genius még 10 centiről is beszívta egyszer az elé ledobott zoknimat. Normális ez hogy ennyire kevés levegő jön ki a reflexcsőből és hogy nem sokkal többet szól mint egy 16.5-ös 30W szinuszos teljesítményű erősítővel szerelt közepes méretű bandpass láda ? A mélyláda hangereje pedig a bass/treble állításnál erősödik a bass emelésével, ami ugye nem jó mert a szatelitek basszusát is növeli amik így könnyen károsodharnak. A subwoofer hangerő növelésével semmi nem történik, a bass redirection kikapcsolása meg mélyebb hangokat eredményez ahelyett hogy elhallgattatná a mélyet. Onkyo erősítőmet és Sennheiser fülesemet is kipróbáltam a hangkártyával ott jól működik a mély beállítása. Az Input: Direct Effect: 6ch direct, hátul is 6 ch directre van állítva, hangkártya 5.1-es beállítás Bass redirection bekapcsolva. Valami ötlet, vagy garancia?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#2660) Turbolada II válasza Kleroo (#2658) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nem hiszem hogy a Soundtouchon belül a hangerőszabályozás lenne a hibás. Mintha nem tudna mit kezdeni a mély jelével. Ott lehet állítani mélyet de maxra fel kell tekerni hogy jó legyen. Gondolom ez nem normális. Van mély csak nagyon kileng a mebrán és a reflexcsőből alig jön ki levegő, így érek el a Geniushoz hasonló mélyet.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#2661) Turbolada II


Turbolada II
őstag

A Genius mélyládája 16.5-ös papírmebrános 100/50-es hangszóró, nyomókamrás bandpass láda, fele akkora mint a Logitech. 30W hajta. Reflexcsöve kisebb,de rendesen "szelel" TDA7296=30W
Logitech mélyládája bass-reflex 360/180-as Tangband W4 644-es hangszóró, reflexcsöve nagyobb, még nagy membránkilengésnél is kevés majdnem nulla légmozgást érezni a csőtől 10 cm-re. 2 db TDA 7294-es 2X70W hajtja.

Holnap kipróbálom egy Audigy 1-essel és meglátjuk mi lesz.

Köszönöm a segítséget azokak akik hozzászólásaikkal megpróbálnak fényt deríteni a hiba okára.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#2662) Kleroo válasza Turbolada II (#2661) üzenetére


Kleroo
veterán

ezt honnan tudod? :Tangband W4 644
biztos vagyok benne hogy a logi szarakszik. de hátha nem.kezdj súlyzozni, hogy könnyedén cipeld majd:D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2663) Turbolada II válasza Kleroo (#2662) üzenetére


Turbolada II
őstag

Tangband WT 644F ez a pontos neve.
Nem vagyok egy hústorony de van tapasztalatom hangfalak cipelésében. Van 2 db saját készítésű darabonként 25 kilós hangfalam, ezekkel szoktam házibulikon részt venni amatőr, de lelkes hangosítóként. Ezeket egy Onkyo TX-7630-as erősítőről hajtom. Na ennek közelébe sem ér a Logitech hangereje. :))
http://www.tb-speaker.com/detail/1208_03/wt-644f.htm
Eddig 2db 5.1-es rendszerem volt (Ozaki, Genius) azok egész jól beváltak. Remélem a hangkártya lesz a hibás.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#2664) bzoley válasza Turbolada II (#2663) üzenetére


bzoley
veterán

Ez inkább hangzsuga, vagy méginkább annak szoftvere lehet. Perpill, ha átkapcsolok analógra, nálam is elég karcsú a mély, de coax-on keresztül leginkább vissza kell venni szinte a feléig a sub levelt. A hangkártyát én nem piszkálom, a Logitech-en állítom a bass szintjét.
Ja, SP1 előtt mintha normálisabb lett volna egy fokkal, de elég ritkán használom analógon, max. dts zenéknél.

