Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31301) monti0222w válasza Dorian (#31299) üzenetére


monti0222w
addikt

Nagyon jó ilyeneket olvasni, egyébként panelban is lehet kutyát tartani, csak venni kell a fáradságot velük foglalkozni. Annak idején Zénóval kb. 20 perc séta volt lemenni a Dunához, de mégis rendszeres volt ez nálunk még télen is! :K

(#31302) Dorian válasza monti0222w (#31301) üzenetére


Dorian
félisten

Nem panelben, de kis lakásban élünk a két kutyánkal, persze rendszeresen sétáltatva.
Jól érzik magukat, mi meg épp most akarunk házat venni, nem is tudom vigyük-e őket, vagy majd a bérlő gondoskodik róluk :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31303) Chaser válasza Dorian (#31302) üzenetére


Chaser
titán

En is vittem a kutyumat setalni mikor hazban laktunk is, imadta, foleg.telen eros minuszokban, akkor is lihegett ( : emlekszem mikor medveset jatszottunk a nagy hoban, rendesen olyan volt mint a medve mikor ket labra all, ugy is morgott-horgott, en meg mint egy 10 eves birkoztam vele...pedig 20 voltam ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31304) jézusom


jézusom
addikt

Én nagy kertben lakom a dögögökkel, viszem lakótelep melletti futtatóba és csodálkoznak minek. Nem csak a mozgás miatt, a kutyapajtik miatt is :)

(#31305) j.bravo válasza jézusom (#31304) üzenetére


j.bravo
addikt

Meg uj szagok, hangok, stb.
A kertben ugyanaz a par inger eri oket mindig; kell uj inger nekik is.

Whatever.

(#31306) #47205632 válasza Chaser (#31298) üzenetére


#47205632
törölt tag

Öreg kutya, levágott szőrrel. Nem fog izzadni a szigetelt ólban. Lehet csökkenteni a vastagságon, de 1 centis hungarocellt érdemes rátenni körben, alulra meg mindenképp kell a 4 centis.
Nézhetnek a Fressnapfban is kutyaólat. Bár fel kell készülni arra is, hogy nem lesz hajlandó belemenni, az is előfordulhat.

(#31307) Vesa


Vesa
veterán

Nem értem ezeket a kutyaház gyártókat, honnan szedik ezeket az árakat?
Egy hasonlót csináltam saját magam, anyagköltsége kb. 35k volt. Van árrés rendesen, azt hiszem...

Egyébként én nem javaslom a rongyokat és egyéb textileket betenni télen a kutyaházba, mert valójában felfázást okozhat! Hóban a kutya összeszedi a havat a hasán/lábán, majd a megolvadt hóból a jéghideg vizet szépen felszívja a pléd, rongy, törölköző stb., a kutya meg onnantól abban a frankó jeges cuccban fekszik.
Lehet kapni állatosnál (Fressnapf-ban is van) vastag szivacsot, aminek a borítása vízhatlan műbőr-szerű izé, ez nem tud átázni, nem tudja felszívni a hideg vizet, szépen lefolyik róla és kész.

A tudomány a valóság költészete!

(#31308) #47205632


#47205632
törölt tag

Real Nature-nek megjelent két új terméksorozata, a Wilderness és Country mellett már kapható a Crafted choice és Classic is. Továbbá a Country tápokból néhány megjelent konzerv formában is. És most már kapható Real Nature kutyaszalámi is.

(#31309) jézusom válasza #47205632 (#31308) üzenetére


jézusom
addikt

Ránéztem, relatíve jó dolgokból áll, de azért én inkább a rízsre szavazok, ennek a 20 százaléka krumpli. Ami nem sok mondjuk, de valahogy mégiscsak 22% fehérje jön ki 12% zsírral, ez szerintem kevés.

