Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) Declare válasza parandroid (#10600) üzenetére


Declare
őstag

:R nem rossz! Nagyon el tudnek jatszani egy hibrid kocsival :D Csak az a baj, hogy ha autopalyazom, ott nem sok elönye van a hibridnek, amikor meg itt helyben forgolodok, akkor meg nem lenne lehetösege feltöltödni....pedig tetszenek :K

(#10602) BomiBoogie válasza VegyesTamás (#10598) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért 2000? :F

A gyári 40 ezer, az utángyártott 26.

(#10603) Declare válasza BomiBoogie (#10602) üzenetére


Declare
őstag

Ezt most nem is ertem. Ö irta, hogy 10k ert vesz egyet es kicsereli, erre beirtad, hogy e-bayröl 8k ert is vehet, erre irtak a többiek, hogy 2k különbseg miatt felesleges ebay el szorakozni....valaki valamit nem ert :) :F

(#10604) BomiBoogie válasza Declare (#10603) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, jogos. :W
Én csak segíteni akartam. :O :DDD

(#10605) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Kösz a segítséget, akkor jövő héten megrendelem. Amikor először megnéztem a fekmesteren, hogy mennyibe kerül (36.000 Ft akciósan), akkor majdnem lefordultam a székről. Hogyan mernek ennyi pénzt kérni egy elektromos motorért és néhány fogaskerékért? Még azt se lehet mondani, hogy ez egy speciális alkatrész, amit csak ebbe a modellbe terveztek, hiszen az 1984-es Fiat Unotól kezdve a 460-as kocka Volvóba is ezt szerelték. Ha nem találtam volna máshol olcsóbban, akkor valószínű, tényleg az ebay-ről szereztem volna be.

(#10606) -v-


-v-
addikt

Akkor most a megye utáni első lehajtóig jó a megyei lófasz, ugye? Ha M1-en megyek Pestről akkor a Bicske lehajtónál kell lemennem?

(#10607) MunezXBK válasza -v- (#10606) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, az másra jó. :D

Elvileg ki van írva, hogy meddig érvényes.

(#10608) Richard!


Richard!
addikt

és az mennyire gáz, hogy én győrből szolnokra egy autópályamatricával lementem? :F

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#10609) F_Zolee válasza -v- (#10606) üzenetére


F_Zolee
veterán

A szomszédos megye első lehajtójáig jó az adott matrica.

(#10608) richie900812: akár hogy is nézem egy valahogy nem jön ki egy megyén belül. :D Ahol volt kamera akkor fekete listán lehetsz és várhatod a büntit.

[ Szerkesztve ]

(#10610) tomcsi23 válasza -v- (#10606) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jah, így értelmezem én is. :)
A 7-esen Martonvásárig mentünk a múltkor, no problem.

Munez: avtópályán lenne kiírva? Nem láttam.

Richie: ha nem megyei volt, akkor nem gáz. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10611) F_Zolee válasza F_Zolee (#10609) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ja igen, ha rendes matricád van akkor nem gond a több megye...

(#10612) MunezXBK válasza tomcsi23 (#10610) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azért írtam, hogy elvileg.

(#10613) SzlobiG válasza Richard! (#10608) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na de milyen matricával?

(#10614) Richard!


Richard!
addikt

Akkor most féljek vagy ne féljek? :F

SzlobiG
sima 10 napos személyautóra pont passzoló matrica :))

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#10615) SzlobiG válasza Richard! (#10614) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nincs mitől félni országos időalapú matrica.

(#10616) szőröscica válasza Richard! (#10614) üzenetére


szőröscica
addikt

Féljél, de nagyon. Találd ki, hogy miért.

(#10617) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Újabb szintre értünk a low-cost versenyautó építésünk közben, száraz pályán is király az autó, csak nekünk kell hozzászokni és kiautózni belőle a maximumot :D

Totalcar - Faluvégi Farolás videó(érdemi(?) rész 3:00-tól):

videjó'

[ Szerkesztve ]

(#10618) szőröscica válasza tomiii. (#10617) üzenetére


szőröscica
addikt

Rohadt menő kombi Sierrával driftelni, minden elismerésem. :)

(#10619) F_Zolee válasza tomiii. (#10617) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na ez már lendületesebb, mint a múltkori esős kacsázás. :)

(#10620) TaaT válasza tomiii. (#10617) üzenetére


TaaT
veterán

A szélvédőre ez a szöveg kellett volna :DDD [link]

Give them hell Ukraine!

