Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) VegyesTamás válasza Declare (#11340) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

p206 os 40k km közel 10 év...9 éve az auchannál tankol 2 olajcsere periódusonként volt cserélve a benzinszűrő. Üzemanyag rendszer hibának, nyoma sincs. Azt ne mondjátok, hogy ha egy autónak eldugul 30k km és 9 év alatt az üzemanyagrendszere valahol az a benzintől van. Hát nem.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#11352) tboy93 válasza merkucyo (#11350) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elvileg tudna. Anya is most valtja ki papanak az igazolvanyt es papmnak meg csak jogsija sincs. Gondolj bele, sok olyan mozgaskorlatozott ember van aki mar nem tud vezetni, olyankor mas szallitja mas autoval.

[ Szerkesztve ]

(#11353) Qru válasza merkucyo (#11350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudja, ezért is nem rendszámra szól, hanem személyre a kártya.

#nincsbennetarcsi

(#11354) merkucyo válasza tboy93 (#11352) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Köszönöm a választ, nyílván nem akarok neki kellemetlenséget ezért kérdeztem.
:R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#11355) Rivaul válasza VegyesTamás (#11351) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem a saxo az omv-vel anno 650km, ósan 450... Matiznál ugyan ez... Nekem ez több mint placebo. Napi rutin út ugyan az a táv és ismétlődés. Faternak belerohadt a gyertya a kocsiba a közeli ósanos kúttól. Persze, csak itt nem érvényes az olcsó húsnak híg a leve egyedül. Értem én. Nem akarok senkit meggyőzni természetesen de én nem járok oda és ezután se fogok :N (benzines értékek)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11356) VegyesTamás válasza Rivaul (#11355) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ekkora különbséget szándékosan sem lehet csinálni :D (a jobb lábad meg nem épp tesztkörnyezet :D :P ;] ) uuhh jaj...90% ban németországi autókban tankolt autóknál is belerohad a gyertya. Mégis mi köze van a gyertya menetének a benzinhez? :D (egyébként ha rézpasztával teszik össze akkor nem rohad bele, csak ezt sokan elfelejtik.) Nem akarok én senkit meggyőzni, de szakmai szemmel rögöséges ez a mizéria...kb mint az olaj :D (három középkategóriából melyik a jobb :D ) de fel ne hozzuk :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#11357) MunezXBK válasza -v- (#11341) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most már a parkolókat is átméretezhetnék. :(((

(#11358) tboy93 válasza MunezXBK (#11357) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat azt nem artana! Nem gyozok minel nagyobb helyet hagyni az autom es mas autok kozott, de igy is sikerult valamelyik aberalt baromnak meghuzni a kocsit, szerencsere csak a lokhariton levo fekete utkozocsikon latszik, a japo mernokok igen jo helyre raktak azt a vackot. De par honapja valaki a tukromet es elkapta, azon is van egy fasza horzsolas, igy hogy fekete nem nagyon latszik, de basszus...

(#11359) SzlobiG válasza TaaT (#11345) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azt majd a vásárló közönség eldönti. :)

(#11360) roberto211 válasza tboy93 (#11358) üzenetére


roberto211
őstag

Fhuu ne is mond múltkor az ütő állt meg bennem vagy 4mp re.

Megyek Lidl parkolóba találkozni valakivel. Beállok a leges leghátuljára Fiat tipo melle. Először túl közel sikerült es valami belső hang súgta javítsam ki. Na visszatolat aztán inkabb a bal oldali vonal melle huzodtam ahol nem állt auto.

Várok várok jon valami öreg a tipohoz. 70 eves volt kb protkoval,de menni is alig tudott mar. Nezem mit csinál , a hátsó ajtót harmadszorra sikerült neki kinyitni annyira nem birta mar koordinalni mozgásait , beülni 10p , es nagy nehezen beindította a tipot.

Rukvercbe tette , erre fel mit csinál ? Latja h ott állok mellette se nem gondolkozik se semmi , koppra kitekerte a kormányt es egyből ugy tolatott hátra. Fhuuu. Levert még a víz is. Ha azt mondom h egy újság befért volna a két kocsi közé akkor túlzok. Utána nézett h mit ordibalok aztán elhuzott padloval jol égetve a kuplungot.

Nincs bajom alapjáratban az öregekkel bár neha vannak kemény húzásaik.