(#31310) Chaser válasza #47205632 (#31306) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom mekkora szore van, de egy standard pulinak nagy
Ha mar szigetelnek akkor legalabb 3cm oldalra, tetobe, alulra meg 5, 1cm-t nem is lattam eps/xps-bol, utobbibol erdemes, vizfelvetele gyakorlatilag nulla

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31311) jézusom válasza Chaser (#31310) üzenetére


jézusom
addikt

Ez igaz! Sima hungarocell felveszi a vizet, valami lábazati szigetelő kell, ami jó erre, meg az nem is pereg szét kis golyókra.

(#31312) #47205632 válasza Chaser (#31310) üzenetére


#47205632
törölt tag

Hungarocell van 1 centis is, vagy 12-es nem tudom pontosan. Te mondtad, hogy ne legyen túlszigetelve, akkor ekkora kell. :DDD Kutyaólat én nem rakok szabad ég alá, így a vízfelszívással nincs gond. Az OSB se szereti a vizet eleve. Kinti ólnak más anyagok kellenek persze, oda lécből kell vázzal építve meg tömör szigetelőanyaggal.

[ Szerkesztve ]

(#31313) #47205632 válasza jézusom (#31309) üzenetére


#47205632
törölt tag

40-50% krumpli is van egyes termékekben a branden belül, ezek az újak viszont már fejlődtek annyit, hogy csak 20%. Ezt már merem ajánlani. Végig kell bogarászni a palettát, mert akadhat olyan közte ami egyeseknek jó lehet. Eléggé szór a krumpli mennyisége, a húsfajta árától függően keverik hozzá, hogy az ára kijöjjön, van a régiek között is amibe csak 20% van.
Sajnos a Fressnapf weboldala még mindig az őskorban jár, hiába javítottak rajta pár hónapja, semmilyen szintű kategorizálás nincs, ami van az se működik rendesen. 35 oldalt meg kinek van kedve végignézni teljes listázással... És ez ilyen már évek óta. Van a RN-nek külön oldala ott lehet megnézni részletesen az összetételt, mert a Fress még azt sem mindig írja ki.

Egyébként egy Taste of the Wildban is van 10+% körüli krumpli, az Acana ami 5+% körül van. Szóval ezek a RN tápok kezdenek elég komoly szintet megütni, pláne ha azt nézem áruházas termékek és nem egy független tápgyártóé akik rugalmasabbak tudnak lenni. És jön később még több fajta is közéjük.

(#31314) jézusom válasza #47205632 (#31313) üzenetére


jézusom
addikt

Hát igen. Ha beletesznek 50% krumplit, az sertéstápnak jó.

Most úgy nézem 150Ft/kg a sütőtök, főzetek pár kilót és lefagyasztom adagokban :)

(#31315) monti0222w válasza jézusom (#31314) üzenetére


monti0222w
addikt

N&D az sütőtökkel van, szerintem, pláne aktív kutyáknak az egyik legjobb táp! :K

(#31316) #47205632 válasza monti0222w (#31315) üzenetére


#47205632
törölt tag

Csak a Pumpkin széria, a többibe nincs sütőtök.

(#31317) grigo válasza Chaser (#31300) üzenetére


grigo
őstag

Hát nekik inkább csak a kutyájuk volt. Szerintem utána se néztek mi kellene neki meg idejük se volt rá, volt neki kint egy 200nm udvar aztán ennyi. De mentségükre mondom szerették ettől függetlenül és hetekig agyaltak rajta, hogy mi lenne a jó aztán mivel nem is tudtak egyből beköltözni, és ők is ideiglenes helyre mentek egy két hónapig, utána meg panel így végül úgy döntöttek, hogy legalább a helye maradjon állandó. Mind a ketten dolgoznak, úgy nem akarták panelba vinni. Én nem tudtam volna ezt megtenni, ugyanakkor szegény állatnak aki világéletében kint veretett a kerben reggel 7-től délután 4-ig bezárva kemény lett volna szerintem. De nem sajnálom, nekünk lett egy nagyon jófej öregfiú a háznál, szegény ma lett golyótlanítva, itt fekszik a tölcsérrel a lábamnál olyan elanyátlanodott (meg lehet érteni :) ).
Szerintem csinálunk valami ideiglenes vackot neki szigetelésből maradék szőnyegből és osb lapból és ha használja akkor kap egy rendes kecót.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#31318) Chaser válasza jézusom (#31311) üzenetére


