Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) szőröscica válasza Qru (#10649) üzenetére


szőröscica
addikt

Én is akarok vizespalackozni, bár engem jobban zavar, hogy a hülye áprilisi időjárásnak köszönhetően hetente moshatom a kocsit, mert a kis esőtől felvert portól mindig rettentő ocsmány lesz. Plusz-minusz néhány macskalábnyom már nem számít. :DDD

(#10652) runner 125 válasza Qru (#10647) üzenetére


runner 125
nagyúr

Remek, mondjuk eddig bármelyiket olvastam, mindre rámondták h semmit sem ér. :D
A befújósat egyszerűen nem tartom gazdaságosnak, ezért próbáltam a csipogóval. Először olyat akartam, amin van egy kis pulzáló LED is, de nem volt raktáron, sos-be kellett, így nem volt más lehetőség.

SzlobiG

Felkészültem, a minap kiraktam 3x 1,5 literes üveget a kerekek mellé, egyet meg az autó elé, reggelre az egyik a 4. szomszéd előtt volt, a másik kettőt meg sem találtam...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10653) Qru válasza AMD Power (#10644) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon úgy tűnik... A Jazz-en van elrepedve az egyik, a gyári dísztárcsa ára: 8k/db. Monodm akkor marad az a repedt. :D

joamilestoné: Nekem is kéne kocsit mosnom, tiszta bogaras az eleje mert autópályáztam vele de halogatom a várható eső miatt... ami persze nem jön így már elég szépen ráégtek a bogártetemek a lökösre. :( :D

Amúgy bogároldóból milyet érdemes venni? Jó a teszkós is?

mod:

runner: Huncutok ezek a nyestek látom... :( :D De azért van ízlése, kérdeztem a körülöttem lévő autósokat náluk járt-e a nyest de egyiknél sem csinált semmi (Kia Ceed, Honda CR-V, Passat CC, Opel Astra G).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10654) DeFranco válasza Qru (#10653) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#10655) szőröscica válasza Qru (#10653) üzenetére


szőröscica
addikt

Sajnos ezt nem tudom. Én magam csak pénzbedobósban szoktam mosni, ha nagyobb takarítás szükséges, akkor viszem kozmetikába, nem pöcsölök vele.

(#10656) F_Zolee válasza Qru (#10653) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én nem hallgattam az időjárásjelentésre és még vasárnap lemostam a kocsit. ;] És lám csak 2 csepp eső volt azóta.

(#10657) Qru válasza szőröscica (#10655) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tavasztól-őszig elpacsmagolok vele a kertben de amúgy én is kézibe viszem télvíz idején. Nincs nagynyomású cuccom a sima víznyomás meg enm elég hogy lekapja őket ha nem firssek a tetemek.

Most vettem teszkósat, meglátjuk hogy vizsgázik.

DeF: Nem a rögzítő rész reped, hanem egy sugár irányú van. Sikerült lejárdáznom... :(

mod:

F_Zolee: Én sajnos hallgattam rájuk. De azért az botrány, hogy a következő 24 órás előrejelezésük is hulla pontatlan. Ha én így végezném a melóm már rég az utcán lennék.:(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10658) DeFranco válasza Qru (#10657) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vidd el műanyagoshoz ha zavar. 1k-ból megcsinálja.

(vagy a sanyika, aki már lassan megkapja az ezermesterség wd40 fokozatát :D )

[ Szerkesztve ]

(#10659) Qru válasza DeFranco (#10658) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég vékony repedés, azzal is tud mit kezdeni azon kívül, hogy jól kiröhög?

mod:

Neki lassan szobrot állítatok annyit segített már. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10660) AMD Power válasza DeFranco (#10654) üzenetére


AMD Power
titán

Ne félj ha most veszek megint valami jót akkor arra megy majd fől. És a köcsög gumis többet nem ér hozzá. :((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10661) Qru válasza AMD Power (#10660) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak az egyiket vágták haza vagy többet?

#nincsbennetarcsi

(#10662) runner 125 válasza Qru (#10653) üzenetére


runner 125
nagyúr

Előbbi 3 motortere szerintem 100%-ban burkolt alul is.
Szerzek egy műanyag lemezt a végén és kivágok valamit én az aljára. Elvileg teljesen sík, max a kipufogó leömlőknél kell kikanyarítani, mert ott úgyis megolvasztaná, de ezek után zárt lenne, máshol nem tudna bebújni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10663) AMD Power válasza Qru (#10661) üzenetére


AMD Power
titán

2db-t. Egyet már hazafele a gumistól elhagytam (kb 2 km) , nem is találtam meg. A másikat pedig a parkolóban már lejött kb 20km/h azt megtaláltam. :((

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10664) DeFranco válasza Qru (#10659) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem babakocsit hegesztettek meg. szerinted?

