Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169001) Tsebacsi válasza bulikavagyok (#168999) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rátették volna a 8-as maszkját mindenki elégedett lenne és senki se beszélne róla. Ez lehet fordított marketing. De mennyivel szebb a normális orrar, istenem. Lehet erre külön műhelyek lesznek, ahol "normálosítani" lehet a 4-es BMW-t. PIACI RÉS GYEREKEK!!! :C

Más: Focussal most egy hivatalos 1000km-es tesztkört kell menjek, fotózás, computer mentés, olajjal feltöltés volt (ingyé), ez 2,5 órájukba került :D
Már csak szurkolni kell, hogy ez a fos a mostani 1000-es kör alatt is egye az olajat. (nem fogom kímélni ;] )

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#169002) Kickass válasza brumi1024 (#168998) üzenetére


Kickass
őstag

Lattad mar a '21-es Cadillac Escalade-t? Egy bazinagy hutoracs az egesz orra, ez most a trend.

(#169003) stickermajom válasza Tsebacsi (#169001) üzenetére


stickermajom
addikt

#ürespadló

(#169004) Tsebacsi válasza stickermajom (#169003) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:K ;] :DDD Most töltötték tele, most akkor engedjem le? :P

(#169005) BigBlackDog: :DDD :C :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#169005) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#169001) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha elég sokszor ellenőrzöd, akkor a nívó folyamatos tisztára törlésénél is lehet némi olajat veszteni. Csak sokszor kell csinálni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#169006) brumi1024 válasza Kickass (#169002) üzenetére


brumi1024
veterán

2020-asat láttam csak, meg ültem is benne, de az azon a piacon még valahogy elmegy. Ez a 4-es szimplán csúnya.

(#169007) molnarpeter válasza Tsebacsi (#169004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fecskendő+vékony csővel szívtam már le olajat a nívópálca csövén ledugva. Csak arra az esetre, ha véletlenül elkezdené termelni az olajat és maximum fölé menne :DDD (nálunk kicsit többet töltöttek olajcsere során, mai fejemmel nem zavarna, bőven 10%-on belül volt).

(#169008) CactuS válasza Kickass (#169002) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az oké, de sokkal esztétikusabb azzal a csík alakú szemmel és a széles, nagy maszkkal, mint ez a BMW a hód fogaival. Nekem az kéne. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#169009) cappa72 válasza Tsebacsi (#169001) üzenetére


cappa72
nagyúr

Focussal most egy hivatalos 1000km-es tesztkört kell menjek, fotózás, computer mentés, olajjal feltöltés volt (ingyé), ez 2,5 órájukba került
Már csak szurkolni kell, hogy ez a fos a mostani 1000-es kör alatt is egye az olajat. (nem fogom kímélni )
Most akkor ez azt jelentheti, hogy ha nem bírja megint az ecoboost, akkor megint motorcsere?

@(#169008) CactuS
Van akinek ez tetszik. Viszont szerintem qrvaronda az autó.
Vagy a CactuS-ok miatt tetted be a képet? ;) Mert azok okésak.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#169010) BigBlackDog válasza cappa72 (#169009) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Még a végén beépítenek egy automata olajutántöltő rendszert, amit elég lesz csak félévente is utántölteni. ;]

Ha motoron kívül találnak problémás részegységet (pl. turbó), akkor szerintem csak azt fogják cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#169011) -v- válasza Tsebacsi (#169001) üzenetére


-v-
addikt

Már csak szurkolni kell, hogy ez a fos a mostani 1000-es kör alatt is egye az olajat

Szólj ha besegítsek, kivisszük Mátrába eltűnik az olaj hamar ;]

(#169012) brumi1024 válasza BigBlackDog (#169010) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha motoron kívül találnak problémás részegységet (pl. turbó), akkor szerintem csak azt fogják cserélni.

Aztan kitalaljak, hogy a user a problemas, akkor ot cserelik? ;]

[ Szerkesztve ]

(#169013) rbalint88 válasza -v- (#169011) üzenetére


rbalint88
addikt

“Szólj ha besegítsek”, áttöltitek a nagy kék buszba? :F

(#169014) -v- válasza rbalint88 (#169013) üzenetére


-v-
addikt

Sárga busz jár arrafele.

(#169015) barnam_ válasza Tsebacsi (#169004) üzenetére


barnam_
nagyúr

Van akkus olajleszívóm, ha kell kipróbáljuk :DD

(#169016) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon köszönöm a felajánlásokat, ha szükségem van valamire, jelzem majd :D :R

Megnézték, a turbó is cserélve volt (jól emlékeztem), a tesztperiódus végén ha igazolt az olajfogyasztás, jön a megoldásra való törekvés, de erről még semmi konkrét infót nem kaptam, hiába kérdeztem rá.

