Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31652) philoxenia válasza Siriusb (#31650) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, nem tudom nálunk mennyire az ivartalanítástól, de egyik se normális... ;]
Mintha félévesek lennének. Persze lehet, hogy én szoktam máshoz a ridgebackkel... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31653) Siriusb válasza philoxenia (#31652) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálad más szabály alkalmazandó! Amilyen a gazda, olyan a... ;] :))

Ó, most belegondolva, ez nálunk is igaz, a kutya egész nap csak heverészne és enne. :(

(#31654) jézusom


jézusom
addikt

Én a nagy kant fél évesen ivartalaníttattam, pont lekerült róla a gallér, és vihettem suliba. Így belegondolva azért tényleg jobb lett volna ha valóban egy kicsit nő még, de azért nagyon jó kutya lett :) A kicsi is kan, neki később lett a műtét, vittem volna mert szökős volt de úgy találtam és azt akartam, hogy megerősödjön, sérvet is kellett műteni.

(#31655) #89309696 válasza Daffni2 (#31558) üzenetére


#89309696
törölt tag

Arthrocol Rocky Pro-t vettem végül, nagyjából hasonlóak az arányai, hasonlóan magas kollagén. Árban is hasonló, csak kevesebb ideig elég (tehát drágább) viszont a folyadékot könnyebben beadom, mint a port.

Ha kisebesedik a kutya lába a megjegesedett hótól azzal mit lehet csinálni? Van kutyacipőm meg kutyazoknim is, de nem viseli el. A mancs szélén ahogy vége van és átvált sima bőrbe, ott dörzsöli ki a jegesedett hó. Per pillanat kevesebb sétával van megoldva, úgy se lesz sokáig hó. Só nem éri. Hallottam valamivel be szokás kenni, de az szerintem nem védi meg a kidörzsöléstől, csak a kiszáradástól.

(#31656) Daffni2 válasza #89309696 (#31655) üzenetére


Daffni2
addikt

Hát,te tudod, de valamit nagyon elnéztél,mert a 100 ml mennyiséget nézve is mindenből 2-3 x több van az
AniFlexi+ ban.

Ha az adagolást nézem, a Rocky Pro 300 ml 20 napig elég Kevesebb hatóanyag tartalommal.
Az AniFlexi több mint 30 nap jóval több ( optimális mennyiségű) hatóanyaggal.
Az összetevők mennyisége a terápiánál rendkívül fontos,mert a kevesebb gyakorlatilag semmit nem ér.

"Aki ad,az nyer"

(#31657) Gézengúz válasza #45553408 (#31651) üzenetére


Gézengúz
addikt

Naaa.... Hagyjá' békén... ;)

Naná, hogy kár lenne..

[ Szerkesztve ]

(#31658) jézusom válasza #89309696 (#31655) üzenetére


jézusom
addikt

Most láttam az aldiban mancskenőcsöt :) én nem vettem ugyan, de láttam.

(#31659) #89309696 válasza Daffni2 (#31656) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az a Rocky Plus, a Rocky Pro emelt adagú. Valamivel kevesebb így is az Aniflexinél, de nem fele-harmada. A fenntartó adagja viszont ugyanannyi, az Aniflexi felezett, akkor pont egy szinten vannak.
Szimplán csak drága a Rocky, 2x annyiba kerül, fenntartóval meg 4x annyiba.

[ Szerkesztve ]

(#31660) Daffni2 válasza #89309696 (#31659) üzenetére


Daffni2
addikt

RokyPRO:

Hatóanyag 100 ml: 15ml
Hydrolizált Kollagén 14 000 mg normál adag 933 mg
Glükozamin HCL 5000 mg 333 mg
MSM 3000 mg 200 mg
Kondroitin-szulfát 2000 mg 133 mg
Hialuronsav 50 mg
C-vitamin 100 mg

AniFlexi:

Hatóanyagai: 100g-ban / 4g-ban
hidrolizált kollagén| 63000mg 2520 mg
Glükózamin-szulfát| 20000mg | 800 mg
Kondroitin-szulfát |7000mg | 280 mg
MSM (metil-szulfonil-metánszulfonil) |6000mg |240mg
C-vitamin |4000mg |160mg

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#31661) vendingo


vendingo
veterán

Sziasztok.