Chaser
titán

Xps-nek hivjak, massziv anyag, most par 5cm-est hasznalok emelvenynek, meg se nyekkennek a 100kg-m alatt:)

Dorothy
Ha mar szigetelunk szigeteljunk, para a levegoben is van, sima hungarocell az nem sokat er
De lehet akar ragasztohabbal is kifujni a deszkak kozotti legrest epiteskor, nem purhabbal, az sokat dagad meg nyoszorog, most azzal dolgozom, korrekt kis anyag es legmentesen leszigetel
Osb-bol tudok keritest ami 10 eve kinn van, megbarnult de egyeb baja nincs, nalaunk a kuka tarolo is abbol van
Az osb3 gyakorlatilag vizallo, baj onnantol van milor vagjak es a szeleket nem kezelik le, de ha le van kenve parszor pl lakkbenzinnel akkor tartos lesz
Haziko tetejet bitumenes zsindellyel vurkolnam, ha lehet kisebb mennyisegben kapni, aljara xps, habbal kifujva, oldalai habbal kifujva, teto ala szinten xps habbal
Sztem ilyen megoldasban barmilyen hideg van es barmi van alatta, nem fagyna meg alatta a ruha, 5cm-es eps-en aludtam ( : csak beton volt lenn, ugy verte vissza a meleget h takaro se kellett
Illetve lehet meg hasznalni expandalt parafat, de ilyrn celokra draga,.mindenesetre nem nagy penzbol ki lehet hozni hoszigetelt hazikot, lecbol vaz, kore osb, tobbi meg fentebb reszletezett
A mi kutyunknak sajnos nem kell, pedig csinalnek egy ilyet, de lehet majd belulre kap ( : legtobb kutya szeret egy kis zugot ahova elbujhat, a mienk a kanape alatti agybemutartot celozta meg sokaig, amikor elfelejtettuk lezarni a "bejarot" :d most a kennelje tobb szintes ( :, van kis zug, agyiko, terasz:d, de jobb lenne majd fabol valami

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31319) monti0222w válasza #47205632 (#31316) üzenetére


monti0222w
addikt

Van más, áfonya, narancs! :D

Chaser:lakbenzin helyet inkább plakát használnék, inkább vízzáróréteget ad! Bútor illetve parketta olajra gondolok itt, több rétegben felhordva. :)

[ Szerkesztve ]

(#31320) jézusom válasza Chaser (#31318) üzenetére


jézusom
addikt

Purhabbal ne! Nagyon kell vele vigyázni, hülye kutya simán bekajálja, elég kínzó halál lehet. És sajnos itt volt rá példa, megtörtént egy németjuhásszal :(

(#31321) monti0222w válasza monti0222w (#31319) üzenetére


monti0222w
addikt

Elírtam és már nem tudtam javítani, ;lakbenzin helyet inkább plakát; olajat szerettem volna írni. :B

(#31322) Chaser válasza monti0222w (#31319) üzenetére


Chaser
titán

Ez beleivodik es utana lepereg rola a viz, de lenyegtelen, meg lehet oldani, nalunk a tarolonal nem hasznaltak semmit, kutya baja ( : tobb fajta osb van, az osb3 vizallo

Szerk:
jézusom
Egyreszt ragasztohabot nondtam, masreszt a fentebb reszletezett modon, nincs hozzaferesi lehetosege az allatnak, de az embernek sem:) ha xps-t, eps-t v hungarocellt enne annak sr lenne sztem jo vege, ugy kell megepiteni, nem csak ala vagunk egy tabla xps-t, sztem ez evidens

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31323) monti0222w válasza Chaser (#31322) üzenetére


monti0222w
addikt

Tapasztalat, egy darabbig igen, de kezelni kell hogy az is maradjon!

