Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) vargapdavid válasza Kis zöld izé (#2950) üzenetére


vargapdavid
tag

És ezzel nagyon nagy veszteségem lesz?

(#2952) Kis zöld izé válasza vargapdavid (#2951) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Szerintem ha csak a két hátsó hangfalat szeretnéd megtoldani 3-3 méterrel akkor nem lesz veszteség.Vagy pedig vegyél aranyozott toldókat és aranyozott csatlakozókkal ellátott kábeleket.Picivel drágább de nem vészes.

Bye!

(#2953) vargapdavid válasza Kis zöld izé (#2952) üzenetére


vargapdavid
tag

Az egyik hátsót 7 méterrel a másikat 1 méterrel és egy elsőt még egy méterrel kéne.. tehát akkor inkább aranyozzak :D

(#2954) Kis zöld izé válasza vargapdavid (#2953) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

http://www.hifimarket.hu/kep.php?nev=18_72-Sidewinder-0.jpg&azon=730
Valami ilyesmit vegyél hozzá!Ez is aranyozott és még elfogadható árban van.
www.hifimarket.hu itt konkrétabb infót találhatsz.

Bye!

(#2955) #59070464 válasza vargapdavid (#2953) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ha az egyik hátsó hangfalat 7m-rel, a másik hátsót 1m-rel kell toldani, akkor mindkettőt 7m-el kell toldani. Akarom mondani, ez esetben mindkettőt 7m-rel illik toldani. A center független minden csatornától, de lehetőleg ne legyen sokkal hosszabb, mint a két front (elsők). De ehhez annyira nem kell ragaszkodni... viszont a két első hangfal kábel hossza is lehetőleg legyen egyforma. Természetesen az első hangfalak hossza eltérhet a hátsó hangfalkábelek hosszától. :) Lényeg: két front legyen egyforma, két hátsó legyen egyforma, center lehet független.

Az RCA és a banán dugó két külön dolog. A coax csatlakozója viszont egy RCA. A kábel más. Egyik digitális (coax), másik analóg, de mindkettő csatlakozója RCA. RCA előbb volt látható. Aztán van még az XLR, ami a banánnál is komolyabb csatlakozó. De banán dugót én még nem láttam egyetlen PC-s multimédia hangfalon sem, ezért nem is értem, h az h jött itt szóba. :F

A banán dugó így néz ki. "Hifi" hangfalak csatlakozóján gyakori, jobb féléken ilyet használnak, olcsóbbakon azt a bizonyos csiptetős megoldást.

Vargapdavid: a két hátsóhoz két szál 7m-es analóg RCA kábelt kell venned, aminek az egyik fele RCA/anya, a másik vége RCA/apa. Ha nem 100 Ft-ért veszel 7m kábelt, hanem mondjuk 1500-2000 Ft körül (nem érdemes jobbat, mert a gyári fix-en beépített kábel még ilyen sincs), akkor biztos lehetsz benne, h semmi különbséget nem fogsz hallani. Budapesten: www.kacsa-audio.hu oldalon foglalkoznak kábelekkel, immár nagyon sokadig éve. Szerelnek is kábeleket egyedi méretre. Tudom ajánlani őket. :K

[ Szerkesztve ]

(#2956) vargapdavid válasza #59070464 (#2955) üzenetére


vargapdavid
tag

Ma kb 16 órakor vettem kábelt.. és nem olvastam még el ezt a hozzászólást... Kicsit bebuktam :D Ugyanis .. Electro World-ben vettem ilyen kettes audio HAMA Rca kábeleket.. egyszer vettem egy 10 métereset meg egyszer egy 2,5 métereset... Mivel két-két szál van gondoltam kettészedem ... Vettem még hozzá 3 Rca/rca hüvelyt(azért 3-at, mert úgy gondoltam, hogy csak akkor azt toldom meg, amit kell..)... Így fizettem 3055 Ft-ot..
Még nem próbáltam ki, de amint összekötöttem leírom, h milyen a minőség.. ha nagyon trehány, akkor a nagyon hasznos infókat felhasználva( egyébként amit rettenetesen köszönök ) a kacsa-audio-hoz fogok fordulni.
Nagyon kiváncsi vagyok mi a helyzet.. Reggel írom.. :)

(#2957) Anyád911


Anyád911
tag

Elég furcsa ez a kábelezés... hiszen már a Z-680-asnak is csiptetős volt. Nem lehet h valami másolatot vettél?

