Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188001) Qru válasza CactuS (#188000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem egy GS450 koccolt le egyszer de az rögtön perkálni akart zsebből, nem akart okozói pótdíjat a nyakába.

#nincsbennetarcsi

(#188002) MC Pite válasza mamboo (#187980) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem szinte semmit nem ér a 'csúszkálás', amikor tudod, hogy meg fogod csúsztatni és merre. Persze első 2-3 évben mikor lett jogsim és amint volt hó, mentem én is.
Feleségem sokat tanult az autóklubbos tréningen, pedig nem volt ügyetlen előtte sem, de az akciós tréningkekkel (a tizenezresek) ellentétben itt adnak -használható(!), és nem túl sok- elméletet is.
Már csak a kanyartechnikája is amit javult, már amiatt megérte :D , átlag sofőröktől gyorsabban és magabiztosabban megy szerpentineken. És nem fél, érzi, legalábbis sokkal sokkal jobban érzi mint korábban. Plusz gyakorlatban gyomlálják ki a rossz beidegződéseket (rossz vészfékezés, kitörő far esetén belefékezés, stb).
Gyakorlati feladatok:
- Vészfékezés sima és csúszós útfelületen, különböző sebességekről
- Hirtelen megjelenő akadály előtti vészfékezés csúszós felületen
- Féktávolságon belül megjelenő akadály kikerülése csúszós felületen
- Imitált frontális ütközés elkerülése, megcsúszó, megperdülő autó egyenes irányba kormányzása
- Kanyarodás csúszós pályán növekvő sebességgel
- Szlalom feladatok vizes, jeges pályán
- Első tengelytapadás vesztésekor (alulkormányzott állapotban) történő helyes reakciók gyakorlása
- Hátsó tengelytapadás vesztésekor (túlkormányzott állapotban) történő helyes reakciók gyakorlása rántópadon

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188003) stickermajom válasza Szada85 (#187993) üzenetére


stickermajom
addikt

Sajnos sima szürke ponyvás volt. :(

Mindegy, a feljelentés megtörtént, a biztosítónak bejelentettem. Talán jobb is, hogy elhajtott, mert ha megáll az lett volna meg felvételen ahogy hirtelen felindulásból kihúzom a fülkéből. :D

(#188004) Qru válasza MC Pite (#188002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom szórakozásból menne csúszkálni. Mondjuk valamennyit abból is lehet tanulni, ebben igazad van.

#nincsbennetarcsi

(#188005) Szada85 válasza CactuS (#188000) üzenetére


Szada85
aktív tag

A morál szerintem (különöbözö mértékben), de mindenhol romlik.

A "nagy nyugaton" is lehet ilyet látni (hozzátéve, hogy nem látni persze milyen nemzetiségü az adott soför), a társasház elött is hetente megesik, hogy koppanásig tolatnak ki-beparkoláskor, múltkor az IKEA parkolóban használta tolatóradarnak a másik autó lökösét egy forma, kétszer is sikerült nekimennie, mire kiállt, egyik se szállt ki/hagyott semmit, úgy tesz, mintha nem is észlelné, és elhajt.

Néha járnak a melletünk lévö erdöbe -állítólag intézetis- tinik bulikázni, nemrég az afterparty jegyében majd az összes utcán parkoló autó tükrét leverdesték/lerugdosták távozás közben. Rendör kijött, kapott mindenki egy cetlit, hogy "igen, rongálás volt", és csaó.

(#188006) MasterMark válasza CactuS (#188000) üzenetére


MasterMark
titán

Near miss-ért bónusz szorzó jár. ;]

Switch Tax

(#188007) tboy93 válasza Qru (#188004) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én merem állítani, hogy rohadt sokat tanultam abból, hogy 17-18 évesen rendszeresen kijártam az ezredes swifttel elhagyatott terepre kézifékkel veretni. Nem mondom, párszor volt hogy padka lett a vége, de volt rá példa, hogy évekkel később megcsúsztam és igen jól tud jönni ha reflexből tudod mit kell csinálni.