(#10621) AMD Power válasza Richard! (#10614) üzenetére


AMD Power
titán

Azzal arra mész amerre csak szeretnél. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10622) tomiii.


tomiii.
aktív tag

(#10618) joamilestoné: Köszi :DDD bár ha menő, ha nem, már régi álom volt egy kombit elkezdeni építeni :D

(#10619) F_Zolee: Hát valahol el kell kezdeni ezt a sportot is, mint minden mást :D Már egy fokkal kellemesebb a futómű, itt még egész nap szilent problémáink voltak. És kell még nyomtáv, hogy ne akadjon be a kerék mindenbe, de már nagyon élvezhető. Meg is beszéltük, hogy ezentúl csak száraz pályán megyünk. Víz, meg hó nagyon ergya :B

(#10620) TaaT: Az őszi külalak változásra már nem ilyen kis hangyányi szöveggel készülünk a szélvédőre. :D
Ideje nagyban gondolkodni!! :DD

(#10623) trassher válasza tomiii. (#10617) üzenetére


trassher
addikt

Az a peremezés a házi tákolás netovábbja. :D Low cost fun-ból nálam 5*

Redmi Note 7

(#10624) tomiii. válasza trassher (#10623) üzenetére


tomiii.
aktív tag

:DD amikor fél napod sincs hátra és semmi sem fér el sehogy, plusz minden tönkremegy, marad a flex és a 20 kilós kalapács a precíz munkákra :D alapból forrásban levő hűtö vízzel, szétszakadt szilenttel, kilyukadt fűtőradiátorral és beragadt fékmunkahengerekkel indultunk el, az 1 órás útból 4 óra lett és mire odaértünk kész lett az autó :DDD nincs idő finomságokra :D

[ Szerkesztve ]

(#10625) trassher válasza tomiii. (#10624) üzenetére


trassher
addikt

Az oroszok megmondták már rég hogy az ütés mindennek csak használ. :DD

Redmi Note 7

(#10626) tomiii. válasza trassher (#10625) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Alapvető tudásnak kéne lennie :D Ehhez képest Karotta, meg a szerelője is csak néztek, hogy miért hozom a nagy kalapácsot :D Kérdeztük, hogy esetleg van-e szükségük valami karosszéria igazításra, de azt mondták egyelőre megvannak, de mindenképp minket keresnek majd :D

(#10627) trassher válasza tomiii. (#10626) üzenetére


trassher
addikt

Pedig minden autószerelő műhelyben kell legyen flex és nagykalapács is. :)) Karotta autóján meg nincs mit kalapálni. A mai napig nem értem miből gondolta hogy alapvető ismeretek birtokában lehet valódi versenyautót építeni.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#10628) tomiii. válasza trassher (#10627) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Hála nekünk, most már átgondolhatják az eddigi tudásukat és meg is próbálnak felzárkózni, Balázs egyből memorizálta az egyedi megoldásokat a hangyászhoz :D :

Plusz az egész totalcaros csapattól kaptunk aláírásokat, rajzokat :D

Na de nem offolok tovább, csak én is ma kaptam meg a képeket/videókat és be voltam/vagyok zsongva :D

[ Szerkesztve ]

(#10629) BomiBoogie válasza -v- (#10606) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ebben a táblázatban meg tudod nézni, melyik pályán meddig jó a megyei. :K

(#10630) -v- válasza BomiBoogie (#10629) üzenetére


-v-
addikt

:R

(#10631) Declare válasza -v- (#10630) üzenetére


Declare
őstag

de ez a terkepes is nagyon jo, szemleletes szvsz [link]

ja es ha mar megyei lo.sz, akkor megyei-nemzeti.hazai lo.sz ha kerhetem ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10632) VegyesTamás válasza -v- (#10630) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

kedvenc megyeis térképem, lustáknak :) interaktív :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#10633) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nyestek kontra én: úgy néz ki hat ez a cucc amit vettem és nem rágják tovább a taligát. Kopp-kopp.

#nincsbennetarcsi

(#10634) TaaT válasza Qru (#10633) üzenetére


TaaT
veterán

;]

Give them hell Ukraine!

