Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#239001) Qru válasza Snoop-y (#239000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen sokan azert mennek a kozepsoben/belsoben. Amivel akkor nem is lenne gond ha lehuzodna ha vkit feltartana.

#nincsbennetarcsi

(#239002) Snoop-y válasza Qru (#239001) üzenetére


Snoop-y
veterán

En mar kinottem a versenyzesbol ha lehetoseg van ra elengedek barkit :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#239003) cOxeR válasza Snoop-y (#238999) üzenetére


cOxeR
Ármester

Külön állatfaj… nálam is van, mindkettőbe, ebből szokott a lenni, hogy mikor elektromossal megyek, jön mögöttem a letolom típus hisz ez elektromos, aztán mikor lemegy előlem valaki, tolok egy padlót 140-ig, az “vitarás” csak szorítja a kormányt és lemarad… konstatálva, hogy hiába tolakodott. Z4-et ritkán akarják letolni.

(#239004) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Olyan fura az új Mercik formavilága…

⭐ Stella

(#239005) tboldi


tboldi
nagyúr

Egészen tetszetős így típusjelzés nélkül. :))


[ Szerkesztve ]

(#239006) fant0mi válasza tboldi (#239005) üzenetére


fant0mi
addikt

Mondtuk mi, csak lassan hiszed el. :)

(#239007) tboldi válasza fant0mi (#239006) üzenetére


tboldi
nagyúr

Thermal throttling van az agyamba’. :DDD

(#239008) Petyyyyy válasza fant0mi (#238997) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem is tudom már ki mesélte, hogy a Svájci közlekedés is hasonló. Jó, tudom az elborultabb, de hogy ha ott 130 a limit és 135-tel előzöl, akkor magyaráz meg integet a másik, hogy hovarohansz ember?? :D

tboldi - Így jó, nem kell rá semmilyen felirat szerintem.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#239009) -v- válasza Petyyyyy (#239008) üzenetére


-v-
addikt

Senki sem magyaráz meg integet :)

(#239010) macilaci78 válasza radi8tor (#238994) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Abban a semmittevésbe biztosan bealudnék, ha se kormányozni, se pedálozni nem kellene. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#239011) MunezXBK válasza Petyyyyy (#239008) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs 130, max. 120.

(#239012) sagesz93


sagesz93
addikt

Na ide is becsekkolok az új gépezettel, pénteken vettem át, a kis Balenoból átülve elég űrhajó a gép. [kép]
A békebeli hibrid Auris után meg mintha egy plug-in lenne, annyira sokat képes elmenni elektromosan.
A zongoralakk kívül belül már "csupa karc", gondolom valami jóképességű takarította :W
Az elejét szerintem tök jól átszabták a suzukinál. Jobban bejön mint a corolláé.
Holnaptól +750 ezer a listaára, nagy mák, hogy nem rendeltük, hanem épp találtam egy átvétel előtt visszamondott példányt Szolnokon... ;)
Fogyi: Szolnok-Győr 130-140 tempomat: 5,5
Győr agglomeráció és város: 4,1
Amiben kérnék egy kis tanácsot: hátul a kislányom ahogy ki-beszáll a fekete műanyag küszöbön tapos. Van valami homemade megoldás amivel tudnám azt védeni? fólia stb.?

Szerintem klíma nélkül és ECO módban simán hozható 3assal kezdődő adat is.
A pénteki napon volt 1-2 dolgom amihez kaptam egy Model Y Long Range-t főnökömtől :B Elég bitang a jármű. Felnikupakot meg nyögvenyelősen tud beszerezni a tesla...

[ Szerkesztve ]

(#239013) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Eladnam a v60t..
Az autó semmilyen hibajelzest nem dobott, simán lealltam vele a mélygarázsba egy hosszabb út után, tölteni nem dugtam fel. 3 napot állt így az autó, most kinyitnam de semmi-teljesen lemerült. Bebikaztam most működik. De mit tegyen az ember? Tegyem fel az autot tölteni, a kisakksit is feltolti? Vagy kikell szedjem az akksit és töltsem fel? Ha nem szerelem ki az autóból attól még tolthetem? Vagy most használjam az autot 1-2 napot? Kedd reggel 8ra van bejelentve szervizre.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#239014) -v- válasza sagesz93 (#239012) üzenetére


-v-
addikt

De ez most lényegében egy corolla?

(#239015) sagesz93 válasza -v- (#239014) üzenetére


sagesz93
addikt

Igen, egy hibrid kombi corolla, ami jelenleg 11,5-től indul tudtommal, és jövőre érkezik(igaz már faceliftesen). Elég mix a felszereltséget tekintve, a GL+ nagyjából egy közepesen felszerelt corolla szintjén mozog(de küllemben semmit nem lehet variálni(felni vagy kétszínű fényezés stb), semmiképp sem fapados.

