Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#304651) brumi1024 válasza radi8tor (#304650) üzenetére


brumi1024
veterán

A listaár egyébként itt Rolex jellegű: jól néz ki, de papíron ennyi, éveket kell rá várni/több más modellt venni előtte. Valamit javult a helyzet az utóbbi időben, de az RS az a GT-k közt is különleges.

[ Szerkesztve ]

(#304652) bitpork válasza radi8tor (#304650) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Figyman nin ott melohely meg ahova mentel? Gyanus vagy nekem ezzel a nezegetesekkel

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#304653) radi8tor válasza bitpork (#304652) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hehe, az ember merjen nagyokat álmodni.

Focus ST-re fáj a fogam, de szerintem nem lesz belőle semmi.

⭐ Stella

(#304654) radi8tor válasza brumi1024 (#304651) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja azt hallottam, hogy nem lehet rögtön ilyet venni, kell előtte pár Porsche-t venni.

⭐ Stella

(#304655) MunezXBK válasza brumi1024 (#304649) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vágom, dolgoztam Porsche autóházban. Kulcstartó 100€-tól.

(#304656) Szada85 válasza tboldi (#304643) üzenetére


Szada85
aktív tag

Tassi Attiláé (vagy kedves apukájáé), ő meg tippre közelebb van a 60-hoz, mint a 180-hoz. :K

(#304657) radi8tor válasza Szada85 (#304656) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bingó, és ilyen volt fóliázás előtt: [link] #tiktokalert

⭐ Stella

(#304658) brumi1024 válasza MunezXBK (#304655) üzenetére


brumi1024
veterán

Jaja, emlekszem, hogy dolgoztal ott. :K

[ Szerkesztve ]

(#304659) Tom1939


Tom1939
őstag

Kérnék szépen ajánlást Pestről Szlovákiába egy napos kis autós bevásárló körút célpontra. Bevásárlás kaja lenne (folyamatosan azt hallom hogy jobb a minőség, alapvetően arra mennék nem a spórolásra), ha van valami jó kajálda vagy kirándulóhely ami kényelmesen belefér a napba az bónusz. Most hogy van rendes kompresszoros hűtő a kocsiban - szintén topicos ajánlásra - ráérek nyugisan megtenni az utat bevásárlás után is :)

[ Szerkesztve ]

(#304660) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Szélvédőre ajánlottak ezek az esernyők? Van valakinek? Más javaslat? Bármelyik jó kb? Méret nyilván fontos azon kívül :R

(#304661) pit stop válasza MunezXBK (#304655) üzenetére


pit stop
addikt

Gondolom gondolkodás nélkül veszi meg az a réteg, vagy...?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#304662) Tsebacsi válasza Tom1939 (#304659) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Melyik a jó kompresszoros hűtő? Nekem is linket pls :)) :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#304663) MunezXBK válasza pit stop (#304661) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Valószínű, de én nem azon a részlegen dolgoztam.

(#304664) Tom1939 válasza Tsebacsi (#304662) üzenetére


Tom1939
őstag

Itt ajánlották a márkát, én [ezt] vettem, mert valami laposabbat akartam ami nem dől el nagy rögzítés nélkül. Hogy mennyire tartós lesz azt meglátjuk, de egy hasonló dometic 300k környéke (legalábbis amit találtam). De 28 fok kint, ki tudja mennyi a csomagtartóban mellett -18-at tudta a jégkrémnek.

Fontos ennek kb csak akkor van értelme ha van mellette akku is (legalábbis nálam a hybrid rav4 rögtön lekapcsolja az áldást ha leállítom), hacsak soha nem lesz parkolóban hagyva kis vársonézésre (mondjuk mostanában szállások is szeretik elfelejteni a hűtőt). Én egy Anker 522-öt vettem mellé (éppen sehol nem látok mondjuk, 83k volt iponnál nemrég). Nekik is van [olyan] amiben már van benne is akku de magasabb fajtából (plusz szerintem külön is jó egy combos powerstation, erről 300 W-ig elmegy más is pl notebook).

Ja és a budaörsi ipari parkba vannak, sem az odajutás sem az ott parkolás nem a legegyszerűbb (nem szörnyű, de nem a besétálok a plázába esete).