(#2958) vargapdavid válasza Anyád911 (#2957) üzenetére


vargapdavid
tag

http://img.presence-pc.com/dossiers/comp_logitech/connect_sub_z5500.jpg

Másolat?!:D:D:D Ne viccelj már..

(#2959) Anyád911 válasza vargapdavid (#2958) üzenetére


Anyád911
tag

Manapság már mindent másolnak... :) De tényleg fura ez a megoldás. A leírásban is így szerepel?

(#2960) vargapdavid válasza Anyád911 (#2959) üzenetére


vargapdavid
tag

Én még akkor vettem ezt a z-5500-at, amikor Te még nem is tudtál róla, h megfog jelenni :D Az első szériások mind ilyen RCA csatlakozásúak.. jobb ha tőlem tudod :D:D

(#2961) Anyád911 válasza vargapdavid (#2960) üzenetére


Anyád911
tag

Elkapkodtad, :) :R

(#2962) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Üdv!

Ti melyik hangfalat ajánlanátok inkább?? (ár nem lényeg csak álltalános érdeklődés)

Logitech Z - 5500, 5.1, 505W vagy Logitech G51, 5.1, 155 W
a teljesítmény ugye igen csak a bal oldalra dönti a mérleget, de hátha nem csak ez a lényeg, ezért kérdezem....

Szempontok: Játék és zenehallgatás.

(#2963) Kis zöld izé válasza Blood Mage (#2962) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ha főként játszol akkor tuti,hogy G51 az biztos,de csak ha jó hangkártya van alatta.Nem hallottam még ezt a kis aranyoskát szólni de tutira nem lehet gyengébb mint a volt X-620-as szettem.Az 5500 elsősorban filmekre lett kitalálva sztem és csak utána jön a zene.
Sok mindentől függ kisebb helyiségbe mindenképp egy G51 nagyobb helyiségbe az 5500-as.Szóval ez relatív.

Bye!

(#2964) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

A G51-es szett tuti kis cucc lehet a teljesítményéhez képest frontális agresszivitás sunyi kis szerkezet lehet.....

Bye!

(#2965) Blood Mage válasza Kis zöld izé (#2963) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ok, köszi :) akkor ha esetleg az "Égiek" megáldanak egy kis pénzzel akkor G51 lesz :) (mert kis helyiségebe kell) Azért kérdeztem amúgy mert most is amint kiderűlt nem mindíg a drágább a jobb választás... sőt! :D

(#2966) Kleroo válasza Blood Mage (#2965) üzenetére


Kleroo
veterán

Zárójelben hozzáteszem hogy a drágább választás az jelen esetben jobb. hallottam már g51-et is szólni. egész jó. de a z5500 még mindig agyba főbe alázza. de mint az előbb elhangzott, kis térben nem jön ez ki annyira úgyhogy ilyen esetben nincs értelme beruházni rá:D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2967) Borkai


Borkai
tag

Az emeleten van a szobám és erőteljes mélyeknél, mintha remegne a tető :S + a sörös dobozok rezonálnak a szekrény tetején :D (díszek)

Az Ákos - Még közelebb DVD dts hanggal olyan szépen és tisztán szólt hogy szép lassan maxra tekertem a hangerőt és abszolút nem is éreztem zavarónak. Gondolom, ha mp3 lett volna csak fél hangerőig jutottam volna, aztán szépen kivettem volna ;)

Az előzőekhez szólva hogy nagyon el van találva a szett az igaz, de kár hogy nem 7.1es dts-HD dekóderrel :D

