Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31801) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31802) volandy válasza philoxenia (#31799) üzenetére


volandy
senior tag

Tehát az a főtt kaja amit mi ettünk nem való a kutyának!
Oké!
Akkor marad a táp! És attól, hogy 20 ezerbe kerül nem biztos hogy megüti a középkategóriát!

Viszont amikor még nem volt táp (vagy elérhetetlenül drága volt még) akkor mit ettek a kutyák? Az én szüleim és a rokonságomat tudom biztosra, hogy ők kajamardékkal etették a kutyáikat! Volt is olyan mondás a faluban, hogy azért nem veszek nagy kutyát mert sokat eszik, abból a kajából felnevelek egy disznót.
Persze azért voltak nagy kutyák a faluba.

(#31801) philoxenia. Oké! Köszi! Olvasom!

[ Szerkesztve ]

(#31803) volandy válasza omfgk (#31800) üzenetére


volandy
senior tag

Nem finnyás! Szívesen eszi! Egyedül a csirkés nem jött be idáig!

(#31804) omfgk válasza volandy (#31802) üzenetére


omfgk
addikt

Ezt írtad.

21.849.- a 20kg-s zsák. Mivel többet szoktam venni mert nagy kutyáim vannak ezért adnak 7% kedvezményt.

Egy picivel drágábban. link

2x12kg, 30e, ebből lejön még talán 5%. Csak egy kicsit drágább viszont a különbség óriási. Nincs benne gabona, csirke, kukorica. Nyilván allergiás kutya esetén érdemes egy kisebb adaggal kipróbálni előtte.

(#31805) philoxenia válasza volandy (#31802) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Maradékkal etethetsz kutyát, csak akkor az a rész legyen a maradék, amit ehet a kutya. Nálunk olcsó tápot és olcsó konzervet esznek nagyrészt, semmi bajuk. Egyszer vettünk valami Pedigree-t egyből hullani kezdett a szőre a beagle-nek. Ha lehet a marhás verziót veszem, de ennyi...
Időnként kerül maradék elébük, de ritkán és arányaiban kevés. Csontot szoktak még kapni. Persze mivel ezek udvari kutyák, télen kapnak még plusz zsiradékot kenyérrel, vagy rizzsel keverve.
Lakásban tartott kutyánál nem biztos, hogy beválna ez, de az általad említett falusi kutyánál teljesen jó.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31806) volandy válasza omfgk (#31804) üzenetére


volandy
senior tag

Igen, igen! Amikor már beválik a táp, akkor 5-10 zsákkal(12kg vagy 20kg) szoktam venni. Mire megkezdem az utolsót és még csípik, szívesen eszik akkor rendelem a következő adagot. Ha már nem tetszik nekik akkor keresgélek. Most még eszik, de nem is volt szándékomban váltani mivel abban a hitben voltam, hogy ez prémiumkategóriás táp.

Rendelek a kisebbiknek ebből a másikból igaz ő a nagyobb 60kg körűl lehet. Kipróbáljuk! Ha elfogy szerintem adok a másiknak is mert olvasgatva amiket írtok, szerintem a hiba nálam van nem a kutyánál. Nem lesz semmilyen bőrbetegsége.

Pörkölt nem a kutyának való!

(#31807) Dorian válasza volandy (#31802) üzenetére


Dorian
félisten

Régen, amikor nem volt angol wc, a pottyantósban oldották meg a dolgot, fő célnak megfelelt.
Ettől még a ma már senki nem azt pártolja, hiszen létezik jobb megoldás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31808) volandy válasza Dorian (#31807) üzenetére


volandy
senior tag

Érdekes a hasonlatod!
Viszont az hogy egy vásárló ne értse meg hogy mit tartalmaz a táp amit vesz a kutyájának az elég gáz. Mert aki azt gondolja, hogy veszek drágábbat mert az biztos jó. Ez itt a kutyatáp vonalon ezek szerint nem igaz! Itt sem igaz!

Ja hát amit mi veszünk magunknak ételt azt sem tudjuk, hogy mit tartalmaz! Illetve nem mindenki tudja. Esetleg aki kémiából jó volt vagy vegyész.

(#31809) jézusom válasza volandy (#31795) üzenetére


jézusom
addikt

Véletlenül nem csirkeallergiás? Olyan a tünet.