De ha mar ennyire nem tud gondolkodni ,vezetni,reagálni , stb akkor minek kell erőltetni azt a vezetést ? :O

Es ha meghúz utána meg bizonyitgasd h ő volt.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11361) tboldi válasza roberto211 (#11360) üzenetére


tboldi
nagyúr

Anyum az egészségügyben dolgozik és szokta mesélni, hogy hasonló "állapotú" emberek mennek orvosit újjíttatni és fel vannak háborodva, ha a doki már nem adja meg nekik. Ezután általában az jön, hogy átmennek másik dokihoz, aki szó nélkül megadja. :(((

(#11362) roberto211 válasza tboldi (#11361) üzenetére


roberto211
őstag

De nincs még belátókészségük se ,hogy oké eleget vezettem mar életemben leteszem az autót mert nem tudom mar olysn jol kezelni mint régen es egy heten egyszer ha megy bevásárolni akkor hív taxit v szól gyereknek v unokanak stb.

De nem ez h azt se tudja hol van es másikat majdnem szarra törjük.

Én speciel ha front van és elkezd fájni a fejem akkor se ulok kocsiba arra a fél-1 napra mert se magamat se mast nem akarok összetörni. Pedig fiatal vagyok nem idős.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11363) tboldi válasza roberto211 (#11362) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jut eszembe, múltkor egy elég idős corsás néni mögé kerültem motorral, alig ment 40-nél többet. Szegény, nem tudott mit kezdeni azzal, hogy egy motoros van mögötte, ezért zavartságában elkezdett az út széléhez húzódni, én meg csak néztem, hogy mi van. Már majdnem az árokban volt, amikor visszakormányozta az autót. Én meg akkor index balra, visszaváltottam kettőt és go. :DDD

(#11364) AMD Power válasza tresh (#11336) üzenetére


AMD Power
titán

Ez is nagyon baba..... Tesómnak nagy szerelme. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11365) roberto211 válasza tboldi (#11363) üzenetére


roberto211
őstag

:D az kemény. Mondjuk en azt szoktam csinálni ,ha motorost látok , lehuzodok elengedem aztán megköszöni ,hogy hagytam neki helyet ,hogy elmenjen és nem kell átmenni a szembesávba.

Biciklisekkel nem mindig vagyunk ilyen jó barátok. ;] :D

De motorosokkal nincs bajom ők normálisak általában.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11366) tboldi válasza roberto211 (#11365) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi. :D :R

(#11367) AMD Power


AMD Power
titán

A legnagyobb visszahívás, 34 millió autót érint

Jézus. Ez már azért nagyon durva. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11368) SzlobiG válasza AMD Power (#11367) üzenetére


SzlobiG
félisten

Asszem ez a Takata cég le is húzhatja a rolót. :U

(#11369) AMD Power válasza SzlobiG (#11368) üzenetére


AMD Power
titán

A szinte biztos.... :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11370) -v- válasza TaaT (#11342) üzenetére


-v-
addikt

:K jó ostobán néz ki ez is ..

(#11371) Rivaul válasza tresh (#11336) üzenetére


Rivaul
addikt

Sokkal jobban szeretem még ezeket az autókat. A mondeo is 2004 körül volt a legszebb úgy mind a képen látható B is. Most már minden úgy néz ki mint egy audi... Az új volvok is áramvonalasak és csepp lámpásak lettek... Bezzeg egy 2004-es s80 vagy egy e46 bömös. Akkor még volt stílus a gépekbe.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11372) -v- válasza Rivaul (#11371) üzenetére


-v-
addikt

+1 :K

(#11373) AMD Power válasza Rivaul (#11371) üzenetére


AMD Power
titán

Ez az S80 pl szenzációs volt.

De én az S60-al is így vagyok. Az meg szinte tökéletes külsőleg. Gyönyörű!!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11374) tresh válasza AMD Power (#11364) üzenetére


tresh
addikt

Nekem is :) :R

(#11375) Reaper válasza tboy93 (#11358) üzenetére


Reaper
őstag

Rendszeresen járok ósanba, és mindig olyan helyre parkolok, messze a bejárattól, ahova már gondolom senki nem fog állni, gondolom én. Ehhez képest hiába üres az egész rohadt parkoló valami gyökér mindig úgy gondolja, hogy álljunk már a másik autója mellé 6centire, és b*sszuk neki az ajtót. Ilyenkor mindig eldöntöm, hogy csak keresztben 2 helyet elfoglalva fogok parkolni, egy ideig csinálom is, aztán visszaállok "normál" módra, és kezdődik megint előröl. Pedig a fóti Auchan nem is olyan nagy forgalmú. :(((

AMD Power: Nekem a Volvo, csakis az S70R :)

[ Szerkesztve ]

(#11376) Declare válasza Qru (#11347) üzenetére


Declare
őstag

Jah, na varjatok, en most a dizelröl beszeltem, nem a benzinröl, sry :B

Ezt mar egyszer leirtam szerintem, hogy amikor rossz volt valami turbo vezerlö szelep a kocsimba es mindig kigyulladt a szerviz kulcs, a turbo elkoszolodasra gyanakodtunk. Szerelöm szetszedte es mondta, hogy kis tulzassal patyolat tiszta. Akkor meselte, hogy kivetel nelkül azt tapasztaljak, hogy osztrak, nemet kocsik (dizeles), alig koszolodnak. A Magyarok mar sokkal gyakrabban, amelyiket meg romaniaban hasznaljak, azok meg meg sokkal durvabban.

