Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31901) j.bravo válasza Vesa (#31900) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajnos olyan esetről is írtak már, ahol alig 5m-re volt a gazda, csak “ő nem látta”, és/vagy behazudta hogy vadat kergetett a kutya. Valójában valószínűleg úgy gondolta hogy parlagon hever a puska és már nem volt jó konzervdobozra lőni :(

El kell kerülni az olyan időszakokat illetve területeket ahol fennáll ennek a veszélye.
Ja és embernek is láthatóságiba öltözni akár...

Whatever.

(#31902) Chaser válasza jézusom (#31899) üzenetére


Chaser
titán

moser.hu-ról rendeltem csütörtökön, gondolván talán a gyártó képviselete, telefont egyiket sem vették fel, termék raktáron miatt gondoltam el is megyek egyből egy moser 1400-esért, tegnap - vasárnap de. - jött egy mail, h a termék beszerzés alatt, addig se bú se bá, és azzal kezdik a mailt, köszönik h náluk vásárlok, mert tudják mennyire telített a piac ( : idióták...:d
ma levadászok valahonnan egyet, olló már van, de. birka - kutya - nyírás ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31904) philoxenia válasza #45553408 (#31903) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha Te is ott leszel, nem egyszerűbb lenne otthon egy ketrec.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31906) Vesa válasza #45553408 (#31905) üzenetére


Vesa
veterán

Engem nyugodtan zárjanak be őrült nőkkel egy ketrecbe! (Irónia, tudom, hogy a színdarabra/musicalra/filmre céloztál!)

A tudomány a valóság költészete!

(#31907) philoxenia válasza Vesa (#31906) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Neked hagyom a lehetőséget. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31908) Siriusb


Siriusb
veterán

Ezt a képet berakom ide is. :)

(#31909) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Van egy kutyánk és amikor elmegyünk otthonról bármilyen járművel (autó, kerékpár) folyamatosan ugat (a kocsinak a kerekét harapdálja). Hogyan lehetne leszoktatni erről?
Nyilván nem konkrét megoldást várok hanem hogy milyen könyvben találhatok megoldást, vagy googleben mire keressek rá?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#31910) jézusom válasza pepejoe (#31909) üzenetére


jézusom
addikt

Ha ismeri a tiltást, akkor le tudod tiltani. Sokat kell gyakorolni, de valószínűleg nehéz lesz :) enyém is ment a biciklisekre.

(#31911) pepejoe válasza jézusom (#31910) üzenetére


pepejoe
tag

Sajnos nincs tanítva, főleg a saját járműveink (főleg a kocsi) miatt veszti el a fejét (akkor se lát-se hal).

[ Szerkesztve ]

(#31912) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Van egy 2 éves kan puli-keverék kutyám aki eléggé szökős ami érthető is ebben a korban(hormonok/kiváncsiság),gondolkodok az ivartalanításon de meg mondom öszintén nem szívesen végeztetném el rajta pedig tudom sokan azt tarják a legjobbnak mert más előnyei is vannak de akkor se.A villanypásztoros megoldáson gondolkodtam akkor találtam a drótnélküli láthatlan kerítéses megoldásokat.Akkor találtam ezt a termáket.Tapasztalata van vkinek erről vagy esetleg hasonló termékekről.A sima drótós villanypásztorral nem tudom hogyan lehetne megoldani mert a kerités két részből áll közte van egy kapu,a föld alatt meg nem tudom elvinni a vezetéket mert a kapu alatt beton van.Bár lehet müködne hogy egyszer az egyik felére raknám az akksit egyszer a másikra és egy idő múlva akkor se menne a kerítés közelébe ha nincs bent áram.Nem egy állatbarát megoldás ez tudom de inkább mint hogy elüsse egy autó,vagy össze verekedjen egy másik kutyával az utcán.A keritést meg már megtoldottam felfele de ha nagyon akar átmászik mindenen .Szökesdrótót azért meg mégse rakhatok fel :) Mi a tapasztalat az ilyen megoldássokkal?

[ Szerkesztve ]

(#31913) jézusom válasza Gyick (#31912) üzenetére


jézusom
addikt

Ha szökős, akkor ivartalanítani kell. Ugyan úgy szökni fog de ne gyártsunk már kiskutyákat. Villanypásztor nekem is volt fennt, elég hatásos, nem rosszabb, mint ha megfenyítenéd egyéb módon. Plusz abban a pillanatban kapja a dádát, amikor épp menne kifele, és az időzítés kulcsfontosságú

[ Szerkesztve ]

(#31914) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.