(#31810) jézusom válasza omfgk (#31794) üzenetére


jézusom
addikt

De mitől csúcs? Sok minden van benne, de sok felesleges szemét is, ráadásul drága...

(#31811) volandy válasza jézusom (#31809) üzenetére


volandy
senior tag

Csak bárányt vagy halat kap!

[ Szerkesztve ]

(#31812) philoxenia válasza volandy (#31811) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Találtam már disznósajtban csirkelábat...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31813) volandy válasza philoxenia (#31812) üzenetére


volandy
senior tag

Na hát az szép lehetett!

(#31814) philoxenia válasza volandy (#31813) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Köröm is rajta volt a lábujjon... :D
Na most gondolj bele, hogy ha veszel "sertéshúsból készült" kutterezett terméket, abból csak laborban mutatható ki a csirke...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31815) volandy válasza philoxenia (#31814) üzenetére


volandy
senior tag

Elkeserítő! És erre gondolom nincs is megoldás! Ja persze vehet nyersen! De azt nem mindenki tudja megoldani.

(#31816) philoxenia válasza volandy (#31815) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából ha allergiás a kutyu a kajára úgyis kiderül, nem feltétlenül a csirke lesz a ludas, csirkehúst például eszik a bigli és attól nincs baja...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31817) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Oltás

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31818) #89309696 válasza jézusom (#31792) üzenetére


#89309696
törölt tag

Elég nehéz a tápokat kategorizálni, nem is lehet 3 szintre beosztani, inkább 9-re. Alsó-, közép- és felsőkategórián belül is megvan az alsó-, közép- és felsőkategória.
Ráadásul a márkákon belül is szór az összetétel, de még a külön sensitive tápokon belül is szórhat. Pl. a Cibau sensitive tápjaiból a halas csak rizs tartalmaz meg halat az egész jónak mondható és olcsó. A bárányosban viszont már van kukorica is. Úgyhogy nehéz kategóriákba sorolni akármit is, főleg nagy vonalakban említve.
Sokszor van az is, hogy az alap tápja amúgy szar egy gyártónak, de a sensitive/hipoallergén vagy az "egyéb ízesítésű" tápjaik nagyon is jó minőségűek.

Az Orijen azért a legjobb, mert hiába van benne hüvelyes és pumpálja fel a fehérjét is, az egyéb összetevői nagyon jól el vannak találva. Van táp amiben kevesebb a hüvelyes, de a többi szempontban meg rosszabb. Összesített érték alapján kell figyelembe venni és úgy az a legjobb.
S bár romlott az aránya, de még mindig az Orijen a legjobb és az Acana zabmentesei követik. A zabos Acanák viszont lecsúsztak vagy két kategóriát is (a 9-es lépcsőn).
Profitorientált cég ők is, öltönyös emberek a székház tetején ücsörögve mondják meg mi legyen. Azt kétlem, hogy a piac beetetése volt, mert ahhoz túl régóta nyomják (2004 óta kaphatóak már itthon is) és csak 2 éve jött be ez a drágulás, minőségromlás téma. Azt se hinném, hogy a hús drágult, mert ennyit nem ugrana attól. A tápjaik nagy mértékben drágultak, a zsák is összement és a hígítóanyag is bekerült mind egyszerre rövid időn belül. Mikor ennyi mindent bevetnek egyszerre az általában abból adódik, hogy új igazgató kerül abba a bizonyos szobába akinek nem tetszenek a visszamenőleges diagramok és gatyába rázza a céget (szarrátolja a profitot mindenáron), ezt meg csak így lehet ilyen eszközökkel.
Nem érdemes ragaszkodni meg favorizálni egy céget sem, mert mind így működik. Addig kell maradni náluk amíg érdemes aztán le kell cserélni, ha eléri azt a szintet. Pláne ha allergiás kutyákról van szó ami a húst letépi magáról, mert ott nem csak a pénztárca bánja a dolgot, hanem a kutya is.

