Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) tomcsi23 válasza raczger (#11145) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ki lenne itt A topik huligánja? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11152) gooool válasza TaaT (#11143) üzenetére


gooool
őstag

A szij hasonlo esetunkben is, gorgot holnap meglesem.

joamilestoné:
Azt igy gondoltam hogy tiltasig nincs kihuzatva, mint ahogy a kollega ecsetelte az ismerose eseten. :D

Üdv, Balázs

(#11153) szőröscica válasza gooool (#11152) üzenetére


szőröscica
addikt

Üzemmeleg motorolaj mellett tiltásig is forgathatod, semmi baja nem lesz. Néha meg kell gyepálni az autót, hogy kitisztuljon.

(#11154) SzlobiG válasza gooool (#11136) üzenetére


SzlobiG
félisten

Láttam már én is olyat hogy dupla annyit elmentek a vezérléssel mint amennyit szabadott volna. Persze nem buzdítani akarlak, de nem kell félni.

Nekem 200k km vagy 10 év, viszont már 180-nál csere lesz, nem várok 200-ig az tuti. :)

(#11155) raczger válasza tomcsi23 (#11151) üzenetére


raczger
őstag

deicide, de most látom, ő inkább a milyen autót vegyekbe szokott hozzászólni inkább, nem itt, fail :DDD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#11156) tomcsi23 válasza raczger (#11155) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egyszer már hozzászólt itt, nem is olyan régen. :DD

Na nem mintha itt a kicsit aktívabb tagok között nem lehetne "kis huligán" címeket osztogatni. :))

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11157) MunezXBK válasza tomcsi23 (#11156) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Racing Vilmosra gondolsz? Te kis buta, a neve sem erről árulkodik. ;]

(#11158) Rivaul válasza szőröscica (#11153) üzenetére


Rivaul
addikt

Soha nem spóroltam a fordulattal, és vissza is többet járt a váltóm mint sokaknak előre ;] Viszont soha nem volt emiatt a gépeimnek baja. Annyit viszont mindig megteszek hogy hideg motorral se télen se nyáron nem indulok. Tudom hogy pazarlás de eddig bejött. Taposni meg csak akkor taposom meg ha a motor üzem meleg.

Közösbe:
A vezérlés nagyon sokat kibír ha gyári vagy jóféle. A "szavatossági" időn túl is messze lehet hajtani őket csak a vissza kettő padlót kell kerülni mert az szakíthatja. A normális akár pörgős váltást lazán bírják. Ha 100ekm van teszemazt megadva akkor biztos hogy nem az a szakítási pont :N És nem is hiszem hogy +20ekm hisz az egy örögesebb olajcsere amit sokan még tovább is tolnak nem hogy a vezérlést...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11159) tomcsi23 válasza MunezXBK (#11157) üzenetére


tomcsi23
veterán

Dízel huligánokra gondoltam, akad itt olyan is. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11160) MunezXBK válasza tomcsi23 (#11159) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az kizárt dolog, olyan nincs. :D

(#11161) Qru válasza TaaT (#11143) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is most cseréltettem vezérlést, a 4 görgőből 2 csapágyas volt egy meg éppen határeset... Mind a 4 ment a kukába.

#nincsbennetarcsi

(#11162) gooool


gooool
őstag

Koszi sracok a valaszokat es a segitseget, akkor ha mashogy nem megy kitolodik tavaszig, de a tobbi torodest azert megadjuk neki. :)

Üdv, Balázs

(#11163) roberto211


roberto211
őstag

HONDÁSOK!