Adott egy 5 éves keverék kan kutya (anyja bull terrier, apja utcai vegyes).
A probléma vele, hogy, amikor elmegyünk otthonról akkor néha elkezd vonyítani (kb. 30-60 mp max és többnyire 1x csak).
Korábban szóltak emiatt a szomszédok az új albérletben (társasház, elég vékony falakkal, plusz probléma, hogy az előző lakónak is volt 1 kutyája, aki mindenkire ugatott és nem voltak jóba senkivel se, szóval így a mi kutyánkat se fogadták jól..)
Ezért mikor egyedül marad mindig felvesszük, hogy mi történik, eddig átlagba 1-3 havonta volt 1 vonyítás.

Sajnos az utóbbi 1,5 hétben már 4x vonyított.

Amikor elmegyünk mindig bekapcsolva marad neki háttérzene, plusz indulás előtt már 20-30 perccel felöltözünk és nem nagyon "foglalkozunk" vele.

Mit lehetne még kezdeni ezzel a problémával?

Esetleg "megoldás" lehetne egy ugatásgátló nyakörv? Tudom nem szép megoldás, de valamit muszáj csinálni, ameddig nem szólnak még egyszer emiatt.. :O

Mindig visszahallgatjuk mit csinál, többnyire az első 15-20 perc a "kritikus" (mászkál, nézelődik) és eddig mindig ekkor vonyított, az utóbbi 4 esetben viszont 1-2-4 óra elteltével (első alkalommal pl. csengettek jó hosszan és arra kezdett vonyítani és azóta van ez a sok).

(#31915) philoxenia válasza Sanki (#31914) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos az utóbbi 1,5 hétben már 4x vonyított.

Jelentsd fel a szomszédokat a jegyzőnél zaklatásért ha szólnak... Nálunk a kutyák van mikor 1,5 óránként vonyítanak négyszer... Ha jön a femilifroszt/mentő/tollszedő/gázszállító stb. akkor van, hogy nyolcszor.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31916) Vesa válasza philoxenia (#31915) üzenetére


Vesa
veterán

Csak halkan jegyezném meg -ás kutyásként-, hogy a szomszéd is ember akinek pont annyi joga van a nyugalomhoz, mint egy kutyásnak! Értsd: Nem jár előjogokkal az, hogy kutyád van!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31917) philoxenia válasza Vesa (#31916) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Természetesen nem. Nekem negyven méterekre vannak a szomszédaim, nem lakás. A faluban pedig rengeteg a kutya. Azonban az, ha néha, pláne napközben szűköl, vonyít a kutya, lakásban is bele kell férjen. Igazából itt a zajszint és a törvények az elsődlegesek. Abba a heti- kétheti pár perces vonyítás tudtommal belefér. Az más lenne, ha állandóan csinálná.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31918) Dorian válasza Vesa (#31916) üzenetére


Dorian
félisten

Az a szomszéd, aki nem bír elviselni kétnaponta fél-1 perc vonyítást, ugatást, az nyugodtan bekaphatja.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31919) Sanki válasza philoxenia (#31915) üzenetére


Sanki
addikt

Azt hiszem a házirendbe benne van, hogy kutya nem lehet (de délután megnézem), mi is csak azért vihettünk, mert az előző lakónak volt (mert akkor meg lett kérdezve és beleegyeztek). Csak sajnos a tulaj nem kérdezett rá megint a közös képviselőnél és ezért vettük ki, de addigra be volt pakolva, ki volt fizetve minden.

[ Szerkesztve ]

(#31920) Dorian válasza Sanki (#31919) üzenetére


Dorian
félisten

Egy társasház nem határozhatja ezt meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31921) j.bravo válasza Sanki (#31919) üzenetére


j.bravo
addikt

Elsőre az jutott eszembe, hogy - szépen, diplomatikusan - meg lehetne érteni a lakóközösséggel, hogy ne titeket illetve a ti kutyátokat büntessék azért, mert az előző lakó kutyája sok kellemetlenséget ill. ezáltal csalódást okozott nekik, mmint hogy gyakran ugatott/vonyított.

Ha nulláról indulnátok, az általad leírt mennyiségű vonyítással, valószínűleg nem lenne probléma.
Úgy tisztességes, ha tiszta lappal indultok.

