Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) jilian válasza dudika10 (#10000) üzenetére


jilian
addikt

Értem, köszi.

Hát sajna tényleg nem Írnak semmit, a driverről, és ráadásul most jött ki egy új hozzá link

Ha az egyik játéknál működik az 5.1 , akkor gondolom az nem 100% , hogy a másiknál is fog....(esetleg egy javítás idővel)

[ Szerkesztve ]

(#10002) dudika10 válasza jilian (#10001) üzenetére


dudika10
veterán

Ha tud a kártya DDL-t vagy DTSi-t akkor az az összes játéknál működni fog. Ha nem tud akkor egyiknél sem fog és nem is lesz hozzá ilyen funkció.
Egynél próbáld ki, ha nem tudod sehogy előcsalni a valódi térhangzást akkor esélytelen.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10003) angeleye1


angeleye1
csendes tag

Eladó egy bontatlan logitech z-906. Akit érdekel írjon pm-et!

(#10004) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok.

Akadt egy kis gondom a rendszerrel.
Egyik napról a másikra jött, előtte minden oké volt. Kezdjük azzal, ha megnyomom a távkapcson a test gombot, az összes hangszóró jól szól és mind jól is van bekötve. Aztán bekapcsolom a zenét és csak a első bal szól Music módon plusz a sub. Legjobb esetben is (6ch Direct) csak néhány szól. Vagy a sz. gépes kábellel (direct, 3 színű) van gond vagy a a win config elállítódhatott. Utóbbit megnéztem, de semmi változást nem vettem észre.
Tudom, hogy eddig minden jól ment, mert a jobb hanszórót mindig kifordítottam az ajtó felé, ha nem voltam a szobámban, hogy akkor is jól halljam a zenét. Több lejátszóval is próbáltam.
Valami tipp srácok? :-/
Köszönöm.

Meg is van az oka... pfpfpfpfpfpfpfpfpffpfpfpffpfpfpfpfpfppfpffpfpf
A vezérlőjében (szürke nagygombos mütyűr), ha a 3 kábel közül forgatom az egyiket úgy megy el és jön meg a hang... Elég volt egy icipici érintés is, és visszajött a hang, aztán egy kicsivel erősebb érintés és el is ment... :-/

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#10005) Darko_addict válasza Darko_addict (#10004) üzenetére


Darko_addict
őstag

U.i.: FAIL-ból egyszerűen WIN, mert rég szólt ilyen jól,... &@&#&#}@}!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#10006) ricshard444 válasza Darko_addict (#10005) üzenetére


ricshard444
veterán

Nekem max az van,hogy van sistergés/nincs sistergés...pedig már jólenne 5.1ben nyomni. Viszont sehogysemjön össze

Vannak dolgok...

(#10007) Darko_addict válasza ricshard444 (#10006) üzenetére


Darko_addict
őstag

Meghibásodott a cuccod?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#10008) ricshard444 válasza Darko_addict (#10007) üzenetére


ricshard444
veterán

Vadi újon is ilyen volt =/

Pid: R022

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#10009) ricshard444


ricshard444
veterán

És test-nél szól mind rendesen...szóval nemértem
Próbáltam mindenféle beállítást...másik hangkártyadrivert, más kábelsorrend. És mégsem

Vannak dolgok...

(#10010) Darko_addict válasza ricshard444 (#10009) üzenetére


Darko_addict
őstag

Az már egy jó jel, hogy TEST-nél szólnak. Esetleg próbáltál több menetet? Ha van kétoldalú jack dugós kábeled akkor össze tudod úgy kötni pl. MP3/4 lejátszóval, hogy a rendszerről szóljon.
Hogy-hogy nem küldted még vissza? Esetleg felhívhatnád a Logitech magyar supportját és megkérdezhetnéd mi a baj, és ha nem orvosolható ő intéz minden garanciális dolgot a továbbiakban.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#10011) ricshard444 válasza Darko_addict (#10010) üzenetére


ricshard444
veterán

Nincsen, úgy próbáltam,hogy nem minden kábelt a helyére dugtam, hanem pl a zöldet a sárgába. Annyit tudtam összehozni,hogy már nem hátul szól a film a hátsó 2 hangszórón, hanem elől a frontokból. A többi nemszól...
Azért nemküldöm vissza,mert akkor Z-906t kapnék az meg finoman szólva is rakat ***

Vannak dolgok...