(#2968) TothMG


TothMG
aktív tag

Nekem is van egy z5500-asom mozihoz, de a kisebb számítógépes szobámban egy Z10 megy, és annak a hangja valahogy jobban tetszik zenehalgatásra, de egy kicsit kicsinek találom, kellene venni valami nagyobbat, nem találkozott már valaki a Z-cinemával?
Azon túl, hogy még nagyon drága kiváncsi volnék rá hogy hog szól, a másik, hogy ugyan úgy mint a Z10-hez nem kell hozzá erős hangkártya és notival is lehet használni, mert az is USB-s ha jól tudom.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#2969) Anyád911 válasza TothMG (#2968) üzenetére


Anyád911
tag

Én Logitech-fannak tarom magam, nem is csalódtam még csak 1x: USB-s mikrofonos fejhallgató, vmi 16k-s darab - tény h gyönyörű hangja volt, de a vezérlésével mindég gond volt... hol felismerte, hol nem, hol működött a vol/mute kezelőkéje, hol nem... szóval usb-s hangkeltőm nem lesz egy darabig még asszem.

(#2970) #72042496 válasza vargapdavid (#2960) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jaja, az enyém is ilyen, külön örülök neki - könnyebben tudtam megtoldani a hátsó hangszórók kábelét. :B

(#2971) adamsX


adamsX
aktív tag

Hellosztok.

megrendeltem ezt a cuccot, és annyit akartam kérdezni, hogy most a sub hátulján kábelt kell csiptetni vagy rca-t kell használni? Most melyik a jobb?

(#2972) Kis zöld izé válasza adamsX (#2971) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ha NEW szériás ami elég valószínű,akkor csíptetős és az egyértelműen jobb mint az RCA.

Bye!

(#2973) adamsX válasza Kis zöld izé (#2972) üzenetére


adamsX
aktív tag

nem vagyok a témában, csak szeretem a jó cuccokat. most mi a különbség a kettő között?
miért rosszabb az rca mint a csíptetős között. egyébként ezelőtt egy z-2300 am volt és az is jó szólt, remélem ettől csak jobb lesz.

(#2974) Sakab


Sakab
senior tag

Üdv mindenki, nincs valaki önként jelentkező aki kpéért cserébe nekem adná a "kis" 5500át? :)) vagy most hol a legolcsóbb? Pixmánián brt 70ért?

(#2975) Kis zöld izé válasza Sakab (#2974) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ja,a Pix-ben a legolcsóbb de velük inkább vigyázz.Azt csiripelik a madarak hogy eléggé megbízhatatlanok.Persze próba szerencse.Vagy esetleg ebay de ott meg ugye garancia csak külföldön érvényes.Sztem ha szeretnél venni egy ilyen kis aranyoskát akkor nagyon körültekintően nézz körül az apróhirdetések között,vagy próbáld meg az extreme digital-nál.Asszem ott 74 de megbízhatóak.

Bye!

(#2976) adamsX


adamsX
aktív tag

Egy gyors kérdés, ezt a hangcuccot be kell járatni vagy lehet egyből csutkázni mindent?

(#2977) Sakab válasza Kis zöld izé (#2975) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszi az infot énis hallottam h a pixesek eléggé szivoznak a garival ha baj van. De hát csak 10rongy a külömbség edigitálba 80 pixnél meg 70.de szerintem ha odajutok akkor edigitál marad mert ingyenes a házhoz szálítás ami nem m1 100kmer távolságból :DDD
De azért egy 50ks használt még mindig jobb lenne szal ha vkinek van akkor az irjon :R

(#2978) Kis zöld izé válasza adamsX (#2976) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Szigorúan be kell járatni,legalábbis illik!Lehet hogy nem lesz baja ha nem járatod be de inkább ne kockáztass.Finoman hallgasd az első napokban.Azon se csodálkozz ha nem lesz olyan nagy mélye.De ha finoman hallgatod 1x csak észre fogod venni hogy előjön a mély.Ez csak az én személyes tapasztalatom.Lehet hogy nálad máshogy lesz.

Bye!