(#31324) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Egy panel kutyusunk volt még csak. A mostani "átvett" eb az első kinti, azaz házi kutyus. A kérdésem az lenne, hogy tegnap megtörtünk. A macskákkal jól kijön, bár többet érdeklődik és játszana mint amit a macskák szeretnének de szerencsére senki nem bánt senkit ellenben szerintem a kutyus rájött, hogy jó neki bent. Tegnap lett ivartalanítva és tölcsérrel a fején lesett be a konyhaajtón (ami a kertbe megy ki) a hidegben. És úgy voltunk hogy megsajnáltuk. Szerencsére nem pisilt le semmit az éjszaka, a fekhelyén maradt. Ellenben az a kérdés, hogy érdemes ezt a helyzetet fenntartani? Ti hogy oldjátok meg? Lehet azért mert panelosak voltunk de nem tudom elképzelni, hogy kizárjam amikor szakad a hó. Kell neki kintre ház de szerintem mi nem fogjuk bírni a kizárást. Ő biztos nem így éli meg és nem szeretnénk ölebet belőle. Hogy érdemes megtalálni az arany középutat? Nálatok hogy működik?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#31325) philoxenia válasza grigo (#31324) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kutya nem az időjárás miatt akar benn lenni, hanem azért mert Veletek akar lenni. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31326) jézusom válasza grigo (#31324) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem jelenleg bent alszanak, de pont a hideg miatt akarom kitenni őket. Régen sem voltak bent télen, de ha beindul a fűtés, és kint hideg van, az 20-30 fok különbség, na az fogja hazavágni őket, nem a hideg.

Inkább legyenek kint szépen, ha nagyon fagyos, akkor bebújnak a már átbeszélt szigetelt ólba, de akkor is csak a saját hőjüket használják, de nem kapnak direkt huszonakárhány fokos szobameleget. Reggel úgyis ki kell rakni őket a minuszba, akkor meg sokkot kapnak.

(#31327) Daffni2 válasza jézusom (#31326) üzenetére


Daffni2
addikt

Ezt a marhaságot.

"Aki ad,az nyer"

(#31328) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Sziasztok szeretnénk egy 4 éves kistermetű kan mellé egy szuka kölyök kutyust. Nem akarjuk szaporítani melyiket kéne ívartalanitani?

(#31329) Dorian válasza Darksiders84 (#31328) üzenetére


Dorian
félisten

Mindkettőt

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31330) Darksiders84 válasza Dorian (#31329) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Nem lenne elég csak az egyiket?

(#31331) #47205632 válasza Darksiders84 (#31330) üzenetére


#47205632
törölt tag

Ha ennyire ódzkodtok tőle akkor kan kutyát vegyetek mellé. És akkor egyiket se kell. A párban kutyatartás az nem kötelezően ellentétes neműeket jelent, ez csak egy emberi berögződés.

(#31332) Daffni2 válasza Darksiders84 (#31330) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem csak a nem kívánt szaporulat miatt ajánlott az ivartalanítás!

"Aki ad,az nyer"

(#31333) jézusom válasza Daffni2 (#31327) üzenetére


jézusom
addikt

Mi marhaság? Miért?

Darksiders: ivartalanítani mindenképp ajánlott, nem a szaporulat miatt, ahogy a többiek is mondták. Ráadásul nem hinném hogy a 2 kutya nem találkozna más kutyákkal, a lányt felcsinálhatja idegen kan, a kan meg mehet mást felcsinálni...

(#31334) #47205632 válasza jézusom (#31333) üzenetére


#47205632
törölt tag

Pulinak ha kinő rendesen a szőre akkor nem okoz gondot neki a hőmérsékletkülönbség. Ezek nem kopasz csivavák a Dr. Szösziből. Bár ott pont fel volt öltöztetve, Kaliforniában. :DDD [link]

(#31335) jézusom válasza #47205632 (#31334) üzenetére


jézusom
addikt

Azt értem, hogy bírja a hideget, a bunda ezt megmagyarázza. Nem ettől félek, hanem hogy télen a 26fokos lakásból kirakom -10be. Este meg -10ből 25be.

