Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31501) jézusom válasza volandy (#31496) üzenetére


jézusom
addikt

Én ha adok nekik tojást egyet-egyet adok nekik egészben, nem főzöm, mint ahogy a húst sem.

A héjat külön is szoktam mert ha összegyűlik ledarálom kvdarálóval, és azt keverem vitaminokkal meg izületvédőkkel, aztán megy bele kajába az is.

[ Szerkesztve ]

(#31502) volandy válasza jézusom (#31501) üzenetére


volandy
senior tag

Köszi az infót!
Ez a regenerációra jó lehet gondolom, de a fájdalomra mit?

(#31503) Daffni2 válasza volandy (#31496) üzenetére


Daffni2
addikt

[link]

"Aki ad,az nyer"

(#31504) jézusom válasza volandy (#31502) üzenetére


jézusom
addikt

Na igen, ha már fáj, akkor tüneti kezelés is kell. Talán a halolaj aminek hamar van hatása, én a Brit pumpásat veszem, de ha van más márka olcsóbban az is jó, áttöltöm a pumpába.

Írtam régebben van valami drága cucc valami csirkeembrió kivonatos cucc, őssejt regeneráló. Keress rá, én nem használtam csak ajánlották.

(#31505) kew válasza #89309696 (#31500) üzenetére


kew
senior tag

Szerintem a heti 1 tojgli pont jó :) Tejfölt én nem adok, max mikor használok valamire, akkor kinyalhatja a maradékot :D Tejtermékek egyébként nem gondolom, hogy feltétlen szükségesek nekik.

Daffni: Szomszéd kutya kapott aranygolyókat, neki valóban nagyon bevált, néhány hét után látszott a mozgásán, hogy elmúltak a fájdalmai. Viszont azt mondják a gazdik, hogy néhány év után (talán 3 éve kapta) múlik a hatása, nem tudom, ilyenkor ismételni kell-e a beültetést, vagy mi a teendő.

[ Szerkesztve ]

(#31506) j.bravo válasza #89309696 (#31494) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha nem gond, valaszd szet a tojast, es add egy etkezesnel a sargajat, egy masiknal a feherjet.
A feherjeben van egy enzim/aminosav (bocs, feluletesen emlekszem, mobilon nincs kedv szimultan guglizni), az avidin, ami a sargajaban levo sok ertekes cucc (asszem pl biotin?) felszivodasat gatolja.

Fozve lehet egyutt adni. De ha egy poharban elfer a hutoben a feherjw, akkor a fenti modon adnam.

Whatever.

(#31507) volandy válasza jézusom (#31504) üzenetére


volandy
senior tag

Nagyon Köszi!
Megtaláltam! Korábban is néztem, de az állatorvosom nem igazán mondott rá semmit!
De szerintem kipróbálom. Neki nem mondok semmit!

(#31508) volandy válasza Daffni2 (#31503) üzenetére


volandy
senior tag

Ez érdekes!
Vajon kinek csináltak már ilyet?
Jobban lett a kutyus tőle?

(#31509) jézusom válasza j.bravo (#31506) üzenetére


jézusom
addikt

Ez kutyákra is érvényes?

(#31510) Daffni2 válasza volandy (#31508) üzenetére


Daffni2
addikt

Igen sok jó tapasztalat van. Nézd meg a facebook oldalukat.

"Aki ad,az nyer"

(#31511) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Sziasztok.
Tüzel a kutyám és az imént egy pillanatra elnéztem, amíg köszöntem egy másik gazdának, addig a másik kutya ráugrott a kutyára. Max. 2 mpig lehetett rajta.
Lehet vemhes a kutya? Még nem volt ivartalanítva.

(#31512) j.bravo válasza jézusom (#31509) üzenetére


j.bravo
addikt

Kutyara tuti. Valoszinuleg emberre is, de abba meg nem gondoltam bele :D sajnos a rantottat szeretem.
Kutya nyerseteteses csoportban olvastam, a miertek fejtegetesevel egyutt.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#31513) jézusom válasza j.bravo (#31512) üzenetére


jézusom
addikt

Értem, elhiszem. Viszont a kiskutyámnak külön szertartás, amikor tojást kap, és ezt nem veszem el tőle meg az a heti1-2 tojásnál tökmindegy szerintem. Főleg úgy, hogy régen én is ettem nyersen, semmi bajom nem lett.