Nem sok esélyt látok rá, de egy kérdést megér:
Milyen kutya látható a képen? Sanszos, hogy keverék, de hátha mégse. kb 2 centi hosszú szálkás/drót szőre volt.


Anyukám gyerekkori kutyája, sajnos 4K kép nem készült róla, ezért csak ezzel tudok szolgálni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31662) philoxenia válasza vendingo (#31661) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Állása spánieles, erre a fajtára például hasonlít, de sanszosabb a keverék.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31663) vendingo válasza philoxenia (#31662) üzenetére


vendingo
veterán

Hasonlít rá, de szerintem nem az. Majd megkérdezem anyukámat.
Szerintem 90%, hogy keverék. Falusi kutya volt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31664) Dorian válasza philoxenia (#31662) üzenetére


Dorian
félisten

Spániel-drótszőrű foxi keverék?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31665) philoxenia válasza Dorian (#31664) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet, de még tacskó/foxi is. (anno rengeteg tacskó és keverékei léteztek az országban) Az előreálló mellkas miatt nemigen tiszta terrier.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31666) vendingo


vendingo
veterán

Szerintem a legjobb az lesz ha még egy kutyát szeretne itthonra, hogy menjünk el egy menhelyre, aztán válasszon hasonlót, vagy ami megtetszik neki.
Köszi mindenkinek a tippeket.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31668) philoxenia válasza #45553408 (#31667) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem mindegy mire kell. Helyileg mindegy az országban?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31670) philoxenia válasza #45553408 (#31669) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Családi kutyának elég egy normálisan szűrt tenyészetből venni. Persze azért Nyíregyháza ilyesmi gondolom messze lenne. Itt érdeklődnék először a listában a földrajzilag közelebbiekből.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31673) Siriusb válasza #45553408 (#31672) üzenetére


Siriusb
veterán

Két nap múlva már rád lesz mérges, miért nem engeded gőzerővel futkározni és ugrálni, nem fogja érdekelni, mit mondott az orvos az utókezelésről. :D

(#31674) zolynet


zolynet
addikt

10éves Somámnak (német vizsla keverék, 22kg) milyen száraz tápot vegyek?
Eddig 15kg Brit tápot vettem, de mondom megkérdezem a profibbakat, hogy lenne-e árban hasonló de minőségben vagy bármiben megfelelőbb száraz kutyatáp.
Tavaly kicsit sűrűre sikerült, gátsérv és invartalanítás, illetve most vagyunk túl egy antibiotikum kúrán ... felső légúti vírust bekapott. (legyöngült immunrendszer is közre játszhat)
Sebaja, ugyanolyan kajla mint eddig. :D
Ellenben egy dolgot észre vettem, zabás lett, nyilván várható volt már csak az mozog az agyában ha már a másikat elimináltuk. Ezért is kérek segítséget, valami jóféle száraz táp kiválasztásában.
(Seatone Zöldkagyló kapszulát kap)

Life is too short to stay stock!

(#31676) jézusom válasza zolynet (#31674) üzenetére


jézusom
addikt

A Brit táp elég tág fogalom. Én brit care kacsarizst vagy bárányrizst szoktam. De ha jót akarsz, akkor húst adj, de lagálább a táphoz pluszban.

(#31677) vendingo


vendingo
veterán

Üdv

Van egy hiperaktív staffordshire bullterrierem.
Az a probléma, hogy annyira vehemensen játszik teljes erőbedobással, hogy folyton lesérül. Állandóan meghúzódik valamelyik ízülete, megrándul valamelyik lába, de ami jobban aggaszt, hogy folyton hosszában/keresztben eltörik a körme. A körömtörés évente több alkalommal is előfordul. Betonon soha nem futtatjuk, csak füvön, vagy homokos aprókavicsos talajon.
Már annyira gyakoriak ezek a dolgok, hogy nem darabra veszem a gyulladás/fájdalom csillapítót, hanem dobozos kiszerelésben. Ez jó sokáig elég.