Az új Eszköléd nekem is tetszik, nem életem autója, de ha utánamvágnák nem pampognék annyira :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#169017) Richard! válasza Tsebacsi (#169016) üzenetére


Richard!
addikt

Gondolom visszavásárolni nem szeretnék...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#169018) Tsebacsi válasza Richard! (#169017) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hol van az még :D De tartok tőle hogy nem fogják maguktól felajánlani. Már azon "felhúzta" a szemöldökét emberünk, hogy miért hozzájuk viszem ha a Solymáriba járok éves szervizre... Komolyan ezeknek büdös a munka, vagy nincs szabad szervizválasztás??? :W Mondtam hogy a motorcserét ők (itt) követték el, ezért jöttem megint ide...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#169019) tboldi válasza BigBlackDog (#169000) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lyuly! :Y

(#169020) Richard! válasza Tsebacsi (#169018) üzenetére


Richard!
addikt

...és te vajon már hányszor húztad fel a szemöldököd? Vicc... :W

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#169021) CactuS válasza Tsebacsi (#169018) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Legközelebb beülök melléd mosolyogni. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#169022) Kickass válasza CactuS (#169008) üzenetére


Kickass
őstag

Szerintem mar ez is inkabb karikatura, lassan tenyleg ugy nez ki mintha a Verdakbol lepett volna elo :D
Jo mondjuk a 4es nekem se tetszik, csak most ez a trend, minel nagyobb hutoracs, Lexus szinten zenesz, pont az eleganciajat vesztette el.

Brumi: szerintem a 4est nem az eu es foleg nem a magyar izles szerint szabtak olyanra amilyen, bar anno a bangle fele minden szerian rohogtunk aztan az is beerett :DDD

(#169023) Tsebacsi válasza CactuS (#169021) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Volt segítségem, de legközelebb viszlek téged is, úgyis marha rég találkoztunk személyesen. :))
(#169020) Richard!: Az első megoldást olyan rosszul vezette fel a munkafelvevő, hogy már felemeltem kicsit a hangom, rögtön ott termett a szervizvezető is, hogy akkor megoldjuk ezt okosba máris.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#169024) brumi1024 válasza Kickass (#169022) üzenetére


brumi1024
veterán

Gyanús, igen. Ennek a beérését kíváncsian várom. ;]

(#169025) pető bá' válasza Tsebacsi (#169001) üzenetére


pető bá'
őstag

engem az érdekelne, hogy a kompjúterből mennyi logot tudnak kibányászni, van-e az a teszt mód, amivel logolják, hogy hogy használod, amiből aztán kiderül, hogy természetesen user error áll fenn.. vagy tényleg az autóban keresik a hibát.

"... and I hope you have a great day!"

(#169026) Integrale válasza zoo8800 (#168995) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem a mostani BMW kupék egyébként sem túl szépek, és nem is klasszik kupék. Oldalról 350Z és Infiniti Q60 keveréke, fejvonal előtt már le van csapva a hátulja.
8-as Coupe szintén.
E36, E46, E93, F32 gyönyörű kupéi után ez a bogár... :O

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#169027) kisza25 válasza Tsebacsi (#169001) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szívjál le egy litert, vagy egy felet (nívónál):P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169028) Oppenheimer válasza Integrale (#169026) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem az elso es a harmadik tetszik. A kozepsonek kene, ha jol ertelek? :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#169029) bandus


bandus
veterán

tegnap leadtam a szerelőnél a verdát egy adag listával, hogy mit legyenek kedvesek megnézni rajta, ma reggel már hívtak is, hogy mehetek érte:
- olaj+szűrők cseréje (kivéve üa. szűrő, az két hónapja cserélve volt ugyanitt)
- fékolaj csere, nem tudom valaha volt-e ez cserélve benne, most igen
- két hátsó féktárcsa és az összes betét cserélve + kézifék beállítás
- első és hátsó stab. pálcák, és egy talpasgömbfej bal elöl
- jobb hátsó féknyereg szorult, ezt is megcsinálták
- kicserélték a szélvédőmosó pumpát

ez volt 178k márkaszervizben, számlával, 2 munkaórát felszámolva. szerintem korrekt, de kíváncsi vagyok mit gondoltok.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#169030) Magnum_ válasza bandus (#169029) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Most lett kesz a bmw, vegul lengokart kellett cserelni. 67k + 3k + 13k munekadij.
Nagyon fasza puha lett, nem volt olcso.