[ Szerkesztve ]

(#2665) FireShadow válasza Turbolada II (#2659) üzenetére


FireShadow
senior tag

en altalaban direct stereo x2-vel hallgatok zenét, alaplapi hangkari bass redir kikapcsolva
de szoktam PLII music-on ugy eröteljesebb a basszus de csak vocalos zenékhez jo sztem..

csinaltam egy kis mélynyomó tesztelőt, ha jol tudom a beépitett bass redir meg a mozi szabvány az 120hz-en mondja meg a cutoff frekit(de javitsatokki ha tévedek), es 33hz a minimum amire képes, szóval ezekhez igazitva egy 33hz->120hz wav file 1 perc hosszan emelkedik. De óvatosan és ne egyből maxra tekerve. Főleg az ne akinek rendesen müködik mert szétszedi a házat:D

33to120.wav

Erdekes megfigyelni hogy mikor "lép be" az asztal, az ágy, az ablakok, szomszédban a kutyaól stbstb ;]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2666) bzoley válasza FireShadow (#2665) üzenetére


bzoley
veterán

Asszem ezt majd máskor próbálom ki :)
3/4 hangerőnél a 13. másodpercben letekertem a hangerőt. Gyáva vagyok? :D

(#2667) FireShadow válasza bzoley (#2666) üzenetére


FireShadow
senior tag

'fíl dö póver'
amugy engem ez meggyőzött arrol hogy jo befektetes volt mikor elöször végigment ez igy rendesen :D mintha mas dimenzioba kerültem meg alapbol az ágyon ültem és felvette annak a rezonanciajat es egeszjol ellazitott :K mikor véget ért már hianyzott :D

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2668) Borkai


Borkai
tag

Úristen, ez még a mostani tákolt kicsierőlködő + 2 hangfallal is félelmetes volt (igaz alig volt remegés, de) a fejem majdnem felrobbant a végén!! :DD
még a hónapban beszerzek egy Z-5500at, mert ez így nem állapot!! Találtam X-Fi XtremeMusicot azt már meg is rendeltem ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#2669) Anyád911 válasza Borkai (#2668) üzenetére


Anyád911
tag

Sziasztok!
Nekem kb 2 éve van 5500-asom (nappali, házimozi), és a visszafogott pukkanásoktól eltekintve semmi baja. Régebben időnként vett vmi rádióadást (a subból lehetett hallani nagyon visszafogottan) de már elég rég nem jelentkezett. Az elődje egy Z-680-as volt, ez most a pc mellett teljesít szolgálatot. Mivel a 2 rendszer eléggé hasonló, ezért kérdezném itt a hozzáértőket, hogy érdemes-e egy sima Audigy-nél jobb kártyát alátenni, szinte kizárólag játékra használom.
Teszthangnak amúgy a gyári Star Wars dvd-ken található THX-tesztet is tudom ajánlani, az itteni egypercest este meghallgatom én is (családi ház rulz).

[ Szerkesztve ]

(#2670) Adrián29 válasza Anyád911 (#2669) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Szia!
pukkanás?
ne ijezgess,pont én is ilyet akarok most venni.
Bár fura,hogy azt irtad,hogy már megszünt...
Én is kérdeztem már,hogy milye nhangkarit ajánlanak ,ami igazán kihajtja a cuccot,de még a válaszra várok :)

(#2671) darnellsmith válasza Anyád911 (#2669) üzenetére


darnellsmith
senior tag

milyen pukkanás? amúgy ha jól tudom kb 100 órát kell neki menni mire eléri a végleges hangját

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2672) Anyád911


Anyád911
tag

Sziasztok!
Pukkanás, durranás, nevezzük bárminek, a hálózati feszültség-ingadozáskor hallható zaj. (villanykapcsolás, hűtő, mosógép be- ill kikapcsolódása, ilyenek...) Elég közismert "gyengesége" a rendszernek, bár asszem tavaly már csak a javított szériák voltak kaphatók, az enyém sajna az elsők közül való. A rádiózaj szűnt meg (ill. nem hallottam már 1 jó ideje), a pukik nem, de mondom, ha most vesztek, ennek már elég kicsi az esélye.
Két év alatt bőven megvolt a 100 óra, ez hogy jött ide?

[ Szerkesztve ]

(#2673) darnellsmith válasza Anyád911 (#2672) üzenetére


darnellsmith
senior tag

esetleg arra gondoltam hogy a kezdetekbe volt ilyen, az első használatok között. nekem/tesómnak kb nyár óta vam de ilyesmit nem tapasztaltunk. Lehet tényleg az előző széria miatt van.