Mi lehet a gond? Kevés vitamint, kalciumot kap és ezért gyengék a körmei, vagy csak simán túlhajtja magát az eb?
Testvérénél is voltak gondok, rándulások, ficamok, szalagszakadás....

HappyDog minőségibb változatát szokta kapni (nem az alapot) házi maradékkal keverve. Egy 4 kilós táp (6000ft) 2 hónapig elég neki, mert tudjuk hozni neki az emberi fogyasztásra is alkalmas kaját, nem moslékot kap.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31678) Dorian válasza jézusom (#31676) üzenetére


Dorian
félisten

Mégis miért kellene a táphoz húst adni? Eleve azért sem jó hozzá adni, mert a húst más ideig emészti, mint a tápot.
Másrészt csomó kutya gyomra érzékeny a túl sok fehérjére. Pl. mi is épp most próbálunk pont emiatt Platinum helyett más minőségi, de alacsonyabb fehérjetartalmú tápot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31679) philoxenia válasza vendingo (#31677) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Xanaxot, nem fájdalomcsillapítót kell neki adni... ;]

mert tudjuk hozni neki az emberi fogyasztásra is alkalmas kaját, nem moslékot kap.

Ki tudja mit kapunk már a boltban saját fogyasztásra... Lehet mi is jobban járnánk kutyakajával... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31680) jézusom válasza Dorian (#31678) üzenetére


jézusom
addikt

Azért kell húst adni, hogy rendes kaját egyen. A száraztáp az csak táp. Nem muszáj sok fehérjét adni, de az a legfontosabb, de adhatsz annyival kevesebb tápot is.

Én úgy számolom a fehérjét, hogy mondjuk egy jó tápban van 120g fehérje (40kilós kutyának), akkor a húsból is annyit próbálok adagolni. Meg mellé zsír+ ch. Végülis ha akarom ugyan annyi makronutriens jön ki, de szénhidrátból inkább kevesebb, nem disznókat hizlalok...

(#31681) philoxenia válasza jézusom (#31680) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Reméljük kutyákat sem.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31682) zolynet válasza jézusom (#31676) üzenetére


zolynet
addikt

Konzervvel ill pástétommal keverem hét közben, hétvégén tudok főzni neki. (rizs, hús)
Sajnos a csontokat már nem lehet (gátsérv) , így kiesett egy nagy szelet amit eddig kapott.

Brit-ből kapott:
bárányrizs, baromfirizs, Senior Large Breed

Szerintem ez lesz: Brit Premium by Nature Sensitive Lamb száraz kutyaeledel, 15 kg

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#31683) Dorian


Dorian
félisten

Mi most ezt próbáljuk ki:
Skinners lamb&rice sensitive

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31684) bajnokpityu válasza jézusom (#31680) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Platinum azert nem csak egy szaraztap. De teny h ugy szokas,h kulon etkezeskent adunk hust meg kulon tapot. Egy nap mehet, de kulon etkezes. Mi ezt nyomjuk egy eve, nem tudok ettol jobb kosztot.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31685) jézusom válasza bajnokpityu (#31684) üzenetére


jézusom
addikt

Elhiszem, hogy sokan így csinálják de számomra nem meggyőzőek az érvek. Én azt sem tartom be, hogy mindig ugyan abban az időben kapnak enni. Szerintem ez ott fontos, ahol ki kell vinni sétálni, és oda kell a kutyának egy pontos emésztési ciklus.

