Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) penene válasza Ferdzsoo (#1350) üzenetére


penene
őstag

köszi :)

(#1352) Sub-S válasza penene (#1349) üzenetére


Sub-S
senior tag

''speciel én hallom a különbséget winamp és mediasource között... érezhetően...''

Audio clean-up nélkül?

(#1353) penene válasza Sub-S (#1352) üzenetére


penene
őstag

aha, legalábbis nálam az nincs bekapcsolva...

az EAXnál...

máshol is nézzek rá?

(#1354) ati2 válasza #72042496 (#1321) üzenetére


ati2
őstag

Általában, ha felnyomsz mindent 100%-ra akkor kb 1 V van a kimeneten a 0.7 V (= analog 0 DB) helyett és akkor már torzothat az erősitő. Persze csak akkor, ha a zene is ki van húzva 0 DB-re és a nincs túlméretezve az előerősitő.
Ezt pont a halkabb zenénék miatt találták ki, hogy azzokkat is normális hangerőn tudd halgatni.

A MASTER-t mindig érdemes kb 70%-ra rakni emiatt, de nekem a többi csúszka is 70% körül van, de azok lehetnek nyugottan 100%-on is.

(#1355) ati2 válasza penene (#1322) üzenetére


ati2
őstag

DSP = Digital Sound Processor, gyakorlatilag a hangkép összetettségét változtatja meg pl a Z-5500-ban is a Movie/Muisc effektet is egy DSP csinálja, csak az még 5.1-re is szétdobja a stereo jelet.

A Winamp-hoz, szabadon letölthető mindenfajta DSP (www.winamp.com->plugins->dsp vagy output). Pl a jobbak: Dee, Wow, PowerFX Sound Enhancer, ATSurround Processor stb.

Egyébként a winamp mintha jobban szólna wave-out -on mint a direct sound -on, de lehet hogy csak érzéki csalódás...

Az EAX/EQU/effekt/audio cleanup/cristalyzer -t is egy DSP csinálja, csak az fixen be van égetve az Audigy chipbe. Szoftveresen is meg lehet ugyanzeket csinálni, csak az jobban fogja a procit.

[Szerkesztve]

(#1356) penene válasza ati2 (#1355) üzenetére


penene
őstag

köszi az oktatást! :)

nekem is úgy tűnt, hogy jobb a wave out mint a directsound, picit.

Most mediasource playert használok, biztos abban is van ilyen DSP... De majd megpróbálkozom ezekkel is. Mert amúgy a winamp kezelése jön be :D


Üdv.

(#1357) _calogero válasza ati2 (#1355) üzenetére


_calogero
tag

Elképzelhető, hogy én is beleképzelem, de nekem is picit feszesebbnek, hangyányit ''tisztábbnak'' tűnik a wave out, így nekem mindig az első lépés átállítani erre a winamp-ot install után!
pfff... a fene tudja... :D

(#1358) anjani182 válasza _calogero (#1357) üzenetére


anjani182
őstag

Én megmondtam, hogy jobb a Winamp!!! :Y :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1359) Harry Potter válasza anjani182 (#1358) üzenetére


Harry Potter
csendes tag

Valaki tudna hozzá álványt mert a logitch oldalán a vidoban van álványa és kéne nagyon megköszönném ha tudna valaki segiteni fontos lenne

[Szerkesztve]

(#1360) Harry Potter


Harry Potter
csendes tag

Amugy vannak még ilyen különleges rejtet dolgai a cucnak mert az is érdekelne a
Digital SoundTouch ra gondoltam mert még biztos kell lennie

(#1361) _calogero válasza anjani182 (#1358) üzenetére


_calogero
tag

Mi van??
Jobb mint mi? :F
Én audio lejátszásra nem is nagyon használok mást már úgy 6 éve, de ez az 5-ös úgy bugzik mint az állat, a kettes meg nem tud video lejátszást, ami viszont nagyon hasznos feature! :(
Emiatt mostanában keresgélek más lejátszót, mert a tököm tele van már vele!