(#10012) dudika10 válasza ricshard444 (#10011) üzenetére


dudika10
veterán

Engem azért érdekelne miben annyival rosszabb a Z906-os.

Majd fele annyit fogyaszt? Standby-ban 1W-ot eszik az előd 40W-jával szemben (napi 18 óra nem használat mellett 1000 forint havonta a különbség a villanyszámlán)? Nincs olyan brutálisan eltúlzott mélykiemelése? Nem vakít feleslegesen az LCD? :U

Végre a Logitech a normálisabb hangzás felé fordul az összes hangszórójával erre le van hurrogva. :U

Nem tudom milyen hangkártyával akarod megcsinálni, de próbáld ki a Jetaudio-t lejátszónak első körben. (Feltételezve, hogy nem a hangkártya driverében van elállítva valami, bár elég nagy a valószínűsége, hogy ott van elállítva.)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10013) Darko_addict válasza ricshard444 (#10011) üzenetére


Darko_addict
őstag

Én, ha rosszul kötöttem be, nem is szólt!
Érdekes, mert nekem a Media Player Classic - Home Cinema szólaltatja meg minden hangszórót filmezés közben, a jetAudio nem! Jettel csak zenét hallgatok, mert filmekre alkalmatlan.

Biztos, hogy kapnál azonnal? Én azt olvastam, hogy a Logi felajánlotta a tagnak, hogy 50%-os áron vehet újat a régi, elromlottért cserébe.
Annyival nem rosszabb, hogy a Z5500 két hangszórón szóljon. :D
Kevesebbet fogyaszt, és kicsit gyengébb.
Facebookon olvastam egy konkrét összehasonlítást, nem sokkal maradt le teljesítményben, hangzásban pedig nem tudom mi van vele.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#10014) ricshard444 válasza Darko_addict (#10013) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem szeretném leváltani az 5500t, volt 623m a Z2300 után és Z523al is volt dolgom a Z4 után.Nagyon nemjött be egyik utód sem.
Én Vlc-t használok filmre,de...nemjön össze az 5.1 így marad a PL II :(
Pedig eltudom képzelni mit tudhat 5.1ben :K

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#10015) Xmodule válasza ricshard444 (#10014) üzenetére


Xmodule
őstag

kmplayert hasznalok filmre es ott be van allitva a "belsö audio dekoder" nél SPDIF minden. Mondjuk nekem coaxon is megy ki a hang. ès igy ha a film forrása avi,mkv tartalmazza a dts- t vagy a dolby digitalt akkor automatan ugy szolal meg. a hangfal veszi a jelet. Amugy meg ha zenet hallgatok akkor azt jetAudio es stereo x2 modban ha meg olyan a film hogy nincs semmi extra akkor PL II Movie. Szoval nekem mindig szol minden.:)

Amugy KMplayerrel volt par napja gondom nehany mkv nal meg meg akadt a kep, de elmult. Jo ez nem az a topik csak megemlitettem,

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10016) Satyricon


Satyricon
addikt

Zenére Foobar Playert használjatok! Egy kis tuningolásal eszméletlen hangzást lehet elérni ezzel a lejátszóval...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10017) ricshard444 válasza Satyricon (#10016) üzenetére


ricshard444
veterán

Azt használom, messze a legjobb :C

Vannak dolgok...

(#10018) Kleroo válasza Satyricon (#10016) üzenetére


Kleroo
veterán

Bizony.
5éve csak azt használom :)

Szerk: Ha nem zenélsz, Elite-Prot hülyeség venni.
Nekem volt,mert úgymond AKARTAM mert az hú de király,de a hangja egy dekával sem jobb,a kiegészítői pedig inkább csak dísznek voltak jók.Néha használtam ezt-azt a könnyebbség kedvéért,de inkább eladtam,mert tök felesleges.......