:DDD :DD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11164) tomiii. válasza roberto211 (#11163) üzenetére


tomiii.
aktív tag

nem tudták mérni az elhajlás szögét? :F

(#11165) Declare


Declare
őstag

Csodát láttam gyerekek.......a lélektanát valaki fejtse meg nekem légyszi :D

(#11166) tboy93 válasza Declare (#11165) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ráfröccsent a kromofág és csak rózsaszín festék volt otthon... nem kell szívózni rögtön :P

;]

[ Szerkesztve ]

(#11167) tboldi válasza Declare (#11165) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem teljesen normális dolog a teniszlabda a vonóhorgon. Sok autón láttam már. ;]

(#11168) Killer01 válasza Declare (#11165) üzenetére


Killer01
őstag

Nem értem mit problémázol nyuszifül... olyan uncsimuncsi leszólni másnak a középciklámen-magentás felniét, nem? :U ;] ;] ;] ;] :DDD

(#11169) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Ebben milyen moci lehet? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11170) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#11171) Qru válasza tomcsi23 (#11169) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát biztos nem 1,3-as. :D

Ez a választék (már ha hazai forgalmazású):

2.0i 137LE
2.0i 165 LE
2,5i 165LE
3.0i 245 LE
2.0D 150 LE

#nincsbennetarcsi

(#11172) szilva01 válasza Declare (#11165) üzenetére


szilva01
őstag

Telekomos ceges auto.

(#11173) roberto211 válasza Qru (#11171) üzenetére


roberto211
őstag

Én 3.0i t választanám :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11174) roti86 válasza szilva01 (#11172) üzenetére


roti86
őstag

csak nem a tiéd? ;]

(#11175) Qru válasza roberto211 (#11173) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is de az elég sokat fogyaszt sajnos (13-14-et lazán bekér).

#nincsbennetarcsi

(#11176) roberto211 válasza Qru (#11175) üzenetére


roberto211
őstag

Hat vmit vmiert. Cserébe leszakitja a fejem padlonal. :D.

Melle vennék vmi kisautot amivel szaladgalnek.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11177) -v- válasza roberto211 (#11176) üzenetére


-v-
addikt

Nem szakítja :)

(#11178) Qru válasza roberto211 (#11176) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szakítja, ez egy nyugis szívóbenzin. Ha penge Legacy kell akkor GT-t kell venned belőle (WRX/STi motor van benne).

#nincsbennetarcsi

(#11179) tomcsi23 válasza Qru (#11171) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nagyon kis rafkósak ezek a subisok. :D
Mint amikor ki van rakva hátulra, hogy 1,4, aztán apró betűvel mellé, hogy BAR. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11180) Qru válasza tomcsi23 (#11179) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem túl jó a kép minősége de amúgy sztem benzines lesz. A dízelben egy fekete szűkítő betét van a csőben (amúgy lefelé fúj ki, lsd kép).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11181) roberto211 válasza Qru (#11178) üzenetére


roberto211
őstag

245le nem szakítja le a fejem ? :Y

Fura azert. Ember elvárná tőle.

Ma láttam egy legacyt hófehérbe. Brutal szep volt. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11182) Qru válasza roberto211 (#11181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Benne van az a sok paripa de annyira lineárisan adja le, hogy nem érzed annyinak.

Hát én most erre izgultam rá, de kiderült róla, hogy egy rakás kakk...

#nincsbennetarcsi

(#11183) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megint nyest téma:

Kolléga ma szólt, hogy világít az ABS neki a műszerfalon elmentem megnéztem neki diaggal a jobb első szenzort mutatta hibának. Mondtam neki majd nézesse meg, el is vitte hát elrágta a kábelt a nyest. :U

Fog venni csapdát valszeg azt megfogja ha sikerül.

Ja és van kutyájuk ráadásul pont a kutya ház mellé szokott parkolni szóval ennyit ér az is...

[ Szerkesztve ]

(#11184) -v- válasza Qru (#11182) üzenetére


-v-
addikt

Konkrétan ez vagy a gt?

(#11185) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Passat VII vasarlasa elott allok! Az lenne a kerdesem, hogy a fedelzeti computer helyere gyari navit be lehet tenni? Illetve a kormany kullojebe vezerlogombokat? A kormany bor es mintha valahol olvastam volna, hogy abba lehet csak utolag bepakolni.