(#10635) tomcsi23 válasza Qru (#10633) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mi volt az?
Amúgy anno hullámokban jártak, bizonyos ideig semmi, aztán megint.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10636) j.bravo válasza Richard! (#10614) üzenetére


j.bravo
addikt

Hogy van mindet ha személyautó méretű, formájú (nincs láthatóan elkülönülő doboz) de kétüléses, rács mögött csomagteres autója van az embernek, amire gyárilag rá van írva hogy "van", azaz kisteher?

Azt tudom hogy a megyei matrica dupla áron van. De mi a helyzet a normál heti matricával?

Whatever.

(#10637) -v-


-v-
addikt

4e-t drágul a kötelezőm :((( Ehhez is váltani kell, Allianz +10e lenne ha maradnék :(((

(#10638) DeFranco válasza -v- (#10637) üzenetére


DeFranco
nagyúr

merhuliganvagy :P

mar nem csak a tc olvassa a topicot hanem a mabisz is.

(#10639) -v- válasza DeFranco (#10638) üzenetére


-v-
addikt

:(((

(#10640) runner 125 válasza Qru (#10633) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mit vettél?

Múlt héten mi is megszptuk. Ausztriában elrágta a nyest a 2 gyertyakábelem. :(
Biggyesztettem bele most én is egy pár ezer ft os sípoló izét, hát nem tudom mennyire lesz hatékony.
Legjobban egy alsó motortakaró burkolatnak örülnék, ami lezárná az összes rést de egyszerűen nem kapni hozzá sehol, senki nem gyártott.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10641) Qru válasza TaaT (#10634) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

j.bravo: Az a lényeg, hogy a forgalmiban mi van, hogy személy vagy kisteher. Az alapján kell matricát venned. Ha benne van hogy kisteher akkor D2-es kell ha személy akkor D1.

tomcsi + runner:

Nálam a rádió antennával kezdte a rágcsálást. Erre mondták, hogy ha totál függőlegesbe állítom akkor nem rágja meg. Ez be is jött nem rágta tovább cserébe elkezdte a motorháztetőn lévő hangszigetelést szétrágni. :(

Ilyet: [link]

3 havonta kell befújni egyelőre úgy tűnik, hogy hat. Aztán meglátjuk...

#nincsbennetarcsi

(#10642) j.bravo válasza Qru (#10641) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszönöm! Sajnos D2 :(

Whatever.

(#10643) Richard! válasza Qru (#10633) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor esélyes, hogy nem egy büdös macska járkálja össze a kocsimat, hnem egy büdös nyest? :F
Rágást még nem véltem felfedezni...

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#10644) AMD Power


AMD Power
titán

Biztos én vagyok a hülye ,de jól látom ,hogy a 4db dísztárcsa 17000Ft? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10645) Qru válasza Richard! (#10643) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A lábnyomból meg lehet mondani. A macskáé kerkebb a nyesté meg hegyesebb. A legjobban puha talajon látszik a különbség, mert a macska nem ereszti ki a körmét laza talajon de a nyest nem tudja behúzni a karmait.

#nincsbennetarcsi

(#10646) SzlobiG válasza Qru (#10641) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vettem én is ilyet csak más márkába azt mondják fabatkát se ér. Ha jól láttam volt is azóta a motor térbe hogy rohadna el az összes.

A sípolós cucc se ért semmit azokból is max az jó ami meg is rázza őket, ha a sípolás nem riasztja el arra majd beruházok egyszer.

(#10647) Qru válasza SzlobiG (#10646) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csapdát akartam de arról is azt mondták, hogy semmit sem ér. A méreg szintén mert jó a szaglása és nem eszi meg. :(

Igazából rétes kell nekik. Sörétes... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#10648) SzlobiG válasza Qru (#10647) üzenetére


SzlobiG
félisten

De a csapdát mondják a legtöbben.

Meg elvileg van egy másik hatásos módszer is: másfél literes átlátszó palack teli vízzel egy a kocsi elé, egy mögé és ez elriasztja mert megijed tőle.

(másik fórumon mondták ott esküsznek rá)

(#10649) Qru válasza SzlobiG (#10648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első körben mérget tettem ki de az nem volt hatásos. Ezt a vizes palackot kipróbálom ha nem hat ez a fújkálás.

#nincsbennetarcsi

(#10650) Richard! válasza SzlobiG (#10648) üzenetére


Richard!
addikt

Győrben az egyik használtautó kereskedésnél láttam ilyet.Nem tudtam elképzelni, hogy mi volt a terv.Már tudom :D

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.