A hosszú csengetésre, egyéb erős hanghatásra reagálás tök természetes részéről.
Persze lehet próbálkozni leszoktatni róla, direkt csenget(tet)ni és tiltani a vonyítást/ugatást, megdicsérni-jutalmazni amikor nem ugat, stb.. :F

Mondjuk ha nagyon kutyaellenesek, akkor lehet hogy menekülnék onnan, nehogy ártsanak a kutyának amikor fél percig nem nézek oda...

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#31922) Vesa válasza philoxenia (#31917) üzenetére


Vesa
veterán

Ezzel egyetértek, nyilván minden eset más. Vannak háklis emberek, akik már egy tüsszentés miatt is mennek a rendőrségre...Nem lehet innen megítélni a kérdést...

A tudomány a valóság költészete!

(#31923) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31924) Vesa válasza philoxenia (#31923) üzenetére


Vesa
veterán

Na ezen megint lehetne filozofálni egy sort! Mert itt viszont -véleményem szerint-, mindenki hibás!

A pereskedő szomszéd azért saras, mert ha zavarja a tehén, akkor miért költözik ilyen helyre? A tehétnartás nem azonos a kutyatartással, mert ez utóbbit gyakorlatilag sehol nem lehet tudatosan elkerülni, míg tehenet nem tarthatnak akárhol, tehát azt ki lehet védeni tudatos élettér választással.

A másik oldalról viszont, ez a csökött, rossz értelemben vett hagyományőrzés is túlzás és jelen példában igazán bigott nézetekre vall. Ma már a technológiának hála, meg lehetne oldani a tehenek követését síri csendben is, még pontosabban is, mint ahogy azt 1000 évvel ezelőtt a faék egyszerű kolompolással tették. Jelen esetben pl., semmiféle hagyomány nem sérülne akkor, ha mondjuk egy GPS adót helyeznének a tehénre, akár még kolomp forma készülékázban is, hogy "hagyomány kompatibilis" legyen látványra, de mégsem zavarna senkit az a marha nagy zaj. Vagy legalább estére levehetnék a tehénről a real kolompot, már ha lenne egy minimális emberség bennük.

Kutyáknál más a helyzet, azt nem tudod kikerülni sehogy, ha a szomszédban reggeltől estig visít egy idegbeteg korcs.

A tudomány a valóság költészete!

(#31925) philoxenia válasza Vesa (#31924) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Konkrétan a jogokról szól a történet, nem a technikai kérdésekről szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31926) Vesa válasza philoxenia (#31925) üzenetére


Vesa
veterán

Senkinek nincs joga mások nyugalmát megzavarni, hacsak eleve nem olyan helyzetbe költözik valaki, ahol zaj van. Nyilván ahhoz senkinek nincs joga, ha beköltözik a HÉV mellé, aztán meg fel akarja szedetni a síneket, mondván zavarja a vonat zaja. Ez a tehenes szitu is ilyen, mert minek költöztek oda ahol kolompolnak a tehenek? De az egész éjjel lármázó kutya (aki random bárhol előfordulhat, a panellakástól a vidéki házig), NEM tartozik ebbe a kategóriába! Nyilván nem két vakkantásról beszélek, de itt nálunk is van olyan idegbeteg kutya, aki rákezd éjfélkor ok nélkül, és -nem viccelek-, reggel 5-ig megállás nélkül visít. Persze nem a kutya a hibás, hanem itt is a gazda. Ha az enyém csinálja -mert néha persze azokra is rájön az 5 perc-,akkor szépen kimegyek és rászólok, mert ez a normális magatartás, ez a kutúrált kutyatartás, és nem az, hogy jogomnak érzem a saját kedvtelésemmel, mások alvását, pihenését tönkretenni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31927) philoxenia válasza Vesa (#31926) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván nem az egész éjjel lármázó kutyáról van szó, viszont szilviszterkor engem zavart a petárdázás már, nem a kutyákat...
Amúgy meg ha éjszakás voltam és napközben aludnék, mindenki jogosnak érzi, hogy zajongjon... Tudom, így jártam,. de aki meg akkor aludna mikor én melózok, rögtön felháborodhat egy kis zajtól? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31928) Vesa válasza philoxenia (#31927) üzenetére