(#2979) Kis zöld izé válasza Sakab (#2977) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Az a gáz hogy általában ha ezt a cuccot megveszi az ember akkor utána már csak elvből sem adja el.ha pedig eladja akkor nem 50-ért,ha mégis akkor az nem 2hónapos cucc,vagy vmi buktatója van amit esetleg nem közöl veled,vagy nagyon meg van szorulva.Ez a jobb verzió.Nemrég én is el akartam adni de aztán marha gyorsan meggondoltam magamat.Mert a használati értéke jóval több mint a kézzel fogható értéke szóval KP.Én 3 és 1/2 hónapja vettem 74-ért a CHS-nél,De még így is adtak volna érte 63-at.Szal sztem nézz körül találsz már 74-ért is.Ha igazán szeretnél egy ilyen cuccot akkor megér ennyit is.1ként tényleg megbízható és jó cucc ami könnyen az ember szívéhez tud nőni.Magamból indultam ki.Nyugodt szívvel kijelenthetem hogy tényleg sok házimozi rendszert a háta mögé utasít.Olyanokat is ami kb 90-100000Ft-között mozog.

Bye!

(#2980) adamsX


adamsX
aktív tag

Nah végre megjött, mit mondjak. Iszonyat jó....
Csak ajánlani tudom. De el kell hozzá egy normális hangkártya. Aki ilyenek gondolkozik az ne habozzon. Koliba lakok, csutkán hallatszik jól 100-200 méteres körzetben. Egész parkolóba tisztán lehet hallani. Szóval nálam nyert.

(#2981) Kis zöld izé válasza adamsX (#2980) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Üdvözölve légy a klubban! :R Képes voltál első alkalommal csutkán küldeni? :YDe szívtelen vagy! :DD 1ként használd egészséggel a cuccot!

Bye!

(#2982) adamsX válasza Kis zöld izé (#2981) üzenetére


adamsX
aktív tag

thnks, de azóta nem nyomatom maxon, csak 1-2x teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#2983) Gabriel Dawn


Gabriel Dawn
tag

hi all, nekem felemás érzéseim vannak a szettel. pár hete jutottam hozzá. a szobám relatív de nagyobbnak mondható. Biztosan ezer meg ezer beállítási lehetőség van a winampan is, meg számos lejátszóban is. Nemegyszer tekertem fel maximumig, Audigy 2-es hangkarim van, sima 6 Ch Direct bemenettel hazsnálom a cuccost. ha az EAX-ban a cmss 3d be van kapcsolva abbol is a kettes :) akkor bizony szépen szól de 75% hangerőnél a mélyláda már elkezzd recsegeni persze hallkan, de lehet oylan szögben van h én viszont hallom. ha nicns semmi bekapcsolva akkor persze nem, de magfasabb hangerőn nem oylan hihetetlen ám..
ezt szépen maximum közepes hangerőn a méylet is 75% ig felterkeve lehet élménydúsan hallgatni szerintem. a recsegés oylan mitn amikor a hangri driveré-n a bass csúszklát felhhúzzátok. persze ugye ez nem fél milliós hangcucc a saját árában kiváló. üdv.

(#2984) Kis zöld izé válasza Gabriel Dawn (#2983) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Legjobb ha X-FI-t használsz és a Creative saját lejátszó programjával használod,vagy Windows media playerrel..A recsegést nem tudom hova tenni,nekem nem recseg,bár nem analógon használom hanem optikain....

Bye!

(#2985) Gabriel Dawn válasza Kis zöld izé (#2984) üzenetére


Gabriel Dawn
tag

A recsegést értd az alatt, hogy nagy a láda kilengése és mikor egy hangfal mély ládája túl van hajtva és nem tiszta mély hanem van egy nehezen észrevehető recsegés a mélyhang kíséretében :)

(#2986) Kis zöld izé válasza Gabriel Dawn (#2985) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Okés,így már érthető :K Hány Hz-en használod a mélynyomót?

Bye!

(#2987) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok ismerősőm és én is most hétvégén veszünk ilyen hangfalrendszert és a következő kérdései adódtak. Rákötne majd egy asztali dvd-lejátszót, a tv-jét (h. a tv is a logitech-n szoljon, a tv-jén van olyan jack kimenet mint az mp3 lejátszokon, ehez 2ős rca atalakito kéne h. rálehessen dugni?) Illetve egy laptopot is még, ez a 3 eszköz csatlakoztathato egyszerre?