(#188008) Qru válasza tboy93 (#188007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze mi is jártunk csúszkálni. Röhögtünk is rajta a haverokkal, hogy igazából csak a szánkónk lett drágább de ugyanazt nyomjuk mint 10 évesen. :D

#nincsbennetarcsi

(#188009) stickermajom válasza tboy93 (#188007) üzenetére


stickermajom
addikt

Szintén. :K Szerintem sokat tanultam a mecseki csapatós éjszakákon, de egy valamit biztosan: nem remeg a térdem, ha leesik 3 centi hó, mint az autósok 95%-ának.

(#188010) Qru válasza stickermajom (#188009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha a Mátrában hamar megtanultuk, hogy a vontatókötél legyen mindig kéznél. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#188011) focvis válasza tboy93 (#188007) üzenetére


focvis
veterán

Én kispókot forgattam havon, vízen, szárazon; simán a városban. Klafa volt. :K
Aztán pár év kihagyással újra rámjött, első próbálkozásra a szalagkorlátba vittem az Astrát. :DDD 80-100kmh-nál* nem fordult olyan könnyen.
Most meg elektromos kézifék van 5 éve, azt húzkodhatom... **

*~20 éve volt, nem emlékszem pontosan.
** Ha menet közben behúzod az elektromost, akkor beleállsz a betonba, mind a 4 kerékkel vészfékez.

[ Szerkesztve ]

(#188012) tboy93 válasza stickermajom (#188009) üzenetére


tboy93
nagyúr

Térdremegésre: az accorddal volt 2 éve, hogy nagyobb tempóval vettem be egy kanyart a kelleténél és megindult a segge kifele full száraz úton. Igazából minden probléma nélkül összeszedtem higgadtan. Aztán félreálltam és akkor ütött be az adrenalin, elkezdett kalapálni a szívem rendesen :D

(#188013) tboy93 válasza focvis (#188011) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem emlékszem már ki mesélte, (lehet fater), de volt egy srác aki az frissen vásárolt Citroen(?)-jével hazafele akart baszatni egy kézifékest, amin ugye azon elöl fog a kézi és lenullázta a vasat :D

[ Szerkesztve ]

(#188014) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Salamon toket polirozni kellene, hogy igy ragyogjon.
Ki lett f..azva. :)

Same rules apply!

(#188015) MC Pite válasza tboy93 (#188007) üzenetére


MC Pite
veterán

Sztem itt a topikban nincs senki aki ne csinálta volna.
De abban szerintem egyetértünk, hogy fasorban sincs egy tréninghez képest. Ha esetleg nem voltál, ajánlom :K
Évente járok már tizenegynéhány éve, és a 20 emberből 1-2 kivételével a többi olyan, mint mi, hogy ő is csúszkál(t) hogy kicsit megismerje az autót, stb. Na, elsőre általában 10ből 7 juzer elesik a feladatoknál, ebben nagy csoda nincs.

Jah, egyes hidrós vasakon elől fogott a kézi, pl Xantia.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188016) MasterMark válasza focvis (#188011) üzenetére


MasterMark
titán

Nekünk se fordult el még jó régen, de nem én vezettem. :DDD

Switch Tax

(#188017) cappa72 válasza EQMontoya (#188014) üzenetére


cappa72
nagyúr

amióta van a sztgépen nfsu2, azóta kedvenc a Miata :K ... de olyan, mint a chopper... talán egyszer majd halálom előtt lesz...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#188018) focvis válasza EQMontoya (#188014) üzenetére


focvis
veterán

Csini! 👍

Túl szép, gyorsan összebaszcsizod némi sós trutyival? :D

(#188019) tboldi válasza EQMontoya (#188014) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hun a felnikupak? :D

(#188020) tboy93 válasza MC Pite (#188015) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem inkább motoros veztech tréning kéne. Annak nagyobb hasznát érezném.