[ Szerkesztve ]

(#31819) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Mostanában inkább csak olvasom a topikot időhiány miatt, de most tanácsra lenne szükségem.
Ezt vettük észre ma Nucky száján, szemölcs féleség. Volt már valakinek hasonló? Eléggé aggódom miatt. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#31820) philoxenia válasza bb0t (#31819) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31821) bb0t válasza philoxenia (#31820) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Papillómára gyanakszom én is, csak nem tudom mennyire kell komolyan venni. Elviszem orvoshoz, csak furcsállom, hogy 4-5 éves kora körül alakult ki, ráadásul nem is érintkezik mostanság kutyákkal. A fűben viszont nagyon sokat szaglászik, nyalakodik.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#31822) jézusom válasza bb0t (#31821) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem nem fertőzés miatt alakul ki, hanem a fizikai behatásoktól, de ott a cikk. Ha más nem, amikor viszed oltani megmutatod dokinak.

(#31823) Trol


Trol
tag

Sziasztok!
Egy 3,5 hónapos törpe tacskóm van. A lakásban már az összes szőnyeget lepisilte, így azokat felszedtük, azóta egészen jól megy a pelusra pisilés. 2-3 napja viszont elkezdte a lerakott kutyapelenkát széttépni, apró darabokra szedi, az egész lakás tele van vele. Nyilván utólag nem dorgálom, de egyelőre nincs öteletem hogyan szoktassam le róla. Az a gyanúm, hogy ahogy kilépünk a lakásból egyből nekiáll a dolognak, de sajnos nem nagyon tudom rajtakapni. Amikor otthon vagyunk nem csinálja. Van esetleg tippetek a megoldásra?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#31824) jézusom válasza Trol (#31823) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem nem lakáskutyám van, de muszáj pelenkázni, nem lehet levinni? Vagy csak később lehet?

(#31825) kew válasza Trol (#31823) üzenetére


kew
senior tag

szerintem ne használd a pelenkát, csak nehezíti a szobatisztaságra szoktatást :) Én anno kivettem egy-két hét szabit, és 2-3 óránként levittem minden nap pisilni. Elég hamar rájött, hogy az a király, ha kint intézi a dolgát :)

Persze én is vettem egy csomag pelenkát, de kb ahogy van, ment is a kukába :D

(#31826) Trol válasza kew (#31825) üzenetére


Trol
tag

Tekintettel arra, hogy előfordul, hogy 5-6 órát sem vagyunk vele, nem tudom kibírná e nélküle. Jelenleg 1-2 óránként megy pisilni, tapasztalatokat várnék ezzel kapcsolatosan is, rá lehet e egy ilyen kicsit szoktatni a teljes szobatisztaságra?

(#31827) Dorian válasza Trol (#31826) üzenetére


Dorian
félisten

Sajnos ha nem tudsz vele otthon lenni pár hétig, akkor marad a pelenkázás. Kicsit hosszabb ideig fog tartani úgy, mert később is megpróbál a pelus helyére pisilni, de ez van.
Széttépés ellen a legjobb, ha egyrészt sokat foglalkozol vele, fizikailag és tanítás, ekkor nem marad benne feszülő energia, de pár játékot lehet neki elöl hagyni, esetleg lefoglalja magát ha úgy van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31828) Vesa válasza Trol (#31823) üzenetére


Vesa
veterán

Minden kiskutya szétszed mindent. Ha nem a pelenkát, akkor meg fog rágni mást. Ez egy ilyen sport, majd kinövi, illetve le kell róla szoktatni, ami nem megy 2 nap alatt.

A szobatisztaság más tészta. Ez is időbe fog telni, a pelenka nem előnyös, de tény, hogy néha nincs más megoldás. Ahogy írták már, legjobb lenne, ha valaki -akár felváltva, vagy nagyszülő- mindig van vele és leviszi még mielőtt bepisil. Ha pedig mégis bepisil, akkor ott helyben azonnal leszidja! Utólag semmit nem ér a szidás, ezt jól látod. De ha ott elkapja az ember, akkor hamar rájön arra, hogy a lakásba pisilésért leszidás jár, ha az utcán végzi el, akkor meg jutalom. Rá lehet szoktatni minden kutyát...

A tudomány a valóság költészete!