[ Szerkesztve ]

(#31336) bajnokpityu válasza Daffni2 (#31332) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha dolgozni akar, akkor se ajánlott ivartalanítani.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31337) #47205632


#47205632
törölt tag

Ajj fiúk, ne kezdjük már el ezt az ezer éve lerágott csontot megint, tudjuk jól a konklúziót: van akinek érdemes, van akinek muszáj, van akinek nem kell, van aki nem akarja meg még ezer variáció. Ezerféle kutyás ember van, nem lehet két halmazba belegyűrni őket. Aztán csak a teljesen felesleges rángatózás megy ezredik alkalommal a pártolók meg a nem pártolók között, mindenki felsorolva ezredjére ugyanazt a mantrát amiben vannak nagyobb igazságok, vannak kisebbek, vannak félinfókból összelapátoltak. A gazda elvárásával meg nem foglalkozik senki.

Le lett már írva egy objektív válasz ami jó a gazdának, a kutyáknak, mindenkinek. Azonos neműt kell mellé venni. Vagy ne vegyen semmilyent, ez is egy lehetőség.
De ha az eredeti kérdésre is kell válasz akkor arra is van, ellentétes neműek közül ha egyet akar, akkor a lányt kell. Fordítva túl sok a rizikó, legnagyobb baj azzal van, hogy a golyótlan kan is sokszor megugorja a szukát és bár kölyök nem lesz, de idősebb korban a bakteriális fertőzés gondot okoz
Vérmérséklet, szökési szándék, viselkedési gondok, fél utca nyüszít miatta 3 hétig ha olyan helyen van stb. Vagy épp nem. Ezek azok amik alapján dönteni kell, nem az alapján, hogy kinek milyen agybaja van a neten és írogatja le ezredjére. Az ezerféle gazdán és tartási körülményen kívül van még ezerféle kutya is, ne akarjuk már egy huszárvágással elintézni mindet, azért mert valaki X módon tartja a kutyáját akkor mindenki másnak is úgy kell... :U

(#31338) jézusom válasza #47205632 (#31337) üzenetére


jézusom
addikt

Nem vitatkozni akarunk, attól még messze vagyunk :) Volt egy kérdés, ami alapján valami bizonytalanságot/tudatlanságot fedeztünk fel, és felhomályosítottuk a kérdezőt.

Én még annyit hozzátennék, hogy aki természetességgel jönne a nem ivartalanítást pártolva, annak azt mondom, hogy oké de akkor lenne természetes, ha hagynánk kedvük szerint párosodjanak. Érthető okokból ez nem opció, szegény kutyák meg szenvednek, ha nem jutnak párhoz, mindez ivartalanul talán nem probléma :)

(#31339) philoxenia válasza jézusom (#31338) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Próbáld ki! ;]
Semmi bajom sincs egyébként az ivartalanítással, de egyrészt gyakran a kisebbik rossz, másrészt azért a gazdának jó elsősorban. Anno volt ivaros nj-m, simán elintézte magának. A kutya eléri a nyelvével.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31340) jézusom válasza philoxenia (#31339) üzenetére


jézusom
addikt

Erre tényleg nem gondoltam :)

Annyit hozzátennék, hogy az ilyen szökéseket meg magatartásproblémákat elég amerikai hülyeségnek tartom. Elsősorban nevelésre szavaznék...

[ Szerkesztve ]

(#31341) #47205632 válasza jézusom (#31338) üzenetére


#47205632
törölt tag

Nem volt benne bizonytalanság. Jól kivehetően nem akar ivartalanítani, de szeretne még egy kutyát és az "elveit" beáldozza az egyik kutyára nézve, hogy ne szaporodjanak, csak nem tudja melyiket. Ha akarta volna akkor megcsinálná mindkettőn, sőt akkor el se jött volna ide megkérdezni, hanem megcsinálja. Nem volt ebben semmi bizonytalanság, csak a melyikben. De nem kell beáldoznia semmit, tartson két kant akkor.