Én is megeszem egyszerre a gyors meg lassú felszívódású kaját :)

(#31686) bajnokpityu válasza jézusom (#31685) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem se volt meggyőző az érv, de kipróbáltam, és sose volt ennyire szép, és aktiv a blöki, szóval ennél az egysednél jónak tűnik.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31687) jézusom válasza bajnokpityu (#31686) üzenetére


jézusom
addikt

Most valószínűleg oda fogok figyelni erre is, de azon múlik minden, egyáltalán én tudom-e tartani az új rendet :)

(#31688) #89309696 válasza Daffni2 (#31660) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az egész táblázat el van számolva, de egyébként mindegy...

(#31689) #89309696


#89309696
törölt tag

Aki átállt kétszeri etetésre, az mekkora időközzel adja a kaját? Reggel nem tudok adni. Jelenleg délután van meg este lefekvés előtt. Kb 5-6 óra telik el a két etetés között.
Nyáron viszont probléma lesz, mert délután a melegben nem fog enni.

(#31691) Vesa válasza #89309696 (#31689) üzenetére


Vesa
veterán

Én reggel+este adok nekik, tehát elég nagy az idődifi. A napi egy nem jött be nálunk...

A tudomány a valóság költészete!

(#31692) jézusom


jézusom
addikt

Jelentem, este csak szárazat kaptak. Eredmény: megittak 6 liter vizet, és éjjel 3x kellett kiengedni őket :D

Jó az a hungarocell gallér, de el kell találni a nyakbőséget, mert sok féle méret van :)

[ Szerkesztve ]

(#31694) Siriusb válasza jézusom (#31692) üzenetére


Siriusb
veterán

Próbáld meg beáztatni a tápot etetés előtt, jobban is laktat.

(#31695) #89309696 válasza Vesa (#31691) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mindig este etettem egyszer és rendben volt, a kétszeri etetést nem kedvelte. Most viszont probléma lett, mert ahogy öregszik a simaizmok is gyengülnek és a nagy adagtól megállt az emésztése, nem tudta mozgatni, továbbítani a belekhez.
Most felezve kapja, ezzel télen nincs gond, mert délután és lefekvés előtt megeszi és eltelik 5-6 óra, annyi idő alatt kiürül a gyomor nagyjából.
Nyáron lesz gond, mert délután a melegben biztos nem fog enni.

(#31696) philoxenia válasza #89309696 (#31695) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából kutyafüggő is, nekem anno a ridgeback előtt mindig állt a száraztáp, nem evett többet, mint ami kellett és nem is hízott. Na mondjuk a bigli az meg kb. halálra enné magát...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31697) jézusom válasza Siriusb (#31694) üzenetére


jézusom
addikt

Nem hiszem, hogy előrrébb lennék, tökmindegy, hogy utána isznak rá. De így legalább megvan a rágás, ami fontos.
Ha öregek lesznek, majd áztatom, egyelőre szépek a fogaik :)

A bélcsavarodás is egy fontos tényező, de ha kiadagolt kaját kapnak ez is mindegy.

A megoldás, hogy nem közvetlenül lefekvés előtt adok enni, és bent is van nekik friss víz :)

(#31698) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Menhelyről hoztunk kutyát magunknak. Egy év körüli keverék (német juhász) kutyus.
Kennelben (is) van tartva. Amikor kiengedem mancsol illetve harapdál/csipked.

Szerintetek miért csinálja, illetve a harapdálásról hogy tudnám leszoktatni?
Ha talál egy rongyot azt darabokra tépi.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31699) Dorian válasza Predator2 (#31698) üzenetére


Dorian
félisten

Egyrészt még kölyök, másrészt pedig van egy csomó energiája amit le kell vezetnie, fizikailag és agyilag is le kell fárasztani. Ez egy csomó idő, de erről szól a kutyatartás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31700) jézusom válasza Predator2 (#31698) üzenetére


jézusom
addikt

Ha rágni akar, engedd! Biztosítani kell neki rágható dolgokat. A harapdálást nem kell engedi, de a rágást mindenképp, a kutyáknak ez a dolga :) de ki fogja nőni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.