(#31829) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Brúnó ma elköltözött az örök vadászmezőkre. Hiányozni fogsz! 2008 / 04 / 26 - 2019 / 03 / 06

Kölönösebben sose volt beteg, egyszer volt egy babéziája, meg utána valami autoimmun betegség, de szerencsére elmúlt egy hosszabb kúra után. Tavaly a szőre itt-ott foltokban kihullott és gennyes seb volt a helyén. Kapott szurit, rendbe jött. 1-1,5 hónappal később ismét előjött. Átálltunk CSAK hypoallergén tápra, de csak visszajött (bár lassabban) ez a szőrhullás. Tavaly decemberben ivartalanítva lett, mert az egyik heréje nagyobb és keményebb volt és állítólag az is okozhatta ezt a szőrhullást. Idén januárban lett egy vérvizsgálat csinálva, háááát... elég keményen allergiás, a húsokra (szinte az összesre), élesztőre, búzára... alig volt 1-2 dolog amit ehetett. Na jó, akkor a fél évi hypoallergén kúra se sokat segített... január vége felé belázasodott. El a dokihoz, kapott sok szurit, másnapra kutya baja.
Múlt hét vége felé sok vizet ivott, de még evett. Tán vasárnap volt az első nap hogy lassabban evett, nem termelte be az összes kaját azonnal. Aznap még játszottunk, jó kedve volt. Ma reggel nem evett semmit, elmentünk az orvoshoz (mentünk volna enélkül is). Kapott infúziót, meg lett nézve véréből pár dolog, veséje nincs a helyzet magaslatán. Este 6 körül már az örök vadászmezőkön volt... lehet hogy a januári imizol mellékhatása (doki szerint lehetséges), lehet hogy semmi köze hozzá. Lehet ha tegnap elviszem orvoshoz még most is él, lehet hogy nem számított volna. Sose tudjuk meg. Hirtelen ment el, pár évet még gondoltam neki.

0-1 év között:

Amikor hozzám került
Radar fülekkel
8 hónaposan
Hóban, labdával a pofában mosolygás
1 évesen

1-2 év között

Kiadós erdei rohangálás + dunai lehűlés
Gazdival
Havas képek
Hóágyúzás

2-3 év között

Ga(va)llér + eszik
Reggeli torna
Kicsit hevesebb volt a játék, mint kellett volna
"Akkor és most"
Dunán + még képek

3-4 év között

Kitekeredve
Pont méret 1
Jó kiállású kutya

4-5 év között

Pont méret 2
Szétcincált labdával
Házi starndban
A strand hűlt helyén
Karba tett fával

5-6 év között

Fogom a kosárlabdát
Haltival

6-7 év között

7 évesen

7-8 év között

Fajtatárssal együtt
Volt golfpálya területén bandázás
Diófa kivágása közben
Diófa hűlt helyén

8-9 év között

Volt golfpálya tavánál
Kacsákkal haverságban
Ónos eső? Kit érdekel!

9-10 év között

hirtelen nem találtam képet, valahova elkallódtak...

10-11 év között

Dombon
Nyár végi kirándulás
Tavaly december végén

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31830) Daffni2 válasza Winner_hun (#31829) üzenetére


Daffni2
addikt

Együtt érzek veled,rettenetes érzés.
Nekem 8 évvel ezelőtt azonnal egy másik dobi segített feldolgozni.

"Aki ad,az nyer"

(#31831) Zsocy155 válasza Winner_hun (#31829) üzenetére


Zsocy155
őstag

Őszinte részvétem.
A mi Német juhászunk most 2 éve hagyott itt minket. Nem lehet őket elfelejteni.

(#31832) Siriusb válasza Winner_hun (#31829) üzenetére


Siriusb
veterán

Sajnálom. :(

(#31833) Vesa válasza Winner_hun (#31829) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnálom én is! :((
Nagytestű kutyus volt, így is szép kort megért!

A tudomány a valóság költészete!

(#31834) volandy válasza Winner_hun (#31829) üzenetére


volandy
senior tag

Őszinte Részvétem!

(#31835) monti0222w válasza Winner_hun (#31829) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, ugyanazt tudom mondani amit már az előttem lévők leírtak, nagyon sajnálom, tudom milyen érzés hisz aki kutyázik (s itt nem az egy alkalmas, adom veszem őketre gondolok) mind túl van már pár kutyus elvesztésen. :(
Három éve ment el nekem is hőn szeretett bulterrierem Zénó, az asszony yorkija Montika és hiába vannak most a kis biewerek, Zénóm még mindig hiányzik nekem!
Fogadd együttérzésem, reszvétem, Brúnó elvesztése miatt.