Es ugyanezt irta több ember is, aki dizellel fuvaroz europaban, illetve neten is egy csomo ilyet lehet talalni, hogy nyugatabbra kevesebbet fogyaszt a kocsi, kevesbe kormol....azert ez van valamiert. Mint ahogy az is, hogy itt Nemetorszagban nincs ilyen hogy a MOL kuton x ft az üzemanyag az auchanosnal meg mindig x/2....aral/shell altalaban dragabb (allitolag a ceges üzemanyagkartyas tankolasok miatt, plussz van adalek is talan), de mivel az üzemanyag ar orarol orara valtozik (kb 40-60ft/l ingadozas is van egy nap), nemegyszer van, hogy a shell/aral 1 centtel dragabb csak, vagy egy arban van mas kutakkal, mint Jet, Star, Tankcenter...stb.

Illetve egyetlen egy olyan emberrel sem talalkoztam meg, aki, akar csak urban legend-kent meseli, hogy a Jet vagy Star üzemanyag mas minöseg lenne. Azert ez is erdekes.

Nekem tapasztalatom nincs, olyan hogy összehasonlithatoan azonos körülmenyek között haszanljam otthoni, vagy itt kinti üzemanyaggal a kocsit, nem volt. Azt tudom, hogy a premium MOL benyan semmi különbseget nem tapasztaltam :)

Valszeg az igazsag itt sem fog kiderülni soha, mi az igaz es mi nem :D

(#11377) Declare válasza parandroid (#11348) üzenetére


Declare
őstag

Jaaaa ok ez tenyleg izlesek es pofonok. En mar megemesztettem, hogy van aki szerint a bmw belsö gagyi es unalmas, mig a mazda, meg toyota, milyen szep :)) ertetlenül allok a dolog elött, de elfogadtam

Mint amikor itt a kollega uj passatjat par honapja körbealltuk es igy mindenki "hmmm, jaaa schönes Auto..." en meg igy ahaaa, jaaaa egy nagy szögletes doboz, mindenhol szamomra visszatetszö krom csikokkal.....de ja praktikus, nagy, jol megy, minösegi....es van akiknek szep :)

(#11378) Declare válasza AMD Power (#11373) üzenetére


Declare
őstag

Na ez az az s60 ami nekem is mind a mai napig abszolut bejön :K ezzel az R design al meg aztan plane :C

(#11379) runner 125 válasza Declare (#11378) üzenetére


runner 125
nagyúr

A linkelt R-en azért van némi búcsús tuning... gyárilag nincs teleszoknyázva és mennyivel ütősebb is úgy.

..persze ezüstben. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11380) tomcsi23 válasza Declare (#11378) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pedig az eléggé R-ice-os, akkor már legyen R-endes S60R. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11381) Qru válasza Declare (#11376) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az is benne van szerintem, hogy a németek többet autópályáznak ami ugye a legkímélőbb üzemi környezet az autóknak.

#nincsbennetarcsi

(#11382) Declare válasza runner 125 (#11379) üzenetére


Declare
őstag

Szinröl az en izlesemet mar szvsz tudod :B nem tartozik a kedvenceim köze, a fenti linken az a sötet szörke nekem jobban bejövös. Meg az elsö kis szoknya is jobban tetszik, az oldala az picit valoban sok :)) de nagyon jo forma, kivül/belül/hatul :K

(#11380) tomcsi23 D5....es akkor jol is meg es jol is fogyaszt :B

[ Szerkesztve ]

(#11383) Declare válasza Qru (#11381) üzenetére


Declare
őstag

Igen ezen en is gondolkoztam....a romanoknal meg ugye alapjaraton pöfögnek at a katyukon mindenhol :D

En is ha megyek haza, azert 11-12-13 ora kb folyamatos 140-170......ha ez nem pucolja ki, amit ki kell, akkor semmi :D

(#11384) Qru válasza Declare (#11383) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látod nem véletlen patyolat az a turbó. :K

Időnként amúgy sem árt kicsit "kikormolni" a verdákat. Én az összes eddigi autómon észrevettem ha sokat megyek vele városban és aztán pályán megyek akkor utána jobban veszi a gázt.

#nincsbennetarcsi

(#11385) tresh válasza Declare (#11382) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem ez még a belefér kategória a spoiler téren :B

(#11386) roberto211 válasza Qru (#11384) üzenetére


roberto211
őstag

Ezt magyarázom anyámnak is h ne sajnálja a fordulatot/gazt.