(ha egy lököst összeraknak, szerintem ezt is megoldják, egy prószát megér)

(#10665) SzlobiG válasza runner 125 (#10662) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem is az a baj, hogy egy kis rohadt hely van ahol befér a kis genyó. Az a baj, hogy majdnem teljesen le kéne burkolni, mert nagy szűk helyen is elfér. :(

(#10666) MunezXBK válasza SzlobiG (#10648) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont nem kell tele, úgy látszik benne a víz.

Amúgy meg V6 kell nekik, nincs hely bemászni. ;]

(#10667) Qru válasza runner 125 (#10662) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havernak van az S60-on alsó burkolat a nyest nem megy be de cserébe tavasztól őszig a váltóolaj túlmelegszik vársoban mert nem kap elég luftot és bedobja a chcengine-t. Pedig gyári a burkolat... A vége az lett hogy leszedette.

DeF: Igen ezt is Sanyika oldotta meg. :D

mod:

AMD Power: És nem tudsz ugyanolyat szerválni rá?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10668) DeFranco válasza Qru (#10667) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, nem a te lökösödre gondoltam. :D

sanyika ügyes gyerek, de egy kicsit nyersen dolgozik, lehet ez kifog rajta :D

mindenestre van egy kontaktom kb. kőbánya alsónál, ha gondolod megadom majd.

(#10669) Qru válasza DeFranco (#10668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az csak félbe lett fújva, nem reped szerencsére. Nem megy az a parkolás nekem, jobb lenne pár rutin órát vennem. :DDD

Hát nem látszik nagyon de azért dobd át pü-be az elérhetőséget. Most úgy is kenyéren és vizen élek mert ma berendeltem a gumikat a kocsira végre de még egy dísztárcsa belefér talán. Ez a kutyás story megijesztett nagyon, intő jelnek vettem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10670) AMD Power válasza Qru (#10667) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos nem. Már néztem mindenhol... még ebay-en is. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10671) DeFranco válasza Qru (#10669) üzenetére


DeFranco
nagyúr

melyikre rendeltél? és mit? a micslenyt?

(#10672) runner 125 válasza Qru (#10667) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és ezt az okfejtést ki állaította fel? ;]
Kötve hiszem h ettől melegszik túl a Geartronic, ott más hiba lehet. Egyébként az S60 nekem is 100%-ban burkolt, nem véletlenül pormentes a motortér, viszont HR-V-n semmi nincs alul sajnos. Egyszerű szívóbenin, nem hiszem h bármit is befolyásolna ennél, ha leburkolnám.

Qru

Diesel-en ritkán van gyertyakábel. :))

Szerintem ott akkor is más ok miatt melegszik túl. Nem értek hozzá, pláne nem az automataváltókhoz, de index-en is több márkatásnak van 5-6 sebességes automatája, 3-400.000km-rel és egyik sem melegszik túl gyári burkolattal.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10673) Qru válasza DeFranco (#10671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, bizalmat szavazatam Micslennek. A nagyvasra megy. Ha nagy a hó nem indulok útnak eleve ha meg kicsi ezzel is el lehet bohóckodni arra meg elég bőven, hogy a letakarított utakon elcsettegjek vele.

mod:

runner: Ja azt hittem a nagyvasra kell neked. HR-V-re mehet a burkolat az nem termel sok hőt amúgy sem.

ODB mondta, mióta leszedette nincs gond vele.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10674) DeFranco válasza Qru (#10673) üzenetére


DeFranco
nagyúr

majd egy wunderbaumot tegyél még be a tükörre. ;]

négyévszakos... *kunc*

;]

(#10675) Qru válasza DeFranco (#10674) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A nagy gumimágus Saint-nek nem is mertem megmondani még. :DDD

mod:

Amúgy a téli teljesítménye hajszállal van az Alpin 5 alatt nyári körülmények között meg hozza a EnergySaver+ szintjén, fékútban még jobb is nála vizen is nem csak szárazon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10676) DeFranco válasza Qru (#10675) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sylicon Saint-re gondolsz? ;] IYKWIM

olvastam, érdekes, meglátjuk mit mutat, nem ördögtől való dolog.

