Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#5568) Laci4


Laci4
senior tag

Elösször is üdv Mindenkinek!
Másodszor, előre is bocsi, asszem sok lesz a rizsa.. :B

A történet. Elért engem is a WIN7 láz. (jó öreg xp-t már rég újra akartam rakni, és mivel jött egy új winyó, meg is volt rá az ösztönzés.. de akkor már úgy voltam vele, kipróbálom a 7-est)

Win7 eddig tetszik (32b).. Cod4-em is megy, szal eddig minden happy.. (webcamom nem, de 4év alatt talán ha 4szer volt bekapcsolva)

Az viszont már bosszant, hogy az OFF jó öreg Pinnacle PCTV Pro-m nem megy(878A). Win feltelepit hozzá "magától" drivert, de sajnos se Chris tv, se Dscaler nem kezeli. (Chris tv első indításnál behozott egy csatit, de amint beírtam egy frekit neki, se kép, se hang.. azóta semmi.. sőőt... újraindítgatta Win-t. DScaler-nél bejön valami hangyás kép, de szintén semmi reag a hangolásra.. olyan mintha maga a tuner vezérlés nem venné, amit akarok. Pl dscaler-rel a Compozit bemenet megy..videó rá és úgy tv-ztem :D)

Szóval nem megy ez az öreg jószág, és mivel sokat ülök a gép elött, gondoltam nézek valamit helyette.(itt a karácsony vagy mi ;) :D )

Egy idő után eljutottam odáig, hogy leadtek lesz.. szép, jó, magyar a progija, van itt sok okos ember aki ért is hozzá.. ez kell nekem..
El is kezdtem nézelődni Leadtek háza táján.. és egyre jobban belebonyolódtam! :F

Úgy indítottam, hogy a régi tuner helyett valami olcsó egyszerű, csak menjen Win7 alatt..

Aztán látam, hogy annyi de annyi tipus-variáció van.. :Y

Nos a lényeg!
Elvárások:
- Menjen Win7 32b alatt
- Legyen rajta Composit bemenet.(van hogy videóra vettem, veszek fel valamit, azt szoktam nézni rajta.
- DVB nem feltétel.. (ha van, nem fogom lerugdosni róla)
- Rádió nem rossz ha van rajta, bár bevallom a régin se nagyon használtam.. (zajokat szedett össze, érzéketlen volt...)
- ezen felül persze jól jön minden extra.. pc felébresztés, PCI-audio stb..

Ezek alapján odáig jutottam, jópár óra után :U , hogy kinéztem pár jelöltet.

LEADTEK TV2000 XP Expert
Olcsó, nem digi.. ahogy olvastam anno etalon kártya volt..(remélem win7-tel is okés)
Viszont ahogy olvastam bzoley oldalán, lehet sőőőt.. talán már megérné egy ilyet venni inkább:
LEADTEK TV2000XP GLOBAL FM
Ez ha jól értelmeztem hozza a fenti minőségét, szolgáltatásait, sőt még valamivel többet is..(esetleg nem kell moddolni a PCI-audio-hoz)

Aztán olvasgattam nézelődtem.. hardveres mpg2...hmm..
Kérdés.. mennyire kell ez nekem? Mennyivel tud többet? majdnem dupla áron vannak.
Ha a compositról akarok pl be"digizi" valamit abba beleszól? valahol máshol olvastam, hogy ilyen esetben igazándiból valami más lenne a fontos... mert különben a hang elcsúszik.. (vhs-ről felvéve)
Ez a HW dolog csak felvételkor oszt-szoroz?

Nem tudom, HW Mpg2 ben ez pl ugyanazt tudja mint mondjuk a global?
LEADTEK PVR2100
A LEADTEK PVR2200 csak csatolóban tér el a 2100-től?

Vagy esetleg egy LEADTEK DTV2000H Hybrid Tuner PCI vegyek, és akkor már akár DVB-T-re is fel vagyok készülve?! (bár mivel panelban lakok, ez nekem szerintem tök 8, kábel tv miatt)

És ha már itt vagyunk, még esetleg olyan tunerről tud valaki, ami megfizethető és tud DVB-C-t? (valahol olvastam, hogy leadtek nem gyárt).. csak mert nálunk a tv-network van.. és free nyomja az adások nagy részét digiben is.

Tudom hogy hosszú, és lehet bonyolúlt is a hsz-em, de a lényeg. Milyen kártyát ajánlotok a fenti kritériumoknak megfelelően, nem túl drágán, de mégis a lehető legtöbb szolgáltatással, minőséggel!

(egyelőre a Globalon filózok nagyon, vagy ha sokat számít a HW Mpg2, akkor valami olyan karin)

ui: láttam a őő.. valami 3000-rest nagyon favorizáljátok.. de azt nem nagyon találtam kisker listákon :((

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.