A Sonique-ot kb 5 éve kipróbáltam, de pár nap után ment a kukába. Letöltöttem a lentebb belinkelt verziót de ez is max 30 percet volt a vinyón!

(#1362) Kukabúvár válasza Harry Potter (#1359) üzenetére


Kukabúvár
csendes tag

Sztem az nem gyári állvány....hanem valami amire rárakták a hangfalakat...

(#1363) Harry Potter


Harry Potter
csendes tag

De nekem valami olyan álvány kéne mert az olyan jó volt szóval valaki tudja hogy milyen álvány az irjon vagy keresen nekem nagyon megköszönném :)

(#1364) #72042496 válasza _calogero (#1361) üzenetére


#72042496
törölt tag

Windows Media Player!
De komolyan, eleinte rühelltem, minden bajom volt, kiütést kaptam mikor megláttam, mostanra viszont nagyon megtetszett, egy MPlayer-t, ill. PowerDVD-t leszámítva nincs is más lejátszóprogram a gépen. :)

(#1365) _calogero válasza #72042496 (#1364) üzenetére


_calogero
tag

Ha nem a classic-ról, hanem a ''gyári'' wmp-ről van szó, azt csak azért nem szeretem, mert belebarmol az ID3 tag-ekbe. Vagyis, ha jól emlékszem az 1.1-es ID3 hiánya esetén szépen létrehozza azt! Ilyenkor természetesen más lesz a CRC-je is a file-nak.
Próbáld ki: másolj át 1 mp3-at egy dirbe, szedd ki az id3 tag-eket (winamp), nyisd meg wmp-ben, majd újra winamp-ben.

MOD: Nem csak ezért nem szeretem, sokminden másért sem, de ez nyomós érv, hogy ne használjam!

A winamp mellett szól még, hogy kiválóan konfigolható, és a billentyűkombinációkkal gyorsan és egyszerűen kezelhető.
Hétvégén felraktam az 5.21-est, és a History szerint már az 5.2-estől totálisan szünetmentesen játsza az mp3 file-okat! :Y
Egy koncertbe belehallgattam, és nagggyon tuti. :C
Meg úgy látom jelentősen csökkentették (kb 1 mp-re) a bezárás követő azonnali megnyitásnál jelentkező 5-6 mp-es döglődési időt. Korábban ilyen pl egyáltalán nem volt!
Egyes mpeg2-es file-oknál viszont még mindig csak az első képkockát mutatja kimerevítve, míg a hang az szépen megy.

[Szerkesztve]

(#1366) penene válasza _calogero (#1365) üzenetére


penene
őstag

és 5.21es winamphoz (5.2 felett), mliyen plugint használsz/javasolsz?

én a Mediasourceszal vok így, hogy nagyon tetszik winamp után a hangja (sokkal tisztább), viszont kezelhetőségben a winamp a király...

vagy te DSP plugin nélkül használod?

(#1367) _calogero válasza penene (#1366) üzenetére


_calogero
tag

Csak a beápítetteket használom!
Nagyon régen gyűjtögettem, próbálgattam cuccokat hozzá, de már nem érdekel a dolog!

(#1368) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Valaki segithetne nekem!
DTS-ben nincs hang nálam nemtudom hogy kell beállitani!
Power DVD 6.0 át használok!

(#1369) penene válasza _calogero (#1367) üzenetére


penene
őstag

Aha, a beépített az nekem nagyon gyengén szól (Mediasourcehoz képest)... :D

Pedig nincs olyan jó hangcuccom, mint neked, és mégis hallatszik.

(főként tisztaságra gondolok minden tartományban).

