Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) Buster17 válasza roberto211 (#11200) üzenetére


Buster17
addikt

Csajozós verdát akarsz? Van egy tippem ;)

Bocsi ma megtalállak mindenhol, befejeztem :D

(#11202) Qru válasza roberto211 (#11200) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerősnek van, 12 litert simán bekap városban az is... Igaz az övé automata.

Rivaul: Nekem is egyszer elöntötte a sz@r az agyam így. Egy L200-as próbált előzni... hát nem jött össze neki. :D

Am marha balesetveszélyes, ne csináld.

#nincsbennetarcsi

(#11203) roberto211 válasza Buster17 (#11201) üzenetére


roberto211
őstag

Hagyjal kérlek. Mar 2 topicba kikeszitettel :DDD

Amúgy nem a kocsikra megy ahogy észreveszem.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11204) szőröscica


szőröscica
addikt

Über skyactiv ide-oda, hasonló fogyasztást tudtak a kései 528i BMW-k is ilyen felhasználás mellett.

(#11205) TaaT válasza szőröscica (#11204) üzenetére


TaaT
veterán

Húzzuk rá a kései 528i-re az Euro6-ot és nézzük meg mit fogyaszt. Vagy ne nézzük, mert be sem indulna.

A gratuláló leveleket Brüsszelbe kell küldeni a sötétzöldeknek. :)

Give them hell Ukraine!

(#11206) szőröscica válasza TaaT (#11205) üzenetére


szőröscica
addikt

Nyilván, de ha egy modern 28i-t nézünk meg, a 2 literes turbósat 245 pacilóval, annak az átlaga is 8.85 a spritmonitoron, míg a Mazdának 8.24 és az 50 nyihával gyengébb. Én csak a skyactiv dicsőítést nem értem, semmivel sem egyszerűbb szerkezetek, rosszabbul mennek és nem esznek kevesebbet.

(#11207) SzlobiG válasza MunezXBK (#11186) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azt írják neten, hogy meg lehet fogni a csapdával csak idő kérdése. :U

(#11208) szőröscica válasza SzlobiG (#11207) üzenetére


szőröscica
addikt

A flakonokat próbáltad már? Én most egy hétig direkt ásványvizet ittam, hogy összegyűjtsek négy pet palackot az autóhoz. :DDD Hétvégén lemosom a kocsit és körbepakolom vele, kíváncsi leszek, hogy hogyan reagálnak rá a dögök.

(#11209) TaaT válasza szőröscica (#11206) üzenetére


TaaT
veterán

"Én csak a skyactiv dicsőítést nem értem"

Azt én sem értem.

Give them hell Ukraine!

(#11210) SzlobiG válasza szőröscica (#11208) üzenetére


SzlobiG
félisten

De ki vannak rakva otthon viszont a meló helyen nem volt, bele is ment...

Jövőhéten meg jön a riasztó cucc kíváncsi leszek rá mit ér ha megcsapja az áram attól azért csak eltakarodik.

(#11211) Rivaul válasza F_Zolee (#11199) üzenetére


Rivaul
addikt

A savoyánál indultam fel a hatosra. Első voltam a lámpánál. Mindíg figyelek a lámpára és időben indulok. Sárgánál már 1-be van a váltó és emelkedik a kuplung. MÖGÖTTEM állt az opel... Épp hogy zöldre váltott már nyomta a dudát hogy menjek gyorsabban (2000-nél váltok mindig). Így is jobbat indultam mint a mellettem álló corsa... Az opelos mögülem kivág a corsa elé és elkezdi tolni hogy majd megelőz... 3-ból lecsúszott kettőbe a váltó és onnantól nem sok szava volt a buliba. A rover 4500-tól nyit, addigra csórikám az astraval már keményen túl volt a csúcsán. Az nem érdekel ha valaki mellőlem rajtol, menjen ha sürgős. Drága nekem a benzin mindenkivel versenyezni :D De azért mindennek van határa :U

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11212) MunezXBK válasza SzlobiG (#11207) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jó sok idő biztos. Fater évek óta várja ezt az időt. :D

Én palackozom, az se ér semmit. :))

(#11213) TaaT


TaaT
veterán

Ezek szerint örülhetek hogy mifelénk nincs nyest? Helyette mondjuk van egér, de azt nem érdekli a kocsi, csak a kaja :D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#11214) aero. válasza szőröscica (#11188) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ja basszus, a 3.0tdi-sek buntetese nekem is hianyzik :D
Ha vennk egy 2.3T-t azzal sima lenne, de inkabb egy mx5 projektre allok ra.