(#304665) simonjoe válasza Tom1939 (#304659) üzenetére


simonjoe
őstag

Csütörtökön voltunk kint. Először Komárno Kaufland volt a cél. Reggel, vagy délelőtt kilenckor akkora volt a tömeg, h az áruház parkolójában helyre kellett (volna) várni. Átmentünk Párkányba a Billa-ba, ott vásároltunk be. Azt kell, h írjam, összességében nem olcsóbb, mint itthon, de ha célirányosan, pl. száraztészta, halkonzervek vagy esetleges aukciók keretén belül sikerül valamit venni akkor talán.
A minőség tekintetében pariban van pl. az érdi Interspar-ral. De, egy itthoni Lidl vagy Aldi mélyen alatta van. Ha valóban a minőség dominál akkor Ausztria!
Kirándulni, ahova csak szeretnétek, jók az utak, szuper kint autózni. Mehettek a vízlépcsőt megnézni, Besztercebánya vagy kicsit feljebb Donovaly és vagy környéke. Étterem meg kajálda ami nektek szimpatikus, mindenhol kedvesek, az árak alig jobbak mint itthon, viszont a minőség veri a hazait. Tévhit viszont, h nincs kint szervizdíj, szinte már mindenhol, még egy beülős hambisnál is van.

Joe

(#304666) Tom1939 válasza simonjoe (#304665) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm! Ugye jól emlékszem hogy matrica csak autópályára kell Szlovákiába (tehát nem általános úthasználat, csak autópálya díj van mint nálunk)?

Szerk: +1 Ausztriai minőségre, de kicsit sok 1 napos kirándulásra (plusz az M1 mindig lutri a mikor jön a gigadugó különszámban).

[ Szerkesztve ]

(#304667) focvis válasza rbalint88 (#304590) üzenetére


focvis
veterán

Én is elmentem a Concours mellett, láttam pár autót trelerre rakni, ill. tréleren, szépek voltak. Kirándulós fogyi Füredig 5,0 [kép] (majd az M7 után 5,7, 120-150).
M7 visszafelé is nyugodt volt, sőt a Budaörsi út sem állt be. :F

M7-en elgondolkodtam, hogy milyen balfaszul néz ki az új Q5 (vagy ez Q6?):
Virsli gumik. A kerekek behúzva a kasztni alá, mint egy csámpás kiskutya. Magasabb, mint széles. Csillogó műkróm hegyek.
Felüdülés volt látni utána egy versenykék X5M-et, ha már tégla, legyen ütős.

(#304668) simonjoe válasza Tom1939 (#304666) üzenetére


simonjoe
őstag

Csak a pályán kell matrica, ha csupán egy napra mentek nem szükséges, a legkisebb náluk 10 napos és az 12EUR. A feleségem most mondja, mindenképp említsem meg, h a sajtok nagyon finomak kint. :DD Sajnos tényleg lutri az osztrák út, mi Szomathely felé szoktunk kerülni és Oberwart meg környéke a cél. Gaberl-hágó ami még viszonylag közel van, nagyon jó túraútvonalak vannak a hágón.

Joe

(#304669) Tom1939 válasza simonjoe (#304668) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi!

(#304670) Qru válasza focvis (#304667) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi is nyomtunk egy rokonlatogatast, 7.42 (bc 7.19). Ha nem elozgetek par tizedet hozhattam volna. Az eGolf utan jot tett a lelkemnek a boxer ugatasat hallani. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#304671) szőröscica válasza Tom1939 (#304669) üzenetére


szőröscica
addikt

Mult hetvegen ajanlottam besztercebanyai helyeket, nezd vissza. :) boltbol mi a Kauflandot kedveljuk.

Mai fogyi: 5.8. Rossz volt az M3 visszafele, tobb mint 2 ora netto menetido volt Miskolc-Rakospalota. Ahol lehetett haladni, ott 130-140 kozott utaztunk, de sokat alltunk.

(#304672) Qru válasza szőröscica (#304671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hazafele nem mertem bevallalni az M3-at, az nagy szivas ilyenkor.

#nincsbennetarcsi

(#304673) Tom1939 válasza szőröscica (#304671) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi, visszakeresve emlékszem is már (néha itt azért lusta vagyok behozni 300+ hozzászólást 2 nap alatt :) ). Talán az kicsit sok lesz 1 napon belül mint távolság (bár gondolom a kauflandben ott kisebb a tömeg mint a határon), de bejegyeztem az éttermet a térképen.

(#304674) bitpork válasza focvis (#304667) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Q6 vellanyos lesz csak. Q5. És gondolom már megérted miért is Q7 lett :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#304675) sagesz93 válasza rbalint88 (#304590) üzenetére


sagesz93
addikt

Nálunk is megvolt ma az Abarth-al, Győr-B.füred-Tihany-Győr trip, 7,5 lityis fogyasztással(végig sport mód, előzések stb. de azért annyira nem siettünk), hál isten ma nem volt nagy tömeg, szépen el lehetett lenni a rendezvényen, pont láttuk a 13:00 eredményhirdetést amihez felvonultak, a felhozatal idén sem volt rossz.
Tihanynál nyitott tetővel hagytam a parkolóban a kocsit, kb 1,5 órát voltunk távol, visszafele menet láttuk, hogy kb 5-10 fő nézi az autót közelről-távolról (nem rossz arcúak, félreértés ne essék), nekem kicsit meglepő volt, máskor lehet inkább nem hagyom nyitva :DDD De jól esett az 1-2 szép szó, a többségnek nagyon tetszik az autó :B
Ja és egy 8as számokból álló fotó is elkészült 88888km