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#10019) Darko_addict válasza Kleroo (#10018) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nagy örömmel letöltöttem a kedvenc Foobarotokat, kipróbáltam audio filellal -semmi extázis-, majd egy filmmel is, és ez az üzi fogadott:
"Unable to open item for playback (Unsupported file format):
"E:\[ uTorrent Downloads ]\Source.Code.2011.BRRip.KORSUB.AC3.XViD-EP1C\Source.Code.2011.BRRip.KORSUB.AC3.XViD-EP1C.avi""

ROFL. :DD :DD

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#10020) Kleroo válasza Darko_addict (#10019) üzenetére


Kleroo
veterán

EZ remélem csak poén volt.
Vagy te autóval szoktál repülni pl? :D

A Foobart be kell állítani,komponenseket letölteni,hogy kihozd a maximumot a rendszerből.Ezért a legjobb ZENElejátszó program.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#10021) Darko_addict válasza Kleroo (#10020) üzenetére


Darko_addict
őstag

Igen, természetesen csak vicc volt. :D
(elnézést a figyelmetlenségem miatt, de nem találkoztam olyan lejátszóval, ami csak egy dolgot tudott csinálni, ezért nem is olvastam el a Foobar leírását)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#10022) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Egyébként, a rendszer 100%-os teljesítményét -szerintem- csak a DTS hangzású filmek tudják kihozni. Múltkor néztem a Battle for Los Angeles (2011) (720p.BluRay.DTS.x264) filmet magyarul síma 5.1-ben, majd váltottam hangsávot angol DTS-re és egyenes frenetikus volt! Repedezett a menyezet, leestek a képek, átjöttek a szomszédok, megnyílt a föld... :D :D (kis túlzással) Összehasonlíthatatlan a kettő élmény(!), mert ez már az. :(

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#10023) Kleroo válasza Darko_addict (#10022) üzenetére


Kleroo
veterán

Hát filmek terén nyilván ;)

Egyébként ez köszönhető annak,hogy a szinkronokat elég igénytelenül keverik újra.
Sokszor direkt csinálják szerintem ilyen trágyára.
Valójában egy sima 640es DD is ugyanakkora élményt képes okozni mint a dts. Különbséget csak akkor hallasz,ha nagyon figyelsz. De van ,hogy akkor sem. ;)

Persze most a z5500ról beszélünk.
Egy fél millás normális szetten kijön a dts minden apró előnye.

Ha hallani akarod a logtechet a legszebben szólni,akkor tölts le Eagles lossless,nagy felbontású anyagokat.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#10024) Satyricon válasza Kleroo (#10018) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem is volt Elite Pro-m, akkor vettem, amikor megjelent. De eladtam, mert fadobozos 5.1-es Genius hangcuccal förtelmes hangja volt... De már megbántam párszázszor, h eladtam.... :F

Am dobolok :DDD Ahhoz is le7 használni valahogy??? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10025) Darko_addict válasza Kleroo (#10023) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ez a "képes okozni, ha" milyen esetben lép fel?
Mer' én fogtam a playert, váltottam hangsávot (semmi mást nem állítottam el/át) és abban a tized másodpercben jött az érzés, hogy ez durva! I've got the powa érzés. :D
Nem is az, hogy kicsit jobb lett, hanem erősebb lett a basszus, keményen hallattszott a gólyók ropogása, a tankok durranása stb. Lehet, hogy egy operánál annyira nem jön át, de egy új filmnél, akcióhelyzetben nincs kétség, akár 50%-os a hallásod, akár perfekt.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#10026) Kleroo válasza Darko_addict (#10025) üzenetére


Kleroo
veterán

Szarul van keverve. Ezt írtam. Szóval nem azért szar,mert a a DD ennyivel rosszab mint a dts,hanem maga a szinkron van szörnyen átkeverve.
A 640es dd és a 1.5mbites dts között, valójában csak akkor hallassz különbséget a z5500on,ha tudod,hogy az egyik jobb,és nagyon figyelsz az esetleges különbségekre. ;)

Szóval ha az a dd hangsáv dtsbe lett volna elmentve,akkor is szörnyen szólna

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#10027) Shufny válasza Darko_addict (#10025) üzenetére


Shufny
őstag

AC3 vs. DTS vs. lossless

Olyan esetben lép fel, amikor ugyanazt a mixet használják a két hangsávon, de ilyen akciófilm DVD nem létezik tudtommal.

(#10028) Satyricon válasza Kleroo (#10020) üzenetére


Satyricon
addikt

"Vagy te autóval szoktál repülni pl?"

LoL :)) :DD Besza-Behu

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10029) Kirtam


Kirtam
tag

Hali!