(#11215) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Na, itt már nem kis huligán címeket kellene osztogatni, hanem az egészet átnevezni huligán topikra. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11216) -v- válasza Rivaul (#11211) üzenetére


-v-
addikt

Na majd jól levilloglak én is ha látlak, aztán megnézzük hol nyit a rover :D nem is tudtam hogy ilyen kis huligán vagy :DD

(#11217) AMD Power válasza -v- (#11216) üzenetére


AMD Power
titán

Itt mindenki Huligán! :)) :C :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11218) Qru válasza Rivaul (#11211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan magasan nyit?! Meddig engedi foragtni a főtengelyt? Hol szabályoz le?

mod:

joamilestoné: Azért ha ki is használod azt a 245 lovat akkor nagyon nem 8,8 lesz a fogyid... :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11219) roberto211 válasza Qru (#11218) üzenetére


roberto211
őstag

A vtec meg 5500nál nyit :D Miért baj ez? :D

Már ha egyről beszélünk feltéve :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11220) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Faluvégi Farolás összefoglaló :D

"Mi tesz emberré és szociális lénnyé? Az élet a Facebookon és a millió lájk vagy egy hengerfejcsere a haverokkal? Mi a kidobott pénz? 96 ezer forint egy rongyos, alap, szimulátor ülésért-vázért, vagy egy ugyanennyiért vett öreg, de valódi autó? Ja, hogy ezért tenni kell és ezzel munka van? Akkor nem neked való, de soha többet ne jöjjön nekem senki azzal, hogy valódi autóval jó autózni csak sok pénzből lehet, mert élből hajtom el a fenébe. Kérdezzék meg a srácokat, akik négyen-öten istápolnak egy öreg kombi Sierrát és autózzák szét az agyukat fillérekből."

(#11221) runner 125 válasza SzlobiG (#11183) üzenetére


runner 125
nagyúr

Remek.

Nekem azóta hála ég nem volt nyest behatolás, bent van a csipogós nyestriasztó, illetve az oszták barátom szerint wc illatosító is működik, úgyhogy beakasztottam egyet abból is. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11222) SzlobiG válasza runner 125 (#11221) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt van egy teszt többféle megoldást kipróbálnak.

Szerintem nyestje válogatja, hogy melyik mitől riad el. Engem már nagyon kezd idegesíteni szerencsére még nagy kárt nem okozott. Ha lemosom a kocsit, akkor éjszaka azonnal rámegy a tetejére és az antennát b@sztatja meg összejárja az egész tetejét.

Munez: Pedig van akinek sikerül elfogni. :D

[ Szerkesztve ]

(#11223) Qru válasza roberto211 (#11219) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyről. :K Nálam már 4000 környékén nyit igaz 6200 fölé nem is forog.
Haver Celica-ja is vhol 6000 környékén nyit ha jól rémlik, igaz az elforog 7000 fölé is vidáman.

#nincsbennetarcsi

(#11224) Rivaul válasza Qru (#11218) üzenetére


Rivaul
addikt

8000-ig megy max és 6800-tól indul a piros.


[rvilike]

Csak ne vegzálj másokat ;] Mindig szerettem gyorsan vezetni és a munkám is vezetés volt. Mióta vannak gyerekeim de pénzem az nincs már nem úgy bánok a gázzal :B

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11225) -v- válasza Rivaul (#11224) üzenetére


-v-
addikt

Hat mi tagadas en sem vetem meg a sebesseget ... :) gyerek meg nincs, benzinre telik, mit lehet tenni, nyomni kell neki :D A gyerekek megnonek, keress tobbet es ujra nyomhatod neki :D

[ Szerkesztve ]

(#11226) VegyesTamás válasza aero. (#11214) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

én büntettem már a samarával nem is egyet :D csak persze nem az egyenesbe hanem a kanyarosba :D ez úgy nézki általában, hogy vagy elmegyek mellette, mert ő a külsőbe van én meg belül, vagy meglát maga előtt...kisfaszocska feláll, majd az egyenesben elmegy mellettem, utána jönnek a kanyaros részek. Onnantól nekik izzadás van...mert amikor a quattrót, mercit, bömbit egygyári 65pacis hörgős samara villogja és tolja az útról, mondván, hogy útba vagy, mennék...egyből lekókadnak az tuti :D :D nem is szoktama visszaelőzésre menni, mert az a 2-3x-os teljesítmény különbség a javukra nem teszi ezt lehetővé (1-2x már előrdult) de nekem már elégtétel az, amikor tudom, hogy volt pénze megvenni, és azzal a futóművel, azzal a gumikkal, azzal a váltóval, és azzal a motorral, sem tud többet mint a csacsi meg én :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#11227) DeFranco válasza VegyesTamás (#11226) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én ezzel valahogy úgy vagyok, hogy aki siet, meg akinek bizonyítani kell, az nem sikeres ember.

van egy úticélom, megválasztom a sebességet, és akkor az annyi, így is bokáig ér a mentálpénisz, nincs szükségem méregetésre.

persze ha a forgalom indokol egy tempót akkor azt felveszem, nem játszok önérzetből forgalmi akadályt.