(#1370) #72042496 válasza Intruder A 6 (#1368) üzenetére


#72042496
törölt tag

1, Ha analóg átkötést használsz:
A lejátszóprogramban 6 Speakers-t állíts be, a Z-5500-on 6CH Direct-et, ha a hangkártyád tud hardveresen DTS jelet dekódolni, azt is állítsd be a software-ben. AC3 Filter-ben (ha van a gépen) szintén 6 Speakers-t, vagy 5.1-et állíts be.
Ha a hangkártya nem dekódolja a DTS-t, akkor azt a PowerDVD megcsinálja, ha jól tudom.
Ha nem, akkor majd a többiek kijavítanak. :)

2, Ha digitális átkötést (coax/optikai kábel) használsz:
A lejátszóprpgramban, ill. minden software-ben SPDIF-et állíts be, a hangkártya software-ében állítsd be az External Decoder-t. A SoundTouch-ot a megfelelő (Coax/Optical) bemenetre álítsd.

(#1371) Intruder A 6 válasza #72042496 (#1370) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Analógra van kötve !
Próbáltam ugy ahogy leírtad de úgy nem jó!

(#1372) #72042496 válasza Intruder A 6 (#1371) üzenetére


#72042496
törölt tag

Milyen hangkártyád van?
Mindjárt megyek haza, meg is nézem, hogy így működik-e, ahogy írtam, de működnie kell.

Gondolom az öszekötésben nincs hiba, a Z-5500 és a hangkártya tesztje is szépen végigmegy.

Feree13: Újonnan nem, használtan viszont ahogy nézem 55 és 60K között megy a Ph!-n, s ki is lehet próbálni, nincs-e valami szérianyűgje neki. :)
(Ami engem illet, a Mistralban egy fogpiszkálót sem vennék, ha érdekel miért, írd be az üzlet nevét a Ph! keresőbe.)

[Szerkesztve]

(#1373) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Valaki tud ennél olcsóbb helyen Z-5500-ast?
[link] (a Hangfal - Sorround rendszereknél kell keresni :) )
Ha igen pls jelezze mert venni szeretnék.
:R


[Szerkesztve]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1374) Intruder A 6 válasza #72042496 (#1372) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Audigy 2 ZS-m van!

(#1375) #72042496 válasza Intruder A 6 (#1374) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az AudioHQ-ban a Device Controls/Decoder fülön bepipáltad a Use Installed Decoder-t?
Ha van a gépen AC3 Filter, azt uninstalláld. Az Xp-ben és a WinDVD alatt is be van állítva az 5.1-es hangszóróelrendezés?

Nem tudom miért nem szól, ilyen beállításokkal működnie kellene! :F

(#1376) _calogero válasza penene (#1369) üzenetére


_calogero
tag

Én alaplapi kártyát használok. A Mediasource csak Creative kártyákkal megy, nem? :F
Egyébként nem a gépre van kötve az S750, de azt írtam korábban! :)
Zenét 70%-ban pedig az NW-HD5-ön hallgatok utazáskor, az meg messze viszi a pálmát minőségben. Egy iPod tulaj haveromnak megmutattam pár hónapja, és alig tudtam kicibálni a kezeiből! Én is belekóstóltam az iPodba, és nem lepődtem meg a reakcióján! Jelentősen gyengébben teljesített a kis fehér jószág! :P
De egy szava sem lehet, fél liter kólával nyerte a kütyüt az egyik kupakos nyereményjátékkal. :D

Az problémás 5500-asokat javították/cserélték már a pórul járt tulajoknak?

(#1377) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

1373 # -asra az is elég ha valaki azt írja hogy nem.

Pls nézzétek meg.... :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1378) #72042496 válasza Ferdzsoo (#1377) üzenetére


#72042496
törölt tag

#1372 ;)

(#1379) penene válasza _calogero (#1376) üzenetére


penene
őstag

ja bocs, nem szóltam! :)

Elfelejtettem, hogy te nem a gépből akarsz minőségi zenét hallgatni (alaplapi;))

(#1380) assasin_bug


assasin_bug
csendes tag

Sziasztok,

Zenehallgatásra mennyira alkalmas a cucc?
Az nyilván stereo lenne bár van pár dts-es audio dvd-m is.
Menniyre lehet összehasonlítani egy erősítő és két nagyobb hangfallal?