Nemrég vettem egy Z-5500-at és olyan problémám van vele, hogy néha elkezdenek furcsa zajok előtörni belőle kattogás recsegés, akkor is ha nem játszok semmilyen hangforrást a gépen. ha nagyobb hangerőre tekerek felesnél, akkor pedig el-elhalványul a kijelző ezzel együtemben pedig elhalkul a cucc. Biztosítékcsere nem oldotta meg a gondot.
Asus Xonar DS-re van kötve optikai kábellel a kártya vezérlőpultjában minden jól van beállítva drivert is frissítettem kizártam a lehető legtöbb hibát.
Ha valakinek volt hasonló tapasztalata és sikerült megoldani kérem segítsen, mert pöttyet idegesítő a hiba egy ilyen szintű cuccnál. :W :W :W
Vagy ha esetleg valaki Priviben elküldené a Logi support telefonszámát annak is nagyon örülnék előre is köszönöm. :R

(#10030) Degerg


Degerg
csendes tag

Van egy problemam amirol mar volt ebben a topickban szó.
Hangcucc:z5500
Hankartya: Creative xfi extreme audio sb 1040

Bad company 2vel szeretnem hasznalni, nincs dolby digital hang, a z5500as kijelzon csak stereo, stereoX2, pl movie, pl music.Ez optikaval van.
Ugyanez volt a gondja egy korabbi hozzaszolonak csak o nem irta h mien hangkartya van a gepeben, ha vki tudja hogy ezzel a hangkartya tipussal hogy lehet elerni a kivant hangzast, megirhatna, ha ezzel a hangkartyaval nem lehet, akkor esetleg tud e vmit ajanlani helyette. Ezer kosz

(#10031) dudika10 válasza Degerg (#10030) üzenetére


dudika10
veterán

Asus Xonar DS vagy D1 vagy Dx esetleg Xfi Titnium lesz a barátod.

A régebbi creativeokhoz licenszet kell vásárolni, de nem tudom, hogy lehet-e az Audio-hoz.
Mindenesetre hangkártyának elég gyenge az az audio... Szvsz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10032) Degerg válasza dudika10 (#10031) üzenetére


Degerg
csendes tag

Kösz a gyors reakciót és a választ.
Apropó Xonar Dx win 7en megyeget? Vagy vmeik?

(#10033) Degerg


Degerg
csendes tag

Mert vmi olyasmit olvastam hogy van driver win 7re Xonar xhez is ,de jatekban nem adja le a dolbyt. Ez igaz lehet?

(#10034) dudika10 válasza Degerg (#10033) üzenetére


dudika10
veterán

A hivatalos oldalon megtalálod, a DS DTSi-t támogat a D1 és DX pedig DDl-t támogat. Ha az erősítőd csak a Dolbyt ismeri akkor neked az utbbi kell, ha ismeri a DTS-t is akkor megfelel a DS is.
Igen, működnek természetesen.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10035) Degerg válasza dudika10 (#10034) üzenetére


Degerg
csendes tag

z5500-hoz lenne.
Jol veszm ki a szavaidbol hogy a ds jobb valasztas a d1 es a dx-nel, vagy nem jol veszem ki a szavaidat :)
Ennek fenyeben most mit ajanlasz :D
Mondjuk nekem meg nem tiszta hogy pl a dts miben kulonbozik a dd-tol.
(Most is kosz a gyors reagalast!)

(#10036) dudika10 válasza Degerg (#10035) üzenetére


dudika10
veterán

Optikain mindegy és a DS olcsóbb.

DD és DTS más szabvány, egyesek szerint a DTS jobb mások szerint a DD a jobb és van aki szerint egyformák. Szerintem mindegy.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10037) Degerg válasza dudika10 (#10036) üzenetére


Degerg
csendes tag

Aha, köszi!
Jól olvastam a honlapon hogy vmiféle optikai kabel adaptert adnak a hangkartyak mellé?
Ez konnyen beuzemeltetheto ugye? Vagyis hat csak be kell dugni vhova, igyvan? :)
Bocs h nyaggatlak most mar egy jo par oraja :)

(#10038) dudika10 válasza Degerg (#10037) üzenetére


dudika10
veterán

Mindössze 2 mozdulat. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10039) Kirtam válasza Degerg (#10037) üzenetére


Kirtam
tag

DS jobb, ha belegondolsz, hogy a HD filmek 98% DTS és nem DD hanggal jön.
Amúgy az adapter kb. olyan mint egy jack átalakító, rádugod az optikai kábel végére és úgy dugod be az aljzatba a hangkártyán.