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2674) Anyád911 válasza darnellsmith (#2673) üzenetére


Anyád911
tag

Mivel a kislányom még csak 4 éves, elég ritkán adatik meg, hogy fullon pörögjön a cucc - ha egyáltalán bekapcsolom (na azért nem csak dísznek van... :) ). Így a hiba is ritkábban hallható, már rég nem zavar. Tuti hogy a kezdeti sorozatból való, nem sokkal a megjelenése után vettem.

(#2675) djtörök


djtörök
senior tag

Kíváncsi vagyok mekkora lehet a szubhangszórójának a max. kilengése :D

Mindenesetre az 500W RMS-t sokallom, ennek kb. 250W-os a tápja. (Az én 100W-os szuberősítőmnek 210W-os).

(#2676) Anyád911 válasza djtörök (#2675) üzenetére


Anyád911
tag

Valahol a topik legelején linkeltek videókat, ahol a subot és a satokat is lefilmezték terhelés közben... én azon csodálkoztam, hogy ekkora mozgásnál nem esik atomjaira...
Az 500W szép szám, sajna nem tudom, hogy mérik, de a hangereje a méretéhez képest tényleg bitang. 500 amúgy asszem az össz, tehát megoszlik a 6 hangszóró között.

(#2677) djtörök válasza Anyád911 (#2676) üzenetére


djtörök
senior tag

Igen, a vastag gumiperem elég nagy kitérést tesz lehetővé.

A másik oldala a dolognak, hogy az érzékenység számít inkább.
(egy 92dB érzékenységű hsz 100W-tal akkorát szól, mint egy 89dB-es 200W-tal...)

Az én magnat szub-om-nak +-16mm-es az Xmax-a(tehát 3,2cm-es amplitúdóra képes)
Gondolom a logitechnél is hasonló lehet ez az érték

(#2678) Anyád911


Anyád911
tag

Véletlenül nálam van a kézikönyve, eszerint:
Total RMS power: 500W
Satellites: 313 (4x61W + center:69W)
Sub: 187W
Total peak power: 1000W
A subról még: 10" high excursion ported driver, with 6th order bass reflex enclosure.

Mástszabad?

Ha az érzékenység a jel-zaj viszony, akkor:

>93,5dB, 100 typical

[ Szerkesztve ]

(#2679) darnellsmith válasza Anyád911 (#2674) üzenetére


darnellsmith
senior tag

szerintem ha félig fel van tekerve akkor már nem lehet megmaradni a szobába :D de amúgy nem csak nagyot szól hanem szépen is :K

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2680) Anyád911 válasza darnellsmith (#2679) üzenetére


Anyád911
tag

gondolom, tudjátok azt is, hogy a max hangerőn túl van még extra boost is... na ezt én még 1x se mertem kipróbálni...

(#2681) darnellsmith válasza Anyád911 (#2680) üzenetére


darnellsmith
senior tag

tudjuk igen de az max építkezésnél ill bontásnál lehet jó, falatbontani ;]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2682) FireShadow válasza Anyád911 (#2680) üzenetére


FireShadow
senior tag

extra boost? marmint külön felnyomni maxra a sorroundot meg a subot? vagymire gondolsz

505 watts total system power (62 watts x 4, plus 69-watt center speaker and 188-watt subwoofer)

az első héten még decemberben csinaltam egy kis amatör videot róla, amiben föleg a membránok kilengése és a telefon/távirányitó által megtett út látható ;] ja meg szegény subomat bemutattam egy zokninak és egy zacskónak..
majd csinalok egyet értelmesebb zenével, meg úgy hogy rendes megvilágitással és a sub védő rácsát eltávolítva.. talán több látszik

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2683) Adrián29 válasza FireShadow (#2682) üzenetére


Adrián29
aktív tag

ez az extra boost...
Én se tudom,hogy micsoda :F

(#2684) darnellsmith válasza FireShadow (#2682) üzenetére


darnellsmith
senior tag

azt hiszem youtubon vagy vhol láttam egy olyat hogy műanyag flakont párosították a sub-bal, érdekes volt ;]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2685) Kleroo válasza Adrián29 (#2683) üzenetére


Kleroo
veterán

extra boost: max hangerőn,ha még jóval tovább tekered a hangerőt, megejelnik:boost1.....11
csak akkor szabad használni ha halk a forrás(pl gagyi mp3 lejátszó) x-fi-vel meg ne próbáld merd szétsül a kis logi. én boost nélkül is majdnem kinyírtam egyszer.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2686) Adrián29 válasza Kleroo (#2685) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Köszi a gyors,korrekt választ!