Köszi,

ab

(#1381) Intruder A 6 válasza #72042496 (#1375) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Próbáltam ugy ahogyan leirtad de igysem akar megszólalni a dts!
Esetleg optokai kábelt hol lehetne hozzá venni?
és milyet vegyek?

(#1382) #72042496 válasza Intruder A 6 (#1381) üzenetére


#72042496
törölt tag

Optikai kábelt Elektro World, Media Markt, hasonló üzletekben, vagy bármely audio / elektronikai boltban találsz. Hogy milyen kell hozzá, az korábban már sokszor elhangzott a fórumban, ill. a hangfal kézikönyvében is megtalálod!
(A Z-5500-nak Toslink jack kialakítású az optikai bemenete.)
Arra hadd hívjam fel a figyelmed, hogy az Audigy2-n nincs optikai kimenet!

A coax kábelre 3,5 mono jack -> RCA átalakítót kell húzni a hangkártya felől. Az EAX Console-os művészkedések után előfurdulhat, hogy nem (jól) jön át a DD / DTS stream, ezért ha ott bekapcsotál valami effektet, azt kapcsold le.
A SoundTouch mit ír ki, mikor digitális jelet kellene fogadnia? Serceg esetleg ilyenkor a rendszer, vagy semmi hang nem jön belőle?

assasin_bug: Én zenei tekintetben is nagyon elégedett vagyok vele, de ez az edigi hozzászólásaimból is biztos kiderült. :) Azt, hogy erősítő+stereo hangfalakhoz viszonyítva mit tud, személyes tapasztalatom alapján meg nem mondom, mivel sosem volt olyanom. :B Viszont ha visszolvasol, sok dicsérő szót találhatsz nálam tapasztaltabb és / vagy hozzáértőbb fórumtagoktól!

Egy referenciám azért mégiscsak akad; hétvégén meghallgathattam Nagybátyám rendszerét:
- Proac Response One-SC hangfal
- Csöves előerősítő csöves tápegységgel
- Triode 211 csöves végerősítő (sztereo), General Electric VT4C csővel. (Ez 62x28x25 cm, 40 kg, a trafó (tápegység) gyantával van kiöntve. :Y)
- Mission DAD5 CD játszó
- LiTe DAC-50
- Audience (Conductor) hangfalkébel és összekötőkábelek


Hát ööö...nem volt szar. :D Sőt, mintha némelyest mintha szebben szólna, mint a Z-5500. :))

(#1383) ati2 válasza assasin_bug (#1380) üzenetére


ati2
őstag

Szóval annál a stereo rendszernél amit kb ennyiért kapnál annál jobban szól, de azért nem versenyképes egy JBL / Infinity vagy Harman-Kardon cuccal zenehalgatásra.

(#1384) ati2 válasza Intruder A 6 (#1381) üzenetére


ati2
őstag

Nekem sima A2-öm van, ott van az Audio HQ-ban egy olyan beállitás, hogy decoder:
1. Dolby Digital (AC3) decode
2. SPDIF passtrough (note external decoder required)

De a 2-es módban a lejátszó programnak is kell tudnia kirakni az 5.1-es jelet a Coax kimenetre pl: power dvd

Közben vettem optikai kábelt is a Tesco-ban kb 1800 ft volt az 1.5 m-es Hama.
Semmi külömbség nincs hangzásra coax és az optikai között (vagy nagyon minimális), és a búgás is megmardt :(
De optikaival, csak az asztali dvd-t tudom bekötni...


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1385) assasin_bug válasza ati2 (#1383) üzenetére


assasin_bug
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, olvastam a korábbi hsz-eket, de gondoltam azért megkérdezem. Nekem az a problámám, h ár/teljesítmény arányban elég jó, csak én sok zenét hallgatok. Játékoknél nem érdekel annyira a térhatás. Viszont ami tetszik bnne a távirányító, a dts-dekóder és a klasz mélynyomó.
Erősítőből meg akkor rögtön vmi jobbat kéne venni, meg 2 tisztességes hangfal(pl. b&w) és már 250e körül járnék, annyim meg nincs. Ezért tűnik jó alternatívának ez a z-5500-as. Legfeljebb ha összejön egy ksi pénz egy új cuccra akkor ezt elpasszolom it a ph-n, mert azt is olvastam, h 60e ért azért el lehet nyomni használtan.
Vmelyik nap beugrom sztem media-ba v a fukaros boltba h meghallgassam.