(#11228) Qru válasza Rivaul (#11224) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép! :K Az enyém már 6300-nál tilt.

#nincsbennetarcsi

(#11229) Mágus2 válasza VegyesTamás (#11226) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A szamara nem a kanyarsebességéről híres. :N Hozhatod a szamárt, van itt szerpentin, ha elmész mellettem, viheted a skodrit, de ha nem nem, leadjuk a szamarat bezúzatni. :D

16%-os emelkedő a legkissebb. :D

[ Szerkesztve ]

(#11230) Qru válasza Mágus2 (#11229) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott még az én vasam is szenvedne nem hogy a szegyény csacsi. :D

#nincsbennetarcsi

(#11231) Mágus2 válasza Qru (#11230) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Teljesen más a 2 ország közlekedés kultúrája. Itt kevesebb a tötymörgő. A 100-at majdnem mindenki tartja településen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#11232) F_Zolee válasza VegyesTamás (#11226) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó nektek. Én kb sehol se lennék ellenfél. ;]

(#11233) DeFranco válasza Mágus2 (#11231) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát ott azért a másik véglet van, nem egy nem kettő esetben előztek beláthatatlan szerpentines jobbkanyarban emelkedőnek felfelé, úgy, hogy lószart nem láttam még én sem a kanyarból lefelé meg ereszkedtek a faszállító teherautók sorban... pedig nem mentem lassan. És ez rendszeres volt.

eléggé az volt az érzésem, hogy kihirdették, hogy nem lesz holnap, csak nekem nem szólt senki :D

(#11234) Qru válasza Mágus2 (#11231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk meg tudod mi van. Vki vagy mozgó útakadályt játszik vagy nyomja mint akit kergetnek, veszélybe sododrva mindenkit kb. :(

#nincsbennetarcsi

(#11235) Mágus2 válasza DeFranco (#11233) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:D szóltak neked is, csak nem értetted.

(#11236) Qru válasza DeFranco (#11233) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahhoz nem kell átlépni a határt. A Mátrában is rendszeresen botlok bele berepülőpilótákba. Múltkor egy TSi Octi úgy beszúrt mellém a kanyarba, hogy semmit nem látott, hogy jönnek-e szembe. És ha jön a gyöngyösi járatos busz, vagy egy faszállító pótos Ifa...

Azt letojom hogy ő fűbeharap de rámvágja a busz/ifa a szarát és én is fűbeharapok.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11237) DeFranco válasza Mágus2 (#11235) üzenetére


DeFranco
nagyúr

huligán ott mindenki ;]

@Qru: tsi bömbi benne van, de itt olyan változatos autók csinálták és olyan arányban, hogy feltételeztem, hogy ez népsport (no offense, nem akarok basztatni senkit, beszélgetünk). persze most senki nem mossa le rólam hogy tötymörögtem, pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#11238) MunezXBK válasza Qru (#11236) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tegnap se jött semmi. ;]

(#11239) VegyesTamás válasza DeFranco (#11227) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

hát itt nem arról szól, hanem egyszerűen nem bírják elviselni, hogy elmegyek mellettük, és meglepemőket :D

Mágus: itt nem arról van szó, hogy mindenkit lenyomok 65lóval, hanem, hogy talán egyszer maradandó élményt okozok a bzi fejének, hogy azért mert drágakocsi, azért egyből nem adnak hozzá vezetési tudást. 16% os emelkedőn, örülnék ha 2esbe mennék :D

Senkit nem sodrok veszélybe, sőt nemrég volt egy kisbusz valamilyen új opel, füttyögött a turbó mint állat, kéményépítős bácsi, kijött elém tinnye felé, és én meg lendületből kikerültem. aztán elkezdte tolni mondom, ha a kanyarosba megfog, akkor ember (sztem 2-2,5 TDi lehetett talán) konkrétan közel határon autóztam, (sodoródtam az útról, sírtak a télik :D (persze csak balosba, jobbosba figyeltem, hogy véletlen sem csússzak át) ) egy nagy kanyar után (Üvegtigrisnél) kigyorsításnál odalépett neki, és elindult mellettem, de láttam, hogy szembe jönnek, hát nem volt kérdés, amint kiért mögülem már tapostam a féket, hogy beférjen, és nem tartottam be neki, annyit ugye nem ért, meg is köszönte, én villantottam, hogy király vagy, és boldogan mentünk tovább.