Amúgy nekem a szőlőt is lelegelik, azt sem szabadna :)

(#31514) j.bravo válasza jézusom (#31513) üzenetére


j.bravo
addikt

Elbeszélünk egymás mellett :) nem írtam olyat hogy baj lenne a tojás nyersen adásából egyben vagy két részben.
Csak még jobb, ha külön adod, mert úgy olyan, a tojásban benne levő, értékes cucc is felszívódik, ami egyben adva nem.

Nyersen max a szalmonellából lehet ügy, erről volt itt a topikban is szó korábban, hogy kutyáknál a brutál erős gyomorsav miatt nem aggódunk miatta, embernél már lehet - de egy csomó helyen, formában megesszük nyersen, mint vaníliafagyi, majonéz, satöbbi. De elég ritka manapság a szalmonellajárvány, a kereskedelemben kapható tojások kívülről fertőtlenítettek.

Szóval, a kutyáimnak én nyersen, kettéválasztva adom :)

Whatever.

(#31515) philoxenia válasza j.bravo (#31514) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyi idő telik el a tojás két részének etetése közben?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31516) j.bravo válasza philoxenia (#31515) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem tudom :( ilyen részletekre nem emlékszem. de előbb a félreértelmezés, most meg keresztkérdés miatt gondolkodom hogy inkább kérjelek meg hogy töröld a hsz-em amiben (jó fej próbálván lenni) felvetettem a hasznosnak vélt infót. (Viccelek).
fél nap gondolom elég... legalábbis nálunk kétszer kapnak naponta, reggel illetve este, 12 órával már nem agódnék. De 24 óra aztán végképp tuti.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#31517) philoxenia válasza j.bravo (#31516) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a kutya emésztése gyors, szvsz. hat óra múlva már megemésztődik az első csapat.

Hô hatására ugyancsak hatását veszti az avidin, mely a nyers fehérjében megkötni képes az egyik B-vitamint, a biotint.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31518) j.bravo válasza philoxenia (#31517) üzenetére


j.bravo
addikt

Link: nem nyitottam meg, de szerintem írtam az elején hogy főzve tök oké együtt ;)

Whatever.

(#31519) jézusom válasza philoxenia (#31517) üzenetére


jézusom
addikt

Én mondjuk jó 24 órás ciklusra emlékszem, nem hinném hogy gyorsabb lenne az emberénél, főleg ha húst kap :)

(#31520) rumos XIII válasza rumos XIII (#31511) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Állatorvos azt mondtad, hogy pár másodperc nem elég ahhoz, hogy vemhes legyen. :R :R

(#31521) philoxenia válasza jézusom (#31519) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem személy szerint legalább 36 órás az emésztésem normál esetben, pedig sok rostot fogyasztok.
A kutya másképp eszik mint az ember: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31522) jézusom válasza philoxenia (#31521) üzenetére


jézusom
addikt

Most ezt nem tudom mire írtad. Sehol nem írják, hogy gyors lenne a kutya emésztése, de lehet, hogy valamely állaténál gyorsabb. Az emberénél biztosan nem. Ha farkasra gondolsz, egyszerre befal 10 kiló húst, utána ki tudja mikor, nyilván ha gyorsan emésztené, 6 óránként kellene elkapnia valami prédát.

(#31523) philoxenia válasza jézusom (#31522) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kutya bélrendszere rövidebb mint az emberé.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31524) philoxenia válasza jézusom (#31519) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A táplálék útja az emberi szervezeten keresztül átlagosan 70 óráig tart

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31525) jézusom válasza philoxenia (#31524) üzenetére


jézusom
addikt

Elhiszem, de miért van az, hogy kutyának napi 1x étkezest ajánlanak, mi meg napi 5x eszünk? :)

(#31526) Dorian válasza jézusom (#31525) üzenetére


Dorian
félisten

Nem. Inkább javasolt a napi adagot 2 felé bontani, mint egyszerre adni.
Mi meg jódolgunkban, és a magunk feletti kontroll hiányában zabálunk állandóan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31527) philoxenia válasza jézusom (#31525) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Naponta kétszer kapnak a kutyák nálunk én meg háromszor eszek. Viszont a kutya gyomra nagy, nagy mennyiségű ételt képes enni, a gyomrában szállít például a farkas is a kölykeinek ételt. A kutyánál a megevett étel kihányása nem feltétlenül kóros.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31528) jézusom válasza philoxenia (#31527) üzenetére


jézusom
addikt

Néhány kérdés felmerült bennem. De az tény, hogy napi 1x vagy jó max kétszeri étkezést ajánlanak a kutyának ráadásul heti egy koplalást. Én nem bírnám az biztos. :U