Koszonom a valaszokat!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11186) MunezXBK válasza SzlobiG (#11183) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem fogja meg. :N

(#11187) Qru válasza -v- (#11184) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hajlamosak a hengerfejesedésre, öntött aluk és nem bírják ezt a terhelést tartósan. A későbbi modellekben ezért már kovácsolt alut használnak (ez igaz a korabéli WRX-ekre is). Nem kell csodálkozni amit alapvetően a 2 literes 150 lóerős teljesítményűekbe terveztek és ráengednek 230-250 lóerőt akkor bizony...

Ez a példány sem véletlen kapott kovácsolt alu dugókat. A gyári már szétment. Meg ez törve is volt (hogy mennyire azt nem tudom). Legalábbis a kép alapján a doblemez nem gyári fényezésű az fix.

mod:

SzlobiG: A csapda sz@rt se ér ellenük sajnos. :( Nekem a nyestriasztó spray viszont bevált eddig. Mondjuk nálam szerencsére csak a hangszigetelést rágta meg nem a kábeleket.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11188) szőröscica válasza Qru (#11175) üzenetére


szőröscica
addikt

Sajnos ma a 62 literes tankomban 962 km után kigyulladt a csóróságjelző. 5.44 lett a fogyi. :( Ebben volt egy Bp-Miskolc 160-180 közötti tempóval, ugyanez visszafele 110-el, a maradék 600km pedig napi 50km ingázással: reggel M0 15km 110-el, a maradék 10km araszolva, este 10km araszolva, 15km 130-140 között.

Mindig nézegetem a hirdetéseket, csorgatom a nyálam más autókra, pedig igazából ez a mostani tökéletes. Két bajom van csak vele: nem lehet vele a 3 literes TDI-s parasztokat büntetni, de azért kényelmesen utazik 180-al. Illetve a gördülési zaj nagyon behallatszik, remélem ez majd egy szett blueresponse gumival javulni fog. Minden extra benne van, ami nekem kell: tempomat, ülésfűtés, tolatókamera. Napfénytető és egy USB csatlakozó ami hiányzik csak.

És ma valami paraszt jóóóól rányitotta az ajtót a vezetőajtómra, kellemes festéknyomot hagyott maga után, illetve pici horpadást. Még csak közel sem álltam a vonalhoz, ráadásul a parkoló legszélén. Csak azért nem dühít nagyon, mert már egyébként is elég karcos a fényezés. :DDD

(#11189) -v- válasza Qru (#11187) üzenetére


-v-
addikt

Sebaj, európban úgyse nagyon van ilyen :) A jókis 6 hengeressel nincs baj tudtommal.

(#11190) Qru válasza szőröscica (#11188) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó! Tartsd meg. :K Én jó ha 650-700-at elmegyek egy tankból (64 liter).

Parkoló... Én Lidli parkolóban direkt a leghátsó részére álltam ahova senki. Jövök ki, mit látok: a 112 éves lefingott Kia Rio rámállva 20 centire. Közel s távol senki persze. De legalább nem nyitota rám az ajtót.

Fejben én is állandóan kocsit veszek. Most éppen Volvo S60/C70-eket nézek... :B Mióta ültem haver S60 D5-jében szerelmebe estem. :D

mod:

rvilike: Hát a WRX Imprezákat is érinti ez a gond (ugyanaz a blokk csak 230 helyett 250-et tud a Lega GT-ben). Ha elkezdi enni az olajat akkor az egy zsebbenyúlós történet kezdetét jelzi...