Konkrétan ott még senki nem tudott így jönni, utánam, pedig voltak már próbálkozok, és nem feltétlen mert a 65 ló, hanem a technika.

El kéne kezdeni a topicnak szimulátorozni, egy Richad Burns Rallyt vagy valami :D Ott lehet büntetlenül feszegetni a határokat,én is azért ismerem őket :D ez a kör ink szépségre ment mint gyorsaságra. Persze ez sajnos nem ugyanaz :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#11240) Qru válasza DeFranco (#11237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát igen, tőlünk kultúráltabb országokban azért jobb a közlekedési morál. És nem feltétlenül az északi vagy a nyugati országokra gondolok itt, hanem már pl a horvátoknál is sokkal kultúráltabban megy ez az egész saját tapasztalataim szerint.

És még a benzinük se ilyen pancsolt szar mint amit itt adnak. :(

#nincsbennetarcsi

(#11241) -v- válasza DeFranco (#11233) üzenetére


-v-
addikt

Kivancsi lennek a baleseti statisztikakra azokon az utszakaszokon .. igazabol ha mindenki megszokta ezt, es sosincs baleset, akkor nincs ezzel baj, ha mukodik akkor jo. Ha van baleset miatta akkor faszsag ... :) Mas orszagokban is latni meredek dolgokat, elso latasra el se hiszed, aztan kiderul valamiert megis mukodik, es nincs tobb baleset miatta.

(#11242) DeFranco válasza -v- (#11241) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha logikusan végiggondolom valószínűleg nem vészes a baleseti statisztika, hiszen különben már elnéptelenedett volna a vidék.

de hogy mi végre és hogy csinálják, arról fogalmam sincs. gondolom egy necces esetnél mindhárom résztvevő óramű pontosan reagál helyes módon, így kerülik el, hogy baj legyen.

gondolom.

(#11243) szőröscica


szőröscica
addikt

Lemostam a kocsit és elhelyeztem két-két 80%-ig töltött vizespalackot előtte, mögötte. Remélem, hogy ez a négy palack valóban hatásos lesz és nem mászkálják majd össze a dögök.

(#11244) SzlobiG válasza szőröscica (#11243) üzenetére


SzlobiG
félisten

Max csak a nyest ellen véd a macska ugyanúgy felmegy rá pont ma reggelre járkálta össze nekem egy macska és ott voltak a palackok. :( Pedig már tettünk mozgásérzékelős refit is az udvarba ahol parkolok az kiderült, hogy a macska nem riad el. :D Nyest csak megijed ezektől...

(#11245) szőröscica válasza SzlobiG (#11244) üzenetére


szőröscica
addikt

Nálam sajnos nagy valószínűséggel macskák járkálják össze, tekintve, hogy a szomszédomnak van vagy 4, és egyéb kóbor példányokkal is szoktam találkozni. A karcok már nem érdekelnek, de utálom, hogy gyakorlatilag hetente kell mosni (és igazából kétnaponta is lehetne, mert annyi idő alatt tuti megmásszák) a dögök miatt.

(#11246) SzlobiG válasza szőröscica (#11245) üzenetére


SzlobiG
félisten

Látni a nyomokon, hogy macska vagy nyest. De akkor nálad is tuti a macska. Engem is nagyon idegesít lemosom és már aznap össze mászkálják és össze sarazzák az egészet. Erre a megoldás a kutya a flakonok nem érnek semmit macska nem ijed meg tőle. :(

(#11247) tomcsi23 válasza Rivaul (#11211) üzenetére


tomcsi23
veterán

Valami pimpelt E30 320i felirattal startolt kifele a szerémin, az obinál már szépen tépett, némi füst/korom is jött belőle.
Hát mondjuk úgy, bealudtam a rajtot, nem számítottam rá, hogy így elrúgja. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11248) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Skacok, a pest megyei matrinya Hatvanig érvényes, ez azt is jelenti, hogy visszafele ott már fel lehet hajtani az m3-ra vagy csak pest megyén belül :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11249) tresh válasza tomcsi23 (#11247) üzenetére


tresh
addikt

320i és a korom ? :D Heuston baj van nem kicsi ;] ;]

(#11250) zoo8800 válasza tresh (#11249) üzenetére


zoo8800
veterán

Hát, ha Heuston, akkor tényleg baj van. ;]

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.