Amit hiányolok a holnapról az egy kicsit komolyanbb specifikáció :-/

köszi mégegyszer a hsz-eket!

ab

[Szerkesztve]

(#1386) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

aszongyák Logiék, hogy megoldották a bugot, viszem is a szervizbe a cuccot

(#1387) Ati_X_321 válasza Ati_X_321 (#1386) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

mégse oldották meg a hibámat, csak a pukkanásos dolgot, de nekem más a gondom amit viszont nem
cserélni nem tudják, csak pénzt vissza, aszonták DHL-es fuvarral elhozzák Balatonberénybőőől

(#1388) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Hali!

Ezek a kábelek jók-e? A Z-5500 és a gép ősszekőtésére?

[link]

http://www.edigital.hu/product.php?productid=22605&cat=611&page=2

(#1389) Harry Potter válasza Intruder A 6 (#1388) üzenetére


Harry Potter
csendes tag

Jó a kábel de ezen ne sporolj én Hama-t vettem 1m-eset 3000 huf volt aranyozott stb és nagyon jó dupla szigetelés van rajta meg minden ajá :) lom neked is

(#1390) Intruder A 6 válasza Harry Potter (#1389) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Webárúházban nem tudsz valahol?
valami jót!
olyan ,5-ős átalakitó is kellene !

(#1391) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Bocsi 3,5 mm-es átalakitót akartam írni!

(#1392) Harry Potter


Harry Potter
csendes tag

Én a mediamarktban vettem és van hozzá átalakitó ami nem 3.5 feles hanem 2.5 kell neked az olyan 500 huf volt

(#1393) Harry Potter


Harry Potter
csendes tag

Amugy nekem Audigy 2 zs-em van annak a digitális kimenetébe 2.5 kell de a többibe is neked milyen hangkarid van

(#1394) Intruder A 6 válasza Harry Potter (#1393) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Ugyanolyan mint neked!
Szóval aztmondod media markt!
Az a baj hogy rűhellem, drága szerintem valami webboltban lenne jó megvenni mert akkor nemkéne elutazgatnom a Médiába4

(#1395) #72042496 válasza Harry Potter (#1393) üzenetére


#72042496
törölt tag

3.5-ös jack kell az Au2-höz!

(#1396) Harry Potter válasza #72042496 (#1395) üzenetére


Harry Potter
csendes tag

Én nálam 2.5-es jack van és tökéletes mégpedig azért mert a koax 1 jelet küld ki arra meg elég 2.5-es jack :)

(#1397) ati2 válasza Harry Potter (#1396) üzenetére


ati2
őstag

2.5-ös nem létezik!!!

Vagy 2.6 (nagyon kicsi), vagy 3.5-ös van (kicsi), vagy 6.3-as (nagy).
De áltálabán a 3.5-ös van használva a legtöbb helyen.

[link]

3.5-ösből és 6.3-asból is van mono és stereo is!

A sima A2-höz meg 3.5 mono átalakitó kell...

[Szerkesztve]

(#1398) Harry Potter


Harry Potter
csendes tag

Nekem is lenne egy problémám van egy audigyi 2 zs hangkártyám és egy z-5500 és néhány mp3-nál ocsmányul szól ezzel mit lehet tenni help me!!!

(#1399) Deluxe00 válasza Harry Potter (#1398) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Minden mp3 ocsmányul szól!Hallgass cd-t!

(#1400) Harry Potter válasza Deluxe00 (#1399) üzenetére


Harry Potter
csendes tag

Irjam ki öket cd-re attól mi változik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.