Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#2451) Balagex


Balagex
csendes tag

Sziasztok!

Egy TV2000XP expert kártya "boldog" tulajdonosa vagyok.
Telepítettem hozzá a legfrissebb drivert és a legújabb PVR2-es progit.
Szépen beállítgattam a csatornákat és a TV nézés tökéletes.

Sikerült a felvételi beállítások közt megtalálni azt a "Felvétel vezérlése" értéket (CD audio) ami esetén hang is rögzül.
A probléma csak az, hogy a felvett anyag hangja folyamatosan sistereg :( (TV nézés közben nem).
Mi okozhatja ezt? Hogyan tudom a sistergést eliminálni?

(Háttér. A régi deluxe alaplapom meghalt, és csak egy gagyibbat tudtam venni. Ez oly csodás, hogy az alaplapi hangkártya 1db bementére dugva a TV kártya hangját, csak a TV-nek lenne hangja, minden más hang eltűnik. Ezért vettem egy occsó PCI-os hangkártyát - C-Media CMI8738/C3DX PCI Audio Device. Erre dugva a TV kártyát, már mindennek van hangja.)

Üdv.

Balázs

(#2452) bzoley válasza Balagex (#2451) üzenetére


bzoley
veterán

Próbálj állítani a felvétel hangerején, ill. a bemenet jelszintjén.
De találkoztam már olyan géppel, amiből hasonló okok miatt ki kellett dobni a hangkártyát, és egy normálisat kellett berakni helyette.

(#2453) eXtase


eXtase
tag

Hy all!
Van egy Global tunerem , 2 napja szereztem be , és a teletextet sehogy nem tudom belőni ... még a teletext.exe file-al sem , amit a leadtek honlapról töltöttem le... nah mind1
Kérdésem az lenne , hogy VISTA alatt próbálta e már valaki , müködik e a text...
előre is thx

(#2454) smc


smc
addikt

Hali.
Végre bekötötték a kábeltv-t és kipróbálhattam a pvr2-őt. Annyi lenne a gondom vele, hogy mikor elindítom felnyomja a Fő hangerő-t kb 1/3-ig, baromi zavaró. :S
Nincs rá valami ötletetek?
PVR2-ben minden cd hangerőre van állítva, és szól is szépen, de ez a hiba van..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2455) rumkola válasza eXtase (#2453) üzenetére


rumkola
veterán

F7-re külön ablakban nyílik meg. Húzd arrébb a tvképet, ott lesz mögötte.
:))))

(#2456) copperhead válasza #65675776 (#2444) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Nem pontosan írtam le a problémát. :B Global FM kártyám van, és az első három eszköznél, 4.0.107.3204 az illesztőproram, csak az utolsónál 4.0.107.3210.
Tehát az a kérdés, hogy az Uninstall programmal miért nem tudom eltávolítani? Illetve várható-e valami javulás?

[ Szerkesztve ]

(#2457) eXtase válasza rumkola (#2455) üzenetére


eXtase
tag

Nem nem .... sehol sincs... mintha inaktív lenne ez a funkció... ( pedig a kártya dobozán reklámozza magát a teletext logó , de semilyen módon nem akar müködni )
Mivel két gép van a lakásba , így a másikba is beraktam egy ugyanolyan kártyát , a jelenség ugyanaz... sehol semmi :W ... két kártyábol nem lehet mindkettő rossz :(
A két kártyával a gépekben lévő régi tunereket akartam kiváltani , ami egy régi Delux , és társa Expert volt... valaki tudna segíteni? lehet volt már ilyen probléma másnál is , de az egész fórumot nehéz lenne kiolvasni... előre is köszönöm a segítségeket :R

(#2458) bzoley válasza eXtase (#2457) üzenetére


bzoley
veterán

Global-nál előfordulhatnakteletext gondok. Ez alapján talán meg tudod barkácsolni.

copperhead:
Szedd le az összes drivert, majd telepítsd a DTV18000 H-hoz való legfrissebbet. Golbalhoz az való.

smc:
Használj egy-két verzióval régebbi PVR2-t, ha nem tetszik ez a funkció(ha ugyanarra gondolunk)

(#2459) dan31 válasza bzoley (#2458) üzenetére


dan31
csendes tag

Azt nem tudod véletlenül, hogy a Leadtek-nél miért nem ezt a 6.0.109.34- drivert ajánlják a Globalhoz?