Még gyorsan reggel sikerült autót is venni, párom öccsének néztük már egy ideje, pont helyben (Győr) tettek fel tegnap este egy 1.4 t-jet bravot, újkora(2008) óta 1 tulaj, 145k km, gyöngyházbordó+sport csomag, gyári állapot, hibamentes gép, esküszöm még irigykedtem is :)) . Sikerült kora reggel az első telefonálónak lenni és oda is érni. 1,290-ről lealkudtuk 1,1-re (vezérlést kell cserélni ha az időt nézzük, de a szíj amúgy szép volt), bomba vételnek könyveltük el :R

[ Szerkesztve ]

(#304676) Pfiucska válasza bandus (#304624) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Koszi mindenkinek, nagyon sok hely volt az olimpiai park kornyeken es volt egy a szelen, ahonnan mar csak egy oldalrol tudjak ramvagni az ajtot, ugyh ott alltam meg.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#304677) Qru válasza sagesz93 (#304675) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azert nyitott tetovel sztem se hagyd ott a gepet huzamosabb ideig. Haveromnak a madar pottyantott bele pl. :D

#nincsbennetarcsi

(#304678) bandus válasza Tom1939 (#304659) üzenetére


bandus
veterán

mit vettel vegul?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#304679) szőröscica válasza Tom1939 (#304673) üzenetére


szőröscica
addikt

Zólyomi Kauflandban szombat délután 4 körül 3 perc alatt sorra kerültünk a pénztárnál. Automata kassza is van, csak alkoholt is vettünk, nem akartam ott bohóckodni.

Kényelmes 1 napos karika, még az én párom sem hisztizett, pedig ő nem tűri jól a hosszú autózást.

[ Szerkesztve ]

(#304680) bandus válasza focvis (#304667) üzenetére


bandus
veterán

ez szerintem egy regi q5, talan ezt is 2019tol gyartjak, hamarosan jon az uj.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#304681) focvis válasza bitpork (#304674) üzenetére


focvis
veterán

Sokat mentem emögött, volt időm rácsodálkozni, az előd Q5 nem volt ennyire béna, na meg ez a pezsgő metál. Brrrr.

Valóban, a Q7 legalább kocka. (Abból a mozdony orrú nagyon kikopott az utcaképből.)

bandus: Ja, tudom, hogy nem vadiúj, csak nem szoktam alaposan nézegetni ezeket hátulról, most fennakadt a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#304682) Tom1939 válasza bandus (#304678) üzenetére


Tom1939
őstag

Egy [kicsi] 18 literest.

(#304683) szőröscica válasza Qru (#304672) üzenetére


szőröscica
addikt

Fuzesabonynal volt rossz a tereles miatt, illetve Fotnal elutottek egy motorost mar szinten a terelesnel. :(

(#304684) focvis válasza sagesz93 (#304675) üzenetére


focvis
veterán

Madár belecsinál, macska, kisgyerek bemászik, jön egy zápor. Jobb bezárni. :K

(#304685) Qru válasza szőröscica (#304683) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor vt esemeny. Szegeny motoros...

#nincsbennetarcsi

(#304686) Emunem válasza Tsebacsi (#304504) üzenetére


Emunem
aktív tag

Thule 160-at simán bírta, csak asszony mondta, hogy lassabban menjünk, mert "csak" az ö ruhái voltak benne... :DDD

"... hát persze ..."

(#304687) Qru válasza szőröscica (#304679) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van ott mas latnivalo is? Csak shoping miatt nem mennek el odaig.

#nincsbennetarcsi

(#304688) szőröscica válasza Qru (#304687) üzenetére


szőröscica
addikt

A var elvileg szep, de en sosem voltam ott. Szuk fel orara onnan van Besztercebanya, ott viszont nagyon hangulatos az ovaros.

Ha csak Kaufland, akkor Bp-rol szerintem a levai vagy a komaromi lehet a nyero. Es nem feltetlen az arak, hanem inkabb a termekek miatt. Mi nagyon szeretjuk a sajtokat (asszony szegeny mar nem eheti), pekarukat (azt sem), virslit, sort, stb. onnan.