(#188021) EQMontoya válasza focvis (#188018) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem mehetek driftelni, pedig tegnap este mentem volna valamelyikkel. :/

tboldi: elhagytam egyet, de igazabol anelkul is jol nez ki, szoval meg nem vagyok benne biztos, hogy akarom potolni. :D Sulycsokkentes, g..i! :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#188022) tboldi válasza tboy93 (#188020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Honda Safety? Bár nem saját motorral mész, ami egyben előny és hátrány is.

(#188023) mamboo válasza MC Pite (#188002) üzenetére


mamboo
tag

Igen, kis szórakozásról van csak szó :)

(#188024) focvis válasza MasterMark (#188016) üzenetére


focvis
veterán

Borultam is vele. :U Városban. :D Kispókkal tehetség kell hozzá. :DDD

(#188025) focvis válasza EQMontoya (#188021) üzenetére


focvis
veterán

Szobafogság?

(#188026) tboldi válasza EQMontoya (#188021) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet, hogy én is kipattintom, hogy látszódjon a szép új, fényes anya a féltengely végén. :D

[ Szerkesztve ]

(#188027) MC Pite válasza tboy93 (#188020) üzenetére


MC Pite
veterán

Öhm, igen, fontos az öntudatos hozzáállás. Mi, a bátrabbak esünk a legtöbbet/legnagyobbat, akik azt hiszik már tudnak vezetni :). De a motoros is igen hasznos :K
Ja, tankoltam az oroszlánt, 4,47, pedig volt egy csomó helyi kör (<6km).

EQ: Szép. Hamupipőke mód miatt?

focvis: Taníts mester, hogy csináltad? :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188028) MasterMark válasza focvis (#188024) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk ahhoz tényleg tehetség kell, olyan alacsony a súlypontja. De kicsi, könnyű, ha megakad valamiben akkor borulhat. :D

Switch Tax

(#188029) Qru válasza focvis (#188011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passatnal semmit nem csinált ha menet közben megnyomod a parkolófék gombját. A Skordén még nem próbáltam de tippre azon sem csinál semmit. A csomi ajtót sem nyitja ki, azt már próbáltam (igaz véletlenül nyomtam meg a gombját nem akarva). :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#188030) EQMontoya válasza focvis (#188025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hat csak az, ami mindenkinek, de ugye 6-7 korul meg mindenki megy haza a boltbol, es nagy a forgalom, 8-kor meg vege lenne a bulinak. :/

Same rules apply!

(#188031) focvis válasza EQMontoya (#188030) üzenetére


focvis
veterán

Előző témához:

Hozzávalók:
- 1 éves jogsi,
- péntek esti láz (pia nem volt!)
- sofőr + 3 ffi utas (teljes terhelés)
- 60-nal derékszögű kereszteződésbe befordulás.
Utána csúszott vagy 20 métert. :/

Korábban - utasok nélkül - mindig sikerült. :))

EQM: Akkor semmi "extra". :R

[ Szerkesztve ]

(#188032) barnam_ válasza focvis (#188031) üzenetére


barnam_
nagyúr

"Korábban - utasok nélkül - mindig sikerült."
Akkor az egy hatásos fizikalecke volt :DD

(#188033) tboldi


tboldi
nagyúr

Megvannak a lengéscsillapítók és stabrudak, illetve az imént jött az email is az eBay-től, hogy feladták a rugókat, jan. 20. és 22. között várható. :C

Még jó, hogy a vészhelyzet miatt ráérek a műszakival, különben igencsak sietnem kellene. :D

(#188034) EQMontoya válasza tboldi (#188033) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem is lejart a Lexuson Decemberben, de most ugye nem kapkodok.

Same rules apply!

(#188035) focvis válasza Qru (#188029) üzenetére


focvis
veterán

Hú, már régen próbáltam, de szerintem húzni kell felfelé, nem nyomni.
(És a kézifék pöckét, nem az auto hold gombot.)