Igen a H6 nagyon tartós, 200k km-es a szíjjának a gyári csereperiódusa. Kb örök élet +1 nap ha megkapja az alapvető törődést (olaj). Azt a verdát tankolni az igazán kemény/fájó. 15-17 litert lazán bever.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11191) szőröscica válasza Qru (#11190) üzenetére


szőröscica
addikt

Megtartom. 10 éves, 197 ezer km van benne, bármikor nyugodt szívvel elindulnék vele akármekkora távra Európában. :) Ettől függetlenül egyik este Lancia Deltákat, másnap BMW 530d-ket, harmadnap 350Z-ket nézegetek a hahun. :DDD

(#11192) -v- válasza Qru (#11190) üzenetére


-v-
addikt

15-17 litert lazán bever

Az a baj ezzel, hogy ha ki is tudom fizetni se akarom. És még ha ki is akarom is irritál meg idegesít :)
Már csak azért is mert sűrűn kell a kútra járni ... utazni dízellel jó, elmész 1000 vagy több kilcsit egy tankból,
halk, keveset forog .. franc se tudja nagyautónak én is valami 6 hengeres autómata dízelt vennék, 335xd ;]
szívó benzin játszós autóba való.

#11191) joamilestoné:
350Z-ket nézegetek a hahun

Aztán te olyanokat minek nézegetsz, "a szabályokat be kell tartani" azzal is csak 50-nel szabad menni :P

[ Szerkesztve ]

(#11193) Qru válasza szőröscica (#11191) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

350Z jöhet, most mikor voltam a szerelőnél vezérléscserén volt ott egy. Nem semmi gép az...

A másik kettőt felejtsd el azok betegágyak.

mod:

rvilike: Van boxer dízel is. ;) Csak abból a 2010 előttieket nem szabad megvenni mert azokban kényes befecskendező van ami garantáltan összefossa magát ha nem prémium gázolajjal eteted a gépet.

TC top 20 legrosszabb motor válogatásába sem véletlenül került be...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11194) roberto211 válasza Qru (#11182) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor en osszekeverem a legacyt valamivel. Melyik az a Subaru ami ilyen városi terepjáró jellegű ? Ma láttam de eddig ez a városi terepjáró tetszett a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11195) szőröscica válasza Qru (#11193) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy jó elsőgazdás 530d azért komoly paripa szerintem, imádtam a sajátunkat, pedig az nagyon messze volt az első tulajtól. :DDD De E60-ból is kb. 5 millánál kezdődik az, amibe nyugodt szívvel be mernék ülni.

Vilmos: ez így van, azzal sem közlekednék gyorsabban, mint a mostanival. :)

(#11196) -v- válasza Qru (#11193) üzenetére


-v-
addikt

Tudom hogy van, de az betegágy, gyenge is, és 4 hengeres fos :((( :C

(#11197) Qru válasza roberto211 (#11194) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SUV-ra gondolsz?

Outback (Legacy kombit megemelték 15 cm-ről 20-ra)
XV (Imprezát megemelték 15,5 cm-ről 22-re)
Forester

Sztem az utóbbira gondolsz abból van XT kivitel, abban Impreza WRX motor van.

Nincs nagy varia náluk amúgy motor fronton. Van 5 benzines (1,5, 2.0, 2.5, 3.0 és 3.6) és 1 dízel (2.0) illetve ezek különböző teljesítmény szinttel is elérhetőek szóval van pár variáció azért.

mod:

rvilike: Chiptuning. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11198) Rivaul válasza Qru (#11190) üzenetére


Rivaul
addikt

Vannak ilyen emberek. Én az autóvásárlásom másnapján már azt nézem mi lehetne a következő pedig ezt nagyon szeretem :) (ma úgy gondolta egy g astra hogy nem vagyok elég gyors és mögülem kivágva majd megelőz... gyorsabb voltam ;] )

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11199) F_Zolee válasza Rivaul (#11198) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mindezt milyen tempónál? ;]
Amúgy szeretem az olyanokat akik presztizst csinálnak abból ha meg akarják előzni szabályosan. :(

(#11200) roberto211 válasza Qru (#11197) üzenetére


roberto211
őstag

Utána néztem s utóbbi volt. Hófehér volt ,atom nagy piros felnikkel stb. Tetszetős :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.