Vesa
veterán

Szilveszter egy évben egyszer van, a kutya a szomszédban meg 8-12 éven át akár napi szinten ugathat éjjel, ha éppen olyat sikerül kifogni. Nem ez a jellemző szerencsére, egyrészt a jól nevelt kutya nem csinálja, másrészt az értelmes gazda nem hagyja! Az enyémeknél is bekattan valami néha, ilyen esetben viszont nem hagyom rájuk, hanem kimegyek és lerenezem...(már csak azért is, mert végtére is engem is zavar, hiába a saját kutyáim, ugyanúgy nem tudok tőlük aludni ha lármáznak). A éjjeli műszakos példa nem passzol ide, mert nyilván egy egész társadalom nem fog néhány emberhez igazodni, már csak azért sem, mert fizikailag nem is tud! Egy kutya gazdájától viszont fel nem foghatom miért akkora megerőltetés, hogy kimenjen és megrengulázza a visító kis kedvencét? kb. 2 perc és mindenki megnyugszik.

A tudomány a valóság költészete!

(#31929) philoxenia válasza Vesa (#31928) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Parttalan vita ez így. Gondolom felétek a kakas és liba is regulázható, meg dolgozni se járnak hajnalban stb. Nyilván, ha rendkívüli módon ugat, kimegyek, mert akkor baj van valószínűleg, a kutya meg házőrző is felénk, legutóbb egy szegény sünit "egrecéroztattak", de más illetéktelen behatoló is lehet. Az viszont, hogy éjszakánként a kutyák időnként faluszerte "beszélgetnek", számomra megszokott már vagy ötven éve. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31930) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Parvoval kapcsolatban lenne kérdésem. Egy 3 hónapos, keverék kiskutyust hoztunk el 2 hete egy menhelyről. Két napra rá véres hasmenése volt, lázas is volt, kihívtuk az orvost , mondta hogy parvos. Kapott injekciót. Utána 2 napra rá még rosszabbul lett, fel sem kelt napközben, de enni meg inni mindig tudott a betegség alatt és hányni egyáltalán nem hányt. Akkor megint hívtuk a dokit, hogy nagyon rosszul vam, fekszik, erőtlen. Kijött, kapot injekciót, 2 infúziót, aztán azt mondta többet nem tud tenni, ha innentől a 3. napot megéli, onnantól nem lesz baj. Bevittük a lakásba, konvektort bekapcsoltuk neki és ott ápoltk bent. Szerencsére egyre többet mozgott, úgy látszott kezdett kilábalni, bár a székletében még volt vér és nyálka. Tegnapelőtt reggelre begyulladt a szeme, piros volt, be is dagadt, alig nyitotta ki. Dokit hívtuk, megnézte a szemét, azt mondta lehet megütötte vagy belement valami csak kijött, kapott két szurit, meg mondta hogy csepegtessük a szemét szemcseppel. Már estére jobban lett, múlt neki a pirosság és tovább nyitva is tartotta. Tegnap már még kevésbé volt piros, ugyanúgy tartotta nyitva mint a másikat, viszont barátnőm aggódik, mert a szeme ilyen ködös egy kicsit, tehát szürkés-kékes egy kicsit, de mintha az a gyulladás kezdetétől ilyen lett volna neki. Ez normális dolog?

Illetve még fontosabb kérdés, hogy a székletében még így majd egy héttel később is néha még van vér és nyálka, az baj? Néha nincs benne és alapból kemény neki, viszont ma is a kaka véres volt és egy adag véres nyálka is volt mellette. Napi 4x egy kisebb kanállal kap szétfőzött rizst, krumplit, répát, csirkemellett összetörve. Továbbá vettem neki Probicol H pasztát, abból is kap naponta. Ez a vérzés és nyálka meddig tarthat?

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#31931) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Eminent kölyöktápokról mi a vélemény? Nem sikerült sok infót találnom ilyen téren.

(#31932) omfgk válasza ro_bert17 (#31931) üzenetére


omfgk
addikt

Ha idemásolod az összetevőket és az árat akkor meg lehet nézni ,hogy ebben az árban, ahol te keresel tápot van e jobb.

(#31933) ro_bert17 válasza omfgk (#31932) üzenetére


ro_bert17
őstag

Hát ez az, hogy elég pongyolás marketingolás van a neten. Talán ez a legrészletesebb:

Összetétel: gabonafélék, hús és állati termékek (baromfiliszt 28%), olajok és zsírok (baromfizsír 4,5%), halak és melléktermékek, növényi eredetű melléktermékek, ásványi anyagok (kálcium-hidrogén-foszfát, nátrium-klorid, kálcium-karbonát), élesztő (MOS), antioxidánsok, E vitamin és rozmaring kivonat.