[ Szerkesztve ]

(#2460) bzoley válasza dan31 (#2459) üzenetére


bzoley
veterán

Talán kicsit le vannak maradva, vagy nem kapnak annyi infót, amennyit én. Én már a 6.0.109.13-tól kezdve azt használtam. A WDM driver csak egy patch-et kapott, hogy felismerje a tunert, és használható legyen. A stream class driver csak később lett publikus(2006 nov-dec asszem)
x64-hez már az EagleXT van linkelve, lehet a többihez is,csak a telepítőbe nem lehet belelesni, így ellenőrizni sem nagyon tudom.

(#2461) tisn válasza tisn (#2442) üzenetére


tisn
addikt

Megoldódott, nem szereltem be a kártyát. :W

De akkor milyen ismeretlen PCI-os eszközöm van? :O Csak egy sb live van benne, az meg szépen szól is...

(#2462) bzoley válasza tisn (#2461) üzenetére


bzoley
veterán

Amatőr :D
Az bármilyen alaplapi cucc lehet. Egy modem, egy integrált hang, vagy bármi. Tilts le mindent a bios-ban, amit nem haználsz. Így elsőre.

(#2463) Balagex válasza bzoley (#2452) üzenetére


Balagex
csendes tag

Én csak azt nem értem, hogy ugyan az a hangkártya használatos nézéskor is meg felvételkor is, mégis csak a felvét eredménye sistergős (tök mindegy, hogy milyen lejátszóval nézem vissza).

Amúgy mit javít, ha leveszem a hangerőt, jelszintet?

(#2464) td válasza bzoley (#2368) üzenetére


td
senior tag

Szerencsére nem tartott annyi ideig, amíg ezt észrevettem, csak ide már később írtam be. ;) És mentségemre szolgáljon, hogy amikor a BIOS-elszállás volt, épp felvételt akartam készíteni, szóval elég ideges lettem, hogy nem indul a gép. :U

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#2465) Darkness


Darkness
aktív tag

Udv,

vegre valahara sikerult beszereznem egy TV2000XP Globalt. minden flottul ment addig amig ossze nem kotottem ot a videoval. a video a tuner szerepet jatszana, de ket kabellel is probaltam. kudarc. az egyiknel scart out es 3 RCA vegzodes, volt egy folyamatos bugas a hangban. mint kiderult nagyon ertelmesen a 3 RCA-nak a groundja egy vezetekre van kotve. sajnos nem szedheto szet. a masik Scart out az 2 RCA es egy 4 pines SVHS csatira van felosztva. a SVHS-t bekotom a kartyahoz adott 4 pines csatlakozora, amit a kartyaba tolok, de a kep az ossze vissza ugral es fekete-feher. az lenen kerdes, hogy eme 4 pines kabelnel mi bekotes a scartrol? valakinek van hasonlo modon osszekotve a video es a kartya?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#2466) #65675776 válasza Balagex (#2463) üzenetére


#65675776
törölt tag

A hangkártya bemeneti (azaz felvételi) és kimeneti (lejátszási) részének a hangerejei külön állíthatóak. Amennyiben a felvételi hangerőt túl magasra állítod, könnyen futhatsz bele zajba vagy torzításba. A felvételi hangerő 20-30 között doszt elég, utólag tudod normalizálni a hangot gha feltétlenül szükségét érzed.

Darkness: Először is minek veszel tunerkártyát, ha nem használod a tunerét?

Másodszor, az első összekötési verziónál földhurokba ütköztél, azaz a videod kimenete nincsen rendesen leválasztva.

S-Video esetén pedig nem jól állítottad be a PVR2-ben a képnormát.

(#2467) Darkness válasza #65675776 (#2466) üzenetére


Darkness
aktív tag

azert veszek, mert van videokartya az alaplapon. ha lenen olyan kartya, ami fogadna video jelet es igy tudnek TVzni akkor azt vennek. :-)

a masodikat nem ertem. bocsi. nem egy muszaki zseni vagyok. :-) ha jo tudom, nem a videonal volt a bibi, hanem a kabelezesnel. mivel a scart bol jol jonnek ki a vezetekek, de magaban az eloszto kabelnel van hulyen bekotve a groundok.

harom. hmmm... azt hol is? aham, nezem a segedoldalt...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#2468) Darkness


Darkness
aktív tag

hat, kep jo a windvr3 ban, de sajna fekete feher. :-(
hiaba neztem at az osszes PAL_B tol PAL_M ig... :-(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#2469) copperhead válasza bzoley (#2458) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Csak az a gond, hogy az Uninstall.exe-vel nem tudom eltávolítani a drivert.Azt írja ki, hogy a leállítás nem sikerült.Hogyan tudnám leszedni, "hagyományosan" az eszközkezelőből nem lenne jó? Egyébként mi a különbség a 6.0.109.34, 2007/12/20, 3071KB és a EagleXT.6.0.109.34.20071007, 757KB között?

(#2470) bzoley válasza copperhead (#2469) üzenetére


bzoley
veterán

A nagyobb méretűnek telepítője van. Elvileg felismeri, és leszedi az előzőt, ha kell.
Manuális telepítéshez meg info az lhsite-on a FAQ-ban.

(#2471) copperhead válasza bzoley (#2470) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi!Onnan töltöttem le az Uninstall.exe-t, de hiába állítom le a Winfast Wizard-ot, azt írja ki, hogy az eszköz leállítása nem sikerült.Ezért gondoltam, hogy az eszközkezelőből kellene eltávolítani.

(#2472) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

A sima PVR-t valakinek sikerült vistára felrakni? Nekem a PVR2 nem jön be és kezdek idegbajt kapni tőle (egyébként azt is művészet feltelepíteni rá).

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2473) bzoley válasza Finwe (#2472) üzenetére


bzoley
veterán

Nagy művészet megnyomni egy gombot. Pár másodperc múlva már fönn is van.
Fel lehet a PVR-t is rakni, de nem fog 100%-osan működni.

(#2474) Finwe válasza bzoley (#2473) üzenetére


Finwe
őstag

Háromszor telepítettem mire mindent rendesen felismert, ugyan azok voltak a lépések ;)
Akkor majd megnézem, remélem használható lesz, thx :)

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2475) Peetry


Peetry
senior tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy pár VHS-t kéne bedigizni amihez adott egy videólejátszó és egy winfast tv2000 xp expert tuner!
Tekintve hogy kicsit hanyag voltam és elfelejtettem kábelt szerezni hozzá, így gondoltam a TV coaxával összekötöm szépen a video-out és a tuner antennabemenetét. Viszont akármit csináltam, nem bírtam behangolni a tuneren a videót. PAL B/D hun, antenna/cable mindent próbáltam, de az istennek sem megy. Szóval ha valaki csinálta már ezzel a karival, vagy akár más karival is talán segít, hogy hogyan próbálkozzak? Mit állítsak a videón? Forogjon-e a kazi, vagy test signált küldjek? TV vagy AV-re állítsam? Előre is köszi!

(#2476) bzoley válasza Peetry (#2475) üzenetére


bzoley
veterán

Legalább a test jel, vagy egy film menjen, úgy könnyebb megtalálni. AV-ra nincs értelme állítani, mert nem azon megy a jel.
A többi már csak a szerencsén múlik. Nem rég egy régi videót kellett javítgatnom, és szintén csak coax-on keresztül tudtam összekötni a tunerrel, hogy legyen kép. Kerestem egy ideig, míg meg nem lett. Ha végképp nem találod, akkor odébbhangolhatod a videót egy kicsit. Általában a legtöbbnek van a hátulján poti, amivel állítani lehet.

(#2477) Alf42


Alf42
csendes tag

Sziasztok!

Az expert kártyám XP alatt hibátlanul működött. A Vista alatt a következő gondjaim vannak:

1/ A csatornalistát minden leállításnál elfelejti. Be tudom ugyan importálni, de mégis....
2/ A Nem vesz fel (vagy nem tudom lejátszani a) hangot

3/ Lehet, hogy nem ide tartozik, de szükséges hogy a windows minden programindításnál rákérdezzen, hogy akarom-e futtatni a progit (felhasználói fiókok felügyelete) és minden leállítást hibaként értelmezve, hibakeresővel reagáljon le?

Köszi.

(#2478) #65675776 válasza Alf42 (#2477) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rakj fel újabb PVR2-t, azoknál nem kérdez rá. Emellett minden említett probléma hiányzik belőlük.

(#2479) Peetry válasza Alf42 (#2477) üzenetére


Peetry
senior tag

3. UAC-ot kapcsold ki. Most fejből meg nem mondom, de ráguglizol, gyorsan megtalálod, hogy hol lehet vagy itt a PH-s vista-fórumban rákeresel hogy UAC

(#2480) #65675776 válasza Peetry (#2479) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell kikapcsolni, nálam sincs letiltva, mégis megy rendesen a PVR2.

(#2481) FOX_1988


FOX_1988
csendes tag

Szevasztok!
Kéne 1 kis segítcség!
Haveromnak van 1 Leadtek Winfast TV2000XP Expert-je és nem müködik a távírányítója...
Nem tudjátok, h hol lehet felrakni az infra port-ot...
Becsaklakoztatva be van az érzékelő csak nem müködik... :( Már nem tok mit kezdeni vele
Ha tudnátok segíteni az jó lenne... :d

(#2482) bzoley válasza FOX_1988 (#2481) üzenetére


bzoley
veterán

WinFast Wizard fut?(ikon az óra mellett)

(#2483) Peetry válasza #65675776 (#2480) üzenetére


Peetry
senior tag

azt mondtam, kapcsolja ki, ha idegesítő... tudom hogy megy mellette. És lehet hogy PVR2-re nem kérdezget... de minden szarságra igen. Szerintem nagyon idegesítő. és semmi értelme mert ugyis arra klikkel a felhasználó hogy igen el akarja indítani, nem véletlenül kattintott a parancsikonra sem...

(#2484) #65675776 válasza Peetry (#2483) üzenetére


#65675776
törölt tag

Itt nem szerepel az "idegesítő" szó.

Egyébként azért kérdez állandóan az UAC a PVR2-re, mert régi verzió van fent. A legfrissebbeknél (meg nem mondom melyiktől kezdve) már nem áll fent ez.

(#2485) Alf42


Alf42
csendes tag

Sziasztok!

UAC-t kikapcsoltam. A legfrissebb (2.0.2.40) verzió van fenn. Ha leállítom, továbbra is rendellenes programmegszakadásnak értelmezi és elfelejti a csatornákat.

Továbbra sem tudok hanggal felvenni.

Segítség!!! :F

(#2486) bzoley válasza Alf42 (#2485) üzenetére


bzoley
veterán

Teljes uninstall, mappa-, registry törléssel. Majd a telepítő futtatása rendszergazdaként.

(#2487) szki


szki
őstag

240-es PVR2-vel és a korábbival is gondom van felvételnél. TV2000 XP Expert kártyám van, és ha gyári profillal veszek fel (pl MPEG-2 jobb minőség), akkor megy a 720x576-os felbontású felvétel, de ha létrehozok magam új profilt, akkor ott hiába állítom 720x576-ba, vagy 768x576-ba. Még véletlenül sem a beállított felbontásban vesz fel, hanem 720x480-ba. És bizony ez gyenge minőség nekem, amikor egy 50 colos plazmán nézném vissza:).
Semmit nem változtattam a saját felvételi profiloknál, és visszanéztem az 1 hónappal ezelőtti felvételeket, amikor még megvolt a 768x576...
Nem hiszem, hogy a gépem lenne gyenge (A64x2, 2 GB RAM). Szerintem bug van a PVR2-ben.

(#2488) bzoley válasza szki (#2487) üzenetére


bzoley
veterán

Tudunk a hibáról. Ha zavar, tegyél vissza egy régebbit. De 480*480-at választva 720*576 lesz(legalábbis nálam).

(#2489) szki válasza bzoley (#2488) üzenetére


szki
őstag

Bocs, ha már ismert témával jöttem, de mostanában volt időm újra gépezni, tévézni az évvégi hajtás után.

Kösz a gyors választ. A 480x480 valóban 720x576:) Kíváncsi voltam tényleg nem az én készülékemben van a hiba, mert előtte leteszteltem a többi beállítást is, és egyik sem felelt meg a kiírtnek.
De ha egyszer most adták ki a friss PVR2-t, akkor ezt miért nem javították benne? Számomra egyszerű programozási kérdésnek tűnik. 15 éve a suliban ilyen hibáért bukta járt számtechből:)
De azt hiszem még nem térek vissza 2.32-es verzióra.

(#2490) bzoley válasza szki (#2489) üzenetére


bzoley
veterán

Sok más sincs javítva, miért pont ez lenne? :)
Egyelőre csak a hibák száma növekszik a programban.

(#2491) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Van egy WinFast TV2000XP Global kártyám, s mostanában tervezek 64 bites Vista-t telepíteni. A mai tuneres hír témájában olvastam, hogy valami "keveredés" van a Vista - kábeles átkötés - PCI audio viszonylatban... nekem az olvasottak alapján nem tiszta a helyzet.

Tehát lesz Vista alatt kábeles átkötéssel hang, vagy nem? :) A hangkártya 50% eséllyel Audigy2 ZS, ill. Auzentech X-Fi.

S bocsánat, de most trehány voltam, s egyáltalán nem olvastam vissza. Bízom benne, hogy nem ez volt mostanában a téma, mert akkor méltán kaphatom a leszúrást. :B

[ Szerkesztve ]

(#2492) bzoley válasza #72042496 (#2491) üzenetére


bzoley
veterán

A keveredés csak annyi, hogy az átírt audió alrendszer miatt néhány hangkártyagyártónak(pl. Creative) nehéz normális drivert írni, hanyagul kezelik a bemeneteket, na meg a Vista sem könnyíti meg túlzottan a felhasználó dolgát. A kábeles összekötés természetesen az egyetlen hivatalos lehetőség. Egyes X-Fi típusoknál akadtak olyan problémák, hogy nem lehetett a bemenet hangerejét állítani, és némítani. Talán azóta javították(vagy majd egy év múlva) A PCIa csak egy plusz, teszt lehetőség, Global-nál a Rev:F-nél újabbakat érintheti, de tekintsd úgy, hogy nem létezik.

(#2493) #72042496 válasza bzoley (#2492) üzenetére


#72042496
törölt tag

Értem, köszönöm! Akkor letöltöm a legújabb drivert, s bízom benne, hogy nem lesz gikszer... mást úgysem nagyon tehetek. :B

(#2494) Szabacs


Szabacs
tag

Sziasztok!

TV2000XP Globalhoz mi az ajánlott driver/szoftver? A legfrissebb, vagy esetleg régebbi verziójú (XP/32)?

köszi

(#2495) bzoley válasza Szabacs (#2494) üzenetére


bzoley
veterán

Ez a hivatalos Global driver, telepítővel. Én pedig ezt ajánlom. Valamint egy frissebb PVR2-t.

(#2496) Szabacs válasza bzoley (#2495) üzenetére


Szabacs
tag

thx :)

(#2497) immi77


immi77
tag

Sziasztok!

Tegnapi naptól én is egy Global tulajdonosan lettem. Vista fut a gépemen, a driverrel, ill. a PVR2 telepítésével sem volt semmi problémám. Sajnos a Windows Media center alatt a TV-rész minősíthetetlen képet produkál (feltételezem a szoftveres mpeg2 encoder miatt). Persze tudom, hogy ott van a PVR2 tv-nézéshez, de nem akarok két alkalmazást használni. Van-e olyan Mediacenter szoftver, ami hasonló felépítésű a Windows media Centeréhez (tehán van benne képnézegető, filmlejátszó (DVD/divx stb...), TV) és tudom is vezérelni az adott távirányítóval?

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#2498) #65675776 válasza immi77 (#2497) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PVR2 mindebből tán csak a kpnézegetést nem tudja.

(#2499) Szabacs


Szabacs
tag

Beüzemeltem a Globalt. Frankó cucc, egy kis probléma akad azért: S-video bemeneten van egy fehér csík a képernyő feléig a bal felső sarokban. Valami tipp esetleg?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2500) bzoley válasza Szabacs (#2499) üzenetére


bzoley
veterán

Technikai jel. Utómunkával kivághatod, mást nem nagyon tehetsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.