Bár már rég eltűnt innen gyanítom. Az okát is sejtem. Ha valaki egy ilyen kérdést feltesz a Facebookon, mert hát hol máshol tenné fel manapság az ember, kapásból 10-en fogják megverni, leköpni, megszentségteleníteni a hulláját, hogy #miazhogy4éveskutyaésnincsherélve???,,,,?vessző,,,???

Ezek után az ártatlan ember ellátogat valami olyan helyre ami nem mocskos Facebook, mibe fut bele? Ugyanebbe a ricsajba. Többet nem is látjuk utána és ezt maximálisan meg is értem. Engem vajon miért nem látnak más kutyás oldalakon... Előbb-utóbb itt sem fognak.

[ Szerkesztve ]

(#31342) #47205632


#47205632
törölt tag

Ez nem szól senkinek, ezt csak leírom, mert ilyenem van. Akinek nem inge, nem inge. Aki magára ismer, az gondolkozzon el vajon miért.

Ott vannak a bajok, hogy az ivartalanítósok eszeveszetten nyomulnak. És mindig mindenre van valami kontra, sose fogy el. Unalmas már. Nincs egyensúly, mindig csak az egyik oldal nyomul és veri el a népet vele. Ugyanúgy ahogy a szaporítózós hülyeségekkel, meg a barfosok/olcsó táposok köpködése a prémium táposokra. Elég nagy hülyesége a magyar embernek, hogy mindenben pártokhoz áll, mi hajtja az autót, melyik országból származik, milyen a procija, melyik oldalra szavaz... A kutyát is egy pártolásba nyomorítja, majd mindenki más aki nem mellette áll az le van köpve és Sátán.
Az összes többi ömlengés a szaporodáson túli ivartalanításról az már szubjektív, te így gondolod, más úgy gondolja, én így gondolom blablabla. Teljesen mást mutat az egyéni gondolat róla és a valóság.
Előfordulhatnak viselkedésbeli gondok, betegségek, lelki-, pszichés problémák. Előfordulhatnak. Ez ≠ azzal, hogy mind ilyen lesz.
Miért kell úgy beállítani, hogy de akkor is muszáj. Nem muszáj. Akinél probléma lehet az, hogy elszaporodnak azok ivartalanítsanak, egyetértek. A szaporodásig, nem tovább. Az összes többi a lelki állapotról már hülyeség, a betegségekről meg túllihegett. Ezek mind töredék dolgok és vitatható is, nem lesz minden ivaros kutya beteg, lelki sérült, szomorú szamuráj, nem lesz körülöttük Walking Dead sereg, nem ugatja az egész utca miatta. Töredékükre ha érvényes, őket lehet akkor ivartalanítani. Vagy elköltöznek vele, eladják, rokon vigyáz rá addig, kielégítik a vágyait kézimunkával, mit bánom én...
Engem csak az zavar, hogy aki nem akarja és nem is szükséges neki és bevállalja az esetleges betegségbeli komplikációkat, azokat miért szekáljuk tovább. Ennyi erővel azokat is lehetne akik kullancsvédelem nélkül sétáltatnak, kullancsfertőzésbe sokkal előbb hullik el bármelyik kutya, mint hererákban.

Én nem pártolom egyik oldalt se, mindenki úgy tartja a kutyáját ahogy akarja, -bizonyos józan paraszti ész határáig- és amíg az nem állatkínzás. És ezt az opciót védem is. Azt is védem aki ivartalanít, meg azt is aki nem. Ő nem akar, megvédem az ő érdekeit is.
És nem, az nem állatkínzás, ha egy kutya nincs kiherélve. Az sem állatkínzás, ha emiatt kint nyüszög 3 hetet egy kapuban. El kéne már szakadni ettől az elborult rózsaszínszívecskés szomorúkutyás hülyeségektől, egy olyan faj leszármazottainál ahol eleve csak az alfa pár szaporodhatott a többi nézte. Ilyen és ehhez hasonló hülyeségektől fröcsög, ömlik, nyáladzódik az egész Facebook, napi rutinja egyeseknek 15 szomorúarcos kutyaképet felrakni és alatta sírni órákon át orbitális hülyeségekről hatezer emotikon mellett, na pontosan ezt nem akarom ide beengedni, ezt a mentalitást. Ezért széttépek mindenkit. Az ilyeneknek milyen állapotban lehet a kutyája? Mennyire képes az ilyen falkavezérnek lenni, milyennek? Jobb nem tudni inkább. De ők azok akik legnagyobb szakértői a kutyatartásnak és mindenhez IS értenek. Ebből nem kérek, köszönöm... Ha pedig valaki le akarja nyomni a torkomon azt megnyúzom.