Analitikai összetevők: nyersfehérje 28%, zsír 14%, hamu 6%, rost 2%, kálcium 1,1%, foszfor 0,9%, nátrium 0,3%

Számunkra olcsó tápot keresünk, ennek 650 körül van kilója.

Őszintén szólva nem igazán ismerem a tápokat, így nekem már az is info hogy ha vehető, és nem kifejezetten tiltott, vagy valami...

[ Szerkesztve ]

(#31934) omfgk válasza ro_bert17 (#31933) üzenetére


omfgk
addikt

A nagyáruházakban kapható szemeteknél (csöpi és társai) jobb, viszont az ,hogy nem írják oda a pontos összetevőket -növényi eredetű melléktermékek- az baromira nem bizalomgerjesztő.

Ilyen árban viszont szerintem nem nagyon fogsz jobbat találni.

Búza, kukorica egyáltalán nem kell (és nem is jó) a kutyáknak.
Azt is érdemes szem előtt tartani ,hogy egy jobb tápból egy picit kevesebb is elég adni a kutyának, mivel a beltartalom sokkal jobb.

El kell dönteni ki mennyit szán rá.

[ Szerkesztve ]

(#31935) ro_bert17 válasza omfgk (#31934) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszönöm, nekem ez már segítség.

(#31936) kew válasza ro_bert17 (#31933) üzenetére


kew
senior tag

Esetleg Josera tápokat nézd meg, relative olcsó, de nem a legalja.
https://www.zooplus.hu/shop/kutya/szaraz_kutyatap/josera/josera_szaraztap/239497

Esetleg barf irányba mozdulj, ha kevés pénzből jót akarsz :) Nálunk a 30kg-os goldinak 8-10k a havi kajája a hentesnél. Persze itt is néha el lehet szállni a kiegészítőkkel és a különlegesebb husikkal, de az alapokkal is teljesen jól elvannak, és a legfontosabb, hogy tudod, mi kerül a tányérjába.

És akkor már büszkélkedek: most jó 3 év barf után elvittem egy vérvételre Marcit, minden értéke tökéletes :C
Kicsit féltem, hogy mindent jól csinálok-e, de ezekszerint igen :D

[ Szerkesztve ]

(#31937) jézusom


jézusom
addikt

A legolcsóbb a húsos etetés, meg igazából minden tápnál jobb. Nem a bolti színhús árakból kell kiindulni. A kutyáknak igazi csemege 100 forintos csirkefej meg csirkeláb :) de ez csak egy példa.

(#31938) omfgk válasza jézusom (#31937) üzenetére


omfgk
addikt

A barf nem arról szól csupán ,hogy reggel-délben-este csirke farháttal eteted a kutyát.
Ez minden csak nem egy kiegyensúlyozott étrend.

(#31939) jézusom válasza omfgk (#31938) üzenetére


jézusom
addikt

A barf csak annyit jelent, hogy nyers etetés. Van aki százalékra számolja a belsőséget pl. de amúgy meg mindenki saját belátása/pénztárcája szerint eteti az ebet :) Én konkrétan adok tésztát is nekik, meg rízst, igaz általában basmatit mert én is azt eszem. Nem is tartom magam barfosnak, de nyersnek igen :) Ja igen a rízst azért megfőzöm :D

Arra akartam kilyukadni, hogy ha valaki spórolni akar, inkább ne vegyen tápot :)

(#31940) philoxenia válasza jézusom (#31937) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyrészt százért nincs már szvsz. csirkefej, másrészt azt, hogy igazi csemege, ki mondta.... ? ;]
Igazából a kutyának nem száraz a csirkemell tudtommal... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31941) ro_bert17 válasza kew (#31936) üzenetére


ro_bert17
őstag

Már megrendeltem a Eminent Maxi Junior-t, de köszönöm szépen, még jól jöhet az ajánlás.
Valamennyi főtt húst, zöldséget, száraz tápot kapnak alutasakos bizbasszal összekeverve. Most hogy 6 hónapos elmúlt, kezd megjönni az étvágya, eddig csak csipegetett.