(#188036) Qru válasza focvis (#188035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passatét húzhattad nem csinált az semmit a kézifék gombjára. De az ilyen G. Plattner edit. volt, mert menet közben engedte behajtani a külső tükröket (a Skoda nem).

#nincsbennetarcsi

(#188037) Qru válasza tboldi (#188033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Jazz-ről nekem is lejárt már, majd azzal is foglalkoznom kell vmikor.

#nincsbennetarcsi

(#188038) BigBlackDog válasza Qru (#188029) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem azt húzogatni kell. Mármint a kézifék gombját. :D

(#188039) Qru válasza BigBlackDog (#188038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azaz, csak elírtam. Húzni.

#nincsbennetarcsi

(#188040) Qru


Qru
MODERÁTOR

A friss Pofátlan tanítás volt már? [link]

#nincsbennetarcsi

(#188041) barnam_ válasza Qru (#188040) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tudsz küldeni nem TC linket?

(#188042) Szoszo94 válasza Qru (#188029) üzenetére


Szoszo94
őstag

Audikon amíg húzod, addig berántja a kézit, amint elengeded (és még nem álltál meg) kiengedi (Q3 és TT tuti, de asszem‘ az A3-on is próbáltam és az is így viselkedett).

barnam_: FB link

1:50-nél egyébként szvsz nem történt semmi (szemre max gyorshajtás). Gyalogos nem is abba az irányba ment, körülnézés nélkül ráfordult a zebrára, én őt zsanettoznám meg. Más kérdés, hogy én is megálltam volna neki, de ez még megfellebbezhető szerintem, nem szeretem a körülnézés nélkül irányváltó, leugráló gyalogokat. (Fejből írtam, délben láttam a videót, de ha jól emlékszem jó az időpont megjelölés :K )

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#188043) rbalint88 válasza focvis (#188031) üzenetére


rbalint88
addikt

Normafanal lattam olyat, hogy emberunk rosszul merte fel az ivet (racse tempoban) es a kb merolegesen elert padkarol visszapattanva boritotta fel kispokot :Y

(#188044) Qru válasza barnam_ (#188041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

FB direkt link: [link]

Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#188045) MC Pite válasza Qru (#188040) üzenetére


MC Pite
veterán

Most néztem, 1:48nál a fehér autóst én nem pokrócoznám meg, szerintem ez még nem volt semmi különös. Mehetne 10el lassabban ugyan, de nem mondom hogy nem szokott ilyen össezjönni, de ezen gyalogosként sem izgulnék még, meg autósként sem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188046) cappa72 válasza Qru (#188040) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem is rossz. Tényleg fejlődőképes lett így a sorozat, hogy leírják miért mi jár.
Végre azt is tudom, mi jár az index nem-használatáért... egy nap alatt tuti összeszámolnék félmilliós kivethető bírságot a 22km alatt, amit egy nap munkahely oda-vissza úton megteszek; és akkor csak az irányjelzőről beszélek.

Sajnos én is szoktam szabálytalankodni, nem vagyok szent. :B Bár leginkább a gyorshajtás bűnébe esek; de azért vigyázok másokra.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#188047) -v- válasza rbalint88 (#188043) üzenetére


-v-
addikt

Úgy simán meg lehet borítani ja, bármit [link]

(#188015) MC Pite
De abban szerintem egyetértünk, hogy fasorban sincs egy tréninghez képest

Szerintem pont fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#188048) rbalint88 válasza -v- (#188047) üzenetére


rbalint88
addikt

Felreerthetoen irtam, nem igy neki csuszott merolegesen, hanem szembol nekiment, de nem felugratott, hanem visszapattant es kozben borult.
Buflak ujjaimmal rajozltam egyet a telefonon, e: [kép]

(#188049) molnarpeter válasza Qru (#188029) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Menet közben kézifék behúzás állásban tartva nem kezd el fékezni? Renault esetén működött, arra emlékszem.

(#188050) molnarpeter válasza Qru (#188037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amint kiderül a türelmi idő vége, a rá következő napra le kell foglalni a vizsga időpontot ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.