(#31343) Vesa válasza #47205632 (#31342) üzenetére


Vesa
veterán

:D

Csak annyit fűznék hozzá, hogy egy fórumon az eltérő véleményeknek helye van, ez a lényege! Egészen addig, amíg nem csap át erőszakos okoskodásba, személyeskedésbe, mások lesajnálásába. Itt ez utóbbitól még távol voltak a kommentelők szerintem...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31344) jézusom válasza #47205632 (#31341) üzenetére


jézusom
addikt

(#31345) #47205632 válasza Vesa (#31343) üzenetére


#47205632
törölt tag

Persze, mert itt van moderáció és szerencsére ők is tépnek érte, ha valaki nem bír magával. Engem is téptek meg nem kevésszer, gondolom az gyanús, hogy nem ma toltam ide a biciklit ezzel az accounttal (én töröltem, nem dobtak ki).
Facebookon nincs moderáció látható is, hogy mi az eredménye az őrizetlenül hagyott emberi hülyeségnek..
Ha itt is elmennének akkor itt is elszabadulna a pokol, sose tudhatod, hogy ki az akinek bizonyos nyűgjei vannak és ki nem, ki az aki read only van és ha lehetne már ölne is a hülyesége igazolásáért.
Én vallom a szabadelvűséget, de bizony kellenek a korlátok is. Pontosan ezért. Mai világ viszont korlátok nélkül akarja a szabadelvűséget, ami nagyon rossz, mindenhol.

Leírtam a véleményem, más is leírja, ennyi. Harapós vagyok, mert ilyen vagyok, ehhez illenek a kutyáim is. De nem fogok senkire megharagudni, ez csak az internet ahol senki nem ismer senkit. Egy pub, ahol mindig adott a hangulat.
Ha nagyon úgy látom, hogy adott társaság terhére vagyok vagy nem értünk egyet túlságosan akkor ott szoktam hagyni, mindenkinek jobb úgy, nem fárasztanak engem se, én se fárasztok mást.
Vagy csendben maradok és csak ritkán szólok.

(#31346) #47205632 válasza jézusom (#31344) üzenetére


#47205632
törölt tag

Nekem az ilyenekről mindig az jut eszembe a magyar ember mennyire szegény intellektuálisan. Ha valaki szétnézett már az interneten ott jól látni, magyar Youtube hemzseg tőle, a kommentek pedig duplán realizálják a valóságot. Elszomorító. "Magyar magyarnak farkasa." "Minél több embert ismerek annál jobban kedvelem a kutyám." Ehhez és ilyen hasonló aláíráscsíkok vannak itt a fórumban is, nem csoda...
Elszomorítóan idegbeteg, lelki sérült, elnyomott, stresszes, frusztrált, empátiaszegény, nem toleráns, türelmetlen, pesszimista, negatív, sötét. "Dögöljön meg a szomszéd tehene" és a "szomszéd fűje zöldebb, hát rohadjál meg akkor" elv követői. Mindenért a politika a hibás, a történelem, a múlt, egy másik rendszer, a szomszédos országok, egy népcsoport, egy vallás... Persze... Az, hogy magába nézne bárki is és fejéhez kapna az képtelenség. Születésünk pillanatában 50% esélyünk van arra, hogy valami nyomortelepen lássuk meg a dögkutat Afrikában vagy a távol keleten, nem a Napot (illetve fénycsövet a kórházban). Szerencsénk van, egy fejlett országban vagyunk, ide születtünk, nem ez a leggazdagabb, de van mit az asztalra tenni. Sok szempontból szabadabbak vagyunk, mint az agyonnyálazott amerika (nem gyilkol le valami elmebeteg Petás mert 1 centivel rövidebb a pórázod), nagyon is jó és élhető ország ez, még ha nem is tökéletes. És ez sem elég. A magyar embernek minden szar és rohadjon meg mindenki. Duplán is.