[ Szerkesztve ]

(#239016) mobal válasza MasterMark (#238952) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Miért jó valakit arra kényszeríteni, hogy gyorsan hajtson? :)

Ha elkezdek egy előzést, és mondjuk valaki a popómba villant 200-zal az pont nem az én bajom lesz így.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#239017) focvis válasza sagesz93 (#239012) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok! Pofásabb az eredetinél. :K

(#239018) focvis válasza Vismajor01 (#239013) üzenetére


focvis
veterán

Ha van akkumulátortöltőd, azzal töltsd fel, nem kell kiszerelni, se lekötni.

Amikor felteszed az autót tölteni az elvileg tölti a sima akkut is, de engem erről nem igazán győzött meg a gyakorlatban.
A sima akku a végét járja.

[ Szerkesztve ]

(#239019) focvis válasza mobal (#239016) üzenetére


focvis
veterán

Azt javasolja (javasoljuk), hogy nyugodtan menj szabályos 130-cal, de ha üres a szélső sáv, húzódj le és engedd elmenni aki siet / gyorsabban menne.
Thx! :R

[ Szerkesztve ]

(#239020) mobal válasza focvis (#239019) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Persze. De nem fogok egy ilyen ember kedvéért beékelődni két kamion közé. Ha összekaptam mind a 100 lovat és vele együtt a lendületet akkor majd vissza megyek az első leendő alkalommal amikor megelőztem mondjuk a kamion sort.

Az meg, hogy kapcsolgatja mögöttem a refkeltort, a ködlámpát, az elakadásjelzőt illetve a mobil vakut nem fog érdekelni. Remélem ezért nem én vagyok a köcsög...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#239021) focvis válasza mobal (#239020) üzenetére


focvis
veterán

Az meg, hogy kapcsolgatja mögöttem a refkeltort, a ködlámpát, az elakadásjelzőt illetve a mobil vakut nem fog érdekelni.

Helyes. :K
Ha annyira siet, türelmetlen, van tarcsija és töke, akkor majd elmegy jobbról két kamion között. Amúgy kénytelen szépen kivárni.

(#239022) Puma K válasza mobal (#239020) üzenetére


Puma K
veterán

Nem szoktál külföldön vezetni igaz?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#239023) dj79 válasza sagesz93 (#239012) üzenetére


dj79
senior tag

Grat! Csak meglett és tényleg jobban mutat az eredetinél :) Nálam a küszöbökre és a műanyagokra karbon autófólia került, 1 év alatt még nem tudták tönkretenni a lányaim :D

(#239024) radi8tor válasza focvis (#239019) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ezzel senki nem szállt vitába. Jobbra tarts van, ha nincs mellettem senki akkor irány a szélső sáv. :K

⭐ Stella

(#239025) mobal válasza Puma K (#239022) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez miért számít?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#239026) Puma K válasza radi8tor (#239024) üzenetére


Puma K
veterán

:K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#239027) Puma K válasza mobal (#239025) üzenetére


Puma K
veterán

Mert akkor esetleg további közlekedéskultúra tapasztalatod lenne, hogy más országokban miként közlekednek.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#239028) mobal válasza Puma K (#239027) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És tudnám alkalmazni itthon. :D

Szerintem ne mennyünk ebbe bele mélyebben. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#239029) Gergőke88 válasza mobal (#239028) üzenetére


Gergőke88
addikt

Te kezdted :)

(#239030) molnarpeter válasza tboy93 (#238831) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Önkiszolgáló kúton múltkor láttam szlovák rendszámos autót, de valamit az is lecsippantott 😅 (gondolom fénymásolt magyar forgalmi), nyitvatartási időn kívül nincs senki aki ellenőrizze, minden egyes tankolás meg videón sem néznek vissza gondolom.

(#239031) Qru válasza Snoop-y (#239002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

En is, ha van hely es lehetoseg elengedem akkor is ha Suzuki akkor is ha egy S6-os. Ha nincs akkor meg pontlesz.rom hogy villog vagy mit csinal.

Egyszer vt egy affer sztem nem huzodtunk le idoben. Majd besatuzott elottunk kiszallt pampogni. Aztan benezett az ablakon es latta, hogy fater, batyam meg en ulunk bent. Na akkor eleg gyorsan lehiggadt es tavozott. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#239032) molnarpeter válasza Qru (#239031) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez az érdekes része amúgy. Gyorsan megy, de ha nem tud 10 másodpercig eléggé haladni, máris elfelejti, hogy sietett :F

(#239033) CactuS válasza Puma K (#239022) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Engem a németeknél se szorítottak be két kamion közé. Ha a legbelsőbe kellett sorolnom és utolért valaki, akkor távolságot tartva megvárta, hogy kisoroljak, max egy-egy index villogás volt, hogy jelezze, amit akar, én is indexeltem egyet kifelé és értette, hogy látom, kimegyek az előzés végén. Persze ott is vannak pilóták, akiknek mindenkinél fontosabb az idejük és épp pályarekordot akarnak felállítani, így a seggedbe húzódtak, már-már felmásznak a szalagkorlátra. A baj csak az, hogy ilyenekből itthon több van. Plusz kint az ilyenektől gyorsan elveszik a jogsit.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#239034) Qru válasza cOxeR (#239003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Keves a dinamikus villanyos palyan, 10-bol 9 i3 a kamion mogott szuttyog szelarnyekban. :D