Make things work

(#2988) Kis zöld izé válasza X Factor (#2987) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Simán rá lehet csatlakoztatni ugyanis mindhárom jack bemenet 1 sztereó bemenetnek felel meg csak a hátulján van egy kapcsoló azt ne felejtsétek el átkapcsoln 2CH input ra ezen kívül lesz egy optikai és egy koaxiális bemeneted is.Tehát egyszerre 5 eszközt tudsz rácsatlakoztatni.Akkor neki egy jackről jackre toldó kábel kell.Olyan mint amit hozzá adnak.Azt kapásból használhatod is hozzá.

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#2989) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Sőt van az oldalán is egy bemenet akár milyen eszközt rá tudesz csatlakoztatni.Jól kihasználható a cuccos.

Bye!

(#2990) Gabriel Dawn válasza Kis zöld izé (#2986) üzenetére


Gabriel Dawn
tag

hmm, hát nem igazán tudom, mit értesz ez alatt? válaszod elött megjegyzem ilyen téren elég topa vagyok :)

(#2991) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Sztem az asztali DVD legyen coaxiálisan csatlakoztatva,ha van lehetőség akkor a laptop optikaival és a tv pedig jackel.

Bye!

(#2992) Kis zöld izé válasza Kis zöld izé (#2991) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Bye!

(#2993) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Min a három színű 3,5 jack egy sztereó bemenetet jelent.Tehát erre mehet mondjuk a tv a zöld csatiba.Ez lesz a stereo1 ezt a dekóderen tudod kapcsolni.Mondjuk az optikaira megy a laptop ez lesz az optical in szintén a dekóderen kapcsolod és így tovább...Remélem nagyjából érthető,mert jobban nemtom elmagyarázni de ha meglesz úgyis rá fogsz jönni. :DDD

Bye!

(#2994) JrCsG válasza Kis zöld izé (#2993) üzenetére


JrCsG
tag

Nálam a következő a felállás: hátsó 3jack analógon összekötve a hangkari analóg kimeneteivel. Coaxon ugyancsak a hangkari van összekötve digitálisan. Optikain a dvd lejátszóval van összekötve. Namost a tv-t is szeretném rákötni, van erre megoldás? :F

(#2995) Kis zöld izé válasza JrCsG (#2994) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Hanyagold az analóg 5.1-et na meg persze az EAX 5.0-át :DDD Helyette inkább optikázz és Pro Logic II-t használj!Probléma megoldva. :B

Bye!

(#2996) eszement25


eszement25
csendes tag

Szegasztok!
Egy gyerekkori álmom vállt valóra tegnap ugyanis megrendeltem ezt a szörnyeteget az edigitől elméletileg pénteken de legkésőbb kedden jön, királyság. Egy 25 m2 nappaliba kerül majd egy asztali dvd mellé csak ezzel lesz használva. Ahogy olvasgattam az írásokat, optikailag vagy koaxiálisan lenne jó összekötni ha jól értelmezem de erősítsetek meg benne ha tévedek! Végül is csak ennyi lenne a kérdésem ha lehet ezt annak nevezni.
Cső mindenkinek!

(#2997) koxx válasza eszement25 (#2996) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

jól értelmezed, filmekhez koax v optikai, játékokhoz kell az analóg 6ch direkt

(#2998) X Factor válasza Kis zöld izé (#2993) üzenetére


X Factor
addikt

Nagyon szépen köszönöm a választ :R

Make things work

(#2999) adamsX


adamsX
aktív tag

Helosztok.

Coax kábellel akarom összekötni a cuccot a géppel. Csak most milyen típusú kábelt kell venni, meg hogy milyen legyen a 2 vége a kábelnek? Ha lehetne képeket mutasson már, de jó a webshop is, legalább meg tudom rendelni.

(#3000) Kis zöld izé válasza adamsX (#2999) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

http://www.digital.shop.hu/kategoria/fejkapcsolok-jelosztok/index.php?page=shop.browse&category_id=213&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1
Itt nézz körül.

[ Szerkesztve ]

Bye!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.