(#304689) cOxeR válasza sagesz93 (#304675) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem hagyunk autótetőt nyitva, az emberek, 99%-a ugyan nem fog hozzányúlni, ha nyitva van az autó akkor se, de állandóan van az az 1% aki ilyenkor éli ki magát... bedobja a rágót a csikket, sorolhatnám... amúgy meg nem praktikus, elég egy poros nap, tökig lesz porral az egész, vagy levelekkel, madárkakával.

Mai vicces forgalmi rend változás (lámpa lesz) van hazafelé jövet, balra kanyarodni tilos részen bekanyarodott a főszer előttem, szinte a szembejövő sávba (már a lámpatartók is fent vannak az új lámpás kereszteződés indításhoz), ahol épp egy rendőr jött vele szembe, no és mi lett? Semmi, rendőr lassított elengedte és mindenki ment tovább mintha semmi se történt volna. :U - én vagyok az tuti lekaszálnak.

Más, Veresegyház Medveotthon, hát hogy is mondjam, nem voltunk vagy 8-9 éve szerintem, de most meglehetősen negatív volt a tapasztalat.. minden le van lakva, mosdó retek, csöpögő csap... igazából a terület is olyan elhanyagolt volt... nem érte meg elmenni.
Az meg hab a tortán, hogy elkérnek közel 3k-t belépőre, majd képesek a puszta közepén, még 500 Ft-ot legombolni parkolási díjnak, a bevezető utón meg nem lehet parkolni... azt persze tökig kitáblázták. Vicc az egész... kérnének inkább 3200 Ft-ot és lenne ingyen a parkolás.

[ Szerkesztve ]

(#304690) F_Zolee válasza cOxeR (#304689) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mai szösszenet, hogy osan parkolóban a jóemberünk a bevásárlókocsi tároló mellé akart beállni de nem tudom, hogy hozta össze de úgy fordult rá, hogy meghúzta a kocsi oldalát. Mondanom se kell csomó üres hely volt. Nem tudom mennyi ideig bénázott ott de végül csak ott maradt. Aztán valahogy még ki is kellett szálljon ha már jobban ráállt a tárolóra. Előre-hátra próbálkozott mikor sétáltam mellette, hogy csak pár centire volt a "kordontól". Visszafele néztem meg mit alkotott az autó oldalával, mert recccsenést hallottam bejárat felé sétálva. :D

Medveotthon régebben se volt valami nagy színvonalú. Oda is max csak gyereknek éri meg elmenni.

(#304691) bigdady


bigdady
nagyúr

Nyest ellen hova érdemes rakni a motortérbe az illatositot? Szélvédő mosó folyadék környékére? Jó lenne nem gyulladna ki :)

(#304692) tototos válasza szőröscica (#304671) üzenetére


tototos
őstag

Mi Szerencs-Bugyi távolságot tettük meg 2,5 óra alatt. Egy araszolást leszámítva teljesen jól járható volt az M3. Délután 6-kor indultunk.

Kicsit off: Mondjatok valami rosszat a Tesla Model 3-ra mert egyre jobban mozgatja a fantáziám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#304693) doddencs


doddencs
senior tag

Valtogombot akarok rendelni egy 2009-es Civic-hez. Az lenne a kerdesem, az utangyartottakkal milyen tapasztalat van?
Peldaul ezt eleg sok helyen aruljak: [link]

Vagy van tuti beszerzesi forras?

(#304694) polonic válasza tototos (#304692) üzenetére


polonic
félisten

Nem konkrétan az autóról.

Elon Musk, undorító vállalati kultúra ---> nem támogatom a pénzemmel.

[ Szerkesztve ]

(#304695) Peter.70 válasza tototos (#304692) üzenetére


Peter.70
őstag

A Magyarországi szervízre többen panaszkodnak mint amennyien nem

(#304696) Qru válasza szőröscica (#304688) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Koszi! :R

#nincsbennetarcsi

(#304697) Qru válasza cOxeR (#304689) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

3-4 eve voltunk akkor meg nem vt nagyon lelakva. Viszont a parkolas mar akkor is fizetos volt.

#nincsbennetarcsi

(#304698) brumi1024 válasza tototos (#304692) üzenetére


brumi1024
veterán

Az összeszerelési minőség hagy kívánnivalót maga után, bele lehet futni nagyon silányul összerakott példányba.

(#304699) radi8tor válasza bigdady (#304691) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oda tedd ahol biztos járkálna. A tágas helyekhez.
És hogy eső ne érje.
Kormánymű környékén másznak be a motorházba.

⭐ Stella

(#304700) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Erre mi a magyarázat?

Eddig is csinálta az autó de nem jöttem rá mikor.

Tehát ha nyitva az ajtó és váltok akkor kidobja "hibaként" hogy N-ben van. Bár rákerestem és ez a normális. Mondjuk én tudom tolatni meg minden.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.