I humbly and respectfully decline™

(#169031) Tsebacsi válasza kisza25 (#169027) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

ej-ej :P ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#169032) bulikavagyok válasza Integrale (#169026) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Eddig nem nagyon figyeltem, de most úgy látom, h "kicsit" túlnyújtják az autók hátulját. A nyolcasnál szinte már nem is maradt üvegfelület a B oszlop után.
Ilyen volt az enyém... igaz ez egy kabrió, de (az én szememnek) sokkal arányosabb az egész forma mint az új modellek.

Nekem egyébként egyértelműen az E46 volt a favorit. Az új négyes még úgy-ahogy, de a nyolcas egyáltalán nem jön be oldalról nézve. Persze életben más, de ezen a képen nem túl szép szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#169033) Qru


Qru
MODERÁTOR

M3-on egy kisbusz sikeresen áttörte a korlátot és átment a szembejövökhöz. 4 km-t 2 óra alatt sikerült megtennem. :(

De legalább az olajszint rendben van. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#169034) kisza25 válasza Tsebacsi (#169031) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

amúgy ne pörgesd sz@rrá, mert akkor arra fogják fogni, hogy nem úgy használod ahogy kellene, szerintem vissza tudják nézni, bár a tied automata, szóval gondolom max sportban tudnád használni ...
mindenesetre egy kicsit rásegítenék a dologra, ahogy írtad is.
Van direkt ilyen cucc, amivel az olajat le lehet szívni nívónál. Mondjuk én arra alkalmaztam, hogy csináltunk egy köztes olajcserét a garis autón, mert sokalltam a 30 ekm periódust és nem akartam garit veszteni a csere miatt, így nem volt nyoma, igaz szűrő nem lett cserélve

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169035) #89309696 válasza Tsebacsi (#169001) üzenetére


#89309696
törölt tag

Használd normálisan és utolsó napon nézz rá, ha eltűnt akkor jó vagy, ha nem akkor szívj le a nívónál belőle. Nehogy naplózva legyen a gázpedálállás meg a fordulat, mert a végén a garit is megvonják.
Kapni ilyen nagyméretű fecskendőt meg szilikon csövet hozzá azzal fel tudsz szívni annyit. Sokat nem kell rásegíteni úgyse a leszívással. ;]

[ Szerkesztve ]

(#169036) F_Zolee válasza focvis (#168631) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na megesett a csoda, 6.97 lett E10es fogyi. Most jól tele is raktam lukoil 100assal. Egy hét és kiderül milyen lesz a 140es pályás menettel karöltve. ;]

(#169037) brumi1024 válasza kisza25 (#169034) üzenetére


brumi1024
veterán

"szerintem vissza tudják nézni"

Hat ez igy nem tunik fizibilisnek. Ha az lenne a cel, hogy a nem rendeltetesszeru hasznalathoz tartozo fordulatszamot nezzek, akkor mondjuk masodpercenkent logolni es tarolni kellene ezt (ritkabban, mondjuk percenkent tarolva mar siman ki lehet hagyni egy padlo/felenged valtast). Worst case-re tervezunk, 1 honapot kell figyelni, user napi 12 orat vezet - 31 * 12 * 60 * 60 darab bejegyzes lesz a logban, es ha csak a fordulatszamot taroljuk (4 db szam, legyunk optimalisak 4*4 bit, azaz 2 byte), akkor az 2.5 GB adat. Na ezt nem hiszem, hogy tarolnak barhol, csak lehetseges reklamaciok miatt. Nagyon limitalni sem erdemes a savot, mert nem feltetlen a magas fordulatszam ol.

[ Szerkesztve ]

(#169038) #89309696 válasza brumi1024 (#169037) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem vezet naponta 12 órát, ha annyit vezetne akkor meg két nap alatt eléri az ezer Km határt. Töredéke csak a valós adat. Nem feltétlenül kell elmentenie az egészet se, elég ha készít egy értékelést százalékban a sportos vezetésről.
Szerintem sincs ilyen az autóban egyébként, de nevetségesen egyszerűen kivitelezhető így nem kizárható.

Mindenesetre nem célszerű eltérni az eddigi vezetési stílustól, mert lehet, hogy pont azért fog kevesebbet enni, ha tapossa. Úgy menjen vele, ahogy eddig az olajevéssel.

[ Szerkesztve ]

(#169039) MasterMark válasza brumi1024 (#169037) üzenetére


MasterMark
titán

Szöveges adat elég jól tömöríthető egyébként.