(#2687) FireShadow válasza Kleroo (#2685) üzenetére


FireShadow
senior tag

omfg ez még nem is láttem :DD
meg nem hajtottam ugy hogy a sima volume szerint maxon kb oylan 90%ig mertem csak.. károsodna ő is mega fülem is nem?

amúgy ilyen rejtett funkciókat említhetnétek még.
én találtam egy night mode-ot ami valamiféle DRC. és pl film közben tudtam bekapcsolni asszem valami gombot hosszan kellett nyomni, de lehet hogymár simán settingsbe. de azt megfigyeltem hogy a levels vagy a settings az változik föleg digitális módban attol függöen hogy milyen fajta a source

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2688) darnellsmith válasza Kleroo (#2685) üzenetére


darnellsmith
senior tag

én extra boostot nem raktam volna rá, szerintem teljesen felesleges, kiváncsi lennék decibelbe mennyi a vége

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2689) TothMG


TothMG
aktív tag

Végre megvan a Z-5500, csak van egy problémám, ha digitálisan kötöm a hangkártyára, már kettővel is kipróbálta, akkor a tesztben hiába állítom 5.1 re a hangszoróbeállítást akkor is csak a két oldalsóból szól a többi nem. Találkozott már valaki ilyennel?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#2690) FireShadow válasza darnellsmith (#2688) üzenetére


FireShadow
senior tag

na arra én is :Y

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2691) Adrián29 válasza TothMG (#2689) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Szia!
Meglehet tudnom milyen hagkártyád van?

(#2692) Anyád911 válasza FireShadow (#2682) üzenetére


Anyád911
tag

Extra boost-ot már leírták, az 505 Watt is azt hiszem rendben van (legalábbis még a vásárlás előtti netezés közben én is ezt olvastam), csak az én manualomban ezek az adatok szerepelnek. Igaz, hogy még a rajz is a Z-680-at mutatja, valszeg az értékeket is onnan emelték át.
Meghallgattam a mélyhangos wavot, nálam az eleje volt brutál, de a többi is szépen rezgett... az általam említett THX-teszthang pont fordítva megy, ott magasan kezd és fokozatosan mélyül, na ott a vége felé már tényleg megmozdul minden a nappaliban. Szerintem hallgassátok meg azt is, megéri.
A zokni meg a zacskó elég szemléletes volt, köszi...

(#2693) TothMG válasza Adrián29 (#2691) üzenetére


TothMG
aktív tag

Két hangkártyával próbáltam, az egyik az alaplapi realtek HD audio 7,1, a másik egy Creative Surroud 5,1 Live külső usb-s.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#2694) djtörök


djtörök
senior tag

azokat a kis szatelliteket le kéne cserélni kisebb 2-utas hangfalakra(13cm mélyközép+ dóm), szerintem úgy még szebben szólna

(#2695) Anyád911 válasza djtörök (#2694) üzenetére


Anyád911
tag

Persze biztos lehetne javítani sokféleképpen a hangján, de ne felejtsétek el, hogy ez első sorban pc-s hangfalszett, nem high-end hifi cuccos. Ebben a mezőnyben még így is kiemelkedő, mondjuk az ára is elég borsos, de tudni kell, hogy az elődje (nagyjából ugyanezt tudja, a Z-680) 130.000,- volt megjelenéskor és nem is engedtek belőle egy fillért se... aztán már nem is lehetett kapni. Nálam (már azt se tudom mióta) még mindig hibátlan.

(#2696) djtörök válasza Anyád911 (#2695) üzenetére


djtörök
senior tag

a z-680-nak csak 20cm-es volt a szubja ugye?

(#2697) Anyád911 válasza djtörök (#2696) üzenetére


Anyád911
tag

jóval kisebb, igen, asszem 20 körül. ennek ellenére az is szuperül muzsikál...

(#2698) darnellsmith válasza djtörök (#2696) üzenetére


darnellsmith
senior tag

20centis igen :K de azért az is tud szólni ha úgy akarja az ember

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2699) koxx


koxx
MODERÁTOR

(#2700) Anyád911 válasza koxx (#2699) üzenetére


Anyád911
tag

Super boost ... 22-ig, atyaég!!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.