Régi 1.6 os renaultja is annyira egy lomha f*s volt mert 5 éven keresztul max 2ezernèl váltott , legyen az pálya v város. És benzines volt.

Most Swift II 1.5 vvt vel is ezt játssza. Mondom neked nem 1.5 vvt kene hanem vmi 800kobcentis Daewoo :D szegény autonak tiszta szenvedés mikor ő megy vele.

Bezzeg az en régi swiftembe egy gramm korom sincs :D. Autópálya 6500, város 4500 ,minimum 3500. :D :DDD Cserébe full tiszta az egész ,még a kipuff végén sincs lerakódott korom :D.

Nem azt mondom neki is igy kene váltani mert abba jóval több szufla van , de en ott se váltanek 3500alatt.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11387) tboy93 válasza roberto211 (#11386) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bazzeg ha igy vezetsz akkor ne panaszkodj, hogy az ezredes 8L-t kajal :P

(#11388) roberto211 válasza tboy93 (#11387) üzenetére


roberto211
őstag

Már csak 7et :D Megszokta már aztán igy a 7 el is megelégszik. :D

Amúgy vezetni ,szabályt betartva biztonságosan vezetek szerintem meg mások szerint is illetve a sebessegre is figyelek h 20-25%ot ne haladjam meg csak ,pörgősebben egy kicsit az átlagnál. Mondjuk úgy sűrűn váltok de nem felfelé :D De számomra igy élvezetes ,igy tetszik , igy szeretek vezetni ezért elfogadom a 7l-t :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11389) -v- válasza runner 125 (#11379) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk S60-bol pont tetszik amugy az ujabb is, egy hathengereske johetne abbol :)

(#11390) Rivaul válasza AMD Power (#11373) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen pont erre a korosztályra gondoltam. Ezek a gépek alapból is gyönyörűek és meggyőzőek voltak. Ha meg ízlésesen költött rájuk az ember akkor nagyon vagány masinák születtek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11391) tomcsi23 válasza -v- (#11389) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mondjuk egy S60 polestar? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11392) runner 125 válasza tomcsi23 (#11391) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ah, nem menő az. CsakazEMpákitESlájnÁEMDZSÍ.

:))

[rvilike]

Jót tett neki, h levették az orráról a csipát, viszont én már nem látom benne A Volvo-t. Az S80-ban még igen, remélem nem fogják elcseszni a lassan megjelenő utódját.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11393) Qru válasza roberto211 (#11386) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk ugyanez, 50-nél 5.-ben nyomja, szegény 1,2-es moci meg fulladozik 1300-as fordulaton. Néha elkötöm (általában hó végén mikor nincs pénz tankolni a nagy vasat :DDD) és megjáratom, utána érezhetően jobban megy.
Hiába mondom, hogy nem kell 160-al csapatni csak pár km-t menjen 3000 rpm-el az már jó.

mod:

Ha már Volvo: C70 2,4T - ez mennyire lehet roller?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11394) Declare válasza runner 125 (#11392) üzenetére


Declare
őstag

+1

Az eleje a facelift ota nagyun tuti! A hatulja viszont nem tul klassz, a reginek sokkal szebb. A legnagyobb bajom, viszont a belseje. Amilyen letisztult volt a regi s60, az uj volvokban ez a modern de egyszerü feeling (lebegö vekony müanyag közepkonzol :U ) keverve, valami sportossag felevel (digitalis kijelzö, plane amikor piros, sport allasban pirossal :Y ), nekem nagyon gaz....nekem nem szep :(

[ Szerkesztve ]

(#11395) Declare válasza Qru (#11384) üzenetére


Declare
őstag

Persze, de azert ha mekis faradt sütolajjal tankolnam, akkor lehet mas lenne a kep, autopalya ide vagy oda :)) ...meg a szag is valszeg mas lenne :DDD

(#11396) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ez a Focus se kutya...

(#11397) Qru


Qru
MODERÁTOR

Legszebb öröm a káröröm, mert abban nincs irigység. :D

Elakadt milliomosok, akiken ér, sőt kötelező röhögni

#nincsbennetarcsi

(#11398) kalmanchris válasza Qru (#11393) üzenetére


kalmanchris
tag

Elég ha ránézel és minden baját elfelejted :)

(#11399) Qru válasza kalmanchris (#11398) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért egy turbó és/vagy kettős tömegű cserét aligha bocsátanék meg hiába a forma... :D

#nincsbennetarcsi

(#11400) SzlobiG válasza Qru (#11399) üzenetére


SzlobiG
félisten

Abba sztem nem kettős tömegű van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.