Nem mindenki ilyen, de ez az átlag. Hát nem egyszerű ilyen emberek között életben lenni... A kutyáim a terápiás állataim, mert már vízbe fojtottam volna magam. Ilyen emberek között?

[ Szerkesztve ]

(#31347) philoxenia válasza #47205632 (#31341) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elvisz a tornádó? :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31348) grigo válasza #47205632 (#31342) üzenetére


grigo
őstag

Te aztán nem szarral gurítasz :DDD
Egy ivartalanítós kérdésből elég komolyan beleálltál a témába. Tényleg csak logikailag szólnék hozzá, hogy úgy kezded a mondatot, hogy "az ivartalanítósok" aztán pedig úgy folytatod a gondolatot, hogy milyen szar, hogy az emberek pártokra szakadnak mindenben. Ezen jót mosolyogtam.

De hogy on is legyen. Mi azért ivartalanítottunk a héten mert állatorvos mondta, hogy a komolyan begyulladt bűzmirigy magyarázható lehet hormonális okokkal és lehet a jövőben kiütnénk vele. Illetve mert ivartalanítósok vagyunk, ha úgy nézed.

Peace

és újra off: a konzolos videón besírtam, nem láttam még. Mestermű.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#31349) #47205632 válasza grigo (#31348) üzenetére


#47205632
törölt tag

Én is egy párthoz állok, igen ez egy nagy hiba. Talán nem is létezik 100% objektivitás, hiszen ha valaki kimond valamit az már valamihez való ragaszkodás lesz, ha pedig elkezdjük kimagyarázni az már szubjektív.
Egy kicsit ronda szó az "ivartalanítósok" az kétségtelen, ráadásul elég hülye sztereotípia is. Sikerült a fejszét bevágnom magam alá, ez nem volt túl szép a közösség felé nézve. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy azok akik az ivartalanítás pártjánál állnak, csak töredékük az aki közülük hülye is. Sőt, nincs is összefüggés, mert egy kutyatartó az hülye lesz vagy nem, az már sokadlagos, hogy épp a kutyája milyen. Volt itt másfél éve egy tag aki hatalmas arccal kiállt az ivartalanítás ellen mindenféle hülye indokokat felsorolva, na ő se volt normális. Mindkét szélsőséges véglet hülye. Nekem sose azzal volt bajom, hogy ki mit csinál a kutyájával, hanem azzal, ha azt utána rá akarja erőltetni másokra is. Aki utána felmegy az internetre velős gondolataival fárasztani a jónépet, hogy a világ legjobb döntése volt ez vagy akár az, és mindenki hülye aki nem úgy csinálja. Függetlenül attól, hogy mit csinált épp. Na ez nagyon közösségromboló. Itt mondjuk nem történt meg ilyen, kicsit túlreagáltam ezt is. Heves a vérmérsékletem időnként, próbálok rá figyelni. Bár ha valaki bemegy egy ilyen elborult állatrinyálós csoportba akkor hamar rá fog jönni mi is volt a kiváltó ok. Nem járok ilyen helyekre régóta, de még kiheverni nem tudtam azt a fajta hülyeséget amiket ott láttam.

Veled nem volt semmi bajom, nem támadtál rá senkire, nem is írtam. Peace innen is. :o

[ Szerkesztve ]

(#31350) #47205632


#47205632
törölt tag

Ráadásul telihold is van. Ehh.... Már értem. :U ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.