(#10040) dudika10 válasza Kirtam (#10039) üzenetére


dudika10
veterán

A HD filmek 98%-a a D1-en és a DX-en is DD-ben jön ki. Sőt, még az alaplapikon is...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10041) Degerg válasza Kirtam (#10039) üzenetére


Degerg
csendes tag

S mi a helyzet pl bad company 2-vel, ott lesz DD? Vagy ott hogy fog megszolalni? Ha pl atallitom War Tapes-re, mit szol majd, betorzit? Mert sima hangkartyaval betorzit, meg ezzel a x-fi extreme sb1040-el is.

(#10042) Kirtam válasza Degerg (#10041) üzenetére


Kirtam
tag

A war tapes-nek pont az a lényege, hogy betorzít ez egy effekt mint a régi háborús felvételeken van, akármin is megy keresztül ezt a torzított hangot fogod hallani, a Xonar DS amúgy nem tud Dolby Digital hangot, az csak DTS-t tud, de mint mondtam a HD filmek többségén DTS hangsáv van és nem Dolby Digital, az mindegy hogy mit tud a hangkártyád ilyen szempontból, hang az lesz mindenképp, de a DTS előnyeit, apró részleteit csak olyan hangarival tapasztalhatod meg ami hardveresen dekódolja a DTS folyamot, Bad Company-nél meg csak akkor lesz DD hangod, ha ha Xonar DX-et veszel pl., vagy minden hangarit meg tudsz nézni a neten, hogy milyen hangsávokat tud hardveresen dekódolni.

(#10043) Degerg válasza Kirtam (#10042) üzenetére


Degerg
csendes tag

Aha, érthető, köszi, viszont akkor arra mit szolsz ha logitech G35-tel bad-ezek, ugye elvileg az DD-os beépített hangkartyaval, headphone-on nagyon szépen és tisztan szol, ha atteszem wartapesre, torzit, kimondottan nem jo vele jatszani, legrosszab ha tankban ulok es csak megyek vele. Ez lenne tehat a War tapes? :U

(#10044) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Van egy Creative X-fi xtreme gamer hangkártyám. Ezt szeretném összekötni egy LOGITECH Z-5500 vagy egy GENIUS SW-HF 5.1 6000-rel. Milyen kábel kellene hogy optikain össze tudjam kötni? Mennyivel jobb minőség az optikai kábel mint a sima? Z-5500 filmre(HD mkv),játékra megéri a felárat a 6000-rel szembe?

Köszi

(#10045) oPalRx7 válasza torma1981 (#10044) üzenetére


oPalRx7
tag

Geniust nem ismerem, a másik kérdésre válaszolok.

optikai kábel szabványos (toslink csatlakozó), emiatt egyfélét tudsz venni ilyen célból :)

optikai kábelnél a gép csak dekódolást végez (alaplapi hang esetén ugye cpu-terheléssel, külső chipnél ezt elkerülve) a hangot meg az optika túloldalán lévő DA chipek csinálják :)

szóval van olyan hangkártya, ami jobb DA-t csinál mint a Z5500, akkor nem éri meg az optikát használni, bár nagy különbség nincs.

(#10046) Degerg


Degerg
csendes tag

xonar ds, z5500- al van olyan gond hogy analogon, vagy stereoba szol vagy minden szol kiveve a center es sub.Hiaba allogatom akarhogy.A xonar vezerlopultban levo zeszt sem jelez semmi hangot a centerre es subra sem. Mit javasoltok, win 7em van, ez a driver van fent, 7.12.8.1777

(#10047) Degerg válasza Degerg (#10046) üzenetére


Degerg
csendes tag

Most annyiban változott hogy már megszolalt a sub es a center is de felcserelodve, a center a sub hangjait tolja, a sub pedig a centerét.

(#10048) Degerg


Degerg
csendes tag

Optikain filmezes kozben jo mert mukodik, nem cserelodik fel a sub center, de jatek kozben nem tudom beallitani h 5.1ben szoljon!

(#10049) Degerg válasza Degerg (#10048) üzenetére


Degerg
csendes tag

Megoldodott, be volt pipalva a xonar vezeroplultban a felcserélés.

(#10050) karel001


karel001
csendes tag

Sziasztok!
Hátha tudna nekem segíteni abban hogy vezérlő nélkül beköthető-e ez a subwoofer. szereztem egyet, és van egy z-640-es szettem de a csatlakozók nem pászolnak apa mindkettő de a kiosztás ugyanaz.
Vagy esetleg van-e valami bekötési módszer a vezérlő panelt kikerülve a hangkártyáról a d-sub csati pólusaira?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.