(#31942) Vesa válasza ro_bert17 (#31941) üzenetére


Vesa
veterán

Hű de szépek! Barátomnak vannak ilyen kutyái, nagy arcok! :C Viszont őket tényleg ne etesd akármivel, kell oda az energia és tápérték, hogy ilyen szépek is maradjanak!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31943) jézusom válasza philoxenia (#31940) üzenetére


jézusom
addikt

Jó néha 150re is felmegy az ára. :) Ezt a csirkemell dolgot nem értem, de kell mellé töpörtyű az biztos :)

(#31944) ro_bert17 válasza Vesa (#31942) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszi :B
A kicsinek most kezd megjönni az étvágya, szerintem a béres csepp segített neki.
Nagy arc az idősebb, ő egyszerűen senkitől és semmitől nem fél. Ilyen kutyát még nem is láttam. A kicsi viszont félősebb, és egyelőre nem tudunk rájönni miért.
A legtöbbször olyan, mint ha ő sem tudná mitől fél. Ugatnak a kutyák, elkezd ő is vakkangatni, aztán farok be és hátra fut...
Anno a tenyésztő azt javasolta adjunk neki műanyag flakont, had szokja a hangokat. Azzal imádott is játszani, most még is ilyen.

(#31945) j.bravo válasza jézusom (#31939) üzenetére


j.bravo
addikt

Pl én a gyakorlati szórás mellett (azaz nem vágok le kétcentis csíkot a farhátból hogy pont kijöjjön) tartom a kutyánként kitapasztalt hús/csontos hús/zöldség arányt; és mindkettőt igyekszem pár hetente variálni. A belsőségek amik nem állandóak, pl van hogy nincs benne egyáltalán, van hogy csak máj, van hogy szív, zúza, pacal, lép, tüdő, változó összetételben, arányban.
Tojás pl amikor eszembe jut.
Eddig jól vannak :)

Asszonyt mondjuk a frász kerülgeti amikor porciózok, és pánikszerűen végigtakarítja a konyhát utána.

Whatever.

(#31946) jézusom válasza j.bravo (#31945) üzenetére


jézusom
addikt

Hát igen, nehéz májat meg csontosat meg több féle húsból mindig adagolni. Kéne hűtőbe pár nyitott csomagnak hely. Inkább odaadom nekik a májat amikor éppen az van és mondom nekik hogy osszák be :))

(#31947) kew válasza j.bravo (#31945) üzenetére


kew
senior tag

a szív amúgy nem belsőségnek számít, bár sokáig én is annak adtam :D Most a színhús egy részét váltom ki néha azzal.

(#31948) j.bravo válasza kew (#31947) üzenetére


j.bravo
addikt

Hm. Azt hittem pedig hogy a vázizmoknál magasabb foszfortartalma miatt igen.
A zúzát nem számoltam annak.
Utólag mindegy is végülis.

Gondoltam már rá hogy kéne csinálni belsőségmixet, apró kockákból vagy darálékból (a turmixgépbe mégse tehetem be, mert kb addig élnék), és azokat egy csak erre a célra fenntartott, jól megkülönböztethető, csak a kutyakajás hűtőben használt jégkockatartóba (vagy hasonlóba) kiadagolni, de eleddig lusta voltam erre.

Whatever.

(#31949) kew válasza j.bravo (#31948) üzenetére


kew
senior tag

Én nem szeretem így külön adagolni, volt már, hogy csináltam belsőségadagokat kis zacsikba, de ha az külön olvasztom, folyik a leve, vagy elfeljtem kivenni a többivel, úgyhogy letettem róla :)
Inkább együtt fagyasztom a teljes napi adagokat, úgy a tuti. Kb két heti adagot tudok elraktározni a mélyhűtő felében, úgyhogy az kb havi 2x1 óra pacsmagolás, akkor meg már mindegy, hogy belevagdosom a belsőséget is vagy különteszem :)

(#31950) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok.

Első kutyát szeretnénk, kisgyerek mellé kertes házba. Közelben van erdő, így heti 2-3 alkalommal séta is lehet, de azért jó lenne ha nem lenne bűntudatunk ha szakadó esőben nem visszük ki, ezért mondtunk le főleg a collie-ról. Golden retrievert gondoltunk venni, de fogalmam nincs, mit érdemes figyelni, van-e ajánlott vásárlási módszer, esetleg olyan személy akitől érdemes venni? Vagy nézzünk hirdetéseket és az első törzskönyvest vegyük meg akinek a gazdija szimpatikus?
Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.