#nincsbennetarcsi

(#239035) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Én leszarom ha mögöttem nyüzsög és épp előzök alakit vagy csak út tudnék kimenni előle, hogy fékeznem kelljen utána, mert beragadnék egy autó mögé.
Én is 130+-al szoktam menni, mindig kihúzódok, várjon amíg szabad lesz az út.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#239036) radi8tor válasza CactuS (#239033) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, itthon viszont senki nem kever le nekik egy maflást (autópálya rendőrség az alig van nálunk).

⭐ Stella

(#239037) cOxeR válasza Qru (#239034) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kérdés mennyit megyek, ha kell a hatótáv én is beteszem a tojást a pedál alá. :) legutóbb csak fehérvárra mentem, belefért hatótávban az oda-vissza útba egy kis “kakaskodás”

[ Szerkesztve ]

(#239038) Qru válasza macilaci78 (#239010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig nagyon kenyelmes, lementem Bp-rol Debrecenbe ugy, hogy se a kormanyzasba nem kellett benyulni se gazhoz/fekhez hozzaerni.

#nincsbennetarcsi

(#239039) Qru válasza cOxeR (#239037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jo, ha menni kell hat menni kell. De azert mert zold a rendszam nem kell mozgo utakadalynak lenni. :K

#nincsbennetarcsi

(#239040) Qru válasza sagesz93 (#239012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! :C Johet meg kep!

Kuszobre folia esetleg? Vmi meno karbonmintas. :D

#nincsbennetarcsi

(#239041) Qru válasza Petyyyyy (#239008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah meghalni meg a nemet limitless palyara jarnak at meghalni. :D

#nincsbennetarcsi

(#239042) Qru válasza focvis (#239021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy a leallosavon, multkor egy X5 ott elozte vegig a sort. :D

#nincsbennetarcsi

(#239043) Petyyyyy válasza -v- (#239009) üzenetére


Petyyyyy
addikt

& MunezXBK - Közben eszembe jutott, talán a Kopasz mesélte az egyik videójában hogy integettek neki emiatt, de a sebességre nem emlékeztem pontosan, scusi. Elírás és változtatás jogát fenntartcsuk

(#239041) Qru - :C

Mint kiderült az OMV kúton még mindig lehet fizetni Supershop kártyával a nyálat, viszont ez esetben teli áron kapja a jobbágy. Hatósági ár esetén sem felírás, sem "leírás"

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#239044) Qru válasza radi8tor (#239036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha eppen kint is vannak max mernek vagy horror karavant vegzalnak. Pedig van ezeken tul is hiba…

#nincsbennetarcsi

(#239045) Qru válasza Petyyyyy (#239043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van SS kartyam mert arra ad kedvezmenyt a kfgb kotesnel de sztem 0 pont van rajta. :D

#nincsbennetarcsi

(#239046) Kickass válasza focvis (#239021) üzenetére


Kickass
őstag

Ha a siető el tud menni jobbról két kamion között az azt jelenti, hogy az előzött simán kihúzódhatott volna jobbra, szvsz.

(#239047) simonjoe válasza focvis (#239019) üzenetére


simonjoe
senior tag

..valóban, ha jól tudom, h a KRESZ is szabályozza, h a gyorsabb autót el kell engedni, és itt független a sebesség!

"KRESZ-paragrafus: 36. § (2) „Ha párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten a vezető több járművet kíván előzni, megmaradhat a belső forgalmi sávban, feltéve, hogy ezzel a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza.”
Tehát ne dühöngj, amikor a belső sávban, szabályosan, 130-cal haladva levillog valaki. Nem dolgod szidni őt, sem megbüntetni: azt elintézi a traffipax helyetted. Az viszont dolgod és kötelességed, hogy mielőbb elengedd! Tetszik vagy sem: ha feltartod, az ugyanúgy szabálytalan, mint az ő gyorshajtása.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#239048) Mr X válasza simonjoe (#239047) üzenetére


Mr X
veterán

Azt olvastad, hogy a fórumtárs nem beszélt szándékos feltartásról?

(#239049) tboldi válasza Mr X (#239048) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, én is eleget teszek a kötelező jobbra tartásnak, amint lehetőségem van biztonsággal visszasorolni a külsőbe, megteszem mindig (ahogy a #238966-ban is írtam). De addig, amíg nem tudok, engedjék meg, hogy a KRESZ által meghatározott maximummal haladjak. :B

[ Szerkesztve ]

(#239050) simonjoe válasza Mr X (#239048) üzenetére


simonjoe
senior tag

ja :K

Joe

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.