(#31836) volandy válasza monti0222w (#31835) üzenetére


volandy
senior tag

Nekem eddig két kutyusom pusztult el.
Este semmi bajuk, reggelre már szinte merevek voltak.
Mostani egyik kutyusom 9. évben van, nagytestű. Nagyon nehezen mozog, de még eszik, "jön-megy". De minden reggel rettegve jövök ki a lakásból, hogy vajon mi van kint.

(#31837) kew válasza Winner_hun (#31829) üzenetére


kew
senior tag

Sajnalom, kitartast! :(

(#31838) monti0222w válasza volandy (#31836) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen sajnos ez baj, hogy ők nem hosszabb ideig élnek mint mi. :(

(#31839) philoxenia válasza Winner_hun (#31829) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

:( RIP

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31840) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Köszi mindenkinek. Túl leszek rajta... egyelőre nagyon furcsa hogy kimegyek és nincs az ajtó előtt vagy valahol a környéken. Most rövid időn belül biztosan nem lesz másik kutya, aztán hogy mit hoz a jövő azt nem lehet tudni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31841) volandy válasza Winner_hun (#31840) üzenetére


volandy
senior tag

Én kb fél év-8 hónap múlva vettem!

(#31842) philoxenia válasza volandy (#31841) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekünk viszont adódott két befogadni való kölyök két-három hónap múlva.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31843) Chaser


Chaser
titán

találkozott már valaki ilyennel?
a vakondorrú máltai selyem pulink ( : be volt ma indulva, sok kutyát megszaglászott este, végén odament egy tacskó szerűséghez, az felé kapott, de nem harapta meg - , alig volt nagyobb nála a tacsi - ...viszont, a kutyunk átment szirénába:d a kiscsaj akié a tacskó volt, majdnem rosszul lett h mit csinált a kutyája az enyémmel, láttam nem harapta meg ezt a királylányt, de leült, és akkor:
úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú
kis csend
úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú
kis csend
úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú
:d
ezt nyomta kb fél percig, aztán megnyugodott, láttam rajta h csak bepánikolt, de olyan hangerővel tolta, sztem két 2-3 autóriasztót tlharsogott volna a 6kg-jával:)
ilyet még nem láttam kutyától

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31844) zolynet válasza Winner_hun (#31829) üzenetére


zolynet
addikt

Sajnálom! :(
Kitartást!

Life is too short to stay stock!

(#31845) philoxenia válasza Chaser (#31843) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Be akarta csajoztatni a gazdit.... ;) Nem olvastad a Téli berek-et? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31846) Chaser válasza philoxenia (#31845) üzenetére


Chaser
titán

annak az "anyukája" felettébb örült volna ( :
nemes egyszerűséggel arról van szó, pont olyan mint a 4-5 éves ember kislány, akinek meghúzzák a haját aztán üvölt mint a fába szorult féreg, aztán hopppp...mintha elvágták volna
azt nem olvastam, tüskevárat sokszor

ma szél volt lenn, mikor feljöttünk már remegett ( : múltkor állatorvos, ildomos lenne egy fogkő leszedés, már a rendelőben úgy remegett azt hittem besírok, amíg vártunk kb fél óráig, megnyugodott, be a "kórterembe", szegény csaj alig tudta meghallgatni a szívverését meg légzését, úgy remegett a kutya, én meg már sírtam :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31847) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.
Az normális, ha egy idősödő kutya nem hízni kezd, hanem fogyni ugyanannyi tápmennyiségtől?
N&D-t kap két éve, előtte Acanát kapott sok évig, tehát nem szutykokat. Már fiatalon is majdnem dupla adag kellett neki a zsákra írt mennyiséghez képest, világ életében táppazarló szervezete volt.
Elvittem dokihoz megnézte, ultrahang, vérkép is volt, minden rendben. Én se látok rajta semmi változást.
Innentől kezdve nem tudjuk. Most jelenleg emeltem neki +10%-ot és mérem kéthetente a súlyát.

(#31848) bajnokpityu válasza #89309696 (#31847) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha verkep oké, akkor nem aggodnek. Annyit érdemes csinálni, hogy 1 heti 1 Napra kihagyni a kaját. Van, hogy ettől rendbejon.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31850) bajnokpityu válasza #45553408 (#31849) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vannak tok jo hotelek, nem is nagyon dragak.

eladó Kawasaki j300 robogó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.