[ Szerkesztve ]

(#10677) Qru válasza DeFranco (#10676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Yepp. :K

Toyo Proxes T1-R-t futatta miután az általa ajánlott Nankangra azt mondtam, hogy akkor inkább marad fent a 6 éves Potenza. :D

Jaja, most bevezető kedvezménnyel még emberi áron megkaptam. Teljes áron már nem vállaltam volna be sztem mert úgy alig jön ki olcsóbbra mint ha két "rendes" szettet veszek.

mod:

runner : Akkor lehet valóban más a gebasz ott. Például az, hogy ebben már közelebb van a 600k km mint az 500k. :D Múlt ősszel volt benne 560k km és azóta nem rükiben közelekedett vele... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10678) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma az ELMŰ előtt egy Fisker Karma és egy Tesla Model S töltődött egyszerre. :)

(#10679) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

;] :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#10680) tomcsi23 válasza MunezXBK (#10679) üzenetére


tomcsi23
veterán

Fordítva is lehetne az ujja. :D
Amúgy jó, hogy nem arra fókuszált a pikcsörgép. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10681) Richard!


Richard!
addikt

Valaki esetleg nem csatlakozik hozzám egy Győr-B.füred körre?? :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#10682) Qru válasza Richard! (#10681) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha beugrasz értem Pestre simán. :D

#nincsbennetarcsi

(#10683) Richard! válasza Qru (#10682) üzenetére


Richard!
addikt

Bocs, de pestia nagyon kiesik :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#10684) AMD Power


AMD Power
titán

50 forinttal drágult a benzin 3 hónap alatt :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10685) SzlobiG válasza AMD Power (#10684) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg lesz itt a 400 hamarosan a nyári csúcs forgalomra. :((

(#10686) trassher válasza AMD Power (#10684) üzenetére


trassher
addikt

Ez most minimálisan politika lesz de saját maguk alatt vágják a fát. Benzin + cigi irreálisan drága a keresetekhez képest. Aztán csodálkoznak hogy virágzik a fekete biznisz, lassan már a dunántúlon is válogathatsz az ukrán cigik közül. Ez egyszerű matek. Amire nincs pénze a parasztnak azt nem veszi meg hanem megveszi az olcsóbbat csak ugye abból senki nem adózik. :U

Redmi Note 7

(#10687) szőröscica válasza trassher (#10686) üzenetére


szőröscica
addikt

:DDD :DDD :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#10688) trassher válasza szőröscica (#10687) üzenetére


trassher
addikt

Redmi Note 7

(#10689) VegyesTamás válasza AMD Power (#10684) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Lassan emiatt nem fogja megérni dolgoznom hétvégén. Még kevesebb pénzem lesz, még kevesebbet vásárolok. Tiszta nettó biznisz a gazdaságnak (és párszázezren vannak még ilyen lyukas cipőben mint én)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#10690) Rivaul válasza VegyesTamás (#10689) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem milliós tétel a lukas cipőt viselők száma :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10691) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma 1 órán belül két Ford ST-t láttam. Egy Mk2 Focust, és egy új Fiestát. Mindkettőt középkorú nő vezette. :Y

(#10692) Rivaul válasza szőröscica (#10691) üzenetére


Rivaul
addikt

Anya rátette a kezét apa verdájára ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10693) tomcsi23 válasza szőröscica (#10691) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egyet én is gyakran szoktam látni (már amikor észreveszem :D), de nem középkorú nő vezeti. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10694) szőröscica


szőröscica
addikt

Ó, ha nem kellene most udvart betonoztatnom, beépített szekrényt gyártatnom, és szúnyoghálókat csináltatnom: Instant get lenne :(

(#10695) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Ilyen automatizált garázsban parkoltatok már, mennyire para?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10696) Killer01


Killer01
őstag

Sziasztok,
gyári CNG autóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? fenntartási költségek; buktatók; stb érdekelne...

(#10697) runner 125 válasza Killer01 (#10696) üzenetére


runner 125
nagyúr

Buktató? 3 CNG kút Mo.-n.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10698) Killer01 válasza runner 125 (#10697) üzenetére


Killer01
őstag

ezen kívül... Ausztria közel van :)

(#10699) Qru válasza tomcsi23 (#10695) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A nagy vassal már álltam be a Bazilika garázsba. Elég para a látvány de sérülés nélkül visszakaptam. Antenna tükrör behajt, egyes kézifék aztán elviszi a gép.

mod:

Killer01: Nem tartozik az elszámolható üzemanyagok közé (ha nem céges nem érint), valamint nem minden mélygarázsban engedélyezik az lpg/cng-s autók parkolását (jkellemzpően a nagyforgalmú és/vagy rossz szellőztetésűekben).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10700) AMD Power


AMD Power
titán

A gépi mosók üzemeltetői esküsznek rá, hogy az ő létesítményükben nem karcolnak a kefék, de ezt nem szabad komolyan venni: meglátszik a fényezésen, ha a tulaj rendszeresen gépi mosóba jár.

Ez ügyben mik a tapasztalatok?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.