Switch Tax

(#169040) molnarpeter válasza brumi1024 (#169037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jaja ha nincs OBD-re dugva eszköz meg leplombálva csavar, akkor itt nem nagyon lesz nyoma semminek.

Tesla pont hasonló emmc gondokkal küzd [link] pár év után túl sokat logol, és tönkremegy a flash.

[ Szerkesztve ]

(#169041) brumi1024 válasza #89309696 (#169038) üzenetére


brumi1024
veterán

Mivel ezzel ellenorizne a gyarto az esetleges kihagasokat, ezert a legrosszabbra kellene felkeszulnie, ezert sarkitottam ennyire a peldat. Pl arra, hogy a garazsban jar a motor egy teglaval a gazpedalon. Masreszt el tudom kepzelni, hogy ezt a GDPR nem annyira szereti.

Egyebkent igen, egyetertek azzal, hogy ne valtoztasson a stiluson.

MasterMark: Az oke, de beagyazott kornyezetben ez nem annyira trivialis.

[ Szerkesztve ]

(#169042) kisza25 válasza brumi1024 (#169037) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És, ha csak azt logolja, hogy hányszor van a fordulat mondjuk 6000 felett, manuálban meg tiltáson?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169043) MasterMark válasza brumi1024 (#169041) üzenetére


MasterMark
titán

Valszeg nem kell mindent logolni, elég csak markereket betenni oda (vagy csak simán számolni), ahol bizonyos feltételeknek megfelelt az üzemállapot.

Egy egyszerű vinyó is elég sok adatot tárol magáról és a működéséről. (S.M.A.R.T.)

Switch Tax

(#169044) Integrale válasza kisza25 (#169042) üzenetére


Integrale
veterán

A maximalis fordulatot altalaban taroljak, vissza is nezheto, van tobb modell, ami azt is, hogy hanyszor jart ott a mutato.

"Bad reklám is reklám too"

(#169045) brumi1024 válasza kisza25 (#169042) üzenetére


brumi1024
veterán

Az megint csak nem elég, ha pl userünk minden lámpától padlóval indul és 4000-nél elvált. Vagy nem esik utanként 6000 alá a fordulat. ;] Télen, nyáron, hidegben, melegben. Lehet számolni nem ideális állapotokat (ahogy MasterMark írja), de elég komplexek a motorok ahhoz, hogy mindenre ez sem fog kiterjedni. Alapszinten persze mérheti (olajcsere visszajelző pl tesz ilyet), de ezzel bizonyítani valamit szerintem nehéz (pláne utólag közölve az ügyféllel). Illetve azt a körülményt nem vettük még figyelembe, hogy legtöbbször az olajcsere periódusok 2 évre/30k km-re vannak kitolva, és sok gyártónál 2 év az alap gari, addig tárolni kell az adatokat. Ezért nem feltétlen érdemes túl sok energiát nagyon alapos monitorozásba beleölni.

[ Szerkesztve ]

(#169046) kisza25 válasza brumi1024 (#169045) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor logoljon gázpedál állást, pl 70% felett mennyit van

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169047) Qru válasza kisza25 (#169042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég lenne szvsz csak hidegen logolni, melegen el lehet porgetni tiltásig is, a váltó felvált magától úgyis (legalábbis a dsg bolondbiztos).

#nincsbennetarcsi

(#169048) brumi1024 válasza kisza25 (#169046) üzenetére


brumi1024
veterán

Nalam Greenben a 70% gazpedal allas nagyon mast jelent, mint Sportban. Nyilvan az uzemmodot is lehet logolni, de akkor azt is, hogy hogy valt a user, stb. Szoval ez messzire vezet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169049) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Úgy megijesztitek Tsebácsit, hogy a végén átáll nagyapó stílusba és egy deci sem fog hiányozni a szemlekor :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#169050) Tsebacsi válasza Szoszo94 (#169049) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szép lenne. Ez az automata nem bolondbiztos, a motor se, simán le szokta lőni magát start-stopban hidegen is, az szokta gátolni, ha hűteni-fűteni kell (mert a klímakompi is lelövődik) vagy az akku töltöttsége megköveteli (ég a xenon, stb).
Azonnal S-be tehetem és taposhatom neki, nincs benne ilyen védelem (ájtink).
Szóval ez egy fos :DDD Amúgy is az az érdek, hogy 1000km alatt egye az olajat, hogy legyen valami csinálva vele... Addig is hozom a napi 60km-t mert asszonyt hozni-vinni kell!!

Szóval kb. 4-5 hét és meglesz az ezres.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.