(#31529) philoxenia válasza jézusom (#31528) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Majdnem egy évig naponta csak ebédeltem. ;) Ja és csak egy üzemi konyhás menüt kb.
És párszor befigyelt az étkezés kihagyása is. :K
Mondjuk 63 kiló volt a vége és 21 voltam. Most örülök a 93-nak....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31530) Dorian válasza philoxenia (#31529) üzenetére


Dorian
félisten

Az alacsony energiabevitel kifejezetten a hosszú élet egyik titka. Kondizós testsúlynövelőknek rossz hír, evvan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31531) philoxenia válasza Dorian (#31530) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Auschwitzben nem igazolódott az elmélet... Fogalmazzunk úgy, hogy a sok árthat. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31532) bb0t válasza jézusom (#31528) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Rég jártam erre, és pont látom aktuális a téma.
Remélem mindenkivel minden rendben!
Egy éve Nucky napi 2 helyett napi 1x eszik, és mostanában elkezdtem érezni jobban a pofacsontját, állkapocs csontját, nyakát stb. Szerintem nagyon sovány lett, úgyhogy visszatérünk napi 2-re. Sajnos a szőre miatt nem is látszik rajta, hogy mennyire vékony. :(

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#31533) Vesa válasza bb0t (#31532) üzenetére


Vesa
veterán

Nálam is ez volt nyáron amikor a kutya ledobta a téli bundát. Megrémültem, hogy beteg, olyan vékonynak tűnt. Most megint kétszer akkora, de csak a szőre miatt tűnik úgy.

A tudomány a valóság költészete!

(#31534) jézusom válasza Dorian (#31530) üzenetére


jézusom
addikt

Kevesen edzenek azért, hogy dagadtak legyenek :D

De nem gondolnám hogy kutyáknál baj lenne, ha sovány, inkább legyen soványabb de úgy hogy vitamin, meg ami kell azt kapja meg. A legtöbb baj a túlsúlyból van, nyilván itt senki nem szárazkenyérrel eteti :)

(#31535) philoxenia válasza jézusom (#31534) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, csak nyilván nem eszik mást, így túl kevés is lehet a táplálék. Télire pici súlytöbblet azért nem árt, ha van. Nálam sok évig a nyári súly vége 75 kiló volt, a télié meg 85.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31536) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami irodalmat egy leendő gazdinak? Elég rég gondolkozom egy kis társon, de valahogy még nem sikerült meghoznom a döntést és arra gondoltam kis művelődés nem ártana ezen a téren. Kisebb testűben gondolkozom lakásban tartás végett, de teljesen kezdő vagyok a témában, van is egy pár kétség bennem... :B

Köszi szépen előre is! :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#31537) Dorian válasza philoxenia (#31531) üzenetére


Dorian
félisten

Auschwitzben, persze. Nem végletekben kell gondolkodni.
Nem köztudomású, de a normálnál alacsonyabb energiabevitel (néha koplalással) bizonyítottan elősegíti a hosszú életet.
Ugyanakkor a túlzott energiabevitel pedig csökkenti. És itt nem a hízásra (mint véglet) gondolok, bizony, ha izomtömeg-növelés céljából teszi akkor sem tesz jót, egyszerűen a felesleges tápanyag feldolgozása (oxidatív folyamat) elősegíti az öregedést. Ehhez még hozzájön, hogy a testnek majdnem tök mindegy, hogy a súly az zsír vagy izom, ugyanúgy megterheli a keringési rendszert és az ízületeket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31538) Dorian válasza la_cc (#31536) üzenetére


Dorian
félisten

Jan Fennell - Kutyapszichológia és Cesar Millan könyvei teljesen jól kezdő kutyásoknak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31539) la_cc válasza Dorian (#31538) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi! Meglesem őket.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#31540) philoxenia válasza Dorian (#31537) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ehhez még hozzájön, hogy a testnek majdnem tök mindegy, hogy a súly az zsír vagy izom, ugyanúgy megterheli a keringési rendszert és az ízületeket
Egyáltalán nem mindegy sőt az izom fajtája sem mindegy. Persze nyilván van egy határ.
Azonban nem vagyunk egyformák. Van aki százéves koráig napi két dobozzal szív, van akit ugyanennyinél elvisz ötven évesen a tüdőrák, vagy az infarktus. Van aki 15% túlsúllyal diabéteszes, van aki negyvennel sem. stb. A mértékletesség mindenképp elősegíti a hosszú életet, de ez a koplalásra is vonatkozik. Azt is mértékkel kell csinálni. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31541) philoxenia válasza la_cc (#31536) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon ajánlom Csányi Vilmos könyveit is. [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31542) jézusom válasza la_cc (#31536) üzenetére


jézusom
addikt

Igen a fajták leírásait mindenképp vedd figyelembe, ugyanakkor azt javaslom, semmiképp ne vegyél fajtatisztát, sőt ne is vegyél!

A menhelyeken nagyon sok kutya van, vagy innen-onnan. Figyeld szépen a csoportokat, a kutyákban nézheted a fajtajegyeket, de hidd el egy keverék ezerszer többre képes :)

Nekem két korcs van, mindkettő a világ legjobb kutyája, ha érted :) Nem betegesek, nem allergiásak, ha sérülésük van (sajnos voltak) elég hamar felépülnek :)

31535: ma én is 2x adtam enni nekik. Szedhetnek fel tartalékot, nem hinném hogy egészségtelen a téli tartalék, kell miből fűteni. Én azért nem hizlalom magam, inkább felöltözöm.

[ Szerkesztve ]

(#31543) philoxenia válasza jézusom (#31542) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mi két korcsunk túl fog élni akár engem pedig még negyven évet számolok magamnak.. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31544) Vesa válasza jézusom (#31542) üzenetére


Vesa
veterán

de hidd el egy keverék ezerszer többre képes

Jó, hát az ezért így elég merész kijelentés. Mondom ezt úgy, hogy jelenleg is van egy keverék kutyám, de mellette fajtatiszta is van. Én semmi különbséget nem látok, sem értelemben, sem egészségben.

Keverékeknél is sok a beteges, ez nem ettől függ...Ha az egyik felmenő genetikusn sérült, akkor tök mindegy, ho keverék vagy fajtatiszta, az eredmény egy beteges kutya lesz. Egy jó nevű normális tenyésztő viszont garanciát vállal a minőségre, amit genetikai szűréssel is igazolnia kell. Ezzel szemben egy korcs az tkp. zsákba macska...Lehet, hogy túlél bárkit, de az is benne van, hogy 2 éven belül elpusztul.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31545) jézusom válasza Vesa (#31544) üzenetére


jézusom
addikt

Hát igen nekem nincs fajtatiszta kutyám, de sok selejtes kitenyésztett szegény jószágot láttam :(

Amúgy meg elvből ellene vagyok a kutyával való kereskedésnek.

(#31546) Vesa válasza jézusom (#31545) üzenetére


Vesa
veterán

Persze van ilyen, de ne ebből képezzük le a világot. És arra is befizetek, hogy azok valójában szaporítóktól származó kutyák lehettek, akik bár fajtatiszták, csak éppen a vérvonal már lehet, hogy erősen torzult genetikailag, és egy szaporító magasról tesz arra, hogy elvégezze a diszplázia szűrést és egyéb vizsgálatokat.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31547) jézusom válasza Vesa (#31546) üzenetére


jézusom
addikt

Nem ismerem a statisztikát, de matematikailag nagyobb az esély fajta kutyák betegségének, kivéve ha szűrik, mint ahogy mondtad. Nos ez az amiben én nem hiszek, főleg ha valaki hama' olcsón akar kiskutyát, neadjisten csomagtartóból.

Most ha akarnék egy tiszta komondort, hol kellene vennem?

(#31548) Zsocy155 válasza rumos XIII (#31520) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia! Ha esetleg mégis, úgy tudom, hogy egy bizonyos ideig a vemhesség alatt is tudják ivartalanítani.

(#31549) philoxenia válasza jézusom (#31547) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kutyamosóban